جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/06/05 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4231


احداث باغ گل محمدي در اراضي شيب‌دار روستاي 'لزور' فيروزكوه آغاز شد


کاروان کمکهاي نقدي و غيرنقدي مردم کرج به مناطق زلزله‌زده گسيل شد

همزمان با هفته دولت؛
بهره‌برداري از 43 پروژه برق شهرستان اصفهان با هزينه‌اي بالغ بر 120 ميليارد ريال

دستاورد هم‌افزايي ميان صنعت حفاري و مراكز علمي
ورود به عرصه ساخت دستگاههاي لوله مغزي سيار


ايران زمين


خبر


 احداث باغ گل محمدي در اراضي شيب‌دار روستاي 'لزور' فيروزكوه آغاز شد 

 فيروزكوه - خبرنگار آفرينش

با حضور كارشناسان ارشد سازمان جهاد كشاورزي استان تهران، احداث باغ گل محمدي در اراضي شيب‌دار روستاي لزور از بخش 'ارجمند' شهرستان فيروزكوه آغاز شد. به گزارش خبرنگارآفرينش در آييني با حضور دكتر 'خليل‌پور' مشاور ارشد سازمان جهاد كشاورزي استان تهران، مدير جهاد كشاورزي شهرستان فيروزكوه، اعضاي شوراي اسلامي و دهيار لزور، اعضاي هيات مديره و تني چند از اعضاي شركت تعاوني گل محمدي لزور، احداث باغ گل محمدي در اراضي شيب دار اين منطقه همراه با برگزاري يك كارگاه آموزشي آغاز شد.

در اين كارگاه چند ساعته ابتدا 'مسعود ايلكاء' رييس اداره ترويج و آموزش جهاد كشاورزي شهرستان با تقدير از كليه مسؤولان در پيگيري مؤثر و اهميت دادن به بخش كشاورزي منطقه، به ارائه گزارشي از روند تشكيل تعاوني مزبور پرداخت. در ادامه با حضور كليه مدعوين در محل اجراي پروژه و پس از ارائه آموزشهاي لازم از سوي مشاور ارشد سازمان جهاد كشاورزي استان عمليات چاله‌كني آغاز گرديد. 'روح ا... درويش خضري' مدير جهاد كشاورزي شهرستان فيروزكوه در خاتمه اين كارگاه آموزشي، اظهار داشت: اين طرح با هدف اشتغال زايي، ايجاد زمينه تعاون و مشاركت دادن روستائيان در برنامه هاي توسعه و تغيير الگوي كشت منطقه در جهت توسعه بخش كشاورزي و استفاده بهينه از اراضي بلاكشت و شيب دار آغاز شده است. وي با بيان اينكه در فاز نخست 140 هكتار از اراضي منطقه براي كشت در اختيار 70 نفر از اعضاء شركت تعاوني قرار مي‌گيرد، خاطرنشان كرد: با ارائه آموزشهاي فني و تخصصي، جانمايي محل اجراي طرح، چاله‌كني، ايجاد سامانه‌هاي آبگير و انتقال نهالها به سر مزرعه، انجام اين مهم در جهت ارتقاء بخش كشاورزي منطقه در دستور كار قرار گرفته است. درويش خضري تصريح كرد: كل وسعت در نظر گرفته شده براي اجرايي كردن طرح در اين شركت تعاوني 280 هكتار است كه در فاز دوم، 140 هكتار ديگر در اختيار ثبت‌نام كنندگان جديد قرار خواهد گرفت. روستاي لزور در 47 كيلومتري شمال غرب فيروزكوه و در 10 كيلومتري شمال ارجمند قرار دارد.


 کاروان کمکهاي نقدي و غيرنقدي مردم کرج به مناطق زلزله‌زده گسيل شد 

 کرج - خاکپور

کاروان کمکهاي نقدي و غيرنقدي مردم فهيم کرج به مناطق زلزله‌زده آذربايجان گسيل شد. به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان کرج، فرماندار کرج در اين رابطه با بيان اينکه کمکهاي مردمي به مردم نيازمند مناطق زلزله‌زده اميد را در دل هموطنان زنده مي‌کند، اظهار داشت: مردم فهيم شهرستان کرج و خانواده فرمانداري اعم از بخشداري و دهياريهاي مرکزي کرج نيز همراه با ساير هموطنان کمکهاي نقدي و غيرنقدي خود را براي اعلام حمايت از مردم آسيب‌ديده از زلزله ارسال کردند. مهدي ايران‌نژاد ضمن تقدير از نگاه ويژه مردم شهرستان در ارسال کمکها يادآور شد: اين کمکها که در قالب 13 کاميون و کاميونت به مناطق زلزله‌زده ارسال شد، اقلامي است که به عنوان نياز ضروري مردم آن مناطق مدنظر قرار گرفته است. وي با بيان اينکه ارسال اين کمکها انگيزه و اميد را دل مردم مناطق زلزله‌زده زنده مي‌کند، خاطرنشان کرد: ساير کمکهاي شهرستان نيز در قالب کمکهاي امداد و نجات و خدمات در نخستين روزهاي وقوع زلزله به آذزبايجان ارسال شد که اميد مي رود با تداوم اين حرکت از سوي ساير شهرستانها و استانها شاهد کاهش مسائل مردم و تسريع در روند بازسازي مناطق زلزله‌زده باشيم.


 همزمان با هفته دولت؛
 بهره‌برداري از 43 پروژه برق شهرستان اصفهان با هزينه‌اي بالغ بر 120 ميليارد ريال 

 اصفهان – خبرنگار آفرينش

همزمان با هفته دولت بهره‌برداري از 43 پروژه برق‌رساني، بازسازي شبکه‌هاي برق، ايجاد روشنايي با تجهيزات پربازده کم‌مصرف و سامانه‌هاي الکترونيک غير حضوري درشرکت توزيع برق اصفهان با هزينه‌اي بالغ بر 120 ميليارد ريال آغاز مي‌گردد.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، مهندس حميد علاقمندان مديرعامل شرکت توزيع برق اصفهان با اشاره به راه‌اندازي سه سامانه جديد گفت: استفاده رسمي از سه سامانه الکترونيک شامل سامانه سميع (مکالمه به جاي مراجعه) براي اولين بار در کشور ايجاد و حدود يک ميليون مشترک برق را در سطح شهرستان اصفهان تحت پوشش قرارداده که از ساعت 7:30 تا 21 با شماره 8121 در خدمت مردم فهيم اصفهان مي‌باشد و علاوه بر ارائه 17 خدمت انواع مشاوره را نيز دراختيار مردم قرار مي دهد ؛ همچنين سامانه اطلاع‌رساني سايه اين قابليت را دارد که همزمان با ارسال قبوض برق مصرفي ،ميزان مصرف برق را در هر دوره براي مشترکين پيامک نمايد ودر طرح پياده‌سازي سيستم AMI (قرائت از راه دور ) قرائت کنتورهاي ديماندي به روش سنتي حذف و روشهاي نوين جايگزين آن گرديد.

وي تصريح نمود: ظرفيت‌سازي براي رسيدگي به درخواستهاي جديد مردم ،اقزايش ضريب پايداري شبکه‌هاي برق با استفاده از12 فيدر جديد از پستهاي صائب، يونارت، پست صفه، پست جنوب اصفهان؛ اتوبان خيام، امام خميني، ميرزا طاهرنصب، تجهيز و راه‌اندازي 11 ايستگاه پد مانتد (پست فشرده زميني کوچک ) بهره‌برداري از 22باب پست و ترانسفورماتور زميني و هوايي فشار متوسط بازسازي و جمع‌آوري شبکه‌هاي فرسوده در بافتهاي سنتي اصفهان از پروژه‌هايي است که عمليات اجرايي آن پايان يافته و بهره‌برداري رسمي آن دراين هفته آغاز و در مدار قرار مي‌گيرد.وي اظهار داشت: براي ايجاد مدار بين پستهاي فوق توزيع، پد مانتد و پستهاي زميني و هوايي از 85 هزارمترکابل فشارمتوسط زميني و3/5 کيلومتر شبکه فشار متوسط هوايي و 3500 مترکابل فشار ضعيف خودنگهدار هوايي استفاده شده است.وي خاطرنشان کرد: مهمترين نقاطي که پروژه ها در آن اجرا شده شبکه اطراف دانشگاه اصفهان، بازسازي شبکه خيابان مدرس ،ايجاد شبکه در خيابان شيخ صدوق جنوبي، احدث شبکه 20 کيلو ولت درخيابان همت و بازسازي شبکه خيابان ضابط‌زاده مي‌باشد.گفتني است :برق رساني به چاههاي آب کشاورزي منطقه شرق اصفهان، بهينه‌سازي و بازسازي شبکه‌هاي فرسوده شهري وروستايي، برق‌رساني به پروژه‌هاي مسکن مهر، برق‌رساني به منطقه صنعتي تودشک از جمله طرحهايي است که در اين هفته مبارک به مردم اصفهان هديه خواهد شد.


 دستاورد هم‌افزايي ميان صنعت حفاري و مراكز علمي
  ورود به عرصه ساخت دستگاههاي لوله مغزي سيار 

 اهواز - خبرنگار آفرينش

شركت ملي حفاري ايران با همكاري جهاد دانشگاهي تهران ساخت دستگاه لوله مغزي سيار را در دستور كار خود قرار داده است. رئيس اداره لوله مغزي سيار شركت ملي حفاري ايران با بيان اين كه اجراي اين پروژه در مرحله مقدماتي قرار دارد، اظهار كرد: در همين حال به همت كارشناسان لوله مغزي سيار و مديريت نگهداري و تعميرات (نت) شركت ساخت يك دستگاه ديگر نيز در حال انجام است.مهندس برزو ترابي راكي افزود: از اين تجهيز راهبردي كه يك فناوري جديد در صنايع نفت و گاز به شمار مي‌آيد در تعمير و تكميل چاهها استفاده مي‌شود. وي گفت: شركت ملي حفاري ايران تامين 4 دستگاه لوله مغزي سيار در بخشهاي دريايي و خشكي را در برنامه دارد كه با افزوده شدن آنها به ناوگان شركت، شمار دستگاههاي لوله مغزي سيار شركت به 15 دستگاه افزايش خواهد يافت.ترابي راكي توضيح داد: اين شركت هم‌اكنون به دستگاههاي لوله مغزي سيار با توان كشش 40 تا 100هزار پوند مجهز و قادر به ارائه پيشرفته‌ترين و حساسترين عمليات تعمير چاههاي نفت و گاز در مناطق نفت‌خيز خشكي و دريايي كشور است.رئيس اداره لوله مغزي سيار شركت ملي حفاري ايران گفت: از سال 1372 با دستيابي اين شركت به دانش و فناوري مربوط و كسب مهارتهاي لازم، تمامي عمليات لوله مغزي سيار با اتكا به توانمندي متخصصان و كارشناسان داخلي انجام مي‌شود. وي با بيان اين كه تعداد چاههاي تعميري به وسيله لوله مغزي سيار در سال 1389 در مجموع 452 حلقه و در سال گذشته 455 حلقه بود، افزود: در 4 ماه نخست امسال در اين زمينه 183 عمليات محقق شد كه نسبت به سالهاي گذشته رشد قابل توجه دارد.

ترابي راكي به سابقه چندين ساله شركت ملي حفاري ايران در تعمير چاهها و استفاده از دستگاههاي لوله مغزي سيار اشاره و خاطر نشان كرد: امسال براي اولين بار ميزان كاركرد لوله‌ها با توجه به نوع عمليات، محاسبه ضخامت ديواره لوله، كنترل مواد خورنده نظير اسيد از متراژ 120 هزار متر به 170 هزار متر افزايش ارتقا داده شد. رئيس اداره لوله مغزي سيار شركت ملي حفاري ايران در خصوص برنامه‌هاي اتي اين اداره، گفت: با هدف پشتيباني اين دستگاه ها هم اكنون پروژه بازسازي دستگاه لوله مغزي سيار 122 و 124 و تعمير اساسي موتور دستگاه لوله مغزي سيار 121 در دست اجرا است وي ادامه داد: خريد ماشين آلات و تجهيزات اين دستگاهها از قبيل قرقره كاري، انجكتور، تريلر حمل دستگاه و راه‌اندازي دو دستگاه جراثقال موجود از سوي شركتهاي داخلي را از ديگر اقدام هاي اجرايي اين بخش برشمرد.ترابي راكي افزود: از مزاياي دستگاه هاي لوله مغزي سيار، جابجايي پرشتاب، اجراي عمليات در زمان كوتاه و تعمير چاههاي نفت و گاز در حال توليد با ايمني بالا است و در بسياري از فرايندهاي حفاري و تعمير چاهها به خوبي مي‌تواند جايگزين دكلهاي حفاري تعميراتي شود.رئيس اداره لوله مغزي سيار شركت ملي حفاري ايران تعمير چاهها بدون نياز به كشتن چاه و صرف هزينه‌هاي بالا و نرسيدن آسيبهاي بعدي به مخزن را از ديگر مزيتهاي دستگاههاي لوله مغزي سيار دانست.شركت ملي حفاري ايران يكي از شركتهاي بالادستي زير مجموعه شركت ملي نفت ايران است كه همسو با عمليات حفاري با بهره‌مندي از نيروهاي تخصصي و تجهيزات روزآمد در زمينه ارايه 20 نوع خدمات فني و تخصصي اختصاصي اين صنعت به شركتهاي نفتي از دانش فني، مهارت و تجربه لازم برخوردار است.


 ايران زمين 

 راه‌اندازي جايگاه دائمي خبرنگاران در اتاق بازرگاني مازندران

ساري – خبرنگار آفرينش

مدير روابط عمومي اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي مازندران از راه‌اندازي جايگاه دائمي خبرنگاران در اين واحد خبر داد. به گزارش روابط عمومي اتاق بازرگاني مازندران، سيد محمد حسين هاشمي نسب گفت: امروز موضوع فرهنگ‌سازي در سال توليد ملي، حمايت از کار و سرمايه ايراني از اهميت ويژه‌اي برخودار بوده که نقش رسانه‌ها در بسط و گسترش اين فرهنگ بسيار مهم است چرا که اصحاب رسانه‌ها چشمان بيدار جامعه هستند. وي با بيان اينکه خبرنگاران مازندران به لحاظ توانمندي در تخصصشان و اميدبخشي به جامعه در شرايط کنوني از جايگاه ويژه‌اي در کشور برخوردارند، گفت: به لحاظ گستردگي فعاليت اتاق بازرگاني براي انعکاس به موقع اخبار، وجود تجهيزات اختصاصي براي اصحاب رسانه نياز بود که خوشبختانه اين امر در واحد روابط عمومي ايجاد شد.

شبكه آبرساني روستاي ساران شهر كيلان بازسازي و اصلاح شد

کيلان - خبرنگار آفرينش

سرپرست امور بهره‌برداري آبفاي كيلان با تشريح عملكرد اين امورطي ماه گذشته، از بازسازي و اصلاح شبكه ساران به طول 250 متر با لوله پلي اتيلن 110 خبرداد. 'محمدرضا عباسي' از بازسازي 20 مورد انشعاب فرسوده از شبكه تا كنتور خبر داد و افزود: اين بازسازي ها بمنظور جلوگيري از هدررفت آب در منطقه ساران اجرا شده است. وي تصريح كرد: لوله آزبست 100 با لوله پلي اتيلن 110 به طول 25 متر كه براثر برخورد لودر شهرداري دچار شكستگي شده بود و باعث قطع آب در منطقه گرديد، توسط پرسنل اين امور تعمير و تعويض شد. سرپرست امور بهره‌برداري آب و فاضلاب شهر كيلان در ادامه به جمع آوري و قطع انشعابات غيرمجاز در منطقه اشاره كرد و بيان داشت: انشعابات غيرمجاز جمع آوري شدند.

صدر نژاد:

خدمات‌رساني به مردم بزرگترين افتخار دولت است

کرج - خاکپور

رئيس کميسيون عمران شوراي اسلامي شهر کرج با تبريك هفته دولت گفت: ايجاد جامعه‌اى سرشار از عدالت، نظم و امنيت و خدمت رساني به مردم بزرگترين افتخار دولت است. عزيز صدرنژاد در گفتگو با خبرنگار پايگاه خبري مديريت شهري کرج، ضمن گراميداشت ياد و خاطره محمدعلى رجايى رئِيس جمهور و محمدجواد باهنر نخست وزير وقت ايران و آغاز هفته دولت، گفت: دولت رجايى و باهنر آغاز دوره جديدي براي جمهورى اسلامى و شهادت آنان ضايعه اى سنگين براي دولت و مردم بود. اين مسئول بااشاره به اهداف شوم دشمنان افزود: دشمنان انقلاب درراستاي سقوط و براندازي حکومت اسلامي، با توسل به ترور و خشونت گسترده، سعي در از بين بردن مسئولين وفادار نظام را داشته که بمب‌گذاري در دفتر نخست وزيري نشان بارز آن است.

اعضاي شوراي اسلامي شهر اهتمام ويژه‌اي براي رفع مشكلات مردم دارند

اين مسئول رسيدگي به مشكلات شهروندان را اولويتي مهم ارزيابي کرد و اذعان داشت: اعضاي شوراي اسلامي شهر اهتمام ويژه اي براي رفع مشكلات مردم دارند.رئيس کميسيون عمران شوراي اسلامي شهر کرج ادامه داد: اعضاي شورا به صورت هفتگي جلسات را در مناطق مختلف و سازمانها برگزار مي‌كنند تا از نزديک شاهد پيشرفت کار و حل مشکلات شهروندان باشند. اين مسئول با اشاره به بازديد از مناطق خلج‌آباد و کلاك بيان كرد: در روزهاي اخير طي بازديد از منطقه 11 کرج مشكلات عمراني و شهرسازي به صورت حضوري بررسي شد. وي همچنين با اشاره به برگزاري جلسات ملاقات مردمي افزود: در واقع برگزاري اين جلسات و ديدارهاي چهره به چهره به منظور رسيدگي به مشكلات شهروندان، باعث دلگرمي شهروندان مي‌شود.

‏افتتاح و بهره‌برداري از 69 پروژه خدماتي و زيربنايي و توليدي بخش کشاورزي درهفته دولت

ساري – خبرنگار آفرينش

در هفته دولت سال جاري 69 پروژه خدماتي و زيربنايي و توليدي بخش کشاورزي استان مازندران با اعتباري بالغ بر 276 ميليارد ريال مورد افتتاح و و بهره‌برداري قرار مي‌گيرد. رضا عظيمي رئيس سازمان جهادکشاورزي مازندران طي گفتگويي ضمن گراميداشت هفته دولت و ياد و خاطره شهيدان رجايي و باهنر به تشريح برنامه‌ها و پروژه‌هاي قابل افتتاح اين سازمان در ايام هفته دولت) پرداخت و اظهار داشت: از سوي سازمان جهاد کشاورزي مازندران در هفته دولت امسال تعداد 69 پروژه خدماتي و زيربنايي و توليدي با اعتباري بالغ بر 276 ميليارد و 597 ميليون ريال مورد افتتاح و بهره‌برداري قرار مي‌گيرند.او افزود: اين طرحها با حضور خانواده هاي معظم شهداء، مسئولين کشوري، استاني، شهرستاني، کشاورزان و بهره‌برداران و اقشار مختلف مردم در هفته دولت سال جاري در سراسر استان موردافتتاح و بهره برداري قرار خواهند گرفت که با افتتاح از اين طرحها 221 روستا با بيش از 8607 خانوار روستايي از مزاياي آن برخوردار مي‌شوند و در مجموع نيز براي 123 نفر ايجاد اشتغال مستقيم خواهد شد و بميزان 9467 تن بر حجم توليدات بخش کشاورزي استان افزوده مي‌گردد.عظيمي بابيان اينکه از مجموع پروژه هاي افتتاحي اين سازمان در ايام هفته دولت امسال، 50 پروژه خدماتي و زيربنايي درحوزه آب و خاک و 19 پروژه توليدي مربوط به بخشهاي دام و طيور، زراعي و باغي و صنايع تبديلي و شيلاتي مي‌باشند افزود : در هفته دولت امسال 50 پروژه خدماتي، زيربنايي در بخش آب و خاک با اعتباري بالغ بر 174 ميليارد ريال مورد افتتاح و بهره‌برداري قرار مي‌گيرند که بيش از 163 ميليارد و204ميليون ريال از اين اعتبارات دولتي و يک ميليارد و 712 ميليون ريال نيز سرمايه‌گذاري بخش خصوصي مي‌باشد.

'تنگه‌واشي' مجهز به نور و روشنايي مي‌شود

فيروزكوه - خبرنگار آفرينش

رييس اداره ميراث فرهنگي و گردشگري شهرستان فيروزكوه از تامين اعتبار برق‌رساني و تامين زيرساختها تا ورودي كمپ گردشگري منطقه توريستي- تاريخي تنگه واشي خبر داد. به گزارش خبرنگار افرينش، سيد 'احمد حسيني' در جلسه كارگروه ميراث فرهنگي و گردشگري شهرستان فيروزكوه با اعلام اين خبر، افزود: اين مهم با انجام پيگيريهاي مجدانه و عنايت خاص فرمانداري شهرستان به نتيجه رسيده است و اميد مي‌رود تا با تعامل و همكاري ادارات برق و راه و ترابري شهرستان هر چه سريع تر شكل اجرايي به خود بگيرد. وي گفت: از زمان انتزاع اداره گردشگري فيروزكوه از شرق استان تهران تاكنون، به دفعات بازديدهايي چند از مناطق گردشگري شهرستان انجام شده و برنامه ريزي جهت ساماندهي هر چه بيشتر آنها در بازه‌هاي زماني كوتاه و بلندمدت صورت پذيرفته است. رييس اداره ميراث فرهنگي و گردشگري شهرستان فيروزكوه با بيان اينكه در كوتاه مدت برنامه هاي اين نهاد در مناطق گردشگري به دو مرحله تقسيم شده است، خاطرنشان كرد: در مرحله نخست آبرساني موقت به كمپينگ منطقه تنگه واشي و چشمه آب معدني 'خمده'، نظافت اين مناطق و ساماندهي نحوه حضور و اسكان مسافران در آنها در دستور كار قرار گرفته است. وي ادامه داد: در آينده‌اي نزديك و با شروع فاز دوم اين برنامه، عملياتي نظير تسطيح ورودي كمپينگ خمده، تسطيح و آسفالت ورودي تنگه‌واشي و هرس درختان طول مسير به منظور افزايش ديد رانندگان، عملياتي و اجرايي خواهد شد.

حسيني ابراز اميدواري كرد به منظور رفاه حال مسافران در ايام باقي مانده تا پايان تعطيلات تابستاني و سرد شدن هوا، با همكاري ادارات ذيربط هر گونه عمليات ساخت وساز به منظور جلوگيري از خطر سقوط مصالح ساختماني و . . . در منطقه تعطيل شود. وي استقرار سرويسهاي بهداشتي سيار، تامين آب شرب ثابت به شكل آبخوري در طول مسير مناطق گردشگري و آبرساني دائم به كمپينگهاي گردشگري را از جمله برنامه‌هاي اين نهاد در بلندمدت عنوان و تصريح كرد: طرح جامع گردشگري در مناطق و نقاط مطرح گردشگري شهرستان اجرايي مي‌شود. اين مقام مسئول از لزوم وضع قوانيني به منظور عقب‌نشيني بناها، تعريض مسير، تخريب سازه‌هاي قديمي و مديريت ساخت وسازهاي مسير تنگه واشي و روستاي 'جليزجند' خبر داد و گفت: احداث نرده حفاظتي در طول مسير، تامين پوشش خطوط تلفن همراه و احداث كمربندي و جاده دوم دسترسي ورودي به تنگه‌واشي ساير اقداماتي است كه اجراي آنها مي تواند به رفاه هر چه بيشتر مسافران و گردشگران بينجامد.


 خبر 

 طرح آبرساني به شهرستان بهشهر به بهره‌برداري رسيد

ساري - معصومه آقاجاني

به گزارش خبرنگار اعزامي ما به بهشهر پروژه آبرساني به شهرستان بهشهر با حضور دکتر مقيمي نماينده مردم شهرستانهاي بهشهر و نکا در مجس شوراي اسلامي، مسئولان استاني و شهرستاني در هفته دولت به بهره‌برداري رسيد. مديرعامل آب و فاضلاب مازندران در مراسم بهره‌برداري از اين طرح با تاكيد بر اينكه هر يك از مسئولان در حقيقت سرباز ولايت در راه تحقق آرمان‌هاي مقدس اسلام و انقلاب هستند، گفت: اين هفته، فرصت مغتنمي است تا مردم با نتايج تلاشهاي بخشي از خدمتگزاران نظام اسلامي آشنا شوند.محمدتقي حسين‌زاده افزود: مسئولان بايد با الگو قرار دادن رفتار و منش شهيدان رجايي و باهنر از هيچ تلاش و کوششي براي خدمت به مردم دريغ نورزند. مديرعامل آب و فاضلاب مازندران از اصلاح و زون‌بندي شبکه آبرساني به شهر بهشهر خبر داد و افزود: اين طرح با هدف کاهش هدررفت و رفع کمبود آب در نواحي مرتفع و تأمين فشار مناسب آب در هفته دولت به بهره‌برداري رسيد.حسين‌زاده با بيان اينکه لوله‌گذاري و اجراي شبکه توزيع به طول 12000 متر و استاندارد سازي انشعابات به تعداد 750 فقره از مشخصات اين طرح است اظهار داشت: اين پروژه با اعتبار بالغ بر 12000 ميليون ريال در هفته دولت به بهره‌برداري رسيد و 9000 خانوار از نعمت آب آشاميدني سالم برخوردار شدند.

مديرعامل آب و فاضلاب مازندران گفت: با زون بندي و اصلاح شبکه توانستيم 5 درصد به منابع تأمين آب بهشهر اضافه کنيم. محمدتقي حسين‌زاده با بيان اينکه پروژه آبرساني بهشهر شامل حفر و تجهيز يک حلقه چاه با آبدهي 20 ليتر در ثانيه و احداث خط انتقال به طول 600 متر است افزود: شرکت آبفاي مازندران براي اجراي اين طرح 2000 ميليون ريال هزينه صرف کرده است که 1200 خانوار را تحت پوشش قرار داده است.وي همچنين با اشاره به اينکه پروژه‌هاي آبرساني شهرهاي رستم کلا، شامل تأمين آب شرب منطقه امامزاده محمد است که براي اجراي اين طرح 700 ميليون ريال هزينه صرف شده است تصريح کرد: اجراي خط انتقال و شبکه توزيع به طول 1360 متر از مشخصات اين طرح است که 500 خانوار را تحت پوشش قرار داده است.وي با اشاره به اينکه عمليات اجرايي شبکه آبرساني خليل شهرآغاز شده است افزود: هزينه پيش‌بيني شده در اين پروژه مبلغ 5000 ميليون ريال بوده است مي‌باشد که با اتمام اين پروژه 1200 نفر از جمعيت اين شهر از نعمت آب آشاميدني سالم برخوردار خواهند شد. مديرعامل آب و فاضلاب مازندران تصريح کرد: اين طرح شامل حفر و تجهيز يک حلقه چاه با آبدهي 20 ليتر در ثانيه، احداث مخزن بتني به حجم 500 مترمکعب و احداث دو باب اطاقک چاه به مساحت 60 مترمربع است.

مديرعامل آب و فاضلاب مازندران همچنين از آغاز مطالعات فاز دوم طرح فاضلاب بهشهر خبر داد و تصريح کرد: اين طرح به منظور ارتقاء بهداشت عمومي، حفظ محيط زيست و جلوگيري از اکوسيستم درياي خزر در آينده نزديک انجام خواهد شد. وي با اشاره به اينکه طولاني شدن اجراي طرح فاضلاب در مازندران خسارتهاي زيست محيطي زيادي در برخواهد داشت، افزود: در بودجه 91 سعي خواهيم کرد با تمرکز بر روي طرحهاي فاضلاب و با کمک نماينده محترم مردم نکا و بهشهر در مجلس شوراي اسلامي و مسئولان استاني کارها سريعتر پيش‌برود، چرا که طول کشيدن اين پروژه زيست محيطي هزينه‌‌هاي زيادي براي کشور در بر خواهد داشت. حسين‌زاده در پايان ادامه داد: در اين فرصت مغتنم بايد تلاش کرد تا به منظور ارتباط و تعادل بيشتر با مردم که صاحبان اصلي انقلاب و نظام هستند دستاوردهاي دولت را به خوبي تبيين و اطلاع‌رساني کنيم. نماينده مردم نکا و بهشهر درمجلس شوراي اسلامي هم در اين مراسم با تقدير از فعاليتهاي شبانه‌روزي کارکنان آبفاي شهري مازندران افزود:کارکنان تلاشگر آب و فاضلاب مازندران درطول سالهاي گذشته با تمام وجود درراستاي خدمات‌رساني به مردم به ويژه اجراي طرح آبرساني و فاضلاب در مازندران تلاش کردند.

همزمان با هفته دولت؛

64 پروژه عمراني، آموزشي و خدماتي در شهرستان دماوند به بهره‌برداري مي‌رسد

دماوند - خبرنگار آفرينش

فرماندار شهرستان دماوند گفت: همزمان با هفته دولت 64 پروژه عمراني، آموزشي و خدماتي با اعتباري بالغ بر 60 ميليارد تومان در شهرستان دماوند افتتاح و به بهره‌برداري مي‌رسد. به گزارش خبرنگار آفرينش 'عليرضا قاسمي فرزاد' ضمن گراميداشت ياد و خاطر شهيدان بزرگوار رجايي و باهنر، اين دو اسوه تقوا و عمل، افزود: اين هفته فرصتي است تا به فرموده رهبر فرزانه انقلاب اسلامي، گزارشي از اقدامات و عملكرد دولت را براي شهروندان تشريح نماييم. وي گفت: در دوره اول سفر رياست جمهوري به شهرستان دماوند 85 پروژه با اعتباري بالغ بر 5 ميليارد و 900 ميليون تومان، در دور دوم سفر، 59 پروژه با اعتباري بالغ بر 15 ميليارد تومان و در دور سوم سفر رياست جمهوري و هيات دولت 39 پروژه با اعتباري بالغ بر بيش از 6 ميليارد تومان به منطقه تخصيص داده شد كه تاكنون شاهد پيشرفت بيش از 80 درصد پروژه هاي دولتي در شهرستان هستيم. نماينده عالي دولت در شهرستان دماوند با بيان اينكه تاكنون 270 ميليارد تومان اعتبار عمراني، خدماتي و آباداني در منطقه هزينه شده است، افزود: از جمله اين خدمات شامل بخش كشاورزي با اعتباري بالغ بر بيش از 55 ميليارد و 200 ميليون تومان در فصلهاي مختلف طيور، دام، آبزيان و غيره، اجراي طرح آبياري قطره ايي، تهيه محصولات كشاورزي، توليد شير، گوشت، عسل و غيره، بهسازي و پوشش انهار و ديگر موارد مي باشد.

اين مقام مسئول به بخش حمل و نقل اشاره كرد و گفت: در بخش حمل و نقل نيز تاكنون اقداماتي چون تعريض و بهسازي محور هراز به امامزاده هاشم (ع)، محور تهران به فيروزكوه، تبديل محور فرعي ايوانكي به ساران به محور اصلي با اعتباري بيش از دو ميليارد تومان، آسفالت راههاي روستايي چون سيدآباد، جورد، آردينه و غيره آماده سازي تونل امامزاده هاشم(ع)، احداث پل زيرگذر مشاء و ديگر موارد مي‌باشد. فرماندار دماوند با اشاره به بخش آب شهري و روستايي به اقداماتي چون احداث چهار مخزن 5 هزار متر مكعبي در مناطقي چون مهك، روح افزاء، مهرآباد و غيره، احداث سه مخزن 3 هزار متر مكعبي در آبعلي، آبسرد و رودهن، ايجاد 14 حلقه چاه در شهرهاي مختلف شهرستان و مناطق شهري، بهسازي آب شرب و كشاورزي در روستاهاي شهرستان و ديگر اقدامات دولت خدمتگزار اشاره كرد.

قاسمي فرزاد با بيان اينكه پروژه هاي گازرساني شهرستان دماوند به ويژه در روستاها بسيار چشمگير بوده است، به احداث 4 ايستگاه سي ان جي در منطقه شهري دماوند و 3 ايستگاه ديگر در آينده‌اي نه چندان دور خبر داد. وي به بخش تربيت بدني به ميزان بيش از 3 ميليارد تومان اجراي پروژه هاي عمراني و خدماتي در شهرستان اشاره و بيان داشت: از جمله اقدامات اين حوزه احداث سالن هاي ورزشي، استخر هاي سرپوشيده، سالن كشتي در دماوند، احداث سالن هاي ورزشي روستايي و ديگر موارد مي باشد. نماينده عالي دولت در دماوند از اجراي بيش از سه ميليارد و 600 ميليون تومان طرح هادي روستاي در دماوند خبر داد و گفت: اين اقدامات شامل بهسازي راه هاي روستايي، آسفالت، توسعه بخش گردشگري و ديگر موارد مي باشد كه توسط بنياد مسكن انقلاب اسلامي شهرستان به اجرا در آمده است. اين مقام مسئول به پروژه عظيم و ماندگار دولت خدمتگذار در بخش تهيه و اجراي پروژه مسكن مهر در دماوند اشاره كرد. و گفت: بيش از يك هزار واحد آن آماده تحويل مي باشد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
گزارش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته