جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1390/12/14 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4105

رييس قوه قضاييه در بخشنامه‌اي :
زنـدانيان به مـرخصي نوروزي بـروند


نارضايتي نتانياهو درباره مذاکرات هسته‌اي ايران


عفو بين‌الملل سفر به بحرين را لغو كرد


موج كوتاه


خبـر روز


ميز خبر


يک نکته از هزاران


راه يافتگان به مجلس در شهرستان ها


نمايندگاني که نتوانستند باز هم نماينده شوند


اولين آمار رسمي مربوط به شمارش آراء تهران اعلام شد


وزير کشور؛ مشارکت 65 درصدي در کل کشور و 52 درصدي در استان تهران

نخست وزير روسيه:
به پيروزي در انتخابات اطمينان دارم


سرمقاله


دخالت ايران در امور داخلي عراق تكذيب شد


 رييس قوه قضاييه در بخشنامه‌اي :
 زنـدانيان به مـرخصي نوروزي بـروند  

رييس قوه قضاييه در بخشنامه‌اي به واحدهاي قضايي و دادسراهاي سراسر کشور اعلام کرد كه به زندانيان محکوم با رعايت شرايط و گرفتن تأمين مناسب 15 روز مرخصي نوروزي اعطاء شود. به گزارش ايسنا،‌ در بخشنامه‌ آيت الله آملي‌لاريجاني آمده است: « به مناسبت فرارسيدن سال نو هجري شمسي و با توجه به آثار مثبت و سازنده حضور زندانيان در کنار خانواده و به منظور نيل به اهداف عالي در بازسازي اجتماعي و اخلاقي زندانيان و نيز برقراري روابط عاطفي بين زندانيان و اعضاي خانواده آنها به ويژه در ايام نوروز مقتضي است به زندانيان محکوم با رعايت شرايط ذيل و اخذ تأمين مناسب 15 روز مرخصي داده شود.

الف) زندانيان محکوم به حبس:

1- محکومين به حبس ابد به شرط تحمل حداقل 5 سال حبس

2- محکومين به حبس بيش از 10 سال به شرط تحمل حداقل دو سال حبس

3- محکومين به حبس از 5 تا 10 سال به شرط تحمل حداقل يک سال حبس

4- محکومين به حبس از يک سال تا 5 سال به شرط تحمل حداقل سه ماه حبس

5- محکومين به حبس کمتر از يک سال به شرط تحمل حداقل يک ماه حبس

تبصره: محکومين به حبس که باقيمانده حبس آنها کمتر از يک ماه باشد، مرخصي منتهي به آزادي اعطاء مي‌شود.

ب) زندانياني که صرفاً به دليل عجز از پرداخت جزاي نقدي در حبس به سر مي‌برند:

1- محکومين به جزاي نقدي که مقدار باقيمانده آن بيش از سي ميليون ريال باشد به شرط تحمل حداقل سه ماه حبس

2- محکومين به جزاي نقدي که مقدار باقيمانده آن ده تا سي ميليون ريال باشد به شرط تحمل حداقل يک ماه حبس

تبصره: محکومين به جزاي نقدي که مقدار باقيمانده آن کمتر از ده ميليون ريال باشد به شرط تحمل حداقل دو ماه حبس، مرخصي منتهي به آزادي اعطاء شود.

ج) محکومين جرائم غيرعمدي و محکومين مالي:

زندانياني که به لحاظ عجز از پرداخت ديه در جرايم غيرعمد بازداشت هستند و هم‌چنين دارندگان محکوميت‌هاي مالي، صرفنظر از مدت اقامت در زندان از مرخصي موضوع اين بخشنامه برخوردار خواهند بود.

د) مرتکبين جرايم ذيل از شمول اين بخشنامه مستثني خواهند بود:

محکومين جرايم سرقت (اعم از مسلحانه، عادي و يا کيف قاپي)، جاسوسي، اقدام عليه امنيت کشور، آدم ربايي، جرايم باندي و سازمان يافته، تجاوز به عنف، داير کردن مراکز فساد و فحشاء، اسيدپاشي، اخلال در نظام اقتصادي، ورود، توليد، توزيع و فروش مشروبات الکي، محکومين به قصاص و اعدام و حدود شرعي، محکومين داراي سه سابقه محکوميت به ارتکاب همان جرم، محکوميني که به شرارت مشهورند، قاچاق مسلحانه و يا عمده موادمخدر و روانگردانها و ساير محکوميني که اخلاق و رفتار آنها در زندان به گونه‌اي بوده که بنا به نظر دادستان يا قاضي ناظر زندان يا رئيس زندان يا شوراي طبقه‌بندي شايستگي برخورداري از مرخصي‌ها را ندارند.

تبصره يک: سارقين عادي فاقد سابقه که حداکثر محکوميت آنها يک سال حبس باشد پس از تعطيلات نوروزي از اين مرخصي بهره‌مند مي‌گردند.

تبصره دو: منظور از قاچاق عمده موادمخدر و روانگردان‌ها عبارت است از:

1- خريد، فروش و توزيع بيش از 20 کيلوگرم ترياک و ملحقات آن

2- حمل و نگهداري بيش از 100 کيلوگرم ترياک و ملحقات

3- خريد و فروش و توزيع بيش از 100 گرم هروئين و روانگردانها و ملحقات آنها

4- حمل و نگهداري بيش از يک کيلوگرم هروئين و رونگردانها و ملحقات آنها.

دادستان‌هاي سراسر کشور ملزم به اجراي اين بخشنامه بوده و بر حسن اجراي آن نظارت خواهند کرد».


 نارضايتي نتانياهو درباره مذاکرات هسته‌اي ايران  

 نخست وزير رژيم صهيونيستي از ايده از سرگيري مذاکرات گروه 5+1 با ايران درباره موضوع هسته‌اي اين کشور ابراز نارضايتي کرد. به گزارش ايلنا به نقل از خبرگزاري رويترز، بنيامين نتانياهو بعد از ديدار با استفان هارپر نخست وزير کانادا در شهر اوتاوا با طرح اتهاماتي عليه ايران گفت: ايران مي‌تواند باز هم کاري کند که قبلا انجام داد. ايران همانند گذشته مي‌تواند براي تعلل به مذاکرات ادامه داده يا از آن سوء استفاده کند، تا بتواند به پيشرفت در برنامه هسته‌اي خود و به خط پايان هسته‌اي، به سرعت برسد. او افزود: معتقدم که جامعه بين المللي نبايد در اين دام بيفتند.نخست وزير رژيم صهيونيستي همچنين ايران را به تلاش براي دستيابي به سلاح هسته‌اي متهم کرد و گفت: قدرتهاي بزرگ اتفاق نظر دارند که همه گزينه‌ها بايد همچنان براي تضمين عدم دستيابي ايران به سلاح هسته‌اي روي ميز باشد.


 عفو بين‌الملل سفر به بحرين را لغو كرد  

 عفو بين‌الملل اعلام كرد كه به دليل محدوديت‌هايي كه مقامات بحريني براي سفر به اين كشور قائل شده‌اند اعضاي اين سازمان سفر خود را به بحرين لغو كرده‌اند. به گزارش ايسنا، به نقل از سايت شبكه الجزيره، معاون مدير منطقه‌اي عفو بين‌الملل اعلام كرد كه اعضاي اين سازمان سفر خود را به بحرين كه قرار بود به زودي انجام شود لغو كرده‌اند و اين اقدام به دليل محدوديت‌هايي است كه مقامات بحريني بر سر راه سازمان‌هاي حقوق بشري در بحرين وضع كرده‌اند. عفو بين‌الملل همچنين اعلام كرد: معين كردن زمان براي سفر هيات‌هاي حقوق بشري به بحرين تا حد بسيار زيادي مانع انجام وظايف اين سازمان‌ها در بحرين مي‌شود. عفو بين‌الملل، ديده بان حقوق بشر و ديگر سازمان‌هاي بين‌المللي حقوق بشري پيشتر اعلام كرده بودند كه وزارت حقوق بشر اين كشور طي پيامي به آن‌ها ابلاغ كرده است كه ناظران و كارشناسان آنها فقط پنج روز مي‌توانند در بحرين بمانند .


 موج كوتاه 

روزنامه‌هاي صبح ديروزايران در سرمقاله‌هاي خود به مهمترين مسائل روز كشور و جهان پرداخته‌اند كه برخي از آنها در زير مي‌آيد.

جام جم: دست مريزاد

«دست مريزاد؟»عنوان سرمقاله روزنامه جام جم به قلم بيژن مقدم است كه در آن مي‌خوانيد؛انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي برگزار شد، اما متفاوت‌تر از هميشه. شايد اگر بررسي دقيقي صورت پذيرد، در هيچ انتخاباتي دشمنان ملت تا اين حد آتش توپخانه‌هاي خود را بر روي ملت ايران نريخته باشند...

كيهان:مجلس نهم برآمده از حماسه اي بزرگ

«مجلس نهم برآمده از حماسه اي بزرگ»عنوان يادداشت روز روزنامه كيهان به قلم سعدالله زارعي است كه در آن مي‌خوانيد؛حضور مردم ايران در انتخابات به يك «پديده» تبديل شده است كمااينكه انتخابات ديروز هم كه با حضور دهها ميليون نفر از شهروندان برگزار شد، «پديده» بود اما نه از آن رو كه حضور ميليونها انسان در پاي صندوق رأي موضوعي تازه در دنيا باشد آنچه به اين حضور گسترده در ايران تازگي مي بخشد، معناي اين انتخابات است...

خراسان:هزاران آفرين به مردم و چند تذکر به مسئولان و نمايندگان

هزاران آفرين به مردم و چند تذکر به مسئولان و نمايندگان»عنوان سرمقاله روزنامه خراسان به قلم کورش شجاعي است كه در آن مي‌خوانيد؛کدامين قلم اين توان را دارد که به شايستگي از اين ملت بزرگوار تشکر کند و شکوه و عظمت اين حضور مسئولانه و آگاهانه را به تصوير بکشد؟

جمهوري اسلامي:حالا نوبت شماست

«حالا نوبت شماست»عنوان سرمقاله روزنامه جمهوري اسلامي است كه در آن مي‌خوانيد؛برگزاري موفق انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي، بيانگر دو نكته اساسي است كه يكي با نگاه ملت ايران به مسائل ملي و انقلابي مرتبط است و ديگري به كساني كه از مجراي اين انتخابات به مجلس راه مي‌يابند مربوط مي‌شود...

تهران امروز:مشاركتي كه اعتماد ملي را نشان داد

«مشاركتي كه اعتماد ملي را نشان داد»عنوان يادداشت روز روزنامه تهران امروز به قلم غلامرضا مصباحي مقدم است كه در آن مي‌خوانيد؛ملت ايران يك بار ديگر حماسه آفريد و در انتخابات مجلس نهم شوراي اسلامي حضور با شكوه و تاريخ‌سازي داشت. مشاركت بالاي مردم در اين انتخابات بسيار بارز بود...

شرق:نكاتي پيرامون انتخابات

«نكاتي پيرامون انتخابات»عنوان سرمقاله روزنامه شرق به قلم حسن بيادي است كه در ان مي‌خوانيد؛1- انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي، در آرامش برگزار شد و اين مساله، امري قابل تقدير است. در حوزه انتخابيه تهران بزرگ به عنوان پايتخت، مردم مانند ادوار گذشته با آرامش در انتخابات حاضر شدند و برقراري امنيت انتخابات هم بيش از دستگاه‌هاي مسوول نظامي و امنيتي، با خود مردم بود...


 خبـر روز 

 کميته هاي مشورتي اساتيد و دانشجويان در دانشگاه آزاد راه اندازي شد

بر اساس تصميم رئيس دانشگاه آزاد اسلامي، کميته هاي مشورتي اساتيد، دانشجويان و کارکنان دانشگاه تشکيل و راه اندازي شد.به گزارش مهر، محمد صادق مهدوي - معاون هماهنگي دانشگاه آزاد اسلامي طي بخشنامه اي به تمام واحدها و مراکز آموزشي تاکيد کرد: با توجه به سياست ها و برنامه هاي اعلام شده توسط رياست دانشگاه آزاد اسلامي، يکي از اصول بنيادين موفقيت و پويايي در هر سازمان، بهره گيري از نقطه نظرات و پيشنهادهاي ارزشمند سطوح مختلف عوامل و ارکان تشکيل دهنده آن است.

در اين بخشنامه آمده است: دانشگاه آزاد اسلامي به عنوان يکي از مهمترين نهادهاي علمي و فرهنگي جامعه، نيازمند نقطه نظرات اعضاي هيات علمي، دانشجويان و کارکنان است تا گنجينه اي از ايده ها و عقايد ارزشمند حاصل شود و در صورت بکارگيري صحيح و هدفمند آن، يکي از بهترين شيوه هاي نيل به پيشرفت و تعالي دانشگاه فراهم خواهد شد.

در اين بخشنامه با اشاره به راه اندازي پايگاه اينترنتي کميته هاي مشورتي به آدرس WWW.MOSHAVERAN.IAU.IR از اساتيد، کارکنان و دانشجويان خواسته شده است ضمن ثبت نام در کميته هاي مشورتي نسبت به اعلام نقطه نظرات خود اقدام کنند.

در اين بخشنامه تاکيد شده است: روساي واحدها يک ماه از تاريخ صدور اين بخشنامه فرصت دارند تا ضمن اطلاع رساني صحيح اين بخشنامه، امکانات لازم براي تسهيل در ثبت نام مراجعين را فراهم کنند.

وزير سابق علوم نماينده مجلس شد

وزير سابق علوم، تحقيقات و فناوري از استان کرمان نماينده مجلس نهم شوراي اسلامي شد.

به گزارش مهر، محمد مهدي زاهدي که در دوره نخست رياست جمهوري محمود احمدي نژاد، وزير علوم، تحقيقات و فناوري دولت نهم بود، نماينده مجلس شوراي اسلامي شد.

وزير سابق علوم از حوزه انتخابيه کرمان کانديد نمايندگي مجلس شده بود.

دکتر محمدمهدي زاهدي، عضو هيات علمي گروه رياضي دانشگاه شهيد باهنر کرمان و سفير کنوني ايران در مالزي است.

مديرکل کوي دانشگاه تهران نماينده مجلس شد

مديرکل کوي دانشگاه تهران از استان فارس، نماينده مجلس نهم شوراي اسلامي شد.به گزارش مهر، داريوش اسماعيلي که از 11 آذرماه 88 تاکنون مدير کل کوي دانشگاه تهران است، با شرکت در انتخابات مجلس نهم شوراي اسلامي، نماينده مردم خرامه، سروستان و کوار در اين دور از مجلس شد.

وي که داراي درجه استادي در دانشکده زمين شناسي پرديس علوم دانشگاه تهران است پيش از اين نيز مشاور رئيس دانشگاه،مدير کل امور دانشجويان شاهد و ايثارگر و قائم مقام معاونت دانشجويي و فرهنگي دانشگاه تهران بود.


 ميز خبر 

 هاشمي رفسنجاني از حضور مردم تشكر كرد

بايد از مسئولان که انتخابات را به موقع و با آرامش انجام دادند نيز تشکر کرد.به گزارش روابط عمومي مجمع تشخيص مصلحت نظام در جلسه مجمع تشخيص مصلحت نظام، از حضور باشکوه مردم سراسر کشور در انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي تشکر و قدرداني شد.آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در اين جلسه، از حضور مردم ايران در انتخابات روز 12 اسفندماه، تقدير و تشکر کرد و گفت: بايد از مسئولان که انتخابات را به موقع و با آرامش انجام دادند نيز تشکر کرد.

ايشان با تأکيد بر اينکه مردم ايران، وفادار به انقلاب اسلامي، فهيم، متديّن و شايسته و درخور خدمت‌رساني و توجه بيشتري توسط مسئولان هستند، گفت: اميدواريم نتيجه انتخابات، تشکيل مجلسي خوب و منسجم باشد تا در آينده، شاهد پيشرفت، توسعه پايدار و ثبات و آرامش بيشتري براي کشور باشيم.

سخنراني احمدي‌نژاد در جشن جهاني نوروز در دوشنبه

علي اصغر امير شعردوست، سفير كشورمان گفت: جشن‌ جهاني نوروز روزهاي 5 و 6 فرودين، در دوشنبه با حضور 15 كشور برگزار مي شود. سفير ايران در تاجيكستان در گفت‌وگو با ايسنا، با اعلام اين خبر خاطرنشان كرد: قرار است رييس‌جمهور كشورمان نيز در اين نشست شركت و سخنراني كند.

مجلس دوشنبه تشکيل جلسه مي‌دهد

نمايندگان مجلس بعد از 25 روز تعطيلات انتخاباتي دوشنبه تشکيل جلسه مي‌دهند.به گزارش فارس، اولين جلسه علني مجلس شوراي اسلامي پس از تعطيلات انتخاباتي که قرار بود امروز برگزار شود، به روز دوشنبه موکول شد.بر اين اساس مجلس اين هفته روزهاي دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه جلسه علني دارد.آخرين جلسه علني پارلمان پيش از انتخابات مجلس نهم روز 19 بهمن برگزار شد و نمايندگان براي ‌25 روز به تعطيلات انتخاباتي رفتند.اين تعطيلات انتقادات بسياري را متوجه مجلس شوراي اسلامي کرد.

اردوغان به تهران مي‌آيد

يكي از مسوولان تركيه از سفر رجب طيب اردوغان به ايران خبر داد.به گزارش ايسنا يكي از معاونان رجب طيب اردوغان، نخست وزير تركيه گفت كه انتظار مي‌رود اردوغان ماه جاري به تهران سفر كند.وي در گفت‌وگو با خبرگزاري فرانسه بيان كرد كه احتمالا نخست وزير 28 مارس (هشتم فروردين) بعد از حضور در كنفرانس بين‌المللي امنيت هسته‌يي در كره جنوبي كه 26 و 27 مارس برگزار مي‌شود، به تهران سفر كند.اين مقام تركي به جزييات بيشتر اين سفر اشاره‌اي نكرد.

جديدترين اظهار نظر اوباما درمورد حمله به ايران

رئيس جمهوري آمريکا هرگونه اقدام نظامي عليه ايران را به ضرر کشورش دانست و گفت: چنين اقدامي مي تواند موقعيت جمهوري اسلامي را تقويت کند.باراک اوباما ، گفت: هيچ گزينه اي را عليه ايران رد نمي کنم، اما هم اکنون تهران در موقعيتي قرار دارد که حمله نظامي مي تواند سبب مظلوم نمايي از سوي اين کشور و تقويت آن بشود.وي افزود: اقدام عليه جمهوري اسلامي اين امکان را به آن مي دهد تا خود را قرباني نشان دهد و موقعيتش را تقويت کند.رئيس جمهوري آمريکا افزود: گزينه نظامي را رد نمي کنم، و بررسي اين گزينه کاملاً جدي است و بلوف هم نمي زنم و فکر مي کنم که دولت اسرائيل اين گفته را درک مي کند.وي گفت: من فکر مي کنم هم ايراني‌ها و هم اسرائيل مي دانند زماني که آمريکا مي گويد دستيابي ايران به تسليحات هسته اي قابل پذيرش نيست دقيقاً منظورش همان است که مي گويد.اين اظهارات اوباما درست چند روز پيش از ديدار وي با بنيامين نتانياهو نخست‌وزير اسرائيل در واشنگتن است.

عربستان 5 ايراني را بازداشت کرد

سخنگوي امنيتي وزارت کشور عربستان اعلام کرد که نيروهاي امنيتي سعودي 11 نفر از جمله پنج ايراني را به جرم تلاش براي قاچاق نيم تن حشيش به عربستان بازداشت کردند.به گزارش ايلنا به نقل از خبرگزاري آلمان، سرلشکر منصور الترکي سخنگوي امنيتي وزارت کشور عربستان در بيانيه‌اي گفت: مراجع ذيربط امنيتي توانستند تلاش براي قاچاق نيم تن ماده مخدر حشيش از طريق سواحل شرقي عربستان به اين کشور را خنثي کنند.وي افزود: مراجع ذيربط اين مواد مخدر را ضبط و 11 نفر شامل شش تبعه پاکستاني و پنج تبعه ايراني را که در اين عمليات قاچاق دست داشتند، بازداشت کردند.اين سخنگو گفت: تحقيقات اوليه نشان داد که بازداشت شدگان درقالب يک شبکه فعاليت مي‌کنند که اقدام به قاچاق مواد مخدر از خاک ايران به عربستان و کشورهاي شوراي همکاري خليج فارس مي‌کند.وي افزود: اين افراد در جريان حرکت در آبهاي منطقه‌اي عربستان زير نظرگرفته شده و به هنگام تحويل مواد مخدر در دريا بازداشت شدند.

خنثي سازي دو بمب در تهران

يک منبع آگاه از خنثي سازي دو بمب در روز گذشته در تهران خبر داد.يک منبع آگاه در گفتگو با پانا اظهارداشت: صبح روز جمعه بر اساس اخبار رسيده يک بمب در يکي از مساجد بين راهي تهران قم کشف و بلافاصله خنثي شد.همچنين بمب ديگري در ميدان نبوت تهران کشف شد اين بمب يک کيلويي که براي ساعت 5 صبح تنظيم شده بود توسط عوامل امنيتي در اين ميدان کشف و بلافاصله توسط اکيپ خنثي سازي بمب خنثي شد.

1+5 در حال بررسي امكان از سرگيري گفت‌وگو با ايران است

خبرگزاري فرانسه گزارش داد: آژانس بين‌المللي انرژي اتمي در نشست شوراي حكام كه روز دوشنبه آغاز مي‌شود در جستجوي راهي براي خروج از بن‌بست در رابطه با ايران برخواهد آمد و اين در حالي است كه گروه موسوم به 1+5 نيز در حال بررسي امكان از سرگيري گفت‌وگو با ايران است. به گزارش ايسنا، خبرگزاري فرانسه با اشاره به دو دور سفر هيأت عالي رتبه آژانس بين‌المللي انرژي اتمي به ايران و اين ادعاي ديپلمات‌هاي غربي كه ايران اجازه بازرسي ازسايت پارچين را نداده چون در آن‌ها كارهايي درحال انجام است، افزود: اينكه 35 كشور عضو شوراي حكام در نشست آتي خود چه پاسخي به اين اقدام ايران بدهند، هنوز مشخص نيست.

مخالفت سازمان ملل با پناهندگي گروهک منافقين

کميسر عالي سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در ديدار با وزير حقوق بشر عراق از مخالفت اين کميساريا با اعطاي پناهندگي به گروهک تروريستي منافقين خبر داد.به گزارش فارس به نقل از پايگاه اطلاع رساني هابيليان (خانواده شهداي ترور)، آنتونيو گوتيرس کميسر عالي سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در ديدار با شياع سوداني وزير حقوق بشر عراق از مخالفت اين کميساريا با اعطاي پناهندگي به گروهک تروريستي منافقين خبر داد.آنتونيو گوتيرس در اين ديدار که در ژنو برگزار شد، گفت: کميساريا به مجموعه‌ها و گروه‌ها پناهندگي نمي‌دهد بلکه پناهندگي، تنها به فرد و با شرط ترک خشونت داده مي‌شود. در اين ديدار دو طرف ضمن تبادل نظر در روابط عراق و کميسارياي سازمان ملل در امور پناهندگان درباره توافقنامه امضا شده بين سازمان ملل و دولت عراق در خصوص اخراج منافقين بحث و گفت‌وگو کردند.


 يک نکته از هزاران 

زماني که اتوبوس هاي شرکت واحد بليتي بود اگر نگوييم خيلي راحت بوديم ولي مي‌توان گفت که به محل کار زودتر مي رسيديم زيرا در هر نقطه اتوبوس براي سوارکردن مسافر متوقف نمي شد که درآمد بيشتري داشته باشد. ولي اتوبوسهاي ريالي اولا حداکثر ظرفيت را سوارکرده و موجب عذاب و ناراحتي مسافران مي شود و اين روشن است که پياده شدن اين همه مسافر زمان
مي‌خواهد پس توقفهاي براي سوارکردن در خارج ايستگاه هم مزيد برعلت تأخير مي‌شود، از بالارفتن کرايه هم چيزي نمي گوييم.


 راه يافتگان به مجلس در شهرستان ها 

نتايج اوليه و غير رسمي شمارش آراء در سراسر کشور منتشر شد. به گزارش فارس، پس از حضور بي‌نظير مردم در انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي و حيرت رسانه‌هاي بين‌المللي از اين حضور کم‌نظير، شمارش آراء در سراسر کشور آغاز شده است.

از حوزه انتخابيه پاکدشت، فرهاد بشيري با اختلاف 12 هزار رأي به مجلس راه يافت.

از حوزه انتخابيه دماوند، شاهرخ رامين وارد مجلس شد.

از حوزه انتخابيه اردکان، محمدرضا تابش با کسب بيش از 25 هزار رأي مجدداً نماينده مجلس شد .

از حوزه انتخابيه سمنان و مهديشر، عليرضا خسروي با کسب 31615 راي از مجموع آراي ماخوذه راهي مجلس شد .

از حوزه انتخابيه کنگاور، صحنه، هرسين و بيستون وحيد احمدي با کسب بيشترين آرا گوي سبقت را از ديگران ربود.

از حوزه انتخابيه پارس‌آباد و بيله‌سوار حجت‌الاسلام برومند با کسب بيشترين آراي ماخوذه وارد مجلس شد.

از حوزه انتخابيه سنقر و کليايي ابراهيم محبي موفق شد با کسب اکثريت آراء راهي بهارستان نهم شود.

از حوزه انتخابيه بافق، محمدرضا صباغيان با 19 هزار راي به عنوان کانديداي برگزيده انتخاب شد.

از حوزه انتخابيه شاهرود، کاظم جلالي با کسب اکثريت آراء مجدداً نماينده مجلس شد.از حوزه انتخابيه لردگان، جليل و خالدي به مرحله دوم انتخابت مجلس راه يافتند.

از حوزه انتخابيه بروجن نيز امير عباس سلطاني به مجلس نهم راه يافت. از حوزه انتخابيه کرمان، محمد مهدي زاهدي تاکنون نفر اول رقابت بزرگ شده است.

از حوزه انتخابيه کوهدشت، الهيار ملکشاهي با کسب بيش از 45 هزار رأي نماينده کوهدشت شد. از حوزه انتخابيه شهرستان گرمي، ميرعصمت موسوي با کسب 18004 راي از 49834 راي ماخوذه راهي مجلس نهم شد.

از حوزه انتخابيه اسلام‌آباد غرب و دالاهو، علي جليليان با کسب بيشترين آراي مأخوذه وارد مجلس شد.از حوزه انتخابيه کاشان، آران و بيدگل، عباسعلي منصوري با 48هزار راي مأخوذه راهي بهارستان ملت شود.

از حوزه انتخابيه ورزقان و خاروانا، الهوردي دهقان وارد مجلس نهم شد.

از حوزه انتخابيه سيريک و جاسک، هاشمي با کسب بيش از نيمي از آرا در صدر قرار دارد.

از حوزه انتخابيه گرمسار، کاتب به مجلس نهم راه يافت و پروين احمدي‏نژاد از حضور در مجلس نهم بازماند.

از حوزه انتخابيه ملکان، شهروز افخمي با شمارش بيش از 95 درصد آراء، راهي مجلس نهم شده است.

از حوزه انتخابيه هشترود، پس از پايان شمارش آرا در شعب، غلامحسين شيري راهي بهارستان ملت شد.

از حوزه انتخابيه سراب و مهربان، پس از پايان شمارش آرا مهناز بهمني توانست وارد مجلس شوراي اسلامي شود.

از حوزه انتخابيه دورود و ازنا، حسين گودرزي و عباس قائدرحمت به مرحله دوم راه يافتنه و براي کسب تنها کرسي اين حوزه مجدداً با هم رقابت خواهند کرد.

از حوزه انتخابيه بناب، حجت‌الاسلام محمد باقري بنابي با کسب 33912 رأي به مجلس رفت؛ ضيا الله اعزازي نتوانست مجدداً نماينده اين حوزه شود.

از حوزه انتخابيه علي‎آبادکتول، رحمت‎الله نوروزي با اکثريت آرا در صدر رقابت قرار دارد؛ اين حوزه انتخابيه، تنها حوزه استان گلستان است که انتخابات در آن تمام الکترونيکي برگزار شد.

از حوزه انتخابيه مهريز، در رقابت حجت‌الاسلام دخيل عباس زارع‌زاده مهريزي با کاظم فرهمند، نهايتاً انتخابات در اين حوزه به دور دوم کشيده شد.

از حوزه انتخابيه سلسله دلفان، حجت‌الله خدايي‌سوري با کسب بالاي 46 هزار رأي نماينده مجلس نهم شد.

از حوزه انتخابيه شيروان، عبدالرضا عزيزي با کسب 33 هزار رأي در رتبه نخست قرار دارد.

از حوزه انتخابيه اسفراين، هادي قوامي نماينده کنوني اين شهرستان مجدداً توانست به نماينده مجلس شود.

از حوزه انتخابيه شوش، سيد راضي نوري با راي 67 درصدي راهي مجلس شد؛ جاسم ساعدي در رقابت به اين کانديدا نتوانست مجددا نماينده مجلس شود.

از حوزه انتخابيه پلدختر، علي کائيدي با 11 هزار و 919 رأي و حميد کاظمي با 10هزار و 717راي در دور دوم انتخابات مجلس با يکديدگر رقابت خواهند کرد.

از شهرستان حوزه انتخابيه نور و محمودآباد، عبدالوحيد فياضي به مجلس نهم راه يافت و دوران نمايندگي مطول ناطق تمام شد.

از حوزه انتخابيه نوشهر و چالوس، ‌احمدي لاشکي نماينده مجلس نهم شد.

از حوزه انتخابيه بستان‌آباد، غلامرضا نوري با کسب بيش از 17 هزار رأي بهارستاني شد.

از حوزه انتخابيه آمل، عزت‌الله يوسفيان‌ملا براي سومين بار به عنوان نماينده اين شهرستان راهي بهارستان نهم شد.

از حوزه انتخابيه خلخال و کوثر، با پايان يافتن شمارش آرا در اين حوزه، جليل جعفري‌بنه راهي مجلس نهم شد.

از حوزه انتخابيه بوشهر، گناوه و ديلم، جميري با غلبه بر غلامعلي ميگلي‌نژاد نماينده فعلي اين حوزه، نماينده ملت شد.

از حوزه انتخابيه قائنات، جواد هروي با 31 هزار و 698 رأي از مجموع 84هزار و 400 رأي مأخوذه نماينده مجلس شد.

از حوزه انتخابيه نهاوند، پس از تجميع آراء 141 شعبه اخذ راي، مهدي سنايي با 40542 رأي مجدداً نماينده مجلس شد.

از حوزه انتخابيه دشتستان، سيد مهدي موسوي‌نژاد با کسب بيشترين آراء به بهارستان رفت .

از حوزه انتخابيه فردوس، طبس، سرايان و بشرويه، محمد علي عبدالله‌زاده به بهارستان ملت راه يافت .

از حوزه انتخابيه دير، کنگان و جم، با پايان شمارش آرا در اين حوزه، شيخ موسي احمدي راهي مجلس شد .

از حوزه انتخابيه دشتي و تنگستان، حجت‌الاسلام سيد محمدمهدي پورفاطمي ‌براي چهارمين بار نماينده مردم شد .

از حوزه انتخابيه آستارا، از مجموع 47 هزار و 194 رأي، صفر نعيمي‌زر با کسب 23 هزار و 743 رأي نماينده مجلس شد .

از حوزه انتخابيه بيرجند و درميان، حجت‌الاسلام محمد باقر عبادي راهي بهارستان نهم شد .

از حوزه انتخابيه نهبندان و سربيشه، مراد هاشم‌زهي به عنوان نماينده ملت راهي بهارستان شد .

از حوزه انتخابيه بابل، حجت‌الاسلام علي اکبر ناصري با کسب بيش از 104 هزار راي جواز ورود به مجلس را کسب کرد .

از حوزه انتخابيه مشکين‌شهر، يونس اسدي با اختلاف حدود يک هزار رأي گوي سقبت را از ولي ملکي ربود و براي دومين بار راهي مجلس شد .

‌‌از حوزه انتخابيه گنبدکاووس، ‌‌سليمان عباسي در صدر رقابت انتخاباتي قرار گرفت .

از حوزه انتخابيه اليگودرز، محمد‌تقي توکلي با کسب ‌‌21 هزار رأي به عنوان نماينده ملت راهي بهارستان شد .

از حوزه انتخابيه انديمشک، سيد عيسي دارايي نماينده مجلس شد.

از حوزه انتخابيه راميان و آزادشهر، رضا صابري پس از شمارش آرا راهي بهارستان نهم شد.

از حوزه انتخابيه کردکوي، بندرگز، بندرترکمن و گميشان، محمدجواد نظري‎مهر مجددا نماينده مجلس شد.

از حوزه انتخابيه دليجان و محلات با اتمام شمارش آرا حجت‌الاسلام عليرضا سليمي به مجلس راه يافت.

از حوزه انتخابيه ساوه و زرنديه سرانجام شهلا ميرگلو وارد بهارستان نهم شد.

از حوره انتخابيه خمين، محمدابراهيم رضايي با کسب 27 هزار و 227 بر صندلي سبز مجلس نهم تکيه زد.

از حوزه انتخابيه تفرش و آشتيان و فراهان، کاظم سپاسي پس از شمارش کامل آرا نماينده مجلس نهم شد.

از حوزه انتخابيه اراک و کميجان و خنداب نيز محمدحسن آصفري و عباس رجايي وارد مجلس نهم شدند و جواز تکيه بر صندلي‌هاي سبز اين مجلس را به دست آوردند.

از حوزه انتخابيه اسدآباد واقع در استان همدان، بهروز نعمتي در صدر ايستاد و وارد مجلس نهم شد. اکبر رنجبرزاده نماينده اين شهر در مجلس هشتم در جايگاه بعدي قرار گرفت و از مجلس نهم بازماند.

از حوزه انتخابيه حاجي‌آباد واقع در استان هرمزگان، پس از پايان شمارش آرا، سليماني با 12 هزار و 522 رأي حائز رتبه اول شد و از شانس بيشتري براي راه يافتن به مجلس برخوردار شد.

از حوزه انتخابيه مينودشت، کلاله، مراوه‎تپه و گميشان، پس از شمارش آرا، عبدالکريم رجبي مسافر بهارستان شد.

از حوزه انتخابيه خمين، محمد ابراهيم رضايي با کسب 27 هزار راي از 54 هزار و 630 راي ماخوذه راهي بهارستان شد.

از حوزه انتخابيه شرق هرمزگان، سيد عبدالکريم هاشمي نخل ابراهيمي با کسب 101 هزار و 395 راي موفق به راهيابي به مجلس نهم شد.

از حوزه انتخابيه نوشهر و چالوس، قاسم احمدي‌لاشکي با 169 هزار راي نماينده مجلس نهم شد.

از حوزه انتخابيه قائمشهر، سوادکوه و جويبار، سيد هادي حسيني و کمال عليپور، به ترتيب با کسب 61 و 58 هزار رأي مجوز ورود به مجلس نهم را دريافت کردند.

از حوزه انتخابيه بابلسر و فريدونکنار، مقداد نجف‌نژاد با کسب بيشترين آرا توانست به مجلس نهم راه يابد.

از حوزه انتخابيه بم، ريگان، فهرج و نرماشير حجت‌الاسلام موسي غضنفرآبادي نماينده فعلي اين حوزه انتخابيه در مجلس با اکثريت قاطع در بهارستان ماندگار شد.

در حوزه انتخابيه کهنوج، منوجان، رودبار جنوب، فارياب، قلعه‌گنج، حجت‌الاسلام محمدرضا اميري نماينده فعلي اين حوزه انتخابيه در مجلس با اکثريت قاطع آراء به در بهارستان ماندگارشد.

در حوزه انتخابيه جيرفت و عنبرآباد، فرج‌الله عارفي اکثريت آراء را کسب کرد و راهي مجلس نهم شد.

در حوزه انتخابيه بافت، رابر و ارزويه، منظري توکلي با کسب قاطع آراء انتخاب شد.

در حوزه انتخابيه سيرجان و بردسير، شهباز حسن‌پور نماينده فعلي اين حوزه انتخابيه در مجلس ماندگار شد.

در حوزه انتخابيه شهربابک، سردار حسين فتاحي با اکثريت قاطع آراء راهي بهارستان شد.

در حوزه انتخابيه رفسنجان و انار، آذين با اکثريت آراء راهي مجلس نهم شد.

در حوزه انتخابيه زرند و کوهبنان، حسين اميري نماينده اصلاح‌طلب فعلي مجلس در بهارستان ماندگار شد.

در حوزه انتخابيه کرمان و راور، محمدمهدي زاهدي وزير سابق علوم و پورابراهيمي همچنان پيشتاز هستند.

در مجموع در استان کرمان 80 درصد نمايندگان منتخب اصولگرا، 10 درصد اصلاح‌طلب و 10 درصد مستقل هستند.

در حوزه انتخابيه آباده، خرم بيد و بوانات، انتخابات به دور دوم کشيده شده است.

در حوزه انتخابيه لارستان، جعفرپور از جبهه متحد منتخب مردم اين شهرستان‌ها شده است.

سپيداني‌ها هاشمي که از جبهه متحد است را برگزيده‌اند.

مردم در حوزه انتخابيه سروستان، کوار و خرامه، داريوش اسماعيلي کانديداي اصولگرا را انتخاب کرده‌اند.

دارابي‌ها، احمدي، جهرمي‌ها، رضايي، اقليدي‌ها طاهري و مردم شهرستان‌هاي ني ريز و استهبان سقايي که همگي از جبهه متحد اصولگرايان هستند را انتخاب کرده‌اند.

در حوزه انتخابيه فيروزآباد، فراشبند و قيروکارزين، نادر فريدوني کانديداي اصولگراي اين شهرستان‌ها به مجلس راه يافته است.

برومندي کانديداي اصولگرا از مرودشت منتخب مردم اين شهرستان شده است.

مردم ممسني و رستم نيز نوذر شفيعي کانديداي مستقل را انتخاب کرده‌اند.

در حوزه‌هاي انتخابيه کازرون، لامرد و مهر و فسا جبهه متحد اصولگرايان توانسته است که شاهين محمدصادقي، سيد موسي موسوي و محمد حسين دوگاني را روانه بهارستان نهم کند.

در حوزه بويراحمد و دنا واقع در کهگيلويه و بويراحمد، غلام‌محمد زارعي و در حوزه گچساران اين استان غلام‌رضا تاجگردون دو مسافر جديد بهارستان هستند.

در حوزه انتخابيه کهگيلويه و بهمئي و چرام، حجت‌الاسلام سيدعلي‌محمد بزرگواري براي دومين بار پياپي به مجلس شوراي اسلامي راه يافت.

جمشيد جعفرپور با کسب 56 هزار رأي از حوزه انتخابيه لارستان، خنج و گراش به مجلس شوراي اسلامي راه يافت.

محمدعلي عبدالله‌زاده براساس رأي مردم، براي مدت چهار سال آينده به عنوان نماينده مردم طبس، فردوس، بشرويه و سرايان در مجلس انتخاب شد.

در حوزه انتخابيه شهرستان ساري و مياندرود، با پايان يافتن شمارش آرا، محمد دامادي و سيد رمضان شجاعي کياسري به ترتيب با 92 و 60 هزار رأي توانستند به مجلس راه يابند.

در حوزه انتخابيه يزد و صدوق از مجموع 201 هزار و 500 راي مأخوذه، محمدصالح جوکار کانديداي اصولگرايان استان يزد با کسب 75 هزار راي اول شد و سيدمحمدکاظم وزيري هامانه با 49 هزار راي و اختلاف 50 هزار راي با جوکار، ‌دوم شد.

در حوزه انتخابيه تفت و ميبد از 58 هزار و 803 راي مأخوذه، حجت‌الاسلام سيدجلال يحيي‌زاده با 25هزار و 382 راي راهي مجلس شد.

در حوزه انتخابيه ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهريز انتخابات به دور دوم کشيده شد و کاظم فرهمند با حدود 23 هزار و 100 راي و حجت الاسلام دخيل عباس زارع‌زاده مهريزي با حدود 23 هزار و 500 راي يک بار ديگر بر سر کرسي مجلس با هم رقابت خواهند کرد.

در حوزه انتخابيه فومن و شفت از مجموع 100 هزار و 455 راي ماخوذه، ناصر عاشوري با 47 هزار و 379 راي پيش افتاد و نماينده اين حوزه شد.

در حوزه انتخابيه لنگرود از 70 هزار و 720 راي ماخوذه مهرداد لاهوتي با 22 هزار و 901 راي بار ديگر نماينده مجلس از اين حوزه شد و سيد گل آقا پورعباس 21 هزار و 188 راي را به دست آورد.

در حوزه انتخابيه دامغان، عبدالرحمان رستميان با کسب 16 هزار و 714 رأي به مجلس راه يافت.

در حوزه انتخابيه آستانه اشرفيه، محمد حسين قرباني با کسب 22 هزار و 76 رأي توانست جواز حضور در بهارستان را کسب کند.

در حوزه انتخابيه مسجدسليمان، هفتکل، لالي و انديکا، اسماعيل جليلي با کسب بيشترين آرا به عنوان نماينده اين حوزه وارد مجلس شوراي اسلامي شد.

از مجموع 110 هزار و 643 راي ماخوذه در حوزه انتخابيه رودسر و املش، محمد مهدي رهبري با کسب 43 هزار و 35 راي به عنوان نماينده حوزه انتخابيه رودسر و املش شد. اسدالله عباسي هم از ورود به مجلس بازماند.

در حوزه انتخابيه تربيت حيدريه، زاوه و مه‌ولات، ابوالقاسم خسروي با 77 هزار و 81 راي به مجلس نهم راه يافت.

در حوزه انتخابيه بهار و کبودرآهنگ، محمدعلي پورمختار با 34 درصد آرا نماينده شد.

انتخابات در حوزه انتخابيه تويسرکان همدان به دور دوم کشيده شد. انتخابات دور دوم در اين حوزه با حضور فضلعلي و کياني برگزار مي‌شود. فضعلي در دور اول توانست 15 درصد آراي مأخوذه را به خود اختصاص دهد.

در حوزه انتخابيه تنکابن و رامسر، آقايان شريعت‌نژاد و شمس با کسب بيشترين آرا و به دليل به حد نصاب نرسيدن تعداد آراي کسب شده، به دور دوم انتخابات راه يافتند.

در ميانه، محمدعلي مددي و سيد بهلول حسيني توانستند با کسب بيشترين آراي مأخوذه به مجلس نهم راه يافتند. مددي 44855 رأي و سيد بهلول حسيني 25848 راي به خود اختصاص دادند.

در حوزه انتخابيه مراغه و عجب‌شير، مهدي دواتگري توانست با کسب 82 هزار رأي به مجلس نهم راه يابد.

در حوزه انتخابيه کهگيلويه و بويراحمد، غلام‌محمد زارعي در سومين ماراتني که با ستار هدايتخواه براي حضور در مجلس داشت بالاخره وي را شکست داد و راهي مجلس شد.

در حوزه انتخابيه دزفول، نهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي به دور دوم کشيده شد. در اين حوزه انتخابيه از مجموع 151 هزار و 454 راي ماخوذه قابل قبول، محمدعلي قاسمي با 36 هزار و 315 راي در جايگاه اول و عباس پاپي‌زاده پالنگان با 33 هزار و 158 راي در جايگاه دوم قرار گرفتند.

رجايي نماينده مردم گناباد و بجستان شد.

از مجموع 103 هزار راي ماخوذه در حوزه انتخابيه لاهيجان و سياهکل، ايرج نديمي با 33 هزار و 860 راي نماينده حوزه انتخابيه لاهيجان و سياهکل شد.

در حوزه انتخابيه مرند و جلفا، محمد حسن‌نژاد توانست با کسب بيش از 50 هزار رأي مأخوذه به مجلس نهم راه يابد.

در حوزه انتخابيه زاهدان، عباسعلي شهرياري با آراي ماخوذه 110 هزار و 484 رأي و ناصر کاشاني با 81 هزار و 420 رأي دو نماينده‌اي که با راي مردم بر کرسي‌هاي مجلس شوراي اسلامي خواهند نشست.

غلامرضا تاجگردون از جبهه اصلاحات نماينده گچساران و باشت در حوزه کهگيلويه و بويراحمد شد.

در حوزه انتخابيه تالش، رضوانشهر و ماسال، از مجموع 186 هزار و 143 راي ماخوذه، بهمن محمدياري با 39 هزار و 883 راي بار ديگر نماينده شد.

سجادي نماينده مردم سرخس و فريمان شد.

شمس‌الله بهمني با کسب بيش از 30 هزار راي موفق شد به عنوان نماينده مردم رامهرمز و رامشير به مجلس راه يابد.

محمد قسيم عثماني با 68 هزار و 191 راي به عنوان نماينده بوکان مجلس شوراي اسلامي راه يافت.

غلامرضا اسداللهي نماينده مردم تربت‌‌جام و تايباد شد.

عثمان احمدي با 48 هزار و 128 راي به نمايندگي از مردم مهاباد به مجلس نهم راهي مي‌شود.

در حوزه انتخابيه ورامين و پيشوا، سيد‌حسين نقوي حسيني با کسب تعداد 84 هزار و 540 رأي وارد خانه ملت شد.

با شمارش بخش اعظمي از صندوق‌هاي راي در حوزه انتخابيه قم، علي لاريجاني با اختصاص دادن بخش اعظمي از آرا حضور خود در بهارستان را قطعي کرده است. آشتياني، اميرآبادي، ذوالنور و بنايي در رتبه‌هاي بعدي قرار دارند.

در حوزه انتخابيه شهرستان‌هاي کرمان و راور، محمدمهدي زاهدي وزير سابق علوم و سفير فعلي ايران در مالزي به عنوان نفر اول و محمدرضا پورابراهيمي استاد دانشگاه شهيد بهشتي تهران به عنوان نفر دوم راهي بهارستان شدند.

محسني‌ثاني نماينده دوره هشتم مجلس شوراي اسلامي با بيش از 52 هزار و 800 راي نفر اول انتخاب مردم سبزوار شد.

حجت‌الاسلام محمد موسوي سجاسي با 41 هزار و 741 راي به عنوان مردم خدابنده در مجلس انتخاب شد.

طبق آخرين شمارش آرا در شهرستان خاش، حميدرضا پشنگ ريگي با حداکثر آرا بر کرسي مجلس شوراي اسلامي مي‌نشيند.

حجت‌الاسلام علامحسين سبحاني‌نيا به عنوان نماينده اول مردم شهرستان‌هاي نيشابور و فيروزه مشخص شد.


علاءالدين بروجردي به عنوان يکي از کانديداي حوزه انتخابيه بروجرد به مجلس راه يافت.

حميدرضا خصوصي با کنار زدن کاظم دلخوش نماينده صومعه‌سرا شد.

محمدرضا اسماعيل‌نيا با شکست محمدرضا خباز نماينده مردم در حوزه انتخابيه کاشمر شد.

با پايان کار شمارش آرا در حوزه انتخابيه شهرکرد، سيد سعيد زمانيان با کسب 62 هزار و 765 رأي به بهارستان نهم راه يافت.

نگهبان از حوزه انتخابيه خواف و رشتخوار به مجلس نهم راه پيدا کرد.

قاسم جعفري از حوزه انتخابيه بجنورد با کسب 70 هزار راي به مجلس راه يافت.

توجه به شمارش اکثريت آراي 5 حوزه انتخابيه استان کردستان، تا اين لحظه، احتمال پيروزي هيچ‌کدام از نمايندگان فعلي در اين انتخابات وجود ندارد. انتخابات در اين حوزه به احتمال فراوان به دور دوم کشيده مي‌شود.

انتخابات در اهواز به دور دوم کشيده مي‌شود.

از مجموع 45 هزار و 356 راي ماخوذه، حسن خسته‌بند با 21 هزار و 286 راي بار ديگر نماينده حوزه انتخابيه بندر انزلي شد.

حجت‌الاسلام والمسلمين مفيد کيايي‌نژاد با کسب 42 هزار و 183 رأي به عنوان نماينده ساوجبلاغ، نظراباد و طالقان به مجلس راه يافت.


سيد حميد رضا طباطبايي با کسب 13هزار و 287 راي از حوزه انتخابيه نايين راهي نهمين مجلس شوراي اسلامي شد.

هادي شوشتري با 47200راي نماينده مردم در حوزه انتخابيه قوچان و فاروج شد.

ابوالفضل ترابي کانديداي نهمين دوره مجلس از حوزه انتخابيه نجف آباد و تيران با کسب 66 هزار و 168راي به عنوان کانديداي منتخب شهرستان نجف‌آباد و تيران و کرون به مجلس راه پيدا کرد.

بنا به منابع غير رسمي بر اساس شمارش آرا در حوزه‌هاي مختلف انتخابيه در اصفهان نفرات زير به مجلس راه يافتند: کاشان: منصوري؛ اردستان: بخشايش؛ شهرضا: حيدرپور؛ نجف آباد و تيران و کرون: ابوترابي؛ فلاورجان: موسوي؛ نايين: طباطبايي؛ دولت آباد و شاهين شهر: حاجي؛ مبارکه:ايران پور؛ حوزه ارامنه: بيگلريان؛ چادگان، فريدن و فريدونشهر: اسفناني؛ گلپايگان و خوانسار: ميرمحمدي

سيد باقر حسيني و رضا نجفي طبق حداکثر آراي مردم حوزه‌ انتخابيه زابل، زهک و هيرمند، منتخبان نهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي شدند.

با شمارش بخش اعظمي از صندوق‌هاي راي در حوزه انتخابيه اصفهان، حسن کامران شانس حضور به عنوان نفر اول در بهارستان را دارد. پس از کامران، حجت الاسلام سالک، عباس مقتدايي، حميدرضا فولادگر، نيره اخوان بي‌طرف در جايگاه بعدي قرار دارند.

محمد اسماعيلي و محسن عيلمرداني با انتخاب مردم زنجان به مجلس راه يافتند.

حسن تاميني صدرنشين رقابت‌هاي انتخاباتي رشت شد/4 کانديدا به دور دوم راه يافتند.

بر اساس اعلام منبع آگاه و با پايان شمارش آرا در حوزه انتخابيه خلخال و کوثر، جليل جعفري‌بنه با کسب 23 هزار و 898 راي راهي بهارستان شد.

علي نعمت چهاردولي با کسب 37 درصد آرا نماينده ملاير شد.

هدايت‌الله ميرمرادزهي از سراوان مسافر بهارستان شد.

ارسلان فتحي‌پور به عنوان نماينده کليبر و هوراند به مجلس نهم راه يافت.

عطاءالله حکيمي با 27 هزار و 728 راي نماينده رودبار شد.

بر اساس آخرين اخبار حاصله از شمارش آرا در شهرستان لنجان، انتخاب نماينده اين حوزه انتخابيه به دور دوم کشيده شد.

تعيين نماينده تفرش و آشتيان به دور دوم کشيده شد.

رضا عبدالهي براي هفتمين بار از حوزه انتخابيه ماهنشان، ايجرود و بوغداکندي راهي مجلس شد.

در حوزه انتخابيه نيشابور، پس از حجت‌الاسلام سبحاني نيا، علي مروي به عنوان دومين نماينده اين حوزه انتخابيه به مجلس نهم راه يافت.

بر اساس گزارشات غيررسمي آراي اصفهان به شرح است 1- حسن کامران 180هزار راي 2- حجت الاسلام سالک 136هزار راي 3- نيره اخوان 130هزار راي

4- عباس مقتدايي 122هزار راي 5- حميدرضا فولادگر 103هزار راي 6- مرتضي طلايي طلايي 97هزار راي

7- مجيد نادرالاصلي 96هزار راي 8- حجت الاسلام ناصري 93هزار راي

روح‌الله عباسپور با کسب 37 هزار و 440 رأي از بوئين‌زهرا راهي مجلس نهم شد.

عبدالله سامري، با کسب 26 هزار رأي به‌عنوان نماينده مردم خرمشهر در نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي انتخاب شد.

در حوزه انتخابيه بهشهر، نکا و گلوگاه، احمدعلي مقيمي به مجلس راه يافت.

در حوزه انتخابيه اردبيل، منصور حقيقت‌پور با 63 هزار راي و کمال‌الدين پيرمؤذن با 58 هزار راي راهي خانه ملت شدند. نماينده سوم حوزه انتخابيه اردبيل، نير، نمين و سرعين براي راهيابي به بهارستان در دور دوم با رقيب خود رقابت مي‌کند.

نتيجه 589 صندوق آرا در مشهد و کلات تا اين لحظه به شرح ذيل است:سيد اميرحسين قاضي‌زاده 197 هزار رأي مهندس سيدهاشم بني‌هاشمي 147 هزار رأي

حجت‌الاسلام والمسلمين پژمان‌فر 143 هزار رأي سردار جواد کريمي 140 هزار رأي

جواد آرين‌منش 109 هزار رأي عفت شريعتي 106 هزار رأي

حجت‌الاسلام حسين‌زاده بحريني 98 هزار رأي انسيه غفوري شعرباف 86 هزار رأي

عبدالکريم جوادي 57 هزار رأي محمدناصر توسلي‌زاده 48 هزار رأي

خليل موحدي 45 هزار رأي و مجيد خدايي جزو نفرات بعدي اعلام شد.

بهروز جعفري و مسعود پيرمراديان در حوزه انتخابيه شهرستان سميرم به دور دوم انتخابات راه پيدا کردند.

انتخابات در حوزه انتخابيه دهلران به دور دوم کشيده شد. علي‌محمد احمدي با 21 هزار و 39 راي و امين دوست‌محمدي با نتيجه 16 هزار و 81 راي به دور بعدي انتخابات حوزه انتخابيه دهلران راه يافتند.

در حوزه انتخابيه شهرستان پاوه و اورامانات، نعمت منوچهري به مجلس راه يافت.

با 34هزار راي محمدعلي اسفناني نماينده فريدون‌شهر شد.

موسي‌الرضا ثروتي و قاسم جعفري از بجنورد به مجلس راه يافتند.

سيد محمد بياتيان به عنوان نماينده مردم شهرهاي بيجار و حسن‌آباد ياسوکند انتخاب شد.

در حوزه انتخابيه خوانسار و گلپايگان، سيد محمد حسين مير محمدي با نزديک به 14 هزار و 400 راي از کل 51 هزار آراي ماخوذه در اين حوزه انتخابيه به خانه ملت راه يافت.

محسن صرامي با کسب 31هزار و 299 راي از شهرستان خميني شهر به نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي راه يافت.

لاريجاني، آشتياني و اميرآبادي به عنوان نمايندگان قم به بهارستان راه يافتند.

رئيس ستاد انتخابات مشهد به فارس گفت: انتخابات در مشهد و کلات به مرحله دوم کشيده مي‌شود.

در حوزه انتخابيه شهريار، قدس و ملارد، محمدحسين گروسي با کسب 76 درصد آرا به عنوان نماينده مردم راهي مجلس شوراي اسلامي شد.

ابراهيم نکو با 69 هزار رأي نماينده منتخب مردم شهرستان‌هاي رباط کريم و بهارستان وارد مجلس شد.

اهر‌ي‌ها، عباس فلاحي باباجان را با 40 هزار راي راهي بهارستان کردند.

محمدرضا رضايي کوچي با 53 هزار راي به عنوان نماينده مردم جهرم در مجلس نهم انتخاب شد.

رجب رحماني نامزد اصولگراي حوزه انتخابيه تاکستان با غلبه بر رقيب اصلاح طلب خود امير طاهرخاني راهي مجلس شد. رجب رحماني37 هزار و 643 و اميرطاهرخاني 27 هزار و 483 راي کسب کردند.

امير خجسته در نهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي در حوزه انتخابيه همدان و فامنين حائز اکثريت آرا شد و به مجلس راه يافت. در همين حوزه انتخابيه سيدمحمدکاظم حجازي و ابراهيم کارخانه به دور دوم راه يافتند.

حبيب آقاجري با رأي 43 هزار نفري به‌عنوان نماينده مردم ماهشهر معرفي شد.

قدرت‌الله عليخاني از راه‌يابي به مجلس از حوزه انتخابيه قزوين بازماند.

شمارش آرا در حوزه انتخابيه سنندج، کامياران و ديواندره ادامه دارد و تا اين لحظه رقابت در بين 4 کانديدا لحظه اي تغيير مي‌کند./ انتخابات در اين حوزه به احتمال فراوان به دور دوم کشيده مي‌شود.

در حوزه انتخابيه اروميه از مجموع 398 هزار و 155راي اخذ شده، نادر قاضي‌پور با کسب 192 هزار و 903 راي به عنوان نماينده اول مردم اين شهرستان به خانه ملت راه يافت.

عابد فتاحي با 114 هزار و 978 راي و جواد جهانگيرزاده نيز با 108 هزار و 133 راي به ترتيب به عنوان نفرات دوم و سوم از اين حوزه انتخابيه به عنوان نماينده مجلس نهم برگزيده شدند.

در حوزه انتخابيه ماکو، چالدران، شوط و پلدشت، محمد علي‌پور با کسب آراي لازم به عنوان نماينده مردم اين حوزه به نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي راه يافت.

در حوزه انتخابيه خوي و چايپاره نيز از مجموع 197 هزار 911 راي مردم اين شهرستان، مويد حسيني صدر با کسب 78 144 راي به عنوان نماينده مردم اين حوزه معرفي شد.

در سلماس، از مجموع 95 هزار و 841 راي مردم، علي اکبر آقايي با به دست آوردن 42 هزار و 26 راي به عنوان نماينده مردم اين حوزه در مجلس شوراي اسلامي انتخاب شد.

در حوزه نقده و اشنويه نيز عبدالکريم حسين‌زاده حايز اکثريت آرا شد.

در حوزه انتخابيه مياندوآب، تکاب و شاهين‌دژ، روح‌الله بيگي و مهدي عيسي‌زاده با کسب آراي لازم به عنوان نمايندگان اين حوزه راهي مجلس نهم شدند. محبي نيا از ورود به مجلس بازماند.

در حوزه انتخابيه سردشت و پيرانشهر نيز رسول خضري با کسب 42 هزار و 840 راي از مجموع آراي اخذ شده به عنوان نماينده مردم اين حوزه انتخاب شد.

با شمارش آراي حوزه ارامنه، روبرت بگلريان به عنوان نماينده ارامنه اصفهان و جنوب ايران انتخاب شد.

اميد کريميان به عنوان منتخب مردم شهرستان‌هاي مريوان و سروآباد به مجلس شوراي اسلامي راه يافت.

جواد سعدون‌زاده پيروز انتخابات آبادان شد.

محسن بيگلري با کسب آراي لازم به عنوان نماينده شهرستان‌هاي سقز و بانه انتخاب شد.

انتخابات تالش‌، رضوانشهر و ماسال به دور دوم کشيده شد. از مجموع 186 هزار و 143 راي ماخوذه از حوزه انتخابيه تالش، رضوانشهر و ماسال، بهمن محمدياري با 39 هزار و 883 راي بيشترين آراي ماخوذه اين حوزه را کسب کرد و رقيب او، احسن‌الله رادمهر 37 هزار و 554 راي را به دست آورده است.

حامد قادرمرزي با کسب بيش از 28 هزار رأي به عنوان نماينده شهرستان‌هاي قروه و دهگلان انتخاب شد.

ضرغام صادقي کانديداي جبهه متحد و پايداري، با کسب يک‌چهارم آراي مردم شيراز نماينده مردم اين شهرستان در مجلس نهم شد.

ابوالقاسم جراره به‌عنوان جوان‌ترين نماينده راه يافته به مجلس ، همراه با محمد آشوري و منصور آرامي به ترتيب موفق به کسب بيشترين آرا در حوزه انتخابيه بندرعباس شدند.

در حوزه انتخابيه ايلام، فريدون همتي با کسب 41 هزار و 310 راي، احمد شوهاني با کسب 39 هزار و 343 راي، داريوش قنبري با کسب 31 هزار و 290 راي و علي‌اکبر متين با کسب 30 هزار و 792 راي به دور دوم انتخابات راه يافتند.

پس از شمارش نهايي آراي حوزه انتخابيه پاکدشت، فرهاد بشيري با 49 هزار و 926 راي وارد مجلس شوراي اسلامي شد.

نتايج نهايي شمارش آراي ماخوذه از صندوق‏هاي راي حوزه انتخابيه دماوند و فيروزکوه اعلام و شاهرخ رامين به‌عنوان نماينده اين حوزه راهي صحن بهارستان شد.

هاشمزهي با 14هزار و 534 راي نماينده نهبندان و سربيشه در مجلس شد.

محمدعلي عبداله‌ر‌زاده با 43هزار و 198 راي به‌عنوان نماينده حوزه انتخابيه فردوس، طبس، بشرويه و سرايان انتخاب شد.

رجب رحماني با اخذ 37 هزار و 643 راي از حوزه انتخابيه تاکستان راهي نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي شد.

در حوزه انتخابيه بوشهر از مجموع 134 هزار و 94 راي عبدالکريم جميري با کسب 47 هزار و 538 راي حائز اکثريت آرا شده و به مجلس شوراي اسلامي راه يافت.

حجت‌الاسلام سيد محمدمهدي پورفاطمي با 29 هزار و 990 راي از حوزه انتخابيه دشتي و تنگستان راهي مجلس شد.

پس از پايان شمارش آرا در شعب اخذ راي حوزه شبستر، علي عليلو توانست وارد مجلس شوراي اسلامي شود.

با اتمام زمان شمارش آرا در ايرانشهر، محمد سعيد اربابي با حداکثر آراي ماخوذه نماينده اين حوزه انتخابيه شد.

با اتمام شمارش آرا در حوزه انتخابيه شهرستان بناب، محمد باقري‌ بنابي برنده انتخابات در اين حوزه شد.

مجيد منصوري بيدکاني و محسن کوهکن ريزي از حوزه انتخابيه لنجان به دوره دوم انتخابات مجلس شوراي اسلامي در شهرستان لنجان راه يافتند.

سيد شريف حسيني براي دومين بار از حوزه انتخابيه اهواز به مجلس شوراي اسلامي راه يافت.

در حوزه انتخابيه سميرم مسعود پير مراديان با 10 هزار و 776 راي و بهروز جعفري با 9 هزار و 423 راي بيشترين آراء را در بين کانديداها کسب کردند ب راين اساس انتخابات در اين حوزه به دوره بعدي کشيده شد.

احمد بخشايش اردستاني از بين ساير نامزدهاي انتخاباتي در اردستان توانست با 10 هزار و 883 راي گوي سبقت را از سايرين ربوده و نماينده مردم اردستان در مجلس شوراي اسلامي شد.

علي ايران پور با 17 هزار 843 راي توانست از بين ساير کانديداهاي نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي در شهرستان مبارکه گوي سبقت را ربوده و به کرسي‌هاي سبز بهارستان راه پيدا کند.

بر اساس اطلاعيه رسمي از حوزه انتخابيه شاهين شهر و ميمه، حسين علي حاجي دليگاني توانست از بين ساير رقباي خود بيشترين آراء را به خود اختصاص داده و به مجلس نهم راه پيدا کند.

با پايان يافتن شمارش آرا در حوزه انتخابيه دشت آزادگان وهويزه، ناصر صالحي‌نسب با 15 هزار و 234 راي و هاشم سواري با 13 هزار و 401 راي در دور دوم رقابت مي‌کنند.

در نهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي از اراک، کميجان و خنداب 259 هزار و 516 راي به صندوق‌هاي اخذ راي ريخته شد که محمد حسن آصفري با 85 هزار و 85 راي و عباس رجايي با 65 هزار و 38 راي بيشترين آرا را به خود اختصاص داده و دو نماينده مردم اراک، کميجان و خنداب راهي مجلس شوراي اسلامي شدند.

با اتمام شمارش آراي ماخوذه در سبزوار، محمدرضا محسني‌ثاني نماينده اصولگراي دوره هشتم با 53004 راي و رمضانعلي سبحاني‌فر با 52933 راي، مسافر مجلس نهم شوراي اسلامي شدند.


 نمايندگاني که نتوانستند باز هم نماينده شوند 

 براساس نتايجي که از سوي ستاد انتخابات وزارت کشور اعلام شده است تعداي از نمايندگان فعلي مجلس هشتم و برخي از چهره هاي اصولگرا و اصلاح طلب نتوانستند راهي مجلس نهم شوند.

به گزارش مهر،براساس نتايجي که از سوي ستاد انتخابات وزارت کشور اعلام شده است برخي از چهره هاي اصولگرا و اصلاح طلب و تعدادي از نمايندگان مجلس هشتم از ورود به مجلس نهم بازماندند،اسامي زير نمايندگان و فعالان سياسي هستند که حائز آراي لازم نشدند.البته اين اسامي براساس آخرين نتايج وزارت کشور تکميل مي شود.احمد ناطق نوري که در سي سال گذشته همواره به عنوان نماينده مردم نور و محمودآباد در مجلس شوراي اسلامي از حوزه انتخابي مازندران راهي مجلس مي‌شد اين‌بار در رقابت با کانديداي جبهه متحد اصولگرايان از ورود به ساختمان سبز بهارستان بازماند.عبدالوحيد فياضي کانديداي جبهه متحد اصولگرايان توانست در انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي که در سراسر کشور برگزار شد، با کسب اکثريت آراء به عنوان نماينده مردم نور و محمودآباد راهي خانه ملت شود.

همچنين محمدمهدي مفتح نماينده چند دوره حوزه انتخابيه رزن و ستار هدايت خواه از حوزه انتخابيه بوير احمد و دنا نيز نتوانستند وارد مجلس نهم شوند. پروين احمدي نژاد در حوزه انتخابيه گرمسار از راهيابي به مجلس بازماند. پس از شمارش آرا در حوزه انتخابيه گرمسار غلامرضا کاتب با 16228 راي نفر اول و پروين احمدي نژاد با 15500 راي نفر دوم شد.يکي از چهره هاي اصلاح طلب مجلس هشتم که نتوانست آرا مردم را بدست آورد مصطفي کواکبيان است.

عضو فراکسيون اقليت مجلس هشتم با 19000 راي نفر دوم در حوزه انتخابيه سمنان شد.و عليرضا خسروي با 23000 منتخب مردم در اين حوزه انتخابيه شد.محمد رضا خباز عضو ديگر فراکسيون اقليت و عضو کميسيون اقتصادي مجلس نهم نيز نتوانست به مجلس نهم راه يابد.همچنين حجت‌الاسلام مجتبي ذوالنور و حجت‌الاسلام علي بنايي از حوزه انتخابيه قم حائز اکثريت آرا نشدند.علي بنايي نماينده مردم قم در مجلس هشتم است.قدرت الله عليخاني نماينده مردم قزوين در مجلس شوراي اسلامي که سابقه حضور در ادوار مختلف مجلس شوراي اسلامي را داشت، در رقابت هاي انتخاباتي مجلس نهم حذف شد.بنابراين گزارش،عبدالرحمان رستميان براي اولين بار نماينده شهرستان دامغان در مجلس شوراي اسلامي شد و ملک محمدي نماينده فعلي شهرستان دامغان از ورود به مجلس نهم بازماند.به دنبال اعلام نتايج کامل انتخابات در حوزه انتخابيه کرمان و راور، حجت الاسلام حسين جلالي، عضو جبهه پايداري و رئيس دفتر آيت الله مصباح يزدي از راهيابي به مجلس نهم بازماند.فلاحت پيشه نماينده فعلي اسلام آباد غرب و عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي نيز نتوانست اکثريت آرا را از ان خود کند.سيد کاظم دلخوش در اين رقابت حدود 23 هزار راي را به دست آورد و از دور نمايندگي مجلس نهم بازماند.

محبي نيا عضو هيات رئيسه مجلس ،نامزد اصولگرايان بود که راي نياورد.


 اولين آمار رسمي مربوط به شمارش آراء تهران اعلام شد 

اولين آمار رسمي مربوط به شمارش آراء حوزه انتخابيه تهران، تا ساعت 18 روز گذشته.

به گزارش ايسنا، به گفته رييس ستاد انتخابات كشور، اين آمار به شرح زير است:

1- غلامعلي حدادعادل با 405 هزار و 53 راي

2- سيدمحمدحسن ابوترابي فرد با 245 هزار و 806 راي

3- سيد عليرضا مرندي با 240 هزار 123 راي

4- مرتضي آقاتهراني با 238 هزار و 81 راي

5- مسعود ميركاظمي با 197 هزار و 247 راي

6- بيژن نوباوه وطن با 162 هزار و 746 راي

7- احمد توكلي با 159 هزار و 247 راي

8- علي مطهري با 153 هزار و 212 راي

9- روح‌الله حسينيان با 145 هزار و 347 راي

10- علي‌اصغر زارعي با 140 هزار و 212 راي

11- زاكاني با 136 هزار و 430 راي

12- حسين مظفر با 135 هزار و 229 راي

13- زهره طبيب‌زاده نوري با 134 هزار و 490 راي

14- غلامرضا مصباحي‌مقدم با 132 هزار و 918 راي

15- محمد سليماني با 130 هزار و 100 راي

16- سيد مهدي هاشمي با 128 هزار و 877 راي

17- سيد محمود نبويان با 124 هزار و 832 راي

18- مهرداد بذرپاش با 123 هزار و 325 راي

19- حميد رسايي با 119 هزار و 617 راي

20- لاله افتخاري با 118 هزار و 763 راي

21- اسماعيل كوثري با 118 هزار و 583 راي

22- مهدي كوچك‌زاده با 117 هزار و 942 راي

23- مجتبي رحمان‌دوست با 117 هزار و 642 راي

24- حسين فدايي آشتياني با 116 هزار و 731 راي

25- الياس نادران با 116 هزار و 685 راي

26- محمدرضا باهنر با 115 هزار و 366 راي

27- پرويز سروري با 111 هزار و 12 راي

28- فاطمه رهبر با 109 هزار و 863 راي

29- فاطمه آليا با 108 هزار و 581 راي

30- حسين نجابت با 104 هزار و 349 راي

31- عليرضا محجوب با 102 هزار و 711 راي

32- زهره الهيان با 100 هزار و 9 راي

33- قاسم روانبخش با 97 هزار و 405 راي

34- محسن كازروني با 92 هزار و 640 راي

35- الهام امين‌زاده با 91 هزار و 319 راي

36- محمدناصر سقاي بي‌ريا با 89 هزار و 126 راي

37- زهره سادات لاجوردي با 88 هزار و 979 راي

38- اسمعيل كوثري با 88 هزار و 795 راي

39- سهيلا جلودارزاده با 88 هزار و 632 راي

40- بادامچيان با 86 هزار و 776 راي

41- حسين طلا با 85 هزار و 923 راي

42- حسن غفوري‌فرد با 79 هزار و 615 راي

43- حسن حميدزاده با 76 هزار و 963 راي

44- محمدنبي رودكي با 76 هزار و 472 راي

45- محمدنبي حبيبي با 72 هزار و 988 راي

46- بتول نامجو با 72 هزار و 24 راي

47- محمدحسين استادآقا با 70 هزار و 193 راي

48- فرهاد جوانمردي با 63 هزار و 987 راي

49- علي‌اصغر خاني با 62 هزار و 612 راي

50- محمدجواد خليليان اشكذري با 59 هزار و 93 راي

51- محمداسماعيل كفايتي با 58 هزار و 157 راي

52- عليرضا صفارزاده با 57 هزار و 661 راي

53- ابراهيم انصاريان با 55 هزار و 875 راي

54- جواد محمدي با 55 هزار و 340 راي

55- حميدرضا كاتوزيان با 54 هزار و 517 راي

56- عليرضا دهقاني با 53 هزار و 522 راي

57- حسين ابراهيمي با 53 هزار و 278 راي

58- علي خطيبي شريفيه با 52 هزار و 382 راي

59- محمدمهدي باباپور گل‌افشاني با 51 هزار و 26 راي

60- علي عباسپور تهراني با 49 هزار و 701 راي

صولت مرتضوي ـ رييس ستاد انتخابات كشور ـ در كنفرانس مطبوعاتي خود، تجربه برگزاري رايانه‌اي انتخابات را بسيار خوب ارزيابي و همچنين از كانديداهاي انتخابات مجلس نهم به خاطر فعاليت‌هاي مناسب انتخاباتي تشكر كرد.


 وزير کشور؛ مشارکت 65 درصدي در کل کشور و 52 درصدي در استان تهران  

 
وزير کشور در اعلام برآورد اوليه در ميزان مشارکت مردم در انتخابات اعلام کرد: برآوردهاي اوليه حاکي از اين است که مشارکت در انتخابات مجلس در سطح کشور حدود 64.2 درصد و در استان تهران حدود 52 درصد بوده است. به گزارش مهر، مصطفي محمدنجار با بيان اينکه حضور مردم در انتخابات نهمين دوره مجلس فراتر از تصور بود، گفت: دشمنان براي دلسرد کردن مردم و سرد کردن تنور انتخابات خيلي سرمايه گذاري کردند اما مردم با حضورشان در انتخابات دشمنان را مأيوس کردند.وزير کشور درباره ميزان مشارکت در انتخابات مجلس نهم گفت: برآوردهاي اوليه حاکي از اين است که مشارکت در سطح کشور تا الان 64.2 درصد است که اين عدد فوق تصور است. براي اينکه اين عدد را استخراج کنيم يک مقدار زمان برد، چرا که حساسيت داشتيم تا ميزان مشارکت را يک مقدار دقيق اعلام کنيم اما خوب ممکن است، با تداوم شمارش آراء مختصري پايين تر يا بالاتر باشد. وزير کشور با بيان اينکه شمارش آرا در تهران بلافاصله پس از اتمام راي گيري در شعب مختلف آغاز شده است، درباره درصد مشارکت در حوزه تهران، ري، اسلامشهر و شميرانات گفت: درصد مشارکت در حوزه تهران، ري، اسلامشهر و شميرانات حدود 48 درصد بوده و در سطح شهرستان هاي استان تهران 56.73 درصد بوده که ميانگين در کل استان تهران 52 درصد مشارکت مردم است.


 نخست وزير روسيه:
  به پيروزي در انتخابات اطمينان دارم  

مخالفان دولت روسيه قصد دارند پس از برگزاري انتخابات رياست‌جمهوري امروز به خيابان‌ها آمده و دست به اعتراض بزنند. به گزارش ايسنا، اين احتمال وجود دارد كه ولاديمير پوتين، نخست‌وزير كنوني روسيه و نامزد انتخابات رياست جمهوري اين كشور در انتخابات پيروز شود. ناظران انتخاباتي در مورد تقلب و به خشونت كشيده شدن انتخابات فردا ابراز نگراني كرده و اعلام كرده‌اند، معترضان و مخالفان نسبت به تصميم ولاديمير پوتين براي حضور در عرصه قدرت ناخشنود و عصباني هستند. نظرسنجي‌هاي اخير نيز نشان داده كه پوتين بيش از 50 درصد از آراي عمومي را در اختيار دارد، اما ناظران انتخاباتي به اين نكته اشاره دارند كه پوتين با استفاده از منابع دولتي مبارزات انتخاباتي خود را ناعادلانه پيش برده است. ولاديمير پوتين، اعلام كرده كه از پيروزي خود در انتخابات رياست‌جمهوري فردا در روسيه اطمينان دارد. روزنامه ديلي ميل در گزارشي به نقل از نخست‌وزير روسيه نوشت: اگرچه از حمايت كمتري در شهرهاي بزرگ برخوردارم اما همچنان اكثريت مردم اين كشور حامي من هستند.

وي افزود: در شهرهاي بزرگ شمار طرفداران من كمتر هستند، اما آنها همچنان اكثريت مردم را تشكيل مي‌دهند.


 سرمقاله 

 اينترنت پرسرعت نخواستيم!

حميدرضا عسگري

آنقدر از لزوم اينترنت پرسرعت در رشد و توسعه همه جانبه کشور، در قالب "سرمقاله" و "نکته" گفتيم و نوشتيم که اين موضوع به سوژه اي تکراري برايمان تبديل شد و اينکه باز تاکيد کنيم که کره پرسرعت ترين اينترنت وايران‌گران ترين اينترنت را درجهان دارند، دردي را دوا نمي کند.

اما واقعاً نمي توان از نقش غيرقابل انکار اينترنت در زندگي روزمره کنوني گذشت و آن را با سوژه هايي همچون سکه، دلار و تورم و ... مقايسه کرد.

صحبت از موتور محرک علم و فناوري است. از قيمت ارز و طلا يا گراني گوشت و مرغ حرف نمي زنيم که پاي مافياهاي مختلف و دست هاي پشت پرده وسط بيايد. گلايه قشردانشجويي است که نمي تواند چند برگ جزوه يا فرم‌هاي ثبت نام را از دانشگاه خود دانلود کند. گلايه ي مردم منتظر نشسته در صف بانک هايي است که به دليل قطع اينترنت بايد مدت زيادي از وقت خود را صرف يک انتقال وجه ناچيز نمايند.

گلايه از جانب جامعه علمي کشوراست که چند روز نتوانند ايميل هاي خود را چک کنند و به مبادله اطلاعات بپردازند. گلايه از جانب فعالين اقتصادي است که نمي توانند با سرعت اسفناک اينترنت يک سايت تجاري در اروپا را بازکنند و از اطلاعات اقتصادي روز دنيا باخبر شوند و ... گلايه از جانب يک ملتي است که از ديدن جايگاه کشورش در رده بندي سرعت اينترنت در جهان خجالت مي‌کشد و افسوس نداشته ها را مي خورند. اين قضيه بي احترامي به شأن کشورهاي همسايه تلقي نگردد، اما احساس جالبي نيست که کشور افغانستان 8 رتبه، عراق 10 رتبه و مغولستان 120 رتبه بالاتر از ما در ميانگين دسترسي به اينترنت پرسرعت قرار بگيرند!

چرا مسولان واکنشي به اين همه درخواست و انتقاد را نمي دهند؟ اين حق کاربري است که هزينه اينترنت پرسرعت را پرداخت کرده و حتي به اندازه يک دهم از سرعت واقعي بهره نبرده، تا بداند علت اين همه معضل در اينترنت کشور چيست. پاره شدن کابل هاي اينترنت در خليج فارس و ارتقاي پورت هاي اينترنت توسط مخابرات و دلايلي از اين قبيل، اعتماد مردم را نسبت به اقدامات مسولين امر از بين برده و به سوژه هاي طنز در فضاي مجازي تبديل شده است.اينکه با اين همه قطعي و کاستي در سرعت اينترنت مسولان مربوطه با اظهارنظرات غيرکارشناسي و مبهم از زير بار انتقادات و انتظارات شانه خالي مي کنند، اوج اهانت به مصرف کنندگان اينترنت مي باشد.

تکرار مکررات است اما باز هم اشاره مي کنيم شايد مورد توجه قرار گيرد:

درحال حاضر کشورمان در کمرکش راه توسعه و پيشرفت در عرصه جهاني قرار گرفته است. نمي توان انتظار داشت علم و فناوري در کشور رشد کند اما ملزومات آن رشد نکند و هرروز از کيفيت آن کاسته شود. چرا بايد دانشمند و محقق ما نتواند به صورت مجازي در ويدئوکنفرانس هاي علمي شرکت کند، چرا اين فرصت را فراهم نمي کنيم تا استعدادهاي اين جوانان در تبادل با تئوري هاي علمي روز دنيا متبلور شود، چرا طعم شيرين دولت مجازي و سهولت انجام بورکراسي اداري را به مردم نمي چشانيم و هزار هزار چراي ديگر. اين حق مردم است تا از امکاناتي که به صورت خيلي ساده در سراسر جهان عرضه مي شود
بهره ببرند و زندگي مدرن را تجربه کنند.


 دخالت ايران در امور داخلي عراق تكذيب شد  

نوري المالكي هرگونه دخالت ايران در امور داخلي عراق را تكذيب كرد و گفت كه اين دولت عراق است كه سياست‌هايش را تعيين مي‌كند.به گزارش ايسنا نخست وزير عراق در گفت‌وگو با روزنامه‌ عربستاني عكاظ بيان كرد: ما سياست‌هاي‌مان را خودمان تعيين مي‌كنيم. ايراني‌ها هم اعتراضي نمي‌كنند. وي با اشاره به وجود برخي اختلاف رويكردها در تهران و بغداد ادامه داد:‌ همه از نوع روابط ايران و آمريكا و سطح قطع بودن آن مطلعند. اين در حالي است كه روابط ما و آمريكا بر اساس روابط استراتژيك، محكم، خوب و براساس منافع مشترك، تفاهم و در چارچوب توافقنامه‌هاي استراتژيك است، اما اين درباره ايران صدق نمي‌كند ولي اين كشور به خواست عراق احترام مي‌گذارد به گونه‌اي كه اعلام مخالفت و يا موافقت نمي‌كند. حتي در مساله انتخابات هم ما خود تصميم مي‌گيريم.


 
سياسي
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته