جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/06/05 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4231


حضور نکونام و شايعه شکست 0 -3 استقلال

آخرين وضعيت تيم ملي فوتبال ايران
احتمال دعوت از نظري و قوچان‌نژاد

حسين عسگري رئيس دپارتمان داوري فدراسيون فوتبال:
پاره‌شدن پيراهن ملاک پنالتي گرفتن نيست


اتفاقات تقصير بهروان نبود


مازيار زارع مشکلي ندارد


تركي هيچ اشتباهي نداشت


سوت پايان


دقيقه نود


 حضور نکونام و شايعه شکست 0 -3 استقلال 

پس از سپري شدن 24 ساعت از بازي دو تيم استقلال و پرسپوليس شايعه اي مبني بر اينکه استقلال در نيمه دوم بازي با پرسپوليس از 4 بازيکن سهميه خارجي خود به طور همزمان استفاده کرده منتشر شد. در واقع اين تصور پيش آمده که جواد نکونام به عنوان سهميه خارجي استقلال همزمان با جانواريو و ساموئل و توزي در ميدان بوده و اين تخلف قانوني است. به همين دليل اين شايعه مطرح شد که اين بازي که با تساوي بدون گل خاتمه يافته بود 3 بر صفر به پرسپوليس مي شود اما با توضيحات سازمان ليگ اين شايعه رد شد.

با اين حال مسئولان سازمان ليگ در خصوص اين شائبه به خبرنگار فارس اعلام کردند: جواد نکونام که لژيونر به شمار مي رفته چون ايراني الاصل و داراي پاسپورت ايراني است، بازيکن خارجي به شمار نمي رود و به همين دليل سهميه خارجي نيست.

سازمان ليگ توضيح داد که در سال هاي گذشته در مورد مهدي مهدوي کيا، وحيد هاشميان و ايمان مبعلي هم به همين صورت تصميم گيري شده و اين سه بازيکن خارجي به شمار نرفته اند.

همچنين چون جواد نکونام تا قبل از تاريخ اول مرداد که آخرين فرصت درخواست ITC براي بازيکنان خارجي و لژيونر است کارت بازي خود را دريافت کرده سهميه آزاد هم به شمار نمي رود و سهميه عادي تلقي مي شود.


 آخرين وضعيت تيم ملي فوتبال ايران
  احتمال دعوت از نظري و قوچان‌نژاد 

مدير رسانه‌اي تيم ملي فوتبال کشورمان ضمن تشريح آخرين وضعيت اين تيم احتمال دعوت از بازيکناني چون اميد نظري و رضا قوچان‌نژاد به جمع ملي پوشان را رد نکرد.خسرو والي‌زاده در گفتگو با مهر ضمن بيان اين مطلب در خصوص اعلام فهرست تيم ملي فوتبال گفت: فهرست بازيکنان تيم ملي براي ديدار دوستانه با اردن و مسابقه با لبنان بعد از برگزاري ديدارهاي هفته هفتم مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاه‌هاي کشور اعلام خواهد شد.

وي با اعلام اينکه اردوي تيم ملي فوتبال کشورمان از 9 شهريورماه اعلام مي‌شود، افزود: تيم ملي بامداد جمعه 10 شهريورماه براي برپايي اردو راهي اردن مي‌شود و تا 19 شهريورماه مراحل آماده سازي تيم ملي در امان پيگيري خواهد شد. در زمان حضور تيم ملي در امان يک بازي دوستانه نيز در تاريخ 15 شهريورماه با تيم ملي اردن خواهيم داشت.

براساس اعلام والي‌زاده تيم ملي فوتبال کشورمان در تاريخ 19 شهريورماه براي ديدار با لبنان عازم بيروت مي‌شود و در روز 21 شهريورماه در چارچوب هفته چهارم از مرحله چهارم و نهايي مسابقات فوتبال انتخابي جام جهاني 2014 در قاره آسيا به مصاف تيم ملي لبنان مي‌رود.مدير رسانه‌اي تيم ملي فوتبال در خصوص دعوت از بازيکنان لژيونر فوتبال ايران همچون رضا قوچان‌نژاد و اميد نظري گفت: اگر تا زمان برپايي اردوي تيم ملي فوتبال در اردن مجوز بازي قوچان‌نژاد از سوي فيفا صادر شود به احتمال زياد اين بازيکن به اردو دعوت خواهد شد، چرا که در اردوي مجارستان کارلوس کي‌روش از عملکرد او راضي بود.


 حسين عسگري رئيس دپارتمان داوري فدراسيون فوتبال:
 پاره‌شدن پيراهن ملاک پنالتي گرفتن نيست 

حسين عسگري رئيس دپارتمان داوري فدراسيون فوتبال در مورد پاره شدن پيراهن محسن بنگر در جريان دربي گفت: من آن صحنه را نديدم امکان دارد پيراهن يک بازيکن در جريان بازي پاره شود اما خطايي صورت نگيرد. اينکه پيراهن بازيکني پاره شده پس حتماً پنالتي بوده ملاک درستي نيست زيرا بايد خطا صورت بگيرد تا داور اعلام خطا کند.

وي در خصوص اعتراض مربيان به اشتباهات تاثيرگذار در داوري‌هاي ليگ گفت: در مسابقات يورو 2012 نتيجه 7 ديدار به دليل اشتباهات تاثيرگذاري داروي رقم خورد. ما تا به امروز 54 بازي ليگ را برگزار کرديم و فکر نمي‌کنم تعداد اشتباهات تاثيرگذار داوران به نسبت اين تعداد بازي ها آنچنان بالا باشد.

رئيس دپارتمان داوري در پايان در خصوص اينکه برخي مربيان اعتقاد داشتند بايد روي مسايل روحي و رواني و رفتارهاي داوران بيشتر برنامه ريزي شود گفت: ما در خصوص مسايل مختلف داوري کلاس‌ها و دوره‌هاي آموزشي بسياري را برگزار مي‌کنيم اما بعضي وقت‌ها شايد صحبت‌هاي دوستانه يک داور پيش از بازي و يا در جريان آن از سوي فوتبال دوستان، تيم رقيب و يا رسانه‌ها سوء‌تعبير شود.


 اتفاقات تقصير بهروان نبود 

 
غلامرضا بهروان سرپرست سازمان ليگ از دعوت خود به شوراي تامين استان تهران به خاطر اتفاقات ديدار استقلال و پرسپوليس خبر داد.وي ضمن بيان اين موضوع در مورد مشکلات دربي 75 ضمن اعلام خبر فوق گفت: کميته انضباطي بزودي تشکيل جلسه خواهد داد و در خصوص اتفاقاتي که در جريان اين بازي رخ داد تصميم گيري مي کند. وي اضافه کرد: بنده بايد به شوراي تامين استان تهران بروم و در مرود اتفاقاتي که در اين بازي افتاد جلسه‌اي را با آقايان داشته باشم. اين جلسه ساعت 9 صبح روز يکشنبه خواهد بود. سرپرست سازمان ليگ در مورد پرتاب اشياء مختلف از جمله سنگ و گوجه فرنگي در جريان اين بازي گفت: اين مسايل تقصير ما نبود.


 مازيار زارع مشکلي ندارد 

 
پزشک تيم فوتبال ملوان بندرانزلي آخرين وضعيت هافبک اين تيم پس از مصدوميت و انتقال به بيمارستان را تشريح کرد.بابک صيادي در مورد وضعيت مازيار زارع ضمن بيان مطلب فوق گفت: اين بازيکن پس از برخوردي که با دوازه بان تيم ما داشت، از ناحيه قفسه سينه و گردن دچار مشکل شد. او براي دقايقي گيج بود و سطح هوشياري اش پايين آمد که موضوعي طبيعي بود.

وي افزود: خوشبختانه جواب آزمايش ها نشان داد او هيچ مشکلي ندارد و در حاليکه مي توانستيم او را شب گذشته از بيمارستان مرخص کنيم شرط عقل اين بود چند ساعت ديگر در بيمارستان بماند، به همين دليل وي بدون هيچ مشکلي از بيمارستان مرخص شد.


 تركي هيچ اشتباهي نداشت 

 
رييس دپارتمان داوري فدراسيون فوتبال با ابراز رضايت از عملكرد تركي در شهرآورد 75 گفت: بر خلاف تصور برخي، قضاوت تركي بي‌حاشيه بود.حسين عسگري پس از پايان شهرآورد 75 ، با ابراز رضايت از عملكرد تيم داوري اين ديدار گفت: از قضاوت تركي و همكارانش كاملا راضي هستم چرا كه بر خلاف تصور برخي، او در اين بازي هيچ اشتباهي نداشت و توانست به خوبي بازي را اداره كند.وي در پايان گفت: صحنه داوري خاصي در اين بازي نديديم و تنها ممكن است صحنه خاصي از ديد ما دور مانده باشد و توسط دوربين‌ها شكار شده باشد اما تا جايي كه ما بازي را ديديم اشتباه خاصي در كار داوران رخ نداد.


 سوت پايان 

 علي فتح الله زاده مديرعامل باشگاه استقلال:

قلعه‌نوعي مانع شکست استقلال شد

علي فتح الله زاده مديرعامل باشگاه استقلال در خصوص نتيجه بازي استقلال - پرسپوليس گفت : تيم پرسپوليس در نيمه اول بهتر از استقلال بازي کرد و نيمه دوم با اينکه دو تيم بازي خوبي را به معرض نمايش نگذاشتند اما ما بهتر از تيم پرسپوليس بوديم، به اين دليل که مالکيت و حفظ توپ ما از حريف بيشتر بود اما اين مالکيت در گرفتن نتيجه کارساز و موثر واقع نشد. علي رغم اينکه مي‌خواستيم دربي را ببريم از قلعه نوعي تشکر مي‌کنم که تدبير کرد و مانع از اين شد که نتيجه را واگذار کنيم چون اگر مي‌باختيم بحران گريبانگير تيم ما مي‌شد.

محمد رويانيان مديرعامل باشگاه پرسپوليس:

بايد حداقل سه گل به استقلال مي‌زديم

محمد رويانيان مديرعامل باشگاه پرسپوليس، در خصوص هفتاد و پنجمين دربي پايتخت گفت : ما در دربي نمي‌خواستيم که نتايج سال گذشته تکرار شده و بازي را به استقلال ببازيم. ضمن اينکه در اين دربي حداقل بايد سه گل به استقلال مي‌زديم. هرچند که نتيجه بازي با استقلال براي ما رضايت بخش نبود اما ما را براي ادامه رقابت‌هاي ليگ برتر و کسب عنوان قهرماني اميدوار کرد.

دعوت 17 بازيکن به تيم ملي فوتسال

نظري و شمسايي نيستند

سرمربي تيم ملي فوتسال کشورمان 17 بازيکن را به اردوي آماده سازي اين تيم دعوت کرد که در بين آنها نامي از وحيد شمسايي و مصطفي نظري ديده نمي‌شود.اسامي بازيکنان دعوت شده به اردوي تيم ملي فوتسال کشورمان به شرح زير است:

عليرضا صميمي، مجتبي نصيرنيا، سپهر محمدي، محمد کشاورز، محمد طاهري، علي اصغر حسن‌زاده، محمود لطفي، فريد نمازي، احمد اسماعيل‌پور، افشين کاظمي، مصطفي طيبي، فرهاد فخيم، قدرت بهادري، مهدي جاويد، حسين طيبي، مسعود دانشور و حميد احمدي

براساس اعلام سايت فدراسيون فوتبال اين 17 بازيکن براي برگزاري دو ديدار دوستانه با تيم ملي فوتسال روسيه که در روزهاي 27 و 28 شهريورماه برگزار مي‌شود به اردوي تيم ملي فوتسال ايران دعوت شده‌‎اند.

اسماعيل حسن‌زاده رييس كميته انضباطي فدراسيون فوتبال:

شروع‌ اهانت‌ با استقلالي‌ها بود

اسماعيل حسن‌زاده رييس كميته انضباطي فدراسيون فوتبال در پاسخ به اين سوال كه سهم تماشاگران كدام تيم در شروع و شدت فحاشي‌ها و سنگ‌پراكني‌ها بيشتر بود، گفت: با توجه به تمركز زيادي كه نسبت به رفتار تماشاگران داشتم، شعار عليه محسن بنگر و برخي اهانت‌هاي ديگر شروع فحاشي بود كه از سوي تماشاگران استقلال صورت گرفت. همچنين در سنگ‌پراكني هم باز تماشاگران استقلال شروع‌‌كننده بودند و به سمت علي كريمي سنگ و اشياي ديگري را پرتاب كردند.

حميد درخشان:

زايد كه هيچ، مسي هم نمي‌توانست كاري كند

حميد درخشان عضو كميته فني باشگاه پرسپوليس درباره اين موضوع كه آيا حضور ايمون زايد در زمين مي‌توانست براي پرسپوليس مثمر ثمر باشد گفت: نه استقلال و نه پرسپوليس تاكتيكي براي گل زدن نداشتند. بهترين و بزرگ‌ترين بازيكن دنيا را هم اگر در زمين مي‌گذاشتند نمي‌توانست بدون تاكتيك كاري كند. ايمون زايد كه هيچ، مسي هم اگر به زمين مي‌آمد، كار خاصي نمي‌توانست انجام دهد.

سيروس دين‌محمدي:

سنگ‌پراكني براي هزار سال پيش است

سيروس دين‌محمدي پيشكسوت استقلال با اشاره به رفتار تماشاگران دو تيم و پرتاب اشياء از سوي آنها در زمين گفت: از اين‌كه تماشاگران سنگ‌پراكني كردند ناراحت شدم. در اين زمينه فرهنگ‌سازي زيادي انجام گرفته است و ما هم از تماشاگران انتظار بيشتري داريم. اين حركت‌ها براي هزار سال پيش است. اگر قرار است تشويق كنند، تنها تيم خود را حمايت كنند. چنين صحنه‌هايي را ديگر در هيچ كجاي دنيا نمي‌توان ديد.

عبدالله ويسي سرمربي تيم پيکان:

برخي به داوران فشار مي‌آورند تا به نفع آنها قضاوت کنند

عبدالله ويسي سرمربي تيم پيکان گفت: متاسفانه برخي به داورها فشار مي‌آورند تا به نفع تيم‌شان قضاوت کنند.وي افزود: بايد همه چيز دو طرفه باشد. تيم‌ها وقتي اشتباه به نفع خودشان است اعتراض نمي‌کنند، اما وقتي متضرر مي‌شوند سرکوب و تخريب مي‌کنند. اگر به تصميمات داور احترام بگذاريم و مسائل را رعايت کنيم اتفاقي نمي‌افتد. خيلي‌ها انتظار دارند اشتباهات به نفع آنها باشد که اين باعث مي‌شود اختلاف به وجود بيايد و پيشرفتي صورت نگيرد.

علي پروين رئيس کميته فني باشگاه پرسپوليس :

قاضي بايد قدر جادوگري کريمي را مي‌دانست

علي پروين رئيس کميته فني باشگاه پرسپوليس در مورد دربي 75 گفت: آنگونه که تصور مي‌شد شاهد دربي خوبي نبوديم و اصلا اين بازي دلپسند و خوب نبود. البته پرسپوليس در نيمه اول بهتر بود و خوب بازي را اداره کرد و موقعيت‌هاي خوبي هم داشت.وي افزود: اگر ضربه سر کريمي گل مي‌شد قطعا بازي زيباتر دنبال مي‌شد. قبل از بازي گفته بودم که در دربي‌ها بايد از تک فرصت‌ها بهترين استفاده‌ را کرد به همين دليل قاضي بايد قدر جادوگري کريمي را مي‌دانست و در آن فرصت تک به تک با يک گل همه چيز را تغيير مي‌داد.


 دقيقه نود 

 حسن روشن پيشکسوت باشگاه استقلال:

قلعه‌نوعي هنوز مشکل دارد

حسن روشن پيشکسوت باشگاه استقلال با انتقاد از عملکرد شاگردان امير قلعه نوعي گفت: دربي اصلا بار فني نداشت و حتي اگر دروازه‌ها را بر مي‌داشتند هيچ مشکلي در اين مسابقه پيش نمي‌آمد!

وي در گفتگو با مهر در خصوص تساوي استقلال و پرسپوليس در دربي 75 تصريح کرد: هيچ کدام از دو تيم برنامه خاصي نداشتند. بازي به سمتي کشيده شد که بازيکنان فقط به سانتر کردن از کناره‌ها روي آوردند تا ببينند چه پيش مي‌آيد! بخصوص وقتي که حنيف عمران زاده جلو آمد و نشان داد که در استقلال هنوز راهکار و تاکتيک نداريم. دربي ثابت کرد که قلعه نوعي با اين همه تجربه هنوز در چيدن مهره‌ها مشکل دارد.

علي کفاشيان رئيس فدراسيون فوتبال:

تماشاگران، دربي را از کيفيت و تب و تاب انداختند

علي کفاشيان رئيس فدراسيون فوتبال درباره داربي 75 گفت: دو تيم سعي کردند که برنده بازي باشند اما فرصت‌هاي‌شان به گل تبديل نشد. اينکه مردم استقبال چشمگيري از داربي داشتند و حساسيت و هيجان بازي وجود داشت بسيار خوب بود، البته در دقايقي هواداران دو تيم هيجان‌زده شدند و اقداماتي انجام دادند که بازي را از کيفيت و تب و تاب انداخت که اميدواريم کميته انضباطي اين موارد را بررسي کرده و نتايج را اعلام کند تا ديگر در دربي‌هاي آينده شاهد چنين مواردي نباشيم. چند سالي بود که ديگر چنين صحنه‌هايي را در دربي‌ها نمي‌ديديم اما در کل نظم خوبي بر ورزشگاه حاکم بود.

امير قلعه نويي:

يک سوت اشتباه قهرماني را جابجا مي‌کند

امير قلعه نوعي سرمربي تيم فوتبال استقلال اعتقاد دارد داوران بايد بيشتر تمرين کنند زيرا يک سوت اشتباه مي تواند قهرماني را در ليگ جابجا کند.وي افزود: زماني که در لورکوزن بودم يکي از مسئولان داوري فوتبال آلمان به من گفت؛ هر داور براي قضاوت مسابقه 5 هزار مارک مي‌گيرد. من در خصوص دلايل پرداخت اين مبلغ بالا پرسيدم که به من اعلام شد يک سوت داور مي تواند 80 ميليون مارک را جابجا کند. در تيم تراکتورسازي بودم با اين مسئله مواجه شدم که با يک سوت اشتباه قهرماني از يک تيم به تيم ديگر مي رود.

مرتضي محصص مدرس فيفا:

ژوزه با اين ترکيب نتيجه مي گيرد

مرتضي محصص مدرس فيفا گفت: به دليل استرس بالاي هر دو تيم تهراني، كيفيت تاكتيكي داربي 75 بالا نبود. وي، درباره نكات فني بازي پرسپوليس و استقلال بيان كرد: پرسپوليس با تغييراتي كه مانوئل ژوزه در خط دفاعي‌اش انجام داده بود با سه دفاع بازي را شروع كرد ولي تركيب استقلال تغيير چنداني نداشت.وي افزود: چون دو تيم ميل به حمله داشتند بسيار عجله مي‌كردند و اين مسئله باعث شد تا بسيار باز فوتبال بازي كنند و نتوانند به حفظ توپ بپردازند.وي در پايان گفت: ژوزه مي‌تواند با اين سيستم سه دفاعه كه بازي كرد در ديگر بازي‌ها نتيجه بگيرد اما استقلال بايد روند بازي خود را تغيير دهد چون بازي اين تيم قابل پيش‌بيني شده هرچند تا دو، سه هفته ديگر مي‌توان اين دو تيم را بهتر تحليل كرد.

مربي پيشين پرسپوليس:

کيا و کريمي ستارگان دربي بودند

مربي پيشين تيم فوتبال پرسپوليس با اشاره به اينکه نيمه دوم دربي به يک زنگ تفريح تبديل شده بود گفت: علي کريمي و مهدوي کيا ستاره هاي دربي 75 بودند. عليرضا مرزبان در پايان کلاس آموزشي داوري براي سرمربيان و بازيکنان ليگ برتر ضمن بيان مطلب فوق در خصوص دربي 75 گفت: در نيمه نخست بازي بهتري را شاهد بوديم خصوصا پرسپوليس در اين نيمه عملکرد خوبي داشت. در اين بين علي کريمي و مهدوي کيا به عنوان ستاره هاي ميدان نقش خود را به خوبي ايفا کردند. در تيم استقلال هم منتظري و فريدون زندي عملکرد بهتري داشتند ولي در مجموع اين بازي انتظارات را برآورده نکرد.

ووشو قهرماني آسيا

بختياري و دريايي طلايي شدند

در ادامه پيکارهاي روز پاياني از هشتمين دوره از رقابتهاي آسيايي هوشي مينه ويتنام دو عضو تيم ملي ووشو ايران با برتري مقابل رقباي خود در بازي نهايي موفق به کسب مدال طلا شدند. صديقه دريايي دومين مدال طلاي ايران را کسب کرد. دريايي در فينال وزن 60- کيلوگرم در يک مبارزه تماشايي و طي 2 راند متوالي نماينده ويتنام را مغلوب کرد و دومين مدال طلاي تيم ملي ووشو ايران را به ارمغان آورد. دريايي دور اول استراحت داشت و دور دوم موفق به برتري مقابل نماينده هند شده بود.همچنين علي بختياري در وزن 56- کيلوگرم در بازي نهايي موفق شد حريف لائوسي خود را در دو راند متوالي شکست داده و مدال طلاي ديگر کشورمان را کسب کند. وي دور اول استراحت داشت و سپس نماينده کره جنوبي را شکست داد و در مرحله نيمه نهاي نيز با نماينده فيليپين پس از 2 راند پياپي به يک برد قاطع دست يافت و راهي فينال شد.

با کسب 6مدال طلا، 4نقره و 3 برنز

تيم ملي ووشوي ايران نايب قهرمان آسيا شد

تيم ملي ووشوي ايران با کسب 6 مدال طلا، 4 نقره و 3 برنز به عنوان نايب قهرماني آسيا دست يافت.به گزارش روابط عمومي فدراسيون ووشو، در پايان هشتمين دوره رقابت‌هاي ووشوي قهرماني بزرگسالان آسيا در هوشي مينه ويتنام، تيم ملي ايران با کسب 6 مدال طلا، 4 نقره و 3 برنز به عنوان نايب قهرمان آسيا دست يافت.در دوره‌هاي قبل اين رقابت‌ها (هفتمين دوره – ماکائو) تيم ملي ايران با 2 طلا، 2 نقره و 8 برنز در مکان پنجم تيمي ايستاده بود و بدين ترتيب در هشتمين دوره اين رقابت‌ها با 3 پله صعود به عنوان نايب قهرمان آسيا دست يافت.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
گزارش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته