جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/06/09 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 4235


وزير بهداشت تعرفه حق فني داروخانه‌ها را اعلام کرد


کاهش حق بيمه موتورسيکلتها
آزادي 8 هزار زنداني جرائم غيرعمد تا پايان دولت دهم

واگذاري 15 هزار واحد مسكن مهر به متقاضيان در هفته دولت


اخبار كوتاه


 وزير بهداشت تعرفه حق فني داروخانه‌ها را اعلام کرد 

وزير بهداشت رقم تعرفه حق فني داروخانه‌هاي دولتي و خصوصي را که همزمان با روز داروسازي(5 شهريور) در دولت تصويب شد، اعلام کرد.مرضيه وحيد دستجردي در گفت و گوي با فارس، گفت: هيئت وزيران همزمان با روز داروسازي پيشنهاد وزارت بهداشت درباره تعرفه حق فني داروخانه‌ها را که 13 دي 1390 به دولت ارائه شده بود، تصويب کرد.

وي اضافه کرد: بر اساس اين مصوبه دولت، تعرفه حق فني هر نسخه در داروخانه‌هاي دولتي معادل 15 درصد بهاي نسخه و حداکثر تا سقف 500 تومان است و در داروخانه‌هاي بخش خصوصي نيز براي نسخه‌هاي کمتر از 1500 تومان حق فني داروخانه 400 تومان و براي نسخ بيش از 1500 تومان، تعرفه حق فني داروخانه 1000(هزار) تومان است.

وحيد دستجردي گفت: داروخانه‌هاي شبانه روزي نيز براي خدمات در ايام و ساعات تعطيل( 22 شب تا 8 صبح) به دريافت حداکثر 20 درصد بيش از اين تعرفه‌ها مجاز هستند.وي افزود: همچنين تعرفه ارائه خدمات حرفه‌اي داروساز براي داروهاي بدون نسخه ( OTC) معادل 15 درصد مبلغ کل دارو و حداکثر تا سقف 400 تومان است. وزير بهداشت افزود: اين تعرفه‌ها به استناد بند«ه» ماده 38 قانون برنامه توسعه پنجم مصوب سال 1389 و پس از تأييد معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهوري و شوراي عالي سلامت در دولت به تصويب رسيد.وي گفت: ارائه خدمات حرفه‌اي در داروخانه‌ها مانند تشخيص داروي تجويز شده توسط پزشک معالج، تشخيص اصلي بودن داروي تجويز شده، همچنين معتبر بودن تاريخ مصرف آن و ارائه توضيحات لازم به بيمار درباره نحوه مصرف و عوارض داروي مورد نياز بيمار و نيز ساخت داروهاي ترکيبي تجويز شده توسط پزشک جزو خدمات تشخيصي حوزه سلامت محسوب مي‌شود که به ازاي آن تعرفه حق فني از بيمار اخذ مي‌شود. وحيد دستجردي ادامه داد: ‌البته هزينه خدمات داروهاي ساختني و ترکيبي که در داروخانه ساخته مي‌شود جداي از حق فني است که توسط داروخانه از بيمار دريافت مي‌شود و هزينه آن معادل 10 درصد قيمت مواد مصرفي و حداکثر تا سقف 900 تومان است.

وزير بهداشت اضافه کرد: داروهاي ترکيبي و ساختني مشمول دريافت تعرفه 15 درصد بهاي نسخه مربوط به خدمات دارويي نمي‌شود.وي افزود: در مورد داروهاي ساختني نيمه جامد، تعرفه حق فني براي داروهاي دوقلمي 600 تومان، سه قلمي 750 تومان و بيش از 3 قلم 900 تومان است و در مورد داروهاي ساختني مايع نيز تعرفه حق فني براي داروهاي دو قلمي 400 تومان، داروهاي 3 قلمي 500تومان و داروهاي بيش از 3 قلم 600 تومان است، هزينه ساخت هر کپسول نيز 70 ريال است.وي گفت: در صورتي که داروخانه خصوصي در مرکز بهداشتي- درماني مستقر نشود ولي مرکز مربوطه براي همکاري با برنامه پزشک خانواده،خدمات دارويي مانند خدمات سياري و ده گردشي داروخانه ارائه کند،تعرفه اين خدمات معادل 350 تومان است.


 کاهش حق بيمه موتورسيکلتها 
  آزادي 8 هزار زنداني جرائم غيرعمد تا پايان دولت دهم

قائم مقام وزير دادگستري از اجراي کاهش حق بيمه شخص ثالث موتورسيکلتها تا پايان سال خبر داد.غلامرضا سعيدي در گفتگو با مهر، با بيان اينکه رئيس جمهور قول داده اند تا پايان دولت دهم 8 هزار زنداني جرائم غير عمد آزاد شوند گفت: دولت براي تحقق اين مهم در هر دوره سفرهاي استاني مبالغي را اختصاص داده و تاکنون 5 هزار زنداني آزاد شده اند.وي افزود: سال گذشته 12هزار و 783 نفر از زندانيان جرايم غير عمد با کمک خيرين و بخشي از کمکهاي دولت آزاد شدند که از اين تعداد 11 هزار و 930 نفر از طريق پرداخت منابع مالي و مابقي نيز با گرفتن رضايت طرفين دعوا آزاد شدند.

قائم مقاوم وزيردادگستري اعلام کرد: براساس مصوبه دولت صندوق تامين خسارتهاي بدني بايد 40 ميليارد تومان به ستاد ديه پرداخت کند که در 4 ماه نخست امسال 17 ميليارد تومان آن پرداخت شده است. سعيدي در مورد حق بيمه بالاي شخص ثالث موتور سواران گفت: براي تسهيل و ايجاد انگيزه دارندگان موتورسيکلت با همکاري بيمه ايران تعرفه بيمه موتورسيکلتها به 83 هزار تومان کاهش يافت که تا پايان سال اجرايي مي شود.


 واگذاري 15 هزار واحد مسكن مهر به متقاضيان در هفته دولت 

به گفته معاون عمراني استاندار تهران در هفته دولت بيش از 15 هزار واحد مسكن مهر در شهرهاي مختلف استان تهران افتتاح و تحويل متقاضيان خواهد شد.محمدرضا محمودي در گفت‌وگو با ايسنا، همچنين درباره آخرين وضعيت مسكن‌ ويژه تهران و علت تاخير در ثبت‌نام متقاضيان نيز گفت: بنابر دلايلي ثبت‌نام ويژه مسكن تهران با تاخير انجام مي‌شود و مقرر شده وزارت راه، مسكن و شهرسازي زمان دقيق و جزئيات مربوط به ثبت‌نام متقاضيان را اعلام كند.

وي به شهروندان توصيه كرد: اطلاعات مربوط به ثبت‌نام در واحدهاي مسكن ويژه پايتخت را تنها از اطلاعيه‌هاي مربوط به وزارت مسكن و شهرسازي پيگيري كنيد. معاون عمراني استاندار تهران در ادامه از افتتاح بيش از 570 پروژه عمراني استان به ارزش بيش از 500 ميليارد تومان اعتبار در هفته دولت خبر داد.محمودي افزود: بيش از 570 پروژه عمراني در بخش‌هاي راه، بهداشت و درمان، جهاد كشاورزي، آبياري تحت فشار و صنعت در هفته دولت افتتاح مي‌شود.وي ادامه داد: بر اساس برآوردها اعتبار تخصيص داده شده به اين پروژه‌ها بيش از 500 ميليارد تومان است، اما اگر اين پروژه‌ها را به قيمت روز محاسبه كنيم، ارزش آن به يكهزار و 500 ميليارد تومان مي‌رسد.


 اخبار كوتاه 

 سردار رادان عنوان کرد؛

هيچ گونه مشکل امنيتي از اجلاس تهران نداشته ايم

فرمانده قرارگاه امام علي(ع) گفت: تاکنون هيچ گونه مشکل امنيتي از برگزاري اجلاس جنبش غيرمتعهدها در تهران گزارش نشده است.به گزارش مهر، سردار احمدرضا رادان افزود: تاآخرين روز جلسه وزراي امور خارجه کشورهاي غير متعهد در تهران ، هيچ گونه مشکل امنيتي در رابطه با اجلاس و ساير موضوعات در کشور گزارش نشده که از نظر امنيتي در نوع خود بسيار عالي است.وي افزود: البته اذعان داريم اين امر محقق نمي شد، مگر همکاري و همياري مردم با نيروي انتظامي که از همه مردم تشکر مي کنم. جانشين فرمانده نيروي انتظامي يادآور شد: با اقداماتي که نيروي انتظامي در قبل و در طول اجلاس انجام داد تلاش کرديم که کمترين مزاحمت را براي مردم ايجاد کنيم اگر چه مي دانيم اقدامات ما نمي تواند بدون زحمت باشد به همين دليل موضوع تعطيلات مطرح شد و مورد تصويب قرار گرفت.سردار رادان افزود: جا دارد از آن دسته از مردم که اجراي اقدامات ترافيکي و انتظامي موجبات زحمت را برايشان فراهم کرد عذر خواهي کنيم و تمنا داشته باشيم اين روزهاي باقيمانده تا پايان اجلاس را با همکاري خودشان پليس را ياري دهند تا بتوانيم اين روزهاي پاياني را همانند روزهاي گذشته با اقتدار پشت سر بگذاريم.

تشديد طرح ساماندهي و جمع آوري متکديان پايتخت

معاون عمراني استانداري تهران از تشديد طرح ساماندهي و جمع آوري متکديان شهر خبر داد و گفت: اميدواريم پس از اجلاس تهران هم اين روند ادامه يابد و اين پديده هاي زشت شهري را ديگر مشاهده نکنيم.محمدرضا محمودي درگفتگو با مهر با اشاره جمع آوري بيشتر متکديان از شهر تهران گفت: کميته مشترکي از شهرداري ،کميته امداد و بهزيستي اقدام به جمع آوري متکديان و دستفروشان از سطح شهر کرده اند که در صورت ادامه فعاليت اين کميته همچنان شاهد شهري بدون متکدي خواهيم بود.وي در پاسخ به اين پرسش که متکديان جمع آوري شده به چه مکاني منتقل شده اند گفت : برخي از متکديان اتباع بيگانه هستند که از طريق نيروي انتظامي به مرزها تحويل داده شده اند. تعدادي افراد بي سرپرست در ميان متکديان بودند که تحت سرپرستي بهزيستي در آمده و بخشي نيز تحت پوشش کميته امداد قرار گرفته اند.

رئيس سازمان مديريت بحران کشور :

1730 پس‌لرزه تا کنون آذربايجان شرقي را لرزانده است

رئيس سازمان مديريت بحران کشور گفت: تاکنون 1730 پس‌لرزه استان آذربايجان را لرزانده و از اين تعداد 300 پس‌لرزه بالاي 3 ريشتر قدرت داشته است. حسن قدمي در گفت‌وگو با فارس درباره آخرين اقداماتي که در مناطق زلزله‌زده آذربايجان شرقي انجام شده است اظهار داشت: عمليات بازسازي در مناطق زلزله‌زده آغاز شده است.وي با اشاره به اينکه اسکان موقت و کمک‌هاي اضطراري به اتمام رسيده است بيان داشت: عمده مشکلي که در مناطق زلزله زده وجود دارد کاهش دماي هوا و بارندگي‌هاي فصلي است که براي مقابله با آن، توزيع نايلون براي پوشش چادرها آغاز شده است.قدمي بيان داشت: در حال حاضر براي پوشش و جلوگيري از سرما، خانه‌هاي حدود 30 متري با سرويس بهداشتي و وسايل گرمايشي براي زلزله زدگان ايجاد مي‌شود.

وزير امور خارجه لبنان در ديدار با رئيس سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري:

صدور رواديد فقط براي ايرانيان در لبنان رايگان است

وزير امور خارجه لبنان گفت: صدور رواديد فقط براي ايرانيان در لبنان رايگان است.به گزارش فارس، عدنان منصور در ديدار با سيد حسن موسوي؛ معاون رئيس‌جمهور و رئيس‌سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري اظهار داشت: ايران را به خوبي مي‌شناسم و مي‌دانم مملو از مکان‌هاي گردشگري و‌ تاريخي جذاب است. تعداد اندکي کشور در جهان وجود دارد که بسياري اماکن تاريخي داشته باشند اما با اين وجود، انعکاسي از اين آثار ايران به‌عنوان کشوري گردشگري در دنيا ديده نمي‌شود. منصور ادامه داد: در لبنان تعداد آژانس‌هاي گردشگري که تور به مقاصد شرق آسيا‌، اروپا و آمريکا برگزار مي‌کنند، بسيار زياد است ولي تعداد تورهاي ايران که توسط اين آژانس‌ها اجرا مي‌شود بسيار اندک است.وي با تأکيد بر ارزان‌سازي سفر به ايران پيشنهاد کرد که براي جذب توريست‌هاي بيشتر صندلي‌هاي خالي را با قيمت خيلي ارزان‌تري بفروشد. همچنين مي‌توان پرواز‌هاي چارتر را در برنامه‌هاي گردشگري لحاظ کرد. وزير امور خارجه لبنان درباره مشکل گردشگران که در تمام نقاط لبنان نمي‌توانند بازديد داشته باشند نيز گفت: اين مشکل در سال‌هاي قبل وجود داشت اما از نوروز امسال اقداماتي بين دو کشور انجام شد که براساس آن گردشگران دو کشور از هر نقطه‌اي که به لبنان و ايران وارد مي‌شدند به راحتي مي‌توانستند رواديد بگيرند ما اين شرايط را تا دوماه ديگر تمديد کرديم و پس از آن به‌صورت متقابل در تمام مبادي ورودي دو کشور اجرا مي‌کنيم تا گردشگران ايراني و لبناني به‌راحتي بتوانند رواديد بگيرند.منصور تصريح کرد: لبنان فقط براي گردشگران ايراني‌ در بخش سفرهاي فردي رواديد رايگان صادر مي‌کند. تسهيلات رواديدي در لبنان سبب شده است که تعداد گردشگران از ابتداي امسال در اين کشور افزايش يابد اما حوادث سوريه سبب کاهش تعداد اين گردشگران و گردشگران عرب شد هر چند که خوش‌بين هستيم اين تعداد در آينده دوباره چند برابر شود.وي براي امضاي تفاهم‌نامه‌هاي مشترک با سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري ايران اعلام آمادگي کرد.

کاهش دما و بارندگي در استانهاي شمالي

احتمال آبگرفتگي معابر

مديرکل پيش بيني سازمان هواشناسي با اعلام اينکه هواي استانهاي شمالي از امروز باراني مي شود گفت: احتمال طغيان رودخانه ها و آبگرفتگي معابر وجود دارد. عبدالرضا اميدوار شهري در گفتگو با مهر اظهار داشت: از روز چهارشنبه موج جديدي از گرد و خاک روي کشور عراق تشکيل شده و از امروز استانهاي ايلام، کرمانشاه، کردستان و آذربايجان شرقي را تحت تاثير قرار داده و براي اين استانها گرد و غبار رقيق پيش بيني مي کنيم.وي ادامه داد: همچنين از روز گذشته با ورود يک جبهه هواي خنک به نوار شمالي کشور دماي هوا در استانهاي آذربايجان غربي و شرقي، اردبيل، گيلان، مازندران و گلستان 4 تا 8 درجه کاهش يافته و شاهد آغاز بارندگيها خواهيم بود. به گفته مديرکل پيش بيني سازمان هواشناسي بارندگيها از روز جمعه تا يکشنبه شدت بيشتري دارد که براي اين مناطق آبگرفتگي و سيلابي شدن رودخانه ها را پيش بيني مي کنيم همچنين سواحل شمال کشور در اين مدت مواج است.وي تاکيد کرد: آسمان تهران آفتابي خواهد بود و در ساعات پاياني شب هوا 2 تا 3 درجه کاهش مي يابد.


 
سياسي
اجلاس در تهران
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته