جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/08/17 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4291


استان تهران پيشاني کشاورزي کشور است

مديرکل بنياد مسکن استان اردبيل:
اردبيل 600 متقاضي مسکن محرومان دارد


70 درصد جمعيت تحت حمايت كميته امداد البرز را زنان سرپرست خانوار تشكيل مي‌دهند


بهره‌برداري از 52 طرح عمراني، فرهنگي، ورزشي و خدماتي منطقه هشت اصفهان


ايران زمين


خبر


 استان تهران پيشاني کشاورزي کشور است 

 دماوند - ايرج صادقعلي

رييس سازمان جهاد کشاورزي تهران اين استان را پيشاني کشاورزي کشور خواند و گفت: استان تهران در صنعتي شدن بخش کشاورزي نيز از پيشقراولان اين عرصه محسوب مي‌شود.به گزارش خبرنگار آفرينش، سيد محمد موسوي افزود: باوجود آنکه در نگاه نخست تهران استاني خدماتي و کانوني سياسي - جمعيتي شناخته مي‌شود اما در اين خطه 207 هزار هکتار زمين هاي کشاورزي بخش زراعي و باغي وجود دارد. وي با بيان اينکه حدود 12 درصد شيرخام کشور، 10 درصد گوشت قرمز و 33 درصد تخم مرغ کشور در استان تهران توليد مي‌شود، افزود: اين استان در توليد گيلاس، سبزي و صيفي جات گلخانه اي رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.

موسوي از توليد يک ميليارد و 130 ميليون گل شاخه بريده در استان تهران خبر داد و گفت: 40 درصد گل شاخه بريده کشور در استان تهران توليد مي‌شود.رييس سازمان جهاد کشاورزي استان تهران با اشاره به اينکه در سال گذشته استان تهران در توليد ذرت علوفه اي با توليد يک ميليون و 500 هزار تن و توليد ماهيهاي زينتي با 15 ميليون و 500 هزار قطعه رتبه نخست را کسب کرد، گفت: اين استان در توليد سيب درختي رتبه دوم و توليد گوشت مرغ رتبه يازدهم کشوري را داراست از اين رو به جرات مي‌توان گفت استان تهران پيشاني بخش کشاورزي کشور است.وي تامين امنيت غذايي و صادرات محصولات کشاورزي را دو موضوع اساسي و پايه اي بخش کشاورزي عنوان و با اشاره به افزايش دو برابري جمعيت کشور از سال 57 تاکنون اظهارکرد: توليد کشاورزي در بدو انقلاب حدود 23 ميليون تن بود که اينک به 107 ميليون تن افزايش پيدا کرده است.

موسوي افزود: بيش از 94 درصد نياز غذايي کشور در داخل توليد و عرضه مي‌شود و تراز مالي اين بخش در سال گذشته مثبت ارزيابي شده است.رييس سازمان جهاد کشاورزي استان تهران گفت: کشور ايران هشت اقليم از 13 اقليم موجود در دنيا را داراست و به همين دليل ظرفيت مناسبي براي افزايش توليد و صدور آن به ساير کشورها دارد و اين مهم مي‌تواند در کنار صنعت نفت موجب ارز آوري شود. وي بر اهميت تحقق برنامه‌هاي کوتاه‌مدت و ميان‌مدت براي دستيابي 100درصدي به برنامه‌هاي سند چشم‌انداز 20ساله تاکيد کرد.

وي با يادآوري سخن امام راحل مبني براينکه کشوري که سفره اش وابسته به بيگانگان باشد هرگز مستقل نخواهد شد، افزود: اگر سفره را به عنوان مجموعه تامين امنيت غذايي جامعه و بخش کشاورزي را متولي و کارپرداز آن بدانيم نمي‌توان درجه اهميت کشاورزي را تا حد بخش هاي زيرين اقتصادي تنزل داد.رييس سازمان جهاد کشاورزي استان تهران با تاکيد بر اينکه بخش کشاورزي هر کشوري اساس استقلال آن کشور محسوب مي‌شود، گفت: اين استقلال فقط به قطع وابستگي اقتصادي محدود نمي‌شود بلکه دربرگيرنده رونق اقتصادي و توسعه صادرات است.

وي افزود: امروز حدود 23 درصد از اشتغال و 15 درصد توليد ناخالص ملي و پنج درصد حجم سرمايه‌گذاري کشور در بخش کشاورزي متبلور مي‌شود.


 مديرکل بنياد مسکن استان اردبيل:
 اردبيل 600 متقاضي مسکن محرومان دارد 

 اردبيل – مهدي حسين نژاد

مديرکل بنياد مسکن استان اردبيل گفت: هم اکنون در استان اردبيل 600 نفر متقاضي بهره‌مندي از مسکن محرومان هستند. احمد حاج‌عليزاده در جلسه بررسي مشکلات مسکن شهرهاي زير 25 هزار نفر و روستايي در اردبيل اظهار داشت: به رغم اين تعداد متقاضي ما سالانه بيش از 100 واحد مسکن محرومان نمي‌توانيم احداث و در اختيار آنها قرار دهيم.

وي با اعلام اينکه 500 نفر در نوبت دريافت مسکن محرومان هستند، افزود: در احداث مسکن محرومان شرايط متفاوت‌تري برقرار است به طوري که تسهيلات پرداخت شده نيز با ارقامي بالاتر از مسکن مهر مي‌باشد که صاحبان اين واحدها از تسهيلات قرص‌الحسنه نيز استفاده مي‌کنند. مديرکل بنياد مسکن استان اردبيل بيان داشت: افرادي که از توان مالي کمتري برخوردار هستند با امتياز بندي و در قالب فرم‌هاي تعيين شده صاحب مسکن مي‌شوند که در واگذاري زمين رايگان به آنها تسهيلات قرض‌الحسنه بلاعوض حايز شرايط فوق‌العاده هستند.

مديرکل بنياد مسکن استان اردبيل افزود: با توجه به محدوديت‌ها ما همه ساله پروژه‌هاي خود را در اين باب تعريف مي‌کنيم تا زمينه احداث و واگذاري اين واحدها فراهم شود.


 70 درصد جمعيت تحت حمايت كميته امداد البرز را زنان سرپرست خانوار تشكيل مي‌دهند 

 کرج - فائزه باقري

براساس آمار موجود 70 درصد مددجويان تحت حمايت كميته امداد استان البرز را زنان سرپرست خانوار تشكيل مي‌دهند. به گزارش خبرنگار آفرينش علي سالاركيا مديركل كميته امداد با بيان اين خبر گفت : بر اين اساس 13 هزار زن سرپرست خانوار تحت حمايت كميته امداد استان البرز مي‌باشند. وي افزود: در مجموع حدود 36 هزار نفر در قالب 19 هزار خانوار تحت حمايت كميته امداد استان البرز مي‌باشند و از خدمات اين نهاد در سرفصلهاي مختلف بهره‌مند مي‌باشند وي اظهار داشت: كميته امداد يك نهاد مردمي است كه توليت رسيدگي به مسائل و مشكلات مددجويان و محرومان را در رأس برنامه‌ها و اقدامات خود قرار داده‌اند سالاركيا تصريح كرد: پرداخت مستمري و كمك هزينه معيشت، ايجاد تسهيلات اشتغال و كارآفريني، تأمين هزينه‌هاي درمان مددجويي، خدمات فرهنگي و آموزشي، خدمات عمران و مسكن ، اعطاي جهيزيه و كمك هزينه ازدواج، پيگيري مسائل حقوقي و قضايي، پرداخت تسهيلات به محكومين مالي نيازمند و ... از محورهاي خدمات كميته امداد به محرومين و نيازمندان واقعي مي‌باشد.

مديركل كميته امداد استان البرز گفت: در طول 6 ماهه اول سال جاري50 ميليارد ريال مستمري به مددجويان تحت حمايت اين نهاد مقدس در استان البرز پرداخت شده است. وي يادآور شد: پرداخت مستمري معمولاً ماهيانه و به 19 هزار خانوار تحت حمايت اعم از عادي و طرح شهيد رجايي پرداخت مي‌شود.


 بهره‌برداري از 52 طرح عمراني، فرهنگي، ورزشي و خدماتي منطقه هشت اصفهان 

 اصفهان - راعي

همزمان با ولادت با سعادت دهمين اختر تابناك آسمان امامت ولايت و عيد سعيد غدير بهره‌برداري از 52 طرح عمراني، فرهنگي، ورزشي وخدماتي در منطقه هشت اصفهان آغاز شد. با بهره‌برداري از اين طرحها كه با اعتباري بالغ بر دويست ميليارد ريال توسط شهرداري منطقه هشت اصفهان به اجرا در آمده گام ديگري در خدمت ماندگاربه مردم فهيم اصفهان وپيشرفت وآباداني اين منطقه برداشته شد. به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، شهردار منطقه 8 اصفهان در اين مراسم گفت: تكميل شبكه معابر و احياي بافت فرسوده محلات در اولويت برنامه‌هاي شهرداري منطقه 8 قرار دارد. رضا اميني يكي از مهم ترين اقدامات منطقه 8 را تكميل شبكه معابر عنوان كرد و گفت: خيابان هاي استاد شهريار، سپاه، شهيد خداداد اميني و شهيدان شيراني و اسماعيلي در اختيار شهروندان منطقه 8 قرار مي‌گيرد.

وي افزود: همچنين عمليات اجرايي احداث خيابانهاي گلستان غربي، شهيدان خانعلي، فاز دوم خيابان شهيدان كاظمي، شهيد مظاهر مزروعي، شهيد دوران و ساماندهي خيابانهاي صبا و بعثت بهرام‌آباد آغاز مي‌شود. شهردار منطقه 8 اصفهان تصريح كرد: خيابانهاي 60 متري پرتمان، آزادان، گل محمدي، شهيد چمران بهرام‌آباد و ادامه خيابان نوبهار به سمت مارچين و بهرام‌آباد در سال آينده اجرايي مي‌شود. اميني با بيان اينكه 19 قطعه فضاي سبز و 6 بوستان محلي به بهره‌برداري مي‌رسد، خاطرنشان كرد: عمليات اجرايي احداث 6 بوستان محلي آفتاب، احرار، شهداي روزبهاني، دكتر فروغي، مهر و باران تكميل شده و در اختيار شهروندان منطقه 8 قرار مي‌گيرد.

وي با بيان اينكه ساماندهي و احياي ماديهاي آزادان، فدن، تيران و آهنگران خيابان آيت ا... خادمي، تيران و آهنگران كوچه هدايت، تيران و آهنگران خيابان شهيد فروغي ، مادي فدن خيابان شهيد دكتر باهنر انجام شده، افزود: در سال آينده طرح ساماندهي مادي شاه پسند، بزرگترين مادي اين منطقه، تكميل و به بهره‌برداري مي‌رسد.

شهردار منطقه 8 اصفهان با اشاره به پروژه‌هاي فرهنگي ورزشي آماده بهره‌برداري در اين منطقه، افزود: ورزشگاه شهداي شمس‌آباد، زمين ورزشي روباز سردار شهيد شهبازي، ورزشگاه روباز محله دستگرده، فرهنگسراي باران و فرهنگسراي گلستانه مارچين از طرحهاي فرهنگي ورزشي است كه به بهره‌برداري مي‌رسد. شهردار اصفهان نيز در اين مراسم بيان داشت: خوشبختانه فعاليتها و طرحهاي خوبي در سطح مناطق 14 گانه از جمله منطقه 8 به اجرا درآمده و به بهره‌برداري رسيده، اين درحالي است که تمام هزينه هاي اين طرحها از سوي مردم تامين مي‌شود.

دكتر سقائيان نژاد با اشاره به اينكه در سال گذشته 80 پروژه در منطقه 8 به بهره‌برداري رسيد، تصريح كرد: امسال نيز 52 پروژه در اختيار شهروندان قرار مي‌گيرد. همچنين در آينده 50 پروژه ديگر تكميل و به بهره‌برداري مي‌رسد.


 ايران زمين 

همايش چگونگي رفتار با کودک پرخاشگر برگزار شد

قدس - اصغري

به گزارش خبرنگاراداره روابط عمومي شهرداري قدس خانه فرهنگ علامه دهخدا در راستاي آشنايي والدين با محرك‌هاي‌ محيطي‌ كه‌ باعث‌ تحريك‌ خشم‌ و ايجاد خشونت‌ در فرزندان‌ مي‌‌شود، همايشي با موضوع "با کودک پرخاشگر خود چگونه رفتار کنيم؟" را برگزار نمود. خانم لطفي کارشناس و روانشناس اين همايش اظهار داشت: امروزه بسياري از خانواده‌ها از خشونت وپرخاشگري فرزندان خود شکايت دارند. آنها تمايل دارند که علت اين رفتارها را بدانند و راههاي پيشگيري و اصلاح رفتار را در اين زمينه به کار گيرند. پرخاشگري در واقع نوعي از رفتار است که از خشم وعصبانيت منشأ مي‌گيرد. وي افزود: والدين بايد در مقابل رفتارهاي تهاجمي و پرخاشگرانه کودکان خود با آرامش ، مصمم و با نظم و قانون روشن و واضحي واکنش نشان دهند.

ارائه بيش از 126 هزار خدمات درماني و دارويي در دارالشفاي امام هشتم(ع)

مشهد - اعظم اعظمي

موسسه درماني آستان قدس رضوي در مهرماه سال جاري بيش از 126 هزار خدمات درماني و دارويي به زائران و مجاوران حرم مطهر رضوي ارائه كرده است. به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني آستان قدس رضوي، مديرعامل موسسه درماني آستان قدس رضوي گفت: در اين ماه 70 هزار و 763 مورد در بخش پزشكي، 5 هزار و 898 مورد در بخش دندانپزشكي و 50 هزار و 299 مورد در بخش داروخانه موسسه درماني آستان قدس رضوي خدمات درماني و دارويي ارائه شده است. دكتر مهدي هاشمي‌نژاد اظهار داشت: در ماه گذشته 21 هزار و 301 نفر از بخش پزشكي عمومي، 9 هزار و 281 نفر از بخش خدمات پزشكي تخصصي دارالشفاي امام رضا(ع) خدمات دريافت كرده‌اند. وي عنوان كرد: داروخانه دارالشفاي امام نيز طي اين مدت به حدود 514 نفر از زائران و مجاوران امام هشتم(ع) نسخه رايگان ارائه كرده است. 

توسط بيمارستان بنت الهدي انجام شد؛

انجام عمل جراحي پيوند كليه به روش لاپارسكوپي براي اولين بار در شرق كشور

مشهد - اعظم اعظمي

عمل جراحي پيوند كليه به روش لاپارسكوپي براي اولين بار در شرق كشور در بخش خصوصي ديروز در بيمارستان بنت الهدي مشهد صورت گرفت. مدير بيمارستان بنت الهدي در اين باره گفت: با توجه به رهنمودها و سياست ها و حمايت هاي دانشگاه علوم پزشكي مشهد در حمايت از بخش خصوصي و زمينه سازي ارائه خدمات پيشرفته علم پزشكي در شهر مشهد به عنوان پايتخت معنوي ايران، اين بيمارستان موفق به انجام اين عمل شد. در همين راستا يكي از اقدامات موثر برگزاري كنگره سراسري جراحان سراسركشور بود كه بيمارستان بنت الهدي اين فرصت را مغتنم شمرد و از حضور علمي يكي از اساتيد شركت كننده در اين كنگره استفاده كرد. دكتر پيام آهني درباره روش انجام اين عمل گفت: در روش لاپاروسكوپي نيازي به ايجاد شكاف بر روي شكم نيست، بلكه از طريق ايجاد منافذي كوچك بر روي شكم، اقدام به برداشتن كليه از فرد دهنده مي‌شود. دكتر آهني به حداقل رسيدن عوارض و كاهش مدت زمان بستري بيمار به 48 ساعت را از مزاياي اين روش دانست.

تصويب دانشکده خبر در کارگروه توسعه خرم آباد

خرم‌آباد - نجف وند

محمدجعفر محمدزاده معاون امور مطبوعاتي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در حاشيه نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاريها در ديدار با اهالي رسانه استان لرستان گفت: يکي از نقاط قوت کاري من اين است که همواره از پشتيباني اهالي رسانه لرستان برخوردار بوده‌ام و همواره به لرستاني بودنم افتخار کرده و مي‌کنم.. معاون امور مطبوعاتي و اطلاع‌رساني وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي همچنين با بيان اينکه من با اهالي رسانه رفيق بوده‌ام، افزود: اين امر موجب شده که تاکنون هيچ چالش و يا موضوعي را در فضاي رسانه‌اي کشور نداشته‌ام.محمدزاده با اشاره به اينکه گاهي از اينکه تمام فعاليتهاي حوزه کاري مجموعه من در سايه "مجوزها" گم مي‌شود رنج مي‌برم، تصريح کرد: دادن مجوز تنها يک دهم از فعاليتهاي معاونت امور مطبوعاتي بوده و ما کارهاي بسياري در اين حوزه انجام داده‌ايم. وي برگزاري جشنواره فصلي مطبوعات، ايجاد موزه مطبوعات کشور، ايجاد سراي روزنامه‌نگاران، ايجاد انجمنهاي پژوهشي، ايجاد دايره المعارف مطبوعات ايران و جهان اسلام، چاپ 6 کتاب از خبرنگاران کشور و ادامه اين روند به صورتي که هر ماه يک کتاب از خبرنگاران چاپ شود از جمله فعاليتهاي ما در حوزه نهادسازي بوده است. معاون امور مطبوعاتي و اطلاع‌رساني وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در بخش ديگري از سخنان خود خطاب به اهالي مطبوعات لرستان گفت: اگر مي‌خواهيد مطبوعات لرستان رشد کنند بايد همه تلاش کنند.

محمدزاده با اشاره به صحبتهايي که پيرامون خانه مطبوعات لرستان مطرح است، گفت: در خانه مطبوعات نقصهايي وجود دارد اما اهالي رسانه نبايد در جهت حذف آن بر آيند بلکه بايد کمک کنند تا نقصها برطرف شود. معاون امور مطبوعاتي و اطلاع‌رساني وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در ادامه سخنان خود با بيان اينکه دعواي رسانه عليه رسانه يکي از غيرفرهنگي‌ترين کارها است، گفت: اينکه کسي در سرمقاله خود عليه ديگري حرف بزند خيلي روند بدي است. وي با تاکيد بر اينکه ماموريت اهالي رسانه اين است که عليه زشتيها بنويسند و رشد و تعالي را باهم رقم بزنند، اظهار داشت: اهالي رسانه نبايد از رشد يک نشريه يا رسانه ديگر ناراحت شوند. وي از اختصاص پنج دوره کتاب تخصصي مطبوعات براي استان لرستان خبر داد و افزود: براي چاپ کتاب گزيده مطبوعات لرستان آماده هستيم.

نماينده مردم رباط کريم و بهارستان با مدير کل ورزش و جوانان ديدار کرد

بهارستان - اصغري

ابراهيم نکو نماينده مردم شهرستانهاي رباط کريم و بهارستان با نژاد فلاح مدير کل اداره ورزش و جوانان استان تهران ديدار و گفتگو کرد. به گزارش خبرنگار ما در اين ديدار،نکو ضمن عرض تبريک انتصاب اخيرآقاي نژاد فلاح به سمت مدير کل ورزش و جوانان استان تهران،حضور ايشان را در اين سازمان باعث رشد و بالندگي ورزش استان ياد کرد و گفت:قطعا حضور آقاي نژاد فلاح در امر ورزش و جوانان توفيقات ارزنده اي را به دليل توانمندي ايشان در اين عرصه مي تواند در پي داشته باشد.عضو هيئت رئيسه کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت:اين ديدار فرصتي را به وجود آورد تا بتوانيم پتانسيلهاي بالقوه جوانان ورزشکار و ارزشمند منطقه را براي مدير کل تشريح کنيم.نکو ادامه داد:به رغم اينکه شهرستانهاي رباط کريم و بهارستان داراي جوانان مستعد و پر افتخاري مي‌باشد و در عرصه‌هاي مختلف ورزشي آن هم در سطوح داخلي و بين‌المللي افتخاراتي ارزشمند را براي کشور آفريدند بايستي به اين دو منطقه نگاه ويژه‌اي صورت گيرد. نماينده مردم شهرستان هاي رباط کريم و بهارستان خاطر نشان ساخت:اين دو شهرستان با وجود همه مشکلات و کمبود امکانات فرهنگي و ورزشي توانسته جوانان پر افتخاري را تحويل جامعه دهد و از اين رو بايستي در بحث ورزش و جوانان در اين منطقه ويژه اقداماتي را انجام داد.

نکو لازمه پيشرفت هر چه بهتر اين افتخارات را در گرو همت و تلاش مسئولين ورزش و جوانان ذکر کرد و افزود:حضور جوانان پر افتخار در منطقه وظيفه ما را در قبال اين عزيزان سنگينتر مي‌نمايد و بايستي طوري قدم برداريم که بتوانيم در مسير رشد و بالندگي اين توفيقات پيشرو باشيم تا بلکه جوانان و افتخار آفرينان عرصه ورزش با انگيزه بالايي در ميادين ورزشي حاضر شوند. عضو هيئت رئيسه کميسيون اقتصادي مجلس وشوراي اسلامي ضعف امکانات اداري و انساني را در بخش ورزش منطقه يک واقعيت دانست و گفت:با وجود اين جوانان پر افتخار ما در حوزه ورزش نتوانستيم آن گونه که در شان اين عزيزان مي باشد قدم برداريم و بايستي در اين راستا يک تجديدنظر اساسي با هدف رشد و شکوفايي ورزش منطقه صورت گيرد.

يادواره فرمانده گردان تخريب لشكر 10 سيدالشهدا در شهر قدس برگزار شد

قدس - اصغري

يادواره سردار شهيد 'حاج قاسم اصغري ' فرمانده گردان تخريب لشكر 10 سيدالشهدا(ع) در مسجد جامع شهرقدس برگزار شد. يادواره سردار شهيد 'حاج قاسم اصغري' و شهداي تخريب چي شهرستان قدس، با حضور مسئولين شهرستان، خانواده‌هاي معظم شهدا و ايثارگران، همرزمان شهدا برگزار شد. زاكاني بيان كرد: عزت، امنيت، افتخار و سربلندي ايران اسلامي، ميراث بزرگ و ارزشمندي است كه نتيجه رشادتها، ايثارگريها و جانفشاني اين عزيزان است و ما بايد با تمام وجود اين ثمره طيبه را حفظ كنيم.در ادامه اين آيين چند تن از رزمندگان سپاه اسلام از جمله همرزمان شهيد اصغري با بيان خاطراتي به رشادتها و دليرمرديهاي آن شهيد بزرگوار در دوران دفاع مقدس اشاره كردند. شهيد اصغري براي پاكسازي ميدانهاي مين منطقه سردشت واقع در غرب كشور در سال 1367 در حين خنثي كردن مين به درجه رفيع شهادت نايل شد.


 خبر 

در آبفاي جنوب غربي استان تهران انجام مي‌گيرد؛

واگذاري ارائه خدمات مشتركين به دفاتر پيشخوان دولت

اسلامشهر - محمدرضا عباسي

ارائه خدمات امور مشتركين آبفاي جنوب غربي از طريق دفاتر پيشخوان دولت امكان پذير گرديد . عليرضا احمدي معاون امور مشتركين آبفاي جنوب غربي استان تهران با اعلام اين خبر اظهارداشت: به منظور ايجاد سهولت در كار و براي رفاه حال شهروندان، ارائه خدمات امور مشتركين آبفاي جنوب غربي استان تهران از طريق دفاتر پيشخوان دولت امكانپذير شد. احمدي افزود: با توجه به عقد قرارداد و ارائه آموزش هاي لازم به كاربران دفاتر مجاز پيشخوان دولت در شهرهاي نسيم‌شهر و باقرشهر و با هدف سهولت دسترسي و پيشگيري از اتلاف زمان مشتركين، خدمات مربوط به امور مشتركين آبفاي جنوب غربي از طريق دفاتر پيشخوان دولت نيز صورت مي‌پذيرد.

وي با اشاره به اينكه اين خدمات در 20 مورد چهار اولويتي تقسيم‌بندي شده، بيان داشت: با توجه به محدوديتهاي موجود از جمله ايجاد بسترهاي لازم سخت‌افزاري و نرم‌افزاري رايانه‌اي، ارائه آموزشهاي لازم و همچنين اطلاع‌رساني به مشتركين كه از طريق دفترروابط عمومي و آموزش همگاني اين شركت در دست اقدام است، فعلا اولويت اول با پنج فرمت و در شهرهاي نسيم شهر و باقرشهر صورت مي‌پذيرد.

معاون امور مشتركين آبفاي جنوب غربي استان تهران تاکيد کرد: براساس برنامه‌ريزيهاي صورت گرفته و زمانبندي شده ضمن ارائه خدمات مربوط به سه اولويت ديگر ،در شهرهاي تحت پوشش حوزه جنوب غربي تحت پوشش اين سيستم قرار خواهند گرفت.

مديرعامل پايانه‌هاي نفتي ايران:

هيچ حادثه‌اي صادرات نفت را در خارك متوقف نمي‌کند

بوشهر – خبرنگار آفرينش

مدير عامل شرکت پايانه‌هاي نفتي ايران گفت: با نگاه ويژه‌اي که در شرکت پايانه‌هاي نفتي ايران به پدافند غيرعامل وجود دارد، هيچ سانحه و حادثه‌اي صادرات نفت را از پايانه خارك متوقف نخواهد کرد.

به گزارش روابط عمومي شرکت پايانه‌هاي نفتي ايران، سيد پيروز موسوي در حاشيه گردهمايي پدافند غيرعامل با اعلام اين مطلب افزود: به منظور اجراي پدافند غيرعامل تعميرات گويهاي شناور را جهت پايداري عمليات و ماموريت اصلي شرکت پايانه‌هاي نفتي ايران در زمان بحران مدنظر قرار داديم. وي تصريح کرد: به منظور افزايش مخازن ذخيره‌سازي استراتژيک نفت خام قرارداد مطالعات احداث مخازن زيرزميني امضا شده است. موسوي گفت: ايجاد ديواره‌هاي دفاعي و پيشگيريهاي لازم براي مبارزه با اقدامات سايبري دشمن، انجام مانورهاي مختلف نفت‌ريزي، حريق مخازن، تاسيسات و اسکله‌ها در سطح مناطق عملياتي خارک، نکا، عسلويه و همچنين آموزش و فرهنگ‌سازي در سطح شرکت و جزيره خارك همراه با اهالي بومي و سازمانهاي دولتي از جمله اقداماتي است که در راستاي اجراي پدافند غير عامل انجام شده است.

پايان كار برق‌رساني به مجتمع توريستي رفاهي شهرستان دهدز

اهواز - خبرنگار آفرينش

مدير توزيع برق ايذه و دهدز گفت، با توجه به وجود اماكن تاريخي و زيارتي و همچنين مكانهاي پر بازديد چون سد كارون 3، شهرستان دهدز هر روز پذيراي هزاران مسافر است كه نياز به ارائه خدمات به ايشان را دو چندان مي‌كند. عباس علويان ادامه ادامه داد در همين رابطه كار تامين برق مجتمع رفاهي و توريستي دهدز در سريعترين زمان ممكن انجام شد كه براي انجام اين پروژه 145 متر شبكه فشار متوسط، 7 اصله پايه و يك دستگاه ترانس بكار رفته است.

وي همچنين از تامين برق تاسيسات آب و فاضلاب در روستاي راسفند خبر داد و اظهار داشت، در اين پروژه نيز 175 متر شبكه فشار متوسط و 5 اصله پايه فشار متوسط اصلاح شده است. براساس اين گزارش، برق‌رساني به دو جايگاه CNG در ايذه و دهدز نيز از ديگر اقدامهاي صورت گرفته بوده است كه با نصب 580 متر شبكه فشار متوسط و 2 دستگاه ترانس به انجام رسيده است. به گفته علويان سرمايه گذاري لازم براي 3 پروژه ياد شده 800 ميليون ريال بوده است.

در نيمه نخست امسال انجام شد؛

ساماندهي و ايمن‌سازي معابر منطقه 19 با اجراي 18 پروژه ترافيکي

شهرري – خبرنگار آفرينش

معاون حمل و نقل و ترافيک منطقه 19 از تکميل مهمترين پروژه‌هاي ترافيکي براي ساماندهي و ايمن‌سازي معابر خبر داد. رضا زلفي در تشريح 18 پروژه ترافيکي انجام شده براي ساماندهي و ايمن‌سازي معابر و بزرگراه ها گفت: در اين راستا اقدامات مختلفي براي سهولت تردد خودروها و امنيت مسافران در 6 ماهه اول سال انجام شده که از مهمترين آنها ايمن‌سازي بزرگراه آزادگان با اجراي 30 جناغي، اصلاح هندسي راستگرد بزرگراه آزادگان به آيت اله سعيدي، اجراي نرده ايمني در زير پلهاي عابر پياده بزرگراه شهيد کاظمي و اجراي هندريل ايمني در بزرگراه هاي شهيد هاشمي و آزادگان بوده است.

وي افزود: در بخش فعاليتهاي نگهداري و نصب تجهيزات ترافيکي نيز تاکنون 300 بشکه ترافيکي، 2 هزار استوانه ارتجاعي، 5 هزار گل گارد، 150 تابلوي خطرنماي بزرگراهي و 5 دستگاه کاشن تانک در بزرگراه هاي تندگويان،خليج فارس و معابر شرياني درجه يک و دو نصب شده است. بعلاوه تابلوهاي تعيين مسير نيز با هدف شناسايي راحت تر مسير به شکل دکل صليبي در 10نقطه از جمله بزرگراههاي آزادگان، شهيد کاظمي و تندگويان و خيابانهاي مطهري و شکوفه نصب شده است. براي پيشگيري از بروز خطرات ناشي از سرعت خودروها نيز 18 سرعتکاه در خيابانهاي دانشگاه، بخشنده، سبلان، رحمان، روستاي پلائين و ساير نقاط مورد نياز و 8 کيلومتر گاردريل نيز در بزرگراههاي خليج فارس، آزادگان، کاظمي، شهيد هاشمي و خيابانهاي شکوفه و پيروز نصب شده است. زلفي يکي از مهمترين اقدامات اين منطقه را در سال جاري ساخت پارکينگ گل آرا با ظرفيت پارک 180 خودرو اعلام کرد وگفت: اين پارکينگ به عنوان بزرگترين پارکينگ مکانيزه کشور نيز محسوب مي شود که احداث آن بويژه براي مسافرين بازارچه احساني که با مشکل پارک خودرو روبرو بودند تسهيلات ويژه اي ايجاد کرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته