جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/08/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 4289


ميوه‌ها و سبزيجات را چگونه سالم نگهداريم؟


کاهش فشار خون و آسيب‌هاي عضلات قلب


نشستن طولاني کليه شما را بيمار مي‌کند


خبرها از عالم علم


 ميوه‌ها و سبزيجات را چگونه سالم نگهداريم؟  

قسمت اول

سبزي‌ها و ميوه‌ها به دليل برخورداري از انواع ويتامين‌ها و مواد معدني و فيبر بالا و كالري پايين يكي از بهترين و مهم‌ترين منابع غذايي انسان‌ها به شمار مي‌آيند و بايد به اندازه كافي در رژيم غذايي روزانه گنجانده شوند. اما در عين حال به دليل آلودگي‌هايي كه در طبيعت پيدا مي‌كنند و مشكلات بيماري‌هاي انگلي و ميكروبي كه با ميزان بالا دارند، مي‌توانند عامل انتقال بيماري‌هاي ناشي از آب و غذا باشند. به همين علت طريقه شست‌وشو و نگهداري آنها از اهميت بسيار بالايي برخوردار است.

بهترين شيوه براي شست‌وشوي سبزيجات

به گزارش شرق ؛ شيوه صحيح شست‌وشو سبزيجات از سه مرحله تشكيل مي‌شود. در مرحله اول بايد گل و لاي سبزيجات را به خوبي با استفاده از جريان آب پاك كنيد. در مرحله بعد انگل‌زدايي انجام مي‌شود. براي اين كار بايد ظرفي را متناسب با حجم سبزي‌ها پر از آب كنيد و يك تا دو قطره محلول ظرفشويي در آن بريزيد. سپس اين محلول را با استفاده از يك قاشق كمي هم بزنيد تا كف كند و بعد سبزيجات را در آن قرار و اجازه دهيد براي پنج دقيقه در آن بماند تا انگل‌ها از آن جدا شوند. بعد از آن سبزي‌ها را از درون محلول درآورده و آبكشي كنيد. اكنون وقت ضدعفوني كردن سبزيجات است. براي اين كار هم مي‌توان از مواد ضدعفوني‌كننده مانند پركلرين استفاده کرد و هم مي‌توان از نمك دريايي كه يك ضدعفوني‌كننده طبيعي است استفاده كرد. براي ضدعفوني كردن با استفاده از پركلرين بايد به هر پنج ليتر آب يک گرم پركلرين اضافه كرد. با اين حال بهتر است قبل از مصرف به دستور چاپ‌شده روي داروي ضدعفوني‌كننده و مدت‌زمان موردنياز براي قرار دادن سبزيجات و ميوه‌ها در مايع موردنظر توجه كنيد. بعد از گذشت مدت‌زمان درج‌شده در دستورالعمل، سبزيجات را از محلول درآوريد و در يك آبكش قرار دهيد و كاملا آنها را آبكشي كنيد. سپس آب آن را كامل بگيريد و روي يك سطح صاف و تميز پهن كنيد تا آب باقيمانده آن نيز خشك شود چرا كه رطوبت مي‌تواند منبع آلودگي و رشد باكتري‌ها باشد. اگر هم پركلرين در دسترس نبود، مي‌توانيد از نمك استفاده كنيد به اين ترتيب كه يك قاشق چايخوري نمك را در پنج ليتر آب بريزيد و در همان مرحله آخر سبزي را براي پنج تا 10 دقيقه در اين محلول قرار دهيد تا ضدعفوني شود. سپس آن را از محلول درآورده و آبكشي كنيد.

البته بايد اين نكته را متذكر شويم كه رعايت اين سه مرحله بيشتر در مورد سبزيجات و ميوه‌هايي تاكيد مي‌شود كه در خاك رشد مي‌كنند. بنابراين لازم نيست كه حتما ميوه‌هاي درختي را از اين طرق شست‌وشو داد به خصوص ميوه‌هايي كه پوست‌شان را مي‌گيريم. در مورد اين دسته از ميوه‌ها تنها لازم است گل‌ولايشان را بشوييم و بعد آبكشي كنيم و بگذاريم آب باقيمانده روي آن كاملا خشك شود. همچنين هنگام شست‌وشوي ميوه‌هايي كه پوست سخت دارند و سبزيجات ريشه‌اي مانند سيب‌زميني و هويج حتما بايد از برس استفاده كنيد. علاوه بر اين بايد بعد از شست‌وشو، قسمت‌هاي آسيب‌ديده ميوه و سبزي را با استفاده از چاقو جدا کرد زيرا قسمت‌هاي آسيب‌ديده بهترين محل براي رشد باكتري‌ها هستند. البته در هنگام خريد نبايد ميوه‌ها و سبزيجات ضربه‌خورده و پلاسيده را انتخاب كرد. همچنين در مورد ميوه‌اي مانند موز لازم است كه فقط با استفاده از يك دستمال آن را كاملا تميز کرده و بعد در فويل پيچيده و در يخچال نگهداري كنيد. در واقع شرايط براي نگهداري از موز بايد به گونه‌اي باشد كه نور نبيند. ميوه‌هاي درختي معمولا انگل ندارند بلكه بيشتر بحث آفت‌كش‌ها در مورد آنها مطرح است. همان‌طور كه مي‌دانيم در دوران پرورش ميوه‌ها معمولا از آفت‌كش‌ها استفاده مي‌شود و اين در حالي است كه مواد آفت‌كش با هيچ‌كدام از اين روش‌ها از روي ميوه پاك نمي‌شود. در واقع تركيبات شيميايي آفت‌كش وارد بافت گياه و ميوه مي‌شود. از لحاظ اصول تغذيه بهترين نوع سبزيجات و ميوه‌ها نوع ارگانيك آنها هستند. در توليد اين نوع فرآورده‌ها از هيچ‌گونه ماده شيميايي و آفت‌كش استفاده نمي‌شود و به همين دليل است كه از لحاظ سلامتي فوايد بيشتري دارند.

ميوه‌هايي كه مراقبت ويژه مي‌خواهند

توت‌فرنگي ميوه‌اي زميني است اما اگر بخواهيم سه مرحله شست‌وشوي سبزيجات را براي آن به كار ببريم و توت‌فرنگي را در آب نگه داريم، بافت نرم گياه از بين مي‌رود. بنابراين در مورد ميوه‌هايي همچون توت و توت‌فرنگي تنها لازم است كه آنها را در يك ظرف آبكش قرار دهيم و سر شير آب را به حالت آبكش تغيير دهيم و ظرف را زير آن قرار دهيم تا توت‌ها كاملا شسته شوند و گل‌ولاي از آنها گرفته شود. بعد از آن توت‌ها را پهن كنيد تا آب مازاد آن خشك شود. در اين مورد لزومي ندارد كه از ماده ضدعفوني‌كننده استفاده كنيد زيرا توت‌فرنگي روي خاك رشد نمي‌كند و مانند ميوه‌هاي ديگر تنها بحث آفت‌كش‌ها در مورد آن مطرح است.

ميوه‌هايتان را سوا كنيد

گياهان بافت زنده هستند و تنفس مي‌كنند. قطعا در زمان نگهداري تنفس گياه باعث ايجاد حالت تعريق روي بافت آن مي‌شود و همين رطوبت شرايط را براي رشد باكتري‌ها فراهم مي‌آورد. پس بايد آنها را در ظروف و مكان‌هاي مناسب نگهداري کرد. در صنعت ظروف مواد غذايي ظرف‌هاي خاصي تهيه شده است كه مي‌توان مواد غذايي را در آنها به صورت وكيوم شده براي مدت طولاني‌تري نگه داشت.

ادامه دارد...


 کاهش فشار خون و آسيب‌هاي عضلات قلب  

خوردن انگور، اين ميوه‌ي خوشمزه و پرخاصيت را از دست ندهيد. فرقي نمي‌کند انگور سفيد باشد يا قرمز. اين ميوه منبع مواد مغذي فوق‌العاده مفيد براي بدن است.

به گزارش تبيان، انگور ضداحتباس آب است، با سرطان کولون مقابله مي‌کند، کلسترول خون را کاهش مي‌دهد و غيره. براي آشنايي و مرور گلچيني از خواص اين ميوه‌ي بهشتي با ما همراه شويد.

انگور با سرطان کولون مقابله مي‌کند

در سال 2005 محققان دانشگاه ايلي نويز آمريکا 10 نوع فلاوون جديد در انگور کشف کردند. به عقيده‌ي محققان اين فلاون‌ها قادر به خنثي کردن فعاليت آنزيمي هستند که در ابتلا به سرطان نقش دارد. اين فلاون‌هاي مفيد به ويژه باعث پيشگيري از سرطان‌هاي مربوط به دستگاه گوارش مانند سرطان کولون مي‌شود. براي اين که از آنتي اکسيدان هاي اين ميوه بيشترين بهره را ببريد بهتر است که انگور قرمز يا سياه را بيشتر مصرف کنيد. در اين نوع انگورها آنتي اکسيدان هاي بيشتري نسبت به انگور سفيد وجود دارد.

انگور آن قدرها هم پرکالري نيست

بر خلاف آن چه رايج است انگور چندان هم پرکالري نيست. در واقع هر 100 گرم انگور حاوي 70 کيلوکالري مي‌باشد که بين کالري سيب و موز قرار دارد.

علاوه بر اين قند موجود در انگور شاخص گليسمي متوسطي دارد، به خوبي جذب و باعث توليد انرژي مي‌شود البته بدون اين که قند خون را خيلي بالا ببرد. اين ميوه براي احياي قدرت عضلات بعد از ورزش فوق‌العاده است.

چگونه انگور بخوريم که چاق نشويم؟

اگر روزانه ده حبه انگور درشت ميل کنيد هيچ مشکلي به وجود نمي‌آيد و بدون اين که چاق شويد از خواص اين ميوه‌ي خوشمزه بهره‌مند مي‌شويد. ميزان قند موجود در انگور نسبت به نوع آن متفاوت است.

مصرف انگور مي‌تواند ميزان فشار خون بالا و آسيب‌هاي عضلات قلب را کاهش دهد

انگور ضد احتباس آب است

انگور سرشار از آب و پتاسيم است و براي همين با حالت احتباس آب مقابله مي‌کند. اگر دچار اين مشکل هستيد به طور مرتب انگور ميل کنيد. علاوه بر اين انگور حاوي فيبرهاي غذايي بوده و ادرار آور است. در واقع اين ميوه‌ي پرخاصيت مي‌تواند ميزان دفع توکسين‌‎ها يا همان سموم بدن را از طريق ادرار افزايش دهد.

انگور کلسترول بد خون را کاهش مي‌دهد

انگور سرشار از فيبرهاي محلول در آب است. در واقع هر 100 گرم انگور حاوي 1 گرم فيبر مي‌باشد. توجه داشته باشيد که تمام فيبرهاي غذايي با کلسترول بد خون مقابله مي‌کنند. از اين گذشته انگور حاوي پولي فنول‌هاي آنتي اکسيداني نيز مي‌باشد که باعث کاهش جذب کلسترول مي‌شود. نتايج يک پژوهش اسپانيايي که در سال 2008 به چاپ رسيده است نشان مي‌دهد مصرف روزانه‌ي انگور مي‌تواند براي کاهش ميزان کلسترول بد خون کافي باشد.

فيبرهاي محلول در آب به ويژه در پوست نازک و دانه هاي انگور قرار دارد. اما توجه داشته باشيد بعضي‌ها در هضم و گوارش دانه‌هاي انگور مشکل دارند.

بهتر است اين ميوه را روزانه يک مرتبه ميل کنيد. در مصرف هيچ ماده‌ي غذايي زياده‌روي نکنيد.

انگور مفيد براي قلب شما

انگور سرشار از پولي فنول‌هاي آنتي اکسيداني (آنتوسيانين ها، فلاوونوئيدها و غيره) مي‌باشد که به سلامت قلب کمک زيادي مي‌کنند. نتايج پژوهشي که در دانشگاه ميشيگان ايالات متحده‌ي آمريکا انجام شده نشان مي‌دهد مصرف انگور مي‌تواند ميزان فشار خون بالا و آسيب‌هاي عضلات قلب را کاهش دهد.

اين ميوه‌ي پرطرفدار همچنين باعث بهبود عملکرد قلب موش‌هاي آزمايشگاهي شده است. بايد بدانيد که بيشترين ميزان آنتي اکسيدان ها در پوست و دانه‌هاي انگور قرار دارد و بهتر است اين دانه ها را ببلعيد.

انگور براي دندان‌ها نيز خوب است

نتايج پژوهشي که در سال 2009 در دانشگاه ايلي نويز انجام و در Journal of Nutrition به چاپ رسيده است نشان مي‌دهد که انگور جلوي انتشار باکتري‌هاي دهان که مسئول پوسيدگي دندان هستند را مي‌گيرند. اين خاصيت ضدباکتريايي انگور مديون وجود دو ماده به نام‌هاي اولئانوليک اسيد و آلدئيد اولئانوليک است که در پوست اين ميوه قرار دارد. البته به عقيده برخي از متخصصان بايد روي اين خاصيت انگور مطالعات بيشتري انجام شود اما شکي وجود ندارد که قندهاي موجود در انگور مانند قندهاي صنعتي باعث انتشار باکتري و پوسيدگي دندان نمي‌شود.

و آخر اين که در مصرف هيچ ماده‌ي غذايي زياده‌روي نکنيد. انگور نيز از اين قاعده مستثني نيست. اين ميوه‌ي پرخاصيت اگر به اندازه مصرف شود گامي است در جهت حفظ سلامتي همه‌ي ما.


 نشستن طولاني کليه شما را بيمار مي‌کند  

اگر شما هم زياد مي‌نشينيد به اين خبر تازه توجه کنيد. محققان به تازگي اعلام کرده‌اند کساني که مدتي طولاني در طول روز مي‌نشينند، بخصوص زنان بيشتر در معرض بيماري مزمن کليه هستند. بررسيهاي قبلي نشان داده بود زياد نشستن خطر ديابت، بيماري قلبي و حتي بعضي سرطانها را زياد مي‌کند.

به گزارش روزنامه اطلاعات، در اين بررسي زناني که کمتر از 3 ساعت در طول روز نشسته بودند 30 درصد کمتر از بقيه (که بيش از 8 ساعت در روز نشسته بودند) به بيماري مزمن کليه مبتلا شده بودند. البته نشستن طولاني در مردان هم مشکل کليه ايجاد مي‌کند اما ميزانش کمتر است. لازم است بدانيد ورزش منظم مانند پياده روي نيم ساعته در طول روز مي‌تواند خطر بيماري کليه را در مردان کم کند. اما براي زنان خود داري از نشستن طولاني اهميت بيشتري دارد.

همانطور که مي‌دانيد کليه اندامي است که کار تصفيه خون و دفع مواد زايد بدن را به عهده دارد. حدود 10 درصد بزرگسالان آمريکايي دچار بيماري مزمن کليه هستند که با کاهش تدريجي عملکرد کليه مشخص مي‌شود. متاسفانه مشکل به همين جا ختم نمي‌شود.

بيماران مبتلا به بيماري کليه بيشتر در معرض بيماري قلب، کم خوني، بيماري استخوان و ساير بيماريها قرار مي‌گيرند.

جالب است بدانيد نشستن طولاني براي همه افراد مضر است حتي براي کساني که اضافه وزن ندارند و فعاليت و ورزش مي‌کنند.

بنابراين اگر مجبوريد در محل کارتان طولاني بنشينيد حتما در فواصل کار از جايتان برخيزيد و کمي در اتاق راه برويد.


 خبرها از عالم علم 

 افزايش رشد مغزي كودكان

يک روان‌شناس گفت: نتايج مطالعات نشان داده است که ماساژ روزانه، رشد مغزي كودكان را به ميزان قابل توجهي افزايش مي‌دهد.«زينب شکوري» در گفت‌وگو با ايسنا، افزود: مادران در دوران بارداري بايد از سالم بودن تيروييد به لحاظ پركاري و كم كاري مطمئن باشند چون کم‌کاري خفيف تيروئيد در زنان باردار سبب کاهش معني‌داري در ضريب هوشي کودکان مي‌شود.

وي با بيان اين‌كه زنان باردار براي افزايش ضريب هوشي فرزندشان بايد از كولين استفاده كنند، تصريح کرد: اين ماده مغذي در گوشت، تخم‌مرغ و حبوبات وجود دارد هم چنين مادران بايد از ويتامين‌هاي تجويزشده از سوي پزشکان استفاده كنند.شکوري با توصيه به مادران باردار مبني بر صحبت و صدا كردن جنين يادآور شد: هم‌چنين در اين دوران بايد از نوشيدن قهوه و خوردن دارو بدون تجويز پزشک اجتناب کنند.تغذيه انحصاري با شيرمادر تا 6 ماهگي ادامه يابد و در صورت بروز افسردگي پس از زايمان، براي درمان آن اقدام شود و منابع غني از آهن مانند گوشت، سبزيجات، تخم‎مرغ و ميوه‌هاي تازه مصرف کنيد.

وي با بيان اين‌که در زمان شيردهي خوردن غذاهاي حاوي ويتامين B12 مانند مخمر، نان، غذاهاي دريايي و تخم‌مرغ از عوامل مهم در افزايش ضريب هوشي کودکان است، ادامه داد: براي افزايش ضريب هوش کودک خود موسيقي به ويژه موسيقي سنتي و کلاسيک گوش دهيد.

دليل اصلي رفلاكس معده

نوع تغذيه در ايجاد رفلاكس معده بسيار با اهميت است چراكه يكي از دلايل اصلي اين بيماري، مصرف مداوم غذاهاي آماده است و علت شيوع آن در كشورهاي اروپايي و آمريكايي نيز مصرف غذاهاي آماده است.به گزارش ايسنا، يك فوق تخصص گوارش گفت: نوع تغذيه در روند بهبود رفلاكس معده بسيار تاثير گذار است.محسن اسماعيلي، با اشاره به اين‌كه اين بيماري در آفريقا و آسيا كمتر از ساير نقاط دنيا ديده مي‌شود، افزود: نوع تغذيه در ايجاد رفلاكس معده بسيار با اهميت است چراكه يكي از دلايل اصلي اين بيماري، مصرف مداوم غذاهاي آماده است و علت شيوع آن در كشورهاي اروپايي و آمريكايي نيز مصرف غذاهاي آماده است.وي با بيان اين‌كه زمان مراجعه بيمار براي درمان از اهميت بسياري برخوردار است، تصريح كرد: افرادي كه به اين بيماري دچار مي‌شوند بايد از رژيم غذايي خاصي پيروي كنند زيرا نوع تغذيه در روند بهبود اين بيماري بسيار تاثيرگذار است.

اسماعيلي با اشاره به اين‌كه رفلاكس معده در افراد سيگاري شايع است، ادامه داد: رفلاكس معده با مرگ سلولي همراه است كه مرگ سلول‌ها در معده چند ساعت جايگزين مي‌شود اما در مورد مري اين جايگزيني به چندين هفته زمان نياز دارد.

هم‌چنين يك فوق تخصص گوارش با اشاره به اين‌كه تعداد مبتلايان به رفلاكس معده در جهان در حال افزايش است، گفت: در كشور نيز شمار مبتلايان به اين بيماري در حال افزايش است و متاسفانه اين بيماري بر فعاليت‌هاي روزانه مانند خوابيدن، غذا خوردن و حتي ورزش كردن تاثير گذار است .پيمان اديبي، سوزش سر دل، بازگشت مايع شور مزه از معده دهان و احساس ترش كردن را از علايم رفلاكس معده دانست و خاطرنشان كرد: افرادي كه به اين بيماري مبتلا نيستند، هر سه سال و براي افراد مبتلا به رفلاكس معده هر شش ماه يك بار بايد اندسكوپي انجام شود.

سرانجام يائسگي زودرس

پژوهشگران مي‌گويند: زناني كه زودتر به سن يائسگي مي‌رسند تا دو برابر بيشتر از ديگران دچار بيماري‌هاي قلبي و سكته مغزي مي‌شوند.به گزارش جام جم آنلاين، دكتر وايديا و همكارانش با بررسي اطلاعات هشت ساله 2509 زن چهل و پنج تا هشتاد و چهار ساله در دانشگاه جان هاپكينز آمريكا متوجه شدند كه 28 درصد آنها دچار يائسگي زودرس شده و در معرض سكته قرار دارند. آنها گفته‌اند زمان يائسگي با عوامل وراثتي، شيوه خورد و خوراك، ورزش و سيگار مرتبط است و از آن‌جا كه براي رفع علائم و نشانه‌هاي يائسگي زودرس اغلب پزشكان از روش جايگزيني هورمون(HRT) استفاده مي‌كنند، اين شيوه درمان نه‌تنها علائمي چون ازدياد عرق‌كردن و گُرگرفتگي را بهبود نمي‌دهد، بلكه باعث افزايش خطرات عروقي و وقوع حملات قلبي و مغزي در زنان مبتلا به يائسگي زودرس مي‌شود. زن‌ها بر حسب شرايطي بين چهل و هفت تا پنجاه و دو سالگي وارد دوره يائسگي مي‌شوند. در روند يائسگي غده هيپوفيز نمي‌تواند عملكرد تخمدان‌ها را بدرستي تنظيم كند و تخمدان‌ها توان ساخت هورمون‌هاي زنانه را ندارند، بنابراين باقيمانده تخمك‌ها به كمتر از هزار عدد مي‌رسد و نازايي نيز رخ مي‌دهد. وقتي اين روند در جواني رخ دهد از آن با عنوان يائسگي زودرس ياد مي‌شود. يائسگي زودرس واژن و پيشابراه را خشك كرده، افزون بر از بين بردن خاصيت ارتجاعي پوشش آن، با سوزش و خارش و گاهي عفونت مجاري ادراري همراه مي‌شود. هورمون استروژن در فرد مبتلا به پايين‌ترين سطح نزول مي‌كند و در اين حال، رگ‌هاي خوني بسرعت گشاده شده، احساس گرما و تعريق ناگهاني تحت عنوان گُرگرفتگي بدن را فرا مي‌گيرد. طويل شدن فاصله عادت ماهانه، قطع ناگهاني قاعدگي، همراه با اختلال خواب، تغييرات خلق و خو، بي‌قراري، از دست دادن حالت تمركز، كاهش اميال جنسي و لرزهاي گهگاه از نشانه‌هاي آن است.از عواملي كه احتمالا در وقوع يائسگي زودرس دخيل است مي‌توان به عوامل وراثتي همچون اختلال در كروموزوم X مادر، نقص سيستم خودايمني بدن و از كار افتادن تخمدان‌ها به اين سبب، استفاده از برخي داروها يا سابقه برخي اعمال جراحي مثل هيستروكتومي (برداشتن رحم و تخمدان)، شيمي‌درماني و اشعه‌درماني، ابتلائات ويروسي بخصوص ويروس اوريون، سوابق خانوادگي و... نيز اشاره كرد. طبق پژوهشي كه دانشمندان دانشگاه اكستر با همكاري مؤسسه پژوهش سرطان لندن انجام داده‌اند، مشخص شده كه زنان مي‌توانند با انجام آزمايش‌هايي از احتمال ابتلا به يائسگي زودرس مطلع شوند و از آنجا كه احتمال باروري آنها كمابيش يك دهه قبل از يائسگي كم مي‌شود، درباره توليد نسل سريع‌تر به آنها براي برنامه‌ريزي بهتر هشدار داد.

كاهش خطر بروز حملات قلبي

پژوهشگران اعلام کردند مصرف آنتي اکسيدانها خطر بروز حمله قلبي را در زنان کاهش مي دهد.به گزارش باشگاه خبرنگاران،‌ به گفته آليسيا ولک سرپرست محققان در بخش علوم تغذيه در موسسه پزشکي محيطي در استکهلم سوئد، مصرف آنتي اکسيدانها بويژه آنتي اکسيدانهاي موجود در ميوه ها و سبزيجات، خطر بروز حملات قلبي را در زنان کاهش مي دهد.

پژوهشگران در اين تحقيقات وضعيت سلامت و برنامه غذايي سي و دو هزار و پانصد و شصت و يک زن در سنين بين چهل و نه تا هشتاد و سه سال از سپتامبر هزار و نهصد و نود و هفت تا دو هزار و هفت مورد بررسي قرار دادند. طبق اين تحقيقات، مصرف آنتي اکسيدانها به ميزان حدودا سه وعده ميوه و سبزيجات در روز خطر بروز حمله قلبي را تا بيست درصد کاهش مي دهد. آليسيا ولک در ادامه تصريح کرد: به جاي مصرف نوعي آنتي اکسيدان خاص در روز، گنجاندن آنتي اکسيدانها در برنامه غذايي روزانه سبب مي شود ترکيبات آنتي اکسيداني گوناگون به بدن برسند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته