جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/05/16 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 4217


کلنگ طرح فاضلاب شهر سوسنگرد از محل اوراق مشارکت به زمين زده شد


مركز تحقيقات نوروفيزيولوژي در دانشگاه علوم پزشكي آذربايجان غربي راه‌اندازي مي‌شود

فرماندار پاکدشت:
با اجرايي شدن طرحهاي مهر ماندگار شاهد رشد و شکوفايي پاکدشت خواهيم بود

فرماندار فيروزكوه:
نخستين مرحله تحويل واحدهاي مسكن مهر از اوايل مهر ماه آغاز مي‌شود


افزايش بازرسي از نانوايي‌هاي دامغان


ايران زمين


خبر


 کلنگ طرح فاضلاب شهر سوسنگرد از محل اوراق مشارکت به زمين زده شد 

 اهواز - خبرنگار آفرينش

عمليات اجرايي فاز اول شبکه فاضلاب سوسنگرد با حضور نماينده مجلس، فرماندار و ديگر مسئولين دشت آزادگان آغاز شد.فرماندار دشت آزادگان در آيين کلنگ‌زني اين طرح با اشاره به ازدياد جمعيت و توسعه شهر سوسنگرد، اصلاح شبکه فرسوده فاضلاب را با اهميت برشمرد و افزود: يکي از خواسته‌هاي اصلي و آرزوي ديرينه مردم دشت آزادگان طي ساليان اخير حل مشکل فاضلاب بود که با پيگيري استاندار و شرکت آبفاي خوزستان اين معضل با اجراي اين طرح مرتفع خواهد شد.

دغلاوي با بيان اينکه اجراي اين طرح مهم ممکن است مشکلات و سختي‌هايي به همراه داشته باشد از عموم مردم درخواست نمود که تا اتمام اين پروژه تحمل و سعه صدر داشته باشند.فرماندار دشت آزادگان همچنين به ساير دستگاهها توصيه نمود جهت تسريع در اجراي اين طرح بزرگ با شرکت آبفاي خوزستان تعامل و همکاري لازم را داشته باشند. صالحي نسب نماينده مردم دشت آزادگان و هويزه نيز در اين مراسم معضل اصلي مردم را مشکل فاضلاب عنوان و خاطرنشان کرد: به لطف پروردگار و با عنايات دولت خدمتگزار و پيگيري مجموعه آبفاي استان اين مشکل با عرضه اوراق مشارکت مردمي در آستانه برطرف شدن قرار دارد.وي اجراي سريع و منسجم طرح فاضلاب در مناطق اولويت دار را تا پيش از اجراي فصل بارندگي ضروري خواند و بر نظارت هر چه بيشتر در اجراي با کيفيت اين طرح تاکيد نمود. سرپرست شرکت آبفاي خوزستان نيز دراين آئين درخصوص جزئيات اين طرح گفت: اين پروژه آرزوي ديرينه مردم دشت آزادگان و شهر سوسنگرد بود که هر سال به تناسب اعتباري که دولت به اين امر اختصاص مي‌داد بخشي از آن بر اساس اولويت به مرحله اجرا مي‌رسيد. صنيعي نژاد اعتبار اجراي اين طرح را 8 ميليارد تومان و از محل اعتبار مشارکتهاي مردمي (اوراق مشارکت)ذکر کرد و افزود: اين ميزان اعتبار با اعتبار 8 سال گذشته شهرهاي سوسنگرد، بستان، رفيع و هويزه برابري مي‌کند که اين اتفاق نشان از نگاه ويژه دولت به حل مشکل فاضلاب مردم خوزستان دارد.

وي با بيان اينکه اجراي فاز اول طرح جامع فاضلاب شهر سوسنگرد حداکثر ظرف مدت 2 سال آينده به بهره‌برداري مي‌رسد، خاطرنشان کرد: جمع کل خطوط لوله‌گذاري در طرح جامع فاضلاب شهر سوسنگرد 96 کيلومتر است که براي اجراي آن 300 ميليارد ريال از محل اعتبار مشارکتهاي مردمي اعتبار پيش‌بيني شده است که اجراي مابقي اين طرح در فازهاي بعدي به مرحله اجرا در مي‌آيد.

گفتني است افق طرح جامع فاضلاب سوسنگرد سال 1415 بوده و 77 هزار نفر جمعيت را تحت پوشش قرار خواهد داد.


 مركز تحقيقات نوروفيزيولوژي در دانشگاه علوم پزشكي آذربايجان غربي راه‌اندازي مي‌شود 

 اروميه - خبرنگار آفرينش

رييس دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني آذربايجان غربي گفت: مركز تحقيقات نوروفيزيولوژي در اين دانشگاه راه‌اندازي مي‌شود. كوروش ساكي افزود: تاسيس اين مركز در آخرين جلسه شوراي گسترش دانشگاههاي علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني كشور مورد موافقت اعضا قرار گرفت. وي اضافه كرد: اين مركز به منظور ايجاد هماهنگي بين پژوهش كاربردي در علوم پايه بخش باليني در حيطه علوم اعصاب با استفاده از پتانسيلهاي گروه فيزيولوژي و بافت‌شناسي و وجود متخصص لورسانس و امكانات موجود در دانشگاه تاسيس مي‌شود.

وي اظهار كرد: راه‌اندازي اين مركز تحقيقاتي مي‌تواند علاوه بر توليد علم و تربيت نيروي پژوهشي مفيد درراستاي درمان بيماريهاي سيستم عصبي نيز تاثيرگذار باشد. رييس دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني آذربايجان غربي اظهار اميدواري كرد، با راه‌اندازي اين مركز، روند ارائه خدمات بهداشتي و تحقيقاتي در حوزه سيستمهاي عصبي سرعت و كيفيت بيشتري بگيرد. ساكي همچنين از موافقت شوراي گسترش دانشگاههاي علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني كشور با راه‌اندازي دو رشته در مقاطع تحصيلات تكميلي در دانشگاه علوم پزشكي استان خبر داد و افزود: رشته دكتراي عمومي داروسازي با ظرفيت پذيرش 30 دانشجو براي يك دوره و راه‌اندازي رشته سلامت رسانه در مقطع كارشناسي ارشد ناپيوسته با ظرفيت چهار دانشجو براي يك دوره اين رشته‎ها را شامل مي‌شود.


 فرماندار پاکدشت:
 با اجرايي شدن طرحهاي مهر ماندگار شاهد رشد و شکوفايي پاکدشت خواهيم بود 

 پاکدشت - مجيد انوري

فرماندارپاکدشت گفت: با اجراي اين طرحهاي ماندگار زمينه‌هاي عمران، آباداني، اشتغال و همچنين رفاه و آسايش مردم محقق خواهد شد و مناطق شهري و روستايي پاکدشت از خدمات ارزشمند طرحهاي مهر ماندگار برخوردار خواهند شد.

فرماندارپاکدشت در جلسه تشکيل ستاد پروژه‌هاي مهر ماندگار شهرستان اظهارداشت: در اين طرح دولت با عزم جدي و راسخ و روحيه بسيجي و جهادي وارد صحنه شده و با اختصاص اعتبارات زيادي مشکلات و موانع اجراي پروژه‌هاي کلان کشور را شناسايي کرده و درراستاي رفع آنها درحال اقدام است. مقبلي با اشاره به اينکه طرح مهر ماندگار از جلوه‌هاي مهم خدمت‌رساني و از طرح‌هاي ابتکاري دولت خدمتگزار است ادامه داد:با روي کار آمدن دولت دهم رفع محروميت‌زدايي از اولويتهاي اساسي و راهبردي دولت محترم قرار گرفت که با برنامه‌هايي که طي چند سال گذشته تدوين و طراحي شد قسمت اعظم نقاط محروم کشور از اين خدمات بهره‌مند شدند. وي با بيان اينکه با اجرايي شدن طرح مهر ماندگار شاهد شکوفايي در پاکدشت خواهيم بود افزود: به فضل خداي متعال در حوزه عمران و آباداني شهرمان رشد قابل‌توجهي را شاهد هستيم که انشاءا... تا پايان دولت دهم پروژه‌هاي مهر ماندگار در شهرمان افتتاح و به بهره‌برداري خواهد رسيد.


 فرماندار فيروزكوه:
 نخستين مرحله تحويل واحدهاي مسكن مهر از اوايل مهر ماه آغاز مي‌شود 

 فيروزكوه - خبرنگار آفرينش

فرماندار فيروزكوه گفت: نخستين مرحله تحويل تدريجي واحدهاي مسكن مهر از اوايل مهر ماه به واجدين شرايط آغاز مي‌شود. به گزارش خبرنگار آفرينش ،'سعيد افشار نادري'، با اشاره به اهتمام ويژه وزير راه و شهرسازي به مسكن مهر و بازديد دوباره وي از اين پروژه را مايه مباهات و بركت دانست. وي افزود: خوشبختانه بازديد وزير راه و شهرسازي از پروژه مسكن مهر فيروزكوه مزاياي بسيار خوبي داشت و اقدامات بسيار ارزنده‌اي براي تسريع روند تكميل اين طرح صورت گرفت.

فرماندار فيروزكوه با اشاره به تلاشهاي اخير در تامين زيرساختهاي مسكن مهر اعم از پروژه آبرساني، گازرساني، برق‌رساني، مخابرات و آغاز عمليات آماده‌سازي طرحهايي همچون مسجد، محوطه‌‍سازي، ورودي شهرك و دو مدرسه با همكاري نوسازي مدارس استان تهران، گفت: روند پيشرفت مسكن مهر فيروزكوه از نظر وزير رضايتبخش بود.

افشار نادري، تصريح كرد: به‌رغم محدوديتهاي اقليمي و برودت هوا در حدود هفت ماه سال در فيروزكوه و كاهش اين مدت از فعاليتهاي عمراني، رضايت وزير از پيشرفت پروژه مسرت‌‎بخش بود. وي از بررسي مشكلات و موانع موجود در اين طرح در بازديد نيكزاد و ساير مسوولان كشوري و استاني خبر داد و گفت: براي اتمام و تسريع در باقي مانده عمليات عمراني تصميمات خوبي با درايت 'علي نيكزاد' اتخاذ شد. فرماندار فيروزكوه، خاطرنشان كرد: ياري تعاونيها براي تامين ميزان آورده و برخورداري از تسهيلات بانكي به افرادي كه تمكن مالي چنداني ندارند، مساعدتي از سوي دولت و وزير به مردم اين منطقه بود.

افشار نادري با اشاره به اينكه خوشبختانه مشكل جدي در تكميل مسكن مهر فيروزكوه وجود ندارد و انشاا... براساس برنامه زمانبندي شده واحدهاي مسكوني به تدريج از اوايل مهر ماه به واجدين شرايط تحويل داده مي‌شود، از تلاش دست‌اندركاران اين طرح اعم از تعاونيها، پيمانكاران و دستگاههاي نظارتي و ... قدرداني كرد.


 افزايش بازرسي از نانوايي‌هاي دامغان  

دامغان - خبرنگار آفرينش: معاون اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دامغان گفت: بازرسي از نانواييهاي شهرستان دامغان افزايش خواهد يافت. علي سلامي گفت: بازرسي از واحدهاي نانوايي در سطح شهرستان دامغان به صورت کمي و کيفي گسترده‌تر و روزانه مي‌شود. معاون اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دامغان با اشاره به اينکه اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دامغان با هدف افزايش بازرسي از نانواييهاي اين شهرستان به 12 نفر نيروي بازرسي، آموزشهاي ويژه و اختصاصي داده است افزود: بازرسان آموزش‌ديده نانواييهاي دامغان را به صورت روزانه و از بعد کمي و کيفي رصد خواهند کرد. وي به چگونگي بازرسي از نانواييها از سوي بازرسان اشاره کرد و گفت: بازرسان ويژه آرد و نان در تمام مواردي که در يک واحد نانوايي وجود دارد حق ورود دارند. سلامي گفت: واحدهاي نانوايي موظف به رعايت نکات فني و بهداشتي اعم از رعايت ساعت پخت و شيفتهاي پخت،تعطيلات مجاز و غير مجاز،رعايت نوع پخت تعيين‌شده در پروانه کسب، طرز تهيه خمير با مواد و وسايل استاندارد و بهداشتي شامل خميرمايه استاندارد و بهداشتي و نمک تصفيه‌شده يددار و مکملهاي موردتاييد، رعايت مسائل بهداشت فردي و ... مي‌باشند.


 ايران زمين 

 معافيت 7/1 ميليون يورويي براي ورود مواد اوليه توليد خراسان رضوي

مشهد - هانيه نهرين

رئيس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان خراسان رضوي گفت: با صدور 116 مجوز، بخش صنعت و معدن استان از 7/1 ميليون يورو تسهيلات براي ورود مواد اوليه در سه ماهه نخست سال جاري برخوردار شدند. علي صفرزاده گفت: در اجراي ماده 121 قانون امورگمركي، معافيت 7/1 ميليون يورويي شامل بخش صنعت و معدن استان براي ورود مواد اوليه شد. وي افزود: ارزش مجموع مواد اوليه وارد شده خارجي مشمول اين قانون 6/12 ميليون يورو مي‌باشدكه كارآفرينان صنعت معدن و تجارت استان از پرداخت 7/1 ميليون يورو تسهيلات براي ورود مواد اوليه برخوردارشده‌اند. صفرزاده در ادامه گروه صنعتي مواد اوليه فوق را بترتيب شامل: مواد اوليه گروه هاي صنعتي خودروسازي وقطعات، برق و الكترونيك، فلزي، نساجي وپوشاك، غذايي و آشاميدني، شيميايي و دارويي ذكركرد.

طرح توسعه کشاورزي زمينه اشتغال افراد بيکار را فراهم مي‏کند

فيروزکوه - خبرنگار آفرينش

فرماندار شهرستان فيروزکوه گفت: با اجراي طرح توسعه بزرگ کشاورزي زمينه اشتغال افراد بيکار فراهم مي‏شود. سعيد افشارنادري در ديدار چهره به چهره با روستائيان و شهروندان شهرستان فيروزکوه پس از شنيدن مسائل و مشکلات مطرح شده از سوي مراجعان، دستورات لازم را پس از بررسي‏هاي لازم به منظور برطرف شدن مشکلات صادر کرد. در اين ديدار مرمت آسفالت، از بين بردن آفت ملخ، رفع نواقص و برخي کاستي‏ها در آب آشاميدني تعدادي از روستاها، پوشش انهار، کمک‏هاي مالي و اجراي طرح‏هاي توليدي و اشتغال و درخواست تسريع در پيگيري و انجام کارها در دستگاه‏ها و ادارات دولتي بخشي از اين تقاضاهاي مردمي از فرماندار شهرستان فيروزکوه بود. فرماندار فيروزکوه در حاشيه اين ملاقات در زمينه طرح توسعه بزرگ کشاورزي در شهرستان فيروزکوه توضيحات جامعي را با هدف اطلاع‏رساني به افراد واجد شرايط ارائه کرد. 

کوليوند:

اعمال مديريت واحد شهري تحقق‌پذيري اهداف اين بخش را افزايش مي‌دهد

کرج - خاکپور

نماينده مردم کرج در مجلس شوراي اسلامي با تاکيد بر اجراي طرح مديريت واحد شهري در اين کلانشهر افزود: مديريت واحد شهري زمينه هاي موثري را براي افزايش آستانه تحقق‌پذيري اهداف مديريت شهري فراهم مي‌کند. به گزارش پايگاه خبري مديريت شهري کرج، محمد جواد کوليوند در گفتگو با پايگاه خبري مديريت شهري كرج با بيان اين مطلب گفت: اعمال مديريت در قالب يک مديريت واحد از لازمه‌هاي مديريت بر کلانشهر دو ميليون نفري کرج است. وي با اشاره به رويکرد مديريتي در ساير کشورها با بيان اينکه، در اين کشورها مديريت در قالب "مديريت واحد شهري" اعمال مي‌شود، افزود: روي آوردن به اين سيستم مديريتي از الزامات مهمي است که بايد در کرج به طور ويژه و با جديت دنبال شود.

اين مسئول با بيان اينکه، فعاليت همه ادارات خدمات‌رسان شهري به نحوي به فعاليتهاي شهرداري مربوط مي‌شود، عنوان کرد: عملکرد و فعاليت شهرداريها به گونه‌اي است که خدمات مختلف ادارات خدمات‌رسان شهرداري را پوشش مي‌دهد. کوليوند، اشراف مديريت شهري بر کليه مسائل و موضوعات شهري را يادآور شد و با بيان اينکه، پوشش همه فعاليت هاي شهري با شهرداري است، گفت: اين مهم ضرورت تحقق مديريت واحد شهري با مسئوليت و تعهد شهرداري در کرج را دو چندان مي‌کند.

تدوين سند راهبردي مديريت واحد شهري

نماينده مردم کرج در مجلس شوراي اسلامي، تدوين سند راهبردي را مهم ارزيابي کرد و با تاکيد بر تحقق آن در کوتاهترين زمان ممکن، افزود: تدوين و تهيه اين سند موجب سازماندهي و تعامل دستگاههاي خدمات رسان شهري مي‌شود. کوليوند خاطرنشان کرد: از ديگر فوايد مديريت واحد شهري حذف موازي کاري است که اين امر عاملي براي حذف دامنه ناهماهنگي دستگاهها و افزايش وحدت رويه مي‌شود. وي با بيان اينکه، شهرها به خودي خود داراي هويت يکپارچه‌اي هستند، افزود: توجه به اين مهم بزرگترين دليل براي ايجاد مديريت واحد شهري است.

وحدت بخشي برنامه‌اي به عناصر مختلف سازمانها

نماينده مردم کرج در مجلس شوراي اسلامي، وحدت بخشي برنامه اي به عناصر و اجزاي مختلف سازمانهاي خدمان‌رسان را از خروجيهاي مهم تحقق "مديريت واحد شهري" ذکر و عنوان کرد: توسعه منطقي شهر در اثر اجراي صحيح اين مهم محقق مي‌شود. کوليوند بيان کرد: در مديريت واحد شهري برنامه‌ريزي براي شهر به منظور توسعه سازماني، اجتماعي، فرهنگي و ... صورت مي‌گيرد. وي کاهش مشکلات خدمات شهري و جلب رضايت شهروندان را از مهمترين مسائل مديريتي در شهر به عنوان يک جامعه شهري دانست و افزود: با ايجاد مديريت واحد شهري، نيازهاي زندگي شهروندي و خواسته‌هاي منطقي و به حق آنان از زندگي شهري به نحو موثري امکان‌پذير مي‌شود. اين مسئول، تقويت روحيه مشارکت شهروندان در امور شهري را از ديگر نتايج "مديريت واحد شهري" ذکر و بيان کرد: شهر در گرو مديريت واحد شهري و اجراي برنامه‌هاي هدفمند به استانداردها و معيارهاي مديريت کارآمد مي‌رسد.

ثبت رکورد توليد و کاهش مصرف انرژي الکتريکي در ناحيه فولاد سازي و نورد پيوسته سبا شرکت فولاد مبارکه اصفهان

اصفهان - راعي

سيروس اسدي کارشناس توليد فولاد سازي سبا از کسب رکورد توليد 64 هزار و 800 تن فولاد مذاب و کاهش مصرف انرژي الکتريکي در ناحيه فولاد سازي ونورد پيوسته فولاد مبارکه در تير ماه خبرداد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان ، وي با تاکيد بر اين مطلب که دستيابي به اين رکورد در حالي محقق شده که علي رغم افزايش توليد کاهش مصرف انرژي را شاهد بوده‌ايم تصريح کرد: در اين ناحيه ميزان انرژي مصرفي از 689 kwh/ton در خردادماه به 638 kwh/ton در تير ماه تقليل يافت که اين امر علاوه بر حفظ سرمايه‌هاي ملي کشور تاثير مهمي در کاهش هزينه‌ها دارد.ايشان در بخش ديگري از سخنان به دلايل تحقق اين مهم اشاره کرد و گفت: ارتقاء شاخص بهره‌وري مفيد (I U) کوره به 94/85 درصد نسبت به ماه پيش، افزايش توان الکتريکي کوره و کاهش Power on Time آن، بهينه نمودن مصرف سرباره سازها با کنترل و تثبيت کيفيت آنها،ايجاد ثبات در منابع تامين آهن اسفنجي و فرايند توليد از عمده‌ترين اين موارد بوده است ضمن اينکه بايد کاهش تلفات انرژي از طريق سيستم مکش غبار بدليل کاهش زمان تخليه تا تخليه بعدي بميزان 3 درصد را نيز به اين موارد اضافه کرد.وي درخاتمه ضمن تشکر از حمايتهاي مديرعامل شرکت، معاونت بهره‌برداري، مديريت و کليه پرسنل تلاشگر ناحيه، واحدهاي سرويس‌دهنده و پيمانکاران ابراز اميد واري نمود: انشاا... با حفظ و ارتقاء شرايط موجود و همچنين افزايش بهره‌وري نيروي انساني و استفاده بهينه از تجهيزات در آينده شاهد رکوردهاي جديدتري در اين ناحيه باشيم.

فيروزکوه ظرفيت‏هاي مناسبي براي صادرات غيرنفتي دارد

فيروزکوه - خبرنگار آفرينش

معاون فرماندار فيروزکوه گفت: شهرستان فيروزکوه از ظرفيت‏هاي مناسبي از جمله محصول سيمان، آبميوه و ... به منظور صادرات غيرنفتي برخوردار است. به گزارش خبرنگار آفرينش اسماعيل اسفنديار، بر سامان‏دهي مجامع امور صنفي در شهرستان فيروزکوه تاکيد کرد.وي ادامه داد: يکي از ماموريت‏هاي اداره صنعت، معدن و تجارت در شهرستان فيروزکوه سامان‏دهي اصناف است.اسفنديار مجامع صنفي را بال اجرايي اداره صنعت، معدن و تجارت دانست و افزود: با در اختيار گذاشتن شبکه‏هاي توزيع از سوي مجمع امور صنفي هر برنامه‏اي در حوزه تنظيم بازار اثربخش است. معاون اداري مالي و برنامه‏ريزي فرماندار شهرستان فيروزکوه همکاري مجمع امور صنفي را با اداره صنعت، معدن و تجارت براي پيشبرد اهداف مورد نظر که در راس آنها تنظيم بازار است، ضروري دانست. اسفنديار در ادامه از وارد شدن 5 هزار کيلوگرم برنج به قيمت 19 هزار ريال، روغن حلبي پنج کيلوگرمي به ميزان 5/2 تن به قيمت 125 هزار ريال، گوشت گوسفندي سه تن به قيمت 150 هزار ريال به شهرستان فيروزکوه خبر داد.

وي اضافه کرد: با پيگيري‏هاي به عمل آمده محدوديت‏ها و مشکلات انبار دپوي اين محصولات به زودي برطرف خواهد شد. معاون اداري مالي و برنامه‏ريزي فرماندار شهرستان فيروزکوه در زمينه صادرات غيرنفتي گفت: در شهرستان فيروزکوه از ظرفيت‏هاي مناسبي از جمله محصول سيمان، آبميوه و ... به منظور صادرات غيرنفتي برخوردار هستيم. اسفنديار تصريح کرد: در حال حاضر يک شرکت توليدکننده محصول آبميوه در اين شهرستان با کشورهاي عربي قراردادهايي را منعقد کرده است که در زمينه صادرات غيرنفتي شهرستان فيروزکوه اين امر گام مثبتي محسوب مي‏شود. معاون اداري مالي و برنامه‏ريزي فرماندار شهرستان فيروزکوه تصريح کرد: همچنين وجود دو کارخانه سيمان در شهرستان فيروزکوه و صادرات محصول سيمان از ديگر ظرفيت‏هاي مهم اين شهرستان است.


 خبر 

 عليقلي‌زاده شهردار گلستان:

فعاليت شهرداران وقت براساس سلايق شخصي بوده است

بهارستان - خبرنگار آفرينش

شهردار شهرگلستان در مراسم ضيافت افطاري در جمع صدها نفر از ذاکرين اهل بيت شهرستان بهارستان ضمن عرض قبولي طاعات و عبادات همه روزه‌داران گفت: متاسفانه شهرداران وقت گلستان در گذشته نه چندان دور براساس سلايق شخصي اقدام به اجراي برخي از پروژه‌هاي عمراني و خدماتي در اين منطقه نموده‌اند.به گزارش خبرنگار ما مهندس عليقلي‌زاده اظهار داشت: ما امروز وارث برخي از مشکلاتي هستيم که شهرداران وقت اين شهر بدون هيچ گونه مطالعه کارشناسي اقدام به اجراي برخي طرحهاي عمراني و خدماتي نموده‌اند.

به گفته وي ايجاد فضاي سبز به منظور جلب توجه افکار عمومي بر روي اراضي شخصي مردم يکي از اقدامات غيرقانوني بوده که امروزه شهرداري را با چالش جدي درمحاکم قضايي مواجه ساخته است.اين مسئول ادامه داد: در کجاي قانون آمده که ما متوليان امور شهري بخواهيم بر روي اراضي مردم که داراي اسناد مالکيت هستند اقدام به اجراي پروژه‌هايي از جمله بوستان محلي کنيم ،چرا که بدون توافق مالک، اين اقدام کاملا غيرقانوني به شمار مي‌رود.

شهردار گلستان خاطرنشان ساخت:اينگونه اقدامات غير قانوني ضمن ايجاد بدبيني مردم نسبت به خدمات دولت، شهرداري گلستان رادر مراجع قضايي محکوم به پرداخت خسارات سنگين نموده است. شهردارگلستان در ادامه همچنين با اظهار تاسف از وضعيت موجوددر کوچه‌ها و برخي معابر اصلي اين شهر که داراي مشکلاتي مي‌باشد گفت: بنده که همه روزه از مناطق مختلف شهري بازديد مي‌نمايم واقعا شرمنده اين مردم هستم و دليل اصلي اين خرابي‌ها عدم تناسب جمعيت با امکانات موجود مي‌باشد چرا که اين شهر در سال 90، نه ميليارد بودجه داشته که در مقايسه با حقوق يک ميلياردي پرسنل موجود نسبت به ديگر شهرداريهاي کشور از فاصله بسيار زيادي برخوردار مي‌باشد.

عليقلي‌زاده،رانت خواري و زد و بندهاي برخي افراد را در گذشته با اين مجموعه، موجب عقب‌ماندگي اين شهر توصيف کرد و افزود: بنده شخصا چند مورد پرونده را که مورد بررسي قرار دادم متوجه شدم که فقط در چهار فقره پرونده 70 ميليارد ريال راکد مانده که در اين راستا هيچ اقدامي صورت نگرفته است.اين مسئول عدم وابستگي خود را به هر جناح و افراد خاصي که بخواهد موجب لطمه به حقوق شهروندي باشد را رد کرد و اظهار داشت: بنده وامدار هيچ شخصي و جريان خاصي در اين شهر نيستم که بخواهم درخصوص حقوق و مطالبات بحق شهر و شهروندان عقب‌نشيني کنم.

وي در پاسخ به سوال يکي از مداحان حاضر در اين ضيافت مبني بر کمبود مراکز فرهنگي تصريح کرد: متاسفانه اين شهر با اين حجم جمعيتي فقط يک واحد فرهنگسرا دارد که به دليل نفوذ برخي افراد در اختيار يک طيف خاص قرار گرفته است که اين افراد با نام اسلام و دين به اين مقوله اساسي ضربه مي‌زنند و ما نيز عليرغم هزينه‌هاي سنگين تا کنون سعي در مقابله با اين افراد و طيف خاص را داشته‌ايم.عليقلي‌زاده همچنين از پاکسازي اين شهرداري ازوجود برخي جريانات خاص خبر داد و گفت: از اولين روز کاري خود با افراد و جرياناتي مواجه شدم که مطالبات غير قانوني داشتند ولي از آنجائي که بنده براي خدمت به شهروندان با حکم استاندار تهران پا به اين مجموعه گذاشتم با اقتدار تمام در مقابل زورگوييهاي آنان ايستادگي کردم و خواهم کرد و اجازه دخالت به هيچ اشخاصي را در نهاد شهرداري را نخواهم داد.

شهردار گلستان رهنمودهاي حکيمانه مقام معظم رهبري رامبني بر خدمت رساني به مردم در نهاد خدمات‌رساني را اولويت کاري خود در شهرداري بر شمرد و افزود: مقام معظم رهبري در سخنان حکيمانه خود تکليف را بر همه خدمتگزاران با يک بصيرت‌افزايي ارزشمند ترسيم نموده که ما نيز به تبعيت از اين سخنان گهربار فعاليت خود را در اين شهر آغاز نموده‌ايم و به احدي اجازه نخواهيم داد که در اين مسير بخواهند مانع‌تراشي کنند.

اين مسئول در پاسخ به سوال يکي ديگر از ذاکرين اهل بيت مبني بر چگونگي فعاليت فرهنگسراي عترت و قرآن که امروزه در اختيار يک طيف خاص قرار گرفته است نيز اظهار داشت: متاسفانه برخي از اين افراد با نام دين و اسلام درآن فرهنگسرا در صدد ضربه زدن به دين مبين اسلام را دارند چرا که در اين شهر انجمنهاي مختلفي وجود دارد که از ما انتظار دارند که اين مجموعه را در اختيار آنان نيز قرار دهيم .

به گفته وي پيرو درخواست اعضاي انجمن شعروادب، خوشنويسي و ديگر انجمنهاي فعال نيز اين افراد مقاومت مي‌نمايند و در پاسخ به در خواست اين افراد مي‌گويند در اين مجموعه فقط بايستي فعاليت قرآني صورت گيرد.

عليقلي زاده در ادامه از تعامل و همراهي مردم و مسئولين با مجموعه شهرداري خبر داد و افزود: خوشبختانه هم اکنون يک اتفاق نظر خوبي در حال شکل‌گيري با حضور امام جمعه مردمي و ارزشمند و نيز نماينده مردمي دلسوز در مجلس شوراي اسلامي مي‌باشد که بنده اين اتحاد و همدلي را رمز موفقيت و آباداني اين شهر مي دانم و اجازه نمي‌دهم که برخي جريانات خاص که مطالبات غيرقانوني خود را نتوانستند از شهرداري بگيرند بخواهند براي اين بزرگواران ذهنيت ايجاد نمايند.

عليقلي زاده در ادامه از تشکيل 3 منطقه شهرداري در اين شهر خبر داد و افزود: با جذب نيروهاي تحصيل کرده منطقه و اعزام آنها به اقصي نقاط شهرداريهاي کشور در نظر داريم در آينده نه چندان دور با تکميل دوره‌هاي تخصصي اين افراد، 3 منطقه شهري رابا مجوز استان ايجاد کنيم که با اجراي اين طرح تحولي نو در خدمات‌رساني به شهروندان عزيز حاصل خواهد شد.

به گفته وي نرخ رشد جمعيتي در اين شهر و حجم گستردگي منطقه و نيز سرگرداني مراجعين به شهرداري يکي از عوامل اصلي ايجاد 3 منطقه شهرداري در نقاط قلعه مير، سلطان‌آباد و سبزدشت بوده که مي‌تواند در امر سهولت تسهيلات به شهروندان اثرگذار باشد. پيش از سخنان اين شهردار تني چند از مداحان به مسائل و مشکلات شهري پرداختند و سپس يکي از ذاکرين اهل بيت به نمايندگي ازساير مداحان اهل بيت شهرستان بهارستان نيز گفت: خوشبختانه پس از20 سال اين نشست با درايت شهردار گلستان تشکيل شده که مي‌تواند در نوع خود اثرگذار باشد. وي ادامه داد: از آن جايي که هر مداحي به طور متوسط ماهيانه دو مراسم درسطح شهر برگزار مي‌نمايد، اين دسته از افرادمي‌توانند کمک حال خوبي براي اهداف شهري محسوب شوند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته