جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/03/10 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4164


خيرين مدرسه‌ساز 32/5 ميليارد تومان را به مدرسه‌سازي اختصاص دادند


به‌زودي 151نفر در دستگاه‌هاي اجرايي استان استخدام مي‌شوند


اجراي 2600 طرح عمراني در آذربايجان غربي


انتخاب روابط عمومي فولاد مبارکه اصفهان به عنوان روابط عمومي برتر کشور


ايران زمين


خبر


 خيرين مدرسه‌ساز 32/5 ميليارد تومان را به مدرسه‌سازي اختصاص دادند 

 ساري - معصومه آقاجاني

علي نبيان مديرکل نوسازي مدارس استان مازندران در جلسه شوراي اداري اين اداره کل گفت: تا پايان آذر ماه سال جاري 39 پروژه آموزشي و پرورشي بدون استحکام در استان مازندران با 250 کلاس درس و با زيربناي 36000 متر مربع مقاوم‌سازي وتحويل آموزش و پرورش مازندران خواهد شد.

وي همچنين با اشاره به برگزاري جشنواره خيرين مدرسه‌ساز در ارديبهشت ماه هر سال گفت: در سال جاري خيرين اعتباري بالغ بر 5/35ميليارد تومان جهت ساخت وساز فضاهاي آموزشي، تحويل زمين و خريد تجهيزات و لوازم موردنياز آموزش وپرورش را متعهد گرديدند.

مهندس نبيان درخصوص تحقق تعهدات خيرين در سال گذشته افزود: در سال گذشته خيرين مدرسه‌ساز 5/32ميليارد تومان به اين امر اختصاص دادند و تاکنون 87درصد آن تحقق يافته است که مازندران از نظر تحقق تعهدات خيرين در سطح کشور مقام اول را به خود اختصاص داده است.

وي در ادامه افزود: سال گذشته جهت نصب سيستم گرمايشي در مدارس و مطلوب نمودن گرمايش فضاهاي آموزش اعتباري بالغ بر230 ميليون تومان هزينه گرديده است. مديرکل نوسازي مدارس پايان خاطرنشان کرد: امسال در بحث گرمايش فضاهاي آموزشي رديف خاصي براي اين امر اختصاص يافته است.


 به‌زودي 151نفر در دستگاه‌هاي اجرايي استان استخدام مي‌شوند 

 يزد - اکبر خيرخواه

مهندس عباسعلي رضايي ،معاون توسعه مديريت و منابع انساني استاندار يزد گفت: به‌زودي 14 دستگاه اجرايي استان 151نفر نيروي موردنياز خود را از طريق آزمون استخدامي، با تبديل وضعيت به صورت پيماني جذب خواهند كرد. رضايي در معيت مديران اجرايي دستگاههاي مرتبط با توسعه مديريت و منابع انساني استانداري يزد در جمع اصحاب رسانه استان يزد افزود: روند ثبت نام در اين آزمون از سوم خردادماه آغاز شده و تا سيزدهم خردادماه ادامه دارد. وي با اشاره به برگزاري آزمون تبديل وضعيت نيروهاي قراردادي دستگاههاي اجرايي در ارديبهشت امسال، اظهار داشت: يكهزار و 1160 نفر براي تصدي 667 پست سازماني با هم به رقابت پرداختند كه نتايج اين آزمون در اواسط خردادماه اعلام مي‌شود. معاون توسعه مديريت و منابع انساني استاندار يزد گفت: 96 دستگاه اجرايي در سطح استان يزد وجود دارد كه 31 هزار و 600 نفر مرد يعني 66 درصد و 16 هزار و 44 نفر يعني 34درصد زن مشغول به كار هستند.

9 خدمت مهم مخابرات بر روي پورتال اين شركت قرار گرفت

مديرعامل شركت مخابرات استان يزد نيز در اين نشست گفت: در حوزه تلفن ثابت بيش از 584هزار شماره منصوبه در 171 مركز داريم كه 477 هزار و 900 شماره با ضريب نفوذ 4/43 درصد مشغول به كار است؛ متوسط اين ضريب در كشور 35 است و يزد در كشور در رتبه چهارم قرار دارد. مهدي مقوم افزود: در حوزه تلفن همراه 882 هزار و 881 شماره تلفن همراه ، زير پوشش 542سامانه BTS و با ضريب نفوذ 5/80 درصد مشغول به كار است كه اين ضريب نفوذ همچنان مخابرات استان يزد را در صدر استانهاي ديگر قرار داده است. وي ادامه داد: درحال حاضر 100 درصد جمعيت شهري و 95درصد جمعيت روستايي استان زيرپوشش تلفن همراه هستند. مقوم در پايان گفت: از ابتداي سال 90 تا هفته ارتباطات سال جاري، 383 پروژه مخابراتي با سرمايه گذاري بالغ بر 295 ميليارد ريال به بهره‌برداري رسيده است. مديرعامل شركت مخابرات استان يزد در پايان از دريافت جايزه ملي كيفيت خدمات خبر داد و گفت: علاوه بر اين فعاليتها به تازگي 9خدمت موردنياز مردم را بر روي پورتال مخابرات قرار داده‌ايم تا رفت وآمدهاي مردم كاهش يابد. مقوم در تشريح اين خدمات نيز اظهار داشت: حذف و اضافه سرويسهاي ويژه، قطع و وصل تلفن ثابت، درخواست بررسي مزاحمت، قطع صفر دوم، تغيير آدرس تلفن و دريافت صورت‌حساب و پرداخت آن و ... ازجمله اين خدمات است.

امسال به 200 طرح دانش بنيان تسهيلات داده شود

در اين جلسه رئيس بنياد نخبگان استان يزد نيز گفت: درحال حاضر 438 نفر از نخبگان تحت پوشش اين بنياد هستند. حبيب زارع افزود: 120 طرح دانش بنيان در مجموعه بنياد نخبگان يزد شناسايي و گردآوري شده و اطلاعات درباره آن تدوين شده كه از اين تعداد 46 طرح در كارگروههاي علمي بنياد مورد ارزيابي قرار گرفته است كه 35 طرح تصويب نهايي را طي كرده‌اند و 25 طرح به بانك‌هاي استان براي دريافت تسهيلات معرفي شده‌اند. وي خاطرنشان كرد: پيش‌بيني مي‌شود امسال به 200 طرح دانش بنيان تسهيلات داده شود. در ادامه مسئول پارك علم و فناوري استان يزد اظهار داشت: 220 شركت در مركز فناوري اين پارك مستقر هستند و 600 نفر در واحدهاي مرتبط با آن انجام وظيفه مي‌نمايند. امراللهي افزود: پارك با هدف توسعه فناوري و اقتصاد دانش محور از طريق حمايت از شركتهاي فناور تاسيس شده و با ايجاد محيطي مناسب و زيرساختهاي لازم امكان استقرار و فعاليت آنها را فراهم نموده است. وي با اشاره به اينكه تنها در تفت، اردكان و بهاباد مركز رشد اقماري نداريم، ادامه داد: در آينده نزديك در همه شهرستانهاي استان نمايندگي اين پارك راه‌اندازي خواهد شد. مسئول پارك علم و فناوري استان درباره چهار فعاليت اصلي اين مركز نيز گفت: استقرار دبيرخانه جشنواره ايده‌هاي برتر و برگزاري هرساله آن، استقرار دبيرخانه كانون ملي هماهنگي دانش لعاب، كاشي و سراميك كشور در اين مركز، استقرار مركز فناوري سراميك و تلاش و برنامه‌ريزي براي ايجاد منطقه ويژه علم و فناوري عمده‌ترين فعاليتهايي است كه ما دركنار ساير وظايف بر عهده داريم.

امراللهي درباره فعاليتهاي دبيرخانه كانون ملي هماهنگي دانش لعاب، كاشي و سراميك كشور گفت: اعضاي اين كانون شامل 18 نفر از سراسر كشور هستند و قصد داريم در اين بخش از تكنولوژيهاي اين حوزه از كشور اسپانيا استفاده كنيم كه در اين راستا به‌زودي 10نفر براي فراگيري آموزش به اين كشور اعزام مي‌شوند.

رويكرد پست در سال جديد سوق دادن مردم به خدمات الكترونيكي است

مدير كل پست استان يزد نيز گفت: اداره پست با توجه به تغيير نام به وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، در راستاي تحقق دولت الكترونيك گام بر مي‌دارد كه راه‌اندازي دفاتر IT در شهر و روستا مصداق اين ادعاست. محمدحسين عطارزاده افزود: در حال حاضر دو ميليون مرسوله پستي از استان جابجا مي‌شود و همان گونه كه مي‌دانيد با وجود الكترونيكي شدن برخي امور در اين حوزه كاهش حجم مرسلات نداشته‌ايم. وي درباره تعداد نيروهاي توزيع‌كننده در سطح استان نيز گفت : در شهر يزد 100 نفر و در هر شهرستان 5 نفر براي خدمت رساني در امر توزيع فعاليت دارند. مديركل پست استان يزد با تأكيد بر اينكه رويكرد اين اداره در سال جديد نيز سوق دادن مردم به خدمات الكترونيكي است، ادامه داد: در همين خصوص بايد تمام دستگاه‌ها پورتال فعال داشته باشند تا امور و خدمات الكترونيكي بهتر ارائه شود.


 اجراي 2600 طرح عمراني در آذربايجان غربي 

 اروميه – خبرنگار آفرينش

مديرکل دفتر فني استانداري آذربايجان غربي از اجراي دو هزار 622 طرح عمراني در سطح استان خبر داد.کاظم محمدي اقدم در جلسه شوراي برنامه‌ريزي و توسعه استان افزود: اعتبار اختصاص داده شده براي اين تعداد پروژه عمراني در سال مالي 90 نزديک به پنج هزار و 300 ميليارد ريال است. وي با بيان اينکه از اين ميزان اعتبار، سه هزار و 800 ميليارد ريال معادل 71 درصد اختصاص يافته است اظهارداشت: 50 درصد پروژه‌هاي اجرايي در استان پيمانکاري و يک هزار و 308 پروژه در استان به صورت پيماني اجرايي شده‌اند. مديرکل دفتر فني استانداري آذربايجان غربي از اجرايي شدن يک هزار و 233 پروژه نيز به صورت اماني و 521 پروژه به صورت اماني - پيماني خبر داد. وي يادآور شد: تمامي تاکيد مديريت استان به حداکثر استفاده از توان پيمانکاري در اجراي پروژه‌هاست و اين امر بايد موردتوجه مسئولان و مديران دستگاههاي اجرايي قرار گيرد.

اقدم با بيان اينکه اشنويه در بين ساير شهرستانهاي استان در زمينه اجراي طرحهاي عمراني پيشرو است گفت: خوي نيز با 50 درصد، مياندوآب با 48 درصد و اروميه با 46 درصد در رده‌هاي بعدي قرار دارند. وي بر ثبت اطلاعات پروژه‌هاي عمراني توسط دستگاههاي اجرايي استان در سامانه ثبت اطلاعات پروژه‌هاي عمراني تاکيد کرد و اظهار کرد: اين امر موجب مي‌شود اطاعات دقيقي درخصوص اجراي پروژه‌هاي عمراني در دست بوده و زمينه برنامه‌ريزي بهتر فراهم شود.


 انتخاب روابط عمومي فولاد مبارکه اصفهان به عنوان روابط عمومي برتر کشور 

 اصفهان - راعي

شرکت فولاد مبارکه اصفهان همانند سال گذشته و با حضور در دومين نمايشگاه تخصصي روابط عمومي، با ارائه آخرين يافته‌ها و دستاورد‌ها در حوزه ارتباطات پذيراي بازديدكنندگان از غرفه بود و توانست لوح و تنديس جشنواره روابط عمومي هاي استان در بخش تبليغات و بازاريابي را کسب کند.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، هفتمين جشنواره و دومين نمايشگاه تخصصي روابط عمومي‌هاي استان اصفهان با هدف ترويج و توسعه فرهنگ روابط عمومي، خلاقيت و نوآوري، تعامل نزديک و رودر روي محققان، کارشناسان و مديران روابط عمومي و نيز آشنايي بيشتر جامعه با آخرين دستاورد‌هاي علمي و پژوهشي در اين حوزه با حضور جمعي از فعالان روابط عمومي ادارات، موسسات و شرکت‌هاي استان، در تاريخ‌هاي 24 لغايت 27 ارديبهشت‌ماه در محل دائمي نمايشگاه‌هاي استان اصفهان برگزار گرديد.

در جريان برگزاري اين نمايشگاه، جمال‌الدين صمصام شريعت، معاون عمراني استاندار اصفهان از غرفه فولاد مبارکه بازديد نمود و ضمن ابراز خرسندي از پيشرفت‌هاي روز افزون اين شرکت، فعاليت‌هاي فولاد مبارکه در حوزه روابط عمومي و محيط زيست را قابل تقدير خواند. ضمن اينکه در زمان حضور ايشان در غرفه‌فولاد مبارکه از سوي کارشناسان شرکت گزارشي از آخرين فعاليت‌هاي بومي‌سازي فولاد مبارکه در سال توليد ملي و حمايت از کار و سرمايه ايراني ارائه گرديد. لازم به توضيح است روابط عمومي فولادمبارکه در مراسمي به همين عنوان نيز موفق شد لوح و تنديس جشنواره روابط عمومي‌هاي کشور در بخش مستندسازي را از آن خود کند.


 ايران زمين 

 شهرداري نصيرشهر در راستاي اجراي پروژه‌هاي شهري دو خيابان پرتردد را آسفالت کرد

رباط کريم - اصغري

شهرداري نصيرشهر درراستاي تسهيل در عبور و مرور شهروندان و صاحبان صنايع و و توليدکنندگان داخلي خيابان اصلي اين شهر و همچنين ورودي شهرک صنعتي اين منطقه را زيرسازي و آسفالت نمود.به گزارش خبرنگار ما اين در حالي است که در گذشته خيابانهاي فوق به ويژه ورودي شهرک صنعتي نصيرشهر به دليل تردد روزانه صدها وسايط نقليه و صاحبان صنايع و کارگران با مشکلات عديده‌اي مواجه بود که شهرداري نصيرشهر با در نظر گرفتن فعاليت ارزشمند صنايع داخلي اقدام به زيرسازي و آسفالت ورودي شهرک صنعتي نمود و اين اقدام موجي از رضايتمندي آنان را در پي داشت.

معاون عمراني شهرداري نصيرشهر در اين خصوص گفت:شهرداري نصيرشهر نيز امسال با توجه به شعار ارزشمند مقام معظم رهبري پروژه هاي مهمي را دردستور کار خود قرار داده و اميد آن را داريم تا به نوبه خود بتوانيم درراستاي تحقق اين شعار ارزشمند سهيم باشيم. مهندس زارعي اظهار داشت:حل مشکلات ورودي شهرک صنعتي که صاحبان صنايع و کارگزاران زحمتکش شهرک را با مشکل جدي مواجه ساخته بود براي مجموعه شهرداري به ويژه خود شهردار و اعضاي محترم شوراي شهر به يک دغدغه تبديل شده بود.به گفته وي هدايت غير کارشناسي شيب خيابان که در زمان بارندگي مشکلاتي را به همراه داشت و نيز سختي تردد وسايط نقليه از اين مسير بخشي از مشکلات گذشته خيابان شهرک صنعتي مي‌باشد.

اين مسئول عمراني در همين رابطه خاطرنشان ساخت: آسفالت خيابان شهرک صنعتي آغاز شده که اين حرکت ارزشمند عمراني،رضايتمندي صاحبان صنعت و توليد را در پي داشته است. معاون عمراني شهرداري نصير شهر تصريح کرد: پروژه آسفالت ورودي شهرک صنعتي نصيرشهر و خيابان اصلي اين شهر در واقع يکي از خواسته‌هاي بحق صاحبان صنايع و مردم شريف منطقه بود که شهرداري در اين راستا اقدام نمود.وي هزينه اجراي پروژه آسفالت شهرک صنعتي را بالغ بر 250ميليون تومان توصيف کرد و گفت: اعتبار پروژه شهرک صنعتي از محل اعتبارات استاني و داخلي تامين شده است. معاونت فني عمراني شهرداري نصيرشهر به پروژه زيرسازي و آسفالت خيابان اصلي اين شهر پرداخت و اظهار داشت:خيابان امام خميني(ره)در واقع خيابان اصلي شهر و محل تردد وسايط نقليه و شهروندان مي‌باشد و اين خيابان براي شهرداري از اهميت ويژه‌اي برخوردار مي‌باشد.

زارعي ادامه داد:به دليل قدمت زيادي که زيرسازي و آسفالت آن داشت برخي نقاط از بين رفته و يا نشست کرده بود که در همين راستا شهرداري با حمايتهاي ويژه شوراي شهر و همدلي شهروندان فهيم اين پروژه را آغاز و با تلاشهاي بي‌وقفه در طي چند روز آينده به مرحله بهره‌برداري خواهد رسيد.

فرمانده انتظامي شهرستان اسلامشهر:

اقتدار پليس، اقتدار نظام و مردم است

اسلامشهر – محمدرضا عباسي

سرهنگ حمد‌اله نورائي فرمانده انتظامي شهرستان اسلامشهر، در دومين نشست خبري خود با خبرنگاران اظهار داشت: قاطعيت و اقتدار پليس در برخورد با ناهنجاري‌ها و قانون‌شکنان براي ايجاد نظم و امنيت در جامعه مي‌شود و امنيت و آرامش را براي شهروندان به ارمغان مي‌آورد. نورائي افزود: پليس همواره به دنبال ايجاد ناامني براي متخلفين و مجرمين مي‌باشد و ما هميشه درصدد هستيم که شرايط فعاليت را براي مجرمين نامناسب و غيرايمن نگهداريم، ولي براي شهروندان شرايط امن و آسوده هميشه وجود داشته و بعد از اين نيز وجودخواهد داشت. فرمانده انتظامي اسلامشهر گفت: با همکاري خوب مناسب مردم با خادمين خود در نيروي انتظامي و هوشياري سبزپوشان جان برکف اين نيرو درطي چند روز گذشته، سارقان يکي از طلافروشيهاي شهرستان اسلامشهر كه قصد فروش طلاهاي مسروقه را داشتند، با مشکوک شدن صاحب طلافروشي و اطلاع به موقع به مرکز فوريتهاي پليسي، ماموران نيروي انتظامي به سرعت در محل حاضر و سارقين را دستگير مي‌نمايند.

دستگيري اراذل و اوباش شرور

فرمانده انتظامي شهرستان اسلامشهر از دستگيري 3 نفر از افراد شرور شهرستان خبر داد وگفت: طرح ارتقاي امنيت اجتماعي شهروندان، به‌طور محسوس به‌صورت نقطه‌اي هرهفته در اقصي نقاط اين شهرستان به مرحله اجرا درآمده و با متخليفين و هنجارشکنان جامعه برخورد مي‌شود.نورائي بيان داشت: در هفته گذشته، سه نفر از اراذل و اوباش شرور و خطرناک منطقه که به اشکال مختلف ايجاد اختلال در نظم عمومي منطقه کرده و به حريم خصوصي شهروندان وارد شده بودند دستگير و تحويل مقامات قضايي گرديدند و موجبات امنيت مردم فراهم گرديد.

سرعت عمل پليس، سارقان را ناکام گذاشت

اين مقام انتظامي شهرستان اسلامشهر افزود: مامورين کلانتري 12 واوان اين شهرستان، در حين گشت‌زني يک دستگاه موتور سيکلت با دونفر راکب را ديدند که به سرعت از مقابل يکي از بانکهاي اين منطقه عبور کردند ، که با تعقيب وگريز ماموران درفرصت مناسب، دونفر راکب موتور سيکلت دستگير و به سرقت کيف يکي از شهروندان اعتراف نمودند. نورائي افزود: سارقين کيف‌قاپ در بازجوئي‌ها لب به اعتراف گشوده و اذعان داشتند که ساکن شهرک واوان بوده و از دو ماه پيش با سرقت يک دستگاه موتور سيکلت اقدام به10 فقره کيف‌قاپي در شهرهاي مختلف اسلامشهر، رباط کريم و بهارستان کرده‌اند، که پس از سير مراحل تحقيقات پليسي تحويل مقامات قضايي شدند.

دستگيري سارق سابقه‌دارخودرو

سرهنگ نورائي بيان داشت: سارق حرفه‌اي خودرو پس از 20 فقره سرقت، در چنگال قانون گرفتار شد و به سرقتهاي انجام داده خود اعتراف کرد. وي در تشريح اين خبرگفت: فردي با مراجعه به پليس آگاهي اعلام داشته که خودروي او که در مقابل منزل پارک شده بود، به سرقت رفته است که مامورين با به‌دست آوردن اطلاعات فوق، شناسايي و دستگيري سارق را در دستور کار قرار مي‌دهند. وي افزود: مامورين در حين گشت‌زني در سطح شهر، به يک دستگاه خودروي پرايد مظنون شدند که راننده خودرو به محض مشاهده مامورين اقدام به فرار مي‌کند که پس از تعقيب و گريزي کوتاه، خودرو متوقف و متهم دستگير مي‌شود، که در مراحل اوليه تحقيقات پليس لب به اعتراف گشوده و اعلام داشته که تاکنون 20 فقره خودرو، در سطح شهرهاي تهران، اسلامشهر، کرمانشاه و همدان داشته است. نورائي تاکيد کرد: متهم در بازجوييهايي پليسي اعتراف داشته که با استفاده از سوئيچهاي يدکي خودروها را روشن و به سرقت مي‌برده است و بيشتر خورروها را در شهرهاي ذکر شده رها شده است که يک دستگاه خودرو که داراي سابقه سرقت از تهران بود کشف و متهم تحويل مقامات قضايي شد. فرمانده منطقه انتظامي اسلامشهر تصريح کرد: درراستاي اجراي طرح مبارزه با عرضه کالاي قاچاق و فرآورده‌‎هاي نفتي غير مجاز ، باکنترل محورهاي مواصلاتي اين شهرستان و اجراي طرحهاي کنترل جاده‌ها و راه‌اندازي طرحهاي ايست و بازرسي، مامورين انتظامي اين شهرستان موفق به توقيف و کشف 3 دستگاه تانکر حامل سوخت قاچاق شدند. 

برگزاري جلسات توجيهي سند تحول بنيادين

بهارستان - اصغري

در تمامي مدارس اين ناحيه جلسات توجيهي براي سند تحول بنيادين آموزش و پرورش برگزار شد. علي ذوقي، معاونت پژوهش آموزش و پرورش ناحيه يک بهارستان ضمن ارزيابي مثبت از روند اطلاع‌رساني درخصوص اين تحول بنيادين به خبرنگار ما گفت: با توجه به اهميت موضوع لازم دانستيم تا در تمامي مدارس جلسات توجيهي سند را داشته باشيم. وي در رابطه با اين تحول بزرگ خاطرنشان کرد: سند تحول بنيادين در آموزش و پرورش با تکيه بر فلسفه تعليم و تربيت اسلامي – ايراني و تدوين الگويي اسلامي – ايراني براي تحول و پرهيز از الگوهاي وارداتي، کهنه و تقليدي محض؛ چراغ راه برون‌رفت از چالشهاي نظام آموزشي کشور است؛ لذا آشنايي تمامي فرهنگيان و آحاد ملت با محتواي اين سند لازم و ضروري است.

استفاده از نيروهاي ايراني در دستور كار اداره گاز دماوند

دماوند - خبرنگار آفرينش

رييس اداره گاز شهرستان دماوند گفت: در راستاي شعار سال 91 مقام معظم رهبري، استفاده از نيروهاي ايراني در دستور كار اداره گاز اين شهرستان است. به گزارش خبرنگار آفرينش 'عليرضا ژرفي' با اشاره به تحقق شعار سال جديد به عنوان سال 'توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني' اظهار داشت: اين اداره در سال 91 با توجه به منويات مقام معظم رهبري با استفاده از نيروهاي ايراني و تلاشي مضاعف گازرساني به روستاهاي شهرستان را در دستور كار خود قرار داده است. وي با تاكيد بر استفاده حداكثري از توانمندي‌هاي شركتها و سازندگان ايراني در تامين تجهيزات و اجراي طرح هاي صنعت گاز توسط شركت ملي گاز ايران، تصريح كرد: شركت ملي گاز ايران چه در سالهاي گذشته و چه امسال در راستاي منويات مقام معظم رهبري استفاده از توانمنديهاي شركتها و سازندگان و توليدكنندگان ايراني را براي خريد تجهيزات و كالاهاي موردنياز با هدف حمايت از توليدات داخل و كاهش هرچه بيشتر وابستگي به تجهيزات خارجي اقدام كرده است.


 خبر 

 تقدير معاون حقوقي، امور مجلس و پشتيباني وزارت نيرو از مديرعامل برق منطقه‌اي خوزستان

اهواز - خبرنگار آفرينش

معاون حقوقي، امور مجلس و پشتيباني وزارت نيرو و نائب رييس شوراي مرکزي ورزش و مسئول هماهنگي امور ورزش صنعت آب و برق در لوح تقديري از مديرعامل برق منطقه‌اي خوزستان به خاطر "ميزباني برتر" فعاليتهاي ورزشي درسال 89 تقدير کردند. سيد مسعود حسيني و مالک حسين‌زاده در اين لوح تقدير آورده‌اند: موفقيت ارزشمند آن شرکت را در کسب عنوان "ميزباني برتر" در زمينه توسعه ورزش، سلامتي و نشاط کارکنان که سرمايه اصلي هر سازمان محسوب مي‌شوند، تبريک عرض نموده، ضمن سپاس و قدرداني از زحمات و تلاشهاي صادقانه جنابعالي، اميد است با موفقيت روزافزون، موجبات ارتقاء و تداوم برنامه‌هاي ورزش همگاني و سلامتي را براي خانواده صنعت آب و برق در استان به ارمغان آوريد.

همچنين در لوح تقدير جداگانه‌اي از مسئول ورزش شرکت برق منطقه‌اي خوزستان و دبير کميته ورزش استان (عليرضا آشوريان) تقدير شد. سيد مسعود حسيني و مالک حسين‌زاده در اين لوح تقدير آورده‌اند: بدون ترديد ورزش و سلامتي، حاصل زحمات افرادي است که تجربه خود را صادقانه در جهت ارتقاء همگاني کردن ورزش در اختيار همکاران صنعت آب و برق قرار داده‌اند از تلاش و حضور موثر جنابعالي در راستاي هرچه با شکوهتر اجرا کردن اهداف ورزشي وزارت نيرو تقدير و تشکر به عمل مي‌آيد. در ادامه اين لوح تقدير تصريح شده است: به پاس خدمات ارزنده آن شرکت در سال 89 در کسب عنوان "ميزباني برتر" اين لوح تقدير تقديم و از خداوند متعال توفيق روزافزون جنابعالي را در تمامي مراحل زندگي مسئلت مي‌نماييم.

فرماندار دماوند:

انتصاب مديران با هماهنگي فرمانداري صورت گيرد

دماوند - خبرنگار آفرينش

فرماندار دماوند گفت: انتصاب مديران در دستگاه‏هاي شهرستاني بايد با هماهنگي فرمانداري دماوند صورت گيرد. به گزارش خبرنگار آفرينش، علي‏رضا قاسمي‏فرزاد در نشست مسئولان شهرستان دماوند که با حضور ائمه جمعه، معاونان فرماندار و جمعي از مسئولان در فرمانداري دماوند برگزار شد، اظهار داشت: اخيرا برخي عزل و نصب‏ها در دماوند بدون هماهنگي فرمانداري و بعضي مواقع برخي تغييرات تنها از طريق دستگاه‏هاي استاني و بدون اطلاع فرمانداري دماوند صورت مي‏گيرد. وي ادامه داد: مواردي از اين دست در اين اواخر وجود داشته که انجام آن نه به لحاظ قانوني و نه از نظر عرفي صحيح نيست. قاسمي‏فرزاد اضافه کرد: اين مهم در قالب مصوبه‏اي از سوي هيئت وزيران به همه دستگاه‏هاي اجرايي ابلاغ شده است که عزل مي‏تواند تنها با اطلاع فرمانداري انجام شود. فرماندار شهرستان دماوند افزود: طبق اين مصوبه دولت، انتصاب مديران در دستگاه‏هاي شهرستاني بايد با هماهنگي فرمانداري صورت گيرد.

مسئولان دماوند سر وقت در ادارات حاضر شوند

فرماندار شهرستان دماوند نسبت به حضور به‏ موقع مسئولان دستگاه‏هاي اداري شهرستان دماوند در ادارات تذکر داد. قاسمي‏فرزاد اظهار داشت: گاهي مشاهده مي‏شود که برخي مسئولان دماوندي اندکي دير در ادارات متبوع خود حاضر مي‏شوند. وي ادامه داد: اين مديران نه تنها خود کمي دير در محل خدمتشان حاضر مي‏شوند، بلکه کنترل چنداني نيز به مجموعه تحت مديريت خود ندارند. قاسمي‏فرزاد اضافه کرد: در جايي که شخص رئيس جمهوري و همچنين اعضاي هيئت وزيران از نخستين ساعات روز تا پاسي از شب در محل خدمت حاضر هستند، شايسته نيست که بعضي مواقع چنين رفتارهايي از مسئولان دستگاه‏هاي شهرستاني روي دهد.

نمي‏گذاريم ارباب رجوع سرگردان شود

فرماندار شهرستان دماوند وجود چنين رفتارهايي از سوي مسئولان نهادهاي اداري را سبب سرگرداني ارباب ‏رجوع خواند. وي تصريح کرد: فرمانداري شهرستان دماوند از اين پس در خصوص حضور به ‏موقع مسئولان در ادارات شهرستان دماوند کنترل‏هاي لازم را انجام مي‏دهد. قاسمي‏فرزاد اضافه کرد: گزارش اين حضور به‏موقع يا ديرهنگام مديران ادارات دولتي به استانداري تهران و دستگاه‏هاي متبوع استاني ارسال مي‏شود. فرماندار شهرستان دماوند خواستار اطلاع‏رساني دلايل حضور نيافتن مسئولان ادارات در قالب انواع مرخصي، بازديد از مناطق زيرپوشش و مأموريت‏هاي کاري به فرمانداري شد. وي حضور به‏ موقع مسئولان شهرستان دماوند در نشست‏هاي اداري را ضروري دانست و افزود: حضور به‏ موقع در جلسات احترام به آن نشست و حضار است. قاسمي‏فرزاد ادامه داد: از اين‌رو و طبق طرحي پيشنهادي، ورودي سالن جلسات فرمانداري پس از 10 دقيقه از آغاز جلسه به روي افرادي که دير مي‏آيند، بسته مي‏شود.

بيمه کارگران ساختماني، قبل از صدور پروانه در روستاها بايد اجرايي شود

کرج - خاکپور

مديرکل امور روستايي استان البرز گفت: از اين پس قانون بيمه‌هاي تامين اجتماعي کارگران ساختماني در تمامي روستاهاي استان البرز قبل از صدور پروانه ساختماني اجرايي مي‌شود. به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل استانداري، آرش بهادري مدير کل امور روستايي استان البرزگفت: طي ابلاغي که از تاريخ 4/3/91 به فرمانداريها و بخشداريهاي تابع آنها شده است از اين پس قانون بيمه‌هاي تامين اجتماعي کارگران ساختماني در تمامي روستاهاي استان البرز قبل از صدور پروانه ساختماني اجرايي مي‌شود. وي افزود: به منظور حمايت از کارگران زحمتکش روستاها، بيمه اجتماعي کارگران ساختماني اجباري شده و تمامي دستگاههاي اجرايي مربوطه مکلف به اجراي اين قانون مي‌باشند و با متخلفين در سطح استان به طور جدي برخورد خواهد شد.

توسط شرکت مخابرات خوزستان؛

دريافت گواهينامه اهتمام به کيفيت در ارائه خدمات ديتا

اهواز - خبرنگار آفرينش

در ارزيابي اولين دوره جايزه ملي کيفيت که توسط وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات صورت پذيرفت، شرکت مخابرات خوزستان براي مديريت کيفيت در ارائه خدمات ديتا موفق به اخذ گواهينامه اهتمام کيفيت گرديد. گفتني است چندي پيش اداره ديتاي شرکت مخابرات خوزستان موفق به اخذ رتبه دوم کشوري توسط شرکت مخابرات ايران نيز گرديد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته