جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/07/02 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4253

با اعلام ظرفيت پذيرش؛
زمان ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان كارشناسي ناپيوسته دانشگاه‌هاي دولتي و آزاد مشخص شد

معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشکي:
تحصيل 80 درصد نفرات برتر کنکور در دانشگاه علوم پزشکي تهران


ثبت نام دوره هاي فراگير پيام نور از نيمه مهرماه شروع مي شود


آشنايي با رشته‌‌ها


خبر


 با اعلام ظرفيت پذيرش؛
 زمان ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان كارشناسي ناپيوسته دانشگاه‌هاي دولتي و آزاد مشخص شد 

معاون سازمان سنجش ضمن اعلام زمان ثبت نام از پذيرفته شدگان آزمون مشترک کارشناسي ناپيوسته، ظرفيت پذيرش دانشجويان اين مقطع در دو نيمسال تحصيلي را اعلام کرد.جلال طباطبايي در گفتگو با مهر، اضافه کرد: در نيمسال نخست تحصيلي جاري 161 هزار و 751 دانشجو و در نيمسال دوم 18 هزار و 105 دانشجو در مقطع کارشناسي ناپيوسته پذيرش مي شوند.وي با اشاره به زمان ثبت نام پذيرفته شدگان، اظهار داشت: پذيرفته شدگان طي روزهاي 11 تا 13 مهرماه سال جاري در مراکز پذيرفته شده مهلت نام نويسي دارند.به گفته معاون سازمان سنجش، پذيرفته شدگان در 314 کدرشته محل سال تحصيلي را آغاز خواهند کرد.به گزارش مهر، نتايج نهايي آزمون مشترک کارشناسي ناپيوسته در روز شنبه هشتم مهر ماه از طريق سايت سازمان سنجش به نشانيwww.sanjesh.org منتشر مي شود.فهرست اسامي پذيرفته‌شدگان نهايي دانشگاه آزاد اسلامي نيز همزمان از طريق سايت مرکز آزمون به نشاني www.azmoon.com اعلام مي‌شود.


 معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشکي:
 تحصيل 80 درصد نفرات برتر کنکور در دانشگاه علوم پزشکي تهران 

معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشکي تهران توسعه رشته‌هاي آموزشي در دوره‌هاي کارشناسي ارشد، تخصصي و فوق تخصصي را از مهم‌ترين برنامه‌هاي آموزشي اين دانشگاه دانست و گفت: خوشبختانه تمامي مراحل دريافت مجوز رشته عفونت‌هاي بيمارستاني در دانشگاه انجام شده است و منتظر مصوبه آن در وزارتخانه هستيم که به محض تصويب، با برگزاري آزموني در سال جاري اولين دوره دانشجويان اين رشته مهر سال آينده در دوره دستياري وارد دانشگاه مي‌شوند.دکتر محمد جليلي در گفت‌وگو با ايسنا ، با اعلام اين خبر که کلاس‌هاي درس دانشجويان اين دانشگاه از 18 شهريور ماه شروع شده است، افزود: ثبت‌نام دانشجويان جديد دانشگاه نيز انجام شده و اين دانشجويان مي‌توانند از اول مهر کلاس‌هاي درس خود را آغاز کنند.

وي با تاکيد بر اينکه فعاليت‌هاي حوزه آموزش اين دانشگاه در سال تحصيلي جديد در راستاي ارتقاي کمي و کيفي است، اظهار کرد: بر اساس اهداف برنامه‌ريزي شده، دانشگاه علوم پزشکي تهران در تلاش است برنامه‌هاي آموشي خود را در راستاي توسعه رشته‌هاي تخصصي و تحصيلات تکميلي دنبال کند و طبيعتا در سال جديد نيز پيشنهادات جديد از طريق گروه‌ها و دانشکده‌ها براي راه‌اندازي يک سري رشته‌ها ارايه شده است که پيگير تصويب آن‌ها در وزارتخانه هستيم.معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشکي تهران از راه‌اندازي رشته جديد عفونت‌هاي بيمارستاني تا مهر سال آينده در اين دانشگاه خبر داد و افزود: خوشبختانه تمامي مراحل دريافت مجوز رشته عفونت‌هاي بيمارستاني در دانشگاه انجام شده است.وي همچنين طب سالمندي را از رشته‌هاي جديد راه‌اندازي شده در سال تحصيلي جديد در دانشگاه دانست و تصريح کرد: خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکي تهران موفق به اخذ مجوز رشته طب سالمندي در دوره فلوشيب در کشور شده بطوريکه اولين دوره دستياران آن از ابتداي شهريور ماه وارد دانشگاه شدند که اميدواريم ظرفيت آن تا سال آينده به بيش از چهار دانشجو ارتقا يابد.

دکتر جليلي در خصوص توسعه کيفي برنامه‌هاي آموزشي در دانشگاه علوم پزشکي اظهار داشت: تلاش مي‌کنيم با استقرار نظام جامع ارزشيابي برنامه‌ها در دانشگاه و دانشکده‌ها کيفيت برنامه‌هاي آموزشي سال جاري خود را بر اساس آن ارزشيابي و بصورت دائم پايش کنيم.معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشکي تهران، با تاکيد بر اينکه 80 درصد نفرات برتر کنکور در رشته‌هاي پزشکي دانشگاه علوم پزشکي را براي تحصيل انتخاب مي‌کنند، گفت: خوشبختانه از 100 نفر اول کنکور رشته‌هاي علوم پزشکي 80 نفر اين افراد وارد دانشگاه علوم پزشکي تهران مي‌شوند و البته علاوه بر اين دانشجوياني که با کسب رتبه‌هاي برتر مدال طلاي المپياد را کسب مي‌کنند مي‌توانند بدون کنکور وارد اين دانشگاه شوند. دکتر جليلي در ادامه با بيان اينکه 2 هزار دانشجوي جديدالورود براي سال تحصيلي جاري وارد دانشگاه علوم پزشکي تهران شدند، گفت: در سال تحصيلي جديد بيش از 900 دانشجو در مقطع کارشناسي ارشد که 340 نفر آن در گروه پزشکي، 200 نفر در پرستاري و 200 نفر نيز در داروسازي و دندان پزشکي است به اين دانشگاه معرفي شدند.

وي همچنين با تاکيد بر اينکه اين دانشگاه در تلاش است امکانات آموزشي خود را در راستاي توسعه رشته‌هاي کارشناسي ارشد، تخصصي و فوق تخصصي افزايش دهد، اظهار کرد: مسلما وقتي صحبت از گسترش رشته‌ها و راه‌اندازي روش‌هاي نوين آموزشي در دانشگاه مي‌شود نيازمند منابع جديد آموزشي مي‌شويم و اين کارها بدون اختصاص منابع بودجه‌اي کافي قابل انجام نيست.دکتر جليلي در پايان توصيه کرد: دانشجويان جديدالورود توجه داشته باشند وقتي وارد بزرگترين و اولين دانشگاه علوم پزشکي کشور مي‌شوند بايد بدانند که فضاي علمي اين دانشگاه بسيار پيشرفته است و تلاش کنند همانطور که موفق به ورود به اين دانشگاه شده‌اند همين مسير را ادامه دهند تا در عرصه علمي بالاتر نيز درخشش لازم را داشته باشند.


 ثبت نام دوره هاي فراگير پيام نور از نيمه مهرماه شروع مي شود 

معاون آموزشي دانشگاه پيام نور زمان ثبت نام داوطلبان دوره هاي فراگير اين دانشگاه در سه مقطع کارداني به کارشناسي، کارشناسي پيوسته و کارشناسي ارشد را از نيمه مهرماه 91 عنوان کرد.عبدالله معتمدي در گفت و گو با ايرنا اظهار داشت: آزمون دوره هاي فراگير سال 91 پيام نور براي مقاطع کارداني به کارشناسي، کارشناسي پيوسته و کارشناسي ارشد در آذرماه برگزار مي شود.

وي با بيان اينکه دانش آموزان پيش دانشگاهي و دانشجويان سال آخر هم اجازه شرکت در آزمون فراگير پيام نور امسال را دارند، توضيح داد: دانش آموزان پيش دانشگاهي و دانشجويان سال آخر در صورت درصورت قبولي در آ‍زمون فراگير، جزو ورودي هاي مهرماه 92 محسوب خواهند شد.معتمدي ادامه داد: فارغ التحصيلان دبيرستان و مقطع کارداني يا کارشناسي دانشگاه ها هم درصورت قبولي در آزمون فراگير از بهمن ماه امسال به کلاس‌هاي درس اين دوره ها خواهند رفت.وي درمورد ظرفيت پذيرش دانشجو در دوره هاي فراگير نيز گفت: در هر رشته محل دوره کارشناسي ارشد فراگير، 30 نفر پذيرفته مي شوند که 15 نفر آنها به شيوه آموزشي - پژوهشي و 15 نفر به شيوه آموزش محور تحصيل خواهند کرد.

معاون آموزشي دانشگاه پيام نور، ظرفيت پذيرش دانشجو در دوره کارداني به کارشناسي و کارشناسي پيوسته در هر رشته محل را بين 30 تا 40 نفر ذکر کرد. ثبت نام آزمون دوره هاي فراگير سال 1391 دانشگاه پيام نور از طريق پايگاه اينترنتي سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org انجام مي شود.


 آشنايي با رشته‌‌ها 

 علوم و فنون هوانوردي - خلباني هليكوپتري

شايد رؤياي پرواز به اندازه تخيل انسان قدمت داشته باشد؛ رؤيايي كه لئوناردو داوينچي را بر آن داشت تا طرح‌هايي را ترسيم كند كه بعدها از روي آن اولين‌ هلي‌كوپترها طراحي و ساخته شد؛ رؤيايي كه در سال 1903 به ياري برادران رايت به تحقق پيوست و آنها توانستند اولين هواپيما را به پرواز درآورند و اكنون كه بيش از 100 سال از آن زمان مي‌گذرد، ده‌ها مدل هواپيما، هلي‌كوپتر و ساير وسايل پرنده وجود دارد كه افق‌هاي آسمان را در مي‌نوردند و در زمينه‌هاي نظامي و غيرنظامي اعم از ترابري، پشتيباني و موارد ديگر فعاليت مي‌كنند. در اين ميان، هلي‌كوپتر به عنوان وسيله‌اي كه براي برخاستن و نشستن، به فضاي وسيعي نياز ندارد و مي‌توان از آن در حمل و نقل سربازان و اسلحه به خطوط مقدم جبهه و آتش‌ پشتيباني، بخصوص در زمين‌هاي ناهموار، استفاده كرد،‌ در جنگ‌هاي زميني نقش تعيين كننده‌اي دارد تا جايي كه امروزه نيروي زميني ارتش‌هاي كشورهاي بزرگ دنيا در سطح لشكرها، داراي يگان‌هاي سازماني هلي‌كوپتري هستند.

بي‌شك براي به حركت درآوردن اين وسيله پرنده نياز به خلبان‌هايي ماهر و كارآمد است؛ افرادي كه دوره‌ها و آموزش‌هاي تخصصي را گذرانده و آمادگي علمي، روحي و جسمي لازم را براي به پرواز درآمدن يك هلي‌كوپتر به دست آورده‌اند.به همين منظور از سال 1376 تاكنون هر ساله دانشگاه افسري امام علي(ع) وابسته به نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران، در رشته علوم و فنون هوانوردي ـ گرايش خلباني هلي‌كوپتري دانشجو پذيرفته است.

در واقع امروزه، خلباني يك كار تجربي نيست، بلكه يك علم است و يك خلبان بايد با آيروديناميك، فيزيك، رياضي، مكانيك، ديناميك، ترموديناميك، استاتيك و غيره آشنا باشد تا بتواند مسؤوليت‌ يك سفر هوايي بدون خطر را بر عهده گيرد. درباره علت اين كه چرا رشته خلباني هلي‌كوپتري از سوي نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران ارائه مي‌شود، بايد گفت كه نيروي هوايي و دريايي ارتش، چه در زمان جنگ و چه در زمان صلح، در بخش‌هاي خاصي ايفاي نقش مي‌كنند، اما نيروي زميني، بويژه در هنگام جنگ، بايد وجب به وجب كشور را زيرنظر داشته باشد و در صورت لزوم با دشمن درگير شود. در اين ميان هلي‌كوپتر براي پشتيباني نيروهاي رزمي يك وسيله ضروري است تا هم براي پشتيباني آتش و هم جابجايي نيرو و تجهيزات مورد استفاده قرار گيرد. در واقع برخلاف نيروي هوايي و نيروي دريايي كه براي تكميل كار و وظايفشان از هلي‌كوپتر استفاده مي‌كنند، ‌استفاده از اين وسيله در هنگام جنگ،‌ جزو مأموريت‌ نيروي زميني است.

در هنگام صلح نيز در همه كشورها هرگاه حادثه‌اي رخ دهد، نيروي زميني اولين نيرويي است كه در مكان حادثه ديده حضور پيدا مي‌كند و با استفاده از هلي‌كوپتر، مجروحان آن حادثه را جا‌بجا مي‌كند و كمك‌هاي اوليه، مواد غذايي،‌ وسايل گرمايش يا سرمايش و ساير مواد مورد نياز را به افراد حادثه ديده مي‌رساند؛ از همين‌رو تربيت خلبان هلي‌كوپتر جزو وظايف نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي است. ساير مراكز، ارگان‌ها و سازمان‌ها مانند هلال‌احمر، نيروي انتظامي، نيروي دريايي و ... نيز كه گاه براي تكميل كادر خود نياز به تربيت خلبان‌ نظامي يا غيرنظامي هلي‌كوپتر دارند، از طريق آزمون سراسري اقدام به جذب دانشجو كرده كه پس از اخذ مجوز از سلسله مراتب "آجا" آموزش اين دانشجويان در اين دانشگاه انجام خواهد شد.

توانايي‌هاي لازم :

فعاليت‌هاي هوانوردي به علت ماهيت مخاطره‌آميزشان، حساسيت بالايي دارند؛ در نتيجه دانشجوياني كه داوطلب رشته خلباني هستند، بايد علاوه بر موفقيت در آزمون سراسري و كسب رتبه علمي لازم، از سلامت كامل جسمي و رواني، هوش و استعداد تحصيلي بالا و توانايي فراگيري زبان انگليسي در سطح مطلوب برخوردار باشند. براي مثال يك خلبان بايد فردي با هوش باشد؛ زيرا براي يك خلبان هنگام پرواز گاه موارد پيش‌بيني نشده‌اي اتفاق مي‌افتد كه بايد در زمان كوتاه، واكنش سريع و مناسبي نسبت به آن نشان دهد. اين واكنش مناسب اصولاً از كساني انتظار مي‌رود كه ضريب هوشي بالايي دارند.

همچنين تسلّط به زبان انگليسي در اين رشته اهميت بسياري دارد؛ براي اينكه عمده آموزش دانشجويان اين رشته پس از دروس مقدماتي، به زبان انگليسي است. البته دانشگاه افسري امام‌علي(ع) براي دانشجويان اين رشته كلاس زبان انگليسي برگزار مي‌كند، اما دانشجو نيز بايد توانايي يادگيري زبان انگليسي را داشته باشد.دانشجويان خلباني لازم است از سلامت جسماني كامل نيز برخوردار باشند. براي مثال بايد ديد چشمانشان ده دهم باشد و كوررنگي نداشته باشند و داراي ناراحتي قلبي يا بيماري‌هاي خاص نيز نباشند. يكي ديگر از مراحل گزينش دانشجوي اين رشته، گزينش روحي و رواني است؛ يعني از داوطلب يك مجموعه از تست‌هاي خاص روانشناسي گرفته مي‌شود تا مشخص شود كه آيا آمادگي فكري لازم را براي اين كار دارد و آيا روحيه‌اش با شرايط خاص اين رشته مناسب است يا خير؛ زيرا دانشجوي دانشكده افسري امام علي(ع) يك نظامي است و يك نظامي بايد در چارچوبي خاص و برابر با آيين‌نامه هاي مربوط عمل كند؛ يعني بايد يك مجموعه از قوانين و محدوديت‌ها را بپذيرد.

همچنين در مسير خدمت يك نظامي، موارد زيادي پيش مي‌آيد كه فرد بايستي از خواسته‌ها و ضرورت‌هاي زندگي خويش بگذرد و مصالح سازمان را بر مصالح فردي خود ترجيح دهد و در نهايت شغل خلباني نياز به ويژگي‌هاي خاصي از جمله شهامت و شجاعت دارد. يكي ديگر از مراحل گزينش دانشجوي اين رشته، بررسي صلاحيت‌هاي‌ مكتبي و امنيتي اوست؛ اينكه آيا دانشجوي اين رشته معتقد به جمهوري اسلامي هست و آيا صلاحيت اين را دارد كه در ارتش جمهوري اسلامي به عنوان يك سازمان نظامي، فعاليت كند يا خير. گفتني است كه تمامي دانشجويان دانشكده افسري امام علي(ع) از جمله دانشجويان علوم و فنون هوانوردي ـ گرايش خلباني هلي‌كوپتري بايد در فرم انتخاب رشته آزمون سراسري، رشته‌هاي اين دانشگاه را تا قبل از انتخاب سي‌ام انتخاب كنند.

تابعيت جمهوري اسلامي ايران، نداشتن سابقه تابعيت بيگانه و ايراني‌الاصل بودن،‌ متدين به دين اسلام و اعتقاد و التزام عملي به ولايت فقيه، ايمان به انقلاب اسلامي و نظام جمهوري اسلامي ايران و آمادگي فداكاري در راه تحقق اهداف آن، عدم اشتهار به فساد اخلاق و عدم اعتياد به مواد مخدر، عدم محكوميت به محروميت از خدمات دولتي و عدم سابقه عضويت يا وابستگي به احزاب و گروه‌هاي سياسي، از جمله شرايط لازم براي داوطلبان ورود به رشته‌هاي دانشگاه افسري امام علي(ع) است و رشته خلباني نيز تنها از ميان داوطلبان مرد مسلمان گروه آزمايشي علوم رياضي و فني دانشجو مي‌پذيرد.

موقعيت شغلي در ايران:

يكي از مهمترين دغدغه‌هاي هر جواني،‌پيدا كردن موقعيت شغلي مناسب است. اين مسأله حتي براي قشر تحصيل‌كرده جامعه نيز مطرح است. از همين‌رو ورود به رشته‌‌اي كه آينده شغلي آن تضمين شده باشد، از اهميت بسياري برخوردار است. رشته علوم و فنون هوانوردي ـ گرايش خلباني‌ هلي‌كوپتري يكي از همين‌ رشته‌ها است؛ زيرا دانشجويان آن با درجه ستوان دومي فارغ‌التحصيل مي‌شوند و به استخدام ارتش جمهوري اسلامي ايران درمي‌آيند و با گذراندن دوره‌هاي حين خدمت، بترتيب، سلسله مراتب فرماندهي را طي مي‌كنند.

دروس پايه رشته خلباني:

رياضي عمومي ، فيزيك مكانيك، فيزيك حرارت، فيزيك الكتريسته و مغناطيس، آمار و احتمالات، معادلات ديفرانسيل، آزمايشگاه فيزيك الكتريسته و مغناطيس.

دروس تخصصي الزامي رشته خلباني:

سيستم‌هاي الكترونيكي هواپيما، سرويس اطلاعات هوانوردي و عمليات هواپيما، آلات دقيق هوايي، سيستم‌هاي الكترونيكي هواپيما، ناوبري هوايي ، هواشناسي، فيزيولوژي هوايي، قوانين و مقررات هوانوردي، مكانيك پرواز كاربردي.

دروس پروازي الزامي رشته خلباني:

پرواز اوليه هلي‌كوپتر نظري و عملي، پرواز اوليه هلي‌كوپتر ، پرواز پايه هلي‌كوپتر نظري وعملي.

برگرفته از: motaleat.sanjesh.org

تهيه و تنظيم : رضا مرادي


 خبر 

 ظرفيت پذيرش کارداني پيوسته فني و حرفه اي و غيرانتفاعي ها اعلام شد

مشاورعالي سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتايج آزمون کارداني پيوسته آموزشکده هاي فني و حرفه اي و موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي سال 1391 از تاريخ پنجم مهرماه خبر داد.حسين توکلي به ايرنا گفت: شرکت کنندگان در آزمون دوره هاي کارداني پيوسته فني و حرفه اي و موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي مي توانند از روز چهارشنبه، پنجم مهرماه با مراجعه به پايگاه اينترنتي سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org از نتيجه آزمون خود مطلع شوند.وي افزود: پذيرفته شدگان اين آزمون لازم است براساس برنامه زماني که در اطلاعيه سازمان سنجش همزمان با اعلام نتايج داوطلبان منتشر مي شود به همراه مدارک لازم به دانشگاه يا موسسه آموزش عالي محل قبولي خود مراجعه و ثبت نام کنند.آزمون کارداني پيوسته آموزشکده هاي فني و حرفه اي و موسسات غيرانتفاعي سال 91 روز جمعه سوم شهريور ماه برگزار شد.تعداد 374 هزار و 811 نفر براي شرکت در آزمون کارداني پيوسته فني و حرفه اي و غيرانتفاعي ها ثبت نام کردند که که 128 هزار و 104 نفر آنان را داوطلبان زن و 246 هزار و 714 نفر را داوطلبان مرد تشکيل مي دادند.

اعلام زمان نتايج نهايي تکميل ظرفيت آزاد

مهلت انتخاب رشته شهر مجدد داوطلبان آزمون سراسري رشته هاي غير پزشکي و علوم پزشکي دانشگاه آزاد شب گذشته پايان يافت.به گزارش مهر، داوطلباني که در مرحله نخست اعلام نتايج کنکورهاي پزشکي و غيرپزشکي دانشگاه آزاد پذيرفته نشدند تا شب گذشته مهلت داشتند تا با مراجعه به سامانه ثبت نام الکترونيکي مرکز آزمون به آدرس www.azmoon.org نسبت به انتخاب مجدد رشته محل اقدام کنند.در اين مرحله به داوطلبان امکان انتخاب حداکثر 20 کد رشته و محل از ميان رشته هاي مجموعه امتحاني فرد ارائه شده بود.داوطلبان رشته هاي پزشکي استثنائاً در صورت تمايل مي توانستند علاوه بر رشته هاي ارائه شده در گروه علوم و پزشکي، رشته هاي مورد نظر خود از مجموعه علوم تجربي و کشاورزي را نيز در انتخاب هاي خود منظور کنند.و نتايج نهايي هفته دوم مهرماه اعلام خواهد شد.

رتبه دانشگاههاي خارجي ملاک پذيرش و استخدام دانش آموختگان خارج

معاون وزير علوم از برنامه هاي جديد اين وزارتخانه به منظور اعتبارسنجي مدارک تحصيلي فارغ التحصيلان دانشگاه هاي خارج از کشور خبر داد.به گزارش مهر، محمود ملاباشي با اشاره به رسالت وزارت علوم، تحقيقات وفناوري به منظور صيانت از مرزهاي علمي کشور گفت: از ابتداي سال جديد ميلادي اعتبار سنجي، پذيرش و استخدام تمام فارغ التحصيلان دانشگاههاي خارجي در کشور بر مبناي رتبه دانشگاه هاي صادرکننده اين مدارک خواهد بود.وي افزود: شاخص اعتبارسنجي و اعلام ميزان اعتبار مدارک فارغ التحصيلان دانشگاههاي خارجي بر مبناي شاخصهاي متعدد طبقه بندي دانشگاهها در سطح دنيا به همراه شاخصهاي بومي کشور در نظر گرفته شده است.رئيس سازمان امور دانشجويان کشور با تأکيد بر دفاع از تلاشهاي اعضاي هيأت علمي و فارغ التحصيلان دانشگاههاي داخلي به ويژه دانشگاههاي برتر کشور اظهار داشت: بر اساس شيوه جديد ارزشيابي و اعتبارسنجي مدارک دانشگاههاي خارجي، دانشگاههاي کشورهاي مختلف صرف نظر از مسائل سياسي، جغرافيايي و فرهنگي با دانشگاههاي برتر جهان و نيز دانشگاههاي برتر داخلي مقايسه خواهند شد.

ثبت نام اينترنتي دانشگاه آزاد اسلامي مرکز بومهن

خبرنگار آفرينش- ايرج صادقعلي

براي اولين بار دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي مرکز بومهن توانستند اينترنتي ثبت نام نمايند. به گزارش خبرنگار آفرينش، علي درويشي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي مرکز بومهن گفت: با حمايت و مساعدت دکترعليرضا ايرانبخش رئيس واحد رودهن، سايت اين مرکز راه اندازي شد و هم اکنون دانشجويان عزيز مي‌توانند با مراجعه به سايت نسبت به انتخاب واحد اقدام نمايند.رئيس مرکز بومهن گفت: دانشجويان و اولياي دانشجويان همچنين مي توانند با مراجعه به سايت دانشگاه WWW.boumeheniau.ac.irآزاد اسلامي بومهن از وضعيت تحصيلي دانشجويان اطلاع پيدا کنند.درويشي گفت: تمام مراحل ثبت نام از امسال به صورت اينترنتي و بدون نياز به حضور دانشجويـــان انجام مي شود. شايان ذکر است مرکز بومهن در حال حاضر در 5 رشته فني مهندسي (نرم افزار کامپيوتر، مکانيک خودرو، عمران، معماري، گرافيک) و حسابداري پذيراي دانشجويان علاقه مند به تحصيل است.

راه‌اندازي رشته ارشد جغرافياي سياسي در دانشگاه پيام ‌نور اهواز

معاون دانشگاه پيام‌ نور اهواز گفت:‌ ظرفيت پذيرش امسال دانشگاه در مقطع كارشناسي ارشد 150 نفر بوده ‌است.دكتر مهدي خادمي در گفت‌وگو با ايسنا ، اظهار داشت: اين دانشگاه در رشته‌هاي ادبيات فارسي، فيزيك جامد، الهيات (گرايش علوم قرآني) و حديث كه ظرفيت هر كدام 50 نفر است دانشجو پذيرش مي‌كند.وي افزود: دانشگاه براي هر رشته 25 دانشجو به صورت آموزش‌محور و 25 دانشجو به صورت پژوهش‌محور مي‌پذيرد.به گفته معاون دانشگاه پيام‌ نور اهواز: انتخاب واحد دانشجويان جديدالورود به صورت اينترنتي از 30 شهريور 91 انجام و ثبت‌‌نام و تكميل پرونده اين دانشجويان به صورت حضوري از يكم مهر سال جاري انجام مي‌شود.وي با بيان اينكه دانشگاه پيام نور اهواز مجوز راه‌اندازي رشته جغرافياي سياسي در مقطع كارشناسي ‌ارشد را دريافت كرده ‌است، ادامه ‌داد: دانشگاه از سال آينده در اين رشته دانشجو پذيرش مي‌كند.همچنين اين دانشگاه تقاضاي افزايش رشته‌هاي شيمي ‌آلي، زمين‌شناسي (گرايش رسوب‌شناسي)، زبان‌شناسي همگاني، فلسفه اخلاق (گرايش اخلاق اسلامي)، تاريخ تشيع،‌ رياضي محض و فقه و مباني حقوق را به سازمان مركزي دانشگاه پيام‌ نور كشور ارايه داده‌ که اميدواريم سال آينده مجوز را براي راه‌اندازي اين رشته‌ها دريافت كنيم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته