جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/07/02 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4253

شهردار اصفهان خبر داد:
بهره برداري از مجتمع رسانه‌اي اصفهان تا پايان سال جاري

سکوت مدارس فيروزکوه شکسته شد؛
دانش‌آموزان فيروزکوه تقارن سال تحصيلي با هفته دفاع مقدس را جشن گرفتند


برنامه‌هاي شرکت آب و فاضلاب خوزستان در هفته دفاع مقدس


سپاه پاسداران ناحيه شهرستان قدس طي بيانيه اي توهين به پيامبر گرامي اسلام (ص) را محکوم کرد


ايران زمين


خبر


 شهردار اصفهان خبر داد:
 بهره برداري از مجتمع رسانه‌اي اصفهان تا پايان سال جاري 

 اصفهان - راعي

شهردار اصفهان در خصوص مجتمع رسانه‌اي اصفهان اظهار داشت: اين مجتمع رسانه‌اي در ابتدا به سبب نقشه برداري دچار مشکلاتي بود و اکنون وعده مي‌دهم تا پايان سال جاري به بهره برداري خواهد رسيد.شهردار اصفهان در ادامه سخنان خود در خصوص کيوسک‌ها و احداث اين کيوسک‌ها در اصفهان نيز اظهار داشت: در اين خصوص بد عمل شد و من نيز راضي نمي‌باشم.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان ، سيد مرتضي سقائيان نژاد در نشست خبري با مسئولين و اصحاب رسانه اصفهان با اشاره به رسالت اصحاب رسانه در اين عرصه تصريح کرد: شما بايد به افراد اهل تفکر کمک کنيد تا در نهايت کساني انتخاب شوند و اين افراد در مجموعه خود به سراغ قشري‌گري نروند و ملاک انتخاب شايسته سالاري باشد.وي در پاسخ به سوال خبرنگاري مبني بر اينکه شهرداري اصفهان تا کنون کمک ناچيزي به رسانه‌هاي استان داشته و اگر هم کمکي بوده در حد يک قطره چکان بوده که دردي از دردهاي رسانه‌ها دوا نکرده است نيز گفت: اگر بودجه فرهنگي شهرداري به رسانه‌ها کمک نشده غفلت شده است.وي ادامه داد: در حال حاضر شهر با برنامه حرکت مي‌کند و استراتژي محور است و بايد اکنون که در آستانه انتخابات هستيم مردم کسي را انتخاب کنند که تفکر برنامه‌اي براي شهر اصفهان داشته باشد و بتواند قدر و منزلت اصفهان را رعايت کند. وي در ادامه خطاب به مديران و مسئولين رسانه‌اي اصفهان اظهار داشت: کاري کنيد که به نفع شهر باشد چرا که اکنون کساني هستند که مي‌خواهند اصفهان را تضعيف کنند و چرا بايد اکنون اصفهان در عرصه ورزش در جايگاه و رتبه 26 کشوري باشد و يا در بحث اختصاص بودجه استان 30 کشور قرار گيرد.سقائيان نژاد تصريح کرد: همواره از اصفهان با عنوان شهري فرهنگي ياد مي‌کنند و اصفهان همچون گوهري در جهان است و چرا بايد اکنون نسبت به اين گوهر بدون تفاوت بود.

شهردار اصفهان اظهار داشت: چرا از بيرون استان بايد براي اصفهان نيرو مشخص کنند و اين در حالي است از اصفهان انقلاب اسلامي ايران نشات گرفته است.سقائيان نژاد تصريح کرد: برخي از مردم جهان، اصفهان را بيش از تهران مي‌شناسند و اين امر لزوم رسيدگي هر چه بيشتر به اصفهان را بيشتر مي‌کند. شهردار اصفهان در بخش ديگري از سخنان خود يادآور شد: امروز عدم هماهنگي زياد است و به همين سبب شهرداري اصفهان در بخشي از بخشها ورود پيدا مي‌کند.وي در ادامه با اشاره به اينکه سهم اما از ده درصد سوخت 1982 ميليارد تومان در سال 1390 بود گفت: اين در حالي است که از اين ميزان تنها 300 ميليارد تومان پرداخت شده است. سقائيان‌نژاد گفت: در صورتي که هماهنگي ميان بخش‌هاي مختلف فراهم شود در نهايت مي‌توان از حق مردم دفاع کرد و بايد از قدرت در جهت احقاق حقوق مردم استفاده شود.


 سکوت مدارس فيروزکوه شکسته شد؛
 دانش‌آموزان فيروزکوه تقارن سال تحصيلي با هفته دفاع مقدس را جشن گرفتند 

 فيروزکوه - خبرنگار آفرينش

با حضور امام جمعه، فرماندار و جمعي از مسؤولان شهرستان زنگ آغاز سال تحصيلي و زنگ مقاومت به طور همزمان در مدارس سراسر شهرستان فيروزکوه به صدا درآمد.به گزارش خبرنگار آفرينش، در اين مراسم که صبح شنبه در دبستان پسرانه پيامبر اعظم (ص) فيروزکوه برگزار شد، حجت‌الاسلام و المسلمين عبدالعلي استيري امام جمعه فيروزکوه با تبريک سال جديد تحصيلي و تقارن آن با هفته دفاع مقدس، اظهارداشت: آغاز سال تحصيلي فرصت بسيار مغتنمي است که بايد دانش‌آموزان از آن کمال استفاده و بهره برداري را در جهت تحصيل دانش و معرفت و افزودن به اندوخته‌هاي علمي خود ببرند.

وي تصريح کرد دانش‌آموزان بايد از نخستين روز بازگشايي مدارس با خداي خود عهد و پيمان ببندند که در 9 ماه سال تحصيلي با جديت هر چه تمامتر اهداف والاي زندگي، انقلاب و نظام را دنبال نمايند.نماينده ولي فقيه در شهرستان فيروزکوه با اشاره به فرارسيدن هفته دفاع مقدس و تقارن همه ساله آن با سال تحصيلي مدارس، گفت: اگر ايثارگريها و جانفشانيهاي شهدا و رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس نبود، مطمئنا امروز از اين موقعيت ممتاز برخوردار نبوديم و نمي توانستيم در امنيت کامل و با استفاده از بهترين امکانات، اهداف عاليه نظام را دنبال نماييم. در اين مراسم همچنين فرماندار فيروزکوه خاطرنشان کرد: آغاز سال تحصيلي، يکي از خاطرات و لحظات زيبا و شيرين تک تک آحاد جامعه است. سعيد افشار نادري گفت: به رغم تغييرات ايجاد شده در سطح آموزش و پرورش جهت استقرار طرح 3-3-6 نمودن مدارس، بسترهاي لازم براي تحقق اين مهم فراهم شده و همه ملزومات اعم از کتاب، کلاس، مدارس، معلمان و مربيان و طي دوره آموزشهاي لازم در اين جهت فراهم شده است.

مدير آموزش و پرورش و پرورش شهرستان فيروزکوه نيز در جمع اولياء و دانش‌آموزان، گفت: سال تحصيلي 92-1391 به دليل اجراي سند تحول بنيادين شرايط ويژه اي نسبت به سنوات گذشته دارد. يعقوب ايماني ادامه داد: مهر تاييد مقام معظم رهبري بر پاي اين سند همه مجموعه آموزش و پرورش را بر آن مي‌دارد تا براساس سند و راهکارهاي پيش‌بيني شده در آن حرکت کنند.


 برنامه‌هاي شرکت آب و فاضلاب خوزستان در هفته دفاع مقدس 

 اهواز - خبرنگار آفرينش

فرمانده پايگاه بسيج و مدير امور ايثارگران شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان، برنامه‌هاي اين شرکت را به مناسبت گراميداشت سي و دومين سالگرد دفاع مقدس در هفته دفاع مقدس اعلام کرد.حميدرضا عليرضايي گفت: معرفي افتخارات دوران جنگ به نسل جوان و ملتهاي مسلمان به عنوان الگوي مقاومت و ايثار، تقويت فضاي معنوي جامعه، آشنايي با دستاوردهاي جنگ، توجه به فرامين رهبري در سال توليد ملي و اقتصاد مقاومتي، از اهداف هفته دفاع مقدس امسال است.وي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت طلبي و زنده نگاه داشتن ياد و خاطره شهداء، جانبازان و ايثارگران 8 سال دفاع از کيان جمهوري اسلامي با اشاره به حضور مستمر و پررنگ شرکت آب و فاضلاب در دوران دفاع مقدس، را از ديگر اهداف برگزاري برنامه هاي هفته دفاع مقدس آبفا استان عنوان کرد.عليرضايي «با فرهنگ شهيدان به جنگ تحريم ها برويم» را شعار محوري امسال هفته دفاع مقدس بيان کرد و شرکت در رژه حماسي بسيجيان، شرکت در نماز جمعه، برپايي ايستگاه صلواتي، برگزاري نمايشگاه کتاب و پوستر پيرامون هفته دفاع مقدس و شرکت در نماز وحدت با سخنراني در خصوص بصيرت در دفاع مقدس را از جمله برنامه‌هاي آبفا در اين هفته اعلام کرد.

فرمانده پايگاه بسيج و مدير امور ايثارگران شرکت آبفا استان در تشريح ساير برنامه‌هاي ويژه اين هفته به خاطره‌گويي از دوران حماسه دفاع مقدس با حضور سرلشکر خميسي از يادگاران دفاع مقدس، برگزاري مراسم معنوي زيارت عاشورا، برگزاري نشست هاي بصيرتي، فرهنگي حلقه هاي صالحين پيرامون هفته دفاع مقدس و چاپ 3 عنوان کتاب با عناوين، «چهارراه خندق» ، «دندون موجي» و «نامه مخصوص» اشاره کرد.وي از ديگر برنامه هاي اين هفته را ديدار با خانواده‌هاي معظم شهدا، جانبازان و ايثارگران، شرکت در همايش پدافند غيرعامل و رزمايش صحرايي ويژه خواهران بسيجي صنعت آب و برق اعلام کرد.

گفتني است: روز 31 شهريور به نام بصيرت، شجاعت و ولايت ، روز اول مهرماه به نام دانش‌آموزان، نوآوران و دانشمندان، دوم مهر روز جوانان، آمادگي دفاعي و اقتصاد مقاومتي، سوم مهرماه به نام زنان، ارزشهاي اسلامي و پايداري ملي، چهارم مهرماه به نام روز وحدت، استکبارستيزي، بيداري اسلامي، پنجم مهر به نام رزمندگان، جهادگران و فرماندهان و ششم مهرماه با عنوان شهادت، کرامت و عزت نامگذاري شده که در اين روز مراسم غبارروبي مزار شهدا نيز برگزار مي‌شود.


 سپاه پاسداران ناحيه شهرستان قدس طي بيانيه اي توهين به پيامبر گرامي اسلام (ص) را محکوم کرد 

 
در اين بيانيه آمده است " يکبار ديگر ترس، عجز و درماندگي قدرت ‌هاي سلطه‌ گر دنيا از گسترش بيداري اسلامي و موج اسلام خواهي ايجاد شده در سراسر دنيا، آنان را بر آن داشت تا با پست‌ ترين و سخيف ‌ترين روش ‌هاي ممکن کينه خود را از دين مبين اسلام و پيامبر اکرم (ص) نشان دهند.

بدون شک هتک حرمت پيامبر رحمت و خاتم انبياء (ص) که احياگر ارزش ‌هاي انساني بود و مکارم اخلاق را به اوج خود رساند، توهين به همه اديان و مکاتبي است که خواهان حاکميت اخلاق و معنويت در جهان هستند.

و اينگونه حرکات نه تنها در راستاي آزادي بيان نيست بلکه نقض صريح و آشکار قانون و منشور بين المللي مي باشد که از سازمان ها و مجامع بين الملل از جمله سازمان ملل متحد و سازمان هاي همکاري اسلامي خواستاريم ضمن محکوميت قاطع و کاربردي در محکوميت عاملان اين اقدام سخت ترين پي گردهاي قانوني را مبذول دارند.

روابط عمومي سپاه پاسداران ناحيه شهرستان قدس


 ايران زمين 

 8 قطعه زمين در بومهن به ساخت مدرسه اختصاص يافت

بومهن - خبرنگار آفرينش

شهردار بومهن از واگذاري هشت قطعه زمين براي ساخت مدرسه در راستاي ارتقاي سرانه آموزشي اين شهر خبر داد.به گزارش خبرنگار آفرينش محمدرضا آهنگران اظهار داشت: برخي از اين واحدهاي آموزشي توسط خيران مدرسه‏ساز احداث مي‏شود. وي ادامه داد: مديريت شهري بومهن براي اجراي هر چه بهتر طرح تحول آموزشي مد نظر دولت خدمت‏گزار از هيچ کوششي دريغ نمي‏کند.يکي از مصاديق همراهي شهرداري و شوراي اسلامي شهر بومهن واگذاري هشت قطعه زمين براي احداث فضاهاي آموزشي است. شهردار بومهن از ساماندهي پياده‏روهاي سطح شهر بومهن خبر داد و گفت: در حال حاضر بخشي از پياده‏روهاي برخي نقاط بومهن مناسب نيست.وي تصريح کرد: از اين رو، شهرداري بومهن درپي نهضتي بزرگ نسبت به ساماندهي سطح اين معابر اقدام کرده است.

همزمان با دهه كرامت؛ دهها برنامه فرهنگي در شهرستان قدس آغاز شد

قدس - اصغري

رييس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان قدس از آغاز دهها برنامه مختلف فرهنگي به مناسبت دهه كرامت و جشن ميلاد با سعادت حضرت فاطمه معصومه(س) و امام هشتم(ع) خبر داد. حجت‌الاسلام 'سيدحسن موسوي' در جمع خبرنگاران گفت: ديدار ائمه جماعات كانونهاي مساجد و خيران از ايتام و نيازمندان، تهيه جهيزيه براي تعدادي از نوعروسان، تشكيل جلسه هاي ترويج فرهنگ دهه كرامت، برگزاري جشن ميلاد حضرت امام هشتم(ع) و حضرت فاطمه معصومه(س) در كانونهاي فرهنگي و هنري از جمله اين برنامه‌ها است. وي برگزاري اردوي زيارتي، تفريحي قم - جمكران ويژه دختران و مسابقه‌هاي فرهنگي، ورزشي، علمي در كانونهاي فرهنگي و هنري، سخنراني و ... را از ديگر برنامه‌هاي دهه كرامت در شهرستان قدس ذكر كرد. 

واگذاري بيش از 12 هزار انشعاب آب و فاضلاب در خوزستان

اهواز - خبرنگار آفرينش

سرپرست شرکت آب و فاضلاب خوزستان از واگذاري بيش از 12 هزار انشعاب آب و فاضلاب در سطح استان در پنج ماهه نخست سال جاري خبر داد. محمدعلي صنيعي نژاد افزود : با واگذاري 8 هزار و 972 انشعاب آب و 3 هزار و 777 اشتراک فاضلاب از ابتداي سال جاري، تعداد انشعابات واگذار شده شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان تا پايان 5 ماهه امسال به 555 هزار و 954 انشعاب آب و 189هزار و 34 انشعاب فاضلاب رسيد.

وي با بيان اينکه 100درصد جمعيت شهري استان تحت پوشش خدمات آب و 38 درصد تحت پوشش خدمات فاضلاب مي باشند، ادامه داد: در 5 ماهه نخست سال جاري 17 کيلومتر از شبکه آب استان و 6 کيلومتر از شبکه فاضلاب استان اصلاح و بازسازي شده است.سرپرست شرکت آب و فاضلاب خوزستان با اشاره به اينکه از ابتداي سال جاري تا پايان مرداد ماه، 67 کيلومتر توسعه شبکه آب و 11 کيلومتر توسعه شبکه فاضلاب در شهرهاي استان صورت گرفته است، طول شبکه آب استان را در حال حاضر 6 هزار و 361 کيلومتر و طول شبکه فاضلاب خوزستان را يکهزار و 930 کيلومتر اعلام کرد.

معاون فرماندار خلخال خبر داد:

خلخال آماده برگزاري همايش ملي فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري

اردبيل – خبرنگار آفرينش

حسن فرضي در جلسه کميته استقبال و اسکان همايش فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري خلخال و کوثر در سالن شهيد مهري فرمانداري خلخال اظهار داشت: 19 و 20 مهر ماه کليه مهمانسراهاي دستگاه‌هاي اجرايي، هتل‌ها و اماکن اقامتي شهرستان خلخال در اختيار همايش فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري خلخال و کوثر خواهد بود.وي با اشاره به برگزاري همايش ملي فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري در خلخال و کوثر و حضور مهمانان از سراسر کشور و شخصيت‌هاي کشوري، علمي، و ادبي خواستار همکاري و تعامل دستگاه‌هاي اجرايي شهرستان خلخال و بخش‌هاي تابعه براي برگزاري هر چه مناسب اين همايش شد. معاون فرماندار شهرستان خلخال يادآور شد: از شهرداري خلخال و بخش‌هاي تابعه انتظار داريم تا در نظافت و زيبايي شهر بيشترين جديت را به کار گيرند.

فعالان حوزه کشاورزي شناسنامه‌دار خواهند شد

حسن فرضي در گفتگو با خبرنگار ما بيان داشت: با آغاز فعاليت رسمي نظام صنفي کارهاي کشاورزي از سوء استفاده احتمالي افراد غير کشاورز جلوگيري به عمل خواهد آمد.اين مسئول خاطرنشان کرد: بر اساس آيين‌نامه هيئت دولت کشاورزان و فعالان در اين حوزه با همکاري اعضا و دستگاه‌هاي ذيربط شهرستان شناسنامه‌دار خواهد شد. معاون فرماندار شهرستان خلخال افزود: اين نظام نه تنها يار و ياور دستگاه‌هاي متولي در بحث کشاورزي خواهد بود بلکه ياريگر توليد محصولات کشاورزي سالم و با کيفيت با نظارت دستگاه مربوطه خواهد بود. فرضي در پايان سخنان خود اظهار داشت: با توجه به اينکه شهرستان خلخال يکي از قطب‌هاي کشاورزي و گردشگري استان محسوب مي‌شود بنابراين تعامل، حمايت، ساماندهي و آموزش و انسجام دادن و هماهنگ کردن فعاليتهاي کشاورزي از جمله فعاليت‌هاي نظام صنفي کشاورزي است.

تشکيل دو کميته ويژه در کارگروه سلامت و امنيت غذايي شهرستان همدان

همدان- مجيد ملکيان

احسان قنبري در کارگروه سلامت و امنيت غذايي شهرستان همدان از تشکيل کميته ويژه مبارزه و پايش ايدزو کميته ويژه بررسي کنترل پسماند کشاورزي روستاها خبر داد. وي با اشاره به نحوه استفاده سم به صورت سنتي توسط کشاورزان افزود : با تشکيل اين کميته‌ها بايد آموزشهاي لازم داده شود تا دپوي پسماند زباله‌ها کنترل و نشر سموم کشاورزي ساماندهي شود.معاون سياسي اجتماعي فرمانداري همدان يادآور شد: يکي ازوظايف دهياريها مديريت زباله و پسماند روستايي است که عدم همکاري لازم روستائيان تداخل در کار ايجاد کرده است.

وي صدور کارت سلامت بهداشتي براي عرضه‌‌کنندگان اغذيه در بازارهاي روز را ضروري دانست و تاکيد کرد : در زمانبندي مشخص فروشندگان مواد غذايي خشک در بازارهاي روزانه در سطح شهرستان سازماندهي و کارت سلامت فردي با توجه به نوع کالاي عرضه‌اي صادر شود.وي از برخورد قانوني با عاملان پرورش غير مجاز سگهاي ولگرد خبر داد و تصريح کرد : عرضه و فروش حيوانات خانگي در اصناف مرتبط بررسي و در صورت برخورد با عامل غير بهداشتي برخورد قانوني صوت گيرد. قنبري از 11 هزار و 429 مورد بازرسي از صنوف مختلف غذايي در 6ماهه اول سال جاري خبر داد و افزود : با توجه به ماه مبارک رمضان47 درصد آن مربوط به دو ماهه ي مرداد و شهريور است. وي در پايان اضافه کرد: کميته ويژه کنترل، پايش و مبازره با ايدز در اين کار گروه تشکيل و با اعضا مشخص بايد در اين زمينه فعال باشد.

80 روز ديگر بزرگترين رويداد روابط عمومي كشورهاي برگزار مي‌شود

كرمانشاه – خبرنگار آفرينش

ثبت نام در دومين كنگره جهاني كارگزاران مسلمان روابط عمومي كه از شهريور ماه آغاز شده است همچنان ادامه دارد.افخمي نماينده دومين كنگره كارگزاران مسلمان روابط عمومي در استان كرمانشاه اظهار داشت:همچنان كه قبلا نيز اعلام شده است كارگزاران مسلمان روابط عمومي در روزهاي 18 و 19 آذر ماه سال كنگره مي توانند ضمن مراجعه به سايت اينترنتي كنگره به آدرس www.ICPr.ir اطلاعات تكميلي و فرم ثبت نام را دريافت كنند.

وي افزود شماره تلفن هاي 88617576 و 88617577 در ستاد اجرايي كنگره پاسخگوي سوالات علاقمندان به شركت در كنگره مي باشد.كارشناس مسئول روابط عمومي مديريت درمان تامين اجتماعي كرمانشاه افزود: اين كنگره براي دومين سال متوالي باحضور متخصصان و مديران و كارشناسان روابط عمومي:ارتباطات:تبليغات، فناوري اطلاعات مديريت و صنايع كاركنان ادارات روابط عمومي شركتها، سازمانهاي دولتي و خصوصي، مديران و روساي سازمان‌ها تشكيل ها شركت هاي انتشاراتي و مجامع فرهنگي انجمنها و موسسات تخصصي روابط عمومي، مديران مسوول سردبيران، خبرنگاران، نويسندگان خبرگزاريها و رسانه‌هاي گروهي (تصويري، نوشتاري و گفتاري)مجريان و برگزار‌كنندگان نمايشگاهها و همايشها، صاحبان سرمايه، تجار، صاحبان صنايع بزرگ، صاحب نظران صنعت گردشگري و توريسم،‌مديران عامل و روساي شركتهاي دولتي و خصوصي، مديران و كارشناسان صادرات، تبليغات بازرگاني، بازاريابي تجاري و فروش از كشورهاي اسلامي برگزار خواهد شد.


 خبر 

 توسعه و تقويت حوزه‌هاي اطلاع‌رساني دستگاه‌ها در دستور کار است

بندرعباس- خبرنگار آفرينش

مدير كل روابط عمومي و امور بين الملل و مشاور رسانه‌اي استاندار هرمزگان گفت: توسعه و تقويت حوزه‌هاي اطلاع‌رساني دستگاه‌ها از اولويت‌هاي اين اداره كل است. ميلاد اميري‌نژاد در نشست ماهيانه هماهنگي و هم‌انديشي با مسئولان روابط عمومي فرمانداري‌هاي اين استان با بيان اينكه در ماه‌هاي اخير همواره تلاش‌ها و برنامه‌هاي روابط عمومي استانداري هرمزگان بر توسعه و ارتقاء همه‌جانبه روابط عمومي‌هاي فرمانداري‌ها بوده است افزود: در اين مدت دستاوردهاي خوبي را در بخش‌هاي مختلف روابط عمومي و اطلاع‌رساني در فرمانداري‌ها داشته‌ايم، به نحوي كه تغييرات اجرا شده محسوس است.

وي با اشاره به اهم برنامه‌هاي آتي ويژه شهرستان‌ها و دستگاه‌هاي اجرايي استان ادامه داد: اميد است با طرح‌هايي كه در نظر داريم، روابط عمومي‌ها در حوزه‌هاي تخصصي و عمومي به رشد قابل قبول و جايگاه مدنظر برسند. اميري‌نژاد بر لزوم استفاده از فناوري‌هاي نوين در جهت سرعت‌بخشي به امر مهم اطلاع‌رساني صحيح اظهار كرد: با ايجاد اين زمينه و استفاده از اين فناوري‌ها توانسته‌ايم سرعت و دقت را در بين حوزه‌هاي اطلاع‌رساني شهرستانها افزايش داده كه توسعه و تقويت آن در حال انجام است.مشاور رسانه‌اي استاندار هرمزگان در بخش ديگري از سخنان خود تاكيد كرد: معمولا در شهرستان‌ها و حتي مركز استان نيز مراجعه به سايت‌هاي اطلاع‌رساني دستگاه‌ها براي عموم مردم از اولويت امورات است.

به گفته اميري‌نژاد، با توجه به اين امر مهم، كارشناسان، مديران و مسئولين روابط عمومي‌هاي دستگاه‌هاي اجرايي دراين بخش با حساسيت و نگاه ويژه در به روز كردن پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني دستگاه مربوطه توجه ويژه داشته باشند.وي افزود: بر اين عقيده‌ايم كه بخش‌هاي اطلاع‌رساني فرمانداري‌ها و ديگر ادارات معرف دستاوردهاي دولت و نظام هستند و اگر مورد بي‌توجهي قرار گيرند، در حق مردم كه صاحبان اصلي اين نظام مقدس هستند، اجحاف شده است.اميري‌نژاد يادآور شد: در حال حاضر تمركز حوزه اطلاع رساني روابط عمومي و امور بين الملل استانداري هرمزگان بيشتر بر روي پوياسازي و آموزش كارشناسان خبر روابط عمومي فرمانداري‌ها و ساير دستگاه‌هاي اجرايي معطوف است.

وي به برگزاري دوره‌هاي آموزشي براي اين بخش از نيروي انساني فرمانداري‌ها اشاره و افزود: برگزاري دوره‌هاي مقدماتي و پيشرفته تخصصي توانسته رشد قابل‌توجهي را در كميت و كيفيت اخبار ايجاد كند، به گونه‌اي كه با بررسي‌هاي اوليه پيشرفت 100درصدي نسبت به مدت مشابه سال گذشته در حوزه توليد اخبار و محتواسازي از برنامه‌هاي استان به چشم مي‌خورد.اميري‌نژاد در بخش ديگري از سخنان خود همچنين از راه‌اندازي شوراهاي روابط عمومي در شهرستان‌ها طي مهرماه سال‌جاري خبر داد و افزود: اين امر مهم نشان‌دهنده نگاه عميق مسئولين ارشد استان به حوزه اطلاع‌رساني و اهميت به حقوق آگاهي‌بخشي به همه مردم شريف استان است.

وي در پايان به برگزاري انتخابات شوراي عالي روابط‌عمومي‌هاي استان اشاره كرد و گفت: با تشكيل اين شورا بزودي اقدامات درخور شأن و جايگاه روابط عمومي‌ها صورت پذيرفته و نمايندگان منتخب دستگاه‌هاي استان، نمايندگان خود را براي مدت دو سال انتخاب خواهند كرد.

روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان كرمانشاه حائز رتبه برتر كشور شد

كرمانشاه – خبرنگار آفرينش

براساس ارزيابي روابط عمومي سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور، روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه‌اي استان كرمانشاه با كسب 5/99 امتياز از 100 امتياز حائز رتبه برتر كشور شد.برپايه اين گزارش در نشست هم انديشي مسئولان و كارشناسان روابط عموميهاي سازمان آموزش فني و حرفه‌اي كشور كه با حضور كورش پرند معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي، داود ناصري اميد مدير امور عمراني و رضا براتي مديركل دفتر رياست و روابط عمومي سازمان آموزش فني و حرفه‌اي كشور در استان مازندران برگزار شد با اهداء لوح سپاس از روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه‌اي استان كرمانشاه به عنوان روابط عمومي برتر ادارات كل آموزش فني و حرفه اي استان هاي سراسر كشور تقدير به عمل آمد.

لازم به يادآوري است كه روابط عمومي فني و حرفه اي استان براي دو سال پيايي در چهارمين و پنجمين جشنواره برترين روابط عموميهاي استان نيز موفق به كسب چندين رتبه برتر در بخش هاي محتلف اين جشنواره شد.

نگاهي به کمبود فضاهاي آموزشي در پرديس و رودهن

مدارس چندنوبته در انتظار دانش‏آموزان شمال‏شرق تهران

رودهن - خبرنگار آفرينش

با رسيدن به روزهاي آغازين سال تحصيلي جديد و با توجه به کمبود فضاهاي آموزشي در طرح‏هاي مسکن مهر شمال‏شرق استان تهران، امکان تشکيل کلاس‏هاي چندنوبته دور از انتظار نيست.به گزارش خبرنگار آفرينش ، باز آمد بوي ماه مدرسه، بوي ماه مهرباني و دغدغه کيف و کتاب و دفتر و روپوش و ديگر اقلام مورد استفاده دانش‏آموزان که با رسيدن به روزهاي پاياني شهريور ماه در اغلب فروشگاه‏هاي زنجيره‏اي و به هم زنجير نشده به وفور يافت مي‏شود.

اما به نظر مي‏رسد که دانش‏آموزان و اولياي آنها در مناطق مختلف شمال‏شرق استان تهران که در پي ساخت طرح‏هاي مسکن مهر و گسيل قابل توجه متقاضيان واحدهاي اين پروژه عظيم با رشد بي‏سابقه جمعيت دانش‏آموزي مواجه است، دغدغه‏هاي ديگري نيز دارند.در حالي طرح‏هاي مسکن مهر دو بخش رودهن و مرکزي تهران پس از اتمام مراحل عمراني، آماده واگذاري شده‏اند که تناسبي بين جمعيت هدف و سرانه سخت‏افزاري فضاي آموزشي اين سايت‏هاي مسکوني ديده نمي‏شود.از اين رو، با وجود دستورالعمل‏هاي وزارت آموزش و پرورش مبني بر خودداري مناطق مختلف از ايجاد مدارس بيش از يک نوبت، واحدهاي آموزشي شمال‏شرق استان تهران در انتظار کلاس‏هاي چندنوبته براي ايام آغازين سال تحصيلي به سر مي‏برند.«سعيده معصومي»، از اولياي دانش‏آموزان در شهر جديد پرديس، وضع کنوني عدم تناسب فضاهاي آموزشي و سازه‏هاي مسکوني اين شهر را نگران‏کننده دانست.

وي ادامه داد: خدمات دولت خدمت‏گزار کنوني در ساخت و توسعه فضاهاي مسکوني که در ساليان اخير به آرزويي دست ‏نيافتني براي اقشار ضعيف و متوسط جامعه بدل شده بود، قابل تقدير است.اين شهروند پرديسي افزود: اما چه بهتر رشدي موزون در زمينه ساخت خانه و ايجاد امکانات زيربنايي در اين پروژه بزرگ ملي برقرار باشد.«ابراهيم مسلم‏نژاد»، ديگر شهروند ساکن در پرديس نيز گفت: اگر منصفانه نگاه کنيم، کمبودهاي زيربنايي در سايت‏هاي تازه‏ساز مسکوني امري عادي است.

وي اضافه کرد: بسياري از اين کاستي‏ها با کمي صبر از سوي مردم و اجراي امور عمراني از سوي مسئولان امر در آينده‏اي نزديک جبران مي‏شود.اين شهروند پرديسي افزود: کمبود فضاي آموزشي بيش از ساير ملزومات زيربنايي زندگي مورد نياز مردم بوده؛ چراکه همه تلاش شبانه‏روزي ما براي رفاه حال فرزندانمان است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته