جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/05/17 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 4218


حذف اضافه‌کاري کارمندان تکذيب شد


يارانه مرداد امشب در حساب خانوارها


تريبون اقتصادي


نهادهاي مالي


قيمت جهاني نفت به مرز 110 دلار رسيد


انتقاد شديد از افزايش نرخ رسمي ارز


 حذف اضافه‌کاري کارمندان تکذيب شد  

معاون حقوقي معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس‌جمهور با اشاره به درج برخي اخبار مبني بر احتمال حذف اضافه‌کار کارمندان در برخي از رسانه‌ها و سايت‌ها، گفت: حذف اضافه‌کاري کارمندان شايعه است و صحت ندارد. به گزارش ايسنا، عبدالعلي تاجي در گفت‌وگويي اظهار كرد: رعايت نكردن اصول حرفه‌اي از سوي خبرنگار يکي از خبرگزاري‌ها موجب انتشار اين شايعه شده است. وي براي رد اين ادعا، به حقوق کارکنان معاونت حقوقي اشاره کرد و گفت: در تيرماه هم حقوق و هم اضافه‌کار کارمندان به طور کامل پرداخت شده است. معاون حقوقي امور مجلس و استانهاي معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس‌جمهور گفت: خبر حذف اضافه کار کارمندان شايعه‌يي بيش نيست و صحت ندارد.

اخبار حذف اضافه‌کاري کارمندان کذب محض است

معاون حقوقي معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس جمهوري با اشاره به درج برخي اخبار مبني بر احتمال حذف اضافه کار کارمندان در برخي از رسانه‌ها و سايت‌ها، گفت: حذف اضافه کاري کارمندان شايعه است و صحت ندارد. به گزارش ايسنا، عبدالعلي تاجي اظهار كرد: عدم رعايت اصول حرفه‌اي از سوي خبرنگار يکي از خبرگزاري‌ها موجب انتشار اين شايعه شده است. معاون حقوقي امور مجلس و استانهاي معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس جمهوري براي رد ادعاي مطرح شده به حقوق کارکنان معاونت حقوقي اشاره کرد و گفت: در تير ماه هم حقوق و هم اضافه کار کارمندان به طور کامل پرداخت شده است. تاجي گفت: خبر حذف اضافه کار کارمندان شايعه‌ايي بيش نيست و صحت ندارد.


 يارانه مرداد امشب در حساب خانوارها 

مطابق روال ماه‌هاي گذشته يارانه مرداد ماه بايد شب آينده به حساب سرپرستان خانوار واريز شود.به گزارش ايسنا، در حالي كه گفته مي شد يارانه بايد در هفته دوم هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واريز شود، چند ماه است كه سازمان هدفمندسازي يارانه‌ها مبلغ يارانه را در نيمه دوم ماه به حساب سرپرستان خانوار واريز مي‌كند.در صورتي كه يارانه 45 هزار و 500 توماني امشب به حساب واريز شود از صبح هجدهم مرداد ماه قابل برداشت خواهد بود.بر اين اساس 74.5 ميليون نفر ايراني يارانه مرحله اول قانون هدفمندسازي يارانه‌ها را دريافت مي‌كنند.

اجراي گام دوم

رييس كميسيون برنامه و بودجه مجلس، از اجراي مرحله دوم هدفمندسازي يارانه‌ها تا پايان سال جاري خبر داد و افزود: يقينا دولتمردان گام دوم اجراي هدفمندسازي يارانه‌ها را به سال 1392 موكول نخواهند كرد.حجت‌الاسلام و المسلمين غلامرضا مصباحي‌مقدم در گفت‌وگو با ايسنا، رايگان شدن درمان و حمايت از توليد را مشروط به اجراي فاز دوم قانون هدفمندسازي يارانه‌ها دانست و گفت: وقفه يا تاخير در اجراي اين قانون يعني ضرر بيشتر اقتصاد ملي.وي گفت: زمان مناسب اجراي فاز دوم هدفمندسازي يارانه‌ها در گرو فضاي عمومي جامعه و شرايط داخلي و خارجي است.نماينده مردم تهران خواستار پديد آوردن شرايط لازم براي اجراي فاز دوم قانون هدفمندسازي يارانه‌ها شد و افزود: بايد شرايط اقتصادي را مديريت كرد نه اينكه منتظر عوامل غيرقابل پيش‌بيني بنشينيم و در مقام معلول نقش ‌آفرين شويم به بيان ديگر نوسان قيمت‌ها و بالا بودن نرخ تورم موجب نارضايتي مردم مي شود و اين وضعيت يعني فراهم نبودن شرايط اجراي گام دوم قانون هدفمندسازي يارانه‌ها.


 تريبون اقتصادي 

 خريد برق مازاد مردم توسط دولت

وزير نيرو با اشاره به تعريف يک بسته حمايتي براي نصب و راه‌اندازي نيروگاه‌هاي برق خانگي، اعلام کرد: با راه‌اندازي اين نسل جديد نيروگاه‌ها، در فاز دوم هدفمندي يارانه‌ها امکان خريد تضميني برق مازاد مردم توسط دولت ديده شده است.مجيد نامجو در گفتگو با مهر درباره طرح جديد دولت براي نصب و راه‌اندازي نيروگاه‌هاي برق خانگي، گفت: در حال حاضر به منظور توسعه ظرفيت توليد برق تجديدپذير سياست‌هاي جديد مالي و بانکي در دستور کار دولت قرار گرفته است. وزير نيرو با اعلام اينکه با موافقت دولت قيمت خريد تضميني برق تجديدپذير به 130 تومان به ازاي هر کيلووات ساعت افزايش يافته است، تصريح کرد: اين در حالي است که هم اکنون متوسط قيمت خريد برق از نيروگاه هاي حرارتي بين 35 تا 40 تومان است.

زعفران، طلاي سرخ آشپزخانه ها

همه ما زعفران اين گياه خوش رنگ و خوش عطر و بو و با خاصيت را مي شناسيم و با خواص معجزه گر آن آشنا هستيم. زعفران از دسته گياهاني است که هم خواص درماني فراوان و هم مصرف غذائي دارد.با توجه به اين فوايد جاي تعجب ندارد که قيمت زعفران سر به فلک بکشد و حکم طلا را داشته باشد. البته اين اواخر با توجه به رشد صعودي نرخ زعفران شاهد عرضه محصولاتي چون اسپري زعفران، قرص زعفران هم در بازار هستيم که متاسفانه گويا کيفيت زعفران واقعي را ندارد.اليت که از توليد کنندگان مطرح محصولات غذايي سريع است براي رفاه حال مصرف کنندگان محصولي به بازار عرضه کرده است که توجه ها را به خود جلب کرده است.اين محصول جديد عصاره زعفران اليت است که در بسته هاي هشت تايي به بازار عرضه شده است. عصاره زعفران اليت که در حقيقت پودر فشرده شده زعفران با حفظ خاصيت هاي اين طلاي خوراکي است علاوه براينکه قيمت مناسبي دارد و استفاده از آن از لحاظ اقتصادي مقرون به صرفه تر است تا استفاده از زعفران طبيعي، در زمان هم صرفه جويي مي کند. چرا که ديگر نيازي به آسياب يا کوبيدن زعفران با هاون و .... نيست. به راحتي و به سادگي آب خوردن عصاره زعفران اليت را به غذاي مورد نظر يا به مواد غذايي اضافه کنيد و از عطر، بو و طعم زعفران بهره مند شويد. پس اگر تا به حال به دليل قيمت بالاي زعفران و مصرف آن دست به عصا عمل مي کرديد، اگر تا به حال ناچار از محصولاتي استفاده مي کرديد که از کيفيت آنها رضايت نداشتيد حالا مشکلتان حل شده است و مي توانيد با خيال راحت و صرف هزينه اي منطقي و البته مناسب از عصاره زعفران درست با همان خاصيت و کيفيت زعفران سنتي استفاده کنيد.

سامسونگ به‌روز رساني نرم‌افزاريِ «Premium Suite» را براي GALAXY Note عرضه مي‌کند

مجموعه نرم‌افزاري شامل برنامه‌هاي انحصاري S Pen، قابليت‌هاي چند رسانه‌ايِ بهبود يافته و نسخه 4.0 سيستم‌عامل آندرويد است. کمپاني سامسونگ الکترونيکس، اعلام کرد که ، به‌روز رساني نرم‌افزاري «Premium Suite»، ويژه تبلت/اسمارت‌فون GALAXY Note، را عرضه خواهد کرد. اين به‌روز رساني شامل قابليت‌هاي چند رسانه‌اي بيشتر و تعدادي نرم‌افزار جديد، که براي کار با قلم S Pen بهينه‌سازي شده‌اند، خواهد بود. ضمناً با اين به‌روزرساني، سيستم‌عامل دستگاه به آندرويد نسخه 4.0 (يا Ice Cream Sandwich) تبديل خواهد شد.به روز رساني نرم‌افزاري Premium Suite قابليت‌ها و نرم‌افزارهاي جديدي را به همراه دارد که انحصارا براي GALAXY Note و قلم منحصربه‌فرد آن، يعني S Pen، طراحي شده‌اند. يکي از اين موارد، S Note است: ابزاري منحصر‌به‌فرد که به شما اجازه مي‌دهد يادداشت‌ها و طرح‌هايتان را با محتواي ديجيتالي ديگر ترکيب کنيد و راهي جديد براي يادداشت‌برداري بيابيد.نرم‌افزار S Note داراي قالب‌هاي از پيش‌آماده‌شده متنوعي است که در مواردي مانند يادداشت‌برداري در جلسات، نوشتن خاطرات روزانه و … مي‌توانند به کارتان بيايند.نرم‌افزار S Note با هدف افزايش کارايي و توانايي توليد محتوا در حين جابجايي، طراحي شده است. اين نرم‌افزار شامل برنامه‌هاي نوآورانه Shape Match و Formula Match است که مي‌توانند شکل‌هاي هندسي رسم‌شده را به فرم ديجيتالي درآورند و حتي فرمول‌هاي دستنويس‌شده توسط S Pen را تشخيص دهند و حل کنند. شما همچنين مي‌توانيد با اين برنامه‌ها جدول رسم کنيد و در زمان و انرژي‌تان صرفه‌جويي نماييد. اين جداول فوراً به شکل ديجيتالي درمي‌آيند. ضمناً با کمک موتورهاي جستجوي داخلي S Note، کاربران مي‌توانند به‌سرعت به جستجو و دريافت اطلاعات بپردازند.


 نهادهاي مالي 

 مديرعامل بانک تجارت:

نرخ ارز مرجع بين 1500 تا 1600 تومان مي‌شود

مديرعامل بانک تجارت با بيان اينکه نرخ ارز مرجع پس از تغيير قيمت حدود 1500 تا 1600 تومان خواهد شد، گفت: اين امر باعث خواهد شد تا سهم ارز مرجع از بازار واردات به حداقل ممکن رسيده و تنها جنبه حمايتي داشته باشد.به گزارش مهر، محمدرضا رنجبر فلاح در مورد نرخ مناسب ارز مرجع گفت: قرار است عرضه و تقاضا قيمت ارز مرجع را تعيين کند و با تحقق اين امر، ميزان واردات به دليل گران شدن نرخ ارز مرجع کاهش و انگيزه هاي صادرات کالا افزايش خواهد يافت.مديرعامل بانک تجارت با اشاره به اينکه نرخ کنوني ارز مرجع 1226 تومان با قيمت تعادلي ارز فاصله زيادي دارد، تصريح کرد: اين نرخ تنها براي اين امر در نظر گرفته شده است تا کالاهاي ضروري ارزان تر به دست مصرف کننده برسد و مابقي کالاها بايد با ارز با نرخ تعادلي وارد کشور شود.وي همچنين درباره وضعيت نرخ ارز در بازار آزاد با راه اندازي بورس ارز اظهارداشت: با راه اندازي اين بازار موازي، قيمت ارز در بازار آزاد وابسته به عمق بورس ارز و تعداد عرضه کنندگان ارز در آن خواهد بود، اگر صادرکنندگان ارز اين امکان را داشته باشند که بتوانند ارز را با قيمت بالا بفروشند، نرخ بازار آزاد کاهش نخواهد يافت.

رشد 36 درصدي تعداد بن کارت‌هاي بانک صادرات

بانک صادرات ايران در راستاي افزايش سطح دسترسي هموطنان به خدمات الکترونيکي و کاهش وجوه نقد در جامعه تا پايان خرداد ماه سال جاري 3 ميليون و 552 هزار بن کارت را صادر و دراختيار شركت‌ها، سازمان‌ها و اشخاص قرار داده است.به گزارش روابط عمومي ، اين بانک به منظور پاسخگويي به نياز شركت‌ها و سازمان‌هايي كه قصد پرداخت مزاياي غيرنقدي به كاركنانشان را دارند بن کارت سپهر را به عنوان ابزاري که جايگزين بن كالا و حواله‌هاي غيرنقدي است طراحي نموده که تا پايان خرداد ماه سال جاري 3 ميليون و 552 هزار بن کارت صادر و در اختيار متقاضيان قرار داده که اين ميزان بيانگر رشد 36 درصدي بن کارت‌هاي صادره نسبت به مقطع زماني مشابه در سال 90 است. بر اين اساس دارندگان بن کارت مي‌توانند نسبت به خريد كالا و خدمات مورد نياز خود از فروشگاه‌هاي مجهز به پايانه فروش (POS) اين بانك يا هر يك از بانك‌هاي عضو شبكه شتاب اقدام نمايند.

معرفي بانک ملت به عنوان بزرگ ترين سهامدار شرکت شاپرک

در مراسم افتتاح طرح شاپرک، بانک ملت به عنوان بزرگ ترين سهامدار اين شرکت معرفي شد.بانک مرکزي با هدف ساماندهي پايانه‌هاي فروش بانکي و ايجاد شبکه الکترونيک پرداخت کارت، در اواخر سال 90 نسبت به ابلاغ ضوابط جديد ناظر بر ارائه دهندگان خدمات پرداخت با هدف نظارت ، پايش و رهگيري مبادلات پولي الکترونيک اقدام کرد.بر اساس اين گزارش، اين هدف با تاسيس شرکت جديدي با نام شاپرک (شبکه الکترونيک پرداخت کارت) که سهامداران آن بانک هاي عضو شتاب بودند محقق و ميزان سهم درصد عضويت هر بانک بر اساس شاخص‌هاي موفقيت بانک ها مانند تعداد و مبلغ تراکنش در حوزه کارتخوان‌هاي فروشگاهي و ... محاسبه و مشخص شد.

مدير عامل بانك پارسيان:

حركت به سمت ارز تك‌‌‌نرخي بهبود روند اقتصادي را به دنبال دارد

مديرعامل بانك پارسيان گفت: سياست خوب در مسائل ارزي داشتن ارز تك نرخي است و حركت به سمت اين ارز مهمترين پديده‌اي است كه به بهبود روند اقتصادي كشور كمك مي‌كند.شايسته در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار كرد: تعيين سياست ارز به عهده بانك مركزي است و لازم است كه آن را مديريت كند.وي درباره ميزان نرخ ارز پس از تك نرخي شدن گفت: بنده عدد و ارقام نمي‌دانم چون اين نرخ بايد براساس اطلاعات محاسبه شود اما در هر صورت ارز تك نرخي گام مثبتي است.وي درباره راه اندازي بورس ارز نيز گفت: در حال حاضر ما يك مرجع براي عرضه اررز داريم كه بانك مركزي است.

بانک پاسارگاد از قهرمانان مدال آور ايران در مسابقات المپيک قدرداني خواهد کرد

بانک‌پاسارگاد، از ورزشکاران جمهوري اسلامي ايران که در مسابقات المپيک2012، موفق به کسب مدال شوند، قدرداني خواهد کرد.به گزارش روابط عمومي ، اين بانک ضمن تبريک به‌مناسبت درخشش کم‌نظير حميد سوريان، قهرمان ارزنده کشتي و کسب مدال طلاي مسابقات المپيک، درنظر دارد از قهرمانان کشور عزيزمان که در مسابقات المپيک 2012، موفق به کسب مدال شوند، با اهداي سهام اين بانک، قدرداني کند.بانک پاسارگاد آرزوي موفقيت و سربلندي براي تمام ورزشکاران کشور عزيزمان در مسابقات المپيک و برافراشته شدن پرچم جمهوري اسلامي ايران را دارد.


  قيمت جهاني نفت به مرز 110 دلار رسيد 

در معاملات روز دوشنبه قيمت جهاني نفت تحت تاثير تحريم ايران و نگراني ها نسبت به کاهش توليد در درياي شمال و آمريکا افزايش يافت و به 109.59 دلار در هر بشکه رسيد.به گزارش فارس قيمت نفت روز جمعه نيز تحت تاثير آمارهاي مربوط به ايجاد اشتغال در آمريکا با افزايش روبرو شده بود. به عقيده کارشناسان هر چه بيشتر مي گذرد تحريم نفتي ايران آثار و نتايج خود را بيش از پيش بر بازار طلاي سياه نشان مي دهد.از زمان اجراي عملي تحريم نفتي ايران قيمت جهاني نفت بيش از 21 دلار در هر بشکه افزايش يافته است. نگرانيها نسبت به کاهش توليد درياي شمال نيز تاثير زيادي بر افزايش قيمت نفت در روزهاي اخير داشته است. بر اساس گزارش بلومبرگ در روز دوشنبه قيمت هر بشکه نفت برنت درياي شمال در بازار لندن با 5 سنت افزايش به 109.59 دلار رسيده است. قيمت نفت برنت روز جمعه با رشد بيش از 3 درصدي روبرو شده بود .


 انتقاد شديد از افزايش نرخ رسمي ارز 

 
رئيس کميسيون اقتصادي مجلس با تاکيد براينکه به شدت با تک نرخي شدن ارز در شرايط فعلي مخالف هستيم، گفت: آيا اين منطقي است که در شرايط فعلي دولت با قيمت‌هاي 2000 و 3000 تومان بخواهد ارز را تک نرخي کند.ارسلان فتحي پور در گفتگو با مهر، درخصوص تک نرخي شدن ارز اظهارداشت: به شدت با اين کار در شرايط فعلي مخالف هستم.وي دربيان علت مخالفتش با تک نرخي شدن ارز، اين سئوال را مطرح کرد که آيا اين منطقي است که در شرايط فعلي دولت با قيمت‌هاي 2000 و 3000 تومان بخواهد ارز را تک نرخي کند؟!رئيس کميسيون اقتصادي مجلس افزود: با گراني ارز در شرايط فعلي، قيمت کالاهاي اساسي مثل گوشت و مرغ در بازار چند برابر افزايش و قدرت خريد مردم کاهش خواهد يافت.

وي تصريح کرد: مسئولان بايد براساس فرمايشات مقام معظم رهبري تامين معيشت مردم را در اولويت کارهاي خود قرار دهند، نه اينکه با اعمال سياستهاي نادرست وضعيت معيشتي مردم را سخت تر کنند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته