جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/07/08 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 4258

مدير كل استاندارد استان همدان:
مبارزه با عرضه کالاي غير استاندارد راهكار اصلي پيشگيري از قاچاق کالا است


زنگ خطر تخريب جنگل‌ها، اين بار در آذربايجان غربي

مدير عامل تعاوني سهام عدالت رباط کريم:
پانزدهم مهرماه آخرين فرصت براي ثبت نام سهام عدالت


تردد بيش از 45 ميليون خودرو در محورهاي خراسان رضوي در نيمه اول سال جاري


رونمايي از اسناد شهدا و مشاهير اردبيل


ايران زمين


خبر


 مدير كل استاندارد استان همدان:
 مبارزه با عرضه کالاي غير استاندارد راهكار اصلي پيشگيري از قاچاق کالا است 

 همدان - محبوبه يادگاري

مدير كل استاندارد استان همدان گفت: راهكار پيشگيري از قاچاق کالا مبارزه با عرضه کالاي غيـر استـانـدارد است.

فرهاد تيموري ضمن بيان اين مطلب اظهار داشت: امروزه مهمترين عاملي که براي تسهيل در تجارت جهاني مورد اهميت و توجه روز افزون قرار گرفته است عبور از موانع تعرفه‌اي و غير تعرفه‌اي وضع شده براساس سياستهاي اقتصادي کشورها بمنظور حمايت از توليدات داخلي خود است.

تيموري افزود: عمده سياستهاي حمايتي کشور اسلامي ايران نيز در قالب موانع تعرفه اي شکل گرفته است و ماندگاري و افزايش تعرفه‌هاي گمرکي دريافتي از کالاهاي وارداتي باعث توجيه پذيرشدن ورود کالا از مبادي غيرمجاز گرديده و توسعه قاچاق را در پي دارد.

وي ادامه داد: در آينده نه چندان دور تنها مقررات مفيد و تعيين کننده در مبادلات بازرگاني بين کشورها، موانع فني تجارت يا همان استانداردهاي مورد قبول طرفين تجارت خواهد بود بطوريکه اگر کالايي مطابق با استانداردهاي مورد نظر توليد شود امکان صادرات کالا را تسهيل نموده و نگراني صنعت کشور در عرصه رقابت با کالاهاي وارداتي را به فراموشي خواهد سپرد.

وي افزود: بنابراين هر قدر رشد و توسعه صنعت و خدمات کشور مبتني بر رعايت استانداردهاي ملي، منطقه‌اي و ارتقاء آن به سمت استانداردهاي بين‌المللي و تأمين کيفيت مطلوب براي محصولات توليدي باشد رسيدن به ثبات اقتصادي و توسعه پايدار دست‌يافتني‌تر بوده و مصرف‌كنندگان داخلي نيز به خريد کالاي ايراني ترغيب مي‌شوند و به تدريج ورود کالاهاي قاچاق به کشور توجيه اقتصادي نخواهد داشت.

تيموري با بيان اينكه نظارت و مبارزه با عرضه کالاي غير استاندارد و فاقد کيفيت لازم بهترين راهکار براي پيشگيري و مبارزه با قاچاق کالا محسوب مي‌شود، افزود: علاوه بر اين اقبال و توجه بيشتر مردم به مصرف کالاهاي استاندارد توليد داخل و تأمين سلامتي و ايمني آنها، ايجاد بستر لازم براي امکان رقابت سازنده در بين توليد کنندگان داخلي در مواجهه با کالاهاي وارداتي و حمايت از توليدکنندگان داخلي داراي پروانه استاندارد و تثبيت اشتغال موجود در آنها از جمله فوايد نظارت و مبارزه با عرضه کالاي غيراستاندارد و فاقد کيفيت است.

مديركل استاندارد استان همدان در پايان سخنان خود گفت: شناسايي و مبارزه با توليدکنندگان غيرمجاز و زيرزميني در راستاي حمايت از توليد ملي با کيفيت و قانونمدار، ايجاد زمينه مساعد براي رشد و ارتقاء کيفيت کالاهاي توليد داخل و توسعه صادرات پايدار و شناسايي کالاهاي غيراستاندارد داخلي و وارداتي و اعمال مقررات قانوني براي توليدکنندگان و واردکنندگان اين گونه کالاها نيز از ديگر فوايد نظارت و مبارزه با عرضه کالاي غير استاندارد و فاقد کيفيت است.


 زنگ خطر تخريب جنگل‌ها، اين بار در آذربايجان غربي  

 اروميه - خبرنگار آفرينش

رييس دانشکده منابع طبيعي دانشگاه اروميه گفت: تربيت نيروي متخصص و اجراي طرح‌هاي پژوهشي از اهداف مهم دانشکده منابع طبيعي است. "عباس شفيعي" با اشاره به اين‌که اداره كل منابع طبيعي استان با کمبود منابع مالي و انساني مواجه است، افزود: با توجه به بالا بودن آمار تخريب در جنگل‌ها و مراتع استان، در صورت ادامه بهره‌برداري‌هاي غيرکارشناسي بر تخريب مراتع استان افزوده خواهد شد.

وي با بيان اين‌که با افزايش جمعيت، ميزان دخالت و تخريب در طبيعت افزايش مي‌يابد، ادامه داد: هنوز فرهنگ استفاده صحيح از منابع طبيعي در ميان مردم در حد مطلوبي نيست چرا که براي کاهش آثار مخرب دخالت انسان در طبيعت نيازمند فرهنگ سازي هستيم.شفيعي با اشاره به امضاي تفاهم نامه همکاري با اداره کل منابع طبيعي در زمينه بررسي طرح جامع شناخت و بهره‌برداري از محصولات فرعي جنگلي و مرتعي استان، اظهار کرد: اين طرح که هدف از آن شناخت محصولات فرعي براي بهره برداري صحيح از منابع طبيعي است در طي سه سال اجرا خواهد شد.

رييس دانشکده منابع طبيعي اروميه همچنين به تفاهم نامه منعقده بين دانشکده منابع طبيعي و اداره کل محيط زيست اشاره کرد و افزود: تهيه طرح جامع پناهگاه حيات وحش تالاب کاني برازان يکي از طرح‌هاي مهم دانشکده در توافق با اداره کل محيط زيست استان است.وي عنوان كرد: در سال گذشته در زمينه آبخيزداري، فرسايش و رسوب منابع طبيعي آذربايجان غربي، مطالعات زيادي صورت گرفته است که امسال نيز ادامه خواهد داشت؛ با توجه به اين‌که کشور و به تبع آن استان با کمبود پوشش گياهي مواجه است با وقوع بارندگي، خاک‌ها شسته شده و در پشت سدها انباشته مي‌شود.

شفيعي ادامه داد: انباشته شدن گل و لاي پشت سدها باعث کاهش عمر و ظرفيت سدها مي‌شود و اين طرح‌ها موجب مي‌شود تا از شدت فرسايش کاسته شود. همچنين مي‌توان پيش‌بيني کرد که در آينده چه اتفاقاتي خواهد افتاد.

وي همچنين از ايجاد ايستگاه تحقيقاتي منابع طبيعي با همکاري اداره کل منابع طبيعي در جنوب استان خبر داد و يادآور شد: ايجاد اين ايستگاه يکي از برنامه‌هاي اين دانشگاه در سال جاري است.


 مدير عامل تعاوني سهام عدالت رباط کريم:
 پانزدهم مهرماه آخرين فرصت براي ثبت نام سهام عدالت 

 بهارستان - اصغري

مديرعامل شرکت تعاوني سهام عدالت شهرستان هاي رباط کريم و بهارستان گفت: براساس دستور العمل صادره از سوي استان،پانزده مهرماه امسال آخرين فرصت ثبت نام سهام عدالت مي باشد.به گزارش خبرنگار ما علي ميرزايي در اين خصوص اظهار داشت:از سال 85 تا کنون با شناسايي مشمولين طرح واگذاري سهام عدالت طي چندين مرحله ي جداگانه، تا کنون 185323 نفربه دبيرخانه مرکزي سهام عدالت کشور مراجعه نموده اند که ازاين تعدادافراد149525نفربه تعاوني سهام عدالت شهرستان رباط کريم وبهارستان مراجعه نموده است.

وي تصريح کرد: اين افراد درواقع سهام دار قطعي شده اندوحدود35783نفرهنوزبه اين تعاوني جهت سهام دارشدن مراجعه نکرده که اين امر مستلزم اطلاع رساني در اين زمينه مي باشد.ميرزايي همچنين خاطرنشان ساخت: ازابتداي واگذاري سهام عدالت به سهامداراني که تاريخ صدورآنها تا انتهاي سال1387بوده طي مراحلي ازجمله کميته امدادحضرت امام خميني(ره)-بهزيستي-بازنشستگان ومستمري بگيران-روستائيان وعشاير-فرهنگيان-نظاميان وکارمندان لشگري وکشوري؛سود سهام پرداخت شده است وازانتهاي سال1387به بعدتابه حال هيچ گونه سودي اعلام نشده است.

مديرعامل شرکت تعاوني سهام عدالت بااشاره به بخشنامه صادره ازسوي استان درخصوص آخرين فرصت طرح سهام عدالت براي افراد به جامانده ازاين طرح نيزگفت: باتوجه به بخشنامه دبيرستاد استاني توزيع سهام عدالت درسازمان اموراقتصاد ودارائي استان تهران 15مهرماه امسال درواقع آخرين زمان اعلام شده جهت مراجعين باقي مانده ازسهام عدالت مي باشد.


 تردد بيش از 45 ميليون خودرو در محورهاي خراسان رضوي در نيمه اول سال جاري 

 مشهد - الهه قوچاني

مدير راهداري اداره کل راه و شهرسازي خراسان رضوي از ثبت تردد 45 ميليون و 415 هزار خودرو در 26 محور اصلي و شرياني استان در شش ماهه نخست امسال خبر داد.ابراهيم صنيعي با اعلام اين خبر گفت: در نيمه اول سال جاري، دستگاه هاي تردد شمار در طول محور هاي استان، تردد 36 ميليون و 446 هزار خودروي سواري و عبور 8 ميليون و 969 هزار خودروي سنگين را به ثبت رسانده‌اند.وي همچنين شبکه راه‌هاي اصلي استان خراسان رضوي را ششمين شبکه راهي پرتردد کشور اعلام کرد و گفت: با توجه به اينکه در 3 ماهه اول سال جاري، حدود 19 ميليون و 710 هزار تردد و در سه ماهه دوم سال، بيش از 25 ميليون و 705 هزار تردد در محورهاي استان به ثبت رسيده است، آمار تردد شش ماهه ابتداي سال در خراسان رضوي 2/5 درصد از تردد در کل محورهاي کشور را تشکيل داده است.

صنيعي با بيان اينکه ايام اوج عبور و مرور 3 ماهه اول امسال در روزهاي 12 و 13 فروردين در بزرگراه مشهد- چناران و در روزهاي يکم و سوم فروردين در آزادراه مشهد- باغچه ثبت شده است، گفت: در سه ماهه دوم نيز روزهاي 29 مرداد و 10 شهريور در اين دو محور داراي بيشترين حجم عبور و مرور بوده ايم.

وي سرعت متوسط خودروها در محورهاي استان را 79 کيلومتر در ساعت ذکر کرد و افزود: در اين دوره 4 ميليون و 878 هزار و 850 تخلف سرعت غيرمجاز و 5 ميليون و 612 هزار و 208 تخلف عدم رعايت فاصله مطمئنه در محورها به ثبت رسيده که اين آمار به ترتيب 3/5 و 9/3 درصد عدد مجموع کشوري را به خراسان رضوي اختصاص داده است.


 رونمايي از اسناد شهدا و مشاهير اردبيل 

 اردبيل – خبرنگار آفرينش

عبدا... اميني در آيين رونمايي از اسناد شهدا و مشاهير شهرستان نير اظهار داشت: ما اسناد مشاهير تمام شهرستان‌ها را جمع‌آوري مي‌کنيم تا در کمترين زمان ممکن بتوانيم تمام شهرستان‌هاي استان را داراي آرشيو و اسناد مشاهير و معارف کنيم.وي با بيان اينکه طرح‌هاي بسيار مهم و مبارکي در ثبت احوال استان اردبيل آغاز شده است، افزود: اجراي طرح کارت ملي هوشمند و شناسنامه الکترونيک به صورت گسترده در اردبيل ادامه دارد به طوري که هم اکنون در اغلب شهرستان‌ها نسبت به طراحي اين سيستم اقدام کرده‌ايم. اين مسئول با اشاره به اينکه بخش مشاهير در ثبت احوال استان اردبيل آماده است ابراز داشت: علاوه بر کارت ملي هوشمند و شناسنامه مکانيزه کارت هويتي هوشمند نيز در استان اردبيل صادر خواهد شد.اميني اظهار داشت: در مرحله اول اين کارت‌هاي هوشمند به عنوان پايلوت کشوري براي خانواده‌هاي معظم شهدا و ايثارگران صادر مي‌شود. از مزاياي اين کارت اين است که مي‌توان به جاي چند کارت شناسايي و بانکي از آن استفاده کرد.


 ايران زمين 

 افتتاح مجموعه تجاري پايانه مرزي بازرگان

اروميه - خبرنگار آفرينش

مجموعه تجاري پايانه مرزي بازرگان در شاهراه اصلي ارتباط زميني ايران با اروپا به بهره‌برداري رسيد. به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و شهرسازي استان آذربايجان غربي، طرح احداث مجموعه تجاري پايانه مرزي بازرگان به مساحت 2 هزار مترمربع با حضور معاون وزير راه و شهرسازي و رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور، استاندار آذربايجان غربي، فرماندار و نماينده مردم ماكو، چالدران ، پلدشت و شوط در مجلس و مديركل راه و شهرسازي استان به
بهره برداري رسيد. اين مجموعه شامل ساختمان تجاري، فضاي سبز محوطه، مسيرهاي دسترسي و تاسيسات زيربنايي مانند؛ مخزن زميني با گنجايش 250 مترمكعب، باسكول، خروجي اضطراري و سيستم هوشمند كنترل تردد نه گانه است.

بهره برداري از مجموعه تجاري پايانه مرزي بازرگان بر امتيازات شاهراه اصلي ارتباط زميني ايران اسلامي با اروپا افزود. 

تقدير وزير نفت از مدير عامل شرکت گاز استان يزد

يزد - اکبر خيرخواه

در پانزدهمين جشنواره شهيد رجايي صنعت نفت و مراسم بزرگداشت روز کارمند، از مدير عامل شرکت گاز استان يزد تقدير شد. به گزارش روابط عمومي شرکت گاز استان يزد، در اين جشنواره که به منظور تقدير از مديران برتر صنعت نفت و با حضور مهندس رستم قاسمي، وزير نفت و مديران ارشد اين وزارتخانه برگزار گرديد از عليرضا پيله‌ور به عنوان مدير نمونه درون دستگاهي صنعت نفت تجليل به عمل آمد. در اين مراسم تقديرنامه‌اي توسط وزير نفت به مديرعامل شرکت گاز استان يزد اهدا شد که در آن آمده است: به شکرانه توفيق و پاسداشت و همت جنابعالي در مسير پر فراز و نشيب تحقق اولويتهاي صنعت نفت که بر مدار توسعه انديشه، حسن خلق و تعامل سازنده استوار مي‌باشد،از شما به عنوان مدير نمونه تقدير مي‌گردد. همچنين در ابتداي اين تقدير نامه از مديريت به عنوان افتخار بزرگي که پروردگار متعال آن را بر عهده کساني قرار داده که با عمل خالصانه خويش در مسير خشنودي و رضايت مردم گام برمي‌دارند، ياد شده است.

معاون سياسي - امنيتي استاندار همدان تأکيد کرد؛

در ايام برگزاري جشنواره تئاتر کودک و نوجوان هيچ برنامه‌اي در استان برگزار نشود

همدان - مجيد ملکيان

معاون سياسي – امنيتي استاندار همدان تاکيد کرد:هيچ برنامه و همايشي نبايد در ايام برگزاري جشنواره بين‌المللي تئاتر کودک و نوجوان در همدان اجرا شود.علي اکبر فاميل کريمي در ستاد اجرايي نوزدهمين جشنواره بين المللي تئاتر کودک و نوجوان با بيان اينکه جشنواره تئاتر کودک و نوجوان يک حوزه تربيتي است افزود: مراکز و اداراتي که با حوزه تربيتي سرو کار دارند بايد بيشتر به جشنواره تئاتر کودک و نوجوان بها دهند براي نمونه کانون پرورش فکري، آموزش و پرورش و بهزيستي بايد در اين حوزه وارد شوند.

فاميل کريمي با بيان اينکه جشنواره امسال در حوزه اعتبارات مشکل خاصي ندارد تأکيد کرد:توجه به صرفه‌جويي در هزينه‌ها در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان امسال مورد توجه قرار گرفته است و در عين حال اين جشنواره بايد به عاليترين صورت ممکن برگزار شود و همه دستگاهها با جشنواره همکاري کنند زيرا برگزاري خوب و مناسب جشنواره رهاورد خوبي براي سالهاي بعد خواهد داشت.وي بر استفاده از همه ظرفيتها و ابزارهاي دستگاههاي دولتي و خصوصي در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان امسال تاکيد کرد و خاطرنشان کرد: وجاهت جشنواره، سطح تراز، کميت و کيفيت حوزه بين‌المللي بايد براي مردم شهر و مجموعه‌هايي که به اين موضوع حساس هستند مشخص شود.

وي با اشاره به اينکه جشنواره تئاتر کودک داراي مخاطباني است که بايد در برنامه‌ريزيها لحاظ شود، افزود: مخاطبان جشنواره تئاتر در سه بخش بين المللي، ملي و استاني قرار دارند که بايد براي برآورده کردن انتظارات آنها برنامه ريزي مناسبي صورت گيرد.وي تأکيد کرد: مصوباتي که در جلسات هماهنگي جشنواره تئاتر کودک و نوجوان ابلاغ مي‌شود، همه بايد اجرايي شود تا بتوانيم جشنواره‌اي خوب برگزار کنيم.فاميل کريمي فرمانداري همدان را موظف به برقراري کميته امنيت در ايام جشنواره کرد و افزود: در ايام جشنواره تئاتر کودک و نوجوان مسئوليت کميته امنيت و انتظامي با فرمانداري همدان است.معاون سياسي - امنيتي استاندار همدان خاطرنشان کرد: اگر کسي در خصوص برگزاري جشنواره نظراتي دارد، از همين امروز آنها را بيان کند تا پس از اتمام جشنواره باب نقدي باز نشود.فاميل کريمي انتظار از شهرداري همدان در مشارکت در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان را بالا دانست و گفت: جشنواره تئاتر کودک و نوجوان فرهنسگرايي فعال و زنده است که شهرداري بايد از اين ظرفيت بهره‌برداري کند و مشارکت لازم را داشته باشد.نوزدهمين جشنواره بين‌المللي تئاتر کودک و نوجوان همدان از 16 تا 22 مهر در همدان برگزار مي‌شود.

فرماندار گچساران:

بيکاري گريبانگير جوانان گچساران شده است

ياسوج - محمدشفيع ربيعي

فرماندار گچساران با تأکيد بر لزوم حمايت جدي از واحدها و طرح‌هاي توليدي و صنعتي گفت: بيکاري گريبانگير جوانان گچساران شد‌انده و حمايت از توسعه واحدهاي صنعتي عامل مهمي در حل اين مشکل است.محمد شفيعي در حاشيه بازديد از واحدها و طرح‌هاي توليدي و صنعتي گچساران اظهار کرد: دولت تلاش مي‌کند تا با پرداخت تسهيلات در بخش صنعت، زمينه را براي فعال کردن واحدهاي توليدي و صنعتي فراهم کند.وي با اشاره به نامگذاري امسال به نام سال توليد ملي، حمايت از کار و سرمايه ايراني توسط مقام معظم رهبري تصريح کرد: با برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته، واحدهاي صنعتي فعال، نيمه فعال و راکد شناسايي شده‌اند و بر اساس سطح نيازمندي در قالب تسهيلات مورد حمايت قرار مي‌گيرند.

فرماندار گچساران اجراي طرح‌هاي صنعتي بزرگ و کوچک را در توسعه اقتصادي، ايجاد اشتغال، رفع بيکاري و افزايش سطح توليدات گچساران مؤثر دانست.شفيعي افزود: در اين شهرستان ظرفيت‌هاي خوبي در بخش صنعت و معدن وجود دارد که بايد با سرمايه‌گذاري بيشتر، اين ظرفيت‌ها به بهترين نحو ممکن مورد استفاده قرار گيرد.اين مقام اجرايي گچساران بيان داشت: طرح‌هاي صنعتي خوبي در اين شهرستان راه‌اندازي و احداث شده که فعاليت برخي از اين طرح‌ها به علت مشکلات مالي که دارند، متوقف است.شفيعي تصريح کرد: واحدهاي صنعتي بزرگي از قبيل کارخانه بهنوش، کارخانه آجرسازي، کارخانه بستني و لبنيات در اين شهرستان فعال است.وي افزود: طرح‌هاي توجيهي براي توسعه و گسترش اين واحدهاي توليدي طراحي شده اما به علت کمبود منابع مالي همچنان توسعه آنها متوقف است.

شفيعي گفت: پرداخت تسهيلات بانکي به اين طرح‌ها ضمن افزايش سطح توليدات در کهگيلويه و بويراحمد و گچساران، در ايجاد فرصت‌هاي شغلي و کاهش آمار بالاي بيکاري در اين شهرستان مؤثر است.فرماندار گچساران با تأکيد بر لزوم بررسي هر چه بيشتر مشکلات پيش روي واحدهاي توليدي گچساران، توجه جدي مسئولان استاني و مديران بانک‌هاي عامل را خواستار شد.

هيئت داوران جشنواره تئاتر اردبيل خواستار شدند:

برپايي کارگاه‌هاي آموزشي بازيگري و نمايشنامه‌نويسي در اردبيل

اردبيل – خبرنگار آفرينش

هيئت داوران بيستمين جشنواره تئاتر استان اردبيل در آيين اختتاميه اين جشنواره با صدور بيانيه‌اي اعلام کردند: در طي سه روز شاهد رقابت نزديک به 50 هنرمند عرصه تئاتر استان اردبيل در قالب پنج گروه نمايشي از شهرستان‌هاي اردبيل، پارس‌آباد، بيله‌سوار و خلخال بوديم، بدون شک حضور هنرمندان جوان به عنوان بزرگ‌ترين ظرفيت براي شکل‌گيري و جهت دادن به تئاتر آينده اين کشور مغتنم و اميدوار کننده است.در ادامه آمده است: اميد است اين حضور چشمگير در ارتقا و استمرار ارتباط با هنرمندان با تجربه تئاتر کشور در آينده نزديک به ثمر بنشيند.

در اين بيانيه هيئت داوران بيستمين جشنواره تئاتر استان اردبيل پس از ارزيابي آثار شرکت‌کننده در اين جشنواره ابراز داشتند: در مرحله اول، دقت و توجه جدي‌تر گروه‌هاي نمايشي در انتخاب نمايشنامه به عنوان نخستين مرحله توليد نمايش انتظار مي‌رود؛ دومين نکته اينکه، تحليل نمايشنامه به عنوان پايه‌گذار همه آنچه در اينجا در معرض نمايش انتقادي تماشاگر قرار مي‌گيرد در جريان فرآيند توليد بايد جايگاه اصولي و اساسي داشته باشد و در آخرين نکته نيز پيشنهاد مي‌شود به منظور ارتقا سطح دانش و عملي هنرمندان تئاتر استان اردبيل، کارگاه‌هاي آموزشي بازيگري، کارگرداني و نمايشنامه‌نويسي در برنامه آتي دست‌اندرکاران اين استان پيش‌بيني شود.


 خبر 

 در جلسه شوراي شهر اردبيل مصوب شد :

موافقت شوراي شهر اردبيل با تغيير کاربري چرم مغان

اردبيل – خبرنگار آفرينش

در دويست و چهل و يکمين جلسه رسمي شوراي شهر اردبيل طرح ارائه شده از سوي شهرداري اردبيل براي تعيين تکليف کارخانه چرم مغان در اجراي پروژه مشارکتي با شهرداري مطرح شد که اعضاي شوراي شهر بعد از بيان نظرات خود با توضيحات شهرداري قانع شده و به تغيير کاربري و همچنين تعيين سهم شهرداري راي موافق دادند.

شهردار اردبيل در اين جلسه با بيان اينکه کارخانه چرم مغان بعد از تعطيلي در صدد واگذاري اراضي با تغيير کاربري جديد به عنوان شهرک مصالح ساختماني است، خاطرنشان کرد: اين موضوع از سال 88 پيگيري شده و از 16 هکتار مساحت اين کارخانه 2.5 هکتار به صورت خالص در اختيار شهرداري قرار مي‌گيرد تا در يک پروژه مشارکتي طرح پيشنهادي احداث شهرک مصالح ساختماني اجرايي شود.صديف بدري يادآور شد: البته 8 هکتار از اين منطقه به صورت معابر و شبکه تعيين و تعريف شده که شهرداري سهمي از اين اراضي مي‌برد.وي گفت: ما براي جلوگيري از مسکوت ماندن اين اراضي مستعد مصلحت را در آن ديديم تا طرح مشارکتي را براي تصويب به شورا ارجاع دهيم که به نظر مي‌رسد سرمايه‌گذار اين پروژه آمادگي لازم را براي اجراي آن داشته باشد.شهردار اردبيل عنوان کرد: اگر اين مجموعه مشارکتي فعال شود گردش مالي و سرمايه‌گذاري در اين منطقه رونق گرفته و اشتغالزايي مناسبي را نيز شاهد خواهيم بود.در ادامه اين جلسه نائب رئيس شوراي شهر اردبيل نيز با اشاره به اينکه هرگونه تغيير کاربري خارج از محدوده مقدور نمي‌باشد، بيان داشت: ما انتظار داريم سرمايه‌گذار طرح خود را ارائه کند تا مشارکت شهرداري را شاهد باشيم.

جواد زنجاني افزود: اگر سرمايه‌گذار خواستار راه‌اندازي شهرک مصالح ساختماني در اين محدوده است طبق تعريف بايد تغيير کاربري را انجام دهد و در اين صورت مي‌توان به عملياتي شدن پروژه مورد نظر اميدوار بود.ديگر عضو شوراي شهر اردبيل در اين جلسه با بيان اينکه تغيير کاربري اين مجموعه بايد در کميسيون ماده 5 مطرح شده و شهرداري در دادن پروانه حق و حقوق خود را دريافت کند، تصريح کرد: زماني مي‌توانيم براي اجراي اين پروژه مشارکتي مجوز دهيم که طرح در حريم و حوزه شهري باشد و هيچ محدوديتي در اين زمينه وجود نداشته باشد.عليرضا دباغ عبداللهي اظهار داشت: ما نبايد در هيچ رسم نامناسب اجازه دهيم عده‌اي با تغيير کاربري بخواهند حق و حقوق و سهم شهرداري را ناديده بگيرند که البته در اين زمينه کميسيون ماده 5 به راحتي حاضر نيست تغيير کاربري بدهد.

رئيس کل دادگستري لرستان:

نياز امروز جامعه حرکت به سمت پيشگيري از وقوع جرم است

خرم آباد - خبر نگار آفرينش

به گزارش خبرنگار ما ، جعفر بدري مديرکل دادگستري استان لرستان در همايش نقش حجاب و عفاف در پيشگيري از وقوع جرم و آسيب‌هاي اجتماعي در خرم‌آباد که به همت موسسه خيريه باب‌الحوائج خرم‌آباد برگزار شد، گفت: امروز در مناطق مختلف کشور پوشش‌هاي سنتي با رنگ‌هاي متنوعي وجود دارد که مي‌تواند به عنوان الگويي مناسب براي زنان و مردان معرفي شود. وي گفت: همچنان که هر ملتي وفاداري و احترام به نمادهاي ملي، اعتقادي، سياسي، فرهنگي و تاريخي خود را که بخشي از هويت است ابراز مي‌کند، لباس و پوشش مناسب را با ارزش‌ها و بينش‌هايي که مطابق فرهنگ، تاريخ و اعتقادات است، از تن به در نخواهد کرد. بدري يادآور شد: تحقيق در ميراث فرهنگي و نوشته‌هاي تاريخي نشان مي‌دهد که حجاب از دوران قبل از اسلام ريشه در تاريخ تمدن و فرهنگ ايراني داشته است.

رئيس کل دادگستري لرستان با ذکر تاريخچه کشف حجاب در مناطق مختلف جهان اظهار داشت: در اروپا جمعيت زنان بعد از جنگ جهاني اول با کنار نهادن سنت‌هاي خود در پوشيدن لباس‌هاي بلند به صحنه‌هاي سياسي – اجتماعي رو آوردند و در تاريخ معاصر سرزمين‌هاي اسلامي نيز حاکمان وقت کشورهاي ترکيه، مصر و ايران هر کدام با شيوه خاص خود از راه اجبار و ديکتاتوري يا تبليغ منفي عليه پوشش اسلامي يا تشويق و اعطاي اولويت‌هاي شغلي، الگوهاي غربي را در کشف حجاب ترويج کردند و در اين ميان جريان روشن‌فکر غربگرا و غربزده بيشتر نقش خود را در اجراي اهداف زمامداران مستبد ايفا کرد.

بدري با بيان اينکه عدم تعهد به خانه‌داري و تربيت فرزند در نهايت کاهش علايق خانوادگي را به دنبال دارد، اظهار داشت: دليل عدم موفقيت نهاد فرهنگي تبليغي در اصلاح پوشش مردم عدم توجه به الگوي ايراني اسلامي است که به طور مکرر مورد توجه ويژه رهبر معظم انقلاب اسلامي است.

وي گفت: امروز در مناطق مختلف کشور پوشش‌هاي سنتي با رنگ‌هاي متنوعي وجود دارد که مي‌تواند به عنوان الگوي مناسبي براي زنان و مردان معرفي شود.در ادامه معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري لرستان گفت: نياز امروز جامعه حرکت به سمت پيشگيري از وقوع جرم است و دستگاه قضايي کشور بيش از هميشه مورد توجه متوليان امر قرار گرفته است.عليرضا انصاري افزود: بايد براي جلوگيري و پيشگيري از وقوع جرم آسيب شناسي تخصصي صورت گيرد تا عوامل مختلف ايجاد جرم در جامعه به خوبي شناسايي شود.

وي تصريح کرد: همچنين براي پيشگيري از وقوع جرم به ويژه در بحث بدحجابي، بايستي راهکارهاي اجرايي در اين زمينه صورت گيرد و در اين راستا راهکارهاي فرهنگي، اجتماعي و امنيتي در جهت کاهش جرايم و آسيب‌هاي اجتماعي بسيار تأثيرگذار است.در ادامه مديرکل امور بانوان در استانداري لرستان نقش حجاب و عفاف در بنياد خانواده را ايمني‌بخش اين نهاد مقدس دانست و گفت: اين مهم جامعه را از آسيب‌هاي اجتماعي و ارتکاب جرايم و ناهنجاري‌هاي فردي و اجتماعي باز مي‌دارد.در پايان اين همايش از 20 نفر از دانش‌آموزان و دانشجويان محجبه در عرصه ترويج فرهنگ حجاب و عفاف با اهداي لوح سپاس و جوايزي تقدير شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته