جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1390/12/08 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 4100


پرسش‌هايي درباره سرطان


خبرها از عالم علم


  پرسش‌هايي درباره سرطان  

 قسمت دهم

اين رابطه ممکن است با نيتريت مرتبط باشد که براي حفظ رنگ و جلوگيري از رشد باکتريها به سوسيس، کالباس و همبرگر اضافه ميشود. مصرف گوشتهاي فرآوري شده و گوشتهايي که به روشهايي مانند نمک سود کردن و دودي کردن نگهداري ميشود موجب تماس با مواد مضر و سرطانزا شده و لازم است تا حد امکان از مصرف آنها خودداري شود.

آيا شيوه پختن گوشت با خطر سرطان ارتباط دارد؟

پختن کافي براي از بين بردن ميکروبهاي مضر در گوشت ضروري است. ولي برخي مطالعات نشان داده است که سرخ کردن، آب پز کردن يا کبابي کردن گوشت در دماي بسيار زياد مواد شيميايي توليد ميکند که ميتواند خطر سرطان را بيشتر کند. با اينکه اين مواد ميتواند باعث آسيب DNA و بروز سرطان در حيوانات گردد، ولي تأثير آنها در ايجاد سرطان کولورکتال در انسان مشخص نشده است. بخارپز کردن و پختن در ميکروويو باعث توليد مقدار کمتري از اين مواد ميشود.

آيا چاقي و اضافه وزن موجب افزايش خطر سرطان ميشود؟

بله. اضافه وزن و چاقي موجب افزايش خطر بروز سرطان پستان (در زنان يائسه)، کولون، رحم، مري، کليه، و ساير سرطانها ميشود. با اينکه مطالعات مربوط به رابطه کاهش وزن و کاهش خطر بروز سرطان اندک است، بعضي مطالعات نشان ميدهد که کاهش وزن ميتواند خطر سرطان پستان را کاهش دهد. با توجه به ساير فوايد اثبات شده به افراد دچار اضافه وزن توصيه ميشود وزن خود را کم کنند. کاهش اضافه وزن در سنين بزرگسالي نه تنها در جلوگيري از بروز سرطان بلکه در کاهش خطر ساير بيماريهاي مزمن نيز اهميت دارد.

آيا مصرف روغن زيتون در پيشگيري از سرطان مؤثر است؟

مصرف روغن زيتون موجب کاهش خطر بيماريهاي قلبي ميشود ولي تأثير زيادي در بروز سرطان ندارد. با اينکه روغن زيتون در مقايسه با کره و مارگارين سالمتر است، هنوز منبع غني کالري بوده و بايد به اندازه مصرف شود.

آيا غذاهايي که برچسب ارگانيک دارند در کاهش خطر سرطان مؤثرترند؟

عنوان «ارگانيک» در مواد غذايي گياهي به اين معني است که آنها بدون استفاده از آفت کشها و تغييرات ژنتيکي توليد شده اند. در حال حاضر، مطالعاتي وجود ندارد که نشان بدهد اين نوع غذاها در کاهش خطر بروز سرطان از غذاهاي توليد شده به ساير روشها، مؤثرتر است.

آيا وجود آفت کشها در مواد غذايي موجب سرطان ميشود؟

آفت کشها وقتي در توليدات صنعتي، کشاورزي و شغلي به صورت نابه جا استفاده شوند ميتوانند سمي باشند. با اينکه سبزيجات و ميوه ها ميتواند حاوي مقادير کمي از اين مواد شيميايي باشد، شواهد علمي بسياري از مصرف سبزي و ميوه ها حمايت ميکند.

درحال حاضر شواهدي وجود ندارد که وجود مقادير اندک آفت کشها در سبزي و ميوه موجب افزايش خطر سرطان گردد و سبزيجات و ميوه ها قبل از مصرف بايد خوب شسته شود.

آيا فعاليت بدني زياد موجب کاهش خطر بروز سرطان ميشود؟

بله. افرادي که فعاليت بدني متوسط تا شديد دارند، شانس کمتري در بروز سرطان پستان و کولون نسبت به ساير افراد دارند. اين کاهش خطر بروز سرطان ارتباطي با کاهش وزن فرد ندارد. شواهد مربوط به رابطه مستقيم فعاليت بدني با ساير انواع سرطان اندک است. با اينحال چاقي و اضافه وزن با انواع زياي سرطان مرتبط است و فعاليت بدني عامل اصلي دستيابي به وزن مناسب است. به علاوه فعاليت بدني فوايد زيادي در جلوگيري از بيماريهاي قلبي و ديابت دارد.

فيتوکميکالها چيست و آيا خطر سرطان را کاهش ميدهد؟

فيتوکميکالها يا مواد شيميايي گياهي طيف زيادي ترکيبات است که توسط گياهان توليد ميشود. بعضي از اين مواد از گياه در مقابل حشرات محافظت کرده و عملکردهاي مهم ديگري نيز دارند. بعضي از آنها هم در خود گياه و هم در فردي که آن را ميخورد داراي اثر آنتي اکسيدان يا اثرات شبه هورموني است. از آنجا که مصرف ميوه و سبزي موجب کاهش خطر سرطان ميشود، محققين به دنبال يافتن ترکيبات مسئول اين تأثيرات هستند.

ادامه دارد...


 خبرها از عالم علم 

 استفاده از چاي سبز و انواع ويتامين‌ها

يك متخصص تغذيه گفت: زنان يائسه مصرف چاي سبز، انواع ويتامين ها، جوانه گندم، مركبات، سبزيجات و مواد كليسم دار را در برنامه غذايي خود بگنجانند.به گزارش ايرنا ، 'مرتضي صفوي' افزود: زنان يائسه براي جلوگيري از پوكي استخوان روزانه بايد چهار نوبت لبنيات مصرف كنند.وي ادامه داد دريافت مواد غذايي حاوي كلسيم نيز براي تقويت سيستم ايمني بدن بايد در زنان يائسه افزايش يابد.اين متخصص تغذيه اضافه كرد: همچنين زنان يائسه بايد در هفته، دو بار ماهي مصرف كنند چرا كه به دليل اختلال در هورمون ها ايمني بدن كاهش مي يابد و بايد با تغذيه مناسب، اين ايمني را افزايش داد.صفوي ادامه داد: تغذيه صحيح نقطه اصلي و مركزي ارتقاي بهداشت، پيشگيري از بيماري ها و درمان آنها است.اين متخصص تغذيه گفت: زنان يائسه بايد از منابع غني ويتامين K شامل اسفناج، كلم بروكلي، كلم سبز و از منابع ويتامين D ماهي آزاد، ماهي تن، جگر گوساله و تخم پرندگان مصرف كنند.صفوي اضافه كرد: غذاهاي حاوي منيزيم مانند سبوس گندم، آرد سويا، دانه كامل برنج، جو و تخمه آفتابگردان براي زنان در دوران يائسگي مفيد است.وي گفت: يكي از مؤثرترين ويتامين‌ها در كاهش علائم يائسگي و گر گرفتگي ويتامين E است و اين ويتامين موجب افزايش ترشح هورمون‌هاي تخمداني مي‌شود و سطح استروژن خون را ثابت نگه مي‌دارد.صفوي اضافه كرد: همچنين ويتامين E موجب كاهش سرگيجه، تپش قلب، تنگي نفس، عصبانيت، خستگي و كم‌خوني در اين دوران مي‌شود.

تاثير عصاره دانه گياه اسپند در درمان پرکاري تيروئيد

نتايج يک پژوهش دانشگاهي: , عصاره اسپند، درماني موثر براي پرکاري تيروئيد است

سيد ابراهيم حسيني، دکتراي فيزيولوژي جانوري و استاديار دانشگاه آزاد اسلامي واحد علوم تحقيقات فارس، پژوهشي را با هدف «بررسي تأثير عصاره دانه گياه اسپند بر سطوح پلاسمايي هورمون‌هاي محور هيپوفيزـ تيروئيد» انجام داده است.به گزارش سايت پزشکان بدون مرز ، گياه اسپند با نام علمي ‌«پگونوم هارمالا» از خانواده زيگوفيلاسه با داشتن ترکيباتي نظير آلکالوئيدها، ساپونين، استروئيد و ليگان در طب سنتي به عنوان دارويي که داراي فعاليت‌هاي ضد باکتريايي، ضد قارچي، ضد توموري، بازدارنده آنزيم مونوآمينواکسيداز، محرک سيستم عصبي و تعديل کننده فعاليت‌هاي آندو کربني است، مورد استفاده قرار مي‌گيرد.اين پژوهش يک مطالعه تجربي است که در سال 1388 در دانشگاه علوم پزشکي ياسوج بر روي 50 سر موش صحرايي نر بالغ ن‍ژاد ويستار با وزن تقريبي 320 ـ260 گرم انجام شد. در اين مطالعه حيوانات به 5 گروه، شامل گروه‌هاي کنترل، شاهد و 3 گروه تجربي تقسيم شدند.گروه کنترل تحت هيچ تيمار خاصي قرار نگرفت، گروه شاهد به مدت 17 روز و روزانه به ميزان 1 سي‌سي آب مقطر به صورت خوراکي دريافت کرد و گروه‌هاي تجربي نيز به مدت 17 روز و روزانه به ترتيب90، 180 و 270 ميلي‌گرم بر کيلوگرم عصاره دانه گياه اسپند را به صورت خوراکي دريافت کردند.در روز هجدهم سطوح پلاسمايي هورمون‌هاي محرک تيروئيد، تيروکسين و تري‌يدوتيرونين با روش راديو ايمونواسي اندازه‌گيري شدند. داده‌هاي جمع‌آوري شده با استفاده از نرم‌افزار SPSS و آزمون آماري آناليز واريانس تجزيه و تحليل شدند.به گزارش ايسنا ، يافته‌هاي اين مطالعه نشان داد: عصاره دانه گياه اسپند در دوزهاي حداقل و حداکثر، سطوح پلاسمايي هورمون محرک تيروئيد و در دوزهاي متوسط و حداکثر، سطوح پلاسمايي هورمون‌هاي تيروکسين و تري‌يدوتيرونين را به طور معني‌داري کاهش مي‌دهد.نتايج اين پژوهش بيانگر آن است که پس از انجام تحقيقات تکميلي مي‌توان از عصاره دانه گياه اسپند در درمان پرکاري تيروئيد استفاده کرد.

تغييرات خلقي به علت كم شدن آب بدن

متخصصان آمريكايي در يك مطالعه جديد دريافتند كم شدن آب بدن حتي به مقدار اندك هم ميتواند موجب تغييرات خلقي، كاهش سطح انرژي بدن و كاهش قدرت تفكر در انسان شود كه البته شدت اين تاثيرات نامطلوب در زنان بيشتر است.

به گزارش ايسنا، لارنس اي. آرم استرانگ استاد فيزيولوژي دانشگاه كانكتي كات ميگويد: در دو مطالعه جداگانه معلوم شد كه حفظ آب بدن در حد مناسب و در تمام اوقات، بسيار حائز اهميت است.به گزارش خبرگزاري يونايتدپرس، براي انجام اين مطالعات كم شدن آب بدن به مقدار اندك به حالتي گفته ميشود كه تقريبا ميزان آب بدن 5/1 درصد از حد طبيعي كمتر شود.در اين بررسيها، متخصصان دو گروه از افراد سالم و فعال را مورد آزمايش قرار دادند كه يك گروه شامل 25 زن با ميانگين سني 23 سال و گروه دوم شامل 26 مرد با ميانگين سني 20 سال بودند. پس از انجام آزمايشات، متخصصان تاكيد كردند بدن فقط در مواقع گرمازدگي يا ورزش شديد دچار كاهش آب و خشكي نميشود چون غير از اين موارد نيز بدن انسان دچار كم آبي و خشكي ميشود. شرح اين آزمايشات در مجله انگليسي تغذيه ارائه شده است

درمان برگشت محتويات معده به مري با

عصاره گياهان

نتايج يک مطالعه حاکي از موفقيت سه و هشتاد سه درصدي عصاره سه گياه رازيانه، بابونه و نعنا در درمان رفلاکس گاستروازوفاژال – برگشت محتويات معده به مري- دارد.به گزارش سايت پزشکان بدون مرز ، دکتر رامين قديمي، فوق تخصص گوارشي و کبد بيمارستان امير اعلم دانشگاه علوم پزشکي تهران، مطالعه‌اي را با هدف ارزيابي باليني مخلوط عصاره سه گياه رازيانه، بابونه و نعنا در درمان رفلاکس گاستروازوفاژال – برگشت محتويات معده به مري- بر روي 64 بيمار با علايم التهاب مري، در بخش اندوسکوپي بيمارستان اميراعلم انجام داده است.بر اساس پژوهشهاي اين فوق تخصص گوارش و کبد، رفلاکس گاستروازوفاژال(جي. اي. آر. دي) يکي از بيماري‌هاي شايع در سراسر جهان است و جراحت مخاط مري و التهاب متعاقب آن که به دنبال بازگشت بيش از اندازه اسيد معده به مري اتفاق مي‌افتد، يکي از علايم اين بيماري است. از ديگر علايم اين بيماري مي‌توان به سوزش سردل، نوعي برگشت محتويات مري به داخل دهان، اختلال در بلع و گاهي اوقات درد غيرمعمول قفسه صدري اشاره کرد.

به گزارش ايسنا، وي با توجه به اهميتي که براي بعضي از گياهان در بهبود بيماري زايي و علايم اين بيماري مطرح شده، طي مطالعه‌اي که در بخش آندوسکوپي بيمارستان اميراعلم انجام داده، 33 بيمار را با علايم التهاب مري در گروه دريافت کننده داروي گياهي مورد بررسي قرار داده که از اين ميان، تعداد 9 بيمار همزمان داروي شيميايي دريافت کردند و اين گروه‌ها با گروه سوم شامل 31 بيمار با علايم التهاب مري و دريافت کننده داروهاي شيميايي مقايسه شدند. تمام گروه‌ها از نظر عوامل زمينه‌اي مانند جنس، سن، حالت‌هاي رواني و روان تني يکسان‌سازي شدند و تمامي افراد مورد مطالعه مورد ارزيابي آندوسکوپي فوقاني قرار گرفتند.نتايج مطالعه اين فوق تخصص گوارش نشان مي‌دهد گروه دريافت کننده داروي گياهي 3/83 درصد، گروه دريافت کننده همزمان داروي گياهي و شيميايي 8/77 درصد و گروه دريافت کننده داروهاي شيميايي متداول 8/96 درصد به درمان پاسخ مثبت دادند.وي نتيجه‌گيري مي‌کند: با توجه به اين‌که تمام گروه‌ها از نظر اثر درماني داروهاي دريافتي يکسان بودند و با توجه به ميزان تاثير مشابه اين گياهان با داورهاي شيميايي پيشنهاد مي کند که مطالعه با حجم نمونه بيشتر و بررسي دقيق‌تر درهر گروه از بيماران دريافت کننده دارو صورت گيرد.گفتني است، در اين تحقيق، 6/51 درصد بيماران، مرد و 4/48 درصد زن بودند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته