جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/07/08 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 4258


ديوار از امروز در شبكه يك

دهمين جشنواره‌ي بين‌المللي امام رضا (ع) پايان يافت
وزير ارشاد:جشنواره‌ي امام رضا (ع) فرهنگ رضوي را در دنيا اشاعه مي‌دهد


"عاشقان کوتاه مدت"آلمودوار جلوي دوربين مي‌رود


مسابقه "رالي ايراني"فيلم سينمايي مي‌شود


"تهران پلاک 1 " کليد خورد


"عميات 125" در تلويزيون


"اوتادي"و "رضوي"در سيب ترش


خبر هنري


كوتاه از هنر


 ديوار از امروز در شبكه يك 

سريال «ديوار» به کارگرداني «سيروس مقدم» از امروزشنبه 8 مهر روي آنتن شبکه يک مي‌رود.به گزارش فارس،مجموعه ده قسمتي «ديوار» 28 تيرماه در تهران جلوي دوربين رفت و گروه در لوکيشن‌هاي مختلف از جمله باغ شاطر در دربند و نقاط محلي و خيابان‌هاي معلم و بلوار کاج تصويربرداري داشتند.اين مجموعه توسط سعيد نعمت‌الله نوشته شده است و ‌روايتگر ماجراي زندگي متهمي است که پس از چند سال از زندان آزاد شده و در صدد انتقام از افسر پليسي است که موجبات دستگيري او شده است.بازيگراني چون آتيلا پسياني و فريباکوثري به همراه مهدي سلطاني و کامران تفتي ايفاگر نقش‌هاي اصلي اين سريال هستند.

تعدادي از عواملي که در ساخت مجموعه همکاري دارند، عبارتند از:

نويسنده فيلمنامه : سعيد نعمت‌الله/ کارگردان: سيروس مقدم/ تهيه کننده: الهام غفوري/ مديرتصويربرداري: فرشاد گل سفيدي/ صدابردار: فرشيد احمدي / طراح صحنه: آرزو غفوري/ دستيار اول کارگردان و مدير برنامه‌ريزي: برزو نيک نژاد


 دهمين جشنواره‌ي بين‌المللي امام رضا (ع) پايان يافت
 وزير ارشاد:جشنواره‌ي امام رضا (ع) فرهنگ رضوي را در دنيا اشاعه مي‌دهد 

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در آيين پاياني دهمين جشنواره‌ي بين‌المللي امام رضا (ع) گفت: اين جشنواره در فرهنگ‌سازي نقش ويژه‌اي ايفا مي‌كند و فرهنگ رضوي را در بسياري از نقاط دنيا اشاعه مي‌دهد.

به گزارش (ايسنا)، آيين پاياني دهمين جشنواره‌ي بين‌المللي امام رضا (ع) عصر روزپنجشنبه، ششم مهرماه) در تالار صباي مركز پژوهش‌هاي صداوسيماي مشهد برگزار شد.

در اين مراسم كه با حضور سيدمحمد حسيني ـ وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي ـ،‌ محمدرضا رحيمي ـ معاون اول رييس‌جمهور‌ ـ، آيت‌الله مهدوي كني و امام جمعه‌ي مشهد همراه بود، حسيني با اشاره به نقش عمده‌ي جشنواره‌ي امام رضا (ع) در فرهنگ‌سازي فرهنگ رضوي، گفت: در زمان حضور رييس‌جمهور در نيويورك نيز با برپايي نمايشگاه‌هاي فرهنگي تلاش شد تا فرهنگ رضوي ترويج شود.

حسيني با اشاره به ايجاد بنياد فرهنگي امام رضا (ع) ادامه داد: خوشبختانه در سفر چهارم دولت، بنياد فرهنگي ـ هنري امام رضا (ع) شكل گرفت و به‌زودي اين بنياد در ساختماني مستقر مي‌شود و در طول سال فعاليت خواهد كرد.

او با اشاره به برنامه‌هاي دهمين دوره‌ي جشنواره‌ي امام رضا (ع) اظهار كرد: امسال از پنج‌ماه پيش، برنامه‌هاي جشنواره‌ي امام رضا (ع) در 10 استان برگزار شد. اميدواريم از سال آينده برنامه‌ها در همه‌ي شهرهاي ايران برگزار شود.

حسيني با اشاره به افزايش تعداد‌ آثار رسيده به دهمين دوره‌ي جشنواره‌ي بين‌المللي امام رضا (ع) گفت: آثار رسيده نسبت به سال گذشته 5 / 4 برابر شده، يعني از 103هزار اثر، به 583هزار اثر رسيده است. همچنين در اين دوره، دسته‌هاي فرهنگي به خارج از كشور فرستاده شده است. دانشنامه‌ي امام رضا (ع) نيز با دوهزار مدخل در حال ايجاد شدن است. همچنين بحث تهيه‌ي نرم‌افزار مجموعه‌ي آثار امام رضا (ع) را در دست انجام داريم.

در ادامه‌ي اين مراسم، محمدرضا رحيمي ـ معاون اول رييس‌جمهور ـ با اشاره به برگزاري اختتاميه‌ي جشنواره‌ي رضوي، گفت: برپايي مراسم اختتاميه‌ي جشنواره‌ي رضوي در مشهد مقدس مصادف شده است با هفته‌ي دفاع مقدس. ماحصل هفته‌اي را به پاس قدرداني از جانبازي جانبازان‌مان و خون مطهر شهيدان‌مان برپا مي‌كنيم. اميد بسته‌ايم به درگاه باري تعالي كه مشكلات نظام مقدس اسلامي و مسلمانان جهان با لطف خدا برطرف شود و خداوند ما را بر همه‌ي دشمنان موفق كند، بويژه كه در اين ايام، قلوب مسلمانان آزرده و خاطر آن‌ها به‌خاطر جسارت به ساحت نبي اسلام پريشان شده است. از خداوند مي‌خواهيم آتش عذاب خود را بر سر بندگان شيطاني كه يك‌ميليارد و 400ميليون مسلمان را آزرده كردند‌، بباراند.

در ادامه اين مراسم،‌ معاون اول رييس‌جمهور، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي،‌ آيت‌الله علم‌الهدي (امام جمعه‌ي مشهد)، استاندار خراسان رضوي و كامران دانشجو (وزير علوم) از خادمان فرهنگ رضوي تجليل كردند. اسامي اين خادمان به اين شرح است: سيدمحمدمهدي دستغيب، آيت‌الله سيد‌محمد ابطحي اصفهاني‌، جمال شورجه‌، احمد عبدالرضايي‌، عبدالمجيد اسماعيل دهقي،‌ سيدجواد هاشمي،‌ سيدصادق رضايي و اسماعيل شفيعي سروستاني.

همچنين در بخش بين‌الملل، دكتر حسنين عباس، رامين دادش اف،‌ محمدابراهيم الطوسي‌، شهيد حجت‌الاسلام عبدالله دهدو،‌ شيخ صباح‌الدين ترك ايماز،‌ محمد عمر عبدالقادر،‌ دلال محمود السلطي و الحنونه بنت احمد تقدير شدند.


 "عاشقان کوتاه مدت"آلمودوار جلوي دوربين مي‌رود 

پدرو آلمودوار فيلم‌ساز اسپانيايي فيلم‌تازه‌اي به نام «عاشقان کوتاه مدت» را جلوي دوربين مي‌برد.به گزارش فارس، رسانه‌هاي گروهي اسپانيا در چند هفته گذشته اطلاعات و اخبار تازه‌اي را درباره فيلم جديد آلمودورار منتشر کرده‌اند که با استقبال دوستداران سينما روبرو شده است.اين اخبار پس از آن منتشر مي‌شود که آخرين ساخته سينمايي آلمودوار «پوستي که در آن زندگي مي‌کنم» موفق به دريافت جايزه بهترين فيلم خارجي زبان مراسم جوايز بفتا (اسکار انگليسي) شد.

آگوستين آلمودوار تهيه‌کننده سينما و برادر اين فيلم‌ساز (که تهيه‌کننده اغلب کارهاي وي نيز هست) در يک گفت‌وگو درباره فيلم جديد آلمودوار صحبت کرده است.آگوستين آلمودوار گفت:فيلم جديد پدرو يک کمدي خاص و بزن و بکوب است که ديالوگ‌هاي ويژه‌اي دارد. قصه اين فيلم سرشار از نمک و مزه است.با اين حال، اين تهيه‌کننده خط اصلي قصه «عاشقان کوتاه مدت» را فاش نکرد. اما گفته مي‌شود خاوير کامارا نقش اصلي آن را بازي خواهد کرد. اين بازيگر قبل از اين در «با او حرف بزن» با آلمودوار همکاري کرده است.

کليد فيلم‌برداري کار جديد آلمودوار اواخر فصل پائيز زده مي‌شود و صحنه‌هاي فيلم در جنوب اسپانيا جلوي دوربين مي‌رود. بحث توليد «عاشقان کوتاه مدت» در حالي مطرح مي‌شود که مدتي قبل اعلام شد آلمودوار فيلم بعدي خود را در آمريکا کليد خواهد زد اين فيلم قرار بود براساس قصه نوولي از آليس مونرو ساخته شود. در عين حال، در خبرها آمده بود که اين فيلم‌ساز در تدارک ساخت فيلمي در شهر بارسلون هم هست که کاراکترهاي اصلي آن دو مرد پاکستاني مقيم اسپانيا هستند. آلمودوار هم اکنون مشغول انجام کارهاي فني و پس از توليد کمدي خانوادگي و اجتماعي «من هيجان زده‌ام» مي‌باشد.

اين فيلم که قصه آن هنوز فاش نشده براي15 مارس سال 2013 به روي پرده سينماها مي‌رود و در آن آنتونيو باندراس و پنه لوپه کروز بازي دارند.

«پوستي که در آن زندگي مي‌کنم» -که فروش بالايي در سينماهاي اسپانيا داشت- سال قبل نامزد دريافت جوايز اصلي مراسم گويا (اسکار اسپانيايي) هم بود.


 مسابقه "رالي ايراني"فيلم سينمايي مي‌شود 

 
خبرآنلاين: آرش معيريان کارگردان «رالي ايراني» قصد دارد اين مسابقه را در خارج از ايران نيز ادامه دهد. آرش معيريان از ادامه تصويربرداري مسابقه «رالي ايراني» خبر داد و گفت: «تاکنون اين مسابقه با شرکت الناز شاکردوست، بهنوش بختياري، سيروان خسروي، محمدرضا فروتن، نيما فلاح و سحر ولدبيگي و با اجراي فرزاد حسني انجام شده و درحال حاضر مراحل مونتاژ را پشت سر مي‌گذارد و ظرف دو ماه آينده به شبکه نمايش خانگي مي‌آيد.»

او در ادامه گفت:«پيش‌توليد فصل دوم مسابقه در حال انجام است و به زودي تصويربرداري آغاز خواهد شد.»

معيريان ادامه داد:«از ويژگي‌هاي مسابقه اين است که تمام مهارت‌هاي فردي بازيگران از جمله مهارت‌هاي فکري و فيزيکي آن‌ها به کار گرفته مي‌شود و تمام صحنه‌هاي اين مسابقه براي آن‌ها غافلگيري دارد.»


 "تهران پلاک 1 " کليد خورد 

فارس:تصويربرداري مجموعه تلويزيوني «تهران پلاک 1» به کارگرداني «مهدي مظلومي» ‌آغاز شد.جديدترين کار مهدي مظلومي با جايگزين شدن اشکان خطيبي به جاي کامبيز ديرباز و پيوستن ارژنگ امير فضلي و مجيد ياسر با نام تهران پلاک 1 پس از تغييرات جديد کليد خورد.پيش از اين اعلام شده بود که اين سريال به دليل حضور يکي از بازيگران در تئاتر، متوقف شده، اما تهيه کننده در گفت‌وگو با فارس ضمن تکذيب خبر فوق اعلام کرد که کار ضبط سريال همچنان ادامه دارد و هيچ توقفي در کار نيست.

بازيگران: عليرضا خمسه – اشکان خطيبي – داريوش مؤدبيان – ليلا بوشهري – اسماعيل سلطانيان - مهتاج نجومي – ارژنگ امير فضلي – امير غفارمنش – ناهيد مسلمي- شهرزاد عبدالمجيد – مرضيه صدرايي - حامد وکيلي- ندا فرهنگ.


 "عميات 125" در تلويزيون 

 
ايسنا: مدير گروه فيلم و سريال شبكه تهران از آغاز پخش مجموعه «عمليات 125» خبر داد و گفت: اين مجموعه از هفتم مهر ماه به مناسبت روز آتش‌نشاني و ايمني به روي آنتن رفته است. محمدرضا معصوم‌زادگان ، با اشاره به اينكه تصويربرداري مجموعه «عمليات 125» همچنان در مركز آموزش آتش‌نشاني صالح‌آباد ادامه دارد، خاطرنشان كرد: اين مجموعه از اين هفته روزهاي جمعه، ساعت 19 از شبكه تهران پخش مي‌شود و تكرار آن نيز شنبه‌ها ساعت 23 خواهد بود.به گزارش ايسنا، 16 قسمت از فصل دوم «عمليات 125» به كارگرداني مسعود آب‌پرور توليد شده بود كه 10 قسمت ديگر ـ سري سوم از فصل دوم ـ‌ به تهيه‌كنندگي داوود هاشمي اكنون توسط بهروز افخمي كارگرداني مي‌شود.معصوم‌زادگان در بخش ديگري از گفت‌وگوي خود از آماده‌سازي گروه سازنده‌ي «شايد براي شما هم اتفاق بيفتد» براي حضور در ايام محرم گفت و خاطرنشان كرد:نگارش اين مجموعه به مناسبت ايام ماه محرم رو به اتمام است و توسط چند گروه توليد خواهد شد.


 "اوتادي"و "رضوي"در سيب ترش 

 
فارس: مهدي صباغ‌زاده فيلم تلويزيوني «سيب ترش» را با بازي ليلا اوتادي، رز رضوي و ميلاد کي مرام مي‌سازد. مهدي صباغ‌زاده که فيلم سينمايي «راه بهشت» را ساخت و به تازگي در جشنواره اتحاد عنوان فيلم برتر را از آن خود کرده است، فيلم تلويزيوني «سيب ترش» را مي‌سازد.تهيه‌کنندگي «سيب ترش» را سيد عليرضا خاتمي بر عهده دارد و صباغ‌زاده متني را که مهدي جبيني به رشته تحرير درآورده، به تصوير خواهد کشيد. به گفته تهيه‌کننده، اين فيلم در تهران توليد مي‌شود و ميلاد کي مرام، ليلا اوتادي و رز رضوي از جمله بازيگراني هستند که حضور آن ها در «سيب ترش» قطعي شده است.


 خبر هنري 

 در پاسخ به فيلم موهن آمريکايي صورت مي‌گيرد

پنج روز آخر عمر پيامبر اسلام(ص) در فيلم «وداع» کارگردان مصري

يک کارگردان مصري قصد دارد در پاسخ به فيلم موهن آمريکايي 5 روز آخر عمر پيامبر اسلام(ص) را در فيلم «وداع» ارائه دهد.به گزارش فارس به نقل از روزنامه مصري اليوم السابع، احمد اسماعيل الحريري کارگردان مصري اعلام کرد فيلمي را با عنوان «وداع» درباره پيامبر اعظم(ص) مي‌سازد.بنابر اين گزارش، اين فيلم 5 روز پاياني عمر مبارک حضرت محمد(ص) را در بر خواهد گرفت و يک سوم از اين فيلم به روز آخر زندگاني برترين مخلوق هستي مي‌پردازد.الحريري با بيان اينکه نوشتن سناريو مدتي پيش نهايي شده است، تاکيد کرده است: با توهين فيلمساز آمريکايي ـ اسرائيلي به ساحت پيامبر اعظم(ص) تصميم به بازنويسي و ساخت آن گرفتيم.

وي افزود:اين فيلم پاسخي حقيقي و عملي به خرافاتي است که سازندگان فيلم موهن به پيغمبر اسلام(ص) نسبت مي‌دهند و سعي کرده‌ايم شعاري نباشد.اين کارگردان مصري همچنين از اشراف يک مبلغ ديني بر اين فيلم خبر داد و گفت: اين فيلم از عظمت پيامبر اسلام(ص) و رابطه‌اش با زنان و چگونگي رفتار او با زنانش و اخلاقش در برخورد با کودکان و صبر پيامبر و همچنين رابطه آن حضرت با يهوديان و توجه‌اش به گياهان و حيوانات سخن مي‌گويد.وي درباره نحوه ساخت اين فيلم نيز تاکيد کرد: اين فيلم به تهيه‌کنندگي محمد الفايد و ساخت دولت امارات خواهد بود و بودجه سنگيني براي آن درنظر گرفته شده است.

الحريري افزود: يک طراح دکور نيز هم‌اکنون در حال ساخت دکور در کوه‌هاي دهشور درباره مکه مکرمه و مدينه منوره است و برخي صحنه‌ها نيز در کوه‌هاي العين تصويربرداري مي‌شود.وي با بيان اينکه در حال کسب اجازه ساخت اين فيلم از سوي الازهر است، تصريح کرد: در صورت موافقت نهايي الازهر اين فيلم را با بازيگراني از کويت، تونس، سوريه، مصر و ... در نيمه اکتبر کليد خواهيم زد.

بخش فروش آنلاين بليت سايت مجموعه تماشاخانه ايرانشهر راه‌اندازي شد

از چهارشنبه پنجم مهرماه، بخش فروش آنلاين بليت نمايش هاي مجموعه تماشاخانه ايرانشهر راه اندازي شد.به گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل مجموعه تماشاخانه ايرانشهر، هم‌زمان با راه‌اندازي بخش فروش آنلاين بليت نمايش هاي مجموعه تماشاخانه ايرانشهر، پيش فروش بليت نمايش «آوازه‌خوان طاس» به کارگرداني بهمن معتمديان از پنجشنبه ششم مهرماه، آغاز شد.بنابراين خبر، در نمايش 60 دقيقه اي «آوازه‌خوان طاس» هومن برق‌نورد، سروش صحت، اميد روحاني، بهاره رهنما، هوتن شکيبا و فلامک جنيدي به ايفاي نقش مي‌پردازند. در اين اثر که قرار است از دوازدهم مهرماه در سالن استاد سمندريان مجموعه تماشاخانه ايرانشهر به روي صحنه برود، ليلي رشيدي مدير صحنه و پويا آريان‌پور نيز طراح صحنه و لباس هستند.

" ان‍ت‍ق‍ام‌ م‍وح‍ش"‌ با ق‍م‍ارب‍ازان‌ در کتاب شب

روايت "انتقام موحش"اثر ن‍ي‍ک‍لاي گ‍وگ‍ول را‌ از امروز شنبه 8 مهرماه، ساعت 23:30 از راديو تهران موج اف.ام رديف 94 بشنويد.محسن حکيم معاني سردبير برنامه کتاب شب از روايت داستان انتقام موحش خبر داد و افزود: برنامه راديويي کتاب شب هر هفته با يک داستان ايراني يا خارجي ساعت 23:30 مهمان شنوندگان راديو تهران خواهد بود. از شنبه 8 مهرماه، داستان انتقام موحش اثر نيکلاي واسيليويچ گوگول ترجمه ع‍ب‍دال‍رح‍ي‍م‌ اح‍م‍دي‌ روايت مي شود.وي با بيان توضيحات بيشتر افزود:نيکلاي واسيليويچ گوگول داستان‌نويس و نمايش‌نامه‌نويس شهير روسي در اوکراين زاده شد. براي اهالي ادبيات، نام گوگول، مکتب ادبي واقع‌گرايي را تداعي مي‌کند و بسياري او را از چهره‌هاي پيشگام واقع‌گرايي ادبي روسيه مي‌دانند. فرهنگ عامه مردم اوکراين و آداب و رسوم و جشن‌هاي آنان نخستين سرچشمه‌هاي الهام بخش آثار وي به شمار مي‌آيند. گوگول از بزرگ‌ترين نويسنده‌هاي روسيه است چه از نظر قدرت تخيل و چه از نظر شيوه نگارش و هيچ نويسنده روسي نتوانسته چون او تا اين حد به غناي زبان دست يابد. از مشهورترين آثار وي مي‌توان به انتقام موحش اشاره کرد.

مخاطبان با ارسال پيام کوتاه به 6 - 30000955 يا با شماره تلفن 33914141يا مراجعه به آدرس الکترونيکي radiotehran@irib.ir مي‌توانند رمان‌هاي مورد علاقه خود را معرفي کنند تا در اين برنامه خوانده و نقد شود.

"تفسير موضوعي سوره حمد" در شبکه سحر

مجموعه برنامه "تفسير موضوعي سوره حمد" در سيماي آذري شبکه جهاني سحر توليد مي شود.به گزارش روابط عمومي شبکه جهاني سحر، اين مجموعه به تهيه کنندگي رضا زيرک در 13 قسمت 8 دقيقه اي به زبان آذري توليد مي شود.اين برنامه در قالبي گفت و گو محور به تفسير تک تک آيات سوره مبارکه حمد مي پردازد و شامل آيتم هايي همچون پلاتو مجري کارشناس، وله و موسيقي- تصوير خواهد بود.ابوالفضل بهرام پور مجري کارشناس برنامه "تفسير موضوعي سوره حمد" است و علي نوروزي (دستيار تهيه) و سمانه ضرغام (طراح صحنه) از ديگر عوامل تهيه اين برنامه هستند.


 كوتاه از هنر 

 پايگاه اطلاع رساني رسول ا... (ص) راه اندازي شد

در واکنش به اهانت فيلم موهن به ساحت مقدس رسول گرامي اسلام (ص) ، پايگاه اطلاع رساني رسول ا... (ص) با حضور معاون رييس سازمان صدا و سيما در امور سيما توسط شبکه قرآن و معارف سيما راه اندازي شد. به گزارش روابط عمومي سيما ، شبکه قرآن و معارف سيما اين پايگاه اطلاع رساني را با هدف تبيين ابعاد مختلف زندگي ، سيره ، فضايل و ويژگي هاي بارز نبي مکرم اسلام (ص) براي مخاطبان راه اندازي کرد.دکتر علي دارابي معاون رئيس سازمان صدا و سيما در امور سيما در آئين گشايش اين پايگاه اطلاع رساني گفت: اين سايت زمينه دسترسي علاقمندان و مشتاقان زندگي سراسر درس نبي مکرم اسلام (ص) به فيلم ، کتاب و ديگر آثار نوشتاري ، ديداري و شنيداري فراهم مي کند. همچنين نسخه جديد پايگاه اطلاع رساني امام رضا (ع) به مناسبت ولادت با سعادت اين امام همام (ع) راه اندازي شد .

معاون سيما اقدام شبکه قرآن و معارف سيما را مبني بر راه اندازي پايگاه اطلاع رساني رسول ا... (ص) و امام رضا (ع) ستودني و شايسته تقدير دانست و ابراز اميدواري کرد صدا و سيما بتواند وظايف و تکاليف خود را در آستان چهارده معصوم (ع) به نحو شايسته انجام دهد.دکتر دارابي در حاشيه گشايش اين پايگاه هاي اطلاع رساني در گفتگو با خبرنگاران نقش رسانه ها را در انعکاس واکنش جهان اسلام به اهانت به ساحت مقدس رسول گرامي اسلام (ص) موثر دانست و افتتاح اين پايگاه اطلاع رساني را به همين دليل ، مهم توصيف کرد.

آدرس اينترنتي پايگاه اطلاع رساني رسول ا... (ص) www.rasolollahtv.ir و پايگاه اطلاع رساني امام رضا(ع) www.imamrezatv.ir است.پايگاه اطلاع رساني رسول ا... (ص) شامل کلام رهبري، اخبار مرتبط به اين هتک حرمت، پاسخ به شبهات در خصوص پيامبر اعظم (ص) ، زندگي نامه آن بزرگوار ، صلوات بر پيامبر (ص)، آيات قرآن نازل شده بر ايشان، ادعيه و زيارت، پيامبر (ص) در اديان ديگر، سخنان بزرگان، مقالات، مصاحبه و گفتگو، گزارش تصويري، بانک صوتي، گالري تصاوير و رسانه هاي مکتوب است.نسخه جديد پايگاه اطلاع رساني امام رضا (ع) نيز که به مناسبت ولادت با سعادت اين امام همام راه اندازي شد برگزيده مقالات مرتبط به امام رضا (ع) ، برگزيده کتاب هاي چاپ شده در مورد آن امام، زيارت مجازي آن حضرت، گزارش هاي برگزاري بزرگداشت مقام آن حضرت ، ويژه ها، دانشنامه ها، گفتگو و مصاحبه، نواها و نماها، پخش ويژه ها و اخبار شامل مي شود.

خواندني است معاون سيما پيش از گشايش اين دو پايگاه اطلاع رساني از بخش هاي مختلف شبکه قرآن و معارف سيما ديدن کرد و از نزديک در جريان فعاليت و اقدامات آن قرار گرفت و نيازهاي مربوط را براي اعتلاي هر چه بيشتر رسانه ديداري در خور قرآن و معارف اسلامي بررسي کرد.

جکي چان در کمدي تازه «بچه فلامينگو» ايفاي نقش مي‌کند

نسخه جديد فيلم پرفروش «بچه فلامينگو»(محصول سال1984) با بازي جکي چان ساخته مي‌شود.به گزارش فارس، نسخه اصلي را گري مارشال کارگرداني کرد و هنوز معلوم نيست راتنر به عنوان کارگردان هم با نسخه جديد همکاري خواهد کرد يا خير.کمپاني رالت ديزني تهيه کننده اصلي نسخه دوباره‌سازي شده «بچه فلامينگو» خواهد بود. از نزينگا استوارت به عنوان کارگردان احتمالي اين نسخه هم اسم برده مي‌شود.استوارت قبل از اين تعدادي آگهي تبليغاتي تلويزيوني و ويدئو کليپ کارگرداني کرده و «بچه فلامينگو» اولين فيلم بلند حرفه‌اي او به حساب مي‌‌آيد.در حال حاضر، استوارت مشغول نوشتن فيلم‌نامه نسخه جديد است و کمپاني والت ديزني شايعات مربوط به اينکه او کارگرداني فيلم را هم به عهده خواهد داشت، تائيد نکرده است.قصه نسخه اصلي در سال 1963 اتفاق مي‌افتاد ومت ديلون در آن، در نقش جعفري ويليس يک دانش‌آموز دبيرستاني اعمل بروکلين ظاهر شد.

او براي تامين مخارج تحصيل خود در يک باشگاه در نزديکي ساحل لانگ آيلند به نام ال فلامينگو مشغول به کار مي‌شود.

قرار است جکي چان در نسخه جديد، در نقش پدر کاراکتر اصلي قصه فيلم جفري و پليس بازي کند. اما او هنوز قرار داد بازي در اين کمدي خانوادگي را امضا نکرده است.هنوز زماني براي شروع کار فيلمبرداري تعيين نشده و معلوم نيست راتنر اول قسمت جديد «ساعت شلوغي» را کارگرداني مي‌کند ،يا اين که به امر توليد «بچه فلامينگو» مي‌پردازد.رسانه‌هاي گورهي ماه قبل اعلام کردند اين فيلم‌ساز پس از 7 سال قصد دارد قسمت چهارم مجموعه فيلم کمدي و اکشن «ساعت شلوغي» را جلوي دوربين ببرد.کريس تاکر و جکي چان در تازه‌ترين قسمت اين فيلم، دوباره در نقش دو مامور بي‌دست و پاي پليس ظاهر مي‌شوند که با وجود اختلاف عقيده زياد، دوباره راهي يک ماموريت مشترک مي‌شوند.قسمت اول فيلم در سال 1998 ساخته شد و استقبال تماشاگران سينما در سراسر جهان از آن، نام برت راتنر را به عنوان يک فيلم ساز موفق مطرح کرد. فروش فيلم در کشورهاي مختلف جهان به حدود 245 ميليون دلار رسيد.

اين فيلم‌ساز در سال‌هاي 2001 و 2007 قسمت‌هاي بعدي اين مجموعه فيلم را تهيه و کارگرداني کرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته