جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/07/02 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4253


«چرخ و فلک»آماده پخش


راکي:همبازي شدن با دنيرو مثل حضور در يک کلاس درس است


ادامه فيلمبرداري فيلم چمران تا دو هفته آينده


بازگشت "رشيدي" پس از 6 سال روي صحنه تئاتر


"هلن ميرن" در نقش ملکه اليزابت


فيلم زندگي شيخ احمد قمي در انتظار حمايت


"فيروز آذر"و نگارش يک فيلمنامه


كوتاه از هنر


خبر هنري


 «چرخ و فلک»آماده پخش  

تهيه‌کننده "چرخ و فلک" اعلام کرد نسخه نهايي اين فيلم تلويزيوني به کارگرداني حسن فتحي تحويل مرکز سيما فيلم شد.هومن کبيري تهيه‌کننده "چرخ فلک" درباره آخرين مراحل فني اين فيلم تلويزيوني به مهر گفت: موسيقي کار توسط سعيد ذهني ساخته شد و به اين ترتيب نسخه نهايي در 90 دقيقه تحويل سيمافيلم شده است. وي افزود:با توجه به حال و هواي فيلم، ممکن است در صورت صلاحديد مرکز اين اثر يکي از گزينه‌هاي پخش از تلويزيون در روز عيد قربان باشد.

صحنه‌هاي "چرخ و فلک" در تهران و شمال کشور ضبط شده و در لوکيشن‌هاي مختلفي از جمله خانه‌اي در ميدان گرگان، عتيقه فروشي در خيابان قيام، ساندويچي در لاله‌زار، پارک پرواز در سعادت آباد، توليدي پوشاک در جمهوري، توليدي پوشاک در ميدان بهارستان، قبرستاني قديمي، متل قو، روستاي فشکور و رامسر جلوي دوربين رفته است.

افشين هاشمي، آيدا کيخايي، سهراب سليمي، جمشيد صفري، حميد فلاحي، نسيم هاشمي و بازيگر خردسال کيانا فراهاني در اين فيلم تلويزيوني به ايفاي نقش پرداخته‌اند.نويسنده متن اين فيلم عليرضا مسعودي و مدير تصويربرداري مرتضي قيدي و "چرخ و فلک" محصول گروه کودک و نوجوان مرکز سيمافيلم است.


 راکي:همبازي شدن با دنيرو مثل حضور در يک کلاس درس است 

سيلوستر استالونه معروف به راکي مي‌گويد همبازي شدن دوباره با رابرت دنيرو در يک فيلم جديد سينمايي، يکي از افتخارات بزرگ کارنامه هنري و بازيگري او به شمار مي‌رود.به گزارش فارس اين فيلم با نام «مسابقه نفرين» جلوي دوربين خواهد رفت. فيلم حال و هوايي کمدي و ورزشي دارد.

خط اصلي قصه اين فيلم کمدي در دنياي مشت‌زني اتفاق مي‌افتد و قرار است کليد فيلم‌برداري آن اوايل سال جديد ميلادي زده شود.

اين قصه درباره بيلي کيد مک گيوان و هنري ديزر شارپ است که پس از سال‌ها فعاليت در عرصه مشت‌زني، حالا بازنشسته شده‌اند.اما اين دو يک بار ديگر وارد رينگ مي‌شوند تا آخرين مسابقه مهم خود را برگزار کنند و پس از آن، براي هميشه با اين حرفه خداحافظي کنند.ولي در طول بر پايي اين مسابقه اتفاقاتي رخ مي‌دهد که خط اصلي قصه را به پيش مي‌برد و باعث وقوع حوادث پيش‌بيني نشده‌اي مي‌شود.استالونه مي‌گويد اگر بازيگر ديگري به جز دنيرو در اين فيلم با او هم بازي مي‌شد، اين فيلم ارزش‌هاي واقعي خود را از دست مي‌داد.به گفته او:«دنيرو يکي از بزرگ‌ترين بازيگران معاصر است و همبازي شدن با او مثل حضور در يک کلاس درس بزرگ است».کارگرداني «مسابقه نفرين» را پيتر سگال کمدي‌ساز سرشناس سينما به عهده دارد که در کارنامه‌اش فيلمي مثل «طولاني‌ترين يارد» ديده مي‌شود.داگ الين فيلم‌نامه فيلم جديد دنيرو و استالونه را نوشته و پيتر سگال قرار است آن را دوباره نويسي کند. دنيرو و استالونه هر دو با دنياي مشت‌زني آشنايي دارند. اين دو بازيگر در دو دهه هفتاد و هشتاد ميلادي در فيلم‌هاي «گاو خشمگين» و «راکي» در نقش مشت‌زن‌هاي حرفه‌اي بازي کردند.نکته جالب اين که هر دو اين بازيگران- که يکي متخصص بازي در نقش‌هاي درام و ديگري چهره سرشناس سينماي اکشن است - در کارنامه‌ هنري خود فيلم‌هاي کمدي هم دارند.دنيرو و استالونه قبل از اين يک بار و در فيلم درام اجتماعي و پليسي «سرزمين پليس‌ها» با يکديگر همبازي شدند.اين فيلم در سال 1997 توسط جيمز منگولد کارگرداني شد و از جمله کارهاي مطرح سينما در زمان توليد خود به شمار مي‌رود.


 ادامه فيلمبرداري فيلم چمران تا دو هفته آينده 

فيلمبرداري صحنه‌هاي مربوط به سقوط هلي‌کوپتر به کارگرداني ابراهيم حاتمي‌کيا و تهيه‌کنندگي مهدي کريمي ‌تا دو هفته آينده ادامه خواهد داشت.مهدي کريمي» تهيه‌کننده فيلم سينمايي «چ» در گفت‌و‌گو با فارس درباره روند توليد فيلم توضيح داد: بخش‌هاي مربوط به سقوط هلي‌کوپتر يکي از بخش‌هاي مهم فيلم به شمار مي‌آيد که حدود دو ماه قبل از آغاز فيلمبرداري در مورد بخش‌هاي جلوه‌هاي ويژه کامپيوتري آن صحبت و تست‌هايي زده شد.

در حال حاضر کارهاي جلوه‌هاي ويژه فيلم به سرپرستي هادي اسلامي با حضور تيمي حرفه‌اي در حال انجام است.وي درباره جلسات فيلمبرداري اين بخش از فيلم گفت: حدود 25 جلسه فيلمبرداري بخش‌هاي سقوط هلي ‌کوپتر پيش‌بيني شده است که تا دو هفته آينده به پايان خواهد رسيد.وي در پاسخ به اين سؤال که ثبت نام اوليه مخاطبين براي حضور در نمايش ويژه تا چه زماني ادامه خواهد داشت، گفت: استقبال خوبي از نمايش ويژه فيلم از سوي مخاطبين از طريق سايت صورت گرفته است و به صورت فردي و خانوادگي‌ها تقاضاها ثبت شده است و تا نيمه مهرماه ادامه خواهد داشت.

طبق ثبت‌نام‌هايي که صورت گرفته، بيشترين تقاضا در تهران و شهرهاي بزرگ به ثبت رسيده است که يکي از نمايش‌ها قطعا در تهران خواهد بود که مکان آن را اعلام خواهيم کرد. ارگان‌ها و نهادها نيز تقاضا داشتند که به صورت مجزا نمايشي براي آن‌ها در نظر خواهيم گرفت.بنا براين گزارش، در فيلم سينمايي «چ» نقش شهيد چمران را «فريبرز عرب‌نيا» ايفا مي‌کند و ‌«سعيد راد»، «فريبرز عرب‌نيا»، «مريلا زارعي»، «بايک حميديان»،«محمدمهدي سلطاني»، «اميررضا دلاوري» و «اسماعيل سلطانيان» به عنوان بازيگر در اين فيلم حضور دارند.حاتمي‌کيا در فيلم سينمايي «چ» (درباره شهيد چمران) سراغ دو روز و دو شب از زندگي شهيد چمران رفته است و از روز بيست و پنجم تا بيست و هفتم مرداد 1358 زندگي شهيد چمران را روايت کرده است.

حسين جعفريان مديريت فيلمبرداري فيلم را برعهده دارد و به عباس بلوندي طراحي صحنه و لباس فيلم سپرده شده است. مهرداد ميرکياني طراحي چهره پردازي را عهده دار شده و بهمن اردلان نيز صدابرداري اين فيلم را انجام مي‌‌دهد. مهدي حسيني‌وند و بهزاد عبدي به ترتيب مسئوليت تدوين و ساخت موسيقي فيلم را برعهده دارند.


 بازگشت "رشيدي" پس از 6 سال روي صحنه تئاتر  

 
مهر: داود رشيدي بعد از 6 سال دوري از عرصه بازيگري تئاتر با نمايش "پيرمردي با بال‌هاي بزرگ" به کارگرداني پرستو گلستاني به صحنه بازمي‌گردد.داود رشيدي که طي سال‌هاي گذشته در عرصه کارگرداني تئاتر فعاليت داشته، در سال 85 و با نمايش "زمين مقدس" به کارگرداني ايوب آقاخاني آخرين تجربه بازيگري تئاتر خود را پشت‌سر گذاشت. وي قصد دارد بعد از 6 سال با نمايش "پيرمردي با بال‌هاي بزرگ" نوشته نيلو کروز و با کارگرداني پرستو گلستاني به عرصه بازيگري تئاتر بازگردد.

اين نمايشنامه برگرفته از داستاني از گابريل گارسيا مارکز است و گلستاني علاوه‌بر کارگرداني اثر در مقام بازيگر نيز به ايفاي نقش مي‌پردازد. عليرضا ناصحي، بهرام افشاري، هومن خدادوست، سعيد تهراني، فاطمه پورهاشمي، تارا حيدري، سويل مهرانديش و رضا مدني از ديگر بازيگران اين اثر نمايشي هستند.


 "هلن ميرن" در نقش ملکه اليزابت 

 
ايسنا: «هلن ميرن»، بازيگر اسكاري بارديگر نقش ملكه اليزابت را اين‌بار روي صحنه تئاتر ايفا مي‌كند. «هلن ميرن»، بازيگر سرشناس انگليسي كه با فيلم «ملكه» موفق به كسب جايزه اسكار شد، بار ديگر نقش ملكه اليزابت انگليس را بازي مي‌كند و ‌اين‌بار روي صحنه تئاتر ظاهر مي‌شود. لندن ميزبان نمايش جديد هلن ميرن در سال 2013 خواهد بود. نام اين اثر «تماشاچي» است كه رابطه 60 ساله اعضاي سلطنتي انگليس و نخست‌وزيران وقت را به تصوير مي‌كشد. 12 نخست‌وزير بريتانيا در دوران حكومت 60 ساله ملكه اليزابت به انگليس خدمت كرده‌اند و اين اثر نمايشي برخي از جلسات محرمانه بين ملكه و سياستمدارانش را روايت مي‌كند.

به گزارش خبرگزاري رويترز، «استفن دالدري» كارگرداني اين نمايش را برعهده گرفته است. «تماشاچي» از 15 فوريه 2013 اجرا مي‌شود و تا ماه ژوئن روي صحنه باقي خواهد ماند.


 فيلم زندگي شيخ احمد قمي در انتظار حمايت 

 
فارس: پيش‌توليد فيلم سينمايي «سواديکا» درباره زندگي شيخ احمد قمي در حال انجام است و با حمايت دولت فيلم فصل پاييز جلوي دوربين مي‌رود.«جمال شورجه» کارگردان درباره روند توليد فيلم توضيح داد: براي به تصوير کشيدن زندگي شيخ احمد قمي در انتظار بودجه و حمايت دولتي براي ساخت فيلم هستيم. در تمام ارگان‌ها و نهادها با‌ کمبود بودجه مواجه هستيم، در وزارت فرهنگ و ارشاد هم به همين صورت است. اميدواريم اين مشکل مرتفع شود و بتوانيم هرچه سريع‌تر فيلم را به مرحله توليد برسانيم.

وي درباره زمان مناسب براي توليد فيلم توضيح داد: پيش‌توليد فيلم نياز به پروسه طولاني دارد، براي ساخت فيلم نياز به ‌ساخت و ساز دکور داريم‌. اگر بتوانيم کار را پاييز جلوي دوربين ببريم، ايده‌آل خواهد بود، زيرا با شرايط آب و هوايي که در کشور تايلند است، فصل پاييز براي فيلمبرداري فصل مناسبي است.


 "فيروز آذر"و نگارش يک فيلمنامه 

 
مهر: السا فيروز آذر با بيان اينکه به تازگي ساخت فيلم کوتاه"ساز مخالف" را به پايان رسانده است از نگارش فيلمنامه"يک روز خوش زمستاني" براي توليد خبر داد.

السا فيروز آذر بازيگر جوان سينما درباره فعاليتهاي اخيرش گفت: متاسفانه در طول يک سال گذشته پيشنهاد مناسبي براي حضور در سينما نداشتم. بنابراين بيشتر فعاليتم را اختصاص به ساخت فيلم کوتاه داده‌ام. به تازگي نيز ساخت فيلم کوتاه"ساز مخالف"را به پايان رسانده‌ام.وي ادامه داد: "ساز مخالف" در ارتباط با درون آدم‌هاست. آدمهايي که قدر شرايطي را که در آن قرار دارند نمي فهمند و زماني که وضعيت به هم مي خورد حسرت شرايط مناسب گذشته را مي خورند.اين فيلم کوتاه تنها يک بازيگر به نام صادق مظفري دارد.


 كوتاه از هنر 

 سه دهه فيلم كوتاه در جشنواره فيلم كوتاه

آثار 12 فيلم ساز از سه دهه در بيست و نهمين جشنواره بين المللي فيلم كوتاه تهران به نمايش در مي آيند .به گزارش ستاد خبري بيست و نهمين جشنواره بين المللي فيلم كوتاه تهران، آثار 12 فيلمساز از سه دهه فيلمسازي شامل دهه هاي 60، 70 و 80 در زمان برگزاي جشنواره فيلم كوتاه تهران براي علاقه مندان به نمايش در مي آيد.

اين بخش طي سه سانس 90 دقيقه اي كه در روزهاي چهارشنبه تا جمعه و از ساعت 13 الي 15 در سالن شماره 2 پرديس سينمايي ملت به نمايش در مي آيد آثاري از لقمان خالدي، عاطفه خادم الرضا،رضا جمالي، محمد علي هاشم زهي، عليرضا اميني، مرحوم ابراهيم اصغرزاده، پناه برخدا رضايي، مرجان اشرفي زاده، سعيد مترصد، داريوش غريب ز اده، رهبر قنبري و مهرداد اسكويي نمايش داده مي شود.بيست و نهمين جشنواره بين المللي فيلم كوتاه تهران، توسط انجمن سينماي جوانان ايران به دبيري هاشم ميرزاخاني در تهران - مجموعه سينمايي پرديس ملت و همچنين همزمان در سراسر كشور برگزار مي شود.

ايل بيگي در نشست خبري سومين همايش باران غدير خبر داد:

برگزاري سومين همايش بين المللي باران غدير از 6 تا 9 آبان ماه

حبيب ايل بيگي، مدير كل روابط عمومي و امور بين الملل حوزه هنري در نشست خبري سومين همايش بين المللي باران غدير گفت: اين همايش از 6 تا 9 آبان در حوزه هنري برگزار مي شود و تاكنون حضور هنرمندان 5 كشور در آن قطعي است.به گزارش پايگاه خبري حوزه هنري، نشست رسانه اي سومين همايش بين المللي باران غدير با حضور حبيب ايل بيگي مدير كل روابط عمومي و امور بين الملل حوزه هنري و محمد رضا زائري دبير اين همايش امروز اول مهر ماه در سالن شماره 2 تالار انديشه برگزار شد.ايل بيگي با بيان اينكه سومين دوره همايش باران غدير به همت حوزه هنري در روزهاي ششم تا نهم آبان در تهران و يكي از استان هاي كشور برگزار مي شود، افزود: فراخوان اين همايش با هماهنگي رايزني هاي جمهوري اسلامي در كشورهاي مختلفي اعلام شد و تا كنون حضور هنرمنداني از كشورهاي لبنان، كويت، هندوستان، تونس و پاكستان در اين همايش قطعي است كه البته تا زمان برگزاري اين همايش به اين تعداد افزوده خواهد شد.وي ادامه داد: برگزاري همايش بين المللي باران غدير هم از جمله فعاليت هاي بين المللي حوزه هنري است كه از دو سال پيش يعني سال 89 به دبيري جناب دكتر محمدرضا زائري كليد خورد و امسال توفيق داريم كه سومين دوره آن را برگزار كنيم.

وي افزود:بزرگداشت زنده ياد استاد «بولس سلامه» نويسنده آثار ارزشمندي چون «ملحمه الغدير»، «قصيده عاشورا» و « منظومه علي (ع) و حسين (ع)» از ديگر بخش هاي ويژه بزرگداشت مقام پيامبر اكرم (ص) در سومين همايش باران غدير است.مدير كل روابط عمومي و امور بين الملل حوزه هنري همچنين از اجراي موسيقي «غديره خواني» توسط گروه موسيقي اهل سنت و عاشوري در سومين همايش باران غدير خبر داد و گفت: اين همايش از آن جا كه يك همايش هنري و ادبي است، قصد دارد به اين سمت حركت كند كه از ديگر رشته هاي هنري غير از ادبيات هم هنرمنداني را كه در زمينه ولايت و محبت پيامبر (ص) و اهلي بيت (ع) آثاري دارند دعوت كرده و آثار آن ها را معرفي كند.

وي سپس ابراز اميدواري كرد كه آثار موسيقي گروه غديره خوان اهل تسنن و عاشوري شركت كننده در سومين همايش باران غدير توسط مركز موسيقي حوزه هنري ضبط و منتشر شود.اين مقام مسئول درباره ديگر برنامه هاي ويژه سومين همايش باران غدير گفت: همچنين از يك گروه قوال از كشور پاكستان كه در اين كشور در رشته قوالي حائز رتبه شده است براي اجرا در اسن همايش دعوت به عمل آمده است.مدير كل روابط عمومي و امور بين الملل حوزه هنري در ادامه از برپايي نمايشگاه عكس و آثار تجسمي با موضوع پيامبر اكرم (ص) همزمان با برگزاري سومين همايش باران غدير خبر داد و گفت: همچنين با هماهنگي هاي انجام شده قرار است مهمانان اين همايش از لوكيشن فيلم حضرت محمد (ص) مجيد مجيدي بازديد كنند و از اين طريق بتوانيم فعاليت هايي كه در جمهوري اسلامي براي معرفي ويژگي هاي پيامبر (ص) انجام مي گيرد به اين نخبگان فرهنگي از جاي جاي دنيا معرفي كنيم.ايل بيگي تاكيد كرد: همايش باران غدير فرصت مناسبي براي رسانه هاي مختلف از جمله صدا و سيماي كشورمان است تا از طريق آن بتوانند مردم ما را با ادباي غير مسلمان و غير شيعه اي كه به پيامبر (ص) و اهل بيت (ع) دلبستگي دارند، آشنا كنند.

ايل بيگي در پاسخ خبرنگاري كه پرسيده بود به غير از تهران كدام استان كشور براي برگزاري اين همايش در نظر گرفته شده است، گفت: الويت ما اصفهان بوده و هست زيرا در سال هاي پيش در اهواز و شيراز برگزار كرديم، اما هنوز با مسئولان استان اصفهان به توافق كامل و قطعي نرسيده ايم.


 خبر هنري 

 برزيل،‌ كلمبيا،‌ هنگ‌كنگ،‌ دانمارك و سوئيس وارد رقابت اسكار شدند

كشورهاي برزيل،‌ كلمبيا،‌ هنگ‌كنگ،‌ دانمارك و سوئيس نمايندگان خود را در جوايز اسكار 2013 معرفي كردند.به گزارش (ايسنا)، مهلت تعيين‌شده از سوي آكادمي اسكار براي معرفي فيلم‌هاي بخش غيرانگليسي روز اول اكتبر پايان خواهد يافت و اين در حاليست كه تاكنون حدود 40 كشور نمايندگان خود را به آكادمي معرفي كرده‌اند.روز گذشته فيلم «زندگي بدون اصول» ساخته «جاني تو» به نمايندگي از هنگ‌كنگ به جوايز اسكار 2013 معرفي شد. اين فيلم سال گذشته در بخش رقابتي جشنواره ونيز نامزد شير طلا بود. «جاني» تو پيش از اين در سال 2007 با فيلم «تبعيدي» نامزد سينماي هنگ‌كنگ در جوايز اسكار غيرانگليسي بود.به گزارش ورايتي، هيات انتخاب برزيل فيلم «دلقك» ساخت «سلتون ملو» را براي حضور در جوايز اسكار انتخاب كرد. اين فيلم كه از ميان 15 نامزد انتخاب شد، داستاني دراماتيك و كمدي از دنياي سيرك است كه با روايتي غم‌انگيز مشكلاتي كه براي يك دلقك در تور سيرك به دور چند شهر اتفاق مي‌افتد را روايت مي‌كند.اين فيلم كه اكتبر 2011 در برزيل اكران شد، تاكنون حدود يك و نيم ميليون تماشاگر را به سينماهاي برزيل كشانده و توانسته پنجمين فيلم پرفروش سينماي اين كشور در سال گذشته نام بگيرد.فيلم «دار و دسته دزدها» به نمايندگي از كلمبيا در جوايز اسكار حضور خواهد يافت. اين فيلم به كارگرداني «كارلوس مورنو» براساس داستان زندگي «آندرس لوپز» ـ قاچاقچي سرشناس مواد مخدر در كلمبيا ـ ساخته شده است.

همچنين فيلم «خواهر» ساخته «اورسولا مي‌ير» به نمايندگي از سوئيس در جوايز سال 2013 آكادمي اسكار رقابت خواهد كرد. اين فيلم كه دومين ساخته كارگردان است، سال گذشته در بخش رقابتي جشنواره برلين نمايش يافت و موفق به دريافت خرس نقره‌اي شد. فيلم «رابطه شاهانه» ساخته «نيكلاي آرسه» از سوي انجمن فيلم دانمارك به آكادمي اسكار معرفي شد. اين فيلم تاريخي رمانتيك در جشنواره برلين اكران جهاني شد كه موفق به دريافت جايزه بهترين فيلمنامه و بهترين بازيگر مرد شد. فيلم مذكور پرفروش ترين فيلم دانمارك در تاريخ سينماي انگلستان است. پنج نامزد نهايي جايزه اسكار بهترين فيلم خارجي روز 10 ژانويه 2013 معرفي خواهند شد و مراسم اعطاي جوايز روز 24 فوريه در لس‌آنجلس در سالن تئاتر دالبي برگزار مي‌شود.

شيوه نامه گرد آوري اسناد شفاهي ايثارگران با روش تاريخ شفاهي ابلاغ شد

قائم مقام بنياد و سرپرست معاونت پژوهش و ارتباطات فرهنگي گفت : مرحله دوم طرح گردآوري اسناد ايثارگران با تمرکز بر روش تاريخ شفاهي در هفته دفاع مقدس اجرا مي شود .سردا انصاري با بيان اين مطلب گفت : پس از پايان طرح جامع مستند سازي و گردآوري 270 هزار سند و اثر فرهنگي شهدا و ايثارگران ، ساماندهي ، ديجيتالي کردن ، تشکيل اطلاعات اسنادي و همچنين ترتيبات لازم براي حفظ و نگهداري از آنها ،مرحله دوم اين طرح با هدف گردآوري اسناد شفاهي ايثارگران و تکميل اطلاعات اسناد مکتوب آغاز مي شود .انصاري اظهار داشت : بنياد شهيد در مرحله اول اين طرح با گرد آوري ، ساماندهي ، ديجيتالي کردن ، ترتيبات لازم براي حفظ و نگهداري اين آثار براي انتقال به نسل هاي آينده را به انجام رسانده است به طوري که تا کنون کار گردآوري آثار 270 هزار ايثارگر به پايان رسيده است و براي اين تعداد ايثارگران به شکل فيزيکي و ديجيتالي تعداد هشت ميليون سند تشکيل شده است. سردار انصاري همچنين اظهار کرد : همزمان با اجراي اين طرح ، به صورت موازي ، طرح ياوران اسناد ايثار با تمرکز و تاکيد بر همکاري با نهادها ، سازمانها و ارگان هايي که منابعي از شهدا و ايثارگران را در اختيار دارند نيز اجرا ميشود و اميداوريم همه دستگاه هاي فرهنگي ، نظامي و دولتي براي تقويت و غني سازي پرونده ها ، بنياد شهيد را ياري کنند تا بانک اطلاعاتي شهدا و ايثارگران ارتقا يابد و امکان دسترسي آحاد جامعه بويژه پژوهشگران و دانشجويان به اين منابع فراهم شود .

"آفريقا" به شبکه خانگي مي‌‌رود

خبرآنلاين:تهيه‌کننده فيلم سينمايي «آفريقا» به کارگرداني هومن سيدي از عرضه اين فيلم در شبکه خانگي خبر داد.مجيد اسماعيلي درباره وضعيت نمايش عمومي «آفريقا» گفت:«اين فيلم مجوز نمايش خانگي دريافت کرده و با مذاکراتي که با يک موسسه پخش داشتيم طي دو ماه آينده در شبکه خانگي عرضه خواهد شد.»«آفريقا» که يک فيلم اجتماعي درباره جوانان است، اولين ساخته بلند هومن سيدي بازيگر سينما و تلويزيون بعد از ساخت چندين فيلم کوتاه است.اين فيلم در بيست و نهمين جشنواره فيلم فجر روي پرده رفت و مورد توجه قرار گرفت، اما مانند بسياري از تجربه‌هاي متفاوت سينماي ايران در سال‌هاي اخير، راهي به پرده سينماها پيدا نکرد و قرار است در شبکه نمايش خانگي عرضه شود.سيدي براي کارگرداني «آفريقا» سيمرغ بلورين بهترين کارگردان بخش سينما ويدئو را از جشنواره فيلم فجر دريافت کرد. شهاب حسيني، آزاده صمدي، جواد عزتي، امير جديدي، اميد تبريزي‌زاده و مينا ساداتي در اين فيلم بازي کردند. سيدي در فيلم‌هاي سينمايي «يک تکه نان»، «پابرهنه در بهشت»، «چهارشنبه سوري»، «آزادراه» و ... بازي کرده است.

"تب سرد" سروش صحت در شبکه سحر

سروش صحت، بازيگر مجموعه تلويزيوني "تب سرد" ميهمان برنامه اين هفته "ما و شما" سيماي کردي شبکه سحر است. به گزارش روابط عمومي اين شبکه بين المللي، "سروش صحت" که در اين سريال نقش يک مامور پليس را ايفا کرده است، از تجربه حضور در اين مجموعه و عرصه بازيگري، با بينندگان برنامه "ما و شما" سخن خواهد گفت."ما و شما"به تهيه کنندگي مصطفي سيفي، يکشنبه هر هفته ساعت 22:00 به وقت تهران به مدت 40 دقيقه به طور زنده از سيماي کردي پخش مي شود و پخش گزارش مردمي از اربيل عراق و گزارش پشت صحنه برنامه هاي سيماي کردي از ديگر آيتم هاي آن است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته