جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/03/28 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4176

شهردار اصفهان در هفدهمين همايش مديران بازرسي شهرداريهاي کلانشهرها:
مديريت شهري با مشارکت مردم موفقتر عمل مي‌کند


341 پايگاه اوقات فراغت در هرمزگان فعال‌سازي شد


طرح پزشك خانواده در نظام سلامت يک اقدام اساسي است


عناوين روزها و برنامه‌هاي هفته صرفه‌جويي در مصرف آب اعلام شد


ايران زمين


خبر


 شهردار اصفهان در هفدهمين همايش مديران بازرسي شهرداريهاي کلانشهرها:
 مديريت شهري با مشارکت مردم موفقتر عمل مي‌کند 

 اصفهان - راعي

شهردار اصفهان با اشاره به اين که مديريت شهري با مشارکت مردم موفقتر عمل مي‌کند، افزود: در اعتماد مردمي نهاد بازرسي يک مجموعه است که مي‌تواند بسياري از معضلات و مشکلات را حل کند که در اين راستا تنها 800 نفر به عنوان بازرس افتخاري در شهرداري اصفهان عمل مي‌کنند.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، دکترمرتضي سقاييان‌نژاد در همايش مديران بازرسي شهرداري هاي کلان شهرهاي کشور، گفت: شهرداريها از بدو تولد تا مرگ و حتي بعد از مرگ به مردم، خدمت‌رساني مي‌کنند، بنابراين اصلاح و فساد در شهرداريها بسيار تعيين‌کننده است به‌طوري که اگر اصلاحي در اين ارگان انجام شود، شاهد اعتماد و اقبال به نظام خواهيم بود و برعکس اگر فساد رشد کند، به عدم اقبال به نظام و نارضايتي مردم، دامن زده مي‌شود.

وي با بيان اينکه شهرداري يکي از مهمترين نهادهاي خدمت‌رسان و خدمت‌گزار در کشور است، اظهار داشت: شهرداريها بيشترين ميزان مراجعات را در ميان ساير ارگانها دارند و اين در حالي است که 375 وظيفه از سوي اين نهاد در حال انجام است و اين خدمات نيز رو به افزايش است. شهردار اصفهان با تاکيد بر اينکه اعتمادسازي نقش بسيار مهمي در مشارکت مردمي دارد، بيان داشت: الگوي پيشرفت ايراني- اسلامي بر مبناي توسعه پايدار بر سه اصل پايداري اقتصادي، پايداري محيط زيست و پايداري فرهنگي- اجتماعي استوار است.

دکتر سقاييان‌نژاد آگاهي و اطلاع‌رساني، اعتمادسازي و مشارکت مردمي را ازجمله مهمترين اصول دستيابي به اصل پايداري فرهنگي- اجتماعي دانست و ادامه داد: با توجه به اينکه شهرداريها بيشترين تعداد مراجعات مردمي را دارند، اطلاع‌رساني، مشارکت و اعتمادسازي درخصوص فعاليتها و اقدامات اين نهاد، بسيار اهميت دارد. شهردار اصفهان همچنين اعلام کرد: با توجه به اينکه 70 درصد بودجه‌هاي شهرداري با پرداخت عوارض مردم تامين و از آن طريق نيز، پول اداره شهرها پرداخت مي‌شود، لازم است شهروندان درخصوص هزينه‌هاي شهر، به طور کامل مطلع باشند.

دکتر سقائيان‌نژاد تاکيد کرد: يکي از اهداف اصلي شهرداري کوتاه کردن ديوار بلند بي‌اعتمادي است از اين رو ما درصدد هستيم با استفاده از همه امکانات مديريت شهري اين ديوار را کوتاه کنيم تا مشارکت مردم در اداره شهر بيشتر گردد. وي اذعان داشت: تنها در طول عمر يک صدساله شهرداري فقط تنها در دوره اول بين مردم و شهرداري اعتماد بسيار خوبي برقرار شده بود به طوري که براي مشروطيت از طريق رسانه بلديه تبليغ مي‌گرديد.


 341 پايگاه اوقات فراغت در هرمزگان فعال‌سازي شد 

 بندرعباس – خبرنگار آفرينش

مديرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: به منظور پاسخگويي به نياز دانش‌آموزان در ايام تابستان، 341 پايگاه آماده پذيرش دانش‌آموزان در دوره‌هاي اوقات فراغت هستند.

احمد آخوندي در جمع خبرنگاران افزود: وزارت آموزش و پرورش در اين زمينه تقويت و پويايي برنامه‌هاي اوقات فراغت را بخشي از رسالت و مسئوليت خود مي‌داند که با هدف‌گذاري انجام شده اداره‌کل آموزش و پرورش با بهره‌گيري از همه ظرفيت‌ها برنامه‌هاي گسترده‌اي را با رويکرد محتوايي در اين بخش پيش‌بيني کرده است. وي تصريح کرد: اين برنامه‌ها از اول تيرماه سال جاري به مدت هشت هفته اجرايي مي‌شود و در 341 پايگاه براي حدود 45 هزار دانش‌آموز برنامه پيش‌بيني شده است.

مديرکل آموزش و پرورش هرمزگان افزود: در بخش پايگاه‌هاي قرآني در 245 پايگاه براي 25 هزار دانش‌آموز برنامه پيش‌بيني شده که اين ميزان براي کانون‌هاي فرهنگي تربيتي 15 پايگاه و 3 هزار دانش‌آموز است. وي با اشاره به برنامه‌هاي حوزه ورزش و تندرستي، ادامه داد: براي اين بخش نيز 81 پايگاه و پيش‌بيني جذب بيش از 8 هزار دانش‌آموز را از مجموع کل پايگاه‌ها در برنامه داريم. آخوندي اضافه کرد: در طرح هجرت نيز 200 پايگاه با پيش‌بيني جذب قريب به 13 هزار دانش‌آموز را داريم. وي هم‌چنين فعاليت‌هاي اردويي را شامل سه بخش اردوي طرح زيارت ويژه دانش‌آموزان پايه سوم متوسطه به تعداد 2 هزار نفر، اردوي مناطق محروم با همکاري بنياد علوي به تعداد 5 هزار و 550 نفر و اردوهاي کشوري ويژه مسابقات قرآني، فرهنگي هنري، ادبي، ورزشي و تشکل‌هاي دانش‌آموزي به تعداد 812 نفر اعلام کرد و گفت: در مجموع بيش از 3 هزار دانش‌آموز در طرح اردوهاي تابستاني حضور خواهند داشت.


 طرح پزشك خانواده در نظام سلامت يک اقدام اساسي است 

 يزد – اکبر خيرخواه

حاج غلامحسين دشتي ،معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار يزد گفت: يكي از اقدامات اساسي و مهم در نظام سلامت اجراي طرح پزشك خانواده است. غلامحسين دشتي در معيت مديران حوزه بهداشت و درمان استان در جمع اصحاب رسانه استان، با اشاره به اينكه سلامت يكي از شاخصهاي توسعه و پيشرفت در جامعه امروز محسوب مي‎‌شود، پيشگيري از بروز بيماريها را از مهمترين مزيتهاي طرح پزشك خانواده برشمرد و گفت: در صورتي كه اين طرح به نحو صحيحي انجام شود بخش اعظمي از نگرانيهاي خانواده‌ها كاهش مي‌يابد و از طرفي امنيت خاطر افراد جامعه را فراهم مي‌كند. وي با تأكيد بر اينكه زماني كه در يك فرهنگ و جامعه، انسان ارزش مي‌يابد حوزه سلامت نمود پيدا مي‌كند، افزود: موضوع طب و بهداشت در ايران با تمدن كهن ايراني و اسلامي عجين شده است به طوري كه بسياري از دانشمندان ديني كشورمان در زمينه طب نيز تخصص داشته‌اند و همين موضوع باعث شده تا ايران اسلامي امروز در اين عرصه از پيشتازان جهاني باشد.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار يزد اظهار داشت:با توجه به روحيه خيرخواهانه مردم استان يزد در مسائل پزشكي كمتر مشكل دارد و به عنوان يكي از مراكز برخوردار كشور محسوب مي‌شود. دشتي درباره تعداد بيمه‌شدگان استان نيز گفت:هم‌اكنون 774 هزار و 326 نفر از مردم استان يعني 70درصد جمعيت استان زيرپوشش صندوق تامين اجتماعي هستند.

تمامي مطالبات مؤسسات طرف قرارداد با تأمين اجتماعي پرداخت شد

مدير درمان تامين اجتماعي استان يزد نيز در اين نشست گفت: اين مديريت در دو بخش بيمه‌اي و درمان شامل درمان مستقيم و غيرمستقيم خدمات ارائه مي‌دهد. غلامحسين دهقان افزود: در بخش درمان مستقيم بيمارستان شهداي كارگر با 256تخت، درحال حاضر ضريب اشغال تختهاي اين بيمارستان به بالاترين رقم خود در سالهاي اخير نزديك به 86درصد رسيده است. وي ادامه داد:ارتقاي درمانگاه شهرستانهاي ميبد و اردكان و طبس به درمانگاه تخصصي و نيز ارتقاي درمانگاه بافق به پلي كلينيك و تكميل نيروي انساني اين واحدها و همچنين تكميل كادر نيروي انساني واحدهاي درماني از اقدامات مهم در افزايش سطح خدمت‌رساني است. مدير درمان تامين اجتماعي استان در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به پرداخت تمامي مطالبات مؤسسات طرف قرارداد تا پايان سال 1390گفت: در روزهاي پاياني سال گذشته ،به همت مجموعه مديريت سازمان تمام مطالبات در بخش درمان غيرمستقيم پرداخت شد. دهقان درباره وضعيت تجهيزات استان نيز اظهار داشت: تجهيزات تمامي واحدهاي درماني استان يزد طي 30مصوبه سفرهاي هيأت مديره سازمان به استان سال گذشته تكميل شده است.

بيش از 44 هزار نفر زير پوشش بيمه ايرانيان هستند

مديركل بيمه خدمات درماني استان يزد نيز گفت: 390 هزار و 494 نفر در استان يزد زيرپوشش بيمه خدمات درماني هستند. محمد دريجاني افزود: 44 هزار و 440 نفر بيمه ايرانيان هستند كه اين افراد زيرپوشش هيچ بيمه‌اي نيستند. وي همچنين گفت: بر فعاليت 63مركز بهداشتي، درماني و روستايي در استان شامل 73نفر پزشك عمومي 57نفر ماما و 63داروخانه نظارت صورت گرفته است.

ساختمان جديد انتقال خون به زودي بهره‌برداري مي‌شود

مدير پايگاه انتقال خون استان يزد نيز گفت: افتتاح واحد ثابت خونگيري آزادشهر، كسب مجوز ارسال پلاسما از دو شركت معتبر خارجي، كسب گواهينامه iso90001:2008، برگزاري كنفرانسهاي علمي در رابطه با طب انتقال خون از اقدامات مهم اين پايگاه است. سيدعلي خدايي درباره مشكلات اين مركز گفت: با وجود نكات مثبت و دستاوردهاي خوب انتقال خون ولي اندك مشكلاتي داريم كه يكي مربوط به قديمي بودن ساختمان مركز است و ديگري به تعداد اندك نيروهاي ما مربوط مي‌شود. وي افزود: ساختمان جديدي در حال ساخت است كه اميدواريم به‌زودي به بهره‌برداري برسد؛ ولي درباره كادر مركز كه همان تعداد سال 1362و زمان شروع مركز است در حالي كه فعاليتها چند برابر شده بايد افزايش نيرو داشته باشيم.

بيمه خبرنگاران بايد براساس قانون كار و تأمين اجتماعي باشد

مديركل تامين اجتماعي استان يزد نيز گفت: هم‌اكنون اداره كل تامين اجتماعي با 14 واحد اجرايي و 9 شعبه اقماري مشغول فعاليت است و در سال گذشته 383هزار دفترچه در استان تعويض، تمديد و يا صادر شده است. حق‌پرست افزود: 38هزار نفر در يزد مستمري‌بگير هستند كه از اين تعداد 7 هزار و 811 نفر در مشاغل سخت و زيان‌آور بازنشسته شدند. وي ادامه داد: تعداد بيمه‌شدگان مشمول قانون بيمه‌هاي اجتماعي بافندگان فرش و شاغلان صنايع دستي شناسه‌دار 7هزار و 900 نفر هستند. مديركل تامين اجتماعي استان يزد شاخص ضريب پوشش بيمه‌اي در استان را 71درصد اعلام نمود و افزود: درحال حاضر 764هزار و 326 نفر زيرپوشش هستند كه در اين بخش نسبت پشتيباني يا تعداد بيمه‌شدگان ما به مستمري‌بگيران 6/6به يك است. حق‌پرست درباره بيمه خبرنگاران نيز اظهار داشت : برابر قانون استفساريه كارهاي سخت و زيان‌آور، به ازاي هر سال سابقه، 1.5 برابر سابقه محاسبه مي‌شود كه اين قانون شامل خبرنگاران نيز مي‌شود منوط به اينكه بيمه اين قشر براساس قانون كار و تأمين اجتماعي باشد. وي درباره برخي مشكلات كارگران نيز گفت: بخش عمده‌اي از مشكلات اين قشر زحمتكش، مربوط به تأمين اجتماعي نمي‌شود و مشكل تأخير كارفرما در ارائه به موقع ليست به ما مي‌باشد.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي يزد نيز گفت: نخستين قطب درمان ناباروري كشور، داراي 86 رشته تحصيلي، ميزباني شانزدهمين جشنواره قرآني اساتيد و كارمندان دولت در اسفندماه 90، كسب مقام دوم در شانزدهمين جشنواره قرآني دانشجويان علوم پزشكي كشور درارديبهشت ماه 90 از افتخارات اين دانشگاه است. ميرمحمدي به طرح پزشك خانواده اشاره كرد و گفت: افزايش رضايتمندي مردم از ارائه خدمات، افزايش دسترسي به خدمات بهداشتي و درماني، ارتقاي سطح سلامت مردم از مهمترين ويژگيهاي اين طرح است. وي با اشاره به اينكه تاكنون 400پزشك در اين طرح شركت كرده‌اند، ادامه داد: در اين طرح تمام ارائه خدمات در سطح يك پزشك خانواده اعم از ويزيت، دارو، تزريق و پانسمان رايگان است و مبلغ دو ميليارد تومان در ماه براي پرداخت به پزشكان در نظر گرفته شده است. رئيس دانشگاه علوم پزشكي يزد با تأكيد بر اينكه پزشكان عمومي مي‌توانند 75درصد بيماران را درمان كنند، گفت: درحال حاضر 386 پزشك متخصص، 828پزشك عمومي و 55فوق تخصص داريم كه حدود 90 تا 95درصد آنها يزدي هستند.


 عناوين روزها و برنامه‌هاي هفته صرفه‌جويي در مصرف آب اعلام شد 

 اهواز - خبرنگار آفرينش

عناوين روزها و برنامه‌هاي هفته صرفه‌جويي در مصرف آب، يکم تا هفتم تيرماه، از سوي روابط عمومي شرکت مديريت منابع آب ايران اعلام شد. نزديک به ربع قرن است که روزهاي يکم تا هفتم تيرماه هر سال به نام "هفته صرفه‌جويي در مصرف آب" نامگذاري شده است. اگرچه اين مناسبت در تقويم رسمي کشور درج نشده، اما به عنوان يک رويداد فرهنگي، در افکار عمومي و رسانه‌ها جاي خود را باز کرده و هر سال به اين مناسبت، کارهاي فرهنگي - آموزشي زيادي براي ارتقاي آگاهي‌هاي عمومي درباره آب و جلب توجه افکار عمومي به اين مقوله حساس، انجام مي‌شود. در اين هفته، برنامه‌هاي متعددي از سوي شرکتهاي بخش آب و آبفاي کشور انجام مي‌شود. عنوانهاي روزهاي اين هفته که با هماهنگي انجام شده بين روابط عمومي‌هاي دو شرکت مادر تخصصي مديريت منابع آب ايران و مهندسي آب و فاضلاب کشور، انتخاب شده به شرح زير است:

پنج شنبه يکم تيرماه 1391 - آب، توليد ملي و حمايت از کار و سرمايه ايراني

جمعه دوم تيرماه 1391 - آب، فرهنگ و آموزه‌هاي ديني

شنبه سوم تيرماه 1391- آب، رسانه و ارتقاي آگاهي‌هاي عمومي

يکشنبه چهارم تيرماه 1391 - آب و امنيت غذايي

دوشنبه پنجم تيرماه 1391 - آب، خانواده و مصرف بهينه

سه شنبه ششم تيرماه 1391 - آب و اقتصاد

چهارشنبه هفتم تيرماه 1391- آب و محيط زيست.


 ايران زمين 

 لزوم ساماندهي چاههاي غيرمجاز در آذربايجان غربي

اروميه – خبرنگار آفرينش

معاون برنامه‌ريزي استاندار آذربايجان غربي گفت: ضرب‌العجل تعيين شده تا تير ماه سال جاري براي ساماندهي چاههاي غير مجاز در استان تغيير نخواهد يافت. غلامرضا ديزج‌نژاد افزود: دستگاههاي مختلف اجرايي ذيربط، با همکاري فرمانداري شهرستانها و افزايش مشارکت در اين زمينه و با رعايت دقت بيش از پيش با قاطعيت تمام ساماندهي چاههاي غيرمجاز در استان را به اتمام برسانند. وي با اشاره به اهميت حوزه کشاورزي و لزوم توجه بيش از پيش به اين حوزه گفت: بانکها و دستگاههاي اجرايي مختلف در روند ارائه تسهيلات مزبور نهايت دقت و توجه را انجام دهند و با انجام کارهاي مختلف کارشناسي اين تسهيلات را در بخش‌هاي مختلف اقتصادي و کشاورزي تزريق کنند.ديزج نژاد افزود: دستگاههاي اجرايي استان بايد زمينه را براي افزايش سرمايه‌گذاري در استان فراهم کنند.

صدور اخطاريه به واحدهاي صنفي شهر فرون‌آباد

پاكدشت - انوري

شهردار فرون آباد از صدور اخطاريه به واحدهاي صنفي اين شهر خبر داد. به گزارش روابط عمومي شهرداري و شوراي اسلامي شهر فرون‌آباد، عليان اظهار کرد: درراستاي انجام وظايف اين حوزه، به واحدهاي فاقد برچسب عوارض سالانه اخطاريه ارائه شد. وي افزود: اصنافي که تاکنون فعاليتهاي لازم را براي تشکيل پرونده در شهرداري انجام نداده‌اند، مي‌توانند با مراجعه به واحد اصناف شهرداري تشکيل پرونده صنفي بدهند.اين مسئول ادامه داد: اين کار درراستاي رعايت استانداردهاي لازم ازسوي واحدهاي صنفي و کسب جواز فعاليت انجام مي‌شود و همچنين افزايش اعتماد و امنيت‌خاطر شهروندان نيز انجام شده است.

استاندار لرستان خبر داد؛

پروازهاي فرودگاه خرم‌آباد افزايش مي‌يابد

خرم آباد – نجف‌وند

استاندار لرستان گفت: براي نخستين بار، هفته‌اي سه پرواز هما به پروازهاي فرودگاه خرم‌آباد اضافه مي‌شود. حبيب‌ا... دهمرده استاندار لرستان در جمع خبرنگاران ودست‌اندرکاران رسانه‌هاي استان لرستان گفت: پروازهاي فرودگاه خرم‌آباد را به جد پيگيري مي‌کنيم و در سفر اخير وزير راه و شهرسازي قول اين را گرفته‌ايم که در هفته سه پرواز هما را براي نخستين‌بار در لرستان داشته باشيم.

وي به بحث گردشگري در لرستان اشاره کرد و گفت: در اين زمينه بايد بيشتر تلاش شود، زيرا يکي از عوامل توسعه لرستان بحث گردشگري است. استاندار لرستان با بيان اينکه استان لرستان در زمينه کشاورزي داراي استعدادهاي فراواني است، گفت: متاسفانه بحث خشکسالي در مناطقي از لرستان جدي است که بايد دراين زمينه چاره‌انديشي شود. دهمرده با اشاره به اينکه استان لرستان استاني است که 80 درصد اراضي کشاورزي لرستان ديم است، افزود: تنها 20 درصد اراضي لرستان آبي است که با احداث سدها، بيمه مزارع، و ... مي‌توان جلوي بخشي از خشکسالي‌ها را گرفت. وي در ادامه به مجتمع کشت و صنعت تعطيل شده لرستان اشاره کرد و گفت: اين مجتمع چندين سال است که خاک مي‌خورد و داراي يک عقب‌ماندگي تاريخي است، اما تلاش براي احياي آن ادامه دارد. استاندار لرستان در ادامه به شرکت پارسيلون خرم‌آباد اشاره کرد و گفت: بيش از 100 جلسه در اين مدت در داخل و خارج استان داشته‌ايم، اما اين جلسات ثمربخش شدند و به زودي مشکل اين کارخانه حل مي‌شود. دهمرده خاطرنشان کرد: سند آمايش و سند توسعه لرستان تدوين شده اما باز هر کدام از کارشناسان اگر نکته نظري داشته باشد، مي‌توانيم از آن استفاده کنيم. وي در خصوص تيم فوتبال گهر زاگرس دورود گفت: تمام سعي و تلاش‌مان را به کار بسته‌ايم که اين تيم را حمايت کنيم و تاکنون هر آنچه از دستمان آمده براي اين تيم انجام داده‌ايم. دهمرده در ادامه با بيان اينکه استان لرستان داراي ظرفيت‌ها و استعدادهاي بالايي است که بايد با تعامل و همدلي شکوفا شوند، گفت: بايد با معرفي ظرفيت‌هاي استان از طريق رسانه‌ها به مردم اميد بدهيم و اين همين چيزي است که رهبر معظم انقلاب به دنبال آن است. وي سال 90 را سال توسعه و پيشرفت در زير ساخت‌ها و اجراي پروژه‌هاي مواصلاتي و ارتباطي از جمله آزادراه‌ها، راه‌آهن‌ها و نيز امور عمراني و شهري، ايجاد و تأسيس مراکز علمي و دانشگاه‌ها، اعتبارات و بودجه و... در استان لرستان دانست و خاطرنشان کرد: بايد نقاط مثبت و منفي را شناسايي و در تقويت نقاط ضعيف و استفاده از نقاط قوت، با کار کارشناسي و خرد جمعي تلاش کرد.

دکتر کوليوند:

سه اخطار به وزراي بهداشت، مسکن و علوم ارائه شده است

کرج – فائزه باقري

نماينده مردم کرج در مجلس شوراي اسلامي گفت: سه اخطار به وزير بهداشت، مسکن و علوم توسط نمايندگان استان البرز ارائه شده است. به گزارش خبرنگار آفرينش، محمدجواد کوليوند در جلسه شوراي اداري شهرستان کرج که در سالن جلسات فرمانداري کرج برگزار شد، اظهار داشت: تاکنون سه اخطار در حوزه بهداشت، مسکن و علوم توسط نمايندگان استان البرز به وزرا ارائه شده است که ضعفهايي در استان وجود دارد. وي گفت: دانشگاه پرديس کشاورزي با 105 سال قدمت، خود را کرجي نمي‌داند، دانشگاه هنر خود را کشوري مي‌داند، دانشگاه تربيت معلم خوارزمي شده است ولي هنوز تلکيفش معلوم نيست. نماينده مردم کرج در مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: نمايندگان براساس اصل قانون اساسي نماينده کل نظام جمهوري اسلامي هستند و وظيفه ما فقط مربوط به کرج نيست.وي با بيان اينکه اين مسئوليت و فضا به‌طور قطع با اراده خدا و توسط مردم به ما رسيده است، اضافه کرد: 33 سال از انقلاب مي‌گذرد شايد بايد 12 سال پيش استان مي‌شديم ولي متاسفانه سايه تهران اجازه استان شدن را نداد ولي حرکت 15 سال پيش طي يک سال و نيم اخير به خوبي اجرايي شده است و به بارنشسته است.

تمام مسئولان بايد با وحدت و بدون تفرقه به فکر آبادي استان البرز باشند

نماينده مردم کرج در مجلس شوراي اسلامي گفت: مسئولان استان بايد بدون هيچ‌گونه تفرقه‌اي و با وحدت 100 درصدي در کنار يکديگر به فکر ساخت و آباداني استان البرز باشند. وي با تاکيد بر اينکه بايد با هم به سمت يک هدف حرکت کنيم، افزود: اين زمان به سرعت مي گذرد موفق کسي است که بتواند براي مردم خدمتي را انجام داده باشد.

زمان نبايد باعث شود که کارها براي مسئولان استان البرز عادي شود

نماينده مردم کرج در مجلس شوراي اسلامي گفت: زمان نبايد باعث شود که کارها براي مسئولان استان البرز عادي جلوه کند بنابراين بايد انگيزه‌ها تقويت شود. دکتر کوليوند افزود: بايد توجه جدي به دستگاههاي اداري و نوع خدمتي که به مردم ارائه مي‌دهيم داشته باشيم. وي در خاتمه گفت: در سال آخر دولت دهم قرار داريم بنابراين مصوباتي در اين سفرها شده و برخي از آنها اجرايي و برخي هنوز اجرايي نشده بنابراين بايد پيگير جدي اين مصوبات باشيم.

بار ديگرپروژه بارورسازي ابرها در درياچه اروميه اجرا مي‌شود

اروميه – خبرنگار آفرينش

مديرکل محيط زيست آذربايجان غربي گفت: زيست آرتميا در شرايط فعلي درياچه اروميه بار ديگر در جزاير اين حوزه به وفور يافت مي‌شود. حسن عباس‌نژاد با بيان اينكه زيست آرتميا در شرايط فعلي درياچه اروميه فقط در فصل آبگيري ديده مي‌شود، افزود: با افزايش ورودي آب و همچنين آغاز فصل آبگيري درياچه اروميه در شرايط بحراني كنوني، زيست به وفور آرتميا دراين تالاب تنها در فصل بهار به چشم مي‌خورد.وي ادامه داد: اما با رسيدن فصل تابستان و تبخير آب و افزايش غلظت شوري،‌ از جمعيت آنها كم شده و در مواقعي نيز از بين مي‌روند به طوري كه اين روند تا اواخر زمستان ادامه مي‌يابد.

وي کاهش شوري درياچه اروميه از فوق اشباع به 140 گرم در ليتر در سال جاري كه با افزايش ورودي آب امكان‌پذير شده است را از دلايل اصلي کاهش غلظت شوري تالاب درياچه اروميه عنوان و اضافه کرد: ميزان آب ورودي به تالاب درياچه اروميه درحال حاضر به 2 ميليارد متر مکعب رسيده است که اين امر موجب زيست دوباره آرتميا در اين درياچه شده است. عباس‌نژاد در ادامه با بيان اينکه افزايش راندمان بارش از طريق بارورسازي ابرها، زودبازده‌ترين راهکار در نجات درياچه اروميه از بحران خشکسالي است، تصريح کرد: بارورسازي ابرها حدود 10درصد و در برخي مواقع تا30 درصد مي‌تواند موجب تغيير و افزايش راندمان بارش شود همان‌گونه كه انجام آزمايشي اين روش در اوايل سال گذشته در استان،‌ موجب افزايش 20 درصدي راندمان بارندگي شد.


 خبر 

اول تيرماه؛ آغاز فعاليت پليس زائر در مشهد

مشهد - هانيه نهرين

راننده‌اي با 430هزار تومان جريمه براي بيش از 10 مورد تخلف در يك نوبت رانندگي، ركورد بيشترين نرخ جريمه صادره سال جاري را در مشهد شكست. رئيس پليس راهنمايي و رانندگي خراسان رضوي در نشستي خبري گفت: اين راننده كه حالت طبيعي نداشت مجموعي از تخلفات را پشت سر هم انجام مي‌داد‌؛ حتي به دستورتوقف پليس نيز توجه نكرد تا اينكه با ايجاد راه بندان مصنوعي موفق به دستگيري وي شديم.

سرهنگ حميدرضا جعفري همچنين با يادآوري اينكه مدتي پيش نيز راننده‌اي ساعت 2 و نيم صبح با سرعت218 كيلومتر بر ساعت رانندگي مي‌كرد، افزود: نامه به مقام قضايي نوشتيم و درخواست كرديم خودروي اين‌گونه متخلفان را از در منزل توقيف و گواهينامه آن?ها نيز ابطال شود. وي با بيان اينکه عدم خلافي يکي از خودروهاي دولتي در يک نوبت، يك‌ميليون و 800 هزار تومان بود، تصريح كرد: همه سازمان?هاي دولتي موظف شده?اند پرينت خلافي خودروهايشان را دريافت کنند. جعفري همچنين با اعلام اين خبر كه از هفته اول تير ماه شاهد حضور پليس زائر در حوزه راهنمايي و رانندگي در اطراف حرم خواهيم بود، اظهارداشت: ابزارهاي موردنياز اين کار نيز پيش‌بيني شده است تا امور زائران به بهترين نحو ممکن ساماندهي شود. وي درخصوص تخصيص مبالغي از بودجه زيارت به پليس استان، ابراز داشت: بخش عمده اين بودجه براي آموزش رانندگان وسايل نقليه عمومي به عنوان الگوي ساير رانندگان هزينه خواهد شد و بخشي نيز به ارتقاي خدمات شركت‌هاي بيمه به‌خصوص براي زائران در نظر گرفته شده است.

20 هزار موتور سيکلت توقيفي در مشهد!

جعفري با تاكيد بر اينكه بالاترين رقم كشته ها و مصدومان رانندگي در كل كشور ازجمله مشهد مربوط به موتورسواران است، اضافه كرد: با هرگونه تخلف از طرف موتورسواران به‌شدت برخورد مي‌شود به گونه‌اي كه درحال حاضر بيش از 20هزار دستگاه، موتور توقيفي در شهر داريم.

جعفري در بخش ديگري از سخنان خود، وضعيت تخلفات راهنمايي و رانندگي را در مقايسه با گذشته بهتر ارزيابي كرد و ‌گفت: با اين وجود هنوز در مشهد تخلفات آزاردهنده‌اي ازجمله توقف‌هاي غير‌مجاز به چشم مي‌خورد. وي با انتقاد از کاربري?هايي که باعث افزايش ترافيک مي?شود، اضافه کرد: ايجاد پروژه‌هاي تجاري خطي بدون پاركينگ باعث افزايش ترافيك مي‌شود. سرهنگ جعفري با بيان اينكه در همه زمينه‌ها از جمله ترافيك به مشهدکوتاهي مي‌شود، تصريح كرد: متاسفانه مشهد فقط عنوان پايتخت معنوي ايران را يدك مي‌كشد؛ اما در حد جايگاهش به آن رسيدگي نمي‌شود كه يكي از اين مسائل بحث ترافيكي است.

وي به بحث اجراي طرح ترافيكي زوج و فرد اشاره كرد و با بيان اينكه در نوروز‌، اين طرح به دليل دير ابلاغ شدن، اجرا نشد‌، گفت: تاكنون نيز برنامه‌اي براي اجراي طرح در تابستان اعلام نكرده‌اند و اگر دير شود تامين نيرو و انجام مقدمات لازم برايمان مقدور نيست. سرهنگ جعفري‌ با بيان اينکه يكي از دلايلي كه در حال حاضر اجراي طرح‌هاي ترافيكي راتا حدودي با مشكل روبه‌رو مي‌كند، حضور فيزيكي نيرو در محل است ، افزود: نيرو براي كنترل مجوزهاي عبور فرد به محدوده طرح بايد حضور داشته باشد كه همين مسئله باعث ايجاد صف و ترافيك مي‌شود بنابراين بايد كنترل‌ها به صورت سيستمي انجام شود و خودرو‌ها براي ورود به محدوده آزاد باشند و هر فردي كه به خلاف وارد شد، جريمه شود. رئيس پليس راهنمايي و رانندگي استان، خبر از افزايش مناطق راهنمايي و رانندگي مشهد به 13 منطقه داد تا آدرس‌دهي راحت‌تر و خدمات‌رساني سريع‌تر شود. سرهنگ جعفري همچنين از ورود نسل جديد دوربين ?هاي كنترل شهري و جاده‌اي خبر داد و گفت: اين دوربين‌ها بر اساس سرعت متوسط عمل مي‌كند و همه خودروهاي عبوري را ثبت مي‌كند و به دوربين بعدي لينك است و زمان بين دو دوربين محاسبه مي‌شود تا كسي نتواند خلاف كند.

فرماندار فيروزکوه اعلام کرد؛

ورود تورهاي گردشگري به تنگه‌واشي فقط با مجوز قانوني

فيروزکوه - خبرنگار آفرينش

فرماندار شهرستان فيروزکوه گفت: از اين پس، تورهاي گردشگري هنگام ورود به منطقه تنگه‌واشي بايد مجوزهاي قانوني اخذ شده از مراجع ذي‏صلاح را به مسئولان امر ارائه دهند. به گزارش خبرنگار آفرينش، سعيد افشارنادري در جلسه‏اي که به منظور ساماندهي منطقه گردشگري تنگه واشي برگزار شد، اظهار کرد: به منظور معرفي منطقه تاريخي و گردشگري تنگه‌واشي اقدامات خوبي از سوي شهرستان صورت گرفته است. فرماندار شهرستان فيروزکوه ادامه داد: منطقه تنگه‌واشي نيازمند تأمين امکانات زيرساختي و ساماندهي آن به وسيله يک متولي واحد است. افشارنادري با اشاره به استقبال خيل عظيمي از گردشگران از منطقه تنگه واشي، بر لزوم ساخت و ساماندهي سرويس‏هاي بهداشتي، اقامتگاه و ارائه برنامه‏هاي فرهنگي از سوي دستگاه‏هاي فرهنگي شهرستان فيروزکوه در اين زمينه تأکيد کرد.

فرماندار شهرستان فيروزکوه در ادامه تصريح کرد: با همکاري و تعامل دستگاه‏هاي متولي و اجراي طرح‏هاي فرهنگي از جمله برگزاري نمايشگاه و عرضه محصولات فرهنگي، اقامه نماز جماعت در چادرهاي امدادي، فضاي گردشگري سالمي به منظور بهره‏برداري مطلوب گردشگران فراهم خواهد شد. افشارنادري حضور يک متولي واحد و تأمين امکانات و زيرساخت‏هاي مناسب با استفاده از ظرفيت‏هاي روستاي جليزجلند را ضروري دانست. فرماندار شهرستان فيروزکوه بيان کرد: با هماهنگي‏هاي به عمل آمده، برطرف شدن مشکل برق و آنتن‏دهي تلفن سيار در منطقه تنگه‌واشي در دستور کار قرار گرفته است.

افشارنادري اضافه کرد: به زودي عمليات اجرايي آسفالت مسيرهاي داخل روستا از سوي اداره بنياد مسکن شهرستان فيروزکوه آغاز مي‏شود. فرماندار شهرستان فيروزکوه همچنين بر حضور يک کارشناس و استقرار اداره ميراث فرهنگي در شهرستان تأکيد کرد و افزود: صرفاً با طرح مسائل و مشکلات بدون ارائه راه حل مناسب، برگزاري جلسات متعدد اثرگذار نخواهد بود.

افشارنادري تصريح کرد: سرريز جمعيت از کلان شهر تهران و استان سمنان به واسطه شرايط کويري بودن آب و هواي آنها و شرجي بودن آب و هواي استان مازندران در فصل تابستان از جمله عوامل حضور تعداد زياد گردشگران در منطقه تنگه واشي و فيروزکوه است. فرماندار شهرستان فيروزکوه اضافه کرد: حضور مسافران عبوري از محورهاي مواصلاتي و بازديد گردشگران از منطقه تنگه‌واشي امري اجتناب‏ناپذير است. افشارنادري حضور تورهاي توريستي را هنگام ورود به منطقه تنگه‌واشي مشروط به داشتن مجوز دانست. فرماندار شهرستان فيروزکوه مشارکت مردم را در ارتقاي امنيت اجتماعي در کنار عوامل نيروي انتظامي خواستار شد.

هنرمند 13 ساله ماكويي موفق به كسب ديپلم افتخار جهاني رشته نقاشي از كشور چك شد

اروميه – خبرنگار آفرينش

مسئول كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان شهرستان ماكو گفت: دانش آموز 13 ساله اين شهرستان موفق به كسب ديپلم افتخار جهاني از كشور چك در رشته نقاشي شد. زهرا حسن‌بيگي افزود: ' مهدي خليلي' هنرمند نوجوان عضو كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان ماكو با يك اثر و با موضوع زندگي روستايي در مسابقات جهاني چك شركت كرده بود از سوي بنياد كشاورزي كشور چك حايز اين رتبه شناخته شده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته