جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/03/28 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4176


نرخ اجاره بهاي خوابگاهها در سال تحصيلي جديد اعلام شد

معاون فرهنگي وزير علوم خبرداد:
آغاز دور جديد ثبت‌نام مسكن مهر دانشجويي از مهر ماه

رييس دانشگاه تربيت مدرس:
كارگروه‌هاي بررسي صلاحيت علمي براي تسريع روند جذب اساتيد تشكيل شود


حضور دانشجويان دانشگاههاي دولتي در مجتمع آزمايشگاهي دانشگاه آزاد اسلامي


استقرار ايستگاههاي پليس در اطراف دانشگاه شريف


علمي دانشجويي


خبـر


 نرخ اجاره بهاي خوابگاهها در سال تحصيلي جديد اعلام شد 

 
مبناي محاسبه علي الحساب نقدي و غيرنقدي اجاره بهاي خوابگاههاي دانشجويي مجردي و متاهلي ملکي در سال تحصيلي 92-91 توسط صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم به دانشگاههاي کشور ابلاغ شد.به گزارش مهر، يک مصوبه صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم از افزايش اجاره بهاي خوابگاهها در سال تحصيلي آينده خبر مي دهد.

جزئيات اجاره بهاي اتاقهاي 1 تا 9 نفره مجردي به صورت نقدي و غيرنقدي همچنين در فصل تابستان بر اساس مصوبه اخير صندوق رفاه دانشجويان مشخص شده است.يکي ديگر از مصوبات صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم، تعيين اجاره بهاي خوابگاههاي ملکي متاهلي در سال تحصيلي آينده است.مصوبه افزايش خوابگاهها در حالي از سوي مسئولان ذيربط آموزش عالي اعلام شد که مقامات مسئول صندوق رفاه در گفتگوي روزهاي گذشته خود با رسانه ها اعلام کردند که هنوز درباره افزايش نرخ اجاره بهاي خوابگاهها در سال تحصيلي جديد تصميم گيري نشده است.همچنين بر اساس اعلام قائم مقام صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم، در صورت افزايش اجاره بها اين مبلغ حداقل تا 3 هزارتومان خواهد بود.در حاليکه مسئول امور خوابگاهي يکي از دانشگاهها خبر داد که رقم اجاره بهاي خوابگاهها تا سقف 9 هزارتومان افزايش يافته است.


 معاون فرهنگي وزير علوم خبرداد:
 آغاز دور جديد ثبت‌نام مسكن مهر دانشجويي از مهر ماه 

 
معاون فرهنگي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري از آغاز مرحله جديد ثبت‌نام مسكن مهر دانشجويي از مهر ماه خبر داد.غلامرضا خواجه‌سروي در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به ثبت‌نام 20هزار دانشجو در سامانه مسكن مهر دانشجويي طي دوره قبل ثبت‌نام در ارديبهشت 91، گفت: اين تعداد متقاضي بايد ساماندهي‌ شوند تا مرحله جديد ثبت‌نام آغاز شود. وي با بيان اينكه تعدادي از اساتيد نيز در مرحله ثبت‌نام قبلي متقاضي مسكن مهر بودند، افزود: اغلب اساتيد دانشگاهي كشور داراي مسكن هستند اما تعداد اندكي نيز در سامانه ثبت‌نام كردند كه بررسي خواهند شد.

معاون فرهنگي وزارت علوم با اشاره به اولويت ثبت‌نام با دانشجويان مقاطع تحصيلات تکميلي، افزود: همچنين دانشجوي يکي از دانشگاه‌هاي سراسري (دولتي، پيام نور و علمي کاربردي) بودن از شرايط اوليه متقاضيان جهت ثبت‌نام مسکن مهر است.

وي اظهار كرد: متقاضي و افراد تحت تکفل وي بايد از تاريخ 1 فروردين 1384 تا کنون فاقد مسکن و يا زمين مسکوني ملکي باشد، همچنين متقاضي و افراد تحت تکفل وي از تاريخ 22 بهمن 1357 تا کنون از هيچ امکانات دولتي يا امکانات نهادهاي عمومي غيردولتي مربوط به تامين مسکن مثل زمين، واحد مسکوني يا تسهيلات يارانه اي خريد و يا ساخت واحد مسکوني استفاده نکرده باشد. همچنين متقاضي بايد متاهل يا سرپرست خانوار باشد. خواجه‌سروي با اشاره به افراديكه مي توانند بدون دارا بودن شرط تاهل و شرط سرپرست خانوار در زمره متقاضيان واجد شرايط قرار گيرند، گفت: نخبگان علمي با معرفي بنياد نخبگان کشور و معلول جسمي، حرکتي با دارا بودن حداقل 20 سال سن و با معرفي سازمان بهزيستي کشور مي‌توانند اقدام كنند.

معاون وزير علوم در خاتمه تصريح كرد: متقاضيان بايد حداقل داراي 5 سال سابقه سکونت در شهر محل تقاضا باشند.


 رييس دانشگاه تربيت مدرس:
 كارگروه‌هاي بررسي صلاحيت علمي براي تسريع روند جذب اساتيد تشكيل شود 

 
رييس دانشگاه تربيت مدرس در بيست و يكمين گردهمايي مديران گروههاي آموزشي دانشگاه تربيت مدرس با موضوع راهكارهاي ارتقاي كيفيت تدريس، به تشريح وظايف اساتيد نسبت به دانشجويان پرداخت.به گزارش ايسنا‌،‌در اين گردهمايي ابتدا دكتر رنجبر رييس دانشگاه به تشريح وظايف اساتيد نسبت به دانشجويان پرداخت و اظهار داشت: همه اساتيد بايد سعي كنند تا روحيه خودباوري و اعتماد به نفس را در دانشجويان تقويت كرده و سعي نمايند با دانشجويان با احترام برخورد نمايند و ارتباط عاطفي بيشتري داشته باشند.

وي در ادامه رعايت نظم و انضباط در پيوستگي سلسله مطالب، واضح گويي، ارائه مطالب قابل فهم، رعايت مساوات و برابري، شاگردپروري و بكارگيري روش‌هاي تلفيقي در تدريس را از ديگر مواردي برشمرد كه مي‌تواند تاثير بيشتري در روابط استاد و دانشجو داشته باشد.رييس دانشگاه در ادامه به اهميت گذاري به تاليفات و توليدات داخلي، توسعه و گسترش مجلات داخلي جهت انعكاس توليدات علمي اشاره كرد كه بايد اساتيد در فرهنگ سازي و اشاعه آن كمك كنند.

تاكيد بر تشكيل كارگروه‌هاي بررسي صلاحيت علمي براي تسريع روند جذب اساتيد

وي در ادامه بر لزوم رعايت برخي از موارد آموزشي به مديران گروهها تاكيد كرد و افزود: بحث جذب اساتيد از مواردي است كه بايد از سوي مديران گروه‌ها بسيار مورد توجه قرار گيرد و مديران گروهها با تشكيل كارگروههاي بررسي صلاحيت علمي اساتيد، به تسريع روند جذب اساتيد كمك كنند.همچنين شركت در كارگاههاي آموزشي جهت آشنايي بيشتر با آيين نامه جديد ارتقاي اعضاي هيات علمي،رعايت شيوه نامه اعلام نمرات و تسريع در روند اعلام نمرات دانشجويان، بازنگري دروس و پيشنهاد رشته هاي جديد، توجيه دانشجويان براي اتمام دوره تحصيل خود در مدت زمان معين، رعايت ممنوعيت خريد كالاهاي خارجي كه مشابه داخلي دارند و كمك به انتقال پژوهشكده ها به محل پژوهشگاه دانشگاه از موارد مطرح شده از سوي رييس دانشگاه به مديران گروه‌ها بود تا هرچه بيشتر مورد توجه قرار گيرد.


 حضور دانشجويان دانشگاههاي دولتي در مجتمع آزمايشگاهي دانشگاه آزاد اسلامي 

 به گفته رئيس مجتمع آزمايشگاهي واحد علوم تحقيقات دانشگاه آزاد اسلامي، دانشجويان برخي دانشگاههاي دولتي تهراني و غيرتهراني در اين مجتمع براي انجام آزمايشهاي تحقيقاتي خود، حاضرمي شوند.دکتر پرويز آبرومند در گفتگو با مهر، درباره تجهيزات آزمايشگاهي اين مجتمع تاکيد کرد: مي توان گفت تجهيزات بي نظيري که در مجتمع آزمايشگاهي واحد علوم تحقيقات دانشگاه آزاد وجود دارد، در هيچ دانشگاه ديگري به اين شکل کنار هم گردآوري نشده است.

وي در ادامه با بيان اينکه اکثر دانشجويان کشور براي انجام امور تحقيقاتي خود برخي اوقات مجبور هستند به آزمايشگاههاي پراکنده در سطح شهر مراجعه کنند، گفت: در مجتع آزمايشگاهي علوم تحقيقات تا آنجا که امکان داشت مشکلي براي دانشجويان وجود ندارد، حتي دانشجويان دانشگاههاي تهراني و غيرتهراني به اين مجتمع مي آيند.به گفته رئيس مجتمع آزمايشگاهي دانشگاه آزاد، دانشجويان دانشگاههاي تهران، صنعتي شريف، پلي تکنيک، مالک اشتر، امام صادق و حتي دانشگاههاي ساير استانها مراجعاتي به اين مجتمع آزمايشگاهي دارند.آبرومند همچنين از همکاري متجمع آزمايشگاهي واحد علوم تحقيقات با بخش صنعت، دفاع و شرکت نفت کشور خبر داد و گفت: در اين همکاري، استادان با اين بخشها يک سري قرارداد مشترک دارند و خودشان پروژه ها را انتخاب مي کنند، يا اينکه بخشهاي مذکور به عنوان مشتري با مجتمع آزمايشگاهي در بخشهاي تحقيقاتي خود همکاري مي کنند.


 استقرار ايستگاههاي پليس در اطراف دانشگاه شريف 

 همزمان با اجراي طرح برخورد با معتادان تابلو و مزاحمان در اطراف دانشگاه صنعتي شريف و خوابگاههاي آن، ايستگاههاي پليس به منظور حمايت از دانشجويان و تامين امنيت مناطق تردد آنها راه اندازي مي شود.به گزارش خبرنگار مهر، سه ايستگاه پليس در مسير خوابگاه تا دانشگاه و اطراف دانشگاه صنعتي شريف در حال استقرار و راه اندازي است تا امنيت دانشجويان براي تردد در مسير خوابگاه تا کلاس درس تامين شود.

اين ايستگاهها داراي پليس موتورسوار خواهد بود و در صورت نيز ماموران با تخلفات و افراد مزاحم دانشجويان برخورد مي کنند. چندي قبل نيز پليس پايتخت به درخواست اهالي منطقه و مسئولان دانشگاه صنعتي شريف در قالب طرح امنيت محله محور طرحي را براي مقابله با افراد مزاحم، معتادان تابلو و سارقان در اطراف خوابگاههاي دانشجويان و دانشگاه شريف به اجرا در آمد و اين منطقه پاکسازي شده است.به گفته مسئولان پليس پايتخت، بزودي ماموران در ايستگاههاي مورد نظر مستقر مي شوند.


 علمي دانشجويي 

 هدايت حرارتي نانولوله‏هاي کربني

قسمت سوم

مقدمه: در مقاله‏ ي قبلي دو مثال از کاربرد نانولوله‏هاي کربني در بهبود خواص حرارتي نانوکامپوزيت‏هاي زمينه‏ي پليمري و زمينه‏ي سراميکي ارائه داديم. مشخص شد که نانولوله‏هاي کربني تاثير چشمگيري بر بالا بردن نرخ هدايت حرارت در اين مواد زمينه دارند. در اين مقاله با يکي از چالش‏هاي موجود در صنعت ميکروالکترونيک آشنا مي‏شويم و به توانايي‏هاي نانولوله‏هاي کربني به عنوان موادي جديد در حل اين معضل پي مي‏بريم.

در يک مطالعه، محققين تاثير حضور نانولوله‏هاي کربني را بر رسانايي حرارتي بين دو قطعه‏ي جداگانه از يک نوع ماده بررسي کرده‏اند. اما پيش از توضيح اين کاربرد، ابتدا موضوع اصلي اين کاربري را مطرح مي‏کنيم. اتلاف حرارتي اساسي‏ترين مشکلي است که کارايي، قدرت و قابليت اطمينان و متعاقبا کوچک‏سازي قطعات ميکروالکترونيک را محدود مي‏سازد.

در اين ادوات، فاصله‏اي بين منبع توليد کننده‏ي حرارت (قسمتي از ابزار که به دليل اتلاف انرژي در آن و تبديل شدن انرژي مصرفي آن به حرارت، مداوما در حال گرم شدن است) و ماده‏اي که وظيفه‏ي انتقال اين حرارت به بيرون از ابزار را دارد، وجود دارد.

از طرفي عملکرد حرارتي اين ابزارها شديدا تحت تاثير مقاومت حرارتي مربوط به فاصله بين منبع حرارتي و ماده‏ي تخليه کننده‏ي حرارت قرار دارد. براي درک بهتر ماهيت اين فاصله، مشاهده‏ي زير را مطالعه کنيد.

براي همگي ما پيش آمده است که ماده‏اي گرم را در دستان خود بگيريم. مي‏توانيد هنگامي را در نظر بگيريد که براي خريد نان تازه به نانوائي رفته‏ايد.

در اين حالت اگر دستتان را کاملا در تماس با جسم داغ (نان( قرار دهيد، و يا روي آن فشار دهيد، شما داغي آن جسم را بر روي دستان خود احساس مي‏کنيد، اما اگر در دستان خود احساس سوزش کنيد، کمي دستتان را شل مي‏کنيد و در نتيجه داغي جسم از روي دست شما برطرف مي‏شود.

در واقع و به زبان فيزيک، انتقال حرارت از جسم گرم به دستان شما کاهش يافته است. مي‏توان با ادبياتي معادل، اين طور گفت که در اين حالت مقدار همبستگي بين کف دستان شما و جسم گرم کاهش يافته و در نتيجه فواصل کوچکي بين دستان شما و جسم گرم ايجاد شده و در نتيجه، مقاومت حرارتي فضاي بين دست شما و جسم گرم افزايش يافته است.

با توجه به مشاهده‏ي بالا و مطالب بيان شده مي‏توان چنين گفت که عملکرد حرارتي اين ابزارها شديدا تحت تاثير مقاومت حرارتي مربوط به فاصله‏ي بين منبع حرارتي و ماده‏ي تخليه کننده‏ي حرارت قرار دارد. بهبود رسانايي حرارتي موجب کاهش مقاومت حرارتي ايجاد شده توسط اين فاصله که مجراي شار حرارتي است، مي‏شود.

از آنجايي که هيچ سطحي هرگز کاملا صاف نيست، حد فاصل بين دو سطح شامل اتصالات نقطه‏اي در قسمت‏هاي بر آمده و همچنين بسته‏هاي هوايي (که به آن‏ها گاف هوايي مي‏گوييم) در قسمت‏هايي که از يکديگر دور هستند، مي‏باشد. همان‏گونه که مي‏دانيد، هوا رساناي بسيار ضعيفي براي گرماست، بنابراين بايد آن را با يک ماده‏ي ديگر جايگزين کنيم.

موضوع اصلي مديريت حرارتي در بسياري از کاربردها، و در واقع موضوع مورد بحث ما در اين قسمت، تخليه‏ي موثر حرارت از ابزار به محيط پيرامون مي‏باشد. عموما اين کار شامل چهار مرحله‏ي زير مي‏باشد:

1.انتقال حرارت درون ابزار گرم شده (درون ماده)

2.انتقال حرارت از ابزار گرم شده به تخليه کننده‏ي حرارت (از محل اتصال دو ماده)

3.انتقال حرارت درون تخليه کننده‏ي گرما (درون ماده)

4.انتقال حرارت از تخليه کننده‏ي گرما به محيط پيرامون (از محل اتصال دو ماده)

5.هر يک از اين چهار فرآيند، ويژگي‏هاي خاص خود را دارد. از جمله اين‏که سرعت پيشروي هر يک از اين مراحل بسته به عوامل مختلفي تعيين مي‏شود و با سرعت فرآيند ديگري، متفاوت است. از طرفي اين مراحل همگي به طور مستقل ولي با هم در حال رخ دادن بوده و در مجموع موجب انتقال حرارت از منبع ايجاد گرما به محيط پيرامون مي‏شوند.

بنابراين مرحله‏اي که کندتر از بقيه پيش برود، در مجموع سرعت پيشروي تمام فرآيند را تحت تاثير خود قرار خواهد داد.

6. بنابراين انتقال حرارت از فصل مشترک بين ابزار و تخليه کننده، از طريق اتصالات بسيار کوچک در برآمدگي‏هاي سطح و همچنين گاف‏هاي پر شده از هوا صورت مي‏گيرد.

در واقع مرحله‏ي محدود کننده‏ي سرعت انتقال حرارت بين سطوح تماس ابزار گرم شده و تخليه کننده‏ي گرما)، همان مرحله‏اي است که گرما بايد از طريق گاف‏ها هوايي که به طور ناخواسته وجود دارند، منتقل شود. و از آنجايي‏که اين مرحله بسيار کند است، بايد ماده‏اي را در ميان فصل مشترک دو سطح قرار دهيم تا از مقدار گاف‏هاي هوايي بکاهد و از طرفي خود اين ماده انتقال حرارت بالايي داشته باشد تا خود به عنوان سدي در برابر انتقال حرارت شناخته نشود.

7. اکنون به تحقيق صورت گرفته مي‏پردازيم. محققين در اين تحقيق دو نوع ماده را انتخاب کردند. آلومينيوم و گرافيت، که هر دو از رساناهاي بسيار خوب حرارت هستند.

براي اين بررسي، در يک حالت دو قطعه از ماده‏ي مورد نظر روي هم قرار داده شد (بدون نانولوله) و در حالت دوم، بين دو قطعه مقداري نانولوله‏ي کربني قرار داده شد.

نويسنده: آرش بيرامي و اردشير احمدي سياه دره (استاد راهنما)


 خبـر 

 چاپ مقاله معاون پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي ساري در مجله ISI كشور انگليس

مقاله دكتر محسن رباني معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي ساري با عنوان Numerical investigation of relativistic self-focusing of intense laser beam with LG01 mode in plasmas در مجله Optics Communications كشور انگليس منتشر گرديد.دكتر رباني در گفتگو با خبرنگار ما در مورد اين مقاله علمي گفت : در اين مقاله براي حل مساله فيزيكي در خصوص ليزر و پلاسما راهكارهايي ارائه شده است در گذشته براي حل معادله ايجاد شده فقط راه حلهاي تحليلي مورد استفاده قرار مي گرفتند اما اگر تابع ورودي تغيير مي يافت دست يابي به جواب مساله بسيار مشكل بود لذا در اين مقاله سعي شده از راه حلهاي تقريب توابع و استفاده از سري تقريب در نهايت جواب مساله به صورت يك چند جمله اي ارائه گردد .وي تاكيد كرد : بر اساس يافته هاي اين مقاله علمي هرگونه تجزيه و تحليلي توانسته به كمك چند جمله اي ها انجام پذيرد كه قابل قياس و حتي در مواردي داراي توانمندي بهتري نسبت به تكنيك هاي ديگر به كارگيري شده مي باشد مخصوصا زماني كه تابع وروديمان از گونه توابع لاگرباشد.قابل ذكر است از اين عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي ساري تا كنون 10 مقاله ISI در مجلات معتبر بين المللي و 11 مقاله پژوهشي در مجلات علمي پژوهشي داخل كشور منتشر شده است وي تا كنون در 2 كنفرانس خارجي سخنراني و 10 طرح پژوهشي در زمينه رياضيات كاربردي را ارائه نموده است و كتاب روشهاي محاسبات عددي ايشان نيز به چاپ چهارم رسيده
است.

بعثت رسول گرامي اسلام نويد رهايي انسان از ضلالت و گمراهي بود

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد ساوه در آستانه مبعث رسول گرامي اسلام(ص) دهمين جلسه شوراي اداري دانشگاه آزاد اسلامي واحد ساوه تشکيل شد . حيدري نوري رياست واحد با عرض تبريک عيد مبعث اين واقعه بزرگ را نويد رهايي انسان از ضلالت و گمراهي دانستند و بيان داشتند به استناد آيات الهي قرآن ، خداوند بر انسان منت نهاد و رسول مکرم اسلام (ص) را مبعوث نمود تا انسان را به طريق هدايت بسوي فلاح و رستگاري رهنمون سازد و تاکيد نمودند در بزرگداشت اين روز با عظمت اقدامات فرهنگي مناسبي صورت گيرد.در اين جلسه پيرامون ترم تابستان ، صرفه جويي انرژي ، رفع نواقص و مشکلات تاسيساتي و ساختماني در تعطيلات بين ترم و... بحث و تبادل نظر گرديد و تصميمات لازم اتخاذ شد.

برگزاري سومين همايش ملي بيوتکنولوژي کشاورزي دانشگاه فردوسي مشهد

سومين همايش ملي بيوتکنولوژي کشاورزي از تاريخ 13 تا 15 شهريورماه 1391 در دانشگاه فردوسي مشهد برگزار مي‌ شود. به گزارش روابط عمومي وزارت علوم ، مهندسي ژنتيک و تکنولوژي توليد محصولات دام، طيور و آبزيان ،مهندسي ژنتيک و تکنولوژي توليد‌ات گياهي،بيوانفورماتيک ،کشت بافت گياهي ،بيوتکنولوژي مواد غذايي و دارويي ،تکنولوژي سلول‌هاي بنيادي ، روش‌هاي تشخيصي مولکولي و بيوتکنولوژي در محيط زيست از جمله محورهاي اين همايش هستند. گفتني است : برگزاري کارگاه‌هاي آموزشي و نمايشگاه دستاوردهاي بيوتکنولوژي از ديگر بخشهاي اين همايش است. علاقمندان مي توانند جهت كسب اطلاعات بيشتر و ثبت نام به آدرس اينترنتي دبيرخانه اين همايش به آدرس http://3rdagrobiotech.um.ac.ir/index.php مراجعه نمايند.

در پي افزايش شهريه دانشگاه‌هاي انگلستان

انگليسي‌ها براي ادامه تحصيل دانشگاه‌هاي آمريكايي را ترجيح مي‌دهند

رييس يك كالج در انگليس هشدار داد: دانش آموزان تيزهوش كشور به جاي دانشگاه‌هاي انگليس وارد دانشگاه‌هاي آمريكا مي‌شوند.به گزارش ايسنا، آنتوني سلوان، رييس كالج ولينگتن مي‌گويد، دانشجويان مجبورند واحدهاي خود را در آمريكا بگذرانند چون دانشكده‌هاي انگليس باعث نارضايتي آن‌ها شده است.به گزارش تلگراف آمار موجود در كتاب «گوداسكولز گايد» نشان مي‌دهد سال گذشته در مقايسه با سال 2008 تعداد دانش آموزاني كه در امتحانات ورودي دانشكده‌هاي آمريكا شركت كرده‌اند افزايش داشته است كه تصور مي‌شود اين افزايش به اين دليل است كه دانش آموزان نمي‌خواهند با شهريه‌ي سالانه 9 هزار پوندي دانشگاه‌هاي انگليس رو به رو شوند.كميسيون فولبرايت ارتقا دهنده روابط بين دانشگاه‌هاي انگليس و آمريكا مي‌گويد؛ سال گذشته متقاضيان دانشگاه پنسيلوانيا نزديك 50 درصد جهش داشته‌اند در صورتي كه افزايش متقاضيان دانشگاه‌ هاروارد و ييل به ترتيب 41 و 23 درصد بوده است.

آليس فيشبرن، ويرايشگر كتاب «يوني اين دي يو.اس.اي» مي‌گويد: افزايش شهريه‌ها در انگليس كم كم دانشجويان را مجبور مي‌كندبه دنبال دانشگاه‌هايي در خارج از انگليس باشند.از طرف ديگر كمك‌هاي مالي و برنامه‌هاي بورس در بيشتر دانشگاه‌هاي آمريكا ورود دانش آموزان انگليسي به اين دانشگاه‌ها را بدون در نظر گرفتن سوابق تحصيلي و وضعيت ماليشان تضمين مي‌كند.

برگزاري همايش " انديشه هاي عارفانه ابن فارض در آئينه اشعار وي " در واحد شهر ري

همايش " انديشه هاي عارفانه ابن فارض در آيينه اشعار وي" با همت انجمن علمي اديان و عرفان در سالن آمفي تاتر دانشکده علوم انساني برگزار گرديد.در اين همايش خانم دکتر بتول علي نيا، ضمن بيان مطالبي در خصوص شخصيت عرفاني ابن فارض مصري عارف قرن هفتم و هشتم هجري، اثر وزين و بي دليل او تحت عنوان « تحليل و وصف مباني و مقامات عرفاني» را از حقايق ناب توحيدي دانسته که از منازل و سلوک عرفاني خبر ميدهد.در پايان مراسم ضمن تقدير و تشکر از خانم دکتر علي نيا، آقاي دکتر سيد عبدالمجيد حيرت سجادي از اساتيد برجسته گروه اديان و عرفان کتاب خود را به اين بانوي محقق تقديم نمودند.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي اميديه :

فرهنگ عفاف و حجاب در دانشگاه آزاد اسلامي نهادينه شده است

اهواز- خبرنگار آفرينش

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي اميديه درجلسه شوراي فرهنگي دانشگاه با اشاره به مسئله حجاب گفت: حجاب يک ويژگي دارد که مبتني بر باور و شناخت است اگر آن باور و شناخت وجود داشته باشد حجاب هم خودش را نشان مي‌دهد و انساني که سرمايه وجودي‌اش را در عالم به وسعت زمين و زمان مي‌بيند در نگاه مادي ،خود را محدود نمي‌کند. اين باوري است که بايد روي آن کار کنيم.دکتر مهرداد افشون ضمن اشاره به رضايت شوراي فرهنگي شهرستان از پوشش وحجاب در دانشگاه اميديه به فعاليت هاي انجام شده در اين خصوص خبر داد و گفت: برگزاري کارگاه هاي آموزشي کارکنان و دانشجويان،مسابقه کتابخواني،حضورمستبصرين در دانشگاه، جلسات هم انديشي اساتيد و انتشار بورشورهاي مختلف و برگزاري نمايشگاه حجاب وعفاف و همچنين تهيه و نصب تراکت و بنر در قسمت هاي مختلف دانشگاه در خصوص رعايت پوشش توسط دانشجويان از مهم ترين برنامه هاي فرهنگي انجام شده در اين واحد دانشگاهي مي باشد .

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد اميديه بر لزوم فرهنگ سازي در زمينه حجاب و عفاف تاکيد نمود و ايجاد زيرساخت ها و زمينه هاي مناسب جهت انس بيشتر جوانان و به ويژه دانشجويان با فرهنگ حجاب و عفاف که برگرفته از آموزه‌هاي ديني و ناب الهي است را مهم ترين اهداف مدنظر در برنامه هاي شوراي فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي دانست.وي افزود: گسترش فرهنگ پوشش مناسب در جامعه و دانشگاه نيازمند آگاهي عميق افراد است و بايد با استفاده از شيوه هاي مختلف آموزشي و روش هاي اطلاع رساني نوين نسبت به آگاه سازي آنان اقدام کرد و با توجه به اينکه فرهنگ عفاف وحجاب در دانشگاه آزاد اسلامي نهادينه شده است حوزه فرهنگي دانشگاه بايد نسبت به برگزاري هر چه بيشتر جلسات پرسش و پاسخ ، کرسي ها و نشست هاي آزاد انديشي ، برگزاري سخنراني و برگزاري همايش هاي تخصصي اقدامات لازم را به عمل آورد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته