جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/05/17 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 4218


فرماندار قدس موضوع الحاق اين شهرستان به شهرداري تهران را تكذيب كرد

مديرعامل شهر پرديس:
خريد و فروش واحد‌هاي سنددار مسکن مهر‌ هم ممنوع است

فرماندار خرم‎آباد در مراسم تجليل از خبرنگاران استان لرستان:
از 102 ميليارد تومان طرح مصوب شده شهرستان در بخش کشاورزي تنها 3 ميليارد پرداخت شده است


مرحله دوم طرح ضيافت نيكوكاران بهزيستي دماوند اجرا مي‌شود


ايران زمين


خبر


 فرماندار قدس موضوع الحاق اين شهرستان به شهرداري تهران را تكذيب كرد 

 قدس - حجت اصغري

فرماندار شهرستان قدس موضوع مطرح شده درخصوص الحاق اين شهرستان به شهرداري تهران را تكذيب كرد.فرماندار قدس موضوع الحاق اين شهرستان به شهرداري تهران را تكذيب كرد. 'علي جهانبخشي' در اين‌باره اظهار داشت: طرح اين موضوع از سوي شهردار تهران باعث تعجب مسئولان و مديريت شهرستان شده است.

وي ادامه داد: ارتقاي قدس از بخش به شهرستان موضوعي مقطعي نبوده بلكه اين امر در حوزه تصميمات كشوري، با مطالعات كارشناسانه و تدابير مسئولان درراستاي تحقق خواسته به حق مردم قدس انجام شده است. جهانبخشي افزود: شهرستان قدس به لحاظ موقعيت استراتژيك و جغرافيايي با توجه به استقرار مراكز صنعتي و تراكم جمعيتي از شهرستانهاي خاص و ويژه استان تهران محسوب مي‌شود. وي بيان داشت: با نظارت و درايت استانداري تهران و وزارت كشور تهيه و تنظيم برنامه‌هاي ساختاري جهت تامين زيرساختهاي شهرستان در كوتاه‌مدت، ميان‌مدت و بلندمدت به شيوه بسيار مطلوبتري دنبال مي‌شود. فرماندار شهرستان قدس تاكيد كرد: با وجود توصيفهاي اجمالي در خصوص استقلال شهرستان قدس، تبديل آن از بخش به شهرستان يك تدبير خردمندانه و اثرگذار بوده و تغيير آن درحال حاضر يك موضوع واهي و به دور از اندازه‌ها و واقعيتهاي كارشناسانه است.


 مديرعامل شهر پرديس:
 خريد و فروش واحد‌هاي سنددار مسکن مهر‌ هم ممنوع است 

 پرديس - خبرنگار آفرينش

مديرعامل شهر جديد پرديس با بيان اينکه براي 4000 واحد مسکن مهر اين شهر تا پايان امسال سند صادر مي‌شود، گفت: خريد و فروش مسکن مهر حتي براي واحدهاي مسکوني داراي سند هم در اين شهر ممنوع است.به گزارش خبرنگار آفرينش، مهدي هدايت در پاسخ به اين سوال که آيا موافق ممنوعيت خريد و فروش مسکن مهر هستيد،اظهار داشت: هدف از پروژه مسکن مهر خانه‌دار شدن اقشار متوسط و ضعيف بوده است، بنابراين ممنوعيت خريد و فروش شامل واحدهاي مسکوني داراي سند نيز مي‌شود. وي ادامه داد: تا پايان سال جاري تمام واحدهاي مسکوني واگذار شده در پرديس که تعداد آنها بالغ بر 4 هزار واحد مسکوني مي‌شود، سنددار خواهند شد.

ريزش حداقل 30 درصد ثبت نام کنندگان مسکن مهر پرديس

مديرعامل شهر جديد پرديس در خصوص آخرين وضعيت ثبت‌نام مسکن مهر پرديس براي ساخت 80 هزار واحد مسکوني گفت: براي مسکن مهر پرديس 95 هزار متقاضي ثبت‌نام کردند که با توجه به در برنامه قرار داشتن ساخت 80 هزار واحد مسکوني، حداقل 30 درصد از اين 95 هزار متقاضي به دليل نداشتن شرايط لازم ريزش خواهند کرد.وي ادامه داد: تا پايان مردادماه جاري پالايش افراد انجام و تمام افرادي که ثبت نام کرده‌اند و داراي شرايط لازم هستند، در سامانه مسکن مهر ثبت خواهند شد. مديرعامل شهر پرديس افزود: متقاضيان مسکن مهر پرديس بدانند که پس از تاييد شرايط آنها، از برخي از متقاضيان 5 ميليون تومان و از برخي متقاضيان 10 ميليون تومان آورده اوليه دريافت خواهد شد.

هدايت اضافه کرد: از افرادي که در انتخاب پروژه‌هاي‌شان پارکينگ مسقف ديده شده است 10 ميليون تومان آورده اوليه دريافت خواهد شد اما از افرادي که پارکينگ واحد مسکوني آنها در محوطه تامين خواهد شد 5 ميليون تومان آورده دريافت مي‌شود. به گفته وي، بعد از انتخاب پروژه توسط متقاضيان، مبلغ اوليه آورده واريز و برنامه اقساط بعدي به آنها اعلام مي‌شود.

افتتاح 2600 واحد مسکوني در شهريورماه

هدايت درخصوص افتتاح واحدهاي مسکوني مهر در پرديس گفت: در شهريور ماه سال جاري 2600 واحد مسکوني مهر در پرديس افتتاح خواهد شد.وي افزود: اين واحدهاي مسکوني به افرادي که قبلا ثبت‌نام کرده‌اند واگذار مي‌شود و بايد تاکيد کنم تمام واحدهاي مسکوني مهر در پرديس ابتدا به امکانات لازم مانند آب و برق مجهز و سپس افتتاح مي‌شوند.


 فرماندار خرم‎آباد در مراسم تجليل از خبرنگاران استان لرستان:
 از 102 ميليارد تومان طرح مصوب شده شهرستان در بخش کشاورزي تنها 3 ميليارد پرداخت شده است 

خرم‌آباد – نجف‌وند

ولي‌پوري فرماندار خرم‎آباد در مراسم تجليل از خبرنگاران استان لرستان به مناسبت 17مرداد روز خبرنگار گفت: خبرنگاران بايد نقاط قوت و ضعف را بدون هرگونه گرايش سياسي انعکاس دهند و باهوش وزيرک و با درايت باشند. ولي‏پوري افزود: در جامعه‏اي که نقد، انتقاد و پيشنهاد نباشد آن جامعه پيشرفت نخواهد کرد وبايستي نقد ها بدون گرايش وغرض‌ورزي باشند.

وي با بيان اينکه صحت، سرعت و دقت 3 رکن اصلي خبر است که خبرنگاران بايد مدنظر قرار دهند اظهار کرد: نبايد صحت و دقت فداي سرعت شود؛ مطبوعات و خبرنگاران چشم بينا و گوش شنواي مردم هستند که بايد نقاط قوت و ضعف را بدون هرگونه گرايش سياسي انعکاس دهند. فرماندار خرم‏آباد ادامه داد: خبرنگار بايد دشمن‏شناس باشد و در شرايط امروز که استکبار عليه نظام سم‎پاشي و تبليغات سوء مي‎کند، رسالت خبرنگاران چند برابر مي‎شود. وي گفت: همان گونه که رزمندگان در 8 سال دفاع مقدس از تماميت ارضي و نواميس مردم صيانت کردند خبرنگاران نيز بايد اين مهم را عملي کنند و قلم خود را عليه دشمنان نظام و انقلاب به کار گيرند.

ولي‎پوري با بيان اينکه خبرنگار متعهد با هيچ نيروي خودي دشمني نمي‎کند و هدفش اصلاح امور و عاقبت به خيري مردم است بيان کرد: شأن خبرنگار فراتر از اين است که در گروهها و جريانات سياسي قرار گيرد و بايد بي‏طرفي خود را حفظ و نگاه جانبدارانه داشته باشد.

وي اظهار کرد: شهيد صارمي مصداق شجاعت، جسارت و نترس بودن به حساب آمده و مايه افتخار همه به ويژه اصحاب قلم و رسانه است. فرماندار خرم‎آباد با اشاره به تصويب 501 طرح در کارگروه کشاورزي اين شهرستان خرم‎آباد بيان کرد: براي اين طرحها 102 ميليارد تومان اعتبار در بخش کشاورزي مصوب شده که تاکنون تنها 3 ميليارد تومان آن پرداخت شده است. وي اضافه کرد: با تحقق اين طرحها يکهزار و 626 فرصت شغلي ايجاد مي‏شود اما متأسفانه در اين راستا همکاري بانکهاي عامل، ضعيف است و نياز است که مسوولين بانکها کمک کنند تا مردم از اين فرصت، امکانات و تسهيلات مصوب شده نهايت استفاده را ببرند.


 مرحله دوم طرح ضيافت نيكوكاران بهزيستي دماوند اجرا مي‌شود 

 دماوند - خبرنگار آفرينش

با اجراي مرحله دوم طرح ضيافت نيكوكاران يك هزار و 20 خانوار تحت پوشش اداره بهزيستي شهرستان دماوند در سه حوزه حمايتي، پيشگيري و توانبخشي در ماه مبارك رمضان علاوه بر شركت در مراسم افطاري، سبد كالاي نيكوكاران را دريافت خواهند كرد. به گزارش خبرنگار آفرينش 'رضا ايرانشاهي' اظهار داشت: بهزيستي شهرستان دماوند كه به مناسبت حلول ماه مبارك رمضان بسته‌هاي حمايتي را تحت عنوان طرح ضيافت نيكوكاران بين يك هزار خانوار تحت پوشش توزيع كرده بود، در نيمه دوم اين ماه مبارك در مرحله دوم اين طرح 200 خانوار ديگر نيز از بركت و عظمت ضيافت الهي بهره‌مند مي‌شوند.

وي با بيان اينكه اين نهاد بيش از هشت هزار خانوار را تحت پوشش دارد، تصريح كرد: اميد است بهزيستي بتواند تا پايان ماه مبارك رمضان با همكاري و مساعدت خيرين تمام هشت هزار نفر افراد تحت‌پوشش اداره بهزيستي را از اين ضيافت و مهماني الهي بهره‌مند كند. ايرانشاهي كمك‌رساني و ياري به اقشار نيازمند را لازم و ضروري خواند و افزود: به بركت اين ماه پر فضيلت و به پشتوانه خيرين محترم شهرستان، طرح توزيع سبد كالا به خانوارهاي تحت پوشش در حوزه‌هاي حمايتي، توانبخشي و پيشگيري به طور همزمان در سطح شهرستان توزيع مي‌شود كه پيش از اين نيز مرحله اول آن با توزيع يك هزار سبد در ابتداي ماه رمضان به طور همزمان در هفت پايگاه سطح شهرستان بين افراد نيازمند توزيع گرديد.

برگزاري طرح ضيافت نيكوكاران روستاي جابان

نهاد مهرورزي چون بهزيستي را مي‌توان نهادي دانست كه با كمك و همراهي خيرين و عاشقان خدمت به محرومان و نيازمندان، به ياري مددجويان خود در تمامي بخشهاي توانبخشي، مشاركت، پيشگيري و امور اجتماعي مي‌شتابد. بهزيستي شهرستان دماوند در ايام ماه مبارك رمضان با همت خيرين شهرستان همچون سالهاي گذشته به برگزاري طرح 'ضيافت نيكوكاران' در پنج مركز تحت پوشش خانواده‌هاي مددجوي بهزيستي اقدام كرد كه يكي از اين مراكز تحت پوشش مركز شهيد 'كرمانشاهي' روستاي جابان است.

مركز تحت پوشش بهزيستي دماوند در منطقه جابان از مددجويان، معلولان و توانبخشان جابان و سربندان حمايت مي‌كند. اين مركز از جمله مراكزي است كه با توجه به نيازهاي مردم، شهروندان، مددجويان و معلولان خود، نيازمند همكاري بيشتر خيرين و شوراي روستا است. مسئول مجتمع شهيدكرمانشاهي جابان، مددكار و مربي كودك اين مركز اظهار داشت: يكي از ويژگي‌هاي زندگي مردم مناطق جابان و سربندان، مهاجرپذير و فصلي بودن سكونت در اين مناطق است كه سبب شده تا از بسياري خدمات بهزيستي از جمله بهداشت، مشاوره ژنتيك، كمك به مددجويان، برگزاري كلاسهاي مختلف فرهنگي، زمينه اشتغال براي زنان سرپرست خانوار و غيره فاصله بگيرند.

'محبوبه شاهوردي' تصريح كرد: مجتمع جابان داراي 40 خانواده تحت‌پوشش است كه 23 خانوار آن مربوط به روستاي سربندان و مابقي آن براي روستاي جابان مي‌باشد. وي درخصوص خانواده‌هاي تحت پوشش اين مركز گفت: در اين مركز خانواده‌هاي بي‌سرپرست و بدسرپرست كه به دلايلي چون بيكاري، اعتياد و غيره با مشكل روبه‌رو هستند، تحت پوشش قرار داده‌ايم و هر چند وقت يك بار از آنان بازديد مي‌كنيم. مسئول مجتمع شهيدكرمانشاهي جابان از برگزاري كلاسهاي فني و حرفه‌اي چون نقاشي، گلسازي، قرآن، زبان انگليسي براي 40 كودك منطقه و ديگر برنامه‌ها خبر داد و خاطرنشان كرد: با برنامه‌ها و كلاسهاي حرفه‌آموزي كه در اين مركز براي مادران و كودكان در نظر گرفته شده، استقبال خوبي را شاهد
بوديم.

شاهوردي گفت: نه تنها مددجويان اين مركز از كلاسها و برنامه‌هاي مجتمع استفاده مي‌كنند، بلكه شاهد حضور ديگر بانوان اين روستا نيز هستيم. اين مسئول از اجراي خدمات لازم به مددجويان اين مركز خبر داد و بيان داشت: فراهم‌سازي وام اشتغال، فراهم‌سازي زمينه حرفه آموزي براي بانوان و جوانان، توزيع سبد كالا به ويژه در ماه رمضان، كمك از خيرين منطقه براي تامين مسكن و مرمت خانه‌هاي مددجويان و ديگر اقدامات ازجمله برنامه‌هاي ما است. گفتني است در اين ضيافت معنوي مشكلات مددجويان و نيز نيازهاي مورد توجه مجتمع روستاي جابان با حضور خيرين، اعضاي شورا و دهيار جابان و نيز رييس اداره بهزيستي شهرستان مورد بررسي قرار گرفت.


 ايران زمين 

 كسب عنوان برتر كشور توسط روابط عمومي سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران

ساري - معصومه آقاجاني

به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومي سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در اولين جشنواره روابط عموميهاي برتر وزارت صنعت، معدن و تجارت مقام برتر را كسب نمود. به گزارش روابط عمومي سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران: نخستين جشنواره روابط عموميهاي برتر وزارت صنعت، معدن و تجارت كه در تهران و با حضور دكتر غضنفري مقام عالي وزارت برگزار شد، روابط عمومي سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران يك مقام سوم در رشته ارتباط الكترونيك و يك رتبه شايسته تقدير در رشته ارتباط با رسانه كسب نمود. در اين جشنواره، در بخش استانها 1136 اثر ارائه شد و آثار مذكور توسط هيات داوران كه از اساتيد بنام دانشگاه در رشته روابط عمومي بودند بررسي گرديد. 

خراسان رضوي قطب توليد مکانيزاسيون کشاورزي

مشهد - اعظم اعظمي

استان خراسان رضوي با برخورداري از 115کارگاه فعال توليد مکانيزاسيون و ماشين‌آلات کشاورزي، بيش از 70درصد از ادوات کشاورزي را در کشور توليد مي‌کند. رئيس اداره مکانيزاسيون کشاورزي استان خراسان رضوي افزود:در کارگاههاي فعال توليد ادوات و تجهيزات مکانيزاسيون کشاورزي انواع سمپاش،گاو آهن،کولتيواتور،ديسک،لولر،بيل لودري،جک هيدروليک، انواع خرمن کوب،چغندر کن،خرد کن،فاروئر،نهرکن،رديف کار و انواع آسياب و گاوآهن سه‌خيش توليد مي‌شود که تمامي توليدات براساس استانداردهاي ثبت شده به بازار مصرف عرضه مي‌شود.

وي افزود:تجهيزات کشاورزي نظير انواع تانکر،تريلر،بالابر،کود پاش و انواع آسياب و توليد انواع قطعات کمباين نيز در استان خراسان رضوي توليد و بسياري از اين تجهيزات و ادوات جنبه صادراتي نيز دارند.

در سه ماه اول سال جاري محقق شد؛

تعمير و نگهداري 2700 عدد شير چاههاي نفت و گاز آغاجاري

اهواز - خبرنگار آفرينش

رئيس اداره خدمات عمليات شرکت بهره‌برداري نفت و گاز آغاجاري از تعمير و نگهداري 2 هزار و700 عدد شير مورد استفاده در تاسيسات و چاه هاي توليدي و تزريقي اين شرکت در سه ماه نخست سال جاري خبر داد. خداداد طيبي با اشاره به گستردگي حوزه فعاليت اين شرکت، گفت: تعمير و نگهداري مداوم شيرهاي موجود در اندازه‌هاي مختلف از فعاليتهاي مهم و اساسي عملياتي به شمار مي‌آيد. وي افزود: با وجود پراکندگي و سخت گذر بودن موقعيت بيشتر چاهها و شيرخانه‌ها، به لحاظ اهميت نگهداري براساس جدول کاري دوره‌اي به فاصله هر سه تا چهار ماه تمامي شيرها بايد گريسکاري، روانکاري و در صورت نياز تعمير يا تعويض شود. طيبي توضيح داد: کاربرد شيرها در چاهها و شيرخانه‌ها علاوه بر عمل باز و بسته شدن، ايزوله کردن خطوط و راه‌اندازي و از سرويس خارج کردن خطوط در مواقع لزوم است و با علم به اين که هرگونه اشکال در باز و بسته شدن آنها موجب وقفه يا کاهش توان عملياتي مي شود، توجه به تعمير و نگهداري آنها در اولويت است. شرکت نفت و گاز آغاجاري يکي از شرکتهاي بهره‌برداري تابع شرکت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب است که نسبت به ساير شرکتهاي بهره‌بردار، گستره عملياتي وسيعتري بر عهده دارد.

کمک 90 ميليون توماني خيرين دامغاني به آزادسازي زندانيان نيازمند

دامغان - خبرنگار آفرينش

نهمين همايش و جشن گلريزان جهت آزادسازي زندانيان جرائم غيرعمد با حضور نيکوکاران و خيران دامغاني برگزار شد. دادستان عمومي و انقلاب شهرستان دامغان در همايش گلريزان شهرستان دامغان با اشاره به اينکه سال گذشته با کمک خيرين دامغاني و مشارکت ستاد ديه استان سمنان 214 ميليون تومان جمع‌آوري است گفت: با اين مبلغ 50 نفر از زندانيان جرائم غيرعمد در اين شهرستان آزاد شده‌اند.محمدعلي اميري با بيان اينکه کمکهاي نقدي خيرين در آزادي زندانيان جرائم غيرعمد که به علت ناتواني در پرداخت در زندان ها هستند بسيار اهميت دارد افزود: امسال نيز براي آزادي 18 زنداني جرائم غيرعمد نياز به کمکهاي خيرين و نيکوکاران دامغاني داريم. وي گفت: اميد واريم با کمکهاي خداپسندانه بتوانيم به سهم خود خانواده‌هاي زنداني محکوميتهاي مالي را خوشحال کنيم و اين زندانيان بتوانند به آغوش گرم خانواده خود برگردند. همچنين امام جمعه دامغان در اين همايش و جشن با اشاره به اينکه خوشحالي مومن خوشحالي خدا را به همراه دارد گفت: نجات يک مومن بايد در سرلوحه کار ديگر مومنين بوده اين کار نيز از اجر و پاداش بالايي برخوردار است. حجت‌الاسلام ترابي برگزاري جشن گلريزان را يک عمل خداپسندانه عنوان کرد و افزود : بايد بکوشيم که در زندانهاي ما هيچ زنداني محکوميت مالي وجود نداشته و زمينه کمک به آزادي زندانيان جرائم غيرعمد با همکاري و مشارکت خيرين و نيکوکاران در جامعه گسترش يابد.نهمين همايش و جشن گلريزان شهرستان دامغان با هدف آزادسازي زندانيان جرائم غيرعمد از سوي ستاد مردمي رسيدگي به امور ديه و انجمن حمايت از زندانيان دامغان برگزار شد.

با هدف توليد زودهنگام از فازهاي 17 و 18 پارس جنوبي؛

حفاري 4 حلقه چاه تا مخزن در مرحله تكميل قرار گرفت

اهواز – خبرنگار آفرينش

مدير پروژه حفاري فازهاي 17 و 18 طرح توسعه ميدان گازي پارس جنوبي گفت: با هدف توليد زودهنگام از اين فازها حفاري 4 حلقه چاه توسعه‌اي تا مخزن انجام شد و هم‌اکنون در مرحله مشبک‌کاري و تکميل قرار دارد. مهندس عليرضا لايجي با بيان اين که حفاري در فازهاي 17 و 18 به صورت کليد در دست (EPC ) از سوي اين شرکت اجرا مي‌شود، افزود: با توجه به نحوه عمليات حفاري که از نوع دسته‌اي (جمعي) است، تکميل هر حلقه چاه به طور جداگانه مدنظر نيست و حفاري چاهها همزمان روي حفره‌هاي 22 حلقه چاه صورت مي‌گيرد. وي با بيان اين که عمليات اجرايي پروژه حفاري فازهاي 17 و 18 پارس جنوبي شامل تجهيز کارگاه، تامين کالا و مواد و متعاقب آن شروع حفاري از روزهاي نخست سال 1389 کليد خورد، اظهار کرد: طبق برنامه پيش‌بيني شده تا آذر امسال 8 حلقه چاه در فاز 18 آماده بهره‌برداري خواهد شد.

لايجي بيشرفت اجراي اين پروژه را بالاي 75 درصد برشمرد و گفت: مجموعه همکاران در اين فازها تلاش دارند تا 7 حله چاه در فاز 17 نيز در دي ماه تکميل و آماده بهره‌برداري شود. مدير پروژه حفاري فازهاي 17 و 18 پارس جنوبي افزود: توليد زودهنگام از اين دو فاز از ابتدا در دستور کار پروژه بوده است و با توجه به تحقق حفاري در اين فازها براساس برنامه زمانبندي شده منطبق با نظر کارفرما با روند پرشتاب دنبال مي شود و پيش از اين يک حلقه چاه توصيفي به مخزن رسيده و نتايج بسيار خوبي دربرداشته است. وي توضيح داد: براي حفاري 22 حلقه چاه در فازهاي 17 و 18 درمجموع نزديک به 90 هزار متر حفاري خواهد شد، ضمن آن که مطالعه‌هاي لازم براي شناسايي لايه‌هاي زمين‌شناسي، مهندسي و برنامه‌ريزي حفاري، خدمات فني، همچنين مديريت و نظارت بر اجراي پروژه در تعهد اين شرکت است. نخستين دستگاه حفاري براي آغاز عمليات حفاري فازهاي 17 و 18 پارس جنوبي 26 اسفند 1388 در اين موقعيت مستقر و عمليات حفاري در 11 فروردين 89 آغاز شد و دومين دستگاه نيز 19 بهمن همان سال کار خود را در پارس جنوبي شروع کرد.

ورود بيش از 192هزار گردشگر خارجي به استان خراسان

مشهد_ - شهرزاد رمارم

سرپرست اداره‌كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان از ورود 192 هزار و 303 گردشگر خارجي به استان در چهار ماهه نخست سال خبر داد.مجتبي رجايي خراساني گفت: از مجموع رقم اعلام شده مسافران خارجي ورودي از طريق مرزهاي پنج گانه استان، بيشترين مسافران با رقم 96 هزار و 130نفر از طريق فرودگاه مشهد به استان وارد شده‌اند. وي ادامه داد: از مرز دوغارون70هزار و 644 نفر، از مرز سرخس 10هزار و 777 نفر، از مرز لطف‌آباد 7 هزار و 960 نفر و از مرز باجگيران 6 هزار و 792 نفر گردشگر خارجي در اين مدت وارد كشور شده‌اند. رجايي با مقايسه‌ اجمالي ورود مسافر خارجي با بازه زماني مشابه در سال گذشته، ميزان رشد در اين زمينه را 69/41درصد اعلام و تصريح كرد: بر اساس شمارش و ثبت‌نام زائران خارجي وارد شده به حرم رضوي، از مجموع اطلاعات 174هزار و 852 نفر مسافر ثبت‌نامي، بيش از 97درصد از كشورهاي آسيايي، يك درصد از كشورهاي اروپايي ‌و 2درصد از ساير كشورها بوده‌اند.


 خبر 

 امام جمعه شهر جديد پرند:

ساخت مدرسه و ارتقاي امنيت پرند پيگيري و عملياتي شود

رباط کريم - خبرنگار آفرينش

امام جمعه شهر جديد پرند با اشاره به دستورات رئيس جمهور در مورد ساخت مدارس و ارتقاي امنيت شهر جديد پرند از نماينده رباط کريم در مجلس خواست تا اين دو مورد خاص را در اسرع وقت پيگيري کند. به گزارش خبرنگار ما، حجت‌الاسلام محمد خديري از "ابراهيم نکو" نماينده رباط کريم و بهارستان در مجلس شوراي اسلامي،خواست: دستورات رئيس جمهور در مورد ساخت مدارس و ارتقاي امنيت شهر را که در سفر به پرند و افتتاح 10 هزار واحد مسکوني مهر مطرح شده بود پيگيري کرده و هرچه زودتر به مرحله اجرا برساند.وي با تاکيد بر اينکه امنيت شهر با يک کلانتري و با نيروهاي اندک قابل تامين نيست و روز به روز جمعيت شهر در حال افزايش است، گفت: بنا بر دستور رئيس جمهور و تاکيد وي بر استاندار تهران براي اين مهم بايد هرچه زودتر دو يا سه کلانتري در پرند فعال شود. خديري با اشاره به تبديل پايگاه بسيج پرند به ناحيه مقاومت بسيج و وجود نيروهاي سپاه و بسيج در پرند بيان داشت: عزيزان سپاهي و بسيجي هم بايد در ارتقاي امنيت شهر با نيروي انتظامي همکاري داشته باشند تا ضريب امنيت بالا برود.

دولت و مجلس تورم و گراني را کنترل کنند

خطيب نماز جمعه پرند در ادامه سخنان خود با اشاره به اينکه در زمان حساسي از کشور قرار گرفته ايم، خاطرنشان کرد: هشت سال جنگ تحميلي، ترورها، از دست دادن بزرگان و ... را تحمل کرديم اما امروز هم به تمام معنا در جنگ قرار داريم اما از ناحيه اقتصادي چرا که نفت، بانک مرکزي و خريد و فروش ما در تحريم است، بنابراين دولت و مجلس بايد بازار، تورم و گراني را کنترل کنند. وي تاکيد کرد: دشمن بداند ملت فهيم ايران در اين عرصه ايستادگي مي‌کند و حتي در شرايط بدتر از اين هم ايستادگي خواهد کرد و نه تنها خسته نمي‌شود بلکه دشمن را خسته خواهد کرد.

خديري در ادامه به مراسم معارفه شهردار تعيين شده پرند اشاره کرد و گفت: اين مراسم با حضور مردم برگزار خواهد شد و از شهردار مي‌خواهم که به تمام معنا براي اين مردم در عرصه خدمات شهري خدمت کرده و مايه خير و برکت باشد.

هجوم دارکوبها به کابلهاي مخابراتي

يزد - اکبرخيرخواه

دارکوبها 180 کيلومتر از کابل‌هاي مخابراتي شهرهاي تفت و مهريز را سوراخ کردند. به دنبال خشکساليهاي اخير در کشور وكمبود آب در روستاهاي كوهستاني، دارکوبها در جستجوي يافتن آب180 کيلومتر کابل مخابراتي را سوراخ کرده که اين اقدام باعث اختلال در تلفن 6 هزار و 200 مشترک اين شهرها شد.مقوم مديرعامل شركت مخابرات استان يزد خسارت وارده از سوراخ شدن کابل هاي مخابراتي را 9ميليارد ريال عنوان کرد و افزود : حدود 100 کيلومتر ازکابل‌هاي خسارت ديده با هزينه پنج ميليارد ريال تعويض شده و کار تعمير بقيه کابلها هم در دست اجراست. وي اظهار کرد: براي محفوظ ماندن کابلهاي مخابرات‌،نوع خاصي از کابل با روکش فولادي سفارش داده شده است تا از سوراخ شدن توسط دارکوب‌ها در امان باشد. مديرعامل شركت مخابرات استان يزد همچنين گفت: روستاهاي سانيج و توابع ، طزرجان از شهرستان تفت و روستاهاي منشاد، بنادك سادات، فخرآباد، هنزاء و تنگ چنار از شهرستان مهريز بيشترين خسارت را متحمل شده‌اند.شايان ذكر است داركوبها براي رفع تشنگي به كابلهاي مخابراتي كه شباهت زيادي به لوله‌هاي آبياري قطره‌‌اي دارد هجوم آورده و براي پيدا كردن آب كابلها را سوراخ مي‌كنند كه اين عمل باعث مي‌شود پس از باران آب داخل كابل نفوذ كرده وباعث اكسيد شدن و قطع ارتباط مشتركين گردد. لازم به ذکر است هم اکنون 52 هزار مشترک در شهرستانهاي مهريز و تفت از خدمات تلفن ثابت شرکت مخابرات استان يزد بهره‌مندند.

در قالب نظام آموزش استاد ـ شاگردي؛

بيش از 107 هزار نفرساعت آموزش مهارتي در همدان ارائه شد

همدان - مجيد ملکيان

مديرکل آموزش فني و حرفه‌اي استان همدان از ارائه 107 هزار و 421 نفرساعت آموزش مهارتي در قالب نظام استاد ـ شاگردي نوين در استان همدان خبر داد. سيد مهدي باقري دررابطه با لزوم احياي نظام استاد و شاگردي اظهار داشت: به منظور افزايش سطح پوشش آموزش‌هاي مهارتي و استفاده از ظرفيت‌هاي موجود در کارگاه‌ها و واحدهاي صنعتي از الگوي آموزشي نظام استاد ـ‌ شاگردي نوين استفاده مي‌شود.وي با اشاره به برگزاري 37 دوره آموزشي با اين روش در استان بيان کرد: اين آموزش‌ها در 35 کارگاه در استان به 228 نفر از متقاضيان ارائه شده است. مديرکل فني و حرفه‌اي استان همدان با اشاره به شعار "هر کارگاه يک آموزشگاه " و "هر کارخانه يک دانشگاه" افزود: با توجه به نامگذاري امسال از سوي مقام معظم رهبري به عنوان سال توليد ملي، حمايت از کار و سرمايه ايراني، افزود: اين روش آموزش با هدف ارتقاي توانمندي‌هاي حرفه‌اي معطوف به نيازهاي بازار کار، هماهنگ کردن آموزش‌هاي مهارتي و روزآمد کردن استانداردهاي آموزشي با تحولات فني بازار کار به منظور بسترسازي تحقق اين شعاراجرا مي‌شود.وي ادامه داد: از ديگر اهداف اجراي اين روش آموزش استمرار و تثبيت مشاغل موجود و موردنياز جامعه به ويژه مشاغل سنتي و صنايع دستي با استفاده از ظرفيت بخش‌هاي غيردولتي و کسب تجربه و آشنايي با محيط کسب و کار واقعي و آماده‌سازي شاگردان براي اشتغال و کارآفريني است.باقري با اشاره به رواج اين شيوه در بسياري کشورها از جمله آلمان، ترکيه، بنگلادش، ايتاليا و استراليا، تصريح کرد: نوسازي ساختار نيروي انساني و همچنين انتقال و ارتقاي داشته‌هاي علمي و تجربي به اقشار جوان جامعه در بستري مناسب براي ورود به بازار کشور از مزاياي اين طرح خواهد بود.وي در خصوص شيوه اجراي نظام استاد ـ شاگردي در کارگاه‌ها عنوان کرد: در ارائه آموزش با روش استاد - شاگردي نوين شاگرد براي کسب مهارت‌هاي لازم شغلي در واحد پذيرنده که مي‌تواند بنگاه اقتصادي، نهادها و شرکت‌هاي خصوصي مورد تاييد سازمان فني و حرفه‌اي کشور باشد، زير نظر استادکار شايستگي‌هاي مربوط به شغل را براساس استانداردهاي شغلي و آموزشي و طي يک فرآيند زماني تعريف شده فرا مي‌گيرد و در پايان دوره نيز مي‌توانند در آزمون‌هاي هماهنگ و يا ادواري فني و حرفه‌اي شرکت کند.مديرکل فني و حرفه‌اي همدان خاطرنشان کرد: در سه ماهه دوم نيز دوره‌هاي آموزشي تعميرکار اتومبيل‌هاي سواري بنزيني درجه دو، صافکاري قطعات بدنه اتومبيل، تعميرکار خودروهاي سبک، تون آپ (تنظيم موتور پرايد)، قالي‌باف درجه دو، بچه‌گانه و دخترانه‌دوز، چادر دوز (سفري) در کارگاه‌هاي استاد ـ شاگردي سطح استان ويژه برادران و خواهران در حال برگزاري است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته