جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/03/20 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 4169


جلوگيري از ضرر و زيان پيش خريداران سکه


تريبون اقتصادي


نهادهاي مالي


اخبار اقتصادي


 جلوگيري از ضرر و زيان پيش خريداران سکه  

مدير اداره بررسي‌ها و سياست‌هاي اقتصادي بانک مرکزي جلوگيري از ضرر و زيان پيش خريداران سکه و ايجاد فرصت دوباره براي ورود پول افرادي که به اجبار وارد بازار سکه شده بودند به چرخه پولي رسمي و بانکي کشور را دو دليل معرفي ابزارهاي جايگزين تحويل سکه پيش فروشي اعلام کرد. پيمان قرباني در گفتگو با مهر در مورد زيان خريداران سکه هاي پيش فروش از بانک مرکزي با توجه به خواب سرمايه به مدت 4 ماه گفت: بازار طلا ماهيتا داراي ريسک است، اما معرفي ابزارهاي جايگزين توسط بانک مرکزي جهت جلوگيري از ضرر و زيان خريداران سکه هاي پيش فروشي بوده است.مدير اداره بررسي‌ها و سياست‌هاي اقتصادي بانک مرکزي با بيان اينکه ابزارهاي جايگزين تحويل سکه هاي پيش فروش متضمن ضرر براي پيش خريداران نبوده است، تصريح کرد: اگر پيش خريداران از اين ابزارها استفاده کرده باشند، ضرري نکرده‌اند.وي در مورد دلايل معرفي ابزارهاي جايگزين توسط بانک مرکزي عنوان کرد: سال گذشته تلاطم بازار سکه افزايش يافته بود و از سوي ديگر نرخ هاي سود بانکي تعديل نشده بود که در نهايت بانک مرکزي در اوايل بهمن ماه سال 90 بسته سياستي - نظارتي جديد را ابلاغ کرد.قرباني با اشاره به پائين بودن نرخ سود بانکي قبل از اصلاح سياست‌هاي پولي در بسته بانک مرکزي تصريح کرد: شايد در آن مقطع يکسري از افراد خواستار ورود به بازار سکه نبودند، اما به دليل عدم جذابيت نرخ سود بانکي اين افراد وارد بازار سکه شدند.اين مقام مسئول در بانک مرکزي دو دليل براي معرفي ابزارهاي جايگزين تحويل سکه هاي پيش فروش بيان و عنوان کرد: اولين دليل جلوگيري از ضرر و زيان افرادي بود که اقدام به خريد سکه پيش فروشي کرده بودند.مدير اداره بررسي‌ها و سياست‌هاي اقتصادي بانک مرکزي در بيان دومين دليل اظهارداشت: با توجه به اينکه يکسري از پيش خريداران سکه افراد حرفه اي بازار طلا نبودند و علاقه اي هم به اين بازار نداشتند، بنابراين بانک مرکزي فرصتي مجدد فراهم کرد که پول اين افراد وارد چرخه پولي رسمي کشور و در اصل نظام بانکي شود تا از اين طريق پول و سرمايه آنها در بخش توليد به گردش درآيد.

قرباني با بيان اينکه پس از ابلاغ بسته جديد بانک مرکزي در ابتدا بازار سکه و طلا سقوط کرد و پس از آن ثبات را تجربه نمود، گفت: مي توان گفت بسته در اهداف طراحي شده خود موفق بود.وي بيان کرد: بانک مرکزي از اين طريق فرصتي فراهم کرد که افرادي که علاقمند هستند پول خود را در بانک سپرده گذاري کنند، زيرا نگهداري سکه در منزل از لحاظ اقتصادي عقلاني نيست.مدير اداره بررسي‌ها و سياست‌هاي اقتصادي بانک مرکزي با تاکيد بر اينکه ابزارهاي جايگزين به نحوي طراحي شدند که جذاب باشند، افزود: فرضا افرادي سکه را با نرخ 627 هزار تومان در زمان ثبت نام خريداري کردند و در زمان تحويل بايد مبلغ 31 هزار و 350 تومان به عنوان ماليات بر ارزش افزوده مي پرداختند، بنابراين کل مبلغ پرداختي براي اين افراد براي خريد سکه طرح جديد بالغ بر 658 هزار و 350 تومان مي شد.وي ادامه داد: ضمن اينکه پول اين افراد هم براي مدت زمان چند ماه در بانک به اصطلاح خوابيده بود، اگر هزينه - فرصت را لحاظ نکنيم باز هم ضرر کرده است.قرباني اظهارداشت: طي روزهاي اخير نرخ سکه به واسطه افزايش نرخ طلا در بازارهاي جهاني بالا رفته است اما در بسياري از موارد قيمت خريد سکه در بازار کمتر از 650 هزار تومان بوده است، اگر کسي خود را در اين سناريو قرار دهد و سکه پيش فروش را تحويل گرفته و در خارج از بانک بفروشد، در بسياري از روزها متضمن ضرر بوده است و البته اين وضعيت ماهيت بازار طلا است.وي با اشاره به اينکه بازارهايي مانند طلا و سکه داراي ريسک هستند و از بازارهاي جهاني تاثير مي گيرند و تحت کنترل يک کشور خاص نيستند، گفت: هميشه ريسک به سمت بالا نيست و ممکن است به سمت پائين هم باشد.اين مقام مسئول در بانک مرکزي گفته رئيس کل بانک مرکزي مبني بر اينکه خريداران سکه در طرح پيش فروش سکه را با نرخ 630 هزار تومان خريداري کردند و با گذشت مدت زماني حدود 4 ماه مجبور مي شوند که سکه را به قيمت 650 هزار تومان در بازار بفروشند، تصديق کرد و گفت: گرچه پيش خريداران در اين سناريو ممکن است ضرر کنند، اما مي توانستند از فرصت استفاده از ابزارهاي جايگزين استفاده و از ضرر جلوگيري کنند.وي عنوان کرد: با افزايش نرخ سود بانکي افراد مي توانند در بانکها سپرده گذاري کرده و نرخ هاي سود مناسبي بدون پرداخت ماليات کسب کنند.


 تريبون اقتصادي 

 تخفيف 10درصدي مواد غذايي در طرح ضيافت ماه رمضان

رييس اتحاديه بنكداران مواد غذايي خبر داد: اتحاديه بنكداران مواد غذايي به مناسبت ماه مبارك رمضان طرحي به نام طرح ضيافت دارد كه در اين طرح تعدادي از اعضاي اتحاديه به صورت داوطلبانه حاضر مي‌شوند كه كالاهاي خود را با 10 درصد تخفيف به فروش برسانند. قاسمعلي حسني رييس اتحاديه بنكداران مواد غذايي، در گفت‌وگو با ايسناافزود: ما هر ساله برنامه‌هاي منسجمي براي ماه مبارك رمضان داريم كه قبل از ماه مبارك رمضان و در طول ماه مبارك آن را اجرايي مي‌كنيم. وي افزود: اعضايي كه به صورت داوطلبانه در اين طرح شركت مي‌كنند بالاي در فروشگاه‌هاي خود پرچم و در واقع پارچه‌ها يا پلاكاردهاي متحدالشكلي با نام اتحاديه مي‌زنند كه مشخص شود كالاهاي خود را با تخفيف 10درصدي ارائه مي دهند. رييس اتحاديه بنكداران مواد غذايي اضافه كرد: اين تخفيف‌ها و طرح از 10 تا 15 روز قبل از ماه رمضان شروع شده و تا پايان ماه مبارك ادامه دارد.

رييس كل بانك مركزي :

پرداخت پول نفت ايران به روز شده است

رييس كل بانك مركزي از به روز شدن پرداخت پول نفت ايران خبر داد. محمود بهمني در گفت‌وگو با ايسنا در مورد بدهي‌هاي ارزي كشورهاي ديگر به بانك مركزي ايران گفت: ‌ما تا اين لحظه نگذاشتيم كه تعهدات ما معوق شود. وي در مورد بدهي‌هاي نفت به ايران اظهار كرد: اكنون مبالغ آن را به حساب‌هاي ما در خارج از كشور واريز كرده‌اند. يكي دو كشور بودند كه با تاخير اين مبالغ را واريز مي‌كردند كه آن‌ها تقريبا به روز كرده‌اند. بهمني با بيان اين‌كه وضعيت پرداخت پول‌ نفت به ايران اكنون بهتر از قبل شده است، متذكر شد: در گذشته يكي دو كشور بودند كه هفت، هشت يا پنج ميليارد دلار بدهي داشتند و خوشبختانه اكنون آن‌ها اين مبالغ را پرداخت كردند.

دستور بازپس‌گيري زمين از تعاوني‌هاي مسکن کم‌کار

وزير راه و شهرسازي درباره تخلفات برخي تعاوني‌هاي مسکن مهر گفت: کاسه صبرم لبريز شده است، برخي تعاوني‌هاي مسکن متأسفانه انگيزه‌اي براي اتمام پروژه مسکن مهر ندارند و گفته‌ام زمين‌ها را از آنها پس بگيرند.علي نيکزاد در گفت و گو با فارس در پاسخ به اين سؤال که براي برخورد با تخلفات برخي تعاوني هاي مسکن مهر چه کرده‌ايد؟ گفت: ما از برخي تعاوني‌هاي مسکن مهر ممنون هستيم چرا که تعاوني‌هايي هستند که مردانه پاي کار ايستاده‌اند و مردم را صاحبخانه کرده‌اند، ولي برخي از تعاوني‌هاي مسکن متأسفانه انگيزه‌اي براي اتمام پروژه مسکن مهر ندارند و گفته ايم زمين‌ها را از آنها بگيرند.وي ادامه داد: برخي تعاوني‌هاي مسکن مهر تصور مي کنند که ما مي‌خواهيم آنها را از ميدان ساخت و ساز دور کنيم در حاليکه اين کار اصلا در ذهن ما نيست. ما تفاوت تعاوني‌هاي کم کار با تعاوني‌هاي پر کار را به خوبي مي‌دانيم.

نيکزاد در پاسخ به اين سؤال که به هر حال با تعاوني‌هاي مسکن کم کار چه خواهيد کرد؟ اظهار داشت: کاسه صبرم لبريز شده است و حتما با آنها برخورد خواهيم کرد. خواهش من از وزارت تعاون اين است که در اين خصوص وارد شود و از اکثر تعاوني‌هايي که موفق بودند تجليل کند و با تعاوني‌هاي بسيار اندکي که براي مردم مشکل درست کرده‌اند برخورد کند.

افزايش حداقل 100توماني قيمت آرد

نان هم گران مي‌شود

معاون برنامه ريزي استانداري تهران با تاکيد بر اينکه قيمت نهايي آرد شنبه تعيين مي شود، گفت: قيمت آرد حداقل 100 تومان گرانتر مي شود.نعمت اله ترکي در گفت و گو با فارس در خصوص زمان تعيين قيمت آرد استان تهران گفت: قيمت آرد در تهران روز شنبه تعيين مي شود.وي افزود : با توجه به اينکه گندم 460 تومان خريداري مي شود حداقل افزايش قيمت آرد در هر کيلوگرم 100 تومان پيش بيني مي شود.معاون برنامه ريزي استانداري تهران در خصوص افزايش قيمت نان گفت: با افزايش قيمت آرد قيمت نان هم گران مي شود.

فاز دوم هدفمندي يارانه‌ها امسال اجرا مي‌شود

يارانه نقدي واريزي در مرز 60 هزار ميليارد تومان

با واريز يارانه نقدي 45500 توماني خردادماه به حساب سرپرستان خانوار 73 ميليون ايراني، مجموع يارانه نقدي واريزي به حساب مردم از ابتداي اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها تاکنون به مرز 60 هزار ميليارد تومان رسيده است.به گزارش فارس، يارانه نقدي 45500 توماني خردادماه که شانزدهمين مرحله پرداخت نقدي يارانه بوده است، صبح روز 18 خرداد به حساب سرپرستان خانوار 73 ميليون ايراني واريز شده که از همان روز نيز قابل برداشت بوده است.به اين ترتيب، از ابتداي اجراي قانون هدفمندي يارانه ها يعني 28 آذر ماه سال 89 تا کنون طي 18 ماه ( دي‌ 89 تا خرداد 91) حدود 60 هزار ميليارد تومان يارانه نقدي به حساب مردم واريز شده است.

در همين رابطه ،وزير نيرو با اعلام اينکه تامين آب بخش کشاورزي و اجراي فاز دوم هدفمندي يارانه‌ها از مهمترين برنامه‌هاي امسال وزارت نيرو است، خواستار حل مشکل مابه‌التفاوت قيمت فروش و هزينه تمام شده آب و برق شد. مجيد نامجو در گفتگو با مهر يکي از مهم ترين اهداف وزارت نيرو در سال جاري را اجراي مرحله دوم قانون هدفمندسازي يارانه ها اعلام کرد و گفت: همچنين تامين زيرساخت هاي لازم براي تامين آب و برق مسکن مهر و مشارکت جدي در تامين آب مورد نياز زمين هاي کشاورزي، نيز از ديگر برنامه هاي مهم امسال وزارت نيرو خواهد بود.وزير نيرو اظهار داشت: بايد بتوانيم مشکلات اقتصادي بخشهاي آب و آبفا و برق را حل کنيم. از سويي نيز مباحث مربوط به مابه التفاوت قيمت فروش و قيمت تمام شده آب و برق نيز بايد از سوي مراجع رسمي کشور حل و فصل شود.

افزايش قيمت بليت حمل و نقل در فاز دوم هدفمندي

نماينده تام الاختيار وزارت راه در ستاد هدفمندي يارانه ها اعلام کرد: در فاز دوم هدفمندي يارانه ها قيمت انواع بليت در بخش حمل و نقل افزايش مي‌يابد. شهريار افندي زاده در گفتگو با مهر در خصوص اجراي فاز دوم هدفمندي يارانه ها و تعيين قيمت سوخت براي وسايل نقليه، اظهار داشت: بسته وزارت راه براي قيمت سوخت آماده است و با اعلام اجراي مرحله دوم هدفمندي يارانه ها اين بسته هم اجرايي خواهد شد.نماينده تام الاختيار وزارت راه در ستاد هدفمندي يارانه ها افزود: قيمت‌هاي مختلفي را براي گازوئيل پيشنهاد داديم که در تمام آنها قيمت‌ها افزايش پيدا کرده است و فعلا منتظر جواب ستاد هدفمندي يارانه ها هستيم.وي با بيان اينکه قيمتها بايد پس از اجراي طرح اعلام شود، بيان کرد: ميزان افزايش قيمت‌ها متناسب با هزينه هاي وسايل نقليه محاسبه شده است و سود و زيان آنها در نظر گرفته شده تا حمل و نقل کالا و مسافر با مشکل مواجه نشود.معاون وزير راه و شهرسازي تصريح کرد: افزايش قيمت تاثير زيادي را بر قيمت تمام شده نخواهد داشت، ضمن آنکه در تمام انواع حمل و نقل افزايش قيمت بليت را هم خواهيم داشت بنابراين صاحبان حمل و نقل نگراني بابت زيان ندارند.رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي افزود: در فاز دوم هدفمندي يارانه ها هم يارانه ماهانه افراد افزايش پيدا مي کند که به اين وسيله افزايش قيمت بليت هم پوشش داده مي شود.افندي زاده با تاکيد بر اهميت حمل و نقل کالا در کشور، اظهار داشت: تلاش داريم تا در فاز دوم طرح، قيمت تمام شده حمل و نقل تاثير زيادي را در حمل و نقل کالا نداشته باشد و منجر به کاهش آن نشود.


 نهادهاي مالي 

 بانک صادرات تعداد کارت‌هاي الکترونيکي اش را به بيش از 28 ميليون کارت افزايش داد

بانک صادرات ايران با صدور بيش از يک ميليون کارت الکترونيکي در ارديبهشت ماه سال‌جاري تعداد آنها را به 28 ميليون و 133 هزار افزايش داد.به گزارش روابط عمومي ، در راستاي جلب رضايت مشتريان، ارتقاي کيفي خدمات، تنوع بخشي به محصولات و توسعه بانکداري الکترونيک، بانک صادرات ايران نسبت به صدور و تحويل انواع کارت بانکي به مشتريان و متقاضيان در اسرع وقت اقدام نموده و براين اساس تا نيمه نخست خردادماه سال‌جاري، بالغ بر 28 ميليون و 133 هزار کارت الکترونيکي بانکي صادر و تحويل مشتريان شده است که از اين تعداد 20 ميليون و 86 هزار و 42 کارت مربوط به استانها و 8 ميليون و 47 هزار و 629 کارت مربوط به تهران مي‌باشد.

معرفي نرم‌افزار جديد موبايل بانک اقتصادنوين منطبق با سيستم عامل آندرويد

به منظور تسهيل ارايه خدمات بانکداري الکترونيکي به مشتريان، نرم‌افزار موبايل بانک اقتصادنوين ارتقاء يافت.به گزارش روابط عمومي، بر اين اساس از اين پس دارندگان گوشي‌هاي تلفن همراه با سيستم عامل آندرويد نيز مي‌توانند از خدمات موبايل بانک اقتصادنوين بهره ببرند.


 اخبار اقتصادي 

 مشاركت مردم در ساخت 20 هزار كيلومتر از انواع راهها

معاون وزير راه و شهرسازي ضمن اعلام خبر آغاز فروش اوراق مشاركت طرح توسعه زيربناهاي حمل و نقل كشور از امروز در كشور، گفت: با درآمد حاصل از فروش اوراق مشاركت و با همياري مردم خواهيم توانست 20 هزار كيلومتر از انواع راهها را تا پايان دولت دهم به بهره برداري برسانيم تا شاهد كاهش چشمگير تصادفات جاده اي در سراسر كشور باشيم.مهندس احمد صادقي افزود: استقبال گسترده مردم از دو مرحله فروش اوراق مشاركت وزارت راه در سال گذشته موجب شد تا بتوانيم 2350 كيلومتر راه اصلي و بزرگراه ، 218 كيلومتر آزادراه ، 155 كيلومتر راه آهن را به بهره برداري برسانيم و با اتكا به اين مشاركت عمليات اجرايي 170 كيلومتر آزادراه با برآورد 17100 ميليارد ريال و 1984 كيلومتر راه آهن با برآورد 36189 ميليارد ريال را آغاز كنيم.وي ادامه داد: فروش بيش از 80 درصد اوراق مشاركت طرح احداث زيربناهاي حمل و نقل كشور در سال گذشته با هدف كمك به تامين منابع مالي پروژه هاي ملي و استراتژيك و نيز تكميل روزافزون كريدورهاي شمال به جنوب و شرق به غرب كشور بود. مديرعامل شركت ساخت و توسعه يادآور شد: قصد داريم تا در جهت تحقق اهداف تعيين شده براي امسال 1000 كيلومتر راه آهن ، 470 كيلومتر آزادراه و 927 كيلومتر بزرگراه را به بهره برداري برسانيم كه اين امر عظيم جز با مشاركت مردم در سرمايه گذاري پروژه ها محقق نخواهد شد.

كارگران با امضاي نامه‌اي خطاب به وزير كارخواستار شدند؛

افزايش حداقل دستمزد‌ به جاي واريز يارانه‌

جمعي از كارگران در تلاش‌اند با جمع امضا براي نامه‌اي خطاب به وزير کار به تاثيراتي كه اجراي قانوني هدفمندي يارانه‌‌ها بر زندگي آنان تحميل كرده است اعتراض كنند. به گزارش ايلنا، اين كارگران در نامه خود از قانون هدفمندي يارانه‌ها با عنوان «قطع يارانه‌ها» نام برده‌اند و با توجه به وضعيت اقتصادي‌‌شان خواستار افزايش حداقل دستمزد‌ها براساس تورم موجود شده‌اند. در اين طومار كه تا كنون به امضاي بيش از دو هزار کارگر شاغل در 25 واحد صنعتي رسيده است، كارگران تهيه پيش‌نويس اصلاحيه قانون كار را «اصلاحيه‌اي ضد كارگري» دانسته‌اند که امنيت شغلي و معيشت آنان را نشانه رفته است. كارگران امضا كننده نامه همچنين به تعويق و بي‌نظمي در پرداخت حقوق‌شان اعتراض‌كرده‌اند و خواستار ايجاد ساز و کار قانوني و قاطعي براي پرداخت بموقع دستمزد‌ها و تعقيب قضايي کارفرماياني که کارگران را بدون قرارداد و يا با قراردادهاي سفيد امضا و دستمزدهاي معوقه وادار به کار مي‌کنند شده‌اند.

ميوه‌هاي رنگين و لوکس قاچاق در ويترين ميوه‌فروشي‌ها در سال توليد ملي !

رئيس اتحاديه ملي محصولات کشاورزي گفت: تامين نياز مردم بهانه‌اي شد تا شاهد فراواني انواع ميوه‌هاي رنگين و لوکس قاچاق در ويترين ميوه‌فروشي‌ها در سال توليد ملي باشيم. سيد رضا نوراني در گفت‌وگو با فارس؛ با انتقاد از واردات محصولات لوکس و خارجي در بازار اظهار داشت: ميوه‌هاي خارجي بعد از يک وقفه دوباره به بهانه تأمين نياز عيد وارد شد و اکنون با گذشت بيش از 3 ماه همچنان انواع ميوه‌هاي رنگين و لوکس قاچاق در ميوه‌فروشي‌ها خودنمايي مي‌کند.رئيس اتحاديه ملي محصولات کشاورزي افزود: ميوه‌هايي که از مبادي غير قانوني وارد کشور مي‌شود ضمن اينکه درآمد دولت را کاهش مي‌دهد و وارد کننده قانوني را از مسير اصلي خود دور مي‌کند موجب بروز بسياري از بيماري‌ها هم در بخش کشاورزي خواهد شد.وي افزود: در واردات قانوني تمام مسائل قرنطينه‌اي از سوي واردکننده رعايت مي‌شود و دولت هم از اين محل درآمد حاصل مي‌کند اما واردات غير قانوني با به هم زدن عرضه و تقاضا و روال اقتصادي معمول ضررهاي جبران ناپذيري به اقتصاد کشور وارد مي‌کند.

خداحافظي ميوه‌هاي زمستاني از سبد خريد مردم

بازار ميوه‌هاي تابستاني، رنگين‌کماني از رنگ‌ها را در سبد خانوار مردم نشانده و اين تنوع، سبب ايجاد قيمت‌هاي متنوعي براي ميوه در بازار شده است، به نحوي که ديگر ميوه‌هاي زمستاني مشتريان چنداني نداشته و قيمت آنها در مقايسه با هفته‌هاي گذشته به شدت کاهش يافته است. به گزارش ، اين روزها ميوه‌هاي تابستاني سبدي رنگارنگ را در مغازه‌هاي ميوه‌فروشي ايجاد کرده‌اند، از نارنجي پرتقال گرفته تا قرمزي توت‌فرنگي و سبزي هندوانه. همين تنوع نيز البته، ترکيبي از قيمت‌ها را پيش روي مصرف‌کنندگان قرار داده است، چه آنهايي که از خريد هندوانه 400 توماني استقبال مي‌کنند و چه آنهايي که ترجيح مي‌دهند گيلاس نوبر 5000 توماني را به سبد خريد خود وارد کنند. گويا فصل سياه‌بازار ميوه به سر رسيده و با ورود گسترده ميوه‌هاي تابستاني به بازار، بازار هم ترجيح داده که رام‌تر شود و اجازه دهد که مردم بيشتري، از نعمت ميوه‌هاي فصل بهره‌مند شوند، البته همچنان قيمت ميوه در برخي از نقاط شهر چندان پايين نيست و برخي مغازه‌داران به خصوص در ايام پاياني هفته که مردم کمتر دسترسي به ميادين ميوه و تره‌بار دارند، از اين خلا سوءاستفاده مي‌کنند. از سوي ديگر، دقت در خريدهاي روزانه مردم از غرفه‌هاي ميوه نشان مي‌دهد که آنها اقبال بيشتري به تنوع سبد خريد ميوه خود دارند و اگرچه ميزان خريدهاي آنها با وسواس بيشتري صورت مي‌گيرد، اما تنوع بالاتري دارد؛ از سوي ديگر، غرفه‌داران ميوه در ميادين ميوه و تره‌بار هم، ديگر مثل سابق به جاي درخواست يک کيلويي مشتريان براي يک نوع ميوه، سه کيلو به آنها تحويل نمي‌دهند بلکه با دقت بيشتري تلاش دارند تا حدود وزني ميوه مورد درخواست مشتري را به آن تحويل دهند.

قيمت روز انواع ميوه‌ها

رئيس اتحاديه سراسري فروشندگان ميوه و تره بار استان تهران با اعلام تازه ترين نرخ انواع ميوه، صيفي جات و سبزيجات از کاهش قيمت برخي از ميوه ها در بازار خبر داد. حسين مهاجران در گفتگو با مهر درخصوص قيمت انواع ميوه و صيفي جات در بازار، اظهارداشت: قيمت برخي از ميوه ها نسبت به هفته گذشته کاهش يافته است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته