جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/07/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4274


11 ميليون تن سيب در آذربايجان غربي توليد شد

معاون هماهنگي توليد شرکت توانير:
کارهاي بسيار بزرگ و ارزشمندي توسط برق منطقه‌اي خوزستان انجام شده است

مديرکل حفاظت محيط زيست استان اردبيل:
واحدهاي توليدي به سيستم پايش آنلاين مجهز مي‌شوند


اختصاص 25 ميليارد ريال اعتبار جهت نوسازي بافت فرسوده همت‌آباد


ايران زمين


خبر


 11 ميليون تن سيب در آذربايجان غربي توليد شد 

 اروميه - خبرنگار آفرينش

معاون بهبود و توليدات گياهي سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان غربي از توليد حدود 11 ميليون تن سيب درختي در استان طي سال جاري خبر داد.مقصود قرباني با بيان اينکه ميزان توليد سيب استان در سال جاري 40 درصد رشد دارد افزود: امسال 390 هزار هکتار از باغات استان زير کشت اين محصول رفته بود. وي با بيان اينکه سال گذشته حدود 600 هزار تن سيب از باغات استان برداشت شد اظهارداشت: برداشت سيب از اوايل شهريور آغاز و تا اواخر مهر ادامه دارد و استان در زمينه توليد اين محصول در کشور رتبه اول را به خود اختصاص داده است.قرباني اروميه، سلماس، مهاباد، نقده و اشنويه را از توليدکنندگان عمده اين محصول در استان اعلام کرد و گفت: 35درصد از سيب کشور در استان آذربايجان غربي توليد مي شود.

معاون بهبود و توليدات گياهي سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان غربي با بيان اينکه در کنار آذربايجان غربي، چهار استان ديگر نيز در زمينه توليد سيب مقام برتر دارند، اعلام کرد: استان‌هاي آذربايجان شرقي، فارس، اصفهان و تهران از ديگر توليدکنندگان برتر سيب درختي کشور هستند.قرباني با بيان اينکه بخشي از توليدات سيب استان به مصرف تازه‌خوري، بخشي براي تنظيم بازار در سردخانه استان ذخيره مي‌شود گفت: بخشي از سيب توليدي استان نيز به ساير استانها و نيز به خارج کشور صادر مي‌شود.سال گذشته با وجود سهم71 درصدي آذربايجان غربي در صادرات کنسانتره سيب در کشور 3 هزار تن سيب درختي از استان صادر شده است.


 معاون هماهنگي توليد شرکت توانير:
 کارهاي بسيار بزرگ و ارزشمندي توسط برق منطقه‌اي خوزستان انجام شده است 

 اهواز - خبرنگار آفرينش

معاون هماهنگي توليد توانير: کارهاي بسيار بزرگ و ارزشمندي توسط برق منطقه‌اي خوزستان انجام شده که در کشور بي‌نظيراست. عبدالرسول پيشاهنگ در جلسه‌اي با مديران اين شرکت در کوي بوستان اهواز افزود: از جمله موفقيتهاي شرکت برق منطقه‌اي کسب عنوان نخست بهينه‌سازي در سال جاري بوده که نشان از تلاش شبانه‌روزي مديران و پرسنل شرکت در تحقق برنامه‌هاي تدوين شده دارد. وي با تقدير از مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان گفت: با توجه به مشکل نقدينگي، اين شرکت شاگرد نخست نقدينگي در بين شرکتهاي برق منطقه‌اي کشور است که بيشترين نقدينگي را به دست آورده است.

پيشاهنگ تصريح کرد: با توجه به کارهاي بزرگي که در صنعت برق خوزستان انجام شده و در حال انجام است، اين صنعت به جايگاه واقعي خود رسيده است. وي با بيان اينکه بايد پروژه‌هاي مهم براي تابستان سال آينده آماده و وارد مدار شوند، اظهارداشت: به همين منظور بايد ستاد تدابير ويژه تشکيل شود و پروژه‌هاي اولويت‌دار شناسايي و در اولويت قرار گيرند. معاون هماهنگي توانير همچنين از ناصر سوداني، نماينده مردم اهواز در مجلس شوراي اسلامي و نايب رييس کميسيون انرژي، تقدير کرد و گفت: ايشان همواره پيگير وضعيت صنعت برق در خوزستان هستند و کمک‌هاي خوبي مي‌کنند.

مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان نيز در اين جلسه گزارشي از وضعيت صنعت برق خوزستان ارائه داد و گفت: ظرفيت منصوبه شبکه انتقال وفوق توزيع 24650 مگاولت آمپر، تعداد پست انتقال وفوق توزيع185 پست و طول خطوط شبکه انتقال و فوق توزيع8320 کيلومترمدار است. مسعود معين‌پور افزود: قدرت نصب شده نيروگاهي در استان خوزستان 11 هزار و 283 مگاوات است که 3 هزار و 689 مگاوات آن سهم نيروگاههاي حرارتي(33درصد) و 7 هزار 594 مگاوات نيز مربوط به نيروگاههاي برق آبي (67درصد) است.

وي با اشاره به اهميت شبکه برق خوزستان اظهارداشت: نيروگاههاي خوبي در خوزستان مصوب شده که فقط نيروگاه خرمشهر ساخته شده و کلنگ نيروگاه بهبهان به زمين زده شده که اميدواريم با همت دولت نيروگاههاي جنوب اهواز، اميديه، ماهشهرنيز براي تقويت و پايداري شبکه استان و با توجه به صنعتي بودن استان زودتر مراحل اجرايي آنها آغاز شود.

همچنين معاون هماهنگي توليد توانير در سفر دو روزه خود به اهواز از نيروگاه رامين بازديد و در جريان فعاليتهاي نيروگاه قرار گرفت.

عبدالرسول پيشاهنگ در جلسه اي که در نيروگاه رامين برگزار شده بود،گفت: عملكرد خوب و در مدار بودن واحدهاي نيروگاه که قلب تپنده انرژي براي مردم، صنايع و صنعت برق كشور است، مرهون تلاش و پشتکار مديران و پرسنل سختکوش و خونگرمي است که در اين نيروگاه خدمت مي‌کنند.

وي ادامه داد: ساخت تجهيزات موردنياز نيروگاه توسط پرسنل خود نيروگاه و شرکتهاي داخلي امتياز بزرگي براي کشور محسوب مي‌شود که مي‌توان با شناسايي شرکتهاي توانمند و اعتماد به آنها با محوريت اقتصاد مقاومتي با تكيه بر خلاقيت و توانمندي متخصصان ايراني نيازهاي کشور را در مسيرخودكفايي و گذر از تحريمها تامين کرد.

پيشاهنگ توان فني- تخصصي نيروگاه رامين اهواز در صنعت برق كشور را بي نظير دانست و گفت: تعويض و تعمير اضطراري ترانس واحد 2 و ايرهيتر اين نيروگاه در پيك گرم تابستان نمونه بارزي از تعهد، پشتکار و تخصص كاركنان اين نيروگاه است.

وي تصريح کرد: نيروگاه رامين همواره چالشهاي مختلفي را پشت سر گذاشته و كاركنان اين نيروگاه داراي تجارب و ايده‌هاي بزرگي هستند كه صنعت برق و ساير صنايع كشور مي توانند از اين پتانسيل استفاده کنند. در اين بازديد ،محمد پورانيان، مديرعامل نيروگاه رامين گزارشي از وضعيت واحدهاي نيروگاه ارائه داد. گفتني است، نيروگاه رامين اهواز با 6 واحد توليدي و با ظرفيت يکهزار و 850 مگاوات ساعت بزرگترين نيروگاه بخاري كشور است.

همچنين معاون هماهنگي توليد توانيردر روز دوم سفر خود از پست 400 کيلوولت شهيد هاشمي و ديسپاچينگ جنوب غرب بازديد و در جريان فعاليتهاي آنان قرار گرفت.


 مديرکل حفاظت محيط زيست استان اردبيل:
 واحدهاي توليدي به سيستم پايش آنلاين مجهز مي‌شوند 

 اردبيل – خبرنگار آفرينش

مديرکل حفاظت محيط زيست استان اردبيل گفت: تمام واحدهاي توليدي و صنعتي استان اردبيل با هدف جلوگيري از آلودگي‌هاي زيست‌محيطي به دستگاه پايش آنلاين مجهز مي‌شوند.

علي حميدي در مراسم سومين کارگاه آموزشي آشنايي با پايش آنلاين در اردبيل اظهار داشت: بيشترين منابع آلوده‌کننده در استان کارخانه‌ها و واحدهاي توليدي و خودروهاي عمومي و شخصي است که بيشترين زمينه آلودگي را در استان فراهم مي‌آورند. وي تصريح کرد: هر چند در اين استان ميزان آلودگي هوا پايين‌تر از استانداردهاي جهاني و حتي کشوري است اما بايد از هم اکنون به کنترل و کاهش آلاينده‌هاي هوا توجه کنيم تا در آينده با مشکلات عديده‌اي گريبانگير نشويم.

حميدي در ادامه خاطرنشان کرد: ما امروز بيش از هر زمان ديگر به تقويت مباني آگاهي‌بخش از سوي عموم مردم در حفاظت و صيانت از مسايل زيست‌محيطي نياز داريم که براساس ماده 192 قانون برنامه پنجم توسعه کشور همه واحدهاي توليدي، صنعتي، خدماتي و زيربنايي مکلف هستند به سامانه پايش لحظه‌اي مجهز شوند.

اين مسئول اضافه کرد: با هدف پايش منابع آلاينده در حوزه آلودگي زيست‌محيطي استفاده از آزمايشگاه‌هاي معتمد نسبت به ارايه خوداظهاري‌ها و پايش لحظه‌اي از ظرفيت‌هاي اساسي و جدي است.

وي بيان کرد: ما در نظارت و پايين آوردن اين آلودگي‌ها يک برنامه‌ريزي دقيق و منسجم و همچنين مستمر نياز داريم تا بخش عظيمي از مشکلات و معضلات اين بخش برطرف شود.

مديرکل حفاظت محيط زيست استان اردبيل يادآور شد: در کارگاه آموزشي ارايه شده سعي کرديم توليدکنندگان واحدهاي صنعتي و توليدي را با راه‌ها و روش‌هاي جديد کنترل آلاينده‌هاي خروجي از واحدهاي صنعتي و توليدي بهتر آشنا کنيم تا يک روش قابل اتکا را در اين زمينه اجرايي و عملياتي کنيم.

حميدي گفت: اهميت کنترل کيفي آلاينده‌ها و نقش زيربنايي آن در پاکيزگي و سالم نگه داشتن محيط زيست امري حياتي است که در اين زمينه بايد راهبردهاي اساسي را مد نظر و ملاک کار قرار داد.وي افزود: لازم است آلاينده‌هاي زيست‌محيطي اعم از آب، هوا، خاک به صورت لحظه‌اي و پيوسته مورد پايش، تجزيه و تحليل قرار گيرد تا يک روند اصلاحي را شاهد و ناظر باشيم.

حميدي پايبندي به قوانين و مقررات زيست‌محيطي را از سوي واحدهاي توليدي و صنعتي ضروري اعلام کرد و اظهار داشت: ما در چندين مرحله به واحدهاي مختلف تذکر و اخطاريه مي‌دهيم و چنانچه اقدامات لازم را در کنترل آلودگي انجام نداده باشند مطابق ماده 11 قانون در حفاظت و بهسازي محيط زيست اقدامات قانوني انجام مي‌شود.


 اختصاص 25 ميليارد ريال اعتبار جهت نوسازي بافت فرسوده همت‌آباد 

 اصفهان - راعي

مديرعامل شرکت عمران و مسکن‌سازان استان اصفهان در حاشيه ديدار معاون وزير راه و شهرسازي از محله همت‌آباد اصفهان از اختصاص 25 ميليارد ريال اعتبار جهت تامين بخشي از هزينه‌هاي نوسازي بافت فرسوده محله همت‌آباد اصفهان و همچنين دستيابي به الگويي موفق با بهره‌گيري از مشارکت مالکان محله‌اي خبر داد. به گزارش خبرنگار ما از اصفهان غلامرضا عمراني گفت: ابتدا با توجه به درخواست اهالي همت‌آباد مبني بر مشارکت جهت نوسازي محله، وزارت راه و شهرسازي (شرکت عمران و بهسازي شهري ايران) برنامه‌اي جهت نوسازي محله با مشارکت مردم تدوين نمود.

وي گفت: اصول چهارگانه احياي بافتهاي فرسوده يعني برنامه‌ريزي، تعامل، اعتمادسازي و مشارکت مردمي در اين محله به مرحله اجرا گذاشته مي‌شود. وي در ادامه گفت: برنامه‌ريزي لازم با الگوبرداري از اجراي طرح مشارکت محله نويد نجف‌آباد که براي اولين بار در کشور به سبک تجميع و تفکيک مجدد اراضي اجرا شده انجام گرفته است. در راستاي تعامل هرچه بيشتر در پروژه کارگروههاي مشترک با حضور وزارت راه و شهرسازي، شرکت عمران و بهسازي شهري ايران، شرکت عمران و مسکن‌سازان استان اصفهان، استانداري استان و شهرداري اصفهان، سازمان نوسازي و بهسازي شهر اصفهان و اداره ثبت اسناد و املاک تشکيل شده و براساس تفاهمنامه مشترک در ابتداي امر دفتر محلي در محله با حضور نمايندگان دستگاه هاي فوق شروع به کار مي‌کند. وي افزود: هم‌اکنون دفتر نوسازي محله‌اي در نويد نجف‌آباد شکل گرفته و به زودي دفتر محله اي نوسازي بافت فرسوده در همت‌آباد فعاليت خود را آغاز مي‌کند.

در ادامه با تخصيص اعتبار 25 ميليارد ريال جهت تامين قسمتي از هزينه‌هاي نوسازي محله همت‌آباد و همچنين با احداث مرکز فرهنگي، ورزشي در کنار مسجد امام صادق(ع) و تخصيص 100 فقره تسهيلات وديعه اسکان موقت و برگزاري دوره‌هاي اطلاع‌رساني و همفکري با مردم به صورت عمومي و خصوصي درراستاي اعتمادسازي قدم بر مي‌داريم.

با طي کردن اين مراحل اميدواريم به قسمت آخر يعني مشارکت مردم در نوسازي برسيم و يک بازي برد – برد جهت نوسازي محله آغاز شود.

وي خاطرنشان کرد: اجراي پروژه بدون حضور شهرداري اصفهان امکانپذير نبوده و کليه مراحل کار در رابطه تنگاتنگ و نزديک بين دولت و شهرداري ميسر خواهد بود.


 ايران زمين 

آذربايجان غربي؛ رتبه 11 توليد ناخالص ملي

اروميه - خبرنگار آفرينش

معاون برنامه‌ريزي استانداري آذربايجان غربي گفت: در حال حاضر استان رتبه 11 توليد ناخالص ملي را به خود اختصاص داده است. غلامرضا ديزج نژاد درهمايش سراسري چالشهاي بازار مالي ايران و ديدگاه اقتصاد اسلامي افزود: اين استان در توليد سرانه ملي نيز رتبه 27 را داراست. وي ادامه داد: با بهره‌مندي از نعمتهاي خدادادي نظير آب و خاک حاصلخيز و معادن غني و نيروي انساني کارآمد در سالهاي بعد از انقلاب مسير توسعه را به سرعت پيموده‌ايم و اين مسير با تکيه بر دانش فرزندان اين استان در سالهاي آتي سرعت خواهد گرفت. معاون برنامه‌ريزي استاندار آذربايجان غربي با اعلام اينکه آذربايجان غربي با بهره مندي از موقعيت خاص جغرافيايي و همجواري با سه کشور خارجي و با راه اندازي 9 گمرک و 6 بازارچه مرزي از نعمت مرزي بودن خود استفاده مي‌کند گفت: تنها ارتباط ريلي کشورمان با اروپا از طريق آذربايجان غربي انجام مي‌شود و همين امر زمينه‌ساز تبديل آذربايجان غربي به پايانه تجاري و صادراتي در کشور شده است.

ديدار جمعي از مسئولان ارشد شهرستان قدس با شهروندان

قدس - اصغري

به گزارش خبرنگار اداره روابط عمومي شهرداري قدس در ادامه ي برنامه هفتگي ملاقات مردمي فرماندار، شهردار و جمعي از مسئولين ادارات شهرستان قدس با شهروندان ديدار کردند. اين مراسم که در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) واقع در خيابان مبارزان برگزارشد، علي جهانبخش فرماندار و محسن چيبايي شهردار قدس و ديگر مسئولان مستقيما پاي درد دل مردم نشستند.

در اين ديدار که با حضور بيش از 83 نفر از شهروندان در خصوص مسائل مربوط به شهرداري برگزار شد با محسن چيبايي سرپرست شهرداي قدس ديدار و ايشان از نزديک در جريان مشکلات آنان قرار گرفتند و طبق مقررات، دستورات لازم را در راستاي حل مشکل آنان صادر نمودند.

رئيس روابط عمومي شرکت گاز استان آذربايجان شرقي

تامين جريان مستمر گاز طبيعي با مشارکت همگاني در مصرف بهينه حاصل مي گردد

تبريز - بهرام توفيقي

رئيس روابط عمومي شرکت گاز استان آذربايجان شرقي با اعلام اين مطلب گفت: با مشارکت همگاني در مصرف بهينه زمينه لازم به منظور تامين جريان مستمر گاز طبيعي را فراهم خواهد نمود. محمدعلي فتح‌اله‌زاده با اشاره به شروع فصل سرما در استان افزود: با توجه به فصل سرما در استان و آغاز استفاده از وسايل گرمايشي به تمامي مشترکان عزيز توصيه مي‌گردد با نهادينه‌سازي مصرف بهينه و ايمن از گاز طبيعي علاوه بر کاهش هزينه هاي خانوار و افزايش ضريب سلامتي، هميار اين شرکت در تامين جريان مستمر گاز باشند. وي با تاکيد بر لزوم رعايت نکات ايمني در مصرف گاز ادامه داد: عليرغم اطلاع رساني و بيان مکرر نکات ايمني، سهل انگاري در بکارگيري اين نکات صدمات جبران ناپذيري را در پي داشته و منجر به مرگ تني چند از مشترکان گاز طبيعي گرديده است.

فتح اله زاده تصريح کرد: مجهز بودن هر وسيله گازسوز به يک دودکش و کلاهک H شکل و عدم استفاده از شعله اجاق گاز، براي گرم کردن آشپزخانه، عدم نصب آبگرمکن گازي در حمام يا اتاقي که بطور عادي در آن هوا جريان ندارد چرا که باعث کمبود اکسيژن شده و ايجاد خفگي مي نمايد، جلوگيري از سررفتن غذا بر روي اجاق گاز، زيرا باعث خاموش شدن شعله و نشت گاز مي گردد، از جمله نکات ايمني در استفاده از گاز طبيعي مي‌باشد. وي با اشاره به پروژه‌هاي پژوهشي شرکت گاز استان در خصوص علل اصلي بروز حادثه در بين مشترکان گاز اعلام کرد: حسب نتايج بدست آمده از بررسي تمامي حوادث ناشي از گاز طي چند سال اخير، اصليترين دليل بروز حادثه دودکش هاي غير استاندارد، توسعه غيرمجاز گاز و عدم رعايت نکات ايمني در استفاده از وسايل گرمايشي نظير آبگرمکن گازي بوده است. رئيس روابط عمومي شرکت گاز استان ضمن تشکر از همياري و همکاري مردم در ارتقاي فرهنگ مصرف بهينه و ايمن از گاز طبيعي از مشترکان گاز درخواست نمود: قبل از راه اندازي وسايل گرمايشي از صحت کارکرد تجهيزات خصوصاً دودکش هاي ايمن، اطمينان حاصل نمايند.

ايجاد ظرفيتهاي اقتصادي با زيربناي توسعه صنعت گردشگري در ميدان شهدا

مشهد – خبرنگار آفرينش

مديربازاريابي و بهره‌برداري معاونت اقتصادي ومشارکتهاي شهرداري مشهد گفت: مشهد ظرفيتهاي لازم براي بالا بردن سهم صنعت گردشگري دراقتصادشهري را دارد. شهريارآل شيخ افزود:با ايجاد جايگاههاي گردشگري درشهروراه‌اندازي تورهاي گردشگري شهري مي توانيم فضايي را براي مشهد ايجاد کنيم که از طرفي گردشگري را درشهرافزايش داده وازطرف ديگر سودآوري اقتصادي براي شهررادرپي خواهد داشت.

وي ادامه داد:درنظرداريم با حفظ اصالت ميدان شهدا ظرفيتهاي جديد فرهنگي اجتماعي وتفريحي را بارويکرد گردشگري ايجاد کنيم. وي با اشاره به هدفگذاري جاذبه‌هاي گردشگري درميدان شهدا اظهار داشت: ضمن توجه به موقعيت ويژه اين ميدان تلاش خواهيم کرد باايجاد فرصتهاي سرمايه‌گذاري و بازارچه‌هاي اطراف زمينه ارائه مارکهاي تجاري مشهد و ساير مارکهاي داخلي فراهم شود. آل شيخ گفت: در شهرهاي معروف دنيا مياديني وجود دارد که مرکز اصلي مبادلات اقتصادي شهراست وبه نوعي ويترين مارکهاي محصولات داخلي آن محسوب مي‌شود و خيلي ازجاذبه‌هاي توريستي در اين ميدانها جانمايي مي‌شوند تا سبب رونق شهر شوند. برهمين اساس معاونت اقتصادي شهرداري مشهد در نظر دارد با ايجاد موقعيت مناسب گردشگري و جاذبه‌هاي توريستي بتواند براي شهروشهرداري کسب درآمد نمايد تا به توسعه مشهد کمک کند و بتواند خدمات بهتري را به همشهريان و زائرين ارائه دهد.

چشمه اعلاي دماوند نيازمند توسعه است

دماوند - ايرج صادقعلي

سايت گردشگري چشمه اعلا که يکي از بارزترين جلوه‌‎هاي گردشگري شهرستان دماوند و استان تهران محسوب مي‌شود نيازجدي به توسعه دارد.

به گزارش خبرنگار آفرينش ،چشمه اعلاء دماوند در فاصله 3500 متري مرکز شهر دماوند، در دامنه ارتفاعات شمال غرب آن ميان يکي از دره‌هايي که آبريز از غرب به شرق امتداد دارد و به رودخانه مرکزي دماوند متصل مي‌شود واقع شده است. سر منشا حيات در اين منطقه چشمه آب گوارايي است که ضمن زايش حيات گياهي و انساني، زيبايي، طراوت و صفايي خاص به اين مکان زيباي گردشگري بخشيده است. آب اين چشمه که اعلا نام دارد از زير صخره سنگي مي‌جوشد که داراي صلابت و استحکام زيادي است و گفته مي‌شود اين چشمه که آب آن قبلا خيلي بيشتر از اين مقدار بوده مردم به آن احترام خاص مي‌گذاشتند و گرامي‌اش مي‌داشتند. محوطه پيرامون چشمه امروزه به مجموعه وسيعي تبديل شده که علاقه‌مندان به طبيعت و خستگان از زندگي شهري را هنگام غروب و روزهاي تعطيل گرد خود جمع مي‌کند و ضمن ايجاد اشتغال براي بسياري از افراد که به مسافران خدمات ارائه مي‌دهند، براي مردم نيز موجبات تنوع، طراوت و تجديد قوا را فراهم مي‌سازد. يکي از شهروندان شهر دماوند در اين‌باره مي‌گويد: بي‌شک يکي از بارزترين جلوه‌هاي گردشگري شهرستان دماوند، استان تهران و حتي کشور را مي‌توان چشمه اعلاء دماوند دانست که همواره عرصه طبيعي زيبا، باصفا و خاطره‌انگيز آن پيوند ناگسستني با اين شهرستان داشته و دارد.

سارا رجبي ادامه داد: اما اين چشمه به علت فقدان مديريت ثابت و تغييرات پياپي از سوي ادارات مربوطه رنج نابسامانيهاي بسياري را به خود ديده است.يکي از ساکنان اين منطقه که سالهاست در اطراف اين مکان گردشگري سکونت دارد، به عمده مشکلات اين مکان اشاره کرد و افزود: زماني اجتماع زباله‌هاي شهري، فقدان سرويسهاي بهداشتي، آلودگي حوضچه‌هاي مياني سايت، نبود امکانات لازم براي رفاه حال گردشگران و.... در رديف نخست کاستيهاي چشمه اعلاء محسوب مي‌شد.

تقدير از زحمات پرسنل واحدهاي امداد و حوادث اسلامشهر

اسلامشهر – محمد رضا عباسي

در مراسمي با حضور معاونين نظارت بر بهره‌برداري و مالي و پشتيباني شركت آبفاي جنوب غربي استان تهران از زحمات پرسنل واحدهاي امداد و حوادث شهر اسلامشهر تقدير شد. ماجد كياست معاون نظارت بر بهره‌برداري اين شركت در ابتداي مراسم ضمن تقدير از تلاشهاي صورت گرفته در بخش امداد و حوادث شهر اسلامشهر در طول سالهاي گذشته ضمن اشاره به برون سپاري اين بخش اظهار داشت : با توجه به تصميم مديريتي در واگذاري خدمات امداد و حوادث به بخش خصوصي كه در راستاي افزايش نحوه خدمات و كاهش مدت زمان رسيدگي به حوادث انجام شده، نوع نگاه مديريت ارشد مجموعه به تكريم نيروهاي خدوم اين بخش مي‌باشد كه مراتب تقدير و قدرداني ايشان اعلام شده است.

محمدرضا فاضلي معاون مالي و پشتيباني نيز ضمن اشاره به برون سپاري واحدهاي امداد و حوادث در شهرهاي گلستان و پرند در آينده‌اي نزديك افزود: با توجه به موقعيت و حساسيت شهر اسلامشهر اين شهر اولين شهري بود كه برون سپاري آن در دستور كار قرار گرفت. فاضلي بيان كرد: اميدواريم كه بتوانيم از تجربيات همكاران عزيز در ساير بخشها استفاده نمائيم.


 خبر 

 سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامي شهرستان کرج:

در بکارگيري افراد توانمندي‌شان مورد توجه قرار گيرد

کرج – خاکپور

حجت الاسلام حسين پيرعلي از سه ماه قبل به عنوان سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامي شهرستان کرج انتخاب شده است، وي يکي از معدود مديراني است که از دوران کودکي ساکن کرج بوده ومقاطع تحصيلي خود را در اين شهرستان پشت سرگذاشته ودر سال 66 وارد حوزه علميه شده وسپس در سال 79 تحصيلات دانشگاهي را آغاز نموده وسال 82 فارغ‌التحصيل شده است .وي در سال 1373 در وزارت فرهنگ وارشاد اسلامي مشغول بکار بوده ودر سال 74 با شکل گيري ستاد عالي کانونهاي فرهنگي، هنري مساجد وارد اين ستاد شده و همچنين در بخش فرهنگي بنياد جانبازان مشغول بکار بوده است ومي‌توان گفت در مجموع با 20 سال تجربه مديريت در بخشهاي مختلف سرانجام سکان اداره فرهنگ وارشاد اسلامي کرج را به دست گرفته است.

وي دريک گفتگوي اختصاصي با خبر نگار آفرينش به تبيين اهداف پيش رو در اين اداره پرداخته است که ماحصل آن به نظر خوانندگان مي‌رسد.

مسئوليت امانتي است که در مقابل آن بايد پاسخگو بود

سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامي کرج مهم ترين اصل در انتصاب مديران را توانمندي ذکر کرد وگفت: درانتخاب افراد در پستهاي کليدي توانمندي وشايستگيشان بايد در اولويت قرار گيرد ومسئولين محترم نبايد تحت فشارهاي سياسي به انتخابي دست بزنند که نه به نفع مردم است ونه مجموعه اي که فردي ناتوان مسئوليت اداره آن را به عهده گرفته است.

وي افزود: شايسته‌سالاري نبايد در حد شعار باقي بماند و از سوي ديگر چون ما معتقديم مسئوليت امانتي است که بايد در مقابل آن پاسخگو بود پس نبايد حب رياست سبب شود تا جايگاهي را که شايستگيش را نداريم اشغال کنيم، چرا که هدف اصلي خدمت ارزنده به مردم است وبايد اين خدمت در جايي که در حد توان وشان مااست به مردم ارائه شود.

ساختار فرهنگي زيربناي مسائل اجتماعي، اقتصادي و سياسي است

اين مسئول ساختار فرهنگي را زيربناي مسائل اجتماعي، اقتصادي و سياسي عنوان کرد واظهار داشت: با توجه ويژه به بخش فرهنگ مي توان آمار آسيبهاي اجتماعي وبه تبع آن مشکلات اقتصادي به حداقل رساند، لذا از مسئولين تقاضا دارم براي بخش فرهنگ وقت بيشتري اختصاص دهند، بنده معتقدم اگرما در حوزه فرهنگ عملکرد مناسبي داشته باشيم، بسياري از مشکلاتي که در حال حاضر گريبانگير جامعه شده است، از بين خواهد رفت.

اداره فرهنگ کرج را از حالت رخوت خارج کرديم

در ادامه حجت الاسلام پيرعلي به بيان مشکلات موجود در اداره فرهنگ وارشاد کرج پرداخت وگفت : با تشکر از زحمات کليه عزيزاني که قبل از بنده مسئوليت اداره فرهنگ وارشاد اسلامي کرج را عهده دار بودند بايد بگويم اين اداره با توجه به وظيفه کليدي که در شهرستان کرج با شرايط خاص خود دارد از بسياري جهات مظلوم واقع شده و با کمترين امکانات نقش خطيري در حوزه فرهنگ شهرستان ايفا مي‌کند به گونه اي که حتي لوازم واثاث اين اداره در شأن همکاران محترم ما نيست و لذا ناچار شديم ابتدا به وضع ظاهري اداره سامان دهيم و اداره را از حالت رخوت و سردي خارج کنيم تا کارکنان با روحيه شادابتر و انرژي بيشتري به وظايف محوله بپردازند و با کمال تاسف بايد بگويم اين اداره با طيف گسترده وظايفي که به عهده دارد تنها از يک دستگاه خودرو امانتي برخوردار بوده که آن هم با مساعدت مدير کل محترم در اختيار ما قرار گرفته است.

تلاش مي‌کنيم اداره فرهنگ وارشاد اسلامي کرج را به اصليت وجايگاه واقعي‌اش برگردانيم

وي افزود : در حال حاضر با همکاري ومساعدت ويژه آقاي ابراهيمي مدير کل محترم اداره کل، تلاش مي‌کنيم اداره فرهنگ وارشاد اسلامي کرج را به جايگاه اصلي وجايگاهي که در شان آن باشد برگردانيم و رسالت ما کار عملياتي است وسعي خواهيم کرد در مقابل امانتي که به ما واگذار شده به نحو مطلوب پاسخگو باشيم.

سه هدف مهم واولويت دار در اداره کرج تعيين شده است

سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامي کرج اهداف مهم و اولويت اين اداره را در سه محور عنوان کرد واضافه نمود: ما سه موضوع مهم بازسازي واصلاح ساختار اداري و ساماندهي مجموعه‌هاي تحت نظارت ارشاد وساماندهي موسسات فرهنگي هنري، کانونهاي آگهي وتبليغاتي، آموزشگاههاي هنري، موسيقي، سينمايي، کيوسکهاي مطبوعاتي، موسسات قرآني ، کانونهاي امور مساجد، دفاتر چاپ و نشر، ويدئو کلوپها و دفاتر مطبوعات شهرستان را در دستور کار خود داريم که اميدواريم با برنامه‌ريزيهايي که در اين زمينه شده است و قطعا به مرور مردم خوب شهرمان اثرات مثبت آن را مشاهده خواهند کرد، بتوانيم به اهداف موردنظرمان دست يابيم. در پايان اين مسئول ابراز اميدواري کرد با اختصاص وقت بيشتر مسئولين شهرستان به حوزه فرهنگ و پررنگ نمودن فعاليت اين حوزه بتوان از آمار آسيبهاي اجتماعي کاست و فرهنگ کتابخواني وارزشهاي انقلاب اسلامي را در جامعه پررنگتر نمود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته