جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/06/13 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 4238


آغاز صدور سند خانه‌هاي بدون سند
ورود مالکان به ادارات ثبت ممنوع

"آزمون سلامتي" وزارت بهداشت براي كارمندان دولت برگزار مي‌شود
كنترل عوامل خطرزاي بيماري‌هاي قلبي كارمندان دولت؛ بزودي

مرگ 20 تن در پي واژگوني اتوبوس زائران كربلا در شيراز


اخبار كوتاه


 آغاز صدور سند خانه‌هاي بدون سند 
  ورود مالکان به ادارات ثبت ممنوع

معاون قوه قضائيه با اعلام آغاز صدور سند براي خانه‌هاي بدون سند گفت: براي نخستين بار تمامي مراحل درخواست سند مالکيت تا نتيجه نهايي توسط هيئت بررسي از طريق اينترنت انجام مي شود.به گزارش مهر، خردادماه سال 89 بود که سيد مرتضي بختياري وزيردادگستري اعلام کرد قولنامه ها بايد از چرخه معاملات حذف شوند چرا که بيشترين دعواهاي حقوقي در دادگاهها مربوط به همين قولنامه ها است. در همان تاريخ عبدالعلي ميرکوهي معاون وزيردادگستري اعلام کرد که لايحه تعيين و تکليف اراضي قولنامه اي از طرف دولت به مجلس ارائه شده تا پرونده خانه هاي قولنامه اي از صفحه قوانين نا ننوشته حذف شود. پس از چندين ماه بررسي و چانه زدن در کميسيون قضايي و صحن مجلس بالاخره مجلس شوراي اسلامي با تصويب قانون تعيين تکليف وضعيت ثبتي اراضي و ساختمانهاي فاقد سند رسمي، اين مسوليت را به سازمان ثبت اسناد و املا‌ک کشور به ‌عنوان صادرکننده سند در کشور داد تا از بهره برداريهاي غيرمجاز در منابع طبيعي جلوگيري کند.

آغاز اجراي قانون "تعيين تکليف وضعيت ثبتي اراضي و ساختمانهاي فاقد سند رسمي"

احمد تويسرکاني معاون قوه قضائيه و رئيس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در مورد آخرين وضعيت اين قانون گفت: اين قانون با عنوان "قانون تعيين تکليف وضعيت ثبتي اراضي و ساختمانهاي فاقد سند رسمي" در مجلس شوراي اسلامي تصويب و آيين نامه اجرايي آن در تاريخ 25 تيرماه سال جاري به تصويب رئيس قوه قضائيه رسيد و بر اساس ابلاغ رسمي هم اکنون در سطح سازمان ثبت اسناد در سراسر کشور به نحو احسن در حال اجرا است.

ورود مالکان به ادارات ثبت ممنوع/ انجام تمامي مراحل ثبتي از طريق اينترنت

وي افزود: شرط نخست در اجراي اين قانون انجام تمامي مراحل آن با استفاده از فناوريهاي نوين است. به همين منظور اکنون سامانه پذيرش الکترونيکي تقاضاها تهيه شده تا متقاضيان با مراجعه به سايت سازمان به آدرس www.ssaa.ir به راحتي بتوانند تقاضاي خود را به واحد ثبتي ارسال کنند، تا سازمان ثبت پس از بررسي بر اساس مستندات و اسناد سازمان ثبت، سند تک‌برگ 6 دانگ براي مالکان صادر کند. متقاضيان دريافت سند تنها مي توانند از طريق پايگاه اينترنتي درخواست خود را ثبت و از طريق پيامک و ايميل پاسخ را دريافت کنند و مالکان در صورت مراجعه حضوري قادر به ثبت اين درخواست نيستند. رئيس سازمان ثبت اسناد در پاسخ به اينکه چه افرادي مي توانند در اين سامانه تقاضاي خود را ثبت کنند گفت: مالکان رسمي، مشاعي و اشخاصي که املاکي را به صورت عادي خريداري کرده اند و به دليل فوت مالک و ورثه و يا عدم دسترسي به آنان موفق به اخذ سند مالکيت مفروزي (شش دانگ) نشده اند، مي توانند در سامانه، تقاضاهاي خود را ثبت کرده تا سند شش دانگ صادر شود.

دلايل عدم صدور سند مالکيت

معاون قوه قضائيه در پاسخ به اينکه چه زماني هيئت اختلاف به اين نظر مي رسند که براي اين ملک و زمين سندي صادر نشود گفت: در برخي از موارد مثل فوت مالک رسمي و حداقل يک نفر از ورثه وي، عدم دسترسي به مالک رسمي، صورت فوت مالک، عدم دسترسي به حداقل يک نفر از ورثه مالک، مفقود الاثر بودن مالک رسمي و حداقل يک نفر از ورثه مالک و عدم دسترسي به مالکان مشاعي در مواردي که مالکيت متقاضي، مشاعي و تصرفات وي در ملک، مفروز است صدور سند صورت نمي گيرد.


 "آزمون سلامتي" وزارت بهداشت براي كارمندان دولت برگزار مي‌شود 
 كنترل عوامل خطرزاي بيماري‌هاي قلبي كارمندان دولت؛ بزودي

رييس اداره قلب و عروق وزارت بهداشت از تدوين برنامه كنترل عوامل خطر بيماري‌هاي قلبي – عروقي در كارمندان دولت خبر داد و گفت: اين برنامه در آينده‌اي نزديك اجرايي خواهد شد. دكتر طاهره سماوات در گفت‌وگو با ايسنا، گفت: برنامه وزارت بهداشت براي اجراي برنامه كنترل عوامل خطر بيماري‌هاي قلبي – عروقي در كارمندان دولتي آماده است.

وي گفت: در اين راستا كتاب مربوط به اين برنامه در مرحله چاپ قرار دارد. در اين زمينه بخش multimedia نيز در نظر گرفته شده كه مطالب از طريق DVD و به روش سمعي - بصري براي كارمندان تهيه مي‌شود و در اختيار آنها قرار مي‌گيرد.

سماوات ادامه داد: معاونت توسعه رياست جمهوري قصد دارد به كارمندان دولت اعلام كند تا اين كتاب‌ها و DVD مربوطه را تهيه كنند و اين مطالب به نحوي در اختيار كارمندان قرار گيرد. رييس اداره قلب و عروق وزارت بهداشت افزود: بر اساس مطالب مطرح در كتاب و DVD مربوطه، يك آزمون نيز از كارمندان دولت گرفته خواهد شد و هدف آن است كه در اختيار قرار دادن اين مطالب به تغيير رفتار و پيگيري شيوه زندگي سالم در كارمندان منجر شود.


 مرگ 20 تن در پي واژگوني اتوبوس زائران كربلا در شيراز 

رييس مركز فرماندهي و كنترل ترافيك پليس راهور ناجا از واژگوني يك دستگاه اتوبوس حامل مسافران كربلا در محور شيراز و مرگ 20 مسافر خبر داد.سرهنگ رضا سلبي در گفت‌وگو با ايسنا، در تشريح جزئيات اين خبر گفت: در ساعت 3:35 بامداد ديروز، يك دستگاه اتوبوس ولوو كه حامل زائران كربلا به مقصد بندرعباس بود، در 45 كيلومتري شيراز، 4 كيلومتر بعد از پليس‌راه شيراز واژگون و سبب مرگ 20 تن در دم و جراحت 23 تن ديگر شد.وي با بيان اينكه اين كاروان زيارتي حامل 44 مسافر بود، خاطرنشان كرد: بررسي‌هاي اوليه كارشناسان بيانگر اين است كه راننده اين اتوبوس به دليل ناآشنايي با جاده در سراشيبي، سرعت مطمئنه را رعايت نكرده و دچار حادثه شد.

به گفته رييس مركز فرماندهي و كنترل ترافيك پليس راهور ناجا، بنا بر اظهارات شاهدان عيني حال عمومي سه تن از زائران نيز نامساعد گزارش شده است. سلبي اضافه كرد: زائران اين اتوبوس روز سوم شهريور ماه عازم كربلا شده بودند و پس از بازگشت از مرز شلمچه، در مسير بندرعباس دچار اين حادثه شدند.


 اخبار كوتاه 

 برگزاري اجلاس«نم» نشان‌دهنده اقتدار، ثبات و امنيت ايران بود

كشف 113سلاح‌جنگي دربازرسي‌‌ها

جانشين فرمانده ناجا از كشف 113 سلاح جنگي در تورهاي ايست و بازرسي خبرداد و گفت: تامين امنيت تهران چهار لايه داشت.به گزارش ايسنا،‌ سردار احمدرضا رادان در مراسم تقدير و تشكر از كميته‌هاي اجرايي برگزار كننده شانزدهمين اجلاس سران جنبش غير متعهدها با بيان اينكه اين عمليات ترافيكي و امنيتي يكي از بزرگترين عمليات‌هاي جهان بود گفت: اين اجلاس نشان‌دهنده اقتدار، ثبات و امنيت ايران است كه امروزه از زبان تعداد كثيري از مهمانان اين اجلاس مهم نيز اتلاق شد كه ايران با توجه به همسايگاني كه در پيرامون خود دارد جزو امن‌ترين كشورها محسوب مي‌شود. وي با بيان اينكه پس از ابلاغ ماموريت، پيش‌بيني‌هاي لازم صورت گرفت و قرار گاه امام علي (ع) به عنوان اولين اقدام عملي تامين امنيت تشكيل شد گفت: در اين راستا 15 كميته نيز تشكيل شد.رادان با بيان اينكه سه اقدام قبل، حين و بعد از اجلاس در نظر گرفته شد گفت: هر سه اقدام حساس، سنگين و بي‌نظير بود.جانشين فرمانده ناجا با بيان اينكه يكي از بزرگترين كارهايي كه نيروي انتظامي قبل از شروع اجلاس انجام داد پاكسازي چهره شهرها به خصوص تهران بود كه با حساسيت و سنگيني انجام شد، گفت:‌ نيروي انتظامي قبل از اجلاس براي پاكسازي شهر اقدام به جمع‌آوري چندين هزار معتاد، ولگرد، كارتن‌خواب، متكدي و افراد آسيب را كرد كه ما مجبور بوديم براي ايجاد ظرفيت براي نگهداري اين افراد چانه‌زني كنيم و اين مهم نه تنها در تهران بلكه در شهرهايي كه مهماناني به آنجا مي‌رفتند، انجام شد.وي با بيان اينكه براي پوشش هرچه بهتر اجلاس دو قرارگاه امنيت تهران و حفاظت از شخصيت‌ها نيز وارد عمل شد گفت: قرارگاه امنيت تهران كه به فرماندهي سردار ساجدي‌نيا مديريت مي‌شد، زحمت‌هاي فراواني در قبل و حين اجلاس متحمل شد كه توانست يكي از بي‌نظيرترين عمليات‌هاي ترافيكي و امنيتي را به رخ بكشند. به گونه‌اي كه در كميته راهور قرارگاه امنيت تهران محاسبه كرديم كه اگر تنها رفت و آمدها را يكبار حساب كنند بيش از 30 هزار كيلومتر پيمايش ترافيكي در شهر تهران انجام گرفته است.

آغاز ويرايش اطلاعات ثبت نام آزمون استخدامي شهرداريها از 14شهريور

ويرايش اطلاعات ثبت نام كنندگان سومين مرحله آزمون استخدامي شهرداري هاي كشور 14تا 18 شهريورماه جاري صورت مي گيرد.به گزارش ايرنا ،' محسن كوشش تبار'مسوول كميته برگزاري آزمون استخدامي شهرداري هاي كشور،با بيان اين مطلب افزود: داوطلبان براي كنترل اطلاعات خود پس از اين تاريخ اقدام و از تماس با سازمان سنجش، استانداري هاي مربوطه، سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور خودداري كنند.وي اظهار داشت: با توجه به برگزاري سومين مرحله آزمون استخدامي شهرداري هاي كشور در هفت استان كشور، جزئيات برگزاري اين آزمون شامل نحوه صدور و دريافت كارت ورود به جلسه در زمان مناسب از طريق رسانه هاي ملي و استاني به آگاهي داوطلبان خواهد رسيد.كوشش تبار،ادامه داد: آزمون استخدامي شهرداريها، 28 مهرماه سالجاري در هفت استان آذربايجان غربي، سمنان، قم، كردستان، كرمان، گلستان و مركزي برگزار مي شود.

اعزام شهروندان منطقه 13 به مناطق عملياتي غرب کشور

در راستاي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت، 285 نفر از شهروندان منطقه 13 در غالب کاروان راهيان نور از منطقه 13 به مناطق عملياتي جنوب کشور اعزام مي شوند .به گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه 13 ،ابراهيم مداحي ، شهردار منطقه 13 با اشاره به اينکه آشنايي نزديک با ايثارگري هاي شهيدان و تبيين ارزش هاي دفاع مقدس از اهداف اعزام کاروان راهيان نور است گفت: اين سفرها مالامال از معنويتي است که از ياد خدا، شهدا و منش آنها پر شده و باعث آشنايي اقشار مختلف مردم با روحيه ايثار و از خود گذشتگي رزمندگان مي شود.وي افزود : يکي از کارهاي فرهنگي و ماندگار شهرداري تهران اعزام شهروندان و کارکنان شهرداري را به مناطق عملياتي است که باعث ترويج فرهنگ ايثار و شهادت و آشنايي اقشار مختلف مردم به ويژه جوانان با آرمانها و ارزش هاي انقلاب مي شود شهردار منطقه 13 ادامه داد : به همت اداره امور ايثارگران و با مشارکت پايگاه هاي بسيج و نواحي چهارگانه 285 نفر از خانواده معظم شهدا، ايثارگران، بسيجيان و شهروندان منطقه13، شانزدهم شهريور ماه به مناطق جنگي غرب کشور اعزام مي شوند.

در اقدامي نمادين؛

تنب کوچک، تنب بزرگ و ابوموسي در منطقه 22 احداث مي شوند

سه جزيره درياچه چيتگر به نام 3 جزيره بزرگ ايراني نامگذاري شدند.

به گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه 22، با تغيير نام 3 جزيره در حال احداث در درياچه چيتگر به نام جزاير معروف خليج هميشه فارس، جزيره هاي تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسي مهمان دائمي و نمادين اهالي پايتخت مي شوند.حسين مرادي شهردار منطقه 22 با اعلام اين خبر گفت: « جزاير واقع در شمال غربي، شمال و شرق درياچه چيتگر به ترتيب به"تنب کوچک"، "تنب بزرگ" و "ابوموسي" تغيير نام گرفتند تا هويت ايراني آنها در دل پايتخت ايران اسلامي نيز حفظ شود. »وي در خصوص کاربريهاي تعيين شده براي اين 3 جزيره افزود: « تنب کوچک با مساحت حدود 4 هزار متر مربع داراي کاربري فرهنگي اجتماعي، تنب بزرگ با مساحت 10 هزار مترمربع داراي کاربري فرهنگي و ابوموسي با مساحت 13 هزار متر مربع داراي کاربري تفريحي و خدماتي خواهد بود. 50 درصد از فضاي هر يک از جزاير در حال احداث در درياچه چيتگر را بنا و مابقي مساحت آن نيز به ايجاد فضاي سبز اختصاص خواهد يافت. اکنون طراحي محوطه جزاير نامبرده انجام و بستر آنها نيز با خاکريزي اجرا شده است. »

اعزام کاروان راهيان‌نور منطقه 10 به مناطق عملياتي غرب کشور

به منظور بزرگداشت ياد و خاطره شهداي هشت سال دفاع مقدس و گراميداشت ايثار و فداکاريهاي دليرمردان ايران اسلامي ، 300 نفر از شهروندان منطقه 10 در قالب کاروان راهيان نور ولايت با بدرقه شهردار منطقه و جمعي از مديران به مناطق عملياتي غرب کشور اعزام شدند. به گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه ده ، در اين مراسم معنوي فرامرز عظيمي شهردار منطقه 10 ضمن اشاره به اهميت بزرگداشت ياد و خاطره شهدا با بيان اين که حماسه دفاع مقدس ايران متاثر از نهضت عاشوراست گفت : رويدادهاي تاريخي ، هرچه از زمان وقوع آن فاصله مي گيرند، كم رنگ‎تر مي شوند و سرانجام به سايه روشني از يك خاطره يا حادثه در ذهن‎ها بدل مي گردند، اما مراسم بزرگداشت قيام عاشورا پس از گذشت قرن‎ها و روزگاران طولاني ، هرسال پررونق تر از سال هاي گذشته برگزار مي گردد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته