جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/08/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 4289

با استفاده از توانمندي‌هاي داخلي؛
بازسازي کامل و ارتقاي چهار دستگاه پمپاژ سيمان و اسيد در شرکت ملي حفاري


5 هزار فرصت شغلي ايجاد مي‌شود


توليد محصولات کشاورزي بيولوژيک در اولويت کشاورزي کشور است

معاون صنايع دستي كشور خبر داد؛
تبديل خانه ملك به بازارچه فاخر صنايع دستي

مدير شيلات استان اردبيل:
اردبيل توان توليد 10 هزار تن آبزيان را دارد


ايران زمين


خبر


 با استفاده از توانمندي‌هاي داخلي؛
 بازسازي کامل و ارتقاي چهار دستگاه پمپاژ سيمان و اسيد در شرکت ملي حفاري 

اهواز - خبرنگار آفرينش

بازسازي کامل و ارتقاي چهار دستگاه پمپاژ سيمان و اسيد ( پمپ تراکت) ناوگان مديريت عمليات خدمات فني شرکت ملي حفاري ايران با استفاده از توانمنديهاي داخلي با موفقيت انجام شد.

تعميرات اساسي وبهسازي اين دستگاه ها با همياري و همکاري واحد نگهداري و تعميرات (نت) خدمات فني اين شرکت و شش پيمانکار داخلي در کمتر از يک سال تحقق يافت. اين تجهيزات راهبردي صنعت حفاري پس از آزمايشهاي ميداني براي خدمات دهي در اختيار اداره کل سيمان و انگيزش چاه قرار گرفت. در آييني که به اين منظور با حضور مديران و کارکنان مديريت خدمات فني و تعميرات و نگهداري در کارگاه شماره 6 شرکت ملي حفاري ايران در اهواز برگزار شد، مديرعامل اين شرکت در سخناني دستاوردهاي به دست آمده در سالهاي اخير در زمينه ساخت قطعات و تجهيزات و بومي‌سازي اين صنعت راهبردي را بسيار ارزشمند خواند. مهندس حيدر بهمني گفت: هم‌افزايي ميان مراکز علمي و پژوهشي، سازندگان داخلي و متخصصان و کارشناسان اين شرکت، موجب خوداتکايي در اين صنعت شده است. وي افزود: هم‌اکنون واحدهاي صنعتي و شرکتهاي متعددي درکشور در زمينه ساخت تجهيزات مورد نياز صنعت نفت و از جمله حفاري فعاليت دارند. بهمني اظهار کرد: کارآفريني، ايجاد فرصتهاي شغلي تخصصي، رونق‌بخشي به صنايع و جلوگيري از خروج ارز از جمله دستاوردها و مزيتهاي توجه به ساخت داخل است.

مديرعامل شرکت ملي حفاري ايران از دست اندرکاران پروژه بازسازي و ارتقاي کيفي به موقع تجهيزات کاربردي در بخش خدمات فني قدرداني کرد.

مهندس عبدا... ويسي آرا گفت: کاهش هزينه‌ها و انتقال دانش فني به پيمانکاران استاني از مزيتهاي پروژه است که با توجه به دسترسي آسان و تبادل تجربه مي‌تواند نقش مهمي در توانمند سازي پيمانکاران و ورود آنان به عرصه ساخت داشته باشد.

در ادامه رئيس اداره نگهداري و تعميرات خدمات فني شرکت ملي حفاري ايران گفت: قيمت هر دستگاه پمپاژ سيمان و اسيد بيش از 15 ميليارد ريال است و تعمير اين تجهيز بين 7 تا 8 ميليارد ريال هزينه در بردارد در حالي که با انجام کار مشترک ميان مديريت نت و پيمانکاران داخلي و تامين کالا و مواد از سوي شرکت هزينه پرداختي به پيمانکاران به حدود 3 ميليارد ريال تقليل يافته است.


 5 هزار فرصت شغلي ايجاد مي‌شود 

 يزد – اکبر خيرخواه

مديرکل کميته امداد امام خميني (ره) استان يزد گفت: اين نهاد تا پايان سال جاري5 هزار شغل براي مددجويان تحت حمايت ايجاد مي‌کند. "محمد اکبري" در نشستي با امام جمعه شهرستان اردکان با بيان اين خبر افزود: با توجه به صنعتي بودن استان يزد، دغدغه ما اين است که بتوانيم زمينه اشتغال جمعيت فعال تحت پوشش جوياي کار را در قالب کارفرمايي فراهم کنيم.وي به سياستهاي کميته امداد در سال توليد ملي، حمايت از کار و سرمايه ايراني اشاره کرد و اظهار داشت: امسال فعاليت هاي امداد در دو حوزه توانمندسازي خانواده و توسعه مشارکتهاي مردمي صورت مي گيرد.

اکبري خاطرنشان کرد: در حوزه آموزش نيز تعاملات خوبي با اداره کل آموزش فني و حرفه اي استان صورت گرفته که در اين راستا طرح استاد شاگردي براي نخستين باردر استان يزد اجرا مي‌شود.حجت‌الاسلام و المسلمين حسيني امام جمعه شهرستان اردکان هم در اين نشست بر ضرورت توجه به سالمندان و قشر آسيب‌پذير جامعه توسط کميته امداد امام خميني (ره) تأکيد کرد و گفت: خوشبختانه فعاليتهاي خوبي در حوزه توانمندسازي مددجويان تحت حمايت کميته امداد شهرستان اردکان انجام شده است.


 توليد محصولات کشاورزي بيولوژيک در اولويت کشاورزي کشور است 

 فيروزکوه - خبرنگار آفرينش

مسؤول کلينيکهاي گياه پزشکي سازمان حفظ نباتات کشور اعلام کرد: سازمان حفظ نباتات و وزارت جهاد کشاورزي موظف شده اند، 25 درصد محصولات کشاورزي را تحت پوشش مديريت تلفيقي آفات (محصولات سالم) قرار دهند.به گزارش خبرنگار آفرينش محسن عصار در حاشيه برگزاري نخستين جشنواره انار سالم در روستاي محمودآباد شهرستان فيروزکوه، با اعلام اين خبر گفت: اين اقدام با استناد به قوانين مصوب بايد ظرف مدت 5 سال انجام شود.

مسؤول کلينيکهاي گياه پزشکي کشور ادامه داد: در چارچوب اجراي قوانين مصوب، بيش از 34 هزار کارشناس کشاورزي در هزار کلينيک کشاورزي به منظور آموزش کشاورزان و اعمال روشهاي مديريت تلفيقي، بکار گرفته خواهند شد و قطعا نتيجه آن توليد محصولاتي با محوريت مبارزه بيولوژيک است که براساس آن باقي مانده آلاينده‌هاي محصولات کشاورزي در حد استاندارد خواهد شد.

وي اذعان داشت: با ابلاغ وزير جهاد کشاورزي مبني بر اهتمام به توليد محصول سالم، محصولات پسته، خرما، توليدات گلخانه‌اي، سبزيجات، صيفي‌جات، محصولات باغي و تازه‌خوري و . . . با برنامه‌اي هدفمند، سالم‌سازي خواهند شد.

عصار با اشاره به تجارت جهاني 40 الي 50 ميليارد دلاري محصولات ارگانيک در دنيا، خاطرنشان کرد: هم‌اينک ايران اسلامي سهم ناچيزي از اين بازار را به خود اختصاص داده است و در اين رهگذر، حرکت به سمت توليد محصول سالم، مي‌تواند هدف ما در دستيابي به محصول ارگانيک باشد.


 معاون صنايع دستي كشور خبر داد؛
 تبديل خانه ملك به بازارچه فاخر صنايع دستي 

 مشهد - الهه قوچاني

معاون صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي،‌ صنايع دستي و گردشگري كشوربا بيان اينكه برنامه‌هاي ويژه‌اي براي حمايت از صنايع دستي كشور در دست اقدام است، گفت: در همين راستا ايجاد بازارچه‌هاي صنايع دستي در دستور كار دولت است و در مشهد نيز قرار است خانه ملك به بازارچه ممتاز و فاخر صنايع دستي كشور تبديل شود.

حسن صالحي مرام با انتقاد از بي‌توجهي دستگاه‌هاي دولتي خراسان رضوي از اختصاص ندادن يک دهم درصد از بودجه جاري خود براي خريد صنايع دستي، ابراز داشت: اگر اين قانون در خراسان رضوي اجرا مي‌شد، يك ميليارد تومان صنايع دستي وارد ادارات مي‌شد اما تاكنون بسياري از دستگاه‌هاي دولتي در خراسان رضوي و برخي استان‌هاي ديگر از اين قانون سرباز زده‌اند.

وي مقايسه صنايع دستي و اطلاق عنوان كالاي لوكس به اين صنعت را جفا در حق هنرمندان اين عرصه عنوان كرد و ادامه داد: بسياري از بازارهاي دنيا تشنه صنايع دستي فاخر ايران هستند كه در روي كره خاكي كم‌نظير است. معاون صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري كشور گفت: اينكه ادارات اقدام به خريد صنايع دستي اصيل ايراني نمايند و اينكه هموطنان براي زيبايي منزل خود صنايع دستي داخلي را بر نوع ارزان و بي‌كيفيت خارجي ترجيح دهند، اين حمايت از صنعتي 8 هزار ساله در كشور و حمايت از قشر مظلوم هنرمند صنايع دستي است.

صالحي مرام در پاسخ به اين سئوال كه چه تمهيدي براي ادارات و دستگاه‌هاي متخلف از مصوبه دولت در نظر گرفته شده،‌ افزود: مسلما عملكرد دستگا‌ه‌هاي متخلف و تخصيص ندادن يك دهم درصد از بودجه سالانه آنها براي خريد صنايع دستي را به رئيس جمهور گزارش خواهم داد.

وي با قبول اينکه مشهد با تمام قدمت فرهنگي خود به محلي براي توزيع کالاي چيني تبديل شده است، ابراز داشت: بسياري از اين کالاها به مشهد و خراسان رضوي قاچاق مي‌شود و يك راه مقابله با اين روش، توجه بيشتر به صنايع دستي بومي است و يكي از اين راه‌ها نيز تشكيل بازارچه‌هاي صنايع دستي است. وي در توصيف كيفيت محصولات توليدي داخل كشور نيز گفت: در حال حاضر 116 صنايع دستي كشور داراي نشان مرغوبيت جهاني از يونسكو است و امسال نيز 200 محصول ديگر نيز به اين نشان دست خواهند يافت و افق بلند مدت ما رسيدن به يك‌هزار اثر ثبتي صنايع دستي در اين حيطه است.


 مدير شيلات استان اردبيل:
 اردبيل توان توليد 10 هزار تن آبزيان را دارد 

 اردبيل – مهدي حسين نژاد

مدير شيلات و آبزيان استان اردبيل گفت: استان اردبيل توان توليد 10 هزار تن آبزيان متنوع را دارد. مير آرمان واعظي در بازديد از طرح‌هاي توسعه شيلات در اردبيل اظهار داشت: در اين استان ظرفيت آب و منابع متعدد در اين زمينه سبب شده است تا بتوانيم بسترها و زمينه‌هاي رشد و توسعه را براي پرورش ماهي تقويت کنيم. وي با اعلام اينکه در سال‌هاي اخير از طرح‌هاي توسعه شيلات و آبزي‌پروري به جد حمايت شده است، تصريح کرد: رسيدن به توليد 10 هزار تن در گرو اجراي طرح‌هاي توسعه‌اي به ويژه همراهي خوب فارغ‌التحصيلان دانشگاهي است.

واعظي با اعلام اينکه اين استان و جنوب و شمال آن مي‌تواند به قطب توليد ماهيان سردابي و گرمابي تبديل شود، خاطر نشان کرد: شرط‌ آن اين است که از منابع آبي حداکثر استفاده را بکنيم و در حوزه رشد و عمل‌آوري ماهيان دقت و توجه کافي داشته باشيم. اين مسئول با يادآوري اينکه ميزان توليد ماهيان در هفت ماهه امسال 15 درصد رشد نشان مي‌دهد، اضافه کرد: انتظار مي‌رود اين رشد در توليد ماهيان سردابي و گرمابي تا پايان سال به حدود 30 درصد برسد. وي به فعاليت 300 مزرعه پرورش ماهي و حمايت همه‌جانبه از سرمايه‌گذاران در اين حوزه تاکيد کرد و ادامه داد: شيلات استان با پرداخت تسهيلات حمايتي از دارندگان طرح‌هاي آبزي‌پروري حمايت مي‌کند.

مدير شيلات استان اردبيل بيان کرد: بيشتر اين مزارع به شکل دو منظوره احداث شده که تلاش مي‌کنيم تأسيسات و امکانات در حد مطلوب براي پرورش کمي و کيفي فراهم آيد. واعظي در بخش ديگري از سخنان خود گفت:‌ از طريق تسهيلات توسعه بخش کشاورزي براي متقاضيان کارآفريني و اشتغال در اين حوزه تسهيلات با بهره کم پرداخت مي‌شود. وي به فصل برداشت ماهيان سردابي در استان اشاره کرد و افزود: در اين استان بيش از يک‌هزار و 500 تن ماهي سردابي توليد و روانه بازار مي‌شود.

واعظي رقم توليد ماهيان گرمابي را دو هزار تن اعلام کرد و اظهار داشت: تنوع توليد از مزاياي آبزي‌پروري در اين استان است.

وي تصريح کرد: سه هزار و 500 تن ماهي گرمابي و سردابي در طول سال در اين استان توليد و روانه بازار مصرف مي‌شود که در اين زمينه انتظار داريم موانع و مشکلات احتمالي به سرعت برطرف شود.


 ايران زمين 

 عدم رعايت اصول شهروندي؛ هزينه‌هاي هنگفتي به شهرداري تحميل مي‌كند

مشهد - الهه قوچاني

معاون خدمات شهري شهرداري مشهد گفت: در طول سال، فقط چهار ميليارد تومان هزينه جمع‌آوري سد معبر شده است. خليل‌ا... كاظمي اظهارداشت: همه ساله رقم زيادي براي خدمات‌دهي صرف شهروندان و زائرين مي‌شود كه عمده فعاليت‌ها و اقدامات شهرداري ناشي از دوباره‌‌كاري و عدم رعايت اصول شهروندي است. وي با اشاره به اينكه شهروندان و دستگاه‌هاي دولتي بايد رابطه‌ دو سويه با هم داشته باشند، افزود: گاها در بعضي از نقاط شهر به دليل عدم حس مسووليت و عدم دقت و اطلاع شهروندان در طول سال هزينه‌هاي هنگفتي را متحمل مي‌شويم. كاظمي ضمن اشاره به تكميل بعضي از بندهاي قانوني و پرداختن به ضابطين قضايي خاص، تصريح كرد: سعي بر اين شده تا مشكلات قانوني در مجموعه‌ها‌ي اجرايي تا حدودي كاهش پيدا كند. معاون خدمات شهري شهرداري مشهد آموزش به شهروندان را از الزامات اوليه دانست.

کلنگ يک آزمايشگاه در روستاي فيلستان پاکدشت به زمين زده شد

پاكدشت - انوري

عمليات عمراني ساخت مجمتمع آزمايشگاهي مرحومه شيرازي در مجتمع آموزشي شهيد ابوطالب خانيان دهستان فيلستان آغاز شد. عمليات عمراني احداث مجمتمع آزمايشگاهي مرحومه پري شيرازي، در مجمتمع آموزشي شهيد ابوطالب خانيان دهستان فيلستان شهرستان پاکدشت، با حضور جمعي از مسئولين شهرستاني آغاز شد. محمدرضا جوادي ، مدير آموزش و پرورش شهرستان پاکدشت، ضمن تجليل از اين اقدام ارزشمند خانواده محترم شيرازي، در اين آئين گفت: از خيرين محترمي که با انديشه مدرسه‌سازي و آباد کردن روستاها در جلسه حضور دارند تشکر مي‌کنم. وي ادامه داد: تفکر مدرسه‌سازي تفکر ارزشمندي است که بايد در جامعه نهادينه بشود. جوادي اظهار داشت: هر آن چه که باعث پيشرفت و توسعه و ترقي جامعه مي‌شود از مدرسه‌ها رقم مي‌خورد و اين نشان از اهميت نظام آموزش در کشور است. 

کلنگ مرکز تحقيقات هواشناسي استان البرز بر زمين زده شد

کرج - خاکپور

کلنگ مرکز تحقيقات هواشناسي استان البرز با حضور احمد افضلي معاون عمراني استانداري البرز و معاون سازمان هواشناسي و هئيت همراه بر زمين زده شد. به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري ،" احمد افضلي" معاون امور عمراني استانداري در حاشيه آيين کلنگ زني و احداث مرکز هواشناسي استان البرز در خصوص اين پروژه، اظهار داشت: اين پروژه ابتداي محمد شهر جنب معاونت آب وخاک اداره کل هواشناسي استان واقع است که در مساحتي بالغ بر 1676 متر مربع احداث خواهد شد.

وي در ارتباط با اعتبارات گفت: اعتبار در نظر گرفته شده براي اين پروژه 15ميليارد ريال است که از محل اعتبارات استاني تامين مي‌شود.معاون امورعمراني استانداري افزود: مدت اجراي اين پروژه يک سال است که توسط شرکت پيمانکاري آذر ره گزين و مشاوره پروژه شرکت بعد تکنيک و مشاور عالي پروژه اداره ساختمان سازمان هواشناسي کشور اجرا خواهد شد. وي با بيان اين مطلب که نوع قرارداد پروژه مذکور بصورت پيماني است سخنان خود را به پايان رسانيد.

مديرکل پدافندغيرعامل مازندران عنوان کرد؛

95درصد از زيرساختهاي مازندران ايمن‌سازي شده است

ساري - سميه ابوالحسني

عيسي قاسمي طوسي به مناسبت هفته پدافند غيرعامل (5لغايت 11آبان ماه)درنشست بااصحاب رسانه با اعلام مطلب فوق افزود: تاکنون 9هزارو700نفر ساعت درمازندران باشيوه و اصول مباني پدافند غيرعامل آشنا شدند و10 درصد از مدار ساستان در مقاطع تحصيلي چهارم ابتدايي ،دوم راهنمايي ودوم دبيرستان آموزشهاي پدافند غيرعامل را گذراندند که 76درصدموفقيت رادربين دانش‌آموزان داشتيم.وي کاهش خسارت احتمالي وکاهش تلفات نيروي انساني راازاهداف اجراي پدافند غيرعامل در جامعه عنوان و تصريح کرد: نهادينه کردن فرهنگ پدافندغير عامل در کشور بسيار لازم و ضروري است. مدير کل پدافند غيرعامل استان با بيان اينکه مردم بايد با واژه پدافند غيرعامل آشنا شوند، خاطرنشان کرد: فرهنگ عمومي جامعه در بحث پدافندغيرعامل بايد افزايش يابد.

مديرعامل پايانه‌هاي نفتي ايران:

رفت و آمد در جزيره نفت‌خيز خليج فارس، هوشمند مي‌شود

بوشهر- خبرنگار آفرينش

سيدپيروز موسوي گفت: کارت هوشمند الکترونيکي تردد، گامي مهم در خدمات‌رساني بهتر به کارکنان نفت و مردم در جزيره خارک است. مديرعامل شركت پايانه‌هاي نفتي ايران از صدور 20 هزار كارت تردد هوشمند الكترونيكي در جزيره خارك خبر داد و افزود: راه‌اندازي اين پروژه مي‌تواند تصوير جديدي از اين شركت در سطح كشور به عنوان نهادي خدمتگزار و هدفمند ارائه دهد. به گزارش خبرنگار آفرينش سيد پيروز موسوي در مراسم پروژه صدور کارت هوشمند الکترونيکي جزيره خارک گفت: اين طرح به عنوان اتفاقي بزرگ در راستاي خدمات رساني بهينه، ايمن‌سازي سازمان و ساماندهي خدمات ارائه شده از سوي شرکت به کارکنان و عموم مردم انجام شده، و روزي به‌يادماندني در تاريخ جزيره خارک است.

موسوي با اشاره به نقش مهم شركت پايانه‌هاي نفتي ايران به عنوان يكي از اركان اصلي صنعت نفت اظهار كرد: اين شرکت علاوه بر حفظ و صيانت از اين صنعت عظيم، به نظام جمهوري اسلامي و اهداف آن نيز خدمت کند که به لطف خدا امروز اين امر تحقق يافته است. وي تصريح کرد: با راه‌اندازي اين پروژه، رفت و آمد مردم و کارکنان نفت در جزيره نفت‌خيز خليج فارس، هوشمند مي‌شود. مديرعامل شرکت پايانه‌هاي نفتي ايران، ضمن تشکر و قدرداني از عموم عوامل کوشا و دخيل در راه‌اندازي پروژه صدور کارت هوشمند گفت: راه‌اندازي اين پروژه مي‌تواند تصوير جديدي از شرکت پايانه‌هاي نفتي ايران در سطح کشور به عنوان نهادي خدمتگزار و هدفمند ارائه دهد.

وي تصريح کرد: از اين به بعد مردم عزيز اين جزيره مقاوم شاهد خدمات‌دهي بهتر از لحاظ کمي و کيفي خواهند بود و مسئولان امر نيز با راه‌اندازي اين سامانه مفيد و هوشمند، ضمن کنترل هزينه‌ها مي‌توانند مديريت مطلوب‌تري را در زمينه ارائه خدمات به کساني که واقعاً مستحق آن هستند اعمال کنند. پروژه صدور کارت هوشمند الکترونيکي جزيره خارک با حضور مديرعامل شرکت پايانه‌هاي نفتي ايران و اعضاء هيئت مديره در جزيره خارك افتتاح شد.

شهردار خبر داد؛

نصب دو دستگاه برج نوري در شهر فرون‌آباد

پاكدشت - انوري

شهردار فرون‌آباد از نصب دو دستگاه برج نوري در شهر فرون‌آباد خبر داد و گفت: به منظور احياي فضاهاي مناسب شهري در شب، شهرداري فرون‌آباد اقدام به نصب دو دستگاه برج نوري به ارتفاع 15 متر در بوستان معراج و ورودي شهر نمود. به گزارش روابط عمومي شهرداري و شوراي اسلامي شهر فرون‌آباد، مهندس عليان افزود: ارتفاع اين برجها 15 متر مي باشد که براي روشنايي فضاي پيرامون در نظر گرفته شده است. وي اظهار داشت: نور يکي از مسائل مهم در حفظ امنيت مردم مي باشد و بدون شک هر فضاي زيبا در شب بدون نوري مناسب فاقد کارآيي مطلوب مي باشد، لذا ما وظيفه خود دانستيم که با تأمين نور کافي براي فضاي پارک ساعات شيرين تفريح خانواده ها را افزايش دهيم.

اين مسوول بيان داشت: استفاده از طراحي و نورپردازي علاوه بر جلوگيري از بزهکاري شبانه، باعـث حس امنيت، روحيه نشاط، تقويت حيات مدني در شهروندان مي‌شود، که نمونه بارز اين مسئله را مي‌توان در سرازير شدن شهروندان به خيابانها براي تماشاي چراغاني در اعياد مذهبي و ملي را مشاهده کرد که موجب ايجاد محيطي تفريحي در شب مي گردد، لذا بهره‌گيري از دانش نور پردازي فضاهاي شهري که آميزه اي از علم و فناوري و هنر مي‌باشد براي توسعه کار آمد اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و فراغت شهري ضروري است.


 خبر 

 معاون شبکه بهداشت دماوند مطرح کرد؛

افزايش بيماري‏هاي قلبي و عروقي با استفاده از فست‏فودها

دماوند - ايرج صادقعلي

معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند گفت: استفاده از غذاهاي موسوم به «فست‏فود» خطر ابتلا به بيماري‏هاي قلبي و عروقي را در انسان افزايش مي‏دهد. به گزارش خبرنگار آفرينش ،حسن خيرخواه اظهار داشت: کنترل حجم غذا، کاهش مصرف چربي‏ها، استفاده از روغن‏هاي غيراشباع (مايع) به ميزان مناسب و کاهش مصرف انواع غذاهاي موسوم به فست‏فود که داراي مقادير بالايي از نمک و چربي بوده و زمينه‏ساز چاقي و افزايش فشارخون است، را مي‏توان از جمله اقدامات مؤثر در کاهش ابتلا به بيماري‏هاي قلبي و عروقي دانست.

خيرخواه اضافه کرد: کاهش مصرف غذاهاي فرآوري ‏شده مانند انواع غذاهاي آماده و کنسروها، انواع نوشيدني‏هاي شيرين و گازدار، آب‏ميوه صنعتي و تنقلات فاقد ارزش غذايي نظير چيپس و پفک خطر ابتلا به بيماري‏هاي قلبي را کاهش مي‏دهد. معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند افزود: در مقابل، استفاده از برنامه غذايي روزانه حاوي انواع لبنيات کم‏چرب، فيبر، مصرف حداقل پنج واحد ميوه و سبزيجات ضد عفوني‏شده، حبوبات، غلات و نان‏هاي سبوس‏دار ارتقاي سطح سلامت را به دنبال دارد.وي، مصرف ماهي دست‏کم دو بار در هفته، جايگزيني سبزي‏هاي معطر، آب‏ليمو، آب‏غوره، روغن زيتون و ماست کم‏چرب به جاي سس‏هاي چرب در سالاد سبزي و ميوه، طبخ غذاها به صورت آب‏پز، بخارپز، کبابي يا تنوري را به نوعي گام برداشتن به سوي زندگي سالم خواند.خيرخواه، افزايش فعاليت‏هاي بدني، کنترل وزن بدن و جلوگيري از چاقي را در کاهش بروز بيماري‏هاي قلبي و عروقي مؤثر دانست و افزود: انجام حداقل 30 دقيقه فعاليت بدني در روز با شدت متوسط، پياده‏روي، شنا، دو، دوچرخه‏سواري و تمرينات کششي از بهترين فعاليت‏ها براي کاهش وزن قلمداد مي‏شود.

نماينده ولي فقيه در کهگيلويه و بويراحمد در گذشت

ياسوج – محمد شفيع ربيعي

آيت‌اله ملک حسيني نماينده ولي فقيه در استان کهگيلويه و بويراحمد و نماينده مردم استان در مجلس خبرگان روز جمعه در سن 88 سالگي دار فاني را وداع گفت. آيت‌اله ملک حسيني سال گذشته دو عمل جراحي سخت را پشت سر گذاست و از يک ماه پيش تاکنون در بيمارستان نمازي شيراز بستري بود.وي صبح روز جمعه 12 آبان ماه 1391 دار فاني را وداع گفت.

برگزاري رزمايش تست مولدهاي برق اضطراري در استان يزد

يزد –اکبر خيرخواه

به گزارش رسيده از روابط عمومي شرکت مخا برات استان يزد:به مناسبت هفته پدافند غير عامل شركت برق منطقه‌اي يزد با همكاري مديريت پدافند غير عامل استانداري يزد، اقدام به برگزاري رزمايش پدافند غيرعامل نمود. در اين گزارش آمده است در اين رزمايش كه به صورت نمادين برگزار شد، شركت برق منطقه‌اي استان بدون اطلاع قبلي اقدام به قطع برق ساختمان شهيد صدوقي مخابرات نمود كه با توجه به پيش‌بينيهاي انجام شده ستاد حوادث غير مترقبه شرکت مخابرات استان، برق ساختمان به صورت اتوماتيك توسط ديزلهاي نصب شده در ساختمان تامين گرديد. لازم به ذكر است اين رزمايش در راستاي تست آمادگي سامانه برق اضطراري، ميزان پاسخگويي سامانه موجود و نحوه توزيع بار و مديريت مصرف انجام گرديد.

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان:

بيشتر اعتبارات خشکسالي شرکت مهندسي آبفاي کشور به اصفهان اختصاص يافت

اصفهان - راعي

رئيس هيأت مديره و مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: تبعات ناگوار وقوع خشکسالي در استان منجرشد که بيشترين اعتبارات خشکسالي از سوي شرکت مهندسي آب و فاضلاب کشور به استان اصفهان اختصاص يابد بنابراين آب در استان اصفهان حکم طلا را دارد و بايد از هدررفت آب جلوگيري شود. به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، مهندس هاشم اميني که در هفته پدافند غيرعامل در جمع مديران آبفاي استان اصفهان سخن مي‌گفت با اشاره به اينکه مسئولان و مديران نظام چه در زمان جنگ و چه صلح بايد نسبت به اعمال پدافند غيرعامل حساسيت خاصي به خرج دهند تا با تهديدهاي استکبار جهاني مقابله شود گفت: مديران شرکت آب و فاضلاب هم که خدمات ويژه‌اي به مشترکين ارائه مي‌دهند بايد راهکارهاي قابل توجهي براي حفاظت از منابع آبي، خطوط انتقال، تصفيه‌خانه‌هاي آب و فاضلاب درنظر گيرند تا در اين زمينه کمترين تنشي در جامعه ايجاد نشود.

وي تأمين آب شرب در شرايط خشکسالي را فرايندي سخت عنوان کرد و اظهار داشت: در اين چند ساله اخير که استان با کاهش بارندگيها مواجه بود مسئولان آبفاي استان با خلاقيت و ارائه راهکارهاي نوين آب شرب مشترکين را تأمين نمودند که اين امر به آساني صورت نپذيرفت.

مهندس هاشم اميني احراز رتبه هاي برتر آبفا در جشنواره شهيد رجائي را مرهون زحمات مديران و پرسنل دانست و بيان داشت: تلاش مديران و پرسنل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان باعث شد که اين شرکت براي چندمين سال متوالي موفق به کسب رتبه‌هاي برتر در جشنواره شهيد رجايي شود. سردار حسام از قرارگاه سيدالشهدا نيز که در جلسه مديران آبفاي شهري استان سخن مي‌گفت به کارگيري پدافند غيرعامل در تمام بخشها را يکي از ضرورتها دانست و اعلام کرد: در هر نقطه‌اي که سرمايه‌اي وجود داشته باشد دشمنان در صدد دستيابي به آن سرمايه هستند؛ بنابراين براي دفاع از سرمايه‌هاي جامعه بايد اعمال پدافند غيرعامل را جدي گرفت.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته