جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/03/28 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4176


«راز پنهان»اواخر تير ماه آشکار مي‌شود


رابرت دنيرو مهمان ناخوانده «مُتل» دور افتاده

خزاعي در مراسم تقدير از سازندگان قلاده‌هاي طلا عنوان کرد
ماجراي پيامک‌هاي تهديدآميز به بازيگران


سعيد راد به پروژه "شهيد چمران" پيوست


ادامه فيلمبرداري "از تهران تا بهشت"


"پاچينو" رفيق گانگسترها شد


"حميد جبلي"و ساخت يک مستند


خبر هنري


كوتاه از هنر


 «راز پنهان»اواخر تير ماه آشکار مي‌شود 

تهيه‌کننده مجموعه تلويزيوني "راز پنهان" به کارگرداني فلورا سام اعلام کرد اين پروژه تا 25 تير ماه آماده پخش از شبکه يک مي‌شود. مجيد اوجي تهيه کننده مجموعه تلويزيوني "راز پنهان" در اين باره به مهر گفت: تا 5 روز آينده کار تصوير برداري "راز پنهان" با ضبط 2 لوکيشن خانه به پايان مي‌رسد. در اين دو لوکيشن الهام حميدي و داريوش ارجمند بازي مي‌کنند. با ضبط اين لوکيشن‌ها تصويربرداري اين سريال 20 قسمتي به پايان مي‌رسد.

وي ادامه داد:سريال "راز پنهان" که در گروه مجموعه‌هاي تلويزيوني شبکه يک تهيه شده داستان دو دوست قديمي به ‌نام‌هاي فرامرز(عليرضا جلالي تبار) و اميرعلي (کامران تفتي) را حکايت مي کند که در کودکي با هم دوست بودند و پس از سا‌ل‌ها دوري بارديگر يکديگر را ملاقات مي‌کنند و دوستي را از سر مي‌گيرند، غافل از اينکه اين‌بار در مسير رفاقت‌شان مشکلاتي ايجاد مي‌شود.اوجي با بيان اينکه مونتاژ "راز پنهان" بطور همزمان با تصوير برداري آن توسط روزبه کلباسي در حال انجام است، گفت: ساخت موسيقي تيتراژ هم توسط اميد کرامتي در حال ساخت است که با توجه به کار فشرده گروه به احتمال زياد تا 25 تير "راز پنهان" آماده پخش از شبکه يک مي‌شود. داريوش ارجمند، پروانه معصومي ، محمود عزيزي، سعيد پور صميمي، الهام حميدي، ليلا بلوکات،کاميار تفتي، لادن طباطبايي و عليرضا جلالي تبار از بازيگران اصلي اين سريال هستند.


 رابرت دنيرو مهمان ناخوانده «مُتل» دور افتاده 

رابرت دنيرو در درام دلهره‌آور و مستقل «مُتل» بازي مي‌کند. او در اين فيلم با جان کيوزاک هم‌بازي است. ديويد گراويک پشت دوربين فيلم‌برداري اين فيلم است. به گزارش فارس، قصه «متل» (motel) در ارتباط با يک سارق حرفه‌اي کهنه‌کار مي‌باشد که قصد دارد قبل از بازنشستگي، آخرين سرقت بزرگ خود را انجام دهد.آخرين سرقت او که به ظاهر ساده به نظر مي‌رسد، ربودن کيفي با محتويات اسرار‌آميز آن براي رهبر يک گروه خلافکار زيرزميني است.

اين سارق بايد کيف به سرقت رفته را در يک متل دور افتاده به دست رهبر گروه گنگستري برساند و در زمان اقامت در اين محل، با آدم‌هاي مختلف و متفاوتي روبرو مي‌شود.اين آدم‌ها شامل يک شهردار فاسد يک مدير متل دزد، يک فراري زيبا و چند کارمند متل مي‌شود.سارق بخت برگشته به زودي متوجه مي‌شود ساعاتي که بايد در اين متل صبر کند، براي او خطرآفرين است. اوضاع زماني بدتر مي‌شود که وي مي‌فهمد سرقتي که انجام داده يک کار معمولي نبوده و مسائل ديگري پشت پرده وجود دارد.

بخشي از اين مسائل به گذشته مبهم و تاريک خود اين سارق برمي‌گردد.دومينيک پورسل که سال قبل فيلم‌نامه نسخه دوباره‌سازي شده «سگ‌هاي پوشالي» سام پکين پا را نوشت، فيلم‌نامه «متل» را نوشته و در آن بازي هم دارد.گراويک در کار نگارش فيلم‌نامه با وي همکاري داشته است. هنوز معلوم نيست دنيرو و کيوزاک کداميک از دو نقش اصلي فيلم را بازي مي‌کنند.

کليد فيلم‌برداري «متل» - که داراي لوکيشن‌هاي بسيار محدودي است - اواسط فصل پاييز زده مي‌شود و براي بهار سال 2013 به روي پرده سينماها مي‌رود.هزينه توليد اين درام دلهره‌آور مستقل حدود 35 ميليون خواهد شد و از دنيرو يکي از تهيه‌کنندگان آن هم است.اين بازيگر در حال حاضر فيلم «روشنايي‌هاي سرخ» را آماده نمايش دارد که از حال و هوايي دلهره‌آور و ترسناک برخوردار است.فيلم به کارگرداني رودريگو کورتس فيلم‌ساز اهل اسپانيا قصه روان‌شناسي را تعريف مي‌کند که درباره اختلالات رواني آدم‌هاي بيمارتحقيق مي‌کند.دنيرو سال قبل درام خانوادگي پربازيگر «شب سال نو» را روي پرده سينماها داشت که فروش خوبي در جدول گيشه نمايش کرد. او در اين فيلم در نقش آدم خلافکار پيري ظاهر شد که در حال مرگ است.


 خزاعي در مراسم تقدير از سازندگان قلاده‌هاي طلا عنوان کرد
 ماجراي پيامک‌هاي تهديدآميز به بازيگران 

تهيه کننده فيلم «قلاده‌هاي طلا» گفت: براي اکران فيلم در کشورهاي خارجي کارهايي انجام داده‌ايم که اولين کشور نيز لبنان است، البته اکران در ساير کشورهاي دنيا نيز مدنظر ما است. به گزارش فارس، مراسم تقدير وزير ارشاد از عوامل فيلم سينمايي «قلاده‌هاي طلا»ديروز در دفتر وزير ارشاد برگزار شد.بنابر اين گزارش، در بخشي از اين مراسم «محمد خزاعي» تهيه‌کننده اين فيلم گفت: قرار بود اين مراسم تقدير قبل از اکران فيلم انجام شود اما دوستان سر کار بودند و الان نيز آقايان امين حيايي، حميدرضا پگاه، دکتر محمود عزيزي و خانم خوش‌خلق هم‌اکنون نيز آفيش فيلم هستند و نتوانستند در اينجا حضور يابند.وي ادامه داد: از سال 88 که آقاي طالبي اين پروژه را پيشنهاد دادند هيچ حامي وجود نداشت اما نظر آقاي طالبي اين بود تا بايد هنرمندان در اين عرصه فعاليت کنند و سرانجام در سال 1389 که نوشتن فيلمنامه به پايان رسيد پيش توليد فيلم و دعوت از بازيگران براي ايفاي نقش در اين فيلم آغاز شد.

ماجراي پيامک‌هاي تهديدآميز به بازيگران

خزاعي با اشاره به مشکل‌آفريني براي ساخت اين فيلم، ادامه داد: دوستان به عنوان مثال آقاي جليلوند که در اينجا حضور ندارند به ما گفتند که تماس‌هايي با آن‌ها گرفته شده تحت اين عنوان که اگر در اين فيلم نقش بازي کنند از سينما حذف خواهند شد. به دوستان ديگر نيز پيامک مي‌زدند و فشارها و هشدارها و تهديد‌ها ادامه داشت. يک بار آقاي شريفي‌نيا يکي از اين پيامک را به من نشان داد و گفت: چقدر به ما و اين فيلم لطف دارند و در نهايت تعداد کمي از دوستاني در نيمه راه از ما جدا شدند؛ اما بايد بدانيد که تاريخ راجع‌ به اين فيلم قضاوت مي‌کند.

خزايي ادامه داد: شايد بتوان گفت بعد از انقلاب «قلاده‌هاي طلا» اولين پروژه سياسي است که به اين ميزان فروش و جذب مخاطب رسيده است. جدا از رويکرد جديد که با حضور در دانشگاه‌ها به آن دست پيدا کرديم به نظر من «قلاده‌هاي طلا» توانست بسياري از نظرات در مورد حوادث انتخابات را تغيير دهد و لايه‌هاي پنهان جريان انتخابات را به روشني نشان دهد. تهيه کننده فيلم «قلاده‌هاي طلا» در ادامه بيان داشت: براي اکران فيلم در کشورهاي خارجي کارهاي انجام داده‌ايم، اولين کشور نيز لبنان است که خود دوستان با ما تماس گرفتند و ابراز علاقه کردند؛ البته اکران در ساير کشورهاي دنيا نيز مدنظر ما است که اميدواريم وزارت ارشاد و سازمان سينمايي از اين موضوع پشتيباني کنند؛ چرا که «قلاده‌هاي طلا» پروژه‌اي ملي است که مي‌تواند به عنوان الگو مطرح شود. همچنين از موسسه رسانه‌هاي تصويري نيز به جهت حمايت از فيلم تشکر مي‌کنم.


 سعيد راد به پروژه "شهيد چمران" پيوست  

 
ايسنا: سعيد راد به پروژه «شهيد چمران» ابراهيم حاتمي‌كيا پيوست و اين بازيگر نقش سردار فلاحي را در اين فيلم بازي مي‌‌‌كند.مهدي كريمي تهيه كننده اين فيلم گفت: دو نقش اصلي ديگر از فيلم باقي مانده كه طي دو روز آينده معرفي خواهد شد.

وي افزود: هفته ديگر بازيگران با عكس تست گريم‌شان كاملا معرفي مي‌شوند. پيش از اين فريبرز عرب‌نيا به عنوان نقش شهيد چمران و مريلا زارعي به عنوان نقش اصلي زن اين فيلم معرفي شده بودند.اين فيلم اواسط تير ماه در پاوه كليد مي‌خورد.سعيد راد در فيلم‌هاي دفاع مقدسي چون «مرز» به عنوان اولين فيلم اين حوزه،‌ «عقاب‌ها» پرمخاطب‌ترين و «دوئل» به عنوان عظيم‌ترين فيلم دفاع مقدس به ايفاي نقش پرداخته است.


 ادامه فيلمبرداري "از تهران تا بهشت" 

 
فارس: در ادامه فيلمبرداري فيلم سينمايي «از تهران تا بهشت»که ده روز است آغاز شده، «جعفر والي» و «فرزين صابوني» جلوي دوربين بايرام فضلي رفتند. در ادامه فيلمبرداري اين فيلم که ده روز است آغاز شده، «جعفر والي» و «فرزين صابوني» جلوي دوربين «بايرام فضلي» رفتند.

بنابراين گزارش، تاکنون 30 درصد از فيلمبرداري اين فيلم با حضور «مهناز افشار»، «مهران احمدي» و «فرزين صابوني» انجام شده و گروه تا پايان اين هفته با پايان فيلمبرداري در منطقه خور و بيابانک براي فاز دوم فيلمبرداري به تهران مي‌آيند. عوامل پروژه «از تهران تا بهشت»عبارتند از: تهيه‌کننده و کارگردان: ابوالفضل صفاري/ نويسندگان: ابوالفضل صفاري،حسين مرتضاييان آبکنار/بازيگران:مهناز افشار،جعفر والي،مهران احمدي،مليسا مهربان،فرزين صابوني،مهدي عباسي،مسعود مهرگان،علي باقري،نازنين پور حدادي.


 "پاچينو" رفيق گانگسترها شد 

 
مهر: آل پاچينو، در حال بازي در "رفقا برخيزيد" ، يک اثر گانگستري تازه است و در اين فيلم چهل و پنجمين تجريه بازي خود را جلوي دوربين تجريه خواهد کرد. اين فيلم را "فيشر استيونس" کارگرداني کرده و فيلمنامه آن توسط "نوآ هيدل" به رشته تحرير درآمده است. اين فيلم داستان دو گانگستر قديمي است که قصد دارند تا آخرين ماموريت خود را با کشتن يک دوست قديمي به پايان برسانند. اين فيلم هم اکنون در حال فيلمبرداري است. علاوه بر پاجينو در "رفقا برخيزيد" بازيگراني چون "جوليانا مارگوليس"، "کريستوفر والکن" و "آلن آرکين" نيز در اين فيلم بازي مي کنند.

پاچينو که تاکنون علاوه بر جايزه اسکار 44 جايزه بين المللي ديگر را نيز در کارنامه خود دارد هم اکنون قرارداد بازي در سه فيلم ديگر از جمله "شاه لير" و "گوتي" را نيز امضا کرده است.


 "حميد جبلي"و ساخت يک مستند 

 
ايسنا: حميد جبلي به زودي مستند «ماشين نوشته‌ها» ـ با موضوع نوشته‌هاي پشت اتومبيل‌هاي ايرانيان ـ را براي پخش از شبکه مستند خواهد ساخت. ابراهيمي ـ مدير طرح و برنامه شبکه مستند ـ ضمن اعلام اين خبر افزود: اين مستند يک کار بلند 70 دقيقه‌اي خواهد بود که بر اساس طرحي از حميد جبلي و با کارگرداني خود وي و تهيه‌کنندگي ابراهيم داروغه‌زاده در حال آماده‌سازي براي توليد در شبکه مستند سيما است. او اين مستند را چه در نوع و سبک ساخت و چه در موضوع بسيار نوآورانه خواند و اضافه کرد که اگر چه خط اصلي قصه اين مستند هنوز تکميل نشده است اما سعي خواهد شد تا در اين مستند براي اولين بار نگاهي متفاوت به مقوله‌ي ماشين‌نويسي که همان فرهنگ خاص ادبيات و جملات و اشعار به کار رفته در پشت ماشين‌ها و اتومبيل‌هاست داشته باشيم و صد البته نوع کار قرار نيست ساختاري تکراري داشته باشد.


 خبر هنري 

 مديرکل هنرهاي نمايشي:

من در مقابل همه اتفاقاتي که در مجموعه‌ام مي‌افتد هم مسئول هستم و هم پاسخگو

به گزارش خبرنگار آفرينش، نخستين نشست رسانه‌اي قادر آشنا مديرکل هنرهاي نمايشي ديروز 27 خردادماه در سالن کنفرانس مجموعه تئاتر شهر برگزار شد. در ابتداي اين نشست آشنا از اصحاب رسانه خواستار شد تا با رعايت عدالت و انصاف و حفظ اخلاق مطالب خود را تهيه کنند. وي تأکيد کرد: من در مقابل همه اتفاقاتي که در مجموعه‌ام مي‌افتد هم مسئول هستم و هم پاسخگو.

مديرکل هنرهاي نمايشي با اشاره به اينکه تمام مسئوليت‌هاي تئاتر متوجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي است اما تمام امکانات و ابزار و بودجه را در اختيار ندارد از تدوين شيوه‌نامه نظارت و ارزشيابي خبر داد و گفت: انتظار داريم هر آنچه که در مصوبه شورايعالي انقلاب فرهنگي است رعايت شود. ما قصد داريم فضاي شفافي را به وجود بياوريم تا راحت‌تر صحبت کنيم. وي با اشاره به بالا بودن تعداد مخاطبان تئاتر در شهرستان گفت: براي روشن نگه داشتن چراغ تئاتر در شهرستان‌ها پيشنهاد راه‌اندازي تئاتر شهر را داديم. از ادارات کل ارشاد استان‌ها خواستيم تا سالن‌هايي را به‌عنوان تئاتر شهر معرفي کنند که کليه فعاليت‌هاي نمايشي در آن‌ها اتفاق بيفتد. ما تا سقف 100 ميليون تومان براي تجهيز يا بازسازي تئاتر شهر به هر استان کمک مي‌کنيم.

آشنا معتقد است:تئاتر ايران در حوزه نمايشنامه مشکلاتي دارد که راه‌اندازي بنياد ادبيات نمايشي توسط اداره کل هنرهاي نمايشي راهکاري براي برطرف کردن اين مشکل است.وي ادامه داد: سامان دادن به نمايشنامه‌هاي اجرا شده در جشنواره‌هاي تئاتر فجر، ساماندهي کليه نمايشنامه‌هاي ارائه شده در جشنواره‌هاي مختلف و سفارش نوشتن نمايشنامه از جمله اهداف مهم اين بنياد هستند. آشنا درباره ميزان اختيارات خود تأکيد کرد: تا به حال کسي در کار من اعمال نظر نداشته و اميدوارم دخالت در اموري که من مسئوليتش را دارم نيفتد.وي با اشاره به بودجه 18 ميلياردي تئاتر و ناچيز بودن اين بودجه تصريح کرد: بودجه کل تئاتر تنها براي ساخت دو کيلومتر جاده کوهستاني کفاف مي‌دهد و اين نشان دهنده آن است که بودجه تئاتر چقدر ناچيز است. حال از اين 18 ميليارد تنها سه ميليارد تومان اختصاص به اجراي عمومي آثار دارد. مجلس بايد به مدد تئاتر بيايد تا بودجه افزايش پيدا کند.

اجراي بيش از 260 ويژه برنامه فرهنگي هنري در آخرين هفته بهار؛

ويژه برنامه «مصطفاي انديشه‌ها» در خانه موزه شهيد چمران برگزار مي شود

ويژه برنامه مصطفاي انديشه ها به مناسبت سي و يکمين سالروز شهادت دکتر مصطفي چمران، در خانه موزه اين شهيد برگزار مي شود و در کنار اين مراسم، در هفته جاري بيش از 260 ويژه برنامه از سوي مراکز فرهنگي هنري پايتخت برگزار خواهد شد.به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران، ويژه برنامه مصطفاي انديشه ها امروز يکشنبه 28 خرداد ماه از ساعت 18 با حضور مهدي چمران رئيس شوراي اسلامي شهر تهران در خانه موزه شهيد چمران برگزار مي شود و طي اين مراسم از سه همرزم اين شهيد تجليل خواهد شد.

در هفته پاياني فصل بهار و به مناسبت مبعث حضرت رسول(ص) در امروز 28 خرداد ماه ويژه برنامه هايي در مجتمع توانبخشي امام علي(ع)، فرهنگسراهاي ابن سينا، هنگام و فردوس و خانه هاي فرهنگ صدف، امامزاده يحيي(ع) و دردار و مجتمع فرهنگي حکيميه برگزار مي شود.رونمايي از کتاب «خانجون و کوچه پريون»، 31 خرداد در فرهنگسراي ملل، نشست ادبي چکامه هاي ماندگار، 30 خرداد در فرهنگسراي معرفت، سيري در آثار سنايي، عطار و مولوي با عنوان آشناي جان، 28 خرداد در فرهنگسراي انديشه و نشست ترنم با موضوع نقد ترانه، 31 خرداد در فرهنگسراي رازي، از جمله برنامه‌هاي ادبي مراکز فرهنگي هنري تهران درهفته جاري است.در هفته پاياني خرداد ماه مراسم بزرگداشت ابراهيم فروزش، کارگردان سينما، 31 خرداد در فرهنگسراي ارسباران برگزار مي شود. نمايش فيلم «خوابم مياد» تا پايان هفته در فرهنگسراي اشراق و اکران و نقد فيلم حماسه ساز، اول تير ماه در فرهنگسراي سرو از ديگر برنامه هاي سينمايي هفته جاري است. در حوزه تئاتر نيز نمايش ميکروتئاتر شهر فرنگ، 30 خرداد در فرهنگسراي ارسباران اجرا مي شود. همچنين نمايشگاه هاي پوستر و تصاوير داستان گونه از زندگي شهيد چمران، 27 تا 31 خرداد در فرهنگسراي انقلاب، پوستر جهان اسلام، 27 خرداد تا 2 تير در فرهنگسراي خاوران و نمايشگاه نقاشي، سفال و سراميک، 27 خرداد تا 2 تير در فرهنگسراي بهمن برپا خواهد بود.

از سوي معاون هنري و رئيس جشنواره هاي حوزه هنري منصوب شد

«امير حسين فردي»؛ دبير پنجمين جشنواره داستان انقلاب

با صدور حكمي از سوي محمد حمزه زاده معاون حوزه هنري، اميرحسين فردي به عنوان دبير هنري پنجمين جشنواره داستان انقلاب معرفي شد. به گزارش پايگاه خبري حوزه هنري محمد حمزه زاده معاون هنري و رئيس جشنواره هاي حوزه هنري، امير حسين فردي مدير مركز آفرينش هاي ادبي را به سمت دبير هنري پنجمين جشنواره داستان انقلاب منصوب كرد. اميرحسين فردي، مدير مركز آفرينش هاي ادبي حوزه هنري است كه با نشريه هفتگي «كيهان بچه ها» اُنسي 30 ساله داشته و كماكان به عنوان مدير مسئول اين نشريه نيز مشغول فعاليت است. مخاطبان عرصه ادبيات داستاني انقلاب اسلامي، از آثار اميرحسين فردي مي توان به «آشيانه درمه»،«سياه چمن»،«يك دنيا پروانه»، «كوچك جنگلي» و «اسماعيل» اشاره كرد. لازم به ذكر است پنجمين جشنواره داستان انقلاب با رقابت بين نويسندگان داستان هاي بلند و كوتاه با موضوع انقلاب اسلامي، به همت حوزه هنري در بهمن ماه امسال برگزار خواهد شد.


 كوتاه از هنر 

 از ميان 330 فيلمنامه،اسامي فيلمنامه نويسان بخش مسابقه دنا اعلام شد

دوازده فيلمنامه به بخش مسابقه چهل و هشتمين جشنواره منطقه اي سينماي جوان راه يافت.محمد تقي فهيم منتقد، فيلمنامه نويس و فعال در عرصه مطبوعات كشور ، علي درخشي فيلمنامه نويس و فيلمساز به همراه هادي مقدم دوست فيلمنامه نويس، فيلمساز و روزنامه نگار، 12 فيلمنامه نويس بخش مسابقه دنا را از ميان 330 متقاضي شركت در اين بخش معرفي كردند.به گزارش روابط عمومي انجمن سينماي جوانان ايران ، اسامي 12 فيلمنامه نويس كه با 12 فيلمنامه فيلم كوتاه در بخش مسابقه جشنواره دنا قرار گرفته اند، اعلام شد.رضا دانش پژوه با فيلمنامه عالم بها از ياسوج، شهين دهقاني با فيلمنامه غنيمتي براي سليم از برازجان، مهدي مداحي با فيلمنامه بادام ها از قم، مهري رحيم زاده با فيلمنامه نوركم رنگ از قزوين، محسن باوي دستگردي با فيلمنامه سنگ قبري براي آب از شهركرد، حيدر هدايتي با فيلمنامه وضعيت - خاموش ازجم ، محسن باقري دستگردي با فيلمنامه حباب از شهركرد، طاهره براتي نيا با فيلمنامه يك طلبه به من PM بده از قم، محمدعلي هاشم پور با فيلمنامه نامه اي براي او از ساري، محمد حسين صفري با فيلمنامه مرگ خواهد آمد از رودبار، محمدفاضل پورابوطالب با فيلمنامه حرفهايي كه نيست از اصفهان و شيرين بدرلو با فيلمنامه بلدرچين از اصفهان دوازده فيلمنامه نويسي هستند كه در مسابقه 48مين جشنواره منطقه اي سينماي جوان حضور دارند.

"بزم سخن" در شبکه جهاني سحر برپا مي شود

مجموعه تلويزيوني "بزم سخن" (مسابقه سخنراني دانش آموزان هندي) از اول خرداد ماه روي آنتن سيماي اردوي شبکه جهاني سحر است.به گزارش روابط عمومي شبکه جهاني سحر، اين برنامه ترکيبي بر اساس شيوه مرسوم در هند براي تقويت حس اعتماد به نفس و توان سخنوري نوجوانان که مبتني بر برگزاري مسابقات سخنراني بين دانش آموزان است، طراحي شده است. "بزم سخن" به تهيه کنندگي اميرعلي زينلي در 26 قسمت 20 دقيقه اي در مدت هشت ماه در کشور هند توليد شده و کوشيده است با محور قرار دادن سرفصل هاي مهم معرفتي، جريانات روز اجتماعي و سياسي هند و جهان اسلام و دنيا و ... علاوه بر کشف استعدادها و ارتقاء مهارت بين ديدگاه ها در نوجوانان، توجه مخاطبان برنامه را نيز به محتواي اين مباحث جلب نمايد.قسمت اول اين مجموعه 26 قسمتي دوشنبه اول خردادماه ساعت 15:20 به وقت تهران از سيماي اردوي شبکه جهاني سحر پخش شده و پخش آن به صورت هفتگي هر دوشنبه تداوم خواهد يافت.

ايسنا گزارش كرد:

كدام فيلم‌سازان اين روزها پشت دوربين هستند؟

سينماي ايران در اين روزها، فقط 10 فيلم در مرحله‌ي فيلمبرداري دارد.به گزارش (ايسنا)، در حاليكه هميشه از فصل بهار و تابستان به عنوان فصل‌هاي پركار توليد در سينماي ايران نامبرده مي‌شود، اما اين روزها طبق گزارش رسمي توليد در سينماي ايران كه از سوي فارابي منتشر شده تا اول خرداد ماه، فقط 10 فيلم در مرحله‌ي فيلمبرداري قرار گرفتند.فيلم هاي كه مرحله فيلمبرداري را سپري مي‌كنند، عبارتند از: «مرواريد» (سيروس حسن پور)، «جيب بر خيابان جنوبي »(سياوش اسعدي)، «مرغابي دشت سرخ» (علي اصغر شادروان)، «زيباتر از زندگي»(انسيه شاه حسيني)،« حماسه روزبه» (علي نوري اسکويي)، «استرداد» (علي غفاري)، «محمد(ص)» (مجيد مجيدي)، «آخرين داستان» (اشکان رهگذر)، «سلام خداحافظ» (پرويز شهبازي) و «آفتاب مهتاب زمين» (علي قوي تن).

البته فيلمبرداري فيلم «مرواريد» طي چند روز گذشته به پايان رسيده است و شايد دقيق‌تر بتوان گفت كه 9 فيلم در مرحله‌ي فيلمبرداري هستند.بنا بر اين گزارش، 7 فيلم آماده نمايش (اکران نشده)، 8 فيلم در مرحله صداگذاري، 8 فيلم در مرحله تدوين هستند.به گزارش ايسنا، شايد بتوان اميد داشت كه طبق اين آمار، 34 فيلم در مرحله پيش توليد هستند ـ كه اسامي از آنها منتشر نشده است ـ اما شايد بتوانند رونقي براي چرخه‌ي توليد سينماي ايران و بيكاري جمعي از عوامل پشت و جلوي دوربين سينما باشند.

پخش زنده بيست و نهمين دوره مسابقات بين المللي قرآن کريم

بيست و نهمين دوره مسابقات بين المللي قرآن کريم از امروز يکشنبه به صورت زنده به روي آنتن شبکه قرآن و معارف سيما مي رود.به گزارش پايگاه اطلاع رساني شبکه قرآن و معارف سيما، اين مسابقات که به دعوت سازمان اوقاف و امورخيريه و در سالن همايش هاي برج ميلاد برگزار مي‌شود، به مدت 6 روز ادامه دارد. در ساعت 17:30 امروز يکشنبه 28 خرداد ماه افتتاحيه اين مسابقات پخش خواهد شد و در روزهاي دوشنبه مورخ 29 خرداد الي 2 تير، روال اصلي مسابقات و اختتاميه آن به صورت زنده و مستقيم از شبکه قرآن و معارف سيما پخش مي شود.گفتني است تهيه کنندگي اين برنامه پخش زنده را اکبر صمصامي به عهده دارد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته