جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/03/28 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4176


10هزار کارگر واحدهاي صنعتي خواستارقطع يارانه‌ اند


بنزين اواسط تابستان گران مي‌شود


تريبون اقتصادي


نهادهاي مالي


اخبار اقتصادي


 10هزار کارگر واحدهاي صنعتي خواستارقطع يارانه‌ اند  

بيش از 10 هزار کارگر واحدهاي صنعتي از 5 استان کشور، با امضاي نامه‌اي خطاب به وزير کار به تاثيراتي که اجراي قانوني هدفمندي يارانه‌‌ها بر زندگي آنان تحميل کرده است اعتراض کردند. به گزارش ايلنا، کارگران در اين نامه از قانون هدفمندي يارانه‌ها با عنوان قطع يارانه‌ها نام برده‌اند و با توجه به وضعيت اقتصادي‌شان خواستار افزايش حداقل دستمزد‌ها براساس تورم موجود شدند. در اين طومار که به امضاي بيش از 10 هزار کارگر شاغل در 5 استان کشور در كارخانه‌هايي از جمله دارو شيشه، مهرام، فرش پارس، هفت الماس و... رسيده است، کارگران تهيه پيش‌نويس اصلاحيه قانون کار را «اصلاحيه‌اي ضد کارگري» دانسته‌اند که امنيت شغلي و معيشت آنان را نشانه رفته است. کارگران امضا کننده نامه همچنين به تعويق و بي‌نظمي در پرداخت حقوقشان اعتراض‌کرده‌اند و خواستار ايجاد ساز و کار قانوني و قاطعي براي پرداخت بموقع دستمزد‌ها و تعقيب قضايي کارفرماياني که کارگران را بدون قرارداد و يا با قراردادهاي سفيد امضا و دستمزدهاي معوقه وادار به کار مي‌کنند شده‌اند. متن کامل اين نامه که رونوشتي از آن به نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و نهاد رياست جمهوري ارسال شده است، در ادامه مي‌آيد:

به وزير کار، رفاه و رفاه اجتماعي

همانطوريکه همگان مي‌دانيم و بر آن آگاهيم از يک سال و نيم پيش با آغاز فاز اول طرح قطع يارانه‌ها اقلام و کالاهاي اساسي زندگي چندين برابر افزايش قيمت داشته‌اند. اين در حالي است که در طول اين مدت ميانگين دستمزد کارگران بر روي هم در سال 90 و سال جاري، نسبت به سالهاي قبل از اجراي فاز اول قطع يارانه‌ها حتي کاهش نيز پيدا کرده است و علاوه بر آن در طول اين مدت با اعمال 4 و سپس 5 در صدي (ماليات بر) ارزش افزوده بر روي کليه کالاهاي مصرفي، عملا حدود 5 درصد از دستمزد روزانه زير خط فقر ما کارگران به خزانه دولت سرازير شده است. عدم پرداخت بموقع دستمزد زير خط فقر کارگران بيداد مي‌کند. توام با چنين وضعيت اسفبار و غير قابل تحملي در مورد دستمزد‌ها، اصلاحيه‌اي بسيار ضد کارگري بر روي قانون کار که امنيت شغلي و معيشت کارگران را نشانه رفته است تهيه شده و قرار است بزودي به مجلس ارائه شود. مبناي ميانگين حقوق دو سال آخر کارگران براي تعيين حقوق بازنشستگي به ميانگين حقوق 5 سال آخر آنان تغيير پيدا کرده و باعث افت شديد حقوق بازنشستگان شده است. بيمه ميليون‌ها کارگر ساختماني عليرغم ثبت نام و تحمل هزينه، هنوز به سر انجامي نرسيده است و شرکتهاي پيمانکاري همچنان مشغول چپاول دسترنج کارگران هستند و نا‌امني شغلي، ‌اخراج سازي و تعطيلي کارخانه‌ها در بد‌ترين وضعيت نسبت به سالهاي پيش قرار دارد. بدون ترديد نه تنها ما کارگران بلکه هيچ انسان شريف و منصفي تحمل چنين شرايطي را بر ميليون‌ها کارگر و خانواده‌هاي آنان بر نمي‌تابد. لذا ما کارگران امضا کننده اين طومار بعنوان اقداماتي بسيار مبرم و عاجل براي پايان دادن به وضعيت مشقت بار موجود مصرانه خواهان افزايش حداقل دستمزد‌ها براساس تورم واقعا موجود و تامين شرافتمندانه سبد هزينه يک خانوار چهار نفره با دخالت نماينده‌هاي منتخب مجامع عمومي کارگران بر مبناي ميانگين دستمزد 5 سال آخر پاي مي‌فشاريم. ما کارگران خواستار اجراي فوري بيمه کارگران ساختماني و مصوبه هيئت وزيران مبني بر حذف شرکتهاي پيمانکاري و عقد قرارداد مستقيم و دائمي با کارگران و ايجاد ساز و کار قانوني قاطع براي پرداخت بموقع دستمزد‌ها و تعقيب قضايي کارفرماياني که کارگران را بدون قرارداد و يا با قراردادهاي سفيد امضا و دستمزدهاي معوقه وادار به کار مي‌کنند. گفتني است اين نامه توسط نمايندگان کارگران به دفتر شيخ الاسلام، وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي تحويل داده شده است.


 بنزين اواسط تابستان گران مي‌شود  

همزمان با اجراي چراغ خاموش فاز دوم هدفمندسازي يارانه‌ها، مراحل نهايي بررسي تراکنش و تجميع اطلاعات کارت‌هاي هوشمند سوخت در حال انجام است و پيش بيني مي‌شود تا ابتداي مردادماه دستور افزايش قيمت بنزين صادر شود.

به گزارش مهر، پس از افزايش قيمت انواع نان در خرداد ماه سالجاري، طرح افزايش قيمت بنزين به عنوان اولين حامل انرژي در قالب فاز دوم اجراي قانون هدفمندسازي يارانه‌ها در تير ماه سالجاري آغاز مي‌شود.بر اين اساس زيرساخت‌هاي افزايش قيمت بنزين در تير ماه سالجاري آماده شده است که از تجميع اطلاعات سامانه هوشمند سوخت مي‌توان به عنوان مهمترين اقدام دولت به منظور افزايش قيمت بنزين ياد کرد.براي اجراي فاز دوم هدفمند سازي يارانه‌ها و اصلاح مجدد قيمت بنزين از ابتداي سالجاري تاکنون 2 اقدام اساسي در سطح سامانه هوشمند سوخت انجام شده است به طوري که در فاز اول بنزين 100 توماني از چرخه عرضه سوخت کشور حذف شد.در گام دوم هم با ابلاغ ستادهدفمندي يارانه‌ها به شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران، فراخواني براي ثبت مشخصات کارت، محاسبه سهميه باقيمانده و حفظ آن در کارتهاي هوشمند سوخت ابلاغ شده است.با اجراي اين طرح تا پايان خرداد ماه سالجاري وضعيت تراکنش بيش از 17 ميليون و 716 هزار کارت هوشمند خودرو و موتورسيکلت ارزيابي و سپس کارتهاي سوخت غير فعال از رده خارج مي شوند.در همين حال شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي در روزهاي اخير تاکيد کرده است: در صورت عدم سوخت گيري تا پايان خرداد ماه سالجاري سهميه کارت هوشمند سوخت کارتها به‌طور کامل حفظ نخواهد شد.محسن روحاني مدير سامانه هوشمند سوخت هم اخيرا هدف از اجراي اين طرح را مشخص شدن سهميه‌هاي باقيمانده و ذخيره شده در کارتهاي هوشمند سوخت و آمادگي براي اجراي مرحله دوم هدفمندي يارانه ها اعلام کرده و يادآور شده است: با اين روش تمامي سهميه ماه‌هاي گذشته دارندگان کارت سوخت محاسبه و در کارت آنها درج خواهد شد. پيگيري‌ها حاکي از آن است که در حال حاضر سناريوي نهايي قيمت و نحوه عرضه بنزين در قالب اجراي فاز دوم هدفمندي يارانه‌ها نهايي شده است به طوري که اين فرآورده استراتژيک و پرطرفدار نفتي در فاز دوم هدفمندي يارانه‌ها با دو نرخ نيمه يارانه‌اي و آزاد عرضه مي‌شود، ضمن آنکه نظام سهميه بندي بنزين هم با قيمت‌هاي جديد بنزين ادامه مي يابد.از سوي ديگر با توافق شرکت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي و ستاد هدفمند سازي يارانه‌ها در مدت 3 تا 5 روز تجميع اطلاعات کارتهاي هوشمند سوخت به پايان مي‌رسد و به عبارت ديگر، تا پنجم تير ماه سالجاري عمليات بررسي تراکنش بيش از 17.7 ميليون کارت هوشمند سوخت موتورسيکلت و خودرو به پايان مي رسد.از اين رو تا اواسط تيرماه سالجاري قيمت‌هاي جديد بنزين اعلام و احتمالا از ابتداي مردادماه سالجاري براي اجرا به تمامي جايگاه‌هاي سوخت در سراسر کشور ابلاغ مي شود.در شرايط فعلي حتي برخي از مسئولان ارشد ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت و وزارت نفت هم از زمان دقيق اجراي فاز دوم هدفمند يارانه‌ها و افزايش قيمت بنزين اطلاعي ندارند.


 تريبون اقتصادي 

امكان پرواز از 16 شهر ايران به 5 شهر عراق

مديركل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شركتها و موسسات هوانوردي سازمان هواپيمايي كشوري از رشد بالغ بر 300 درصدي تعداد پروازهاي بين ايران و عراق طي يكسال گذشته خبر داد. مراد اسماعيلي در گفت و گو با ايسنا، با اعلام اين خبر گفت: براساس مفاد يادداشت‌تفاهم امضا شده بين سازمان هواپيمايي كشوري ايران و عراق ميزان ظرفيت و تعداد پروازهاي شركت هاي هواپيمايي ايراني به كشور عراق از 16 به 67 پرواز در هفته افزايش يافت. وي خاطرنشان كرد: حاصل تفاهم‌ها و اقدام‌هاي كارشناسي صورت گرفته توسط سازمان هواپيمايي كشوري، افزايش ظرفيت پروازي و برقراري پرواز در مسيرهاي مختلف ايران به عراق به صورت رفت و برگشت بوده است و همانگونه كه شاهد هستيم طي مدت يكسال گذشته، بين دو كشور از 2400 صندلي پرواز به بيش از 8000صندلي در هفته افزايش يافت. مديركل دفتر نظارت بر فرودگاهها، شركتها و موسسات هوانوردي مسيرهاي پروازي منتهي به بغداد، نجف، سليمانيه، اربيل و بصره توسط ايرلاينهاي داخلي را از نقاط تهران، تبريز، ساري، اصفهان، بيرجند، مشهد، شيراز، يزد، كرمان، كرمانشاه، بندرعباس، زاهدان، گرگان، سنندج، رشت و كيش اعلام كرد. وي ادامه داد: در همين راستا مسيرهاي نجف-تهران، بغداد-تهران، نجف-مشهد، نجف-اصفهان مسيرهاي پروازي شركت هواپيمايي عراقي به ايران هستند. مديركل دفتر نظارت بر فرودگاهها، شركتها و موسسات هوانوردي سازمان هواپيمايي كشوري انجام به موقع پروازها و پرهيز از تاخيرهاي پروازي با برنامه‌ريزي و مديريت صحيح در راستاي ارائه خدمات مناسب به زائران را از شركتهاي هواپيمايي خواستار شد. وي در پايان به شركتهاي هواپيمايي هشدار داد: در صورت بروز تاخيرهاي طولاني در پروازهاي عتبات، نبود پاسخگويي مناسب و ايجاد نارضايتي براي زائران همچنين تكرار تخلفات، سازمان هواپيمايي كشوري ضمن تجديدنظر در مجوزهاي مربوطه، شركت هواپيمايي متخلف را از مسيرهاي مذكور حذف و شركتهاي هواپيمايي منظم را جايگزين خواهد كرد.

فعاليت سامانه بارور کردن ابرها و باران‌زايي در طول سال

وزير نيرو گفت: براي باران‌زايي و بارور کردن ابرها سامانه‌اي در يزد راه اندازي شده که در طول سال فعال است. به گزارش ايسنا مجيد نامجو تصريح کرد: سامانه باران زايي وزارت نيرو به طور مرتب ابرهايي که در سطح کشور است را رصد مي‌کند و در صورتي که امکان بارور کردن آنها وجود داشته باشد اقدام مي کند. وي خاطر نشان کرد: در صورتي که اين قابليت وجود داشته باشد عمليات پروازي و باران زايي صورت خواهد گرفت تا ايجاد باران کرده يا بارش باران را افزايش دهند.

افزايش 7 هزار توماني بن خريد کارمندي

عضو ستاد تنظيم بازار از افزايش ميزان بن کارمندي از 28هزار تومان به 35 هزار تومان خبرداد و گفت: عرضه گسترده کالاهاي اساسي از اول تيرماه آغاز مي‌شود. محمدرضا رشيدي در گفتگو با مهر با اشاره به موافقت دولت با افزايش حقوق و دستمزد در سال جاري گفت: همچنين بر اين اساس بن خريد کارمندان دولت نيز از 28 هزار تومان به 35 هزار تومان افزايش خواهد داد.عضو ستاد تنظيم بازار افزود:بر اين اساس تمهيداتي انديشيده شده است که بتوان شرايط را به گونه‌اي پيش برد که کارمندان بتوانند از قدرت خريد بالاتري در مقابل دريافت اين بن برخوردار باشند.وي تصريح کرد: برخي دستگاههاي دولتي هم اکنون اين بن‌ها را به صورت کارت هاي الکترونيکي در اختيار کارکنان خود قرار داده‌اند که بر اين اساس رفاه کارت با توجه به گستردگي خود در سراسر کشور، مورد استقبال قرار گرفته و از سوي برخي وزارتخانه‌هاي دولتي در اختيار کارکنان قرار گرفته است.به گفته رشيدي، همچنين از اول تا پانزدهم هر ماه کالاهاي اساسي، حساس و ضروري مورد نياز مردم را با 10 تا 35 درصد تخفيف عرضه خواهيم کرد تا مردم بتوانند در مقابل پرداخت پول کمتر، کالاي بيشتري را خريداري کنند. البته کيفيت نيز در اين رابطه مدنظر بوده است.

واكنش استاندارد : شير وايتكسي نداريم

پايان خرداد‌ماه تكليف قيمت شيرخام و محصولات لبني مشخص خواهد شد

در حالي كه به گفته‌ دامداران نرخ شيرخام بر مبناي 630 تومان مصوب اسفند‌ماه فروخته مي‌شود، به گفته كارخانه‌هاي لبني اين محصول با نرخ 800 تا 850 تومان تامين مي‌شود و از سوي ديگر در حالي كه قيمت شير، ماست و برخي ديگر از محصولات لبني بعضي از شركت‌ها افزايش يافته است، دبير انجمن صنفي صنايع لبني اعلام كرد: شير و محصولات لبني هيچ‌گونه افزايش قيمتي نداشته‌اند. رضا باكري در گفت‌وگو با ايسنا تصريح كرد: تاكنون هيچ‌گونه گزارشي از كارخانه‌هاي لبني مبني بر افزايش قيمت شير و فرآورده‌هاي لبني نداشته‌ايم و قيمت اين محصولات در بازار مصرف براساس نرخ‌هاي بازگردانده شده ازسوي استانداري تهران فروخته مي‌شود. به گفته‌ وي در پايان خرداد‌ماه تكليف قيمت شيرخام و محصولات لبني مشخص خواهد شد و وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام خواهد كرد كه آيا به اين محصول يارانه‌اي تعلق خواهد گرفت يا خير.

تصميمات جدي براي شير

سرپرست معاونت بازرگاني داخلي وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: براي تنظيم قيمت شير تصميمات جدي گرفته مي‌شود.حسن رادمرد در خصوص افزايش قيمت محصولات لبني گفت:‌برخي نهاده‌هاي دامي تا 100 درصد افزايش قيمت داشته‌اند و برخي واحدهاي دامداري نيز از عرضه شير به قيمت مصوب 620 تومان سر باز مي‌زنند، لذا طي جلسه اي که برگزار مي‌شود در اين خصوص تصميمات جدي اخذ مي‌شود.سازمان ملي استاندارد ايران به گزارش اخير منتشر شده در ايسنا تحت عنوان واقعيت ماجرا مشخص شد؛ وايتكس به شيرهاي سنتي اضافه مي‌شود نه صنعتي واكنش نشان داد.به گزارش ايسنا، سازمان ملي استاندارد ايران اعلام كرده كه مراكز توليد صنعتي شير (واحدهاي لبني) تحت نظارت و كنترل سازمان ملي استاندارد ايران و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي هستند و در اين مراكز مسوولان كنترل كيفيت از شير خام ورودي و فرآورده‌هاي توليد شده نمونه‌برداري كرده و براساس استانداردهاي ملي ايران مورد آزمون و ارزيابي قرار مي‌دهند. اين سازمان هرگونه استفاده از وايتكس را در مراكز توليد شير صنعتي تكذيب و رد كرده است. بنا به اعلام سازمان ملي استاندارد استفاده از وايتكس در شير تاكنون در آزمايشگاههاي اين سازمان و آزمايشگا‌ههاي همكار مشاهده نشده است.سازمان استاندارد اعلام كرده با توجه به اين‌كه شير خام توليد شده در كشور تحت نظارت سازمان دامپزشكي است، افزودن وايتكس به شير صحيح نيست. اين در حالي است كه سازمان دامپزشكي بايد در اين باره نظر بدهد نه سازمان ملي استاندارد ايران.

در همين حال محمد جعفري رئيس انجمن ملي حمايت حقوق مصرف‌کنندگان، به تازگي در گفت‌وگو با ايسنا با بيان اين‌كه گزارشهايي درباره احتمال وجود وايتكس در شير به اين انجمن رسيده است، خبر داده كه اين موضوع در انجمن در حال بررسي است و از طريق مراجع مسوول رسيدگي خواهد شد.


 نهادهاي مالي 

 بانک‌پاسارگاد ، حامي محيط‌ زيست شناخته شد

در ششمين کنفرانس ملي روز جهاني محيط‌زيست، بانک‌پاسارگاد به‌عنوان بانک حامي محيط‌ زيست انتخاب شد. به گزارش روابط عمومي ، در اين کنفرانس که با شعار توليد ملي در راستاي اقتصاد سبز برگزار شد، از بانک‌پاسارگاد به‌عنوان بانکي که در راستاي حمايت و حفاظت از محيط‌زيست گام‌هاي اساسي برداشته و با ارايه خدمات متنوعي مانند بانکداري‌مجازي و انواع خدمات بانکداري‌الکترونيک و همچنين حمايت از پروژه‌هاي عمراني محيط‌زيست در کشور، فعاليت گسترده‌اي در توسعه سالم‌سازي محيط‌زيست و نقش مؤثري در کاهش رفت‌ و آمدهاي غيرضروري و کاهش آلودگي هوا داشته ، قدرداني شد.

يکصد و سي و دومين شماره ماهنامه سپه منتشر شد

يکصد و سي و دومين شماره ماهنامه سپه ويژه خرداد 1391 با مطالب متنوع و تخصصي منتشر شد.به گزارش پايگاه اطلاع رساني سرمقاله اين شماره ماهنامه بانک سپه به بحث حذف بسته سياستي نظارتي و لزوم هوشياري بيشتر بانک در اين خصوص اختصاص يافته و در آن به تشريح شرايط موجود و لزوم هشياري و برنامه ريزي براي مواجه با شرايط جديد پرداخته است.بنابراين گزارش، در بخش اخبار داخلي اين ماهنامه به درج اخباري با موضوعات برگزاري سمينار مديران ارشد بانک سپه با حضور رئيس کل بانک مرکزي، کسب عنوان چهره برتر اقتصادي توسط مديرعامل اين بانک در سال 90 و... اقدام شده است.


 اخبار اقتصادي 

 در مراسم افتتاح خطوط توليد دومين خودروي ملي

دولت در سايه‌ بدترين فشارها مشغول كار است

معاون اول رئيس جمهور با تقدير از حضور وزير معادن دولت سازندگي در وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: اگر فردي با خصوصيات احمدي نژاد وجود داشته باشد، حداقل يک سال آينده را تا پايان رياست جمهوري‌‌اش تحمل کنيد، چرا که مبارزه با وي تامين مصالح نظام نيست.

به گزارش مهر، محمدرضا رحيمي در مراسم افتتاح خطوط توليد دومين خودروي ملي ايران خودرو (رانا) با تقدير از حضور وزير معادن دولت سازندگي (هاشمي رفسنجاني) در وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: مساله کشور آن است که در پاي آن خون داده شود، چرا که ايران به خاطر انقلاب آرمان هاي امام و ايستادگي رهبر مورد سرزنش است و تحريم، ‌تحميل جنگ تحميلي و عصبانيت به اوج رسيده غرب در مقابل ايران همه و همه نشان از قدرتمندي جمهوري اسلامي ايران دارد.وي تصريح کرد:‌ هم اکنون دولت در سايه بدترين فشارها مشغول کار است و هر کس از راه مي‌رسد به دولت فحش مي‌دهد، اين در حالي است که دولت در تمامي زمينه‌ها کارنامه موفقي دارد و توانسته اقتصاد ايران را به مقام 17 دناي برساند.

وي ادامه داد: در حال حاضر هر فردي از راه مي‌رسد به دولت سيلي مي‌زند و البته دولت به اقتضاي مصالح ملي که مورد تاکيد مقام معظم رهبر ي نيز قرار گرفته، سکوت کرده و پاسخي نمي‌دهد.وي در مورد گراني نان اظهار داشت: در همه جاي دنيا گندم گران شده و ما نيز مجبور شديم گندم را گرانتر بخريم، بنابراين اگر بخواهيم نان را با همان قيمت سابق در اختيار مردم قرار دهيم بايد يارانه پرداخت کنيم در حالي که اين اجازه به دولت داده نشده است.رحيمي گفت:‌با اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها در بخش آرد و نان از دزدي آرد که از سوي برخي صورت مي‌گرفت، رهايي يافتيم و 4 هزار ميليارد تومان يارانه نان را مستقيم به مردم پرداخت مي‌کنيم.وي با اشاره به ساده زيستي رئيس جمهور و برگزاري مراسمي ساده به منظور ازدواج پسرش، اظهار داشت: اگر مي‌توانيد فردي مثل او پيدا کنيد، حتماً به رياست جمهوري بگماريد. در اين شرايط است که حتي اگر فردي با خصوصيات احمدي نژاد وجود داشته باشد، حداقل يک سال آينده را تا پايان رياست جمهوري‌اش تحمل کنيد، چرا که مبارزه با وي تامين مصالح نظام نيست.

مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو از عرضه خودرو رانا در سطح قيمتي حدود 15 ميليون تومان خبر داد. به گزارش ايسنا، جواد نجم‌الدين در مراسم افتتاح خطوط توليد انبوه دومين خودرو ملي ايران خودرو (رانا) اظهار كرد: اين خودرو ارزان‌ترين محصول توليدي ايران خودرو در كلاس C است كه در سطح قيمتي حدود 15 ميليون تومان عرضه خواهد شد. وي با بيان اين‌كه كيسه هواي راننده و سرنشين، ترمز ABS، سيستم ضد سرقت و قفل مركزي از جمله امكانات وتجهيزات اين خودروست، خاطرنشان كرد: طبق برنامه‌ريزي انجام شده تاكنون در توليد 90 درصد اين خودرو به خودكفايي رسيده‌ايم كه اين مقدار تا پايان شهريور ماه امسال به 100 درصد افزايش خواهد يافت.

افزايش قيمت 4 ‌خودرو

با تصويب کميته خودرو و تائيد سازمان حمايت مصرف کنندگان و توليدکنندگان، قيمت 4 خودروي ايراني افزايش مي‌يابد. به گزارش مهر، کميته خودرو به تازگي در جلسات خود، افزايش قيمت 4 مدل خودروي ايراني را مصوب کرده که بر اين اساس، قيمت جديد سوزوکي و 3 کلاس مختلف پژو پارس مورد تائيد قرار گرفته است.اين قيمت‌ها که در سازمان حمايت مصرف‌کنندگان و توليدکنندگان نيز به تائيد رسيده است، بنا به درخواست شرکت ايران‌خودرو در کميته خودرو، به تصويب رسيده و براي اجرا به نمايندگي‌ها ابلاغ شده است.بر اين اساس، سوزوکي ويتارا اتوماتيک 2400 سي‌سي فول 58 ميليون و 274 هزار تومان، پژو پارس ELX سفارشي کلاس 5 سفارشي رنگ پايه خاکستري متاليک رنگ سفارشي سفيد، بژ و تيره 22 ميليون و 113 هزار تومان، پژو پارس ELX سفارشي کلاس 6 رنگ پايه سفيد، 22 ميليون و 366 هزار تومان و پژو پارس ELX کلاس 7 رنگ پايه سفيد 22 ميليون و 952 هزار تومان به فروش خواهدرسيد.

ارائه اظهارنامه مالياتي براي آپارتمان‌هاي كوچك

سازمان امور مالياتي در پي طرح جامع مالياتي در سال جاري دست به نظام‌مند و به روز كردن سيستم مالياتي زده است؛ از جمله فعاليت اين سازمان مي‌توان به الكترونيكي كردن اظهارنامه ماليات بر درآمد و ارائه سيستم خوداظهاري براي ماليات بر درآمد املاك است. معاون ماليات‌هاي مستقيم سازمان امور مالياتي كشور در گفت و گو با ايسنا با اشاره به تغييرات صورت گرفته تاكيد كرد: اگر كسي امسال اظهارنامه مالياتي ندهد از هيچ معافيت مالياتي برخوردار نمي‌شود. حسين وكيلي افزود: تاكنون يك سري معافيت‌هايي داشتيم كه اگر موديان اظهارنامه مالياتي خود را نمي‌دادند نيز باز هم از آن معافيت‌ها برخوردار بودند اما در سال جاري به موجب قانون برنامه اين امتياز حذف شده است. در پي برنامه هاي سازمان امور مالياتي كشور در سال جاري براي اظهارنامه ماليات املاک اجاره‌اي اعم از املاک مسکوني، اداري و تجاري در کشور از طريق خوداظهاري در تيرماه دريافت مي‌شود و اظهار مؤدي پذيرفته مي‌شود و يک تعداد از اظهارنامه‌ها به عنوان نمونهانتخاب مي‌شوند. گفتني‌ است كه حتي براي آپارتمان‌هاي كوچك نيز بايد اظهارنامه داده شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته