جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/07/25 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 4273


نگهداري سلامت از ميوه‌ها و سبزي‌ها


مهار فشار‌هاي رواني


تقويت کننده حواس پنج گانه


خبرها از عالم علم


 نگهداري سلامت از ميوه‌ها و سبزي‌ها  

 قسمت دوم و پاياني

ميوه‌هايتان را سوا كنيد

گياهان بافت زنده هستند و تنفس مي‌كنند. قطعا در زمان نگهداري تنفس گياه باعث ايجاد حالت تعريق روي بافت آن مي‌شود و همين رطوبت شرايط را براي رشد باكتري‌ها فراهم مي‌آورد. پس بايد آنها را در ظروف و مكان‌هاي مناسب نگهداري کرد. در صنعت ظروف مواد غذايي ظرف‌هاي خاصي تهيه شده است كه مي‌توان مواد غذايي را در آنها به صورت وكيوم شده براي مدت طولاني‌تري نگه داشت. حتي برخي از آنها مي‌توانند تا دو هفته ميوه و سبزي را سالم نگه دارند. اما اگر اين ظروف را در اختيار نداشته باشيد ناچاريد از ظرف‌هاي معمولي استفاده كنيد. در اين صورت لازم است كه هر چند روز يك‌بار سلامت ميوه و سبزي را بررسي كنيد و قسمت‌هايي را كه خراب شده‌اند از بقيه جدا كنيد چراكه مقاومت بافت برخي از سبزيجات و ميوه‌ها كمتر است و زودتر خراب مي‌شوند. همچنين نبايد ميوه‌هاي مختلف را با يكديگر در يك ظرف قرار داد. هريك از انواع ميوه را در ظرف‌هاي جداگانه بگذاريد.

اگر امكان استفاده از ظرف‌هاي وكيوم را نداريد سعي كنيد در حد مصرف روزانه‌تان سبزي و ميوه بخريد و حداكثر آنها را دو تا سه روز نگه داريد. بسياري از افراد براي نگهداري از ميوه‌ها و سبزيجات از پارچه استفاده مي‌كنند اما بايد بدانيد كه پارچه‌ها به دليل اينكه ضدعفوني شده نيستند خود مي‌توانند باعث آلوده شدن ميوه و سبزي شوند مگر اينكه از پارچه‌هاي ضدعفوني شده استفاده شود.

به هر حال گياه در هنگام نگهداري تعريق مي‌كند و باعث ايجاد رطوبت مي‌شود و اين رطوبت شرايط را براي رشد ميكروب‌هاي احتمالي موجود در پارچه فراهم مي‌آورد.

كنار خياباني‌ها مطمئن نيستند

اگر از آن دسته از افرادي هستيد كه به گردو آن هم از نوع پوست گرفته و تازه‌اش علاقه‌منديد و طاقت نمي‌آوريد كه تا رسيدن به خانه صبر كنيد و آنها را بشوييد بايد بدانيد كه اين گردوها معمولا توسط دستفروشان همانجا كنار خيابان و با دست‌هاي آلوده پوست گرفته مي‌شوند. در واقع اين گردوها مي‌توانند باعث ايجاد آلودگي‌هاي ميكروبي و انگلي شوند. انگل‌ها و باكتري‌ها ممكن است در مقدار كم در ابتدا مشكلي ايجاد نكنند اما زماني كه داخل بدن مي‌روند و مراحل رشد خود را طي مي‌كنند فرد را دچار مشكلات جدي خواهند كرد. به همين دليل است كه مي‌گوييم پيشگيري مقدم بر درمان است.

بنابراين بايد ابتدا قبل از خوردن هر ماده غذايي دستان خود را با استفاده از مايعات ضدعفوني‌كننده شست‌وشو دهيد و به هيچ عنوان گردو را نشسته مصرف نكنيد حتي اگر پوست داخلي آن گرفته نشده باشد. اغلب دستفروشان از سطح دانش پاييني برخوردار هستند و نكات بهداشتي لازم را رعايت نمي‌كنند.

باز هم بشوييد

سبزيجات را بهتر است هميشه به اندازه مصرف روزانه تهيه و از خريد مقدار زياد سبزي و نگه داشتن آن در يخچال خودداري كرد. اما ميوه‌ها را مي‌توان در مقادير بيشتري خريداري كرد. توليد‌كنندگان معمولا براي طولاني كردن مدت نگهداري ميوه به آن نوعي واكس مخصوص مي‌زنند كه اين واكس با شست‌وشو از بين مي‌رود. در نتيجه طول نگهداري آن پس از شست‌وشو كوتاه مي‌شود. بنابراين اگر معمولا مقدار زيادي ميوه خريداري مي‌كنيد لازم نيست كه حتما همان لحظه تمام آنها را بشوييد. اما اگر واكسي روي ميوه زده نشده باشد، بايد حتما شسته و بعد در يخچال نگهداري شوند. در غيراين صورت رشد باكتري‌ها افزايش مي‌يابد. درواقع نبايد هيچ ماده آلوده‌اي را وارد يخچال کرد زيرا محيط يخچال مواد غذايي را ضدعفوني نمي‌كند. برخي از باكتري‌ها در دماي يخچال نيز مي‌توانند رشد كنند و به مواد غذايي ديگر منتقل شوند. براي مثال باكتري ليستريا به راحتي مي‌تواند در پنير رشد كند. همچنين ميوه‌ها و سبزيجات بسته‌بندي شده كه روي آنها عبارت «شسته‌شده» چاپ شده است اگر توسط مراكز تحت نظارت وزارت بهداشت تهيه شده باشند و پروانه ساخت و نشان استاندارد داشته باشند، قابل اعتماد هستند. گاهي اوقات نيز برخي كارگاه‌هاي خصوصي محصولات خود را به صورت شسته‌شده در اختيار خريدار قرار مي‌دهند اما با اين حال توصيه مي‌شود قبل از مصرف باز هم حتما آنها را بشوييد.

اين چاي استرس شما را کاهش مي‌دهد!

متخصصان تغذيه تاکيد دارند از آنجا که زنجبيل مجموعه‌اي غني از آنتي اکسيدان‌ها است و مزاياي فراواني براي سلامتي دارد لذا بايد جزو چاشني‌هاي ضروري و دائمي در آشپزخانه شما باشد.

اين متخصصان مي‌گويند نوشيدن يک فنجان چاي زنجبيل در روز مي‌تواند به بهبود خلق و خو کمک کند، استرس را کاهش دهد و درعين حال تاثير فوق العاده‌اي در بهبود فرآيند هضم و جذب غذا دارد.

به گزارش روزنامه ديلي مي‌ل، کار‌شناسان تغذيه و سلامت مي‌گويند: اسيد معده براي هضم غذا حياتي است و زماني که فرد، تحت استرس است ترشح اين اسيد دچار اختلال مي‌شود اما نوشيدن يک فنجان آب داغ حاوي يک برش تازه زنجبيل و يک برش کوچک ليمو روشي معجزه گر براي تحريک هاضمه و کمک به گوارش است.

دکتر آليس ماکينتوش، از متخصصان علوم تغذيه‌اي در انگليس خاطرنشان ساخت: زنجبيل حاوي نوعي آنتي اکسيدان خاص و مهم موسوم به «جينگرول» است که به پاکسازي مواد شيميايي مضر ناشي از استرس و نگراني در بدن کمک مي‌کند لذا اين چاشني در کاهش استرس رواني نيز تاثير دارد.

زنجبيل درعين حال در کاهش التهاب، مقابله با مشکلات تنفسي شايع و بهبود گردش خون طبيعي در بدن موثر است. در زنان نيز نوشيدن چاي زنجبيل روشي موثر براي کاهش انقباضات شکمي ناشي از عادت ماهانه است.


 مهار فشار‌هاي رواني  

پاسخ بدن به محرک‌هاي بيروني و دروني «فشار رواني» ناميده مي‌شود. رهاسازي بيروني فشار رواني شامل تغيير شغل، نقل مکان به يک شهر جديد، ازدواج، مرگ شخص محبوب و وجود يک بيماري در خانواده است. حوادث شادي‌آور به اندازه حوادث غمبار مي‌توانند فشارزا باشند. محرک‌هاي دروني شامل ناراحتي جسماني يا رواني است. ويژگي شخصيتي، از قبيل نياز به نقص‌گرايي يا به ‌دست آوردن رضايت ديگران، نيز مي‌توانند فشار‌آفرين باشند. فشار رواني مي‌تواند هم واکنش‌هاي مثبت و هم منفي ايجاد کند. به‌عنوان نمونه، شايد به دليل احساس بي‌کفايتي، ميل به بي‌نقص بودن داشته باشيد و در‌نتيجه، فشار دايمي که بر خود وارد مي‌کنيد، در نهايت به ضرر خودتان تمام مي‌شود. از سوي ديگر، ممکن است شما فشار را به صورت مثبت تجربه کنيد و در نتيجه به شدت برانگيخته شده و مولد باشيد و بتوانيد بيش از آنچه که در شرايط معمولي مي‌توانستيد، موفقيت به‌دست آوريد.

به گزارش شرق ؛ فشار چه مثبت باشد و چه منفي، واکنش‌هاي جسماني ايجاد مي‌کند. بدن، هورمون‌ها و مواد شيميايي که کارکرد قلب، ريه‌ها و عضلات و ساير اندام‌ها را تشديد مي‌کنند، ترشح مي‌کند. اين پاسخ ممکن است حالت دفاعي داشته باشد و شما را قادر کند که مثلا از يک ماشين، بي‌احتياط فرار کنيد. وقتي دوباره احساس ايمني کرديد، تغييرات بدني مذکور ناپديد مي‌شوند. به هرحال، اگر فشار رواني براي يک دوره طولاني تداوم يابد، هورمون‌ها نيز به طور مرتب ترشح کرده، بدن شما را تحريک خواهد کرد، در نهايت اين تبادل بين روان و بدن موجب فرسايش مي‌شود.

وقتي بدن‌تان براي يک دوره زماني طولاني تحت فشار رواني و تحريک باشد، با استفاده از نشانه‌هاي پريشاني که در زير مي‌آيند به شما هشدار خواهد داد:

تنش، افزايش ضربان قلب، تحريک‌پذيري، بي‌خوابي، خستگي، سردرد، ناراحتي معده‌اي، افزايش يا کاهش اشتها.

اين علايم نشان مي‌دهند که شما بايد سبک زندگي و علايق فشارآلود خود را ارزيابي کنيد. فشار رواني طولاني توانايي لذت بردن شما از زندگي را مختل کرده و بيماري جسماني يا عاطفي ايجاد مي‌کند.

خيلي از مردم نمي‌دانند که تغييرات عاطفي کوچک، ناشي از فشار رواني هستند. سوالات خودارزيابي زير به شما کمک مي‌کند تا نشانه‌هاي فشار رواني را در زندگي خود پيدا کنيد:

آيا آرام بودن و شوخي کردن برايتان ممکن است؟

آيا به راحتي از کوره در مي‌رويد؟

آيا خوابيدن در شب برايتان مشکل است؟

آيا احساس مي‌کنيد که مسووليت‌هايتان سنگين است؟

آيا علايم جسماني فشار رواني را تجربه مي‌کنيد؟

آيا علاقه خود به روابط اجتماعي را از دست داده‌ايد؟

آيا ميل شما به مصرف سيگار يا داروها افزايش يافته است؟

اگر شما به چهارسوال از هشت سوال فوق جواب مثبت بدهيد، در آن صورت لازم است که راهبردهاي ذکر شده در زير را براي مقابله با فشار رواني اضافي‌تان مورد استفاده قرار دهيد.

راهبردهاي مقابله‌اي معمول:

1-ورزش جسماني فعال. ورزش منظم به کاهش تنش عضلاني کمک کرده و احساس سلامتي را افزايش مي‌دهد. تنش جسماني ناشي از نگراني نيز امکان دارد توسط ورزش کاهش يابد. ماساژ نيز همين اثرات را ايجاد مي‌کند.

2-محدود کردن وظايف‌کاري و فعاليت خارج از برنامه درسي. گفتن «نه» به درخواست‌هاي افراطي کارفرما و نيز داشتن زمان استراحت مي‌تواند فشار رواني را به حداقل برساند.

3-خانواده، دوستان، گروه‌هاي اجتماعي. نظام‌هاي حمايتي دوست داشتني به مواجهه با حوادث فشارزا کمک مي‌کند.

4-تعطيلات يا «زمان بازي». طرح‌ريزي براي داشتن زمان‌هاي فراغت کوتاه (يا تعطيلات طولاني‌تر) براي آرامش دادن به خودتان در دوره‌هاي اوج فشار رواني بسيار حايز اهميت است.

5-سرگرمي‌ها. براي خودتان سرگرمي‌هايي را پيدا کنيد و تا پايان يافتن تاثيرات فشار رواني انرژي و توجه خود را به آن معطوف سازيد.

6-مشاوره. صحبت با يک مشاور براي تشخيص مشکلات توليدکننده فشار رواني و شکستن الگوهاي منفي تحريک، که موجب فشار مي‌شوند، مفيد است.

رهايي از فشار رواني:

تمرين زير خيلي ساده بوده و مي‌تواند در شما ايجاد آرامش كند. روزي دوبار آن را انجام دهيد، ترجيحا قبل از صبحانه و بعد از شام:

به‌طور راحت بنشينيد.

چشمان‌تان را ببنديد.

تمام عضلات خود را به صورت عميق آرام و حالت آرامش را حفظ کنيد.

از طريق بيني نفس بکشيد. به موازات بيرون دادن نفس، در مورد کيفيت تنفس‌تان فکر کنيد و واژه‌اي (مثلا عدد يک) را به‌صورت آرام براي خود تکرار کنيد. از طريق تمرکز بر تکرار واژه، جلو حواس‌پرتي توسط افکار مختل‌کننده را بگيريد.

اين عمل را 10الي20دقيقه ادامه دهيد. بعد از انجام تمرين مذکور، خيلي سريع بلند نشويد و با چشمان باز چند دقيقه بنشينيد.


 تقويت کننده حواس پنج گانه  

مصرف گل گاو زبان موجب تقويت حواس پنج گانه مي شود.

معاون برنامه ريزي مرکز تحقيقات مازندران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: گياه گل گاو زبان چندساله داراي رنگ آبي روشن و ستاره اي شکل و همچنين ميوه اين گياه به شکل فندق و قهوه اي رنگ است.اين گياه در ارتفاعات کشور به خصوص در ارتفاعات هزار و 500 تا 2هزار متري دامنه هاي البرز و ارتفاعات شهرستانهاي رودسر،رامسر،تنکابن،کلاردشت،چالوس و کندوان رشد مي کند.

اکبرزاده افزود:اين گياه تقويت کننده خواص پنج گانه،کليه ها/تصفيه کننده خون/آرام کننده اعصاب/عرق آور/ادرار آور/برطرف کننده سرماخوردگي و سرفه/تب بر/نرم کننده سينه/درمان کننده برونشيت،ورم کليه ها،سرخک،مخملک،جوش هاي صورت و دم کرده آن نشاط آور است.اين گياه را نيز مي توان در سالاد و سوپ استفاده کرد.

به گفته وي گياه گل گاوزبان داراي مواد معدني شامل نيترات پتاسيم، ويتامين C ، پتاسيم، اسيد فسفريک، منيزيم، منگنز، مالات کلسيم، موسيلاژ و تاننها است.


 خبرها از عالم علم 

 مصرف دارو با آب ميوه ممنوع!

گريپ فروت حاوي برخي مواد شيميايي است که با آنزيم‌هاي تجزيه کننده انواع خاصي از داروها در روده تداخل ايجاد مي کند و تاثير داروهاي مصرف شده را کاهش مي دهد مصرف دارو با برخي آب ميوه ها تاثير آنها را تا حد چشمگيري کاهش مي‌دهد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ بيماراني که روزانه يک ليوان آب گريپ فروت مي نوشيدند، دوز دارو را تا دو سوم کاهش داده اند.آب گريپ فروت باعث افزايش تأثير دارو و چندين برابر شدن آثار نامطلوب آن مي‌شود. گريپ فروت حاوي برخي مواد شيميايي است که با آنزيم‌هاي تجزيه کننده انواع خاصي از داروها در روده تداخل ايجاد مي کند و تاثير داروهاي مصرف شده را کاهش مي دهد در گريپ فروت ها به ميزان زيادي آنتي اکسيداني به نام نارينگين وجود دارد که مزه تلخ اين ميوه هم به خاطر همين ماده است. نارينگين از تبديل مواد در کبد جلوگيري مي کند که در نتيجه غلظت مواد دارويي در خون بالا مي رود و حتي ممکن است بدن به اين غلظت بالا واکنش نشان دهد. به همين خاطر توليدکنندگان دارو در دستورالعمل مصرف تاکيد مي کنند که دارو همراه گريپ فرود مصرف نشود. بيش از 50 نوع دارو وجود دارد که با مواد شيميايي موجود در اين ميوه تداخل ايجاد مي‌کند داروهايي که براي درمان ريتم غيرطبيعي قلب، آلرژي‌، اضطراب، آسم، لخته‌هاي خوني، سرطان، سرفه ، افسردگي، صرع، پرفشاري خون، کلسترول بالا، عفونت، سکته هاي مغزي و قلبي مصرف مي شود، داراي چنين خاصيتي است. نکته: هميشه برچسب هشدار هر دارويي که مصرف مي کنيد را بخوانيد.اگر سوالي داريد از پزشک خود يا دکتر داروخانه بپرسيد.

ميوه هاي مفيد براي سلامت مو

ميوه‌ها به‌ دليل دارا بودن املاح و ويتامين ها، تأثير به‌ سزايي در سلامت بدن از جمله پوست و مو دارند. اما چه ميوه هايي تاثير بيشتري را بر روي موهايمان مي گذارند؟

به گزارش باشگاه خبرنگاران، ميوه‌ها سرشار از کلسيم،فسفر،سديم،پتاسيم، منيزيم،آهن و ويتامين هاي c وA بوده و براي رشد و استحکام پوست و مو بسيار مؤثر و سودمند هستند. مصرف مداوم ميو‌ه‌ها در پيشگيري از بيماري‌‌هاي مختلف خصوصاً بيماري‌هاي پوست و مو،مانند ريزش موها و حتي درخشندگي،استحکام و رشد و نموشان نقش چشمگيري را ايفا مي‌کنند و طراوات و زيبايي را به پوست و مو مي‌ بخشند. اصولاً ميوه‌ها و سبزي‌هاي تازه، انواع و اقسام ويتامين‌ها و مواد معدني را به بدن مي ‌رسانند و وجود اين مواد در سلامت پوست و مو مؤثر است.خوردن ميوه‌ها به ‌دليل داشتن خواص آنتي‌اکسيداني، فرآيندهاي تخريبي موجود در پوست و مو را تا حدودي کاهش مي ‌دهد.همچنين پوست و مو در اثر عوامل آسيب‌رسان بيروني مثل آفتاب،داروها،سن و ... آسيب‌پذير خواهند بود.

افراد با خوردن ميوه‌هاي تازه مي‌ توانند ويتامين‌هاي موجود در آنها را جذب کنند و از تخريب و ريزش مو جلوگيري نمايند.اين در حالي است که ماليدن عصاره ي آنها روي سر به دليل عدم جذب شدن،فايده‌اي ندارد.حتي کرم‌هاي گياهي نيز مي‌ توانند باعث لطافت و مرطوب‌کنندگي پوست و مو شوند،ولي هرگز سلامت پوست و مو را در پي ندارند. خوردن ميوه‌ها و ماليدن آنها روي موها، تفاوت چنداني در سلامت و رشد آنها ندارند،فقط تا حدودي مي ‌توانند پروتئين‌ها را به موها برسانند.به‌ عنوان مثال ماده پروتئيني موجود در سويا سبب درخشندگي موها مي ‌شود، ولي باعث استحکام موها نمي ‌شود.همچنين موادي مانند روغن بادام شيرين به‌ عنوان مرطوب‌کننده‌ نقش مفيدي دارد، ولي سلامت موها را سبب نمي‌ شود. ميوه‌ها و سبزي‌هابه‌ دليل داشتن ويتامين‌ها و مواد معدني، نقش مهمي را در رشد و حفظ موها دارند.همچنين مصرف غذاهايي مانند نان سبوس دارو برنج که منابع سرشار ويتامين هاي گروه B و مرکبات و ميوه هايي مثل کيوي که حاوي ويتامين C هستند،نيز در رشد و نمو موها تأثير به سزايي دارند.

کاهش احتمال ابتلا به سرطان

تحقيقات پزشکي نشان مي‌دهد که مصرف روزانه کاکائو ابتلاي افراد به تومورهاي سرطاني را کاهش مي‌دهد.

خبرگزاري خاورميانه، محققان در تحقيقات خود دريافتند: ماده پلي فنول موجود در کاکائو نقش مهمي در پيشگيري از تشکيل تومورهاي سرطاني به ويژه سرطان معده ايفا مي کند.

به گزارش فارس، محققان تحقيقات خود را به مدت چند هفته روي موشهاي آزمايشگاهي انجام دادند. اين تحقيقات نشان داد: هيچ گونه سلول سرطاني در موشهايي که به طور مستمر کاکائو مصرف کردند، تشکيل نشد در حالي که در برخي ديگر از موشها که ماده پلي فنول موجود در کاکائو را براي مدت طولاني مصرف نکردند، تومورهايي در رکتوم آنها تشکيل شد. تحقيقات جديد همچنين نشان ‌داده است که کاکائوي تلخ براي سرخرگ‌ها مفيد است و جريان خون را در آنها تسهيل مي‌کند.

محققان به اين نتيجه رسيده‌اند که خوردن کاکائو با کاهش خطر بيماريهاي قلبي- عروقي مرتبط است. کاکائو همچنين به عنوان دارويي انرژي‌ بخش، شادي‌آفرين و تقويت‌کننده قلب شناخته مي‌شود و در بعضي از مطالعات ثابت شده است که اين ماده باعث کاهش فشار خون و تنظيم کلسترول بد در خون مي‌شود. اين گياه همچنين به عنوان ضدعفوني‌ کننده و انگل‌ کش مورد استفاده قرار مي‌گيرد و از خواص ديگر آن مي‌توان به خاصيت ادرار آوري، قاعده‌آوري و سقط‌ کنندگي آن اشاره کرد. در بعضي از نقاط دنيا از کاکائو براي درمان طاسي، سوختگي، سرفه، خشکي لب‌ها و چشم استفاده مي‌‌کنند. کاکائو همچنين انرژي ‌بخش است و باعث از بين رفتن بي ‌حالي، سختي‌هاي زايمان، حاملگي و روماتيسم مي‌شود. بوميان محلي نيز از کاکائو در درمان مارگزيدگي و جراحت‌ها بهره مي‌برند. به علت وجود تانن در پوسته و ريشه کاکائو، فعاليت ضدتوموري براي اين گياه نيز پيش‌بيني شده است.کاکائوي خالص و تصفيه نشده اثر آنتي‌اکسيداني قوي در پيشگيري از بيماري‌هاي قلبي و سرطان دارد اما طي فرآيند شکلات ‌سازي، مقدار زيادي از مواد آنتي‌اکسيداني کاکائو از بين مي‌رود بنابراين مي‌توان گفت که شکلات تهيه شده از کاکائو به دليل انجام فرآيند در کارخانه خواص مفيد دانه کاکائوي خالص را ندارد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته