جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/03/31 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4178

فرماندار پاکدشت:
پايه و اساس رشد و توسعه اقتصاد کشور توسعه بخش کشاورزي است


وسعت جنگلهاي آذربايجان غربي بسيار پايين تراز ميانگين کشور است


خط 400 کيلوولت ورودي پست ارجان بهبهان آماده بهره‌برداري است


شهردار جديد پرديس معرفي شد


ايران زمين


خبر


 فرماندار پاکدشت:
 پايه و اساس رشد و توسعه اقتصاد کشور توسعه بخش کشاورزي است 

 پاکدشت - مجيد انوري

فرماندارپاکدشت گفت: طرح توسعه بخش كشاورزي يكي ديگر از خدمات دولت خدمتگزار مي‌باشد که نقش بسزايي در ايجاد اشتغال براي افراد روستايي و جوانان جوياي كار در بخش كشاورزي و دامپروي دارد. جلسه توسعه بخش کشاورزي شهرستان پاکدشت با حضور فرماندار پاکدشت،معاون برنامه ريزي فرمانداروساير اعضاءدرسالن اجتماعات فرمانداري برگزار گرديد. در اين جلسه ابتدا مقبلي فرماندارپاکدشت با بيان اينكه طرح توسعه بخش كشاورزي نقش بسزايي در ايجاد اشتغال دارد گفت: طرح توسعه بخش كشاورزي به مانند از طرح مسكن مهر طرح جامع و كاملي است كه يكي ديگر از خدمات دولت خدمتگزار مي باشد كه يكي از مهمترين مزاياي اجراي اين طرح ايجاد اشتغال براي افراد روستايي و جوانان جوياي كار در بخش كشاورزي و دامپروي مي‌باشد.

فرماندار پاکدشت با اشاره به نامگذاري سال 91 از سوي مقام معظم رهبري به عنوان سال "توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني" خاطرنشان كرد: ضروريست به منظور هرچه بهتر پياده نمودن اين شعار در شهرستان به‌خصوص در حوزه مربوط به توسعه بخش کشاورزي با تاکيد برحمايت از کار و سرمايه ايراني گامهاي مؤثري در راستاي افزايش توليدات کشاورزي برداشته شود.

وي با اعلام اينكه ميزان توليد و متنوع بودن محصولات بخش کشاورزي شهرستان پاکدشت قابل توجه است تصريح كرد: خوشبختانه با تلاش ها و پيگيريهاي صورت گرفته بستر فعاليت در اين عرصه فراهم گرديده و بايد براي دست‌يابي به توليد ملي حرکت جمعي و با انسجام صورت پذيرد.

مقبلي پايه و اساس رشد و توسعه اقتصاد کشور را توسعه بخش کشاورزي دانست و گفت: ظرفيت اين بخش بسيار بالاتر از ظرفيت کنوني است.

وي با تأكيد به استقرار نظام بهره‌برداري و آموزش كه به عنوان مهمترين ركن طرح توسعه بخش كشاورزي است افزود: همه دستگاههاي ذيربط بايد با برنامه‌ريزي مناسب و دقيق و با آموزش افراد بهره‌وري را در توليد محصولات كشاورزي ارتقا دهند.

وي تصريح کرد: با توجه به اهميت توسعه بخش کشاورزي هر هفته بايد جلسه كارگروه توسعه بخش کشاورزي برگزار شود و مصوبات به صورت جدي پيگيري وگزارش داده شود. درادامه اعضاء ستادمصوبات جلسه قبلي را بررسي ودرخصوص اقدامات انجام گرفته گزارشي ارائه نمودند.


 وسعت جنگلهاي آذربايجان غربي بسيار پايين تراز ميانگين کشور است 

 اروميه – خبرنگار آفرينش

علي پيرمرادي مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري آذربايجان‌غربي اظهار داشت: استان آذربايجان‌غربي مقام دوم توليد چوب را در کشور به خود اختصاص داده است.وي افزود: در کشور به طور ميانگين 23 ميليون مترمکعب چوب توليد مي‌شود که آذربايجان‌غربي پس از گيلان با توليد 7 ميليون متر مکعب در رتبه دوم کشور قرار گرفته است.

مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري آذربايجان‌غربي ادامه داد: درحال حاضر در آذربايجان‌غربي 20 هزار و 400 هکتار مزرعه چوب وجود دارد که ظرفيت توليد چوب از اين ميزان 580 متر مکعب است.وي گفت: مزارع کشت چوب در چهار شهرستان اروميه، مياندوآب، نقده و خوي متمرکز بوده و صنوبرهاي کشت شده پس از هشت تا 10 سال بريده و به بازار چوب کشور وارد مي‌شوند.

مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري آذربايجان‌غربي ادامه داد: در استان 101 هزار هکتار جنگل وجود دارد که اين رقم بسيار پايين‌تر از ميانگين 13 ميليون هکتاري کشور است.وي اضافه کرد: کمربند حفاظتي و تعيين حدود عرصه‌هاي ملي با اراضي اشخاص، طي امسال ايجاد مي‌شود.پيرمرادي تصريح کرد: اين طرح با هدف کاهش تعرضات و تخريبات در عرصه‌هاي ملي، تعيين مرز بين اراضي ملي و اشخاص طراحي شده است.وي همچنين اظهار داشت: 14 ميليارد ريال اعتبار براي صيانت از منابع طبيعي و اجراي طرح‌هاي جنگل‌کاري و آبخيزداري طي سال جاري تخصيص يافته است.

به گفته پيرمرادي اين ميزان اعتبار از محل اعتبارات افزايش بهره‌وري بخش کشاورزي و منابع طبيعي براي دو بخش جنگل و آبخيزداري اختصاص يافته است.وي با بيان اينکه مساحت جنگل‌هاي آذربايجان‌غربي بيش از 101 هزار هکتار است گفت: عمده جنگل‌ها در سردشت و پيرانشهر واقع شده است که اين جنگل‌ها از گونه‌هاي بسيار متنوع و نادر تشکيل شده که احيا، حفاظت و مراقبت آن از اولويت‌هاي ويژه اين اداره کل بوده و در اين راستا امسال با مشارکت ارگان‌ها و مردم، سطح جنگل‌ها، جلوگيري از تخريب درختان و سرانه فضاي سبز را ارتقا مي‌دهيم.

از عرصه 43 ميليون هکتاري استان آذربايجان‌غربي 2 ميليون و 700 هزار هکتار را مراتع، 110 هزار هکتار را جنگل‌ها، يک‌ميليون هکتار را اراضي زراعي و بقيه را کوه‌ها و کوهپايه‌ها و عرصه درياچه اروميه تشکيل مي‌دهد.


 خط 400 کيلوولت ورودي پست ارجان بهبهان آماده بهره‌برداري است 

 اهواز - خبرنگار آفرينش

معاون طرحهاي توسعه شرکت برق منطقه‌اي خوزستان گفت: خط 400 کيلوولت ورودي پست ارجان بهبهان به طول تقريبي سه کيلومتر با تعداد هفت دکل مشبک فلزي و با استفاده از سيمهاي هادي باندل سه سيمه مارتين آماده بهره‌برداري است.

سعيد برادران افزود: اين خط با هدف تغذيه پست 400 کيلوولت ارجان بهبهان و تامين بار پستهاي 132 کيلوولت شاهد بهبهان و خيبر به منظورافزايش ضريب اطمينان برق‌رساني و تامين برق مطمئن و پايدار در شهرستان بهبهان و توابع جهت استفاده در مصارف عمومي، صنعتي، کشاورزي و صنايع جانبي و ايجاد زيرساختهاي لازم جهت توسعه اقتصادي و اجتماعي منطقه احداث شده است. وي با اشاره به هزينه اجراي اين طرح گفت: اعتبار موردنياز طرح بالغ بر 34 ميليارد ريال بوده که از محل اعتبارات شرکت برق منطقه‌اي خوزستان تامين خواهد شد. معاون طرحهاي توسعه شرکت برق منطقه‌اي خوزستان اظهار داشت:کليه امور مربوط به طراحي و خدمات مهندسي، همچنين ساخت تجهيزات و عمليات اجرايي پروژه توسط شرکتهاي داخلي انجام گرفته است.


 شهردار جديد پرديس معرفي شد 

 پرديس - خبرنگار آفرينش

شهردار جديد پرديس با حضور جمعي از مسئولان و مردم معرفي شد. به گزارش خبرنگار آفرينش، آيين توديع و معارفه شهرداران قبلي و جديد پرديس، با حضور مشاور و مديرکل حوزه دفتر رئيس جمهوري، مديرکل امور شهري و شوراهاي استانداري تهران، امام جمعه شهرهاي پرديس، بومهن، رودهن و آبعلي، معاون فرماندار شهرستان تهران، خانواده‏هاي معزز شهدا و جمع کثيري از مردم پرديس در سالن همايش‏هاي شهرداري اين شهر برگزار شد.

شهردار قبلي پرديس در اين مراسم، خانواده شهدا، ايثارگران و رزمندگان را سرمايه جاوداني براي ايران اسلامي خواند. هادي رحمتي ادامه داد: در دوره پنج ساله معاونت و همچنين سه ساله تصدي پست شهرداري، تنها افتخار ما خدمت به مردم به ويژه خانواده‏هاي معزز شهدا بوده است. وي اضافه کرد: در اين دوره هفت ساله، مردم با مهرباني ذاتي مختص مردمان اين مرز و بوم اسلامي با مجموعه شهرداري پرديس رفتار کردند. رحمتي افزود: همچنين در اين چند سال، اعضاي شوراي اسلامي شهر پرديس، استاندار، فرماندار تهران، بخشدار مرکزي تهران، ائمه جمعه منطقه و مسئولان نهادهاي خدماتي و انتظامي هيچگاه شهرداري را در مسير ارائه خدمات شايسته به مردم تنها نگذاشتند.

شهردار جديد پرديس نيز از حضور مسئولان کشوري، استاني، شهرستاني و منطقه‏اي در آيين معارفه خود تقدير کرد و ادامه داد: خوشبختانه در دوره تصدي پست شهرداري توسط شهردار قبلي پرديس، خدمات شايسته‏اي به مردم شريف، ولايي و انقلابي اين خطه ارائه شد. محمد لاله اضافه کرد: از اين رو، من به عنوان عضو قبلي شوراي اسلامي شهر پرديس و شهردار جديد اين شهر از زحمات انجام شده قدرداني مي‏کنم و اميدوارم اين خدمات ادامه يابد. لاله نامگذاري سال 91 تحت عنوان توليد ملي، حمايت از کار و سرمايه ايراني را اقدامي مدبرانه از سوي رهبر فرزانه انقلاب خواند و تصريح کرد: شهرداري پرديس با ياري شوراي اسلامي اين شهر در سال 91 و در تداوم روند گذشته خود، تحقق منويات معظم‏له را در دستور کار مديريت شهري قرار مي‏دهد. در انتهاي اين مراسم، هادي رحمتي که پيش از اين در سمت‏هايي نظير معاون شهردار آبسرد، معاون شهردار پرديس و شهردار پرديس خدمت کرده بود، توديع شد. همچنين محمد لاله که پيش از اين عضو شوراي اسلامي شهر جديد پرديس بود، به عنوان شهردار جديد پرديس معارفه شد.

معاون فني و عمراني فرماندار شهرستان تهران از اختصاص اعتباري بالغ بر 12 ميليارد ريال از محل اعتبارات تملک دارايي‏ها به شهر جديد پرديس خبر داد.

حجت‏ا... مهدوي اظهار داشت: اين بودجه با نظر فرمانداري شهرستان تهران به شهر جديد پرديس اختصاص يافته است. معاون فني و عمراني فرماندار شهرستان تهران همچنين گفت: فرمانداري شهرستان تهران از انتصاب مديرعامل جديد شرکت عمران پرديس بي‏اطلاع بوده است. مهدوي با اشاره به برگزاري آيين معارفه شهردار جديد پرديس اظهار داشت: در جلسات توديع و معارفه اغلب سخنراني‏هاي مسئولان به تقدير، تشکر و ارائه آمار و ارقام معطوف مي‏شود. وي ادامه داد: اميدواريم تا شهردار توديع شده و همچنين شهردار جديد در ادامه روند خدمات‏رساني خود به مردم موفق باشند. مهدوي با اشاره به دشواري‏هاي امور مديريتي در شهر جديد پرديس خاطرنشان کرد: پرديس در رديف شهرهاي جديد اقماري استان تهران و داراي پشتوانه هيئت دولت است، اما اجراي امور عمراني و خدماتي در شهري مانند پرديس کار دشواري قلمداد مي‏شود.

وي اضافه کرد: در شهر جديد پرديس، شرکت عمران به عنوان يکي از ارکان قدرت در مديريت شهري حضور دارد. مهدوي افزود: از اين رو، شهردار شهري مانند پرديس بايد کمي محتاط‌تر از مديران ساير شهرها حرکت کند. معاون فني و عمراني فرماندار شهرستان تهران ادامه داد: شهردار پرديس بايد با توجه به امور شرکت عمران، فرمانداري تهران و ساير مديران دستگاه‏هاي خدماتي و عمراني کارهاي خود را پيش ببرد. به گفته وي، مديريت شهرهايي مانند شهر جديد پرديس، امري دشوار تلقي شده و به واقع کار هر مديري نيست.


 ايران زمين 

 تشكيل صندوق حمايت از پژوهش در هرمزگان

بندرعباس - خبرنگار آفرينش

معاون توسعه مديريت و منابع انساني استانداري هرمزگان با بيان اينکه پژوهش بايد به عنوان يكي از اصلي ترين مولفه‌ها در انجام كارها مدنظر قرار گيرد و براساس نتايج به دست آمده از آن عمل كنيم، گفت: براي حمايت از پژوهش و پژوهشگران در استان صندوق حمايت از پژوهش تشكيل مي‌‎شود. ساسان مبيني در كارگروه تخصصي پژوهش، فن‌آوري و تحول اداري استان افزود: اين صندوق پس از تهيه اساسنامه متناسب، مطابق با نيازها، پتانسيلهاي استان، هماهنگ با قانون موجود و همچنين تامين منابع مالي موردنياز در پارك علم و فن‌آوري ايجاد مي‌‎شود. وي ابراز داشت: مي‌توان نيم درصد پژوهشهاي دستگاههاي اجرايي را براي منابع مورد نياز صندوق حمايت از پژوهش اختصاص داد. مبيني با اشاره به تكليف قانوني برنامه پنجم توسعه كشور مبني بر اختصاص نيم تا سه درصد بودجه دستگاهها به امر پژوهش يادآور شد: سال اول اين برنامه سپري شده و بايد فرصت باقي مانده را براي انجام كارهاي تحقيقاتي مورد نياز استان، بسيار مغتنم شمرد.

تخصيص بيش از هفت ميليارد تومان در بخش فرهنگي

کرج - خاکپور

استاندار البرز گفت: در سال گذشته در بخش امور فرهنگي بالغ بر هفت ميليارد تومان در سطح استان هزينه شده است. به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل استانداري، "عيسي فرهادي" درنشستي که با حضور فرمانداران، معاونان استاندار، نمايندگان مجلس و ائمه جمعه البرز برگزار شده بود افزود: تعامل دستگاه‌هاي فرهنگي زمينه‌ساز توسعه فرهنگي مي‌شود. وي پيگيري مسائل فرهنگي در اولويت برنامه کاري و تقويت مدارس علميه و حوزه هاي علميه استان را به‌جد در دستور کاري سال جاري قرار داد. وي با اشاره به اينکه عمده محورهاي اين نشست را موضوع شعار سال تشکيل داد از ضرورت تلاش همه دستگاهها براي اجرايي شدن اين مهم گفت. وي ادامه داد: پيگيري امور استان از طريق وزارتخانه‌هاي مربوطه، تخصيص اعتبارات و نيز تعامل و برنامه‌ريزي بيشتر براي توسعه بيش از پيش استان ديگر محورهاي اين نشست بود. فرهادي پيگيري مسائل فرهنگي استان را يکي از ديگر محورهاي مهم اين نشست برشمرد.

تقويت زيرساختهاي تجارت خارجي در کردستان

سنندج - فرزاد نويدي

معاون برنامه‌ريزي استاندار کردستان از تقويت زيرساختهاي لازم در راستاي توسعه و افزايش تجارت خارجي در اين استان خبر داد. ارسلان ازهاري در جريان ديدار مدير عامل بانک توسعه صادرات ايران با جمعي از صادرکنندگان کردستاني در محل اتاق بازرگاني سنندج، اظهار داشت: از چند سال قبل تاکنون نگاه ويژه‌اي به توسعه تجارت خارجي در استان کردستان صورت گرفته است و به همين دليل تقويت زيرساختهاي مورد نياز در اين بخش به عنوان يکي از اولويتهاي اصلي در دستور کار قرار دارد. وي ادامه داد: با رسمي شدن مرز باشماق مريوان و حمايت از تقويت بازارچه‌هاي مرزي در استان کردستان اقدامات خوبي در اين بخش عملي شد و هم‌اکنون نيز بحث رسمي شدن مرز سيرانبند بانه و همچنين ايجاد زيرساختهاي لازم براي توسعه تجارت خارجي در اين بخش در دستور کار قرار گرفته است.

معاون برنامه‌ريزي استاندار کردستان رسمي شدن مرز باشماق و همچنين اخذ رديف ترانزيتي براي اين مرز را يکي از اقدامات خوب درراستاي حمايت از مبادلات مرزي بين استان کردستان و کشور عراق عنوان کرد و افزود: درحال حاضر نيز سالانه اعتبارات خوبي با هدف توسعه اين مرز و ساير بازارچه‌هاي مرزي استان کردستان اختصاص مي‎يابد. وي به افزايش چشمگير صادرات کالا در استان کردستان اشاره کرد و گفت: درحالي که در سال 84 ميزان صادرات در استان کردستان رقم بسيار پائيني بود ولي خوشبختانه در سال 90 اين ميزان از مرز يک ميليارد دلار گذشت ولي بايد توجه داشت که کردستان ظرفيتهاي خوبي براي افزايش آن در اختيار دارد و به همين دليل بايد با تعامل بخش خصوصي و دولتي در اين بخش اقدامات بهتري را در دستور کار قرار داد. ازهاري بيان کرد: در کنار افزايش صادرات کالا در استان کردستان ميزان ترانزيت صورت گرفته از مرز رسمي باشماق مريوان نيز افزايش پيدا کرده است و به بيش از 5.5 ميليون دلار رسيده است که با توجه به توسعه مرز باشماق مريوان انتظار مي‌رود که اين رقم در سال جاري با افزايش قابل توجهي مواجه شود. وي در پايان با اشاره به آمادگي استانداري کردستان درراستاي حمايت از صادرکنندگان و فعالان حوزه تجارت يادآور شد: دولت درراستاي توسعه صادرات غيرنفتي برنامه‌هاي خوبي را اجرا کرده است و در دست اجرا دارد که انتظار مي‌رود صادرکنندگان استان هم بتوانند از اين ظرفيتها به نحو مطلوب و شايسته استفاده کنند. در اين نشست که با حضور مدير عامل بانک توسعه صادرات ايران، معاون برنامه‌ريزي استاندار، رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان برگزار شد، جمعي از تجار و صادرکنندگان کردستاني به بيان مشکلات خود در اين بخش پرداختند.

واريز 44 ميليارد ريال به حساب ايتام تحت حمايت کميته امداد البرز توسط حاميان طرح اکرام

کرج ـ اسماعيل نوبخت

حاميان و نيکوکاران طرح اکرام ايتام استان البرز، طي سال گذشته رقمي در حدود 44 ميليارد ريال به حساب ايتام تحت حمايت کميته امداد استان واريز کردند. علي سالارکيا مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) استان البرز در گفتگو با خبرنگار آفرينش ضمن بيان اين خبر گفت: اکرام عنوان طرحي است که از نيمه دوم سال1378 توسط کميته امداد استان به اجرا در آمده است و به موجب آن حمايت ايتام به خيرين و حاميان علاقمند واگذار مي‌شود. وي اظهار داشت: در اين راستا هرحامي با پذيرفتن حمايت معنوي و مالي از يک يا چند نفر يتيم ماهانه مبلغ مورد توافق را به حساب بانکي هرکدام از آنان واريز مي‌نمايند.

وي با اشاره به آشنايي با فرايند طرح اکرام ايتام تصريح کرد: خيرين مي‌توانند براي حمايت از ايتام با مراجعه به دفاتر کميته امداد مناطق جهت ثبت نام و دريافت شناسنامه يتيم اقدام نموده و يا با حضور در پايگاههاي مستقر در مراسم جشن رمضان و ساير مراسمات در طول سال حمايت ايتام را عهده‌دار شوند. سالارکيا بيان کرد: عمل به دستورات الهي در قرآن مجيد و اجراء دستورات و سفارشات رسول اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) در طرح اکرام ايتام، توسعه عدالت اجتماعي و رفع و کاهش تبعات فردي – اجتماعي و اقتصادي فقر از اهداف اجراي طرح اکرام ايتام است .وي افزود: هم‌اکنون حدود بيست هزارحامي، حمايت معنوي و مالي بيش از سه هزار يتيم تحت حمايت استان البرز را برعهده دارند.

بهره‌مندي 1034 خانواده تحت پوشش کميته امداد استان ازطرح فلاح

علي سالارکيا مديرکل کميته امداد استان در بخش ديگري از گفتگو با اشاره به طرح فلاح؛ تقويت روحيه معنوي خانواده‌هاي تحت حمايت، تقويت عزت نفس مددجويان ايجاد ارتباط مثبت اجتماعي را از اهداف اجراي اين طرح عنوان کرد و گفت: اين طرح درراستاي ارتقاي سطح معارف اسلامي خانواده‌ها و هدايت آنان براي برپايي مجالس به مناسبت اعياد و ايام ولادت و شهادت اهل بيت عصمت و طهارت اجرا و براساس آن خانواده‌ها با حمايت کميته امداد مجالس مذهبي برگزار مي‌کنند. وي افزود: بر اين اساس کميته امداد نسبت به تامين هزينه برگزاري مراسم اعزام مبلغ و روحاني جلسات مذهبي با خانواده‌ها همکاري مي‌نمايد. سالارکيا اظهار داشت: مبلغان ديني که از سوي کميته امداد به منازل مددجويان اعزام مي‌شوند ضمن بيان احکام و پاسخ به شبهات ديني و خانواده‌ها متناسب با ايام به اجراي برنامه مي‌پردازند .

رئيس کل دادگستري استان لرستان:

براي سرمايه‌گذاري در بخشهاي توليدي هيچ‌گونه مانعي وجود ندارد

خرم‌آباد – نجف‌وند

به گزارش روابط عمومي دادگستري استان لرستان رئيس کل دادگستري اين استان در جلسه حمايت از سرمايه‌گذاري در استان لرستان با بيان اينکه براي سرمايه‌گذاري در بخشهاي توليدي در استان لرستان هيچ‌گونه موانع امنيتي وقانوني وجود ندارد ودستگاههاي اجرايي و قضايي و امنيتي جهت رفع موانع تلاش خود را به کار گرفته‌اند، گفت: استان لرستان از استعدادهاي بالقوه براي سرمايه‌گذاري در بخش استخراج سنگ هاي قيمتي وبخش گردشگري برخورداراست. وي افزود: امروزه صنعت گردشگري يا توريسم جايگاه مهمي در عرصه اقتصاد وتوسعه اقتصادي کشورها را ايفا مي‌کند ودر بعضي از کشورها 90درصد بودجه ساليانه آنان را از اين صنعت به دست مي آورند ولي متاسفانه عليرغم داشتن جاذبه‌هاي گردشگري در استان عايداتي از اين طريق براي اين استان به دست نيامده است.

رئيس کل دادگستري استان لرستان با انتقاد از عملکرد بانکها و موسسات مالي در اتخاذ سيستمهاي پولي کشور و سوق دادن پولها به سمت پس‌اندازها افزود :کارکرد نامناسب بازار پول و سرمايه‌گذاري در بخشهاي توليدي را به مخاطره انداخته است و امروز بازار توليد به علت مشکلات متعدد مانند تامين تجهيزات ومواد اوليه با مشکل جدي روبروست. رئيس شوراي قضايي استان لرستان در اين راستا گفت: متاسفانه مشارکت بانکها در ايجاد واحدهاي توليدي صوري است و هزينه‌هاي گزافي را به کارگاههاي توليدي وارد کرده است به گونه‌اي که از ميان اين واحدهاي توليدي کمتر از ده درصد توانسته‌‌اند به حيات خود ادامه بدهند و بسياري در معرض ورشکستگي قرار گرفته‌اند.


 خبر 

 معاون امور عمراني استانداري خراسان رضوي تاکيد کرد؛

توسعه شهرک صنعتي توس در سال توليد ملي؛ حمايت از کار و سرمايه ايراني

مشهد - هانيه نهرين

سعيد حسين‌پور در جلسه كارگروه امور زيربنايي شهرسازي با بيان اين مطلب افزود: با الحاق 30 هكتار از زمينهاي مجاور شهرك صنعتي توس، اين شهرك گسترش مي‌يابد. وي افزود: صنوف فلزتراشان، چاپ و نشر و بعضي از صنايع پاك كه هم‌اكنون در شهرك صنعتي توس فعالند، در محدوده گسترش اين شهرك استقرار خواهند يافت. معاون امور عمراني استانداري خراسان رضوي با اشاره به مصوبات جديد اين كارگروه، اظهار داشت: احداث آرامستان جديد شهر تايباد به مساحت 30 هكتار، اجراي طرح كوره آجر سفال در شهر سلامي، احداث مجتمع خشكبار و غلات در شهر قوچان و احداث واحد فرآوري كاني غير فلزي در اراضي حومه مشهد نيز در اين كارگروه به تصويب رسيد. حسين‌پور تصويب طرح جامع و تفصيلي شهر باجگيران را از ديگر مصوبات كارگروه امور زيربنايي شهرسازي عنوان كرد.

باجه بانک صادرات در قلعه مير راه‌اندازي شد

بهارستان - خبرنگار آفرينش

با پيگيري‌هاي حاصل شده از سوي مسئولين شهرستان بهارستان به ويژه نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي شعبه اي از بانک صادرات در شهرک قلعه مير افتتاح شد. به گزارش خبرنگار ما در اين مراسم که سرپرست حوزه چهار بانک صادرات،حاج نعمت آقا محمدي به نمايندگي از نماينده مجلس و نيز معاونت فرمانداري شهرستان بهارستان مهندس آذريان حضور داشتند،سرپرست بانک صادرات شهرستانهاي غرب استان تهران به ارائه تسهيلات بانکي از سوي اين بانک پرداخت و گفت: خوشبختانه بانک صادرات براساس منشور اخلاقي خود تاکنون اقدامات بسيار موثري در حوزه بانکي انجام داده است.

اين مسئول خاطرنشان ساخت: بانک صادرات پيگير ايجاد شعبات ديگر در مناطقي مثل نصيرشهر و صالح‌آباد که شعبه ندارد مي‌باشد. معاونت اداري و مالي فرمانداري شهرستان رباط کريم ايجاد اين شعبه را خدمت ديگري بر شهروندان فهيم شهرستان بهارستان و شهرک قلعه مير بر شمرد و گفت: يکي از سياستهاي دولت بر اين است که بتواند درراستاي خدمت‌رساني به شهروندان تلاش نمايد. آذريان اظهار داشت: قطعا بخشي از مشکلات مردم عزيز قلعه مير با راه‌اندازي اين باجه مرتفع خواهد شد و پيگيري خواهيم کرد تا با همت و تعامل مديران استاني شعبات ديگري را براساس نياز منطقه داير کنيم.

در حاشيه اين مراسم که حاج نعمت آقامحمدي از طرف نماينده مردم در مجلس در اين مراسم حاضربود گفت:يکي ازسياستهاي کلي نماينده مردم شريف شهرستانهاي بهارستان و رباط کريم ارائه خدمات مطلوب به شهر و شهروندان مي‌باشد. وي تصريح کرد: آقاي نکو انصافا درراستاي فراهم نمودن هر گونه خدمات دولتي و خصوصي به شهر و شهروندان از طريق استان مجدانه پيگير مي‌باشد و راه‌اندازي شعبات بانکي که يکي از معضلات اساسي منطقه مي‌باشد از اين موارد و قابل پيگيري مي‌باشد.

آقامحمدي با اشاره به بازديد چند روز اخير نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي نيز تصريح کرد:آقاي نکو طي روزهاي گذشته به صورت سرزده از شعبات بانکي منطقه بازديد به عمل آورده بود و مستقيم به سراغ شهروندان رفته بود که ساعتها منتظر واريز مبالغ بودند وقتي گلايه‌مندي آنان را از صفوف طولاني مردم در بانکها شنيد سريعا اقدامات ويژه‌اي را در دستور کار قرار داد که خوشبختانه در کمترين زمان راه‌اندازي باجه‌اي از بانک صادرات در شهرک قلعه مير خروجي اين اقدام ارزنده ايشان بود که اين گونه خدمات قطعا با رشد پرشتابي ادامه خواهد داشت.

با احياء باتري جرثقيل‌هاي فولاد مبارکه از خروج 5 ميليون دلار ارز از کشور جلوگيري به عمل آمد

اصفهان - راعي

کارشناسان واحد تعميرات الکترونيک باتري شارژ وUPSهاي فولاد مبارکه براي اولين بار موفق شدند، عمليات احياء باتريهاي جر ثقيلها واتاق برقهاي شرکت را آغاز نمايند و از اين طريق با احياء تمامي اين باتريها که در ادامه انجام خواهد شد، ضمن صرفه‌جويي 5 ميليارد ريالي براي فولاد مبارکه از خروج 5 ميليون دلار ارز از کشور جلوگيري به عمل آورند. به گزارش خبرنگار ما از اصفهان ، کورش ايزدي کارشناس تعميرات باتري شارژر وUPSهاي فولاد مبارکه گفت :اين قبيل باتريها اکنون بيش از بيست سال است که در فولاد مبارکه مورد استفاده قرار گرفته‌اند و نياز به شستشو واحياء دارند.

وي با بيان اينکه در فولاد مبارکه حداقل 200 پک باطري نيکل کادميم 92 سلولي با آمپر ساعتهاي 25 تا 200 آمپر ساعت وجود دارد و اين باتريها ضمن از دست دادن مقادير بالايي از توان خود بر روي جرثقيلها و اتاق برقها درحال کار مي‌باشند افزود: اين باتريها هم‌اکنون در بدبينانه‌ترين حالت 50 درصد در خوش‌بينانه‌ترين حالت ، 80 تا 90 درصد قابليت احياء را دارا مي‌باشند که البته پس از عمليات احياء حداقل تا پنج سال ديگر مي‌توانند مورد استفاده قرار گيرند. ايشان ادامه داد: براي شروع کار ابتدا سه پک باتري نيکل کادميم مربوط به جرثقيل‌هاي واحد 53 که هر پک باتري آن از 192 سلول باتري نيکل کادميم 43 آمپري تشکيل شده‌است را احياء نموديم که اکنون با توان‌دهي قابل قبولي بر روي جرثقيل واحد مذکور درحال کار مي‌باشد. کوروش ايزدي در بخش ديگري ازسخنان خود قيمت تقريبي هر پک باتري مشابه چيني را حدود بيست ميليون تومان و نوع اروپايي آنرا حدود سي ميليون تومان اعلام کرد و يادآور شد اکنون ما برآنيم تا با همکاري واحد آزمايشگاه فولاد مبارکه و اساتيد دانشگاه اين کار را به نحوي انجام دهيم که هريک از سلولها تا حد 100 درصد احياء گردند.

نخستين پايگاه سلامت گردشگران در شرق تهران در رودهن راه‏اندازي مي‏شود

رودهن - خبرنگار آفرينش

رئيس مرکز جراحي محدود رودهن از راه‏اندازي نخستين پايگاه سلامت گردشگران شرق استان تهران در آينده‏اي نزديک در رودهن خبر داد. به گزارش خبرنگار آفرينش ارجمند نکويي اظهار داشت: اجراي اين طرح، کمکي براي امور فرهنگي و گردشگري محسوب مي‏شود. وي ادامه داد: با اجراي اين طرح که در شرف عملياتي شدن امور مقدماتي خود قرار دارد، گردشگران حاضر در منطقه مي‏توانند از مزاياي درماني نخستين مرکز جراحي محدود شرق استان تهران بهره‏مند شوند. نکويي با اشاره به برخي امکانات نخستين مرکز جراحي محدود شرق استان تهران خاطرنشان کرد: همه سعي متوليان راه‏اندازي اين مرکز، بر ايجاد آخرين امکانات پزشکي روز جهان براي ارائه شايسته‏ترين خدمات به مردم معطوف است.

رئيس مرکز جراحي محدود رودهن ادامه داد: اورژانس شبانه‏روزي يکي از اصلي‏ترين امکانات موجود در اين مرکز قلمداد مي‏شود.

وي اضافه کرد: داروهاي لازم براي رسيدگي به مصدومان و مجروحان اورژانسي اين مرکز به طور کامل پيش‏بيني شده است. نکويي با اشاره به ديگر امکانات اين مرکز خاطرنشان کرد: علاوه بر اين، دستگاه راديولوژي نيز از بهترين شرکت‏هاي سازنده آن خريداري شده است و به‌زودي راه‏اندازي مي‏شود. رئيس مرکز جراحي محدود رودهن ادامه داد: دستگاه سونوگرافي، دستگاه او.پي.جي ديجيتال، سنجش تراکم استخوان در بخش آزمايشگاهي، ماموگرافي و اورولوژي نيز در اين مرکز راه‏اندازي شده يا در آينده به بهره‏برداري مي‏رسد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته