جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/08/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 4289

رييس مجلس:
رهبر انقلاب به موقع فضاي سياسي را به مسيرصحيح هدايت کردند

صالحي:
ايران هيچ نيازي به جاسوسي از کشورهاي حاشيه خليج فارس ندارد


اسد آتش‌بس را در نطفه خفه کرد!


تهديد نتانياهو عليه رهبران فلسطيني


برتري نسبي اوباما در نظر‌سنجي‌ها

نماينده مجلس:
چادرهاي ارسالي از کشورهاي خارجي به دست زلزله‌زدگان نرسيد


يک نکته از هزاران


ميز خبر


ميز خبر


ماندگار بر جريده عالم

جلالي درواكنش به اقدام برخي نمايندگان:
آبستراکسيون و ترك مجلس غيرقانوني است

دبير ستاد حقوق بشر قوه قضائيه:
گزارش هاي حقوق بشري عليه ايران وجاهت حقوقي و قانوني ندارد


سرمقاله


حمله مخالفين مسلح براي تصرف يک فرودگاه استراتژيک سوريه

مطهري:
مجلس امر محرمانه‌اي با مردم ندارد


6 خنثي کننده مين در دهلران شهيد شدند


مخالفت مجلس با استعفاي کانديداهاي رياست‌جمهوري شش ماه پيش از انتخابات


سي سال با دانشگاه آزاد اسلامي


 رييس مجلس:
 رهبر انقلاب به موقع فضاي سياسي را به مسيرصحيح هدايت کردند 

رييس مجلس ضمن تقدير از نصايح خردمندانه مقام معظم رهبري گفت: رهبر معظم انقلاب بسيار به موقع فضاي سياسي کشور را در مسير صحيح هدايت کرد و اين واقعه نشان داد که ملت و حکمرانان در تبعيت از ولايت کمال مي‌يابند.

به گزارش خانه ملت، دکتر علي لاريجاني در نشست علني روز يکشنبه 14آبان در سخنان پيش از دستور خود ضمن تقدير از ملت ايران براي حضور بزرگداشت روز ملي مبارزه با استکبار جهاني تصريح کرد: مردم ايران با اقدام به موقع خود استقامت خود را در مقابل رفتارهاي ماجراجويانه آمريکا نشان دادند و عيان کردند که در مقابل هيمنه دروغين جباران مدرن از سپر آهنين مجاهدت برخوردارند.

وي در ادامه افزود: اين سنت علوي است که فرمود اين جامه فاخر در زندگي لباس شرافت و پس از مرگ حرير بهشت خواهد بود و ملت ايران در مکتب ولايت لباس شرافت و سرافرازي را در پناه تفکر جهادي به تن کردند و امروز اين ويژگي باعث بيداري ملت‌هاي منطقه در مقابل سياست بازي آمريکا شده است.

رئيس قوه مقننه با اشاره به حوادث اخير کشور سوريه گفت: حوادث اخير در کشور سوريه آنقدر وحشتناک و غيرانساني توسط معارضين دست‌ساز غرب با پول‌هاي کشورهاي عافيت طلب منطقه صورت گرفت که آمريکايي‌ها به خاطر افکار عمومي مجبور شدند سهم خود را از اين گروهک‌ها جدا کنند اما کيست که نداند اين گروهک‌ها با حمايت آمريکا و غرب و برخي کشورهاي منطقه دست به کشتار مردم سوريه زدند.

لاريجاني در ادامه افزود: اما واقعيت آن است که هر چه آمريکا و غرب در مسير تزريق سياسي گام نهاده‌اند در انديشه ملت‌ها ستيز آنها رنگ باخته است و شجاعت ملت‌ها افزون شده است و اميدواريم ملت سوريه از اين دجال‌هاي بي‌آبرو نجات يابد.

وي با تقدير از نصايح خردمندانه مقام معظم رهبري اظهار داشت رهبر معظم انقلاب بسيار به موقع فضاي سياسي کشور را در مسير صحيح هدايت کرد و اين واقعه نشان داد که ملت و حکمرانان در تبعيت از ولايت کمال مي‌يابند و امروز دستورات مقام ولايت بر همه روشن است.

نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي در ادامه افزود: خدمت صادقانه و بي‌ريا و بي منت در جهت رونق توليد کشور و ساماندهي وضعيت معيشت مردم و جلوگيري از بيکاري و گراني و همکاري وتعامل سه قوه در چارچوب وظايف قانوني خويش بر مدار مدارا از راه‌هاي تحقق نصايح مقام معظم رهبري است.

لاريجاني تاکيد کرد: بهره جستن از عقل جمعي براي برنامه‌ريزي توسعه و ثبات اقتصادي و آرامش سياسي و پرهيز از کشاندن اختلاف‌نظرها در مسير التهابات سياسي عمومي ضروري است زيرا کشاندن اختلاف نظرها آن هم با بهره جستن از عواطف و احساسات مردم بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب خيانت است.

رئيس مجلس شوراي اسلامي با بيان اين که انجام وظايف در چارچوب قانون فضاي لازم براي ايجاد همگرايي را فراهم مي‌کند گفت: اميدواريم انديشه‌هاي کارساز در همه قوا از راه پيروي ولايت به کمال برسد.

لاريجاني پيروي از فرامين رهبر انقلاب را عامل سعادت دانست و تاکيد کرد: مجلس تلاش خواهد کرد تا با پرهيز از مجادلات کم بهره تلاش را معطوف به حل مشکلات اساسي کشور کند و البته در اين راه که منافع ملت اقتضا دارد با کسي مسامحه و مصالحه نخواهد داشت و همه مسئولين بايد در چارچوب وظايف و اختيارات قانوني در رفع نيازهاي ملت به مجلس شوراي اسلامي پاسخگو باشند.

رئيس قوه مقننه در پايان رحلت آيت‌الله سيدکرامت‌الله ملک حسيني نماينده ولي فقيه در استان کهگيلويه و بويراحمد که از بزرگان علمي و معنوي کشور بوده را به ملت ايران و نمايندگان اين استان و مردم استان کهگيلويه و بويراحمد تسليت گفت.


 صالحي:
  ايران هيچ نيازي به جاسوسي از کشورهاي حاشيه خليج فارس ندارد 

وزير امور خارجه کشورمان هرگونه اتهام عليه ايران مبني بر جاسوسي در کويت و کشورهاي حوزه خليج فارس را تکذيب کرد و گفت: اين مساله کاملا مردود است بنابراين چه نيازي به وجود شبکه‌هاي جاسوسي است و براي چه چيزي بايد جاسوسي کنيم؟

به گزارش ايسنا، علي‌اکبر صالحي در گفت‌وگو با روزنامه‌هاي الراي العام کويت و الوطن قطر درباره سفر شيخ حمد بن خليفه آل ثاني، امير قطر به نوار غزه بيان کرد: به نظر ما اين سفر، مبارک و ميمون بوده است. به نظر مي‌رسد که اين اقدام، اقدامي به جا بوده است و الحمدلله، قطر در سال‌هاي اخير ثابت کرد که مي‌تواند نقش بزرگي در مسايل حايز اهميت در منطقه ايفا کند.

زير امور خارجه کشورمان درباره نشست مخالفان سوريه در دوحه که به منظور تشکيل دولت انتقالي برگزار مي‌شود، تصريح کرد: ما در زمان حضورمان در نيويورک طرحي را ارائه کرديم که در آن به بيان چارچوبي که مي‌توان بحران سوريه را به واسطه آن حل کرد، پرداختيم. ما برادران‌مان در عربستان، ترکيه، مصر، سوريه را در جريان اين طرح قرار داديم و با اخضر ابراهيمي هم در اين‌باره حرف زديم.

او با اشاره به بخش‌هاي اصلي اين طرح گفت: به نظر ما بهترين راه براي حل بحران سوريه، انجام گفت‌وگوهاي سوري سوري است. ديگران زمينه را براي انجام اين گفت‌وگو ميان دولت و معارضان آماده مي‌کنند اما کار اصلي به گرده سوري‌هاست که بايد بتوانند بحران را پشت سر بگذارند.

صالحي در بخش ديگري از اين مصاحبه در پاسخ به اين ادعا که برخي‌ها ايران را مشکلي در رابطه با سوريه مي‌دانند نه يک راه حل و در اين‌باره به اتهامات خود مبني بر حضور نظامي ايران در سوريه براي ايجاد بحران در اين کشور استناد مي‌کنند و مدعي هستند که ايران داوطلبان شيعي را از ايران و عراق براي دفاع از نظام بشار اسد به اين کشور اعزام مي‌کند، تصريح کرد: اگر که اين مساله درست باشد، آن‌ها دلايل‌شان را مطرح کنند و اين افراد را که گفته مي‌شود داوطلبانه در سوريه مي‌جنگند، را به ما تحويل دهند. در هر حال ما در چالش با غرب به سر مي‌بريم . همان‌طور که بيش از چند بار مطرح کردم آن‌ها حتي اگر که مي‌توانستند ايران را مسوول سونامي معرفي مي‌کردند که در اندونزي به وقوع پيوست. ما به اين گونه اتهام‌ها عادت کرديم.

وزير امور خارجه کشورمان درباره کشف شبکه‌هاي جاسوسي که گفته مي‌شود در تعدادي از کشورهاي منطقه شناسايي شدند که به نفع ايران فعاليت داشتند، گفت: اين مساله کاملا مردود است. چه نيازي به وجود شبکه‌هاي جاسوسي وجود دارد و ما بايد براي چه چيزي جاسوسي کنيم؟ زماني که صدام به کويت حمله کرد در ضعيف‌ترين حالت خود بود اما ما چطور با کويتي‌ها رفتار کرديم. ما قلب‌هاي‌مان را به سوي کويتي‌ها گشوديم و به آن‌ها کمک کرديم. اگر که قصد انجام اين کار و جاسوسي عليه آن‌ها را داشتيم در آن زمان انجام مي‌داديم که آن‌ها وضعيت ضعيفي داشتند. بنابراين چرا بايد اساسا به جاسوسي عليه کويت يا هر کشور ديگري نياز داشته باشيم، چه چيزي را به دست خواهيم آورد. آيا مي‌خواهيم انقلاب کنيم؟ ما خواهان ايجاد امنيت و ثبات در اين کشورها هستيم و معتقديم که اين مساله به نفع ما و به نفع همه خواهد بود. هم‌چنين اين اجماع از سوي همگان وجود دارد که خليج‌فارس شريان اصلي زندگي براي ايران و همسايگانش است.

صالحي درباره بازرسي طرف عراقي از هواپيماهاي ايراني که به مقصد سوريه پرواز مي‌کنند، گفت: اين سوال را بايد از دولت عراق پرسيد. طبيعتا ما از اين مساله ناراحت هستيم. طرف عراق اين مساله را مي‌داند و اميدواريم که برادران عراقي اين مساله را بيش‌تر درک کنند.

او در پاسخ به اين سوال که عراق منطقه‌اي تحت نفوذ ايران به شمار مي‌رود و با وجود اين مساله آيا شما نمي‌توانيد اين تصميم را تغيير دهيد؟ اظهار کرد: اگر که سخن شما درست باشد اين اقدام آن‌ها متناقض با واقعيت است چگونه ممکن است که عراق منطقه‌اي تحت نفوذ ما باشد و با اين وجود به بازرسي از هواپيماهاي ما بپردازد.


  اسد آتش‌بس را در نطفه خفه کرد! 

ايسنا: وزير امور خارجه آلمان با تاکيد بر لزوم برقراري صلح فراگير در منطقه اعلام کرد، آمريکا شريک مهم اتحاديه اروپا در "برقراري امنيت و ثبات جهاني" است.

به گزارش سايت اينترنتي النشرة، گوئيدو وستروله، وزير امور خارجه آلمان در مصاحبه‌اي مطبوعاتي نسبت به تاثيرات منفي و خطرات ادامه درگيري‌هاي سوريه بر کشورهاي منطقه هشدار داد. وي همچنين بر ادامه تلاش‌ها براي يافتن راهکاري سياسي و مسالمت‌آميز جهت حل و فصل بحران سوريه تاکيد کرده و از مخالفان سوري خواست تا براي ايجاد وحدت بيشتر تلاش کنند. وزير امور خارجه آلمان در ادامه اظهارات مداخله‌جويانه خود در خصوص سوريه مدعي شد: متاسفانه آتش‌بس اعلام شده توسط اخضر الابراهيمي، فرستاده مشترک سازمان ملل و اتحاديه عرب در سوريه، به رغم تلاش‌هاي الابراهيمي محقق نشد چراکه نظام سوريه آتش‌بس اعلام شده را در نطفه خفه کرد.


 تهديد نتانياهو عليه رهبران فلسطيني 

مهر: در ادامه تلاش‌هاي رژيم صهيونيستي براي جلوگيري از عضويت فلسطين در سازمان ملل، نخست‌وزير اين رژيم تهديد کرد، در صورت رفتن رهبران فلسطيني به سازمان ملل، گزارش مربوط به قانوني بودن شهرک‌سازي‌ها در کرانه باختري را تاييد مي‌کند.به گزارش روزنامه فلسطيني القدس، بنيامين نتانياهو، نخست وزير رژيم صهيونيستي طي سخناني هشدار داد: در صورتي که رهبران فلسطيني بخواهند براي ارائه درخواست‌شان جهت دستيابي فلسطين به سمت کشور غيرعضو در سازمان ملل به اين سازمان بروند، ما نيز گزارش مربوط به قانوني بودن شهرک‌سازي‌ها در کرانه باختري را تاييد خواهيم کرد.

پايگاه عبري "واللا" در اين خصوص نوشت: نتانياهو در حال حاضر از سوي اعضاي حزب ليکود و شهرک‌نشينان براي تصويب گزارش مربوط به قانوني بودن شهرک‌سازي‌ها تحت فشار است.


  برتري نسبي اوباما در نظر‌سنجي‌ها 

ايلنا: نظر‌سنجي‌هاي جديد نشان مي‌دهند که باراک اوباما از يک برتري نسبي در تمامي ايالت‌هاي محل رقابت انتخاباتي از جمله فلوريدا و اوهايو نسبت به ميت رامني برخوردار است.

به گزارش خبرگزاري شينهوا، بنا بر نظر‌سنجي‌ انجام شده از سوي شبکه خبري ان بي سي، وال استريت ژورنال و ماريست پلز، باراک اوباما نسبت به ميت‌رامني، رقيب جمهوري‌خواه خود شش امتياز برتري دارد و 51 درصد راي‌دهندگان به باراک اوباما و 45 درصد راي‌دهندگان به ميت‌رامني راي داده‌اند. ارقام اين نظرسنجي نسبت به نظر‌سنجي‌هاي ماه گذشته هيچ تغييري نکرده‌اند.

در ايالت فلوريدا نيز باراک اوباما از حمايت 49 درصد راي‌دهندگاه برخوردار است در حالي که ميت رامني 47 درصد را در اختيار دارد. اين ارقام نيز به طور نسبي از ماه اکتبر تا کنون تغيير نکرده و باراک اوباما و ميت‌رامني هرکدام به ترتيب در اين ماه از 48 و 47 درصد آرا برخوردار بوده‌اند.


 نماينده مجلس:
 چادرهاي ارسالي از کشورهاي خارجي به دست زلزله‌زدگان نرسيد 

نماينده مردم اهر و هريس در مجلس نهم با بيان اين که هنوز چادرهاي ارسالي کشورهاي خارجي به دست زلزله‌زدگان نرسيده است،اعلام کرد: در حالي که يک هزار واحد مسکوني ساخته شده، مدعي هستند 3 هزار واحد در مناطق زلزله زده احداث شده است.عباس فلاحي باباجان در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به کاهش دماي هوا در استان آذربايجان شرقي و وضعيت بد مردم مناطق زلزله‌زده، گفت: علي‌رغم کاهش دما هنوز مردم روستاهاي اطراف همچنان بدون سرپناه شب‌هاي سرد را در چادرها سپري مي‌کنند.

نماينده مردم اهر و هريس در مجلس نهم ضمن انتقاد از اين‌که مسئولان به وعد‌ه‌هاي خود در زمينه اسکان مردم زلزله زده عمل نکرده‌اند، اعلام کرد: روستاهاي اين منطقه که در نزديکي کوهستان قرار دارند در شرايط بدي هستند.وي با اشاره به بازديدي که از منطقه داشته است، گفت: شهر اهر خسارت زيادي ديده است اما در روستايي مثل کلهر که 70 خانه خراب شده است اکثراً اقشار کم درآمد هستند و در شرايط بدي زندگي مي‌کنند.

عضو کميسيون عمران مجلس نهم گفت: در يکي از روستاهاي منطقه مادري که کرو لال بود از يک کودک بيمار بدون سرپناه نگهداري مي‌کرد. فلاحي باباجان با بيان اين‌که در شهرستان اهر هنوز آواربرداري انجام نشده است، تصريح کرد: تلاش‌هايي صورت گرفته اما کافي نبوده است.

وي با بيان اين‌2200 کانکس در منطقه توزيع شده است، گفت: متأسفانه برخي آمارهاي اعلام شده در اين بخش دروغ و براي دلخوشي مردم است. برخي مسئولان سعي مي‌کنند اقدامات صورت گرفته را 2 تا 3 برابر اعلام کنند.فلاحي باباجان تصريح کرد: اين‌که مي‌گويند کار تمام شده تنها بهانه اي است براي اين که خودشان را براي خروج از منطقه آماده کنند.

عضو کميسيون عمران مجلس نهم با بيان اين‌که هنوز مردم در چادرها زندگي مي‌کنند، گفت: مسئولان و رسانه هايي که باور ندارند مي‌توانند از منطقه بازديد کنند و وضعيت زندگي مردم را در روستاها از نزديک ملاحظه کنند.نماينده مردم اهر و هريس در مجلس نهم ضمن ابراز نگراني از وضعيت زندگي روستاييان زلزله زده اعلام کرد: هيچ کدام از چادرهايي که کشورهاي خارجي هديه دادند به دست مردم نرسيده است.


 يک نکته از هزاران 

وزارت بهداشت اعلام كرد: داروهاي کمياب به هيچ وجه صادر نمي‌شوند و مردم براي پيداکردن داروهاي کمياب مي‌توانند با شماره 1490 تماس گرفته و داروهاي مورد نياز خود را پيگيري و تهيه کنند.

خبرنگارما درطي تماس هاي مكرر توانست با اين شماره تماس حاصل كند، اما هيچ بخشي براي تهيه و يا پيگيري داروهاي كمياب درنظر گرفته نشده است و بيشتر به يك بخش راهنمايي در زمينه اطلاعات دارويي شباهت دارد.

اميدواريم دغدغه بيماران نيازمند به داروهاي كمياب در وضعيت فعلي بيشتر مورد توجه مسولان قرار گيرد.


 ميز خبر 

سوال از رييس‌جمهور به دفتر وي ارسال شد

يک عضو هيات رييسه مجلس شوراي اسلامي که مسئوليت پيگيري سوال از رييس‌جمهور در مجلس را بر عهده دارد از ارسال سوال از رييس‌جمهور به دفتر وي پيش از پايان جلسه علني مجلس خبر داد.عليرضا منادي سفيدان در گفت‌وگو با ايسنا، با تاکيد بر پايبندي هيات رييسه مجلس به اجراي آيين‌نامه داخلي، اظهار کرد: متاسفانه برخي افراد مصاحبه‌هايي کرده‌اند که سوال به عدد نرسيده، اين کم‌لطفي بود و ما انتظار نداشتيم حرف‌هاي غيرواقعي بزنند. من مامور سوال هستم و کساني که در اين باره مسئوليت ندارند حق اظهارنظر هم ندارند.اين عضو هيات رييسه مجلس تاکيد کرد: ‌سوال از رييس‌جمهور به عنوان حق مجلس که در راس امور است نبايد زير سوال برود و واقعيت‌هاي محرز بايد در نظر گرفته شود.

وي با اشاره به قرائت سوال از رييس‌جمهور در جلسه علني روزگذشته، خاطرنشان کرد: سوال از رييس‌جمهور 76 امضا داشت البته با 77 امضا قرائت شد که ظاهرا يک نفر اسمش دو بار آمده بود اما تمام قوانين مربوطه در مورد سوال اجرا شده است و امضاها کاملا درست و قانوني است. به گفته منادي سفيدان، طبق آيين‌نامه داخلي مجلس، رييس‌جمهور پس از ارسال سوال به وي، يک ماه فرصت دارد براي پاسخگويي به سوال نمايندگان در مجلس حضور يابد.

شبکه هاي ايران با ماهواره روسيه به پخش جهاني بازگشتند

پس از چند هفته از قطع پخش ماهواره اي شبکه هاي تلويزيوني ايران از ماهواره اروپايي "يوتل ست" ، شبکه هاي ايراني با سوييچ شدن به ماهواره روسيه به پخش جهاني بازگشتند.به گزارش عصر ايران به نقل از وب سايت "jewish press" 19 شبکه ماهواره اي ايران از جمله شبکه هاي "جام جم 1 و 2" (IRIB 1-2 )، "شبکه خبر" و تلويزيون" iFilm" به زبان فارسي و کانال عربي "کوثر" و شبکه هاي "سحر TV1 "و "سحر TV 2" و شبکه انگليسي زبان "پرس تي وي" از اين به بعد از طريق ماهواره هاي روسيه پخش جهاني خواهند داشت.همچنين يازده راديوي دولتي ايران نيز به 30 زبان از طريق اين ماهواره ها قابل دريافت خواهد بود.ماهواره يوتل ست ماه گذشته با ادعاي اينکه ايران بر روي امواج اين ماهواره پارازيت مي فرستد و نيز به بهانه تحريم هاي اتحاديه اروپا عليه ايران ، پخش جهاني 19 شبکه ماهواره اي ايران از روي اين ماهواره را قطع کردند.

جمهوري اسلامي ايران به اين اقدام يوتل ست اعتراض کرده و آن را حرکتي در راستاي قطع صداي مخالفان نظام سلطه دانسته است.پيشتر دولت روسيه پس از قطع پخش شبکه هاي سوريه از ماهواره هاي نايل ست و عرب ست ، امکان پخش شبکه هاي ماهواره اي اين کشور از طريق ماهواره روسيه را فراهم کرده بود.

خودداري سوچي از موضعگيري درباره خشونت‌ها عليه مسلمانان ميانمار

آنگ سان سوچي، رهبر مخالفان ميانمار ضمن درخواست شکيبايي در مقابل خشونت‌هاي قومي در غرب اين کشور از ارائه هرگونه موضعي در مورد اين خشونت‌ها خودداري کرده است.به گزارش ايسنا، خشونت‌ها عليه مسلمانان روهنجيا منجر به فرار دهها هزار تن از آنها از خانه‌هايشان شده است.براساس گزارش‌هاي تاييد شده نزديک به 90 تن در درگيري‌هاي اخير قومي در ايالت راخين جان خود را از دست داده‌اند.آنگ سان سوچي گفته است که هر دوطرف درگيري از اين خشونت‌ها صدمه ديده‌اند و وي در جايگاهي نيست که جانب يکي از طرفين را بگيرد.سوچي به شبکه خبري بي.بي.سي گفته است که بدون بررسي ريشه اين مشکلات از نفوذش در اين خصوص استفاده نمي‌کند.سازمان ديده‌بان حقوق بشر چندي پيش از سوزانده شدن 800 خانه و "خانه قايقي" و مجموعا 35 هکتار از شهر کيوکپيو واقع در ايالت راخين در جريان خشونت‌هاي اخير خبر داد.به گفته اين سازمان حقوق بشري مستقر در آمريکا، بيشتر آسيب ديدگان دور جديد خشونت‌ها، مسلماناني هستند که از سوي بودايي‌هايي که آنان را "غيرميانماري" مي دانند مورد حمله قرار گرفته‌اند.

کشتي هاي جنگي روسيه به آب هاي ايران مي آيند

تعدادي از کشتي هاي جنگي نيروي دريايي روسيه قصد دارند به بنادر ايران در درياي خزر بيايند.به گزارش عصر ايران به نقل از سايت خبري دولتي آر تي روسيه، کشتي هاي جنگي ناوگان نيروي دريايي روسيه در درياي خزر قصد دارند در سال 2013 با سفر به جنوب درياي خزر در يکي از بنادر شمالي ايران، پهلو بگيرند.درياسالار"سرگي اليکمينسکي" فرمانده ناوگان نيروي دريايي روسيه در درياي خزر با اعلام اين مطلب گفت: اميدوارم کشتي هاي جنگي ما بتوانند در سال آينده ميلادي از ايران ديدار کنند.زمان دقيق اين سفر اعلام نشده است.وي افزود: نخستين سفر کشتي هاي جنگي شوروي سابق به آب هاي ايران در سال 1972 (قبل از انقلاب اسلامي ايران) روي داد. آخرين سفر هم مربوط به سال 2007 بود. ما تمايل داريم از نيروي دريايي ايران آگاهي پيدا کنيم به ويژه که اين نيرو در حال توسعه است.اين مقام ارشد نيروي دريايي روسيه ادامه داد: هم اکنون رابطه اي ميان دو نيروي دريايي روسيه و ايران وجود ندارد. اميدوارم چنين رابطه اي در آينده به وجود بيايد.روسيه هم اکنون داراي قوي ترين ناوگان نيروي دريايي در درياي خزر است. نيروي دريايي روسيه از 4 ناوگان به نام هاي درياي شمال، اقيانوس آرام، بالتيک، درياي سياه و يک ناوگان کوچک به نام "درياي خزر" تشکيل شده است.ناوگان کوچک درياي خزر در سال 1722 به دستور پتر کبير ايجاد شد و مرکز فرماندهي آن در بندر آستاراخان قرار دارد.

اولاند: فرانسه مخالف بي‌ثباتي لبنان است

رئيس‌جمهوري فرانسه در جريان سفر خود به بيروت گفت كه كشورش با تلاش‌ها براي ايجاد بي‌ثباتي در لبنان مخالف است. به گزارش ايلنا به نقل از رويترز، «فرانسوا اولاند» در كنفرانس مطبوعاتي مشترك با «ميشل سليمان» رئيس‌جمهوري لبنان گفت كه مي‌خواهم به افرادي كه از ايجاد بي‌ثباتي در لبنان سود مي‌برند، يادآوري كنم كه فرانسه با اين تلاش‌ها مخالف است چرا كه لبنان نمونه‌اي از اتحاد و يكپارچگي به شمار مي‌رود. اولاند بعد از لبنان عازم عربستان سعودي ‌مي‌شود. وي قرار است در جريان سفر به عربستان با «عبدالله بن عبدالعزيز» پادشاه اين كشور در جده ديدار كند. منابع خبري اعلام كرده‌اند كه رايزني درباره روابط دوجانبه و وضعيت سوريه از مهمترين محورهاي گفت‌وگوي اولاند با پادشاه عربستان است.


 ميز خبر 

حماس لغو مصونيت قانوني محمود عباس را خواستار شد

جنبش مقاومت اسلامي فلسطين "حماس" تاکيد کرد که کسي که از حق بازگشت چشم پوشي کند، بايد از نمايندگي و رهبري ملت فلسطين نيز چشم پوشي و استعفا کند، در غير اين صورت ملت فلسطين هرگز وي را نماينده خود نمي‌دانند، مگر اينکه اظهارات خود را پس گرفته و از ملت و مقاومت عذرخواهي کند.

به گزارش ايسنا، حماس در واکنش به اظهارات خطرناک محمود عباس، رئيس تشکيلات خودگردان فلسطين که حق ملت فلسطين در زمينه بازگشت و مقاومت مسلحانه را زير سوال برد، طي بيانيه‌اي خاطرنشان کرد: آشتي ملي و سند وفاق ملي فلسطين و مواضع گروه‌ها و جريان‌هاي مردمي بر حق بازگشت و مقاومت مسلحانه تاکيد دارند، به همين خاطر عباس با اظهارات خود از اجماع ملي فلسطين تخطي کرده و سخنانش تنها بيانگر موضع شخصي وي است، زيرا حق بازگشت، حقي فردي و جمعي است و هيچ شخصي با هر جايگاهي هم که داشته باشد نمي‌تواند از اين حق مقدس چشم پوشي کند.


 ماندگار بر جريده عالم  

ضميمه 3 :

ادامه سخنراني عاليجناب دکتر عبدالله جاسبي

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي، رياست شوراي اجرايي FUIW

در اجلاس افتتاحيه يازدهمين شوراي اجرايي اتحاديه

دانشگاه شارجه، امارات متحده عربي، 27 تا 29 مارس 2006

قسمت پانزدهم

از جمله اين فناوري هاي نوين ومورد نياز را مي توان به شرح زير نام برد:

سيستم هاي آب شيرکن، انرژي هسته اي و همجوشي هسته اي، بيوتکنولوژي و نانو تکنولوژي و نظاير آنها . ما نبايد اين مسئله را فراموش نماييم که بسياري از منابع زيرزميني کره خاکي ما در اختيار مسلمانان مي باشد. بنابراين برنامه ريزي هاي ما بايد در جهتي باشد که بتوانيم ازاين منابع خداداد طبيعي نهايت استفاده را بنماييم.

در خاتمه عرايضم، مايلم پيشنهادات را در جهت تقويت و فرهنگ امت اسلامي ارائه نمايم و اميدوارم اين نشست فتح بابي براي داشتن سيستم آموزشي بهتر در خدمت نسل هاي جوان تر باشد. مصوبات نشست هاي پيشين نيازمند بازبيني هستند وهمچنين به تصويب قوانين جديد همراه با اجراي آنها احتياج داريم.

اين پيشنهادات عبارتند از:

- ايجاد ارتباط نزديک تر ميان کشورهاي اسلامي، تسهيل سفرها، تبادل اساتيد و دانشجويان و ملاقات هاي آنها به همراه ارائه امکانات اقامتي و تسهيلات علمي ديگر دانشگاه هاي عضو اتحاديه.

- يکپارچگي مسلمانان براي هدف مشترک کسب علوم و فن آوري هاي نوين.

- تقويت پايه هاي افکار عقيدتي جوانان مسلمان براي جلوگيري از اختلاف نظر ها و سوء تفاهمات در ميان مسلمانان.

- ارائه بورس هاي تحصيلي به دانشجويان مستعد ازميان کشورهاي مختلف اسلامي براي مطالعه در رشته هاي جديد، طبق اصول فن آوري هاي نوين.

- ظرفيت سازي براي استفاده بهينه از پتانسيل هاي موجود.

- برنامه ريزي براي طراحي مواد درسي رشته هاي مورد نياز براي جوامع اسلامي.

- ازبين بردن فاصله موجود ميان کشورهاي صنعتي و ملل اسلامي ازطريق تکيه واعتماد به استعدادهاي کشورهاي اسلامي.

- ايجاد جامعه اسلامي واحد ازطريق علوم پيشرفته و تبادل اطلاعات ميان دانشگاه هاي اسلامي .

درپايان به عرض مي رسانم که در پاسخ به اهانت اخير رسانه هاي غربي به مقدسات اسلامي، جمهوري اسلامي ايران سال جاري را سال پيامبر اعظم نامگذاري نموده است ودراين خصوص دانشگاه آزاد اسلامي قصد برگزاري کنفرانس بين المللي را در نوامبر 2006 دارد تا ازاين طريق پرتو بيشتري بر زندگي پيامبر عزيز بيفشانيم.

اينجانب ازاين طريق، رسماً ازتمامي اساتيد، محققان و پژوهشگران دعوت مي نمايم تا نسبت به ارسال مقالات مربوطه به دبيرخانه کنفرانس يا دبيرخانه اتحاديه دانشگاه هاي جهان اسلام اقدام نمايند.

پوستر هاي همايش در همين مکان قابل دسترسي بوده واين کنفرانس مي تواند به مثابه پيام محکم اتحاد مسلمانان در دنيا باشد.

باتشکر

والسلام عليکم ورحمت اله وبرکاته

ضميمه 4

سخنراني عاليجناب دکترعبدالعزيز عثمان التويجري

مديرکل سازمان آموزشي علمي وفرهنگي ( ISESCO) ودبيرکل(FUIW)

اجلاس افتتاحيه شوراي اجرايي FUIW

دانشگاه شارجه، کشور امارات متحده عربي، 27 تا 29 مي 2006

الحمدالله والصلاه والسلام علي رسول الله، وعلي آله و اصحابه

عاليجناب رياست کنفرانس مجمع عمومي اتحاديه دانشگاه هاي جهان اسلام

عاليجناب رياست شوراي اجرايي اتحاديه دانشگاه هاي جهان اسلام

عاليجنابان

خانم ها و آقايان

السلام عليکم و رحمت اله و برکاته

اينجانب علاقه مند بودم که با شما در مذاکرات اجلاس يازدهم شوراي اجرايي اتحاديه دانشگاه هاي جهان اسلام حضور داشته و شرکت مي کردم، که به خاطر شرايط غيرمنتظره امکان پذير نشد.

من اين فرصت را غنيمت مي شمرم که ستايش هاي قلبي خودم را نسبت به عاليجناب شيخ دکتر سلطان بن محمد القاسمي، عنصر شوراي عالي و حاکم شارجه به خاطر حمايت بي دريغ که هم به سازمان آموزشي، علمي و فرهنگي وهم به اتحاديه دانشگاه هاي جهان اسلام نموده است ابراز دارم. ازخداوند بزرگ به خاطر اعمال برجسته او تقاضاي پاداش مي نمايم.

اينجانب هم چنين به کمک عاليجناب دکتر اسماعيل البشري، رئيس دانشگاه شارجه و رئيس سومين مجمع عمومي اتحاديه که برگزاري اين اجلاس را دريکي از باشکوه ترين دانشگاه هاي جهان اسلام که يک مدل براي جهان اسلام مي باشد يعني دانشگاه شارجه تقديم کرده است، اعتراف مي نمايم.


 جلالي درواكنش به اقدام برخي نمايندگان:
  آبستراکسيون و ترك مجلس غيرقانوني است 

يک عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با تاکيد به اينکه جمهوري اسلامي غني‌سازي 20 درصد را متوقف نکرده است، گفت: غني‌سازي 20 درصد براي تامين سوخت راکتور تهران انجام مي‌شود که ما آن را جزو حقوق خود مي‌دانيم.

به گزارش ايسنا، کاظم جلالي در حاشيه جلسه علني ديروز مجلس در جمع خبرنگاران گفت: جمهوري اسلامي غني‌سازي 20 درصد براي تامين سوخت راکتور تهران را انجام داده است که اين موضوع را به مجامع بين‌المللي و نهادهاي مسئول همچون آژانس بين‌المللي هسته‌يي اعلام کرده است و ما غني‌سازي را جزو حقوق خود مي‌دانيم.

وي افزود: با توجه به کارويژه‌اي که راکتور تهران بخصوص در امور پزشکي دارد اساسا غني‌سازي 20 درصد داراي کاربرد پزشکي، صلح‌آميز و استفاده سوخت راکتور تهران انجام مي‌شود.

رييس فراکسيون اصولگرايان رهروان ولايت در ادامه در پاسخ به پرسشي در خصوص اينکه به گفته برخي از اعضاي فراکسيون اصولگرايان، هيات رييسه مي‌توانست امضاکنندگان سوال از رييس‌جمهور را منصرف کند، گفت: در مورد هيات رييسه بايد اعضا پاسخ دهند اما طبق اطلاعي که بنده دارم حجم زيادي از نمايندگان براي اعلام وصول شدن سوال از رييس‌جمهور فشار آوردند، ضمن آنکه خود سوال از رييس‌جمهور مدت‌هاست که به کميسيون‌ها براي بررسي ارجاع شده است.

جلالي با بيان اينکه حاشيه‌سازي و ايجاد بلوا در خصوص ايفاي نقش و وظيفه نمايندگي جاي سوال دارد، گفت: چرا برخي از دوستان حتي در درون مجلس هم هميشه قانون را به ضرر مجلس و نمايندگان تصويب مي‌کنند، اينها مشکلي بود که در گذشته و در ادوار مجلس شاهد بوديم به طوري که هميشه آيين‌نامه داخلي و مسائل مربوط به وظايف و تکاليف به ضرر نماينده و به نفع ساير دستگاه‌ها تفسير مي‌شد، اين رويکرد غلط است.

وي با بيان اينکه سوال از رييس‌جمهور را امضا نکرده است،‌گفت: من دخالتي در اين رابطه نداشتم اما سوال از رييس‌جمهور را حق نمايندگان مي‌دانم، با اين پيش زمينه چنين سوال مي‌تواند در جو آرام، بسيار مودبانه و با صيانت از حقوق ملت تفسير شود.

رييس فراکسيون رهروان ولايت در پاسخ به پرسش ديگري در خصوص بيان اظهارنظرهايي از سوي نمايندگان همچون کوچک‌زاده بعد از ترک جلسه مجلس، گفت: بنده در مورد افراد نمي‌توانم اظهارنظر کنم چرا که هر کسي بر اساس وظيفه‌اش عمل و فکر مي‌کند ولي به نظر بنده بهتر است که جو مجلس را در فضاي آرام نگه داريم چون همه با هم برادريم و مجلس ما مجلسي اصولگراست و بر اساس اخلاق اسلامي و قانون مي‌تواند به وظايف خود عمل کند.

جلالي در واکنش به اين سوال که گفته مي‌شود قرار بود فراکسيون اصولگرايان آبستراکسيون انجام دهد، گفت: آبستراکسيون کار درستي نيست؛ نمايندگان وظايف خود را انجام مي‌دهند و قرار نيست ما در وظايف نمايندگي همديگر را مورد تهديد قرار دهيم و يا مجلس را از اکثريت بيندازيم.

وي با بيان اينکه سوال و استيضاح وزرا و يا سوال از رييس‌جمهور که يکي از نمادهاي دموکراتيک کشور است، گفت: اين سوال مي‌تواند در فضاي دوستانه و منطقي و اخلاقي مطرح شود.


 دبير ستاد حقوق بشر قوه قضائيه:
 گزارش هاي حقوق بشري عليه ايران وجاهت حقوقي و قانوني ندارد 

دبيرستاد حقوق بشر درادامه درباره، گزارش هاي منتشره واعلام شده از سوي گزارشگر ويژه سازمان ملل در مورد وضعيت حقوق بشر درايران گفت: اين گزارش ها بدون اهميت و خالي از بار فني وحقوقي است.

به گزارش ايسنا، لاريجاني افزود: گزارش احمد شهيد بطور کامل غيرحرفه‌اي و مبتني بر اطلاعاتي است که توسط رسانه هاي غربي عليه ايران تبليغ و انتشار داده مي شود.

وي اظهارکرد: متاسفانه گزارش هاي احمد شهيد به عنوان گزارشگر سازمان ملل حاوي ادعاهاي تکراري و مطالب کفرآميزو زشت است که احکام اسلامي را مورد حمله شديد خود قرار داده و به صورت وقيحانه از توهين به پيامبراسلام نيزحمايت کرده است.

به گفته لاريجاني اين گزارش تصنعي و به دور از واقعيات جامعه ايران تهيه شده و ادعاهاي گزارشگر فاقد سنديت و وجاهت حقوقي و قانوني است.

دبيرستاد حقوق بشر اين گزارش را بخشي از تبليغات غرب عليه ملت و جمهوري اسلامي ايران دانست و گفت: ستادحقوق بشر قوه قضاييه جمهوري اسلامي ايران، گزارش هاي منتشره از سوي احمد شهيد و يا هرگزارش ديگري که عليه ايران در صحنه جهاني مطرح مي شود، با دقت پاسخ مي‌دهد و به مجامع عمومي وبين المللي اعلام مي کند.

لاريجاني تصريح کرد: جمهوري اسلامي ايران در اين راستا بسيار استوار است و نظام اسلامي ايران محکم تر از آن است که گزارش هايي از اين دست، شائبه‌اي در آن ايجاد کند.

وي گفت: بر اساس آيين‌نامه شوراي حقوق بشر که مربوط به نحوه تهيه گزارش توسط گزارشگران سازمان ملل متحد است، گزارش بايد حاوي مشخصاتي مبتني بر رعايت اصول بي‌طرفي، مستند بودن ادعا‌ها، پرهيز از سياسي کردن آن و مبتني بر تخصصي و فني بودن گزارش باشد که متاسفانه در اين گزارش نه تنها اصول اوليه بر حسب مقررات و رويه‌هاي بين‌المللي رعايت نشده بلکه محتواي گزارش نيز حاوي مطالب تکراري و مغرضانه بوده و کاملا سياسي است.

دبيرستاد حقوق بشر قوه قضائيه ايران، از احمد شهيد به عنوان هنرپيشه رسانه‌هاي غربي و ضدجمهوري اسلامي ياد کرد و گفت: او بهتر است به جاي فکر بازديد از زندان‌هاي ايران براي درک زير پاگذاشتن حقوق بشر ، در واشنگتن، پاريس و لندن بگردد.

لاريجاني توصيه کرد: بازديد شهيد از ايران و يا زندان‌هاي جمهوري اسلامي، دخالت در تشکيلات قضايي و سوء استفاده است و ايران هرجا احساس کند که افراد قصد سوء استفاده دارند، هرگز اجازه نخواهد داد.

وي در پايان اظهارتش گفت: زندان‌هاي ايران در سال‌هاي اخير توسط هيات هايي از ايران و نيز خارج از کشور مورد بازديد قرار گرفته است و تشکيلات قضائي به هيچ نهاد جهاني اجازه سوء برداشت نخواهد داد.


 سرمقاله 

 اوباما يا رامني؟

علي رمضاني

اكنون پس از پايان مناظره هاي رقابت‌هاي انتخاباتي بين رامني و اوباما مردم ايالات متحده امريكا و جهان منتظر هستند تا رئيس جمهور نوين امريكا از بين دو نامزد حزب دمكرات و حزب جمهوريخواه انتخاب شود. در اين بين اگر به مهمترين متغيرهاي كنوني براي انتخاب هر يك از دونامزد در انتخابات فرارو نظر داشته باشيم بيش از هر امري بايد به متغيرهاي داخلي و وضعيت اقتصاد در اين كشور اشاره كرد. در اين بين هر چند اكنون با توجه به اينكه اوباما در مسند رياست جمهوري نشسته است از شانس بيشتري برخوردار است اما انتقادهاي رامني نيز مي تواند زمينه ساز شكست وي گردد. در اين بين جدا از شهرونداني كه به طور سازماني يا طرفدار جمهوري خواهان يا دمكرات ها هستند و كساني كه راي نمي دهد ( حدود 35 درصد از جمعيت) گروه سومي كه داراي راي متغير هستند مي توانند بيشترين تاثير را در انتخاب رامني يا اوباما داشته باشند. در اين حال اگر نگاهي به وضعيت كنوني داشته باشيم بايد گفت متغير اقتصاد نقش مهمي در انتخابات دارد و عملكرد اوباما در بيكاري، تورم و.. نقش مهمي در انتخابات كنوني دارد. گذشته از اين نيز نقش مهاجران و اقليت هاي قومي و مذهبي در پيروزي احتمالي اوباما مهم است . چرا كه اگر اقليت يهودي (كه داراي آراي بسيار است) به سمت رامني رود عملا اوباما از قدرتش در پيروزي دوباره كاسته ميشود در اين حال هر چند اوباما مي تواند روي راي اقليت اسپانيايي تبار و اقليت آفريقايي تبار حساب ويژه اي بگشايد اما آسيايي تبارها همچنان در شرايط نامشخصي قراردارند. گذشته از اين در سطح سياست خارجي هم هر چند به نگاه بسياري اوباما در سياست خارجي خود موفق بوده و نفوذ و امتيازات فراواني به دست آورده است اما همچنان زير انتقاد جمهوري خواهان قراردارد. در اين ميان اگر به تمام دلايل و متغيرهاي دخيل در انتخابات نگاه كنيم از يك سو بايد گفت معمولا در بيشتر موارد نامزدهايي كه در كاخ سفيد حضور داشته اند شانس بيشتري در پيروزي داشته اند و از سويي ديگر نيز وضعيت كنوني داخلي امريكا و نوع واكنش دمكرات ها در بحران هايي نظير سندي عملا شانس اوباما را در انتخابات به حد زيادي بالا نبرده است. در اين حال اگر به فرداي انتخابا امريكا بنگريم بايد گفت با توجه به شانس هاي موجود حتي احتمال كشيده شدن انتخابات به دادگاه هم همانند دوران بوش پسر وجود دارد. در اين بين هر چند جهان كنوني و بسياري از كشورهاي ديگر عملا خواهان برنده شدن اوباما هستند و نظر سنجي ها نيز بيانگر استقبال بيشتر شهروندان جهان از اوباما است اما نوع تاثير گذاري متغيرهاي داخلي در انتخابات امريكا بيش از هر زماني در انتخابات كنوني سرنوشت ساز است چه اينكه با توجه به نوع رقابت نفس گير دو نامزد و تاثير متغير رسانه در انتخابات امريكا هر چند پيروزي اوباما مورد مطلوب بسياري در خارج از جمله بسياري از ايرانيان است اما به طور قطع نمي توان از پيروزي اوباما سخن گفت.


  حمله مخالفين مسلح براي تصرف يک فرودگاه استراتژيک سوريه 

هم‌زمان با نشست مخالفان سوريه در دوحه منابع وابسته به مخالفان اين کشور از حمله ارتش آزاد سوريه به شماري از فرودگاه‌ها از جمله فرودگاه "تفتناز" و محاصره اين فرودگاه خبر دادند.

به گزارش ايسنا به نقل از روزنامه فرامنطقه‌اي الشرق الاوسط، منابع وابسته به گروه‌هاي مخالف سوريه اعلام کردند که نيروهاي ارتش آزاد سوريه روز شنبه به شماري از فرودگاه‌هاي اين کشور از جمله فرودگاه نظامي تفتناز واقع در جنوب غربي استان حلب حمله کردند.

بنا به گفته اين منابع در اين حمله پنج گروه از مخالفان سوري شرکت داشتند و نيروهاي ارتش آزاد سوريه توانستند بر گردان دفاع هوايي منطقه الدويله در شهرک سلقين در ادلب سيطره يابند.

اگر مخالفان دولت بتوانند فرودگاه تفتناز را تصرف کنند و آن را در کنترل خود نگه دارند، توان و ظرفيت بيشتري براي کنترل منطقه استراتژيک بين دو شهر بزرگ حلب و دمشق خواهند داشت.


 مطهري:
 مجلس امر محرمانه‌اي با مردم ندارد 

يک نماينده اصولگراي مجلس نهم با بيان اين‌که «از طرح ناگفته‌هاي رييس‌جمهور در مجلس استقبال مي‌کنيم»گفت: مجلس به عنوان بخشي از حکومت، موضوع محرمانه‌اي با مردم ندارد پس بهتر است که رييس‌جمهور ناگفته‌هاي خود را براي يک بار هم که شده بگويد و خيال همه را راحت کند.

به گزارش ايسنا، علي مطهري در حاشيه جلسه علني ديروز در جمع خبرنگاران هم‌چنين در پاسخ به پرسشي درباره تضمين حفظ شان مجلس گفت: اين‌بار آيين‌نامه اصلاح شده است، به طوري که بعد از صحبت‌هاي رييس‌جمهور، نمايندگان مي‌توانند صحبت کنند و براي قانع شدن و يا نشدن راي‌گيري کنند، دست ايشان همچون دفعه گذشته آن‌قدرها هم باز نيست.

وي در پاسخ به پرسش ديگري اظهار کرد: هرچه مسائل براي مردم روشن شود مردم بيشتر در جريان امور قرار مي‌گيرند، ما وظيفه داريم سوال و مشکلات معيشتي مردم را مطرح کنيم، بايد مشخص شود که به غير از تحريم‌ها، سوء مديريت‌ها در اين مشکلات نقشي داشته يا خير؟ مردم بايد احساس کنند که مجلس دنبال کارهاي‌شان است.

اين نماينده اصولگراي مجلس نهم با بيان اين‌که «بايد از سوال در حد خودش انتظار داشت»، اظهارکرد: اين‌طور نيست که با يک سوال از رييس‌جمهور همه چيز کن‌فيکون شود، البته مي‌تواند موثر باشد يعني در گفت‌وگوها مي‌توان راه‌حل خوبي پيدا کرد که به نفع مردم و کشور باشد. مطهري در واکنش به اين سوال که برخي‌ها ترديدهايي در مورد تعداد امضاکنندگان سوال از رييس‌جمهور مطرح مي‌کنند، گفت: چنين چيزي صحت ندارد چون موضوع سوال از رييس‌جمهور از روز يکشنبه به هيات رييسه ارائه شده است و امکان کاهش امضا طبق آيين‌نامه وجود نداشته است.


 6 خنثي کننده مين در دهلران شهيد شدند 

6نفر از کارکنان شرکت خنثي کننده مين در منطقه دهلرن بر اثر انفجار مين شهيد شدند. به گزارش مهر، بر اثر انفجار مين در منطقه مريوان کردستان 5 نفر از کارکنان مين زدايي شهيد و يک نفر مجروح شد.

بر اساس اين گزارش، اين حادثه در حين عمليات انهدام مهمات و مين هاي کشف شده در عمليات پاکسازي رخ داد که در اين حادثه صادق اسلامي مجروح شد ولي بعد از اعزام به بيمارستان به دليل شدت جراحات به خيل شهدا پيوست.

اسامي شهدا به اين شرح است: 1 - اصغر همتي 2- محمد رضا نوري 3- جعفر نامبرداري 4- آرام پيروزي 5- سيروس غلامي 6- صادق اسلامي

پس از سخنان طراح، موافقان و مخالفان دو فوريت طرح مذکور به راي گذاشته شد که از 237 نماينده حاضر در جلسه فقط 49 نفر با آن موافقت کردند.


 مخالفت مجلس با استعفاي کانديداهاي رياست‌جمهوري شش ماه پيش از انتخابات 

نمايندگان مجلس شوراي اسلامي با دو فوريت و يک فوريت کليات طرح اصلاح ماده 35 قانون انتخابات رياست جمهوري مخالفت کردند.

به گزارش ايسنا، 37 نفر از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در قالب طرحي دو فوريتي خواستار تعميم شرايط کانديداتوري انتخابات مجلس شوراي اسلامي به انتخابات رياست جمهوري به لحاظ شرط لزوم استعفاي کانديداها به مدت شش‌ماه پيش از انتخابات، شده بودند که مجلس شوراي اسلامي با کليات اين طرح مخالفت کرد.

براساس اين طرح که با مخالفت قاطع نمايندگان روبرو شد قرار بود ماده 35 قانون انتخابات رياست جمهوري اصلاح شده و کليه رده‌هاي مديريتي غير از وزرا و رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام ، روساي قوا از شش ماه قبل از برگزاري انتخابات رياست جمهوري از کليه پست‌هاي دولتي استعفا دهند.

اين طرح 28 رده مديريتي لشکري و کشوري را نيز شامل مي‌شد.


  سي سال با دانشگاه آزاد اسلامي 

سري پانزدهم

به مناسبت سي‌امين سالگرد تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي، روزنامه آفرينش ضمن فراخوان از مخاطبان روزنامه براي ارسال مقالات و ديدگاه‌هاي خود، هر روزه در صفحه2 برخي مقالات و سخنراني‌هاي آقاي دكتر عبدالله جاسبي را منتشر مي‌كند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته