جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1390/12/01 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 4094

با اجراي طرح اسانس‏گيري گل‏ محمدي؛
قمصر دوم ايران در راه است

آقازاده:
نذر فرهنگي، مشاركت هوشمندانه مي‌خواهد

مديرعامل شركت فولاد مباركه خبر داد:
سرمايه‌گذاري 180 ميليارد توماني فولاد مبارکه در بخش زيست‌محيطي


ايران زمين


خبر


 با اجراي طرح اسانس‏گيري گل‏ محمدي؛
 قمصر دوم ايران در راه است 

 رودهن - خبرنگار آفرينش

استاندار تهران از تبديل شدن شهرستان دماوند به قمصر کاشاني ديگر در سايه اجراي پروژه توليد اسانس بوته گل ‏محمدي خبر داد. مرتضي تمدن در حاشيه نشستي که پيرامون توسعه امور کشاورزي در شهرستان دماوند با حضور مديرکل راه و شهرسازي، مديرعامل آب منطقه‏اي، رئيس سازمان جهادکشاورزي استان تهران و ساير مسئولان محلي در کارخانه "امين ‏شير" رودهن برگزار شد، در گفت‏وگوي اختصاصي با خبرنگار آفرينش اظهار کرد: يکي از طرح‏هاي اجرايي مشارکتي با بخش خصوصي استان تهران، توسعه کشت گل‏ محمدي در دماوند است.وي ادامه داد: البته اين مهم صرفا به کشت گياه منتهي نمي‏شود؛ بلکه بر اساس برنامه‏هاي موجود قرار است تا گل‏ محمدي به عمل آمده در اين خطه پس از برداشت تحت اجراي فرآيندهاي اسانس‏گيري نيز قرار گيرد. تمدن از حمايت استانداري تهران از اين پروژه خبر داد و افزود: اجراي اين طرح توسط بخش خصوصي صورت مي‏گيرد و استانداري تهران نيز حمايت خود را از اين حوزه ادامه مي‏دهد. استاندار تهران تصريح کرد: با اجراي اين طرح شهرهاي بومهن، رودهن و دماوند به قمصر کاشاني ديگر در کشور تبديل مي‏شوند. وي اضافه کرد: اجراي اين طرح بخش کشاورزي شمال شرق استان تهران را با تحولي عظيم مواجه مي‏سازد و رونق دوچندان بدان خواهد بخشيد.

کشت جامع بافت گياهي اجرا مي‏شود

استاندار تهران از اجراي طرح‏ جامع کشت بافت گياهي براي نخستين بار در کشور در شهرستان دماوند خبر داد و گفت: احياي نخلستان‏هاي آسيب ديده از جنگ به‌عنوان نخستين طرح از اين برنامه مدون اجرا مي‏شود. مرتضي تمدن اظهار کرد: در حال حاضر، استان تهران در پي اجراي طرح‏هاي مختلف کشاورزي است. وي با تاکيد بر لزوم حضور بخش خصوصي در پروژه‏هاي کشاورزي استان تهران خاطرنشان کرد: بخش عمده‏اي از اين امور با مشارکت بخش خصوصي صورت مي‏گيرد.

تمدن از احياي نخل‏هاي انبوه مناطق جنوبي کشور خبر داد و افزود: رژيم منفور بعث عراق در مدت هشت سال دفاع مقدس که در نهايت به پيروزي ايران اسلامي انجاميد، علاوه بر به خاک و خون کشيدن فرزندان غيور اين مرز و بوم اسلامي، رذالت خود را با به آتش کشيدن نخلستان‏هاي انبوه و پربرکت جنوب کشور به جهانيان ثابت کرد.استاندار تهران تصريح کرد: با اجراي طرح جامع کشت بافت گياهي که پيش از اين نيز پروژه‏هاي ناقص آن در ساير نقاط کشور صورتي اجرايي به خود گرفته بود، احياي نخلستان‏هاي آسيب ديده از جنگ در جنوب کشور به‌عنوان نخستين طرح از اين برنامه مدون اجرا مي‏شود.وي اضافه کرد: اگر بخواهيم با استفاده از شيوه‏هاي سنتي کشاورزي، احياي نخلستان‏هاي جنوب کشور را در دستور کار خود قرار دهيم؛ به طور قطع اين مهم مدت زماني بالغ بر سه تا چهار قرن را به خود اختصاص مي‏دهد. تمدن افزود: اما با غيرت و حميت ايراني بخش خصوصي فعال در پهنه کشاورزي استان تهران اين مهم با شتاب بيشتري صورت مي‏گيرد. استاندار تهران در خصوص ديگر مزاياي اجراي طرح کشت بافت در دماوند خاطرنشان کرد: اين پروژه سرمنشا خيرات و برکات ديگري نيز براي استان تهران خواهد بود.

وي تصريح کرد: مي‏توان با سود جستن از فناوري جامع کشت بافت گياهي، راندمان توليد محصول در واحد سطح را به چندين برابر وضع کنوني رساند.تمدن ادامه داد: در حال حاضر ميزان سيب برداشتي از هر هکتار باغ در دماوند نزديک به 25 تا 26 تن در شرايط عادي است. استاندار تهران اضافه کرد: اما استفاده از طرح جامع کشت بافت گياهي، اين ميزان توليد تا عدد باور نکردني 120 تن قابل افزايش است.

کمبود آب بزرگ‏ترين مانع توسعه کشاورزي در تهران است

استاندار تهران، کمبود آب و منابع تامين اين ماده حياتي را بزرگ‏ترين مانع در مسير توسعه امور زراعي در مناطق مختلف اين استان خواند. مرتضي تمدن اظهار کرد: درحال حاضر کمبود آب معضلي جهاني است.وي ادامه داد: از اين‌رو، کشت و زرع با استفاده از سبک و سياق قديمي غرقابي در توليد محصولات زراعي ديگر توجيه اقتصادي و منطقي ندارد. تمدن، خواستار همخواني امور زراعي استان تهران و کشور با فناوري‏هاي نوين جهاني شد و افزود: در حالي کشاورزي ايران همچنان به منابع در حال کاهش آب متکي است که جهان پر شتاب به سمت و سوي استفاده از پليمرهاي سوپر جاذب پيش مي‏رود.

استاندار تهران تصريح کرد: اين مواد بي‏ضرر است البته نوع استاندارد آن براي سلامت بشر در دوره کاشت به ريشه گياه افزوده مي‏شود.وي اضافه کرد: مواد سوپر جاذب در زمان بارندگي‏هاي فصلي تا ميزان 500 برابر حجم ابتدايي خود، آب مورد نياز گياه را ذخيره و آن را به تدريج وارد چرخه مصرف محصول مي‏کند.تمدن افزود: بدين ترتيب، مصرف آب زراعي به‌عنوان منبع ارزشمند زندگي در کشور به حداقل ميزان ممکن رسيده، باغات با آب کمتري مشروب مي‏شوند يا با همين ميزان آب سطح کشت زراعي توسعه چندين برابري مي‏يابد. استاندار تهران از اجراي آزمايشي اين طرح در استان تهران خبر داد و افزود: طرح استفاده از مواد سوپر جاذب پليمري در چند نقطه از استان تهران به صورت آزمايشي اجرا مي‏شود.وي ادامه داد: در صورت رفع نواقص احتمالي اين پروژه، همه نقاط استان و کشور مي‏توانند با بهره‏جويي از اين مواد تحولي شگرف در توليد محصولات زراعي ايجاد كنند.

پيشنهاد استاندار تهران به هيات دولت:

انتقال کارگاههاي پراکنده به شهرکهاي صنعتي

هم‌چنين مرتضي تمدن گفت: استانداري تهران پيشنهاد تبديل لکه‌هاي صنعتي، شامل مناطق کارگاهي حواشي تهران به شهرکهاي صنعتي مصوب را تقديم هيات دولت کرده است. وي اظهار کرد: شهرکهاي صنعتي تابع مقرراتي هستند که به‌موجب آن مشمول برخي سياستهاي تشويقي ويژه صنايع به شرطي به توليدکنندگان تعلق مي‌گيرد که منطقه کارگاهي محل استقرار آنها به يک شهرک مصوب تبديل شده باشد.تمدن؛ مناطق کارگاهي شمال شرق استان تهران را توسعه‌يافته خواند و افزود: مناطق کارگاهي شمال شرق استان تهران نظير "خرمدشت"،"کمرد"،"سياه سنگ" در گذشته به‌صورت يک بخش صنفي و خدماتي فعال بود. استاندار تهران اظهار کرد: با گذشت زمان اين نواحي به مناطق کارگاهي بزرگ و توسعه‌يافته بيش از 2500 واحد صنعتي تبديل شد.

وي افزود: از اين‌رو مجموعه استانداري تهران با علم به اينکه ديگر نمي‌توان به اين مناطق با ديدگاهي صنفي نگريست، پيشنهادهاي خود مبني بر تبديل اين نواحي تحت عنوان لکه‌هاي صنعتي حواشي پايتخت را به هيات وزيران تقديم کرد. تمدن گفت:امور مقدماتي و مطالعاتي اين مهم در کارگروههاي هيات دولت طي شده و در انتظار طرح و تصميم‌گيري در نشست هيات وزيران است.


 آقازاده:
  نذر فرهنگي، مشاركت هوشمندانه مي‌خواهد 

 کرج - خاکپور

شهردار کرج نذري دادن را از راههاي تبلور جهان‌بيني و نظام اعتقادي شيعه ذکر کرد و گفت: نذر فرهنگي از نذورات معني‌داري است که به مشارکت هوشمندانه مبتني بر ارزش‌گرايي و عقلانيت نياز دارد. سيدعلي آقازاده در گفتگو با پايگاه خبري مديريت شهري کرج با اشاره به راه‌اندازي ستاد " نذر فرهنگي " در حوزه فرهنگي معاونت فرهنگي اجتماعي شهرداري کرج گفت: راه‌اندازي اين ستاد اقدامي معنوي و بسيار مهم براي کلانشهر کرج است. وي مردم کرج را مردمي مذهبي، معتقد و متدين خواند و عنوان کرد: ستاد "نذر فرهنگي" با هدف بهره‌گيري از ظرفيتها و پتانسيلهاي فرهنگي شهروندان درزمينه‌هاي مختلف ايجاد و راه‌اندازي شده است.

اين مسئول با بيان اينکه، فرهنگ ابعاد گسترده‌اي دارد، اذعان داشت: نذر فرهنگي مي‌تواند زمينه ارائه آموزشهاي مختلف ديني، مذهبي، درسي و هنري را براي ساير افراد که توانايي پرداخت هزينه‌هاي آموزش را ندارند و درعين حال به اين آموزشها نياز دارند مهيا کند. آقازاده تصريح کرد: بي‌شک اداي اين‌گونه نذرها تاثيراتي بلندمدت در روحيه مردم دارد و اين مهمترين رويکردي است که در ارائه نذر بايد مدنظر داشت.

شهردار کرج با بيان اينکه، نذري دادن آييني براي بزرگداشت شخصيتهاي محوري و اعتقادي مسلمانان است، بيان کرد: اين حرکت مذهبي و معنوي راهکاري مطمئن به‌منظور تقويت دين و ولايت به‌شمار مي‌رود.

وي در بيان توضيحي درباره "نذر فرهنگي" عنوان کرد: نذورات فرهنگي درواقع تقويت بنيانهاي فکري افراد و راهي براي تداوم بسترهاي فرهنگي همچنين احياي حافظه و خرد فرهنگ جمعي است. آقازاده با اشاره به شرايط روز جامعه و با بيان اينکه امروز بيش از هر دوراني در برابر هجمه‌هاي مختلف دشمن قرار داريم، بيان کرد: بيشترين اهتمام دشمن براي نابودي کشور ورود به عرصه‌هاي فرهنگي و تلاش براي تضعيف بنيانهاي فرهنگي و اعتقادي است. وي افزود: پيشگيري از آسيبهاي فرهنگي امري مهم و ضروري است که بايد به‌نحو اثرگذاري در جامعه محقق شود. اين مسئول با اذعان بر اين موضوع که امروزه کشور ما بيش از نذر مادي به نذر فرهنگي نياز دارد، گفت: فقر فرهنگي در جامعه بيش از فقر مادي نمود دارد.

آقازاده در توضيح ديگري از "نذر فرهنگي" افزود: نذر فرهنگي وقتي حاصل مي‌شود که از وجود و فکر خود به ديگران ببخشيم. شهردار کرج عنوان کرد: بي‌شک ارزش نذر فرهنگي بيش از نذر مادي است زيرا برآيند و نتيجه آن تحقق جامعه‌اي آرماني است. آقازاده با تاکيد بر ايجاد ارتباط مردمي و سازماندهي شده به‌منظور اشاعه فرهنگ معنوي " نذورات فرهنگي"عنوان کرد: اين حرکت و اقدام معنوي بايد به‌نحو گسترده‌اي در جامعه تسري يابد.

ضرورت رهايي از مظلوميت فرهنگي

شهردار کرج در ادامه با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري در سال 86 درخصوص مظلوميت فرهنگي با تاکيد بر رسيدن به راههاي کارآمد در اين زمينه گفت: انجام اقدامات همه‌جانبه درخصوص رشد و توسعه اين مهم امري ضروري است.

آقازاده، پرداختن به نذر فرهنگي و تمرکز آن بر محتواي فرهنگ را ضروري دانست و افزود: افراد با نذورات فرهنگي موجب فراهم آوردن زمينه‌هاي آموزشي و تحقيقي همچنين توانمندسازي افراد و اقشار مختلف جامعه مي‌شوند. وي با اذعان بر وجود آسيبهاي اجتماعي در جامعه و نقش مردم در کاهش اين معضلات گفت: رفع بحرانها و آسيبهاي اجتماعي جز در سايه فرهنگ‌سازي صحيح ميسر نمي‌شود و مردم نيز در اين ميان نقش کليدي و مهمي ايفا مي‌کنند. اين مسئول با اشاره به خلاء‌هاي فرهنگي که جامعه امروز به آن دچار است، عنوان کرد: روي آوردن مردم به انجام نذورات فرهنگي مي‌تواند در پر کردن اين خلاء‌ها موثر واقع شود. آقازاده آرامش خاطر روحي را حاصل و نتيجه اداي نذر خواند و تاکيد کرد: همگرايي اجتماعي از ديگر نتايج مهم اين نذر است. وي نذر فرهنگي را شامل اقدامات مختلف عرصه فرهنگ ذکر و عنوان کرد: اين نذر مي‌تواند ساختن يک مدرسه باشد و يا توزيع بسته‌هاي آموزشي و فرهنگي. آقازاده افزود: جوانان و نوجوانان که درواقع آينده‌ساز جامعه هستند بيشترين بهره را از اين نذر مي‌برند زيرا در اين‌صورت مي‌توانند مأمني مطمئن براي پيشرفت داشته باشند.


 مديرعامل شركت فولاد مباركه خبر داد:
 سرمايه‌گذاري 180 ميليارد توماني فولاد مبارکه در بخش زيست‌محيطي 

 اصفهان - راعي

مديرعامل شركت فولاد مباركه اصفهان گفت: شركت فولاد مباركه از بركات انقلاب اسلامي است كه درراستاي توسعه زيرساخت‌هاي صنعتي كشور در زمان جنگ توسط متخصصان داخلي ايجاد شده است و ما امروز شاهد توسعه آن مي‌باشيم.محمد مسعود سميعي‌نژاد در مراسم افتتاح آخرين فاز پروژه اصلاح غبارگيري‌هاي ناحيه فولادسازي مجتمع فولاد مباركه اصفهان با بيان اينكه فولاد مباركه هولدينگ بزرگ كشور است، اظهار كرد: ظرفيت فعلي فولاد مباركه 7 ميليون تن است كه تا پايان برنامه پنجم بايد به دوازده ميليون تن افزايش يابد.وي افزود: تا پايان برنامه پنجم براي توسعه سياست‌گذاري مي‌كنيم كه البته اين توسعه‌ها همراه با تعهد اجتماعي بوده و به موازات توسعه توليد، توسعه زيست محيطي نيز انجام مي‌شود.

مديرعامل شركت فولاد مباركه خاطرنشان كرد: فولاد مباركه در ميان شرکت‌هاي ديگر کشور بالاترين تنديس تعالي را 3 سال به‌صورت مداوم به خود اختصاص داده است و تنها دارنده تنديس سيمين در كشور مي‌باشد.سميعي‌نژاد با بيان اينكه تا امروز شركت فولاد مباركه در بخش زيست محيطي 180 ميليارد تومان سرمايه‌گذاري كرده است، افزود: 100 ميليارد تومان ديگر نيز قرارداد توسعه زيست‌محيطي داريم كه يك قرارداد آ‌ن با 2 ميليارد تومان اعتبار به زودي منعقد مي‌شود.


 ايران زمين 

 ساماندهي فعاليتهاي هنرمندان،؛ محور برنامه‌هاي ارشاد شهرستان قدس

قدس – اصغري

رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان قدس گفت: شناسايي، ساماندهي و رسيدگي به مشكلات هنرمندان شهرستان، محور برنامه‌هاي اين اداره است كه از ابتداي استقرار، براي عملي شدن آنها تلاش شده است. حجت‌الاسلام سيد رحيم موسوي اظهار داشت: ثبت سوابق، بسترسازي براي گروههاي هنري، پيگيري مطالبات هنرمندان در زمينه‌هاي مختلف، حمايت قانوني از هنرمندان و ديگر موارد ازجمله فعاليتهايي بوده كه طي سال جاري در سطح شهرستان انجام گرفته و تا رسيدن به وضعيت مطلوب ادامه خواهد يافت.

وي بيان داشت: برگزاري جلسات مختلف هم‌انديشي، شناسايي مراكز غيرمجاز و پيگيريهاي مستمر جهت صدور مجوز براي فعاليتهاي فرهنگي ازديگر اقدامات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي قدس در سال جاري است. موسوي افزود: در اختيار قرار دادن امكانات و فضاهاي فرهنگي ساير دستگاهها و نهادهاي شهرستان، جهت بهره‌مندي هنرمندان از آنها جزء فعاليتهايي بوده كه درراستاي كمك به جامعه هنري انجام گرفته است. در شانزدهمين نشست اين شورا ملت قهرمان ايران اسلامي به‌عنوان الگوي كاملي در پايبندي به اعتقادات ديني و مذهبي و نظام جمهوري اسلامي معرفي شد.

پنج پارک محله‌اي در اروميه احداث مي‌شود

اروميه – خبرنگار آفرينش

اجراي 324 طرح عمراني

معاون فني و عمراني شهردار اروميه گفت: پنج پارک محله‌اي دردست احداث بوده که با افتتاح اين طرحها 352 هزار مترمربع به سرانه فضاي سبز افزوده مي‌شود.عليرضا صفري در جمع خبرنگاران با بيان اينکه احداث پارکهاي پنجگانه تا پايان سال جاري اتمام و به بهره‌برداري مي‌رسد، افزود: براي اجراي اين طرحها 69 ميليارد و 397 ميليون ريال اعتبار هزينه شده که با افتتاح آنها 352 هزار و 891 متر مربع به سرانه فضاي سبز افزوده مي‌شود.وي اظهار داشت: درراستاي توسعه و افزايش فضاهاي سبز شهري به‌منظور بهبود محيط شهري و افزايش سرانه فضاي سبز با کاربري اجتماعي تفريحي و عمومي پارک ملت، کودک، گلديس، دانشجو و ساعت در اروميه درحال احداث است. وي گفت: پارک ملت در بلوار والفجر با مساحت 30 هزار متر مربع با هدف بهسازي پارک و ارتقاء راندمان با برآورد اوليه 11 هزار ميليون ريال و پيشرفت فيزيکي 85 درصد دردست پيگيري و اجرا و اتمام عمليات عمراني است.

معاون فني و عمراني شهردار اروميه عنوان کرد: پارک کودک نيز در خيابان والفجر در زميني به مساحت بالغ بر 37 هزار متر مربع با هدف ساخت المانهاي ويژه‌اي براي کودکان به‌منظور افزايش خلاقيت آنان با اعتبار 5 ميليارد و 800 ميليون ريال و پيشرفت فيزيکي 85 درصد دردست احداث است.به گفته صفري پارک گلديس در خيابان پزشکيان با مساحتي بالغ بر 60 هزار مترمربع با هزينه اعتبار 6 ميليارد و 500 ميليون ريال، پارک دانشجو در امتداد پارکهاي ائللر باغي و الغدير در زميني به مساحت 120 هزار متر مربع و برآورد اوليه بالغ بر 27 ميليارد ريال و پيشرفت فيزيکي 30 درصد دردست احداث هستند. وي بيان کرد: همچنين پروژه ساماندهي پارک ساعت با هدف سرويس‌دهي به مسافران در مساحتي بالغ بر 51 هزار و 5911 مترمربع با مبلغ قراردادي 10 ميليارد ريال دردست اتمام عمليات بوده و ايجاد پارکهاي خطي ولايت و 8 شهريور، از اولويتهاي شهرداري در تحقق شاخص سرانه فضاي سبز شهر اروميه است. معاون فني و عمراني شهردار اروميه در ادامه سخنان خود از دردست اجرا بودن 324 پروژه عمران شهري و خدماتي با صرف اعتبار بالغ بر يک هزار و 728 ميليارد ريال خبر داد و گفت: زيباسازي و مجموعه پلهاي قويون، کتابخانه‌ها و فرهنگسراها، توسعه فضاي سبز، ساماندهي و آسفالت معابر، پياده‌روسازي و توسعه ناوگان حمل و نقل درون‌شهري و برون‌شهري ازجمله اين طرحها است.

کنفرانس اصلاح و بهينه سازي مصرف انرژي الکتريکي در اهواز برگزارمي شود

اهواز- خبرنگار آفرينش

سومين کنفرانس سراسري اصلاح و بهينه سازي مصرف انرژي الکتريکي روزهاي دوم و سوم اسفند به ميزباني شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب در اهواز برگزار مي شود. دبير اجرايي اين کنفرانس اظهار کرد: اين نشست علمي- تخصصي از سوي انجمن مهندسين برق و الکترونيک شاخه خوزستان با همکاري دانشگاه شهيد چمران در مجتمع فرهنگي امام رضا (ع) در شهرک نفت برگزار خواهد شد.مهندس محمد حسين خندان گفت: بهينه سازي مصرف انرژي الکتريکي در توليد و نيروگاه، سامانه هاي انتقال و توزيع و مديريت مصرف و توليد انرژي الکتريکي و انرژي هاي نو از محورهاي اين کنفرانس دو روزه است.

وي شبکه هاي هوشمند در بهينه سازي مصرف انرژي الکتريکي، درايو و ماشين هاي الکتريکي و مبدل هاي استاتيکي، تجديد ساختار و بازار برق توليدات پراکنده، همچنين مصرف انرژي الکتريکي در تجهيزات صنعتي و خانگي و ساختمان ها را از ديگر اهداف تبيين شده اين کنفرانس برشمرد.دبير اجرايي سومين کنفرانس سراسري اصلاح و بهينه سازي مصرف انرژي الکتريکي افزود: نخستين کنفرانس سال 1388 با هدف مطالعه در زمينه الگوي مصرف برق برگزار شد و پس از برپايي موفق آن دومين کنفرانس اسفند سال گذشته با محورهاي توليد انتقال و توزيع انرژي هاي نو، بهره وري انرژي، بازار برق، قيمت گذاري، بهبود و اصلاح پروسه هاي صنعتي، استانداردها، فناوري اطلاعات و ارتباطات، تجربه ساير کشورها و بررسي تطبيقي در کشورهاي مختلف ادامه يافت.

وي ادامه داد: با توجه به استقبال خوب شرکت کنندگان و ارائه دهندگان مقاله ها و کارگاه ها، انجمن مهندسين برق و الکترونيک شاخه خوزستان با همکاري دانشگاه شهيدچمران وشرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب برگزاري سومين کنفرانس را برنامه ريزي کرد.خندان گفت: براي آشنايي دانش پژوهان و کارشناسان صنايع با آخرين فناوري ها و تحقيقات در زمينه اصلاح و بهينه سازي مصرف انرژي الکتريکي، همزمان با برگزاري کنفرانس سه کارگاه آموزشي با حضور صاحب نظران برگزار مي شود.دبير اجرايي سومين کنفرانس سراسري اصلاح و بهينه سازي مصرف انرژي الکتريکي اضافه کرد: از برنامه هاي جنبي اين کنفرانس برپايي نمايشگاه تخصصي براي شرکت هاي فعال در زمينه مديريت مصرف است. 

250 هزار هرمزگاني در مسابقات كشوري قرآن مشاركت مي‌كنند

بندرعباس - خبرنگار آفرينش

مشاور عالي استاندار هرمزگان در آيين گشايش سي و چهارمين دوره مسابقات كشوري قرآن كريم گفت: حدود 250 هزار نفر از مردم هرمزگان به‌صورت مستقيم و غير مستقيم در اين رويداد بزرگ قرآني مشاركت خواهند داشت. علي علامه‌زاده اظهار كرد: طبق برنامه‌ريزي انجام شده، حدود 10 هزار نفر به‌صورت مستقيم در قالب كاروانهاي قرآني از شهرستانها و مناطق مختلف استان در دو سالن شركت برق و شركت گاز در بندرعباس حضور خواهند يافت.

علامه زاده اضافه كرد: در ساير نقاط استان نيز بيش از 80 محفل قرآني و 136كلاس آموزش قرآن با حضور قاريان و مدرسان تشكيل خواهد شد. وي در پايان آغاز عمليات اجرايي دروازه قرآن در محل ورودي شهر بندرعباس وهمچنين پرديس قرآني استان را ازجمله برنامه‌هاي جنبي اين مسابقات عنوان کرد.

هيئت بازرسي انتخابات شهرستان رباط کريم بر همه فعاليتهاي انتخاباتي نظارت مي‌کند

رباط کريم - خبرنگار آفرينش

رئيس هيئت بازرسي انتخابات حوزه انتخابيه شهرستانهاي رباط کريم و بهارستان با بيان اينکه اين هيئت بر همه فعاليتهاي انتخاباتي نظارت مي کند از مردم خواست تا تخلفات انتخاباتي را اطلاع بدهند. سيد حبيب موسوي با بيان اينکه مردم مي‌توانند تخلفات انتخاباتي را اطلاع بدهند بيان کرد: درصورت وجود تخلفات انتخاباتي در حوزه انتخابيه شهرستانهاي رباط کريم و بهارستان مراتب رصد شده و مورد بررسي قرار خواهد گرفت. وي افزود: شهروندان مي‌توانند درصورت مشاهده هرگونه تخلفات انتخاباتي آن را به هيئت بازرسي اين حوزه انتخابيه با شماره56423006 اطلاع دهند. رئيس هيئت بازرسي انتخابات حوزه انتخابيه رباط کريم و بهارستان تصريح کرد: براساس تبصره ماده 25 قانون انتخابات مجلس شوراي اسلامي به‌غير از وزارت کشور و شوراي نگهبان هيچ اداره و يا دستگاه ديگري حق دخالت در اجراي قانون انتخابات يا نظارت بر آن را ندارد.


 خبر 

 فرماندار دماوند:

3 نمايشگاه بزرگ عرضه مستقيم کالا در دماوند برپا مي‏شود

دماوند - خبرنگار آفرينش

فرماندار شهرستان دماوند گفت: سه نمايشگاه بزرگ عرضه مستقيم کالا با هدف تنظيم بازار و تامين رفاه شهروندان در روزهاي پاياني سال در اين شهرستان برپا مي‏شود. علي‏رضا قاسمي‏فرزاد در گفت‏وگو با خبرنگار آفرينش افزود: اين سه نمايشگاه با 140 غرفه در شهرهاي دماوند، رودهن و آبسرد برگزار مي‏شود تا به عرضه کالاهاي اساسي موردنياز مردم به ويژه پوشاک، کيف، کفش، خشکبار، ميوه، مواد پروتئيني و غذايي با کيفيت عالي بپردازد. وي يادآور شد: در اين نمايشگاه‏ها، کالاها با حدود 15 درصد کمتر از قيمت بازار ارائه مي‏شود.فرماندار شهرستان دماوند زمان برگزاري اين نمايشگاه‏ها را ابتداي اسفند ماه دانست و بيان داشت: اين نمايشگاه‏ها قرار است در سراسر استان تهران برپا شود و هدف آن تعادل در عرضه و تقاضا، کنترل قيمت و حمايت از مصرف‏کنندگان و توليدکنندگان است. فرماندار شهرستان دماوند تاکيد کرد: در اين نمايشگاه‏ها که زير نظر اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان برپا مي‏شود، بازرسان اين اداره و مجمع اتحاديه‏هاي صنفي دماوند بر قيمت‏گذاري و فروش انواع کالاهاي موجود در نمايشگاه نظارت خواهند کرد.قاسمي‏فرزاد همچنين از راهکار ديگر کنترل و نظارت بر بازار يعني افزايش بازرسي‏ها ياد و تصريح کرد: طرح تشديد بازرسي به عنوان يکي از برنامه‏هاي مهم شهرستان دماوند به منظور کنترل و نظارت بر عرضه مناسب کالاها در دستور کار قرار دارد و با هماهنگي‏هاي به عمل آمده، اين طرح از هم‏اکنون در سراسر شهرستان دماوند به اجرا گذاشته شده است. فرماندار شهرستان دماوند افزود: علاوه بر سه نمايشگاه ياد شده، تعداد 200 واحد صنفي و فروشگاهي در اين شهرستان نيز طرح حراج فوق‏العاده خود را با تخفيف ويژه به اجرا مي‏گذارند و مايحتاج ضروري را با قيمت مناسب در اختيار شهروندان قرار مي‏دهند.

در مشهد اعلام شد:

کسب رتبه دوم طراحي و مونتاژ آسانسور كشور

مشهد - معصومه چناراني

معاون امور صنايع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوي گفت: خراسان رضوي توانست با 80 واحد داراي پروانه طراحي و مونتاژ آسانسور رتبه دوم را در سطح کشور کسب نمايد.راضيه عليرضايي با اعلام برگزاري دومين همايش تخصصي و آموزشي آسانسور، پله برقي و صنايع وابسته اظهار داشت: درحال حاضر در کل کشور حدود 700 واحد طراحي و مونتاژ آسانسور فعاليت مي‌کنند كه در اين ميان استان تهران در جايگاه اول قرار گرفت و خراسان رضوي با بيش از 80 واحد طراحي و مونتاژ آسانسور توانست رتبه دوم را کسب کند. وي افزود: کارگروه تخصصي آسانسور و پله برقي با عضويت سازمانهايي ازجمله سازمان صنعت، معدن و تجارت، دفتر فني استانداري، شهرداري مشهد، ادارات كل استاندارد و تحقيقات صنعتي و مسكن و شهرسازي، شركت توزيع نيروي برق، سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني، سازمان نظام مهندسي ساختمان و سنديكاي آسانسور و پله برقي در استان به فعاليت مي‌پردازد.. عليرضايي خاطرنشان کرد: در اين کارگروه مباحثي ازقبيل ارتقاي ايمني و استاندارد، نظارت بر كيفيت ارائه خدمات شركتهاي مجاز در مراحل طراحي و مونتاژ، نصب و خدمات پس از فروش و سياست‌گذاري حوزه آسانسور مورد بحث و بررسي قرار مي‌گيرد.

نهمين همايش نمايش شهرستان پاکدشت با معرفي آثار برتر به کار خود پايان داد

پاکدشت - مجيد انوري

نهمين همايش نمايش پاکدشت با معرفي برگزيدگان بخشهاي مختلف، در سالن اجتماعات کانون دانش‌آموزي شهداي پاکدشت پايان يافت.هيئت داوران نهمين همايش نمايش شهرستان پاکدشت، در همايش تجليل از فجرآفرينان اين شهرستان، اسامي برگزيدگان بخشهاي مختلف اين جشنواره را اعلام کرد. براساس اين گزارش در بخش کارگرداني، هيئت داروان، هيچيک از آثار راه‌يافته را شايسته دريافت مقام اول ندانست و محمّد حسين ستوده‌فلاح براي کارگرداني نمايش «روي ني‌بندي» و محمّدجواد صالحي براي کارگرداني نمايش «آن سه نفر» به ترتيب، حائز مقامهاي دوم و سوم شدند و در بخش متون نمايشي، تنها از محمّدجواد صالحي، نويسنده نمايشنامه‌هاي «تعادل» و «آن روي سکّه» تقدير به عمل آمد. در بخش کودک و نوجوان، جايزه اثر برتر، به نمايش «مش‌مش قلي‌خان» به کارگرداني فاطمه هاشمي، تنها اثر نمايش در بخش کودک و نوجوان در اين جشنواره، تعلّق يافت. اين هيئت، همچنين در بخش بازيگري مرد، هيچ يک از بازيگران مرد را شايسته دريافت نشان اوّل بازيگري ندانست و جوايز رتبه‌هاي دوم و سوم، به ترتيب، به محمّد حسين ستوده‌فلّاح، بازيگر نمايش «روي ني‌بندي» و وحيد گودرزي، بازيگر نمايش «آن روي سکّه» اختصاص يافت و در بخش بازيگري زن، هيچ‌کدام از بازيگران زن اين جشنواره را، شايسته دريافت جايزه ندانست. در بخش طراحي صحنه نيز، نمايشهاي «آن سه نفر» و « روي ني‌بندي» به عنوان آثار برگزيده انتخاب شدند. هيئت داوران اين دوره از همايش نمايش شهرستان پاکدشت، در بخش طراحي آفيش و بروشور نيز، هيچ‌يک از گروهها را شايسته دريافت رتبه ندانست و در اين بخش تنها به تقدير از مرجان نجفي، طراح و گرافيست آفيش و بروشور نمايشهاي «آن روي سکّه» و «روي ني‌بندي» اکتفا کرد.

مدير کل بنياد مسکن انقلاب اسلامي آذربايجان غربي خبر داد

افزايش 10 برابري نوسازي‌ واحدهاي روستايي آذربايجان غربي

اروميه - خبرنگار آفرينش

مديرکل بنياد مسکن انقلاب اسلامي آذربايجان غربي گفت: شاهد افزايش 10 برابري نوسازي واحدهاي مسکوني در روستاهاي استان آذربايجان غربي هستيم.ايوب عزيزي در اروميه اظهار داشت: با توجه به ايجاد امکانات رفاهي بيشتر در روستاها رغبت براي مهاجرت از روستاها به شهرها در استان روز به روز کاهش مي‌يابد. وي با اشاره به اينکه در سطح روستاها شاهد افزايش نوسازي‌ واحدهاي مسکوني هستيم، تصريح کرد: احداث مسکن روستايي و طرح‌هاي هادي سبب شده تا در روستاها رغبت براي نوسازي واحدهاي مسکوني افزايش يابد.

اين مسئول دسترسي راحت به امکانات رفاهي از جمله آب و برق و... را در تغيير چهره فرسوده روستا به محيط شاداب و بهداشتي مؤثر دانست و گفت: عدم تخريب مراتع، استفاده از زمين‌هاي محدوده روستاها در ساير کاربرهاي عمومي
و ... از مزاياي اين امر است. عزيزي با اشاره به اينکه اماکن و بافت مسکوني روستاها اغلب فرسوده بوده و در برابر بروز ضعيف‌ترين سانحه آسيب‌پذير است، اظهار داشت: زمين خالي در بسياري از روستاها وجود دارد و پيشنهاد مي‌شود از اين زمين‌ها در راستاي ايجاد مسکن مقاوم بهره گرفته شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته