جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/09/22 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - چهارشنبه نسخه شماره 2651

صعود ايران پس از 13 سال به مرحله نيمه نهايي بازي هاي آسيايي
آبروداري بسکتبال

مدال چهارم طلا براي تيم ايران
مظاهري و نخستين مدال طلاي بوکس

خادم در واکنش به هشدار شوراي المپيک آسيا:
اين مساله را بايد مستند به IOC منعکس کنيم

حسين رضازاده قوي ترين مرد جهان :
نام "اباالفضل" را از روي پيراهنم پاک نمي کنم


كوتاه و خواندني سوت پاپان و دقيقه 90


  صعود ايران پس از 13 سال به مرحله نيمه نهايي بازي هاي آسيايي
 آبروداري بسکتبال  

تيم ملي بسکتبال ايران در ديدار مرحله يک چهارم نهايي مسابقات بسکتبال بازي هاي آسيايي دوحه قطر که ديروز برابر تيم ژاپن به ميدان رفت به پيروزي رسيد و به مرحله نيمه نهايي اين پيکارها راه يافت.
تيم ملي بسکتبال کشورمان توانست با نتيجه 68 بر 64 برابر تيم قدرتمند ژاپن به پيروزي دست يابد و به مرحله نيمه نهايي اين رقابت ها راه يابد. در اين ديدار اونيکا سرمربي نيجريه اي تيم ملي با اتخاذ شيوه اي سنجيده ابتدا به مهار بازيکنان سرعتي تيم ژاپن پرداخت و سپس با اتخاذ تاکتيک هاي مناسب و دفاع فشرده موفق شد تيم ژاپن را زمين گير کند و هوشياري بازيکنان ما در دقايق پاياني برتري تيم ايران را تثبيت کرد.
در ديدار ديروز مهدي کامراني و صمد نيکخواه بهرامي هر کدام 14 امتياز و حامد حدادي و آيدين نيکخواه بهرامي هر يک   12 امتياز براي تيم بسکتبال ايران کسب کردند.
تيم ايران در کوارتر اول   11 بر   13 در کوارتر سوم   19 بر   22 و در کوارتر چهارم   16 بر   17 نتيجه را واگذار کرد اما در کوارتر دوم   22 بر   12 پيش افتاد و در مجموع با امتياز   68 بر   64 صعود خود را به نيمه نهايي مسجل کرد.
شايان ذکر است که پس از شکست تلخ تيم واليبال ايران مقابل تيم کره جنوبي و حذف از ديدارهاي نيمه نهايي ، پيروزي تيم بسکتبال و حضور در جمع چهار تيم باعث شد تا کاروان اعزامي به اين مسابقات در رشته هاي تيمي نيز نماينده اي در روزهاي پاياني براي کسب مدال داشته باشد .


  مدال چهارم طلا براي تيم ايران
 مظاهري و نخستين مدال طلاي بوکس  

علي مظاهري در رقابت هاي بوکس بازي هاي آسيايي دوحه چهارمين مدال طلاي کاروان ايران را بر گردن آويخت.
گفتني است که علي مظاهري در وزن منهاي 91 کيلوگرم موفق شد با پيروزي برابر حريف ازبکستاني خود اولين مدال طلاي تاريخ بوکس ايران را پس از هشت سال در بازي هاي آسيايي کسب کند.
اين چهارمين مدال طلاي کاروان ايران پس از قهرماني حسين رضازاده، احسان حدادي و يوسف کرمي است.
علي مظاهري در راندهاي دوم، سوم و چهارم حريف ازبکستاني خود را شکست داد. او در راند اول 3 بر 5 مغلوب حريف خود شده بود.
مظاهري در ديدارهاي قبلي خود موفق شده بود حريفاني از تاجيکستان، قرقيزستان و قزاقستان را از پيش رو بردارد.

رييس فدراسيون بوکس پس  از کسب مدال طلاي مظاهري: جسارت، خونسردي و قدرت "مظاهري" همه را تحت تاثير قرار داد
احمد ناطق نوري پس از قهرماني علي مظاهري گفت: جسارت، خونسردي و قدرت "مظاهري" در قطر همه را تحت تاثير قرار داده بود.
وي افزود: مظاهري با جرات، جسارت و تيزهوشي توانست حريف ازبکستاني را که مهم ترين مشت زن وزن منهاي 91 کيلوگرم بود، شکست دهد و اين قهرماني بسيار با ارزش را کسب کند.
وي  ادامه داد : خونسردي، جسارت و قدرت اين مشت زن در قطر همه را تحت تاثير قرار داده بود. ما پس از اين که در رقابت هاي بوسان غايب بوديم، توانستيم پس از وقفه اي هشت ساله مدال بازي هاي آسيايي را کسب کنيم.


 خادم در واکنش به هشدار شوراي المپيک آسيا:
 اين مساله را بايد مستند به IOC منعکس کنيم  

اميررضا خادم رييس کميته تربيت بدني مجلس در واکنش به هشدار شوراي المپيک آسيا به ايران در مورد درج شعارهاي مذهبي ورزشکاران ايران به روي لباس هاي خود، گفت: شوراي المپيک آسيا بايد چارچوب قانوني اين مساله را مستند به ما اطلاع دهد. اگر چنين کاري انجام شود، مشخص مي شود که ما خارج از قانون و ضوابط خاص بين المللي، کاري را انجام نداده ايم و به نظر مي رسد اين کار مناسب باشد.
اميررضا خادم در گفت وگو با ايسنا، گفت: با توجه به اين که در دوره هاي مختلف و در مسابقه متفاوتي که ورزشکاران ما شرکت کرده اند، به تناوب و بر اساس يک کار شخصي نه برنامه ريزي شده و دولتي، بعضا دست به چنين اقداماتي زده اند، طبيعتا اين نوع رفتارها و توجهات خاص ما نسبت به مسايل مذهبي و نوع نگرش هاي ما در کشورهايي که از نظر توسعه و شناخت اعتقادي در سطح پاييني هستند، چنين عکس العمل هايي را در بر دارد.
رييس فراکسيون ورزش مجلس گفت: به هر حال يا ابوالفضلي که بر روي پيراهن رضازاده و يا حسيني که روي پيراهن حدادي، ورزشکار دووميداني ما قرار دارد، قطعا تعصبات خاصي را در جامعه اي که مسابقات در آن برگزار مي شود را در برداشته و آنها را متاثر کرده است.
وي در ادامه افزود: احتمال مي دهم اين هشدار شوراي المپيک آسيا بيشتر از يک موضوع ورزشي بوده و بيشتر برآمده از فضا و جايي است که مسابقات در آن برگزار مي شود.
اين نماينده مجلس در عين حال گفت: به نظر مي رسد ما مي توانيم اين مساله را به صورت مستند به IOC کميته بين المللي المپيک منعکس کنيم و تا قبل از دير شدن و در عمل انجام شده قرار گرفتن مانند بحث فوتبال، اقدامات لازم را در اين رابطه انجام دهيم.


 حسين رضازاده قوي ترين مرد جهان :
 نام "اباالفضل" را از روي پيراهنم پاک نمي کنم  

حسين رضازاده قوي ترين مرد جهان با غيرمنطقي دانستن هشدار شوراي المپيک آسيا در مورد منع ورزشکاران براي درج عناوين مذهبي بر روي پيراهن شان تاکيد کرد که نبايد براي ورزشکاران محدوديت اعتقادي قائل شد.
وي افزود : ورزش ميداني نيست که بخواهيم براي ورزشکار محدوديت مذهبي قائل شويم. نبايد چنين اتفاقي در ورزش بيفتد، اين يک حرکت نااميد کننده است.
وي اضافه کرد: رضازاده با نام "اباالفضل" بزرگ شده است. شخصا اعتقادي به رعايت اين قانون ندارم. اگر در حال حاضر در دوحه بودم، مطمئنا نام "اباالفضل" را از روي پيراهنم حذف نمي کردم.
رضازاده تاکيدکرد: در ميدان هاي المپيک و جهاني از نام "اباالفضل" استفاده کرده ام، آسيا که چيزي نيست. دارنده دو مدال طلاي المپيک و قهرمان بازي  آسيايي 2006 دوحه خاطر نشان کرد: هرکسي عقيده اي دارد و نبايد محدوديت اعتقادي را وارد ورزش کرد.
وي افزود: متاسفانه به تبليغات تجاري روي پيراهن  مجوز مي دهند اما، نمي خواهند عقيده و آرمان يک ورزشکار روي سينه اش باشد. نمي دانم چرا چنين تصميمي گرفته اند. الکي که نيست، بايد به اعتقادات با احترام برخورد کرد.
رضازاده تصريح کرد: به کسي ربطي ندارد که يک ورزشکار چه اعتقادي دارد. قانون درستي نگذاشته اند. وي که همراه با درج نام "يا اباالفضل" بر روي پيراهنش در مسابقات حضور داشته است، افزود: در دهکده بازي آسيايي دوحه ورزشکاران کشورهاي عربستان، کويت، عراق و بحرين مرا به نام اباالفضل مي شناختند و با اين اسم مرا صدا مي کردند، نبايد به راحتي اين افتخار را از دست داد.


 كوتاه و خواندني سوت پاپان و دقيقه 90 


 تيم ملي دوچرخه سواري ايران مدال نقره گرفت

تيم ملي دوچرخه سواري ايران به مدال نقره رقابت هاي 4 کيلومتر تعقيبي بازي هاي آسيايي   2006 دوحه دست يافت.
تيم ايران در مرحله پاياني اين رشته مقابل تيم کره جنوبي قرار گرفت و در مکان دوم ايستاد.  تيم ايران با ترکيب حسين نجاتي ، عباس سعيدي ، مهدي سهرابي و امير زرگري در اين رقابت شرکت کرد.  تيم کره جنوبي بر سکوي نخست ايستاد.  تيم چين در ديدار رده بندي مقابل تيم ژاپن به پيروزي رسيد و سوم شد.

امروز ; ايران - بحرين 

تيم ملي واليبال ايران براي کسب عناوين پنجم تا هشتم در اولين گام امروز به مصاف تيم بحرين مي رود.
با پايان گرفتن مرحله يک چهارم نهايي مسابقات واليبال بازي هاي فوق، چهره چهار تيم صعودکننده به مرحله نيمه نهايي مشخص شد. ايران که ديروز با نتيجه   3 بر يک مغلوب تيم کره جنوبي شده بود امروز با تيم بحرين روبه رو خواهد شد .
 
شايد کياچ برکنار شود

به دنبال شکست تيم ملي واليبال کشورمان برابر کره جنوبي و از دست رفتن قهرماني پانزدهمين دوره بازي هاي آسيايي، مسوولان فدراسيون واليبال قصد ايجاد تغييرات و خانه تکاني بزرگ در تيم ملي را دارند.
محمدرضا داورزني رييس فدراسيون واليبال ضمن اعلام اين خبر گفت: به هيچ عنوان براي ما قابل قبول نيست که يک تيم حداقل هشت ماه را زحمت بکشد و اردوهاي برون مرزي و مسابقات جهاني را پشت سربگذارد و در نهايت دريک بازي ضعيف مقابل کره جنوبي نتيجه را واگذار کند.
وي که از نتيجه تيم ملي در بازي مقابل تيم کره جنوبي رضايت ندارد، اظهار داشت: به طور قطع بعد از برگزاري بازي هاي آسيايي در کل تيم بازنگري مي شود که اين تجديد نظر به سرمربي تيم، کادر فني و بازيکنان بر مي گردد و در مورد حضور کياچ نيز تجديد نظر خواهيم کرد.داورزني ادامه داد: کياچ در طول مدت حضورش در ايران نتوانسته است انتظارات ما را برآورده کند.
 
تصويب شوراي عالي استيناف
محروميت سياوش اکبرپور کاهش يافت

شوراي عالي استيناف فدراسيون فوتبال محروميت دو جلسه اي سياوش اکبرپور را کاهش داد.
گفتني است که کميته انضباطي فدراسيون فوتبال سياوش اکبرپور را به دليل درگيري در ديدار استقلال تهران برابر برق شيراز در هفته دهم ليگ برتر، به دو جلسه محروميت از همراهي تيمش محکوم کرد، اما با بخشش شوراي عالي استيناف اين بازيکن مي تواند استقلال تهران را در هفته سيزدهم ليگ برتر در برابر پيکان همراهي کند. اکبرپور در جريان بازي مذکور علاوه بر درگيري با بازيکن تيم برق شيراز حاشيه هاي ديگري را نيز ايجاد کرده بود.

 


 حمايت رييس جمهور از تکواندوکار شايسته کشورمان
 دکتر احمدي نژاد : مدال طلا حق مسلم بي باک بود

اگرچه مسابقات تکواندو بازي هاي آسيايي دوحه چند روزي است که به پايان رسيده ، اما تضييع حقوق ورزشکاران کشورمان در اين رشته ورزشي بازتاب گسترده اي در جامعه داشته و اين روزها همه جا راجع به ناداوري ها صحبت مي شود . در اين راستا بايد گفت ; مهدي بي باک تکواندوکار شايسته کشورمان در ديدار پاياني مغلوب ناداوري داوران شد تا مدال طلاي مسلم وي بر گردن حريف قطري انداخته شود . بازتاب اين ناداوري آن قدر وسيع شده که حتي دکتر محمود احمدي نژاد رييس جمهور محترم کشور نيز در مورد آن اظهار نظر کرد و به حمايت از ورزشکار بااخلاق ايران پرداخت . دکتر احمدي نژاد در خلال بازديد خود از شبکه خبر هنگام گفت وگو با خبرنگاران ورزشي اين شبکه با اشاره به مسابقه مهدي بي باک مقابل حريف قطري ، گفت : مدال طلاي اين مسابقه حق بي باک بود اما در حق وي اجحاف فراوان صورت گرفت به طوري که با هر ضربه اي که تکواندوکار ما مي زد ، داور يک  امتياز به جمع امتيازات حريفش اضافه مي کرد.دکتر احمدي نژاد ادامه داد : داور اين مسابقه آنقدر يک طرفه قضاوت کرد که در پايان مسابقه بايد دست او را به جاي ورزشکار قطري بالا مي بردند ، البته من از تمام ورزشکاران ايراني مي خواهم آنقدر مقتدرانه و قوي در مسابقات حاضر شوند که حتي داوران هم نتوانند در تعيين نتيجه ديدارها اعمال نظر کنند .رييس جمهور در خاتمه ابراز اميدواري کرد مدال هاي نقره ورزشکاران کشورمان به نشان طلا بدل شود تا زمينه براي شادي مردم فراهم آيد زيرا آنها از ورزشکاران ايراني انتظار کسب مدال طلا را دارند .

بازي هاي آسيايي دوحه
تالوکا ايراني سيزدهم شد

در ادامه مسابقات ووشو بازي هاي آسيايي دوحه، غفار اماني ملي پوش تالو ايران در جايگاه سيزدهم ايستاد. در ادامه اين پيکارها غفار اماني، ملي پوش تالو کشورمان در فرم چانگ چوان به رقابت با حريفان قدرتمند خود پرداخت که در نهايت در جايگاه سيزدهم ايستاد.
 
تيم بسکتبال ايران هزار دلار پاداش گرفت

پس از پيروزي تيم ملي بسکتبال ايران مقابل ژاپن و صعود به مرحله نيمه نهايي بازي هاي آسيايي، تمامي اعضاي تيم و کادر فني پاداشي ويژه گرفتند. گفتني است که نفرات تيم و کادر فني بابت کسب پيروزي مقابل ژاپن، از سوي فدراسيون هزار دلار جايزه گرفتند. اين پيروزي که با پرتاب سه امتيازي مهدي کامراني به دست آمد، پس از سال ها رقم خورد تا شادي فراواني را در اردوي ايران ايجاد کند. سال ها پيش مهران حاتمي که اکنون هدايت تيم ملي را برعهده دارد، با همين پرتاب جواز صعود ايران به دور نيمه نهايي را امضا کرد .

 

 


خوزستان قهرمان مسابقات پينگ پنگ جوانان ايران

مسابقات پينگ پنگ قهرماني جوانان ايران در قسمت تيمي با قهرماني تيم خوزستان به پايان رسيد.
تيم خوزستان درديدار نهايي اين مسابقات در قسمت تيمي با نتيجه سه بر يک بر تيم تهران غلبه کرد و مقام نخست را ازآن خود کرد. پس ازتيم هاي فارس ومازندران که مشترکا سوم شدند و کيش، کردستان، آذربايجان شرقي و همدان به ترتيب به مقام هاي بعدي اين دوره از مسابقات دست يافتند.
در قسمت تيم هاي دسته دوم کشور نيز به ترتيب توابع تهران، بوشهر،اردبيل، قم، سيستان و بلوچستان، قزوين و چهارمحال بختياري در سکوي اول تا هفتم ايستادند. با پايان يافتن مسابقات تيمي ، رقابت هاي انفرادي اين دوره از بازي ها از ديروز با حضور   118 ورزشکار از   29 استان کشور و به صورت تک حذفي آغاز شده که تا امروز ادامه خواهد داشت.

هشدار عجيب شوراي المپيک آسيا به ايران:
ورزشکاران با درج شعارهاي مذهبي بر روي لباس هايشان محروم مي شوند

شوراي المپيک آسيا در اقدامي عجيب به ورزشکاران ايران هشدار داد که در صورت درج شعارهاي "مذهبي" بر روي پيراهن هاي ورزشي شان با محروميت روبرو خواهند شد.
خبرگزاري فرانسه نوشت: شوراي المپيک آسيا به ورزشکاران ايران هشدار داد که اگر به درج کردن شعارهاي مذهبي بر روي لباس هاي ورزشي شان ادامه دهند آنها با محروميت هايي روبرو خواهند شد.حسين المسلم، دبير کل شوراي المپيک آسيا گفت: ما به کميته ملي المپيک ايران هشدارهايي جدي مبني بر اين که از اين شعارها استفاده نکنند داده بوديم.مسلم گفت که اگر ورزشکاران به اين کار ادامه دهند محروميت هاي بيشتر و حتي جريمه هاي مالي نيز براي آنها در نظر گرفته خواهد شد. مهم ترين ورزشکار ايران که صاحب دو مدال طلاي المپيک و رکورددار جهان در سنگين وزن وزنه برداري است، روي پيراهن ورزشي اش چنين مي کند. بخشي از حرکت  او بوسيدن نام "ابوالفضل" است که در زير پرچم ايران درج شده است. رضازاده نام پسر خود را "ابوالفضل" گذاشته است. مسلم ادامه داد: ما تمام کميته هاي ملي کشورهاي آسيايي را درباره احترام به قوانين شوراي المپيک آسيايي درباره شعارهاي ورزشي آگاه کرده ايم.

کارل هاينس رومينيگه :
تصميمي درباره کريمي گرفته نشده است

با پيوستن خوليو دس سانتوس بازيکن بايرن مونيخ به ولفسبورگ احتمال پيوستن علي کريمي به اين باشگاه بيش از گذشته شده است.
دس سانتوس که در زمستان گذشته با اميدهاي فراوان براي جانشيني ميشائيل بالاک راهي مونيخ شده بود به صورت قرضي راهي ولفسبورگ شد. او در بازي هاي اين فصل حضور چنداني در ترکيب ثابت بايرن نداشت. پايگاه اينترنتي تيسکالي درباره آينده علي کريمي در بايرن نوشت: علي کريمي هم با شرايطي مشابه دس سانتوس روبروست. هر چند که فليکس ماگات، سرمربي بايرن در بين مردان خط مياني اش با کمبود يک بازيکن خلاق و بازي ساز روبروست. صالح حميدزيچ، اوتل، دميکليس و فان بومل چهار بازيکني هستند که ماگات مي تواند آنها را در خط مياني بايرن به کار بگيرد، هر چند که اين بازيکنان از خلاقيت آنچناني برخوردار نيستند. کارل هاينس رومينيگه، نايب رييس باشگاه بايرن درباره آينده کريمي و پيوستن او به ولفسبورگ گفت: تاکنون هيچ تصميمي درباره کريمي گرفته نشده است.به اين ترتيب کريمي همچنان به حضور در بايرن اميدوار خواهد بود. 


 مسابقات فوتسال جام رسانه ها
دکتر يونس قرباني مسوول برگزاري مسابقات :
هدف اساسي ، گسترش فرهنگ و اهداف
 
تربيت بدني است

مسابقات فوتسال جام رسانه ها گراميداشت سال پيامبر اعظم (ص) از امروز بار ديگر با برگزاري ديدار تيم هاي شبکه خبر با هفته نامه مناقصه دنبال خواهد شد .
گفتني است که مراسم افتتاحيه اين مسابقات با حضور کليه تيم هاي شرکت کننده ، دکتر مهدوي رييس منطقه 8 دانشگاه آزاد اسلامي و دکتر موسي خاني رييس انجمن روبوکاپ ايران و مسوولين ديگر طي مراسم باشکوهي در سالن فدراسيون هندبال برگزار گرديد.شايان ذکر است که در اين مراسم دکتر يونس قرباني ضمن عرض خيرمقدم به کليه شرکت کنندگان گفت : اين مسابقات با شرکت بيش از 20 تيم ايرنا ، ايلنا ، فارس ، ايران نيوز ، مهر و روزنامه هاي همشهري ، کاروکارگر ، موسسه اطلاعات ، آفرينش ، فرهيختگان ، اعتماد ملي ، هفته نامه مناقصه ، آراد جوان ، پديده ورزش ، ورزش خانواده ، فصلنامه مدرس و شبکه خبر بمناسبت سال پيامبر اعظم (ص) برگزار مي گردد.
قرباني با گراميداشت سالگرد شهادت خبرنگاران در سانحه هوائي اعلام کرد : اصحاب رسانه و خبرنگاران با قلم و بيان صادقانه خويش نقش به سزايي در پياده کردن و فرهنگ سازي ، آداب و سيره نبوي در جامعه داشته و برگزاري مسابقات ورزشي بين اصحاب رسانه را وسيله اي براي تقويت و گسترش روحيه صداقت ، دوستي و مودت ذکر کرد و گفت : اميدوارم با همدلي و همکاري و الگو قرار دادن سيره نبوي در عمل و حين مسابقات توسط مسوولين ، بازيکنان و تيم هاي شرکت کننده در شرايط حساس ورزش کشورمان ، روحيه نشاط ، دوستي ، وحدت بين آحاد جامعه بالاخص اصحاب رسانه ها که با قلم رساي خويش نقش بالايي در ايجاد آرامش ، دوستي و تحقق ايده هاي بالا مي توانند داشته باشند صورت پذيرد .
قرباني در پايان اضافه نمود : بحث برد و باخت در اين مسابقات به هيچ عنوان اهميت ندارد و هدف اساسي گسترش فرهنگ و اهداف تربيت بدني در کسب سلامت ، نشاط ، دوستي و ... که جزئي از فرايند تعليم و تربيت و در راستاي رسالت پيامبر اعظم (ص) جهت به کمال رساندن انسان است ، مي باشد و در پايان مسابقات سه نفر از بهترين بازيکنان از نظر اخلاقي و فني به مشهد مقدس اعزام خواهند شد . پس از ارائه گزارش مسابقات ، دکتر مهدوي رييس منطقه 8 دانشگاه آزاد اسلامي طي سخناني ارزشمند تلقي کردن تربيت بدني و ورزش گفت : خبرنگاران و اصحاب رسانه ها نقش بسزايي در گسترش و تعميم ورزش در بين آحاد جامعه داشته و با الگو قرار دادن صفات و سيره پيامبر اکرم بتوانند در انجام رسالت سنگين خويش در فرهنگ سازي جامعه اقدام نمايند . دکتر مهدوي اضافه نمود : با توجه به شرايط زماني حساس کشور ، شرکت در انتخابات خبرگان رهبري و شوراها ، جزو وظايف ملي و مذهبي بوده و از عموم آحاد شرکت کنندگان درخواست نمود با شرکت پرشور در انتخابات 24 آذر برگ زريني بر افتخارات اين ملت اضافه نمايند .لازم به يادآوري است که امروز در ادامه مسابقات شبکه خبر با هفته نامه مناقصه و فرهيختگان با ماهنامه ورزش در سالن ساعي واقع در ميدان سپاه به مصاف يکديگر خواهند رفت . روز شنبه نيز روزنامه همشهري با هفته نامه پديده ورزش ، آراد جوان با خبرگزاري مهر ، اعتماد ملي با آنا و خبرگزاري ايلنا با پانا ديدار خواهند داشت .

 عضو ايراني شوراي المپيک آسيا:
زير بار حرف شورا نمي رويم

بهرام افشارزاده عضو شوراي المپيک آسيا درباره اقدام شوراي المپيک آسيا و هشدار به مسوولان ايران در خصوص عدم درج اسامي مذهبي بر روي پيراهن ورزشکاران گفت: مسوولان ورزش ايران زير بار حرف اين شورا در مورد درج نام هاي مذهبي بر روي پيراهن ورزشکاران نخواهند رفت. وي افزود : متاسفانه عده اي با عناوين مختلف دنبال حاشيه سازي براي کشورمان هستند و اين مساله براي ما غير قابل تصور است. اگر مسوولان کميته المپيک آسيا رسما در اين خصوص نامه اي را به ما تحويل دهند بدون شک به نامه آنها جوابي منطقي داده و از حق و حقوق ورزشکاران خود دفاع خواهيم کرد. با توجه به اين که هنوز چنين چيزي اتفاق نيفتاده ما نيز اقدام رسمي در اين زمينه نداشتيم. افشارزاده تاکيد کرد: مطمئن باشيد که مشکلي براي ورزشکاران ما پيش نخواهد آمد و طبق روال گذشته به کار خود ادامه مي دهيم. اين مساله اي نيست که جامعه ورزش ما را دچار نگراني کند. ما با منطق و استدلال خود پاسخگوي اين هشدارها خواهيم بود و مشکلي گريبانگير ما نخواهد شد. وي درباره آيين نامه شوراي المپيک آسيا اظهار کرد: در آيين نامه و اساس نامه شوراي المپيک آسيا بند يا مصوبه اي را درباره اين موضوع نداريم. بر طبق همين روال ورزشکاران ما در مسابقات مختلف جهاني و المپيک از نام هاي مذهبي بر روي پيراهن خود استفاده کرده و همانطور که در گذشته شاهد بوديد در اين باره با مشکلي روبرو نشديم.


 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
گزارش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته