جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/09/22 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - چهارشنبه نسخه شماره 2651

گزارش نشست رسانه اي; عليرضا عصار
"نهان مکن" نام آلبوم جديد عليرضا عصار


جشنواره بزرگ طنز مکتوب در راه است


گزارش آفرينش از نشست خانه فلسفه تهران


کوتاه و خواندني از چشم انداز هنر


  گزارش نشست رسانه اي; عليرضا عصار
  "نهان مکن" نام آلبوم جديد عليرضا عصار  

 آخرين آلبوم عليرضا عصار حاوي هفت ترانه جديد تا هفته ديگر به بازار موسيقي عرضه خواهد شد.عصار در يک گفت و گوي رسانه اي با اشاره به اين موضوع اظهار داشت نام "نهان مکن" را براي اين آلبوم انتخاب کرده است. وي اعلام کرد: موسيقي تمامي اين ترانه ها را شهداد روحاني آهنگساز شناخته شده ايراني ساخته است و تنظيم نهايي همه آنها را نيز خود او به عهده داشته است  آلبوم "نهان مکن" داراي هفت ترانه جديد از عليرضا عصار است که اشعار آنها از ميان سروده هاي شخصيت هاي ادبي شناخته شده اي چون شادروان احمد شاملو، دکتر محمدرضا شفيعي کدکني، دکتر افشين يداللهي و افشين مقدم انتخاب شده اند. عليرضا عصار، ترانه "نهان مکن" را که از ميان اشعار موجود در مثنوي معنوي انتخاب کرده است، ازشنيدني ترين ترانه هاي موجود در اين آلبوم دانست و اظهار اميدواري کرد که آلبوم "نهان مکن" هر چه سريع تر در حوزه هاي مختلف در اختيار علاقمندان قرار بگيرد. وي همچنين ابراز اميدواري کرد که همکاري هاي گذشته خود با سيد فواد حجازي را همچنان دنبال کند. ارائه دهنده آلبوم "مولاي عشق" در اين نشست رسانه اي اعلام کرد که کليه امور مربوط به ضبط و توليد آلبوم "نهان مکن" به توصيه شهرداد روحاني در کشور انگلستان ضبط گرديده است. عصار در پايان اعلام داشت که در اين آلبوم در بخش هم آوايي از گروه کر انگلستان استفاده کرده است و با توجه به اينکه ملودي هاي اين آلبوم را خود وي تهيه کرده و جهت رنگ بخشي ارکستراسيون در اختيار شهرداد روحاني قرار داده است، از کيفيت توليد آن رضايت کامل دارد.
اضافه مي شود که ملودي هاي ارائه شده از سوي عليرضا عصار توسط شهريار روحاني موسيقيدان شناخته شده ايراني جهت اجرا توسط ارکستر سمفونيک لندن، تدوين و تنطيم شده است . 


  جشنواره بزرگ طنز مکتوب در راه است  

دبير جشنواره طنز مکتوب گفت: اولين جشنواره بزرگ طنز مکتوب همزمان با برگزاري شعر شعر "در حلقه رندان" دوم و سوم دي ماه با معرفي برگزيدگان در شاخه هاي داستان کوتاه، فيلمنامه کوتاه، شعر و نثر برگزار مي شود.
 سيد عبدالجواد موسوي، دبير جشنواره بزرگ طنز مکتوب و مدير طرح و برنامه دفتر طنز حوزه هنري با علام اين خبر در جمع خبرنگاران بيان داشت: اين جشنواره در شاخه هاي داستان کوتاه، فيلمنامه کوتاه، شعر و نثر برگزار مي شود و آثار ارسال شده در دو موضوع آزاد و انرژي هسته اي است. وي ادامه داد:، بعد از اعلام فراخوان حدود 720 اثر شعر طنز، 490 داستان کوتاه، 310 نثر و 50 فيلمنامه به دبيرخانه اين جشنواره ارسال شده است. که اين آثار مورد بازبيني قرار گرفته اند، در بخش شعر آثار توسط سعيد بيابانکي، حسين نعمتي و بکتاش آبتين مورد ارزيابي قرار گرفته و در بخش نثر نيز اسماعيل اميني، جواد جمال آرايي و مجتبي تونه اي و در بخش داستان شهرام شفيعي، محسن مطلق و قاسم رفيعا آثار را بازبيني کردند.
موسوي يادآور شد: در بخش فيلمنامه نيز آثار توسط رحيم بهبودي، داوود اميريان و صادق رحماني بازبيني شدند.
وي به داوران در بخش نهايي اشاره کرد و بيان داشت: در بخش نهايي آثار توسط مسعود جعفري جوزاني، محمدرضا ترکي، رضا رفيع، رويا صدر، اسدالله امرايي، محمدعلي علومي، حسين معززي نيا، منوچهر احترامي، جلال رفيع داوري مي شود. وي درباره مراسم اختتاميه جشنواره هم گفت: مراسم اختتاميه طي دو روز (دوم و سوم دي ماه) در تالار انديشه حوزه هنري و همزمان با برگزاري شب شعر "در حلقه رندان" برگزار مي شود و در اين دو روز آثار توسط شاعران و مولفان ارائه شده و در کنار ارائه آثار، کارگاه هاي آموزشي نيز برگزار مي شود و در اين جشنواره ميهماناني نيز از شهرستان ها خواهيم داشت.
وي تصريح کرد: اين جشنواره به دليل مکتوب بودن و بصري نبودن کمتر مورد توجه سازمان هاي فرهنگي قرار گرفته و با اين حال قرار است سازمان فرهنگي و هنري شهرداري به جشنواره کمک کند که تا کنون خبري نشده است
دبير جشنواره درباره کارهاي سفارشي شرکت کننده در جشنواره ادامه داد: در بخش "انرژي هسته اي" احساس شد که بايد به افرادي براي خلق اثر سفارش داده شود اما با استقبال خوبي روبرو شديم و در داوري ها آثار سفارشي نداريم. وي درباره معيار انتخاب داوران گفت: گزينش داوران بر اساس سابقه کار و حرفه اي بودن، آنهاست.
اولين جشنواره طنز مکتوب دوم و سوم دي ماه در تالار انديشه حوزه هنري با حضور پيشکسوتان و طنزپردازان برگزار مي شود و برندگان در چهار حوزه داستان کوتاه، نثر، شعر و فيلمنامه کوتاه معرفي مي شوند.


  گزارش آفرينش از نشست خانه فلسفه تهران  

اولين شرح در باره مولانا 50سال  بعد از درگذشت اوبود خانه فلسفه سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران اقدام به برگزاري دوره جديد کلاس هاي آموزشي و سمينارهاي هفتگي با سخنراني اکبرثبوت درخصوص کتاب شناسي مثنوي ومحمدرضا جوزي در خصوص شارحين اخير آثار هيدگر نموده است .که علاقمندان مي توانند براي حضور در کلاسهاي فوق مي توانند به آدرس اينترنتي com.donyabefarbib.www -- ir.philosophyhouse.www  جهت ثبت نام وعضويت مراجعه نمايند.
در نشست خانه فلسفه تهران که دکتراکبر ثبوت ودکتر بهروز فرنو وجمعي از خبرنگاران رسانه هاي گروهي حضور داشتند و به دليل عدم تبليغات مناسب براي اين نشست تخصصي وجذاب علمي ،فلسفي اين نشست بسيار خلوت بود که مايه تاسف بسيار ما گرديد. دکتر ثبوت بابياني شيوا وگرم سخنراني  خود راچنين آغازکردند .
نخست به سراغ عثمانيها وبعد ترکيه مي رويم.ميدانيم که مولانا در قونيه اقامت داشت وبه اصطلاح آن روزيها در روم.واز مولانا تعداد قابل توجهي نظم ونثر موجود است. اولين شرحي که 50سال بعد از درگذشت مولانا به رشته تحرير درآمد ازاحمد رومي بود که شرح وي از نوشته هاي منصور مولانا بر گرفته شده بود.سپس از مصطفي سروري وشرح فارسي اويادکرد.شرح وي در قرن 10 تاليف شده و شرحي است که "سودي بنجوي" نوشته سودي عالمي بوده است ازاهل بوسني .سودي به غير از شرحي که از حافظ نوشته است شرحي هم بر مثنوي وگلستان نگاشته است .او در قرن 10 مي زيسته ودرسال1005 اوايل قرن يازده از دنيا رفت .شرح سودي به زبان ترکي است ويکي از شرح هادر باره مولاناست.شرح ديگر مثنوي را "شيخ قروي" که از علماي دوره عثماني بوده است ودر قرن 11مي زيسته که درسال 1040 از دنيا رفته است به رشته تحرير در آورده.وي داراي تاليف آثار بسياري است که غالب آن ها حالت شرح وترجمه دارد.از جمله شرح فصوص عربي وکتابهاي زيادي به عنوان شرح وتوضيح بر مثنوي نوشته است.وي علاوه برشرح عربي کتابهاي ديگري در مورد آياتي که در مثنوي آمده وکتاب ديگري در توضيح ابيات منتخب مثنوي دارد.
شيخ اسماعيل انقروي طرفدار سماع وموسيقي در خصوص همين امر کتابي را به رشته تحرير درآوردند به نام" حجت السماع" .شايع است که شيخ در هر نوروز تمام دارايي خود را به نيازمندان و فقيران مي بخشيد و از مهمترين آثار او شرح مفصلي است از مثنوي که در مصر به چاپ رسيده با نام "شرح کبير انقروي" که بعدها اين کتاب به دو مجلد فارسي ترجمه شد. اين شرح نقش بسيار مهمي در معرفي مثنوي داشته است .مي دانيم که مثنوي در شش دفتر است ولي بعدها يعني چند قرن بعد از مولانا يک دفتر هفتمي عرضه شد، (يک دفتر ديگري ) و ادعا شد اين دفتر هفتم مثنوي است و تا چندين قرن پس از آن مشغول  اثبات همين موضوع بودند که مثنوي شش دفتر نيست و دفتر هفتم در حقيقت کامل کننده آن شش دفتر است. شيخ اسماعيل هم يکي از کساني بوده که اين امر را تاييدمي کرد و شرحي هم بر اين قضيه نوشتند.
شرح بعدي از يکي از علماي بزرگ عثماني بوده که تفسير معروفي از قرآن نوشته با عنوان "روح البيان" شيخ اسماعيل حقي شرحي به زبان ترکي از مثنوي با نام"روح المثنوي" نوشته اند.
آخرين کسي که در باب آثار مولانا در ترکيه کارهاي بسيار مهمي انجام داده مرحوم عبدا... است که شرح مفصلي بر مثنوي و آثار ديگر مولانا نوشته است او مجموعه کوتاه و توضيحات مختصري در ترکيه و در زمان عثماني در مورد مثنوي به زبان عربي نوشت که ترجمه مثنوي به اين زبان 20سال از عمرش را گرفت و نتيجه کار شرح مفصلي از مثنوي است که در اين شرح اولا تمام ابيات مثنوي را تک به تک و هر بيت مثنوي رابه يک بيت عربي هم وزن ترجمه کرده است "جواهر الآثار "اسم کتاب اوست.
بعداز شرح عربي استاد اکبر ثبوت به شروح و ترجمه هايي که در هند انجام گرفته بود اشاره کرد.وي گفت :از آخرين شروحي که در شبه قاره مي شناسيم شروح قاضي سجاد حسين است که شرحي بر مثنوي در شش دفتر دارد که اولين شرح در باره مولانا 50سال  بعد از درگذشت اوبود، وي از خدمتگذاران فرهنگ فارسي در هندوستان بود و خيلي از کتابهاي فارسي را نيز ترجمه کرده است ، از جمله ديوان حافظ ، گلستان و بوستان سعدي و... .
پس از پايان سخنان استاد وي ساعتي به سوالات خبرنگاران پاسخ داد .


 کوتاه و خواندني از چشم انداز هنر 


  ايران درکنگره بزرگ موسيقي کشورهاي اسلامي
پس از گذشت 75 سال ازکنگره بزرگ موسيقي کشورهاي اسلامي درقاهره (1933)تابستان سال آينده دومين کنگره بزرگ موسيقي کشور هاي اسلامي در کشور مغرب برگزار مي شود  وجمهوري اسلامي ايران در آن حضور خواهد داشت
 از سوي سازمان ملي جوانان شوراهاي علمي وپژوهشي  استانها تشکيل مي شود .بنابر اعلام روابط عمومي سازمان ملي جوانان ،دکتر اسحاقي معاون مطالعات وبرنامه ريزي  سازمان ملي جوانان با اشاره به نوپا بودن حوزه مطالعات جوانان درکشور ،بهره گيري از تمام ظرفيت ها ي علمي را الزامي دانست  واظهار داشت :استفاده از اين ظرفيت ها همراه با جذب  وهدايت بودجه هاي پژوهشي درسطح استان  به سمت نيازهاي محلي ،درحوزه مطالعات ضروري است .
 برنامه هاي مراکز فرهنگي در هفته آخر جشن کتاب ادامه دارد درهمين راستا کتابخانه مهرآباد اردوي بازديد از کتابخانه ملي رابرگزار مي کند شماره تماس 88717196
 نگارخانه مهر فرهنگسراي انقلاب با همکاري فرهنگسراي خاتم ودر راستاي برنامه هاي جشن کتاب تهران نمايشگاهي با موضوع کتاب برگزار مي نمايد شماره تماس 88717196
 چاپ اول کتاب "فانوسي بيفروز "نوشته راضيه تجار  توليد مرکز آفرينش هاي (کارگاه قصه ورمان)ادبي حوزه هنري ،توسط انتشارات سوره مهر روانه بازار شد
 "پري شدگان"عنوان مجموعه شعري است از قادر طهماسبي متخلص به فريد ،که مرکز توليد آفرينش هاي ادبي حوزه هنري توسط انتشارات سوره مهر چاپ وروانه بازارکتاب شده است .
 جشنواره هنري بين المللي پيامبر اعظم (ص)که توسط معاونت فرهنگي جهاد دانشگاهي واحد هنر در جهت نامگذاري سال 1385 به همين نام مي باشد  وبا هدف احترام به جايگاه  ومقام پيامبر (ص) وايجاد روحيه  وحدت بين مسلمين واستفاده از بيان هنر در اين راستا مي باشد دريافت آثار تا تاريخ 30دي ماه تمديد شده است شرايط کامل  اين جشنواره در سايت com.Nadiakram.www  درج شده است .
 27 روز تا آغاز جشنواره تئاتر فجر باقي مانده است
رحمت اميني مدرس  وکارگردان تئاتر درباره تقويت تئاتر شهرستانها گفت:با اهميت دادن به تئاتر شهرستانها تئاتر تهران را مي توان به عنوان نماينده تئاتر ايران مطرح کرد
 به مناسبت سال پيامبر اعظم جشنواره قربان تا غدير در خراسان جنوبي برگزار مي شود
 بزرگداشت"حبيب الله بديعي "در فرهنگسراي دانشجو
بزرگذاشت "حبيب الله بديعي" در فرهنگسراي دانشجو برگزار مي  شود.اين بزرگذاشت توسط" هاتف شرار"- سرپرست گروه موسيقي نهيب و سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران در روز چهارشنبه 22 آذر ماه در فرهنگسراي دانشجو برگزار مي  شود
 حسين عليزاده نامزد دريافت جايزه گرمي شد
اثر "حسين عليزاده" به عنوان يکي از آثار نامزد دريافت جايزه بخش موسيقي سنتي ملل چهل و نهمين دوره "گرمي" انتخاب شد.
 انيميشن "صفر درجه" به کارگرداني اميد خوش نظر براي شرکت در دومين جشنواره فيلم پليس به دفتر اين جشنواره ارسال شد.
 آزمون نهايي کارگاه آواز شجريان برگزار مي شود
آزمون نهايي شرکت کنندگان براي کارگاه آواز محمدرضا شجريان از چهارشنبه ي هفته ي جاري تا شنبه هفته ي آينده به مدت چهار روز ( 22 تا 25 آذر ماه ) برگزار مي شود.
 ناشران تاثيرگذار تهراني طي سلسله نشست هايي از سوي معاونت فرهنگي سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران تجليل خواهند شد.
 فيلم هاي کوتاه بخش مسابقه دومين جشنواره بين المللي فيلم شهر معرفي شدند . اين فيلم ها در بخش مسابقه دومين جشنواره فيلم شهر از 25 تا 28 آذر ماه امسال در سينما فلسطين تهران به نمايش داده خواهد شد.
 چهار فيلم خارجي شهري در جشنواره فيلم شهر به روي پرده مي روند
دو فيلم مستند "بولينگ براي کلمباين" و "عکاس جنگ" به همراه دو فيلم داستاني "تصادف" و "هملت" در دومين جشنواره بين المللي فيلم شهر به روي پرده مي  روند. اين فيلم  ها که اغلب جوايزي هم چون اسکار و کن را از آن خود کرده    اند، در بخش نمايشهاي ويژه اکران عمومي خواهند داشت.
 "ماموريت آقاي عنکبوت"در فرهنگسراي نياوران
به مناسبت سال پيامبر اعظم نمايش آموزنده و شاد" ماموريت آقاي عنکبوت" با نويسندگي ليلا زماني و کارگرداني عليرضا جعفري مرام در سالن گوشه فرهنگسراي نياوران به روي صحنه رفته است . علاقه مندان مي توانند تا پايان آذر ماه جاري هر روز ساعت 18 غيراز شنبه ها از اين نمايش ديدن کنند.

شهرداري و راه اندازي کلوپ خبرنگاران

شهرداري آماده است تا با استماع نيازهاي خبرنگاران آنها را مرتفع کند. "علي عسگري"، رئيس سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران در رابطه با برنامه هاي مديريت شهرداري براي تقدير از فعاليت  هاي خبرنگاران پس از راه  اندازي فرهنگسراي رسانه و برگزاري يادمان فعالان اين بخش تصريح کرد:  يکي ازمشکلاتي که در سطح تهران وجود دارد اين است که خبرنگاران از يک فضاي تخصصي مانند کلوپ خبرنگاران برخوردار نيستند که موضوع آن از ماه هاي گذشته با شهردار تهران مطرح شد و وي مقرر کرد که فضاي مناسب براي راه اندازي کلوپ مذکور درنظر گرفته شود . وي طي سخناني در اين رابطه خاطرنشان کرد:   اميدواريم تا پيش از پايان سال جاري کلوپ خبرنگاران را افتتاح کنيم .

بزرگداشت رضا سعيدي برگزار شد
مراسم يادبود نخستين سالروز درگذشت رضا سعيدي، بازيگر تئاتر، سينما و تلويزيون، شامگاه روز گذشته در تالار بتهوون خانه هنرمندان ايران برپا شد.
 جمشيد مشايخي يکي از هنرمندان حاضر در جلسه که با ياد رضا سعيدي، متاثر شده بود، با بيان خاطره ي کوتاهي گفت: من دست او و دست دوست را مي بوسم. اما دست قدرت را هرگز نمي بوسم. اين تفکر هنرمند است که نوکر کسي نيست اما خاک پاي مردم است و رضا اينگونه بود.
او هنرمند بزرگي است و براي ما هرگز نمرده است.  درادامه بعد از پخش کليپي از زندگي و آثار رضا سعيدي، انوشيروان ارجمند، ديگر بازيگر حاضر در اين مراسم گفت: 34 سال با رضا و يک سال هم با ياد او دوست هستم. او گويي براي عرشيان هنرنمايي مي کند. شايد آنها هم حق داشته باشند هنر او را ببينند. رضا کيانيان هم ازهنرمنداني بود که قراربود در اين مراسم شرکت کند، به علت حضور در يک پروژه تصويري نتوانست به مراسم بيايد و پيام او توسط پرستو صالحي، يکي از بانيان برگزاري اين مراسم قرائت شد. در اين مراسم که به همت خانه تئاتر، خانه هنرمندان و اداره کل هنرهاي نمايشي برگزار شد، علي دهکردي رضا توکلي، حسين پاکدل و فرزاد حسني از ديگر هنرمنداني بودند که با خواندن قطعاتي ادبي، ياد رضا سعيدي را گرامي داشتند. 

تئاتر شهر ميزبان پنجمين جشنواره تئاتر کانون ها

6 نمايش در چارچوب برگزاري پنجمين جشنواره تئاتر کانون  ها در تالار نو مجموعه تئاتر شهر به روي صحنه مي رود.به نقل از واحد اطلاع رساني مجموعه تئاتر شهر،  " هر روز مثل هميشه " نوشته " شهرام کرمي" و کارگرداني" فتح الله نيازي"، "شطرنج سوئيسي" نوشته" هوشنگ فضلي " به کارگرداني" ولي برجي" و" پرستو کرمي"،" پرشي به وسعت عشق" نوشته" گيتا اودي " به کارگرداني " مينا حبيلي "،" پنجره " نوشته و کار" طيبه محمد علي" ،" دهاني پر از کلاغ " نوشته" جمشيد خانيان "به کارگرداني " نيما گودرزي" و" ورود خانم  ها ممنوع " نوشته " آرش عباسي" به کارگرداني " ايزد مهر آفرين "عنوان نمايش  هايي است که در تالار نمجموعه تئاتر شهر در دو نوبت و در ساعت هاي 16 و 18 به روي صحنه خواهد بود .


مقررات بخش "تجلي اراده ملي
"(جوايز نهادها و سازمانها) اعلام شد

مقررات و ضوابط بخش تجلي اراده ملي اهداي جوايز وزارت خانه  ها، نهادها و سازمان  ها بيست و پنجمين جشنواره فيلم فجر اعلام به گزارش روابط عمومي جشنواره. ، نهادها ، سازمان ها، وزارتخانه ها و شخصيت هاي حقوقي مي توانند با تکميل برگ تقاضاي داوري و ارسال آن به روابط عمومي جشنواره حداکثر تا روز سي ام آذرماه جاري در اين بخش شرکت کنند.
معرفي کتبي حداقل سه داور داراي صلاحيت فرهنگي ، هنري و علمي ، اعلام شاخص ها و نوع ارزشيابي و داوري ، اهداي جوايز به ميزان تعيين شده ، معرفي نماينده تام الاختيار براي انجام هماهنگيهاي لازم از ديگر مقررات اين بخش است.
به منظور برنامه ريزي مناسب آيين اهداي جوايز سازمان ها و نهاد ها تمامي جوايز هنگام ارسال يا تحويل مدارک هر سازمان يا موسسه دريافت ميشود و نتايج آراي داوري حداکثر بايد تا روز نوزدهم بهمن ماه به روابط عمومي جشنواره اعلام شود.
مراسم اهداي جوايز بخش سازمان ها و نهادها روز پاياني جشنواره برگزار خواهد شد و بيانيه سازمان هاي مختلف در اختيار نشريه روزانه جشنواره و رسانه ها قرار مي گيرد.
بيست و پنجمين جشنواره بين المللي فيلم فجر از 12 تا 22 بهمن ماه سال جاري در تهران برگزار مي  شود.

هيات داوراندهمين جشنواره بين المللي تئاتر دانشگاهي ايران  معرفي شدند

هيات داوران منطقه غرب، مرکز و شمال غرب دهمين جشنواره بين المللي تئاتر دانشگاهي ايران معرفي شدند.
طبق اعلام دبيرخانه جشنواره " علي نصيريان" ،" محمود فتح اللهي " و "محمود رضا رحيمي" به عنوان داوران مناطق ياد شده براي قضاوت آثار نمايش اجرا شده در اين جشنواره انتخاب شدند
 
"من نه منم" آماده ي پخش شد
سريال تلويزيوني "من نه منم" به کارگرداني بهروز خلجي طي هفته هاي آينده از شبکه دو سيما پخش مي شود.
 اين سريال در 26 قسمت 45 دقيقه يي توسط داريوش باباييان توليد شده است.
داستان اين مجموعه درباره ي دايي و خواهرزاده اش است که از طريق جعل اسناد و مدارک، زندگي خود را اداره مي کنند. برخي از عوامل سازنده اين سريال عبارتند از نويسنده: علي خودسياني بر اساس طرحي از بهروز خلجي و داريوش باباييان، کارگردان: بهروز خلجي،  مدير تصويربرداري: حميد احمدي، مدير توليد: شهاب علي بخشي، بازيگران: حسن پورشيرازي، نيما فلاح، لاله صبوري،  کيميا باباييان، لادن طباطبايي،  همايون ارشادي و

 ماجراي تصويربرداري سريال طنز "باغ مظفر" 
سيد عباس اصفهاني تصويربرداراين سريال ، به تصويربرداري "باغ مظفر"، با سه دوربين اشاره مي کند و مي گويد: در چنين شرايطي پلان نداريم و کارها به صورت سکانس گرفته مي شوند. در کارهاي سه دوربينه کارگردان بايد خيلي حرفه يي باشد و زاويه درستي را براي دوربين انتخاب کند تا تماشاچي گيج نشود.
به گفته ي وي در کارهاي سه دوربينه، همزمان چندين پلان گرفته مي شود، در نتيجه ريتم ساخت، تندتر شده و جابه جايي دوربين کمتر مي شود.
مهمترين مزيت کارهاي سه دوربينه اين است که حس بازيگرها هنگام جابه جايي دوربين به هم نمي خورد و در نتيجه کارها حسي تر و قشنگ تر پيش مي روند.

"تله" سيروس الوند براي سينماهاي تهران 
اکران فيلم سينمايي " تله " هجدهمين ساخته سيروس الوند ازامروز 22  آذرماه در گروه سينمايي قدس آغاز مي شود.
طبق آخرين جلسه ي شوراي صنفي نمايش اين هفته فيلم "تله" به نمايش درمي آيد.
اين فيلم به تهيه کنندگي حسن توکل نيا روايت شب اول ازدواج يک زوج جواني است که با تلفن يک ناشناس به هم مي ريزد. صدايي از گذشته مي گويد، گذشته سياهي که پيشتر اين زوج مي پنداشتند مي توانند فراموش کنند، غافل از اين که سياهي گذشته هميشه با آنهاست.
در "تله"، محمدرضا گلزار، مهناز افشار، ماه چهره خليلي، سحر زکريا، سيروس ابراهيم زاده ، اميرحسين صديق، مريم سعادت ، مهوش وقاري ، علي اصغرطبسي ، مليکا زارعي ، ژيلا خليلي ، سحرآربين وامين حيايي به ايفا نقش مي پردازند و پرستو مقدم معرفي شده است.  ساير عوامل فيلم سينمايي " تله "عبارتند از: نويسنده فيلمنامه: ايرج افشار، مديرفيلمبرداري: حسين ملکي ، مديرتوليد: شاهين جعفري ، طراح صحنه و لباس : کيوان مقدم ، صدابردار : جهانگيرميرشکاري ، طراح چهره پردازي : عاطفه رضوي ، تدوين : محمدعلي سجادي ،عکاس : محمد فوقاني ، برنامه ريزودستياراول کارگردان : انوشيروان حداد، دستياردوم کارگردان: بهزاد رضايي ، منشي صحنه: ندا آصف، محصول يکتا فيلم


 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
گزارش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته