جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/10/17 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - يكشنبه نسخه شماره 2670


تبديل بزرگ ترين خانه تاريخي ايران به اقامتگاه گردشگران


کوتاه و خواندني


بهره برداري از 130 پروژه زيربنايي کشاورزي در استان يزد


سومين همايش اهل قلم بسيجي منطقه مقاومت بسيج استان تهران برگزار شد


 تبديل بزرگ ترين خانه تاريخي ايران به اقامتگاه گردشگران 

کاشان - خبرنگار آفرينش
خانه تاريخي عامريها ، بزرگ ترين خانه تاريخي ايران به اقامتگاه گردشگري تبديل مي شود .
مهران سرمديان معاون اداره ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري کاشان با اعلام اين خبر گفت : خانه عامري ها با 900 مترمربع عرصه و 12 هزار مترمربع اعياني ، بزرگ ترين خانه تاريخي ايران به شمار مي رود که هم اکنون با نظارت طرح پرديسان سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري کشور در حال مرمت و بازسازي است .
به گفته وي بخشي از اين مجموعه در 2 مرحله به اقامتگاه گردشگران تبديل مي شود که شامل 45 سوئيت بوده و بخش ديگر مجموعه اي براي بازديد علاقه مندان و گردشگران مورد استفاده قرار مي گيرد .
در طرح پيش بيني شده اقامتگاه گردشگري خانه تاريخي عامريها ، هتل ، رستوران بزرگ ، نمايشگاه دائمي ، موزه دائمي، سالن اجتماعات ، استخر و سونا و کافي شاپ در نظر گرفته شده و حمام خصوصي اين خانه که تنها خانه تاريخي داراي حمام در نظر گرفته شده نيز مورد استفاده قرار خواهد گرفت .
سرمديان افزود : فاز اول اين اقامتگاه گردشگري شامل 70 درصد از اين طرح در صورت تامين اعتبار ، تا پايان خرداد ماه سال آينده مورد بهره برداري قرار مي گيرد .
به گفته وي ، مديريت ميراث فرهنگي و گردشگري کاشان در نظر دارد با تبديل بناهاي تاريخي به مراکز اقامتي و پذيرايي ، اين مراکز را پس از مرمت و بازسازي در اختيار بخش خصوصي قرار دهد . چرا که خانه هاي تاريخي کاشان از جذابيت هاي منحصر به فرد گردشگري برخوردار بوده و به ويژه براي گردشگران خارجي بسيار جذاب و مطلوب هستند .
ساخت بناي خانه تاريخي عامريها ، با معماري باشکوه و فاخر سنتي ، متناسب با اقليم کاشان در دوره زنديه آغاز شد و درقرن سيزدهم هجري به وسيله سهام السلطنه عامري به عنوان محل سکونت فاميلي توسعه يافت .
اين بنا داراي حياط هاي متعدد بوده و در طول زمان دچار فرسايش و تخريب شد .
با ادامه روند بازسازي بقاياي تاريخي کم نظير ، در سال 1379 اين بنا در طرح پرديسان سازمان ميراث فرهنگي کشور قرار گرفت تا به عنوان يک پروژه اقامتي گردشگري مورد بهره برداري قرار گيرد .
بخش هاي بازسازي و مرمت شده اين طرح هم اينک پذيراي علاقه مندان و گردشگران داخلي و خارجي است .


 کوتاه و خواندني 


اخبار کوتاه از آذربايجان غربي

به مناسبت هفته کشاورزي صورت گرفت ;
تجليل از توليدکنندگان برتر شهرستان نقده
اروميه - خبرنگار آفرينش
به مناسبت هفته جهاد کشاورزي در مراسمي از توليد کنندگان برتر شهرستان نقده تقدير شد .
در اين مراسم فرماندار نقده با قدرداني از توليدکنندگان موفق ، سهم منطقه از اعتبارت بنگاه هاي زودبازده را ، بالغ بر 530 ميليارد ريال اعلام کرد و افزود : بخش عمده اعتبارات به دامپروري و کشاورزي اختصاص دارد که براي ايجاد اشتغال بايد از اين سرمايه به طرز صحيح و مناسب استفاده شود. مدير جهاد کشاورزي نقده نيز درآمد خالص شهرستان نقده را ، از محل توليدات کشاورزي بالغ بر 435 ميليارد ريال اعلام کرد و گفت : اگر اين سرمايه به صورت بهينه استفاده شود ، راه هاي مناسب بين مزارع ، صنايع تبديلي و سيلوهاي ذخيره گندم به حد کافي و مشکل خريد محصولات کشاورزي را ، از جمله مشکلات توليدکنندگان ذکر و بر توجه مسئولان براي حل اين مشکل تاکيد کرد .
در اين مراسم با اجراي برنامه هاي فرهنگي هنري از 14 نفر از توليدکنندگان برتر منطقه با اهداي جوايز برتر قدرداني شد .

کم توجهي به کارگاه هاي قالي بافي
برخورداري کارگاه هاي قالي بافي از اصول بهداشتي و استانداردهاي لازم براي فعاليت قالي بافان به ويژه بانوان قاليباف در کنار توجه به فوايد اقتصادي و افزايش توليد در اين کارگاه ها از اهميت خاصي برخوردار است.
پانزده هزار نفر از بانوان آذربايجان غربي در بخش قالي بافي مشغول به کار هستند که حاصل تلاش طاقت فرساي آنها توليد 72 هزار مترمربع فرش دستباف در سال است.
طرح هاي ماهي افشار ، نوين فرش ، ترقي ، اوليا ، بنام ، گلنام ، بهشتي و شهسوار از جمله طرح هايي است که بانوان آذربايجان غربي در بافت فرش در 10 هزار و 800 کارگاه قالي بافي از آنها بهره مي گيرند.رعايت نشدن اصول بهداشتي ، نامناسب بودن محيط کارگاه ها ، نور کم ، پايين بودن سن دختران قاليباف و ساعات کاري غيرمعقول در برخي از اين کارگاه ها سلامت جسماني و رواني بانوان قاليباف را تهديد مي کند.

اختصاص 17 ميليارد ريال به امور بانوان کارآفرين
در سال جاري از محل 25 صدم درصد اعتبارات دستگاه هاي اجرايي آذربايجان غربي ، 17 ميليارد ريال اعتبار براي امور بانوان استان اختصاص يافته است.
مشاور استاندار در امور بانوان در نشست مشترک دفتر امور بانوان استان با نمايندگان امور بانوان دستگاه هاي اجرايي استان با اعلام اين مطلب افزود : تاکنون 21 دستگاه اجرايي آذربايجان غربي 25 صدم درصد اعتبارات خود را براي اجراي برنامه هاي توانمندسازي بانوان کارآفرين و تقويت و تحکيم بنيان خانواده اختصاص داده اند.صفايي ، با اعلام اينکه امسال اعتباري بالغ بر 700 ميليون ريال براي اجراي طرح هاي پژوهشي بانوان اختصاص يافته ، گفت : بررسي راهکارهاي گسترش فرهنگ عفاف و حجاب ، اشتغال زنان خودسرپرست و نقش زنان در تامين امنيت و سلامت اجتماعي ، از جمله مهم ترين طرح هاي پژوهشي است.

اختصاص اعتبارات لازم به گسترش بنگاه هاي زودبازده در خوي
به منظور اجراي 3 هزار و 84 طرح کوچک و زودبازده اقتصادي در خوي ، اعتباري بالغ بر 389 ميليارد ريال از محل بنگاه هاي اقتصادي پرداخت شده است .
رئيس اداره کار و امور اجتماعي و دبير کار گروه اشتغال خوي در جلسه اشتغال اين شهرستان گفت: ظرف يک سال آينده با بهره برداري از اين طرح ها براي بيش از 5 هزار نفر در بخش کشاورزي و صنعت و معدن شغل ايجاد مي شود .
در شانزدهيمن جلسه کارگروه اشتغال خوي ، 295 طرح با اشتغال زايي 383 نفر و اختصاص 21 ميليارد ريال تسهيلات به تصويب رسيد .

معرفي بيش از 46 هزار طرح بنگاه هاي اقتصادي کوچک به بانک هاي عامل
استاندار آذربايجان غربي بر بازبيني و اصلاح آئين نامه هاي قديمي بانک ها تاکيد کرد .
قرباني در جلسه کارگروه اشتغال و سرمايه گذاري استان که در سالن اجتماعات استانداري برگزار شد ، گفت : بانک هاي عامل بايد با روانسازي عمليات بانکي و تصميم گيري هاي مناسب در زمينه اعطاي تسهيلات به مردم در پيشبرد طرح بنگاه هاي کوچک و زودبازده اقتصادي نقش موثري ايفا» کنند .
وي با اشاره به نقش بانک ها در نقل و انتقال منابع گفت : بررسي طرح هاي مربوط به بانک هاي کوچک و زودبازده اقتصادي و اختصاص تسهيلات لازم به مجريان اين طرح ها مي توانند نقش مهمي در رونق بخشيدن به توليد و اشتغال در استان داشته باشند .
دبير کارگروه اشتغال و سرمايه گذاري آذربايجان غربي نيز در اين جلسه گفت : 71 طرح ايجاد بنگاه هاي کوچک و زودبازده اقتصادي ، با اعتباري بالغ بر 460 ميليارد ريال به بانک هاي عامل استان معرفي شده اند که پيش بيني مي شود  با اجراي آنها براي 10193 نفر شغل ايجاد شود .
نوربخش افزود : از ابتداي سال جاري تاکنون بيش از 46 هزار طرح مربوط به بنگاه هاي اقتصادي کوچک و زودبازده با اعتبار 1440 ميليارد ريال براي اخذ تسهيلات به بانک هاي عامل معرفي شده اند که در صورت بهره برداري از آنها براي بيش از 10 هزار نفر شغل ايجاد خواهد شد .

نخستين جشنواره موسيقي آئين  غدير در اردبيل

اردبيل - خبرنگار آفرينش
مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي اردبيل گفت : نخستين جشنواره موسيقي آئين رسم غدير در اردبيل آغاز شد .
اصغرتقي زاده شکيبا گفت : براي شرکت در اين جشنواره 14 گروه از استان هاي آذربايجان غربي، آذربايجان شرقي کردستان ، گيلان ، کرمانشاه ، قم ، خوزستان ، اردبيل اعلام آمادگي کرده اند .
وي با اشاره به زمان برگزاري جشنواره موسيقي آئين رسم غدير گفت : اين جشنواره با ظرفيت و استعداد يکصد نفر شرکت کننده از تاريخ 85/10/15 آغاز و لغايت 85/10/18 دي ماه سال جاري ادامه خواهد داشت.  وي افزود : جشنواره موسيقي آئين غدير از سال هاي آينده به صورت مسابقه اي و پژوهشي برگزار خواهد شد . وي گفت : اين جشنواره با مشارکت سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري استان اردبيل طراحي شده است .

جهت مرمت و بازسازي اجرا مي شود ;
پرداخت وام بلاعوض به ساکنان خانه هاي
 تاريخي در دزفول

دزفول - خبرنگار آفرينش
رئيس سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري استان خوزستان طي سفر به دزفول در جمع روساي ادارات ميراث فرهنگي و گردشگري استان از پرداخت وام بلاعوض براي بازسازي خانه  هاي تاريخي خبر داد . صادق محمدي با اعلام اين خبر گفت : بافت قديمي دزفول بي نظير است و ضرورت دارد با توجه به وضعيت ساکنان اين خانه ها بافت مذکور بازسازي شود . وي گفت : اين سازمان آمادگي پرداخت وام بلاعوض به ساکنان اين خانه ها را دارد و يا اينکه از طريق پيمانکاران سازمان اقدام به بازسازي آنها کند .

پايان مرحله اول واگذاري سهام عدالت در کردستان

سنندج - خبرنگار آفرينش
 
دبير ستاد واگذاري سهام عدالت کردستان در جمع نمايندگان رسانه هاي خبري استان گفت : مرحله اول واگذاري سهام عدالت در اين استان به پايان رسيد.
کيومرث اميري گفت : اوراق سهام عدالت مرحله اول در حال چاپ و به زودي به سهامداران واگذار خواهد شد.
به گفته وي در مرحله نخست و به ازاي هر نفر مشمول دريافت سهام عدالت ، پنج ميليون ريال سهم واگذار مي شود.  وي افزود : در هر خانوار تا سقف پنج نفر در اين مرحله سهام عدالت واگذار مي شود.  اميري اظهار داشت : افراد مشمول دريافت سهام عدالت در مرحله نخست شامل مدجويان تحت پوشش کميته امداد امام خميني(ره)، سازمان بهزيستي و بسيجيان فاقد شغل هستند.
اميري افزود: اين افراد به عضويت شرکت تعاوني سهام عدالت استان کردستان درآمده و به منظور دريافت سهام در اين تعاوني سازماندهي شده اند.


تشکيل انجمن ميراث فرهنگي
در 999 روستاي استان گلستان

گرگان - خبرنگار آفرينش
رئيس سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري استان گلستان گفت : با مشارکت هاي مردمي جهت تشکيل انجمن ميراث فرهنگي در 999 روستاي استان و همکاري 60 نفر از نيروهاي يگان حفاظت سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري استان ، کار حفاظت از 1500 اثر تاريخي در استان از اول دي ماه به مدت دو ماه آغاز شد .
ربيعي با اشاره به جايگاه حفاظت در ميراث فرهنگي ، بر همکاري نيروهاي مردمي در شهرها و روستاها و تقويت انجمن هاي دوستداران ميراث فرهنگي در زمينه کاهش حفاري ها و تداوم امر حفاظت تاکيد کرد .
وي افزود : استان گلستان 1500 جاذبه طبيعي و تاريخي دارد و از اين رو جزو استان هاي پرجاذبه کشور است که کار حفاظت از اين آثار بايد با همکاري تمامي دستگاه ها و مردم انجام شود و از اين رو انجمن دوستداران مسيراث فرهنگي به عنوان يک تشکل منسجم مردمي ، کمک بزرگي به حفاظت از آثار گذشتگان اين ديار پر تمدن خواهند کرد .

آموزش خانواده در رودهن برگزار مي شود
 
رودهن - خبرنگار آفرينش
جلسه آموزش خانواده به زودي از سوي آموزش و پرورش رودهن اجرا خواهد شد .
وکيلي رئيس آموزش و پرورش رودهن گفت : جلسات آموزش خانواده با حضور اساتيد و کارشناسان خانواده از سوي آموزش و پرورش رودهن به زودي برگزار خواهد شد .
وي در خصوص برگزاري اين جلسات گفت : اين برنامه همگاني ، طي ده جلسه در سالن آمفي تئاتر رودهن قابل اجرا است .
وکيلي هدف از اجراي اين طرح را ، برخورد صحيح اوليا» دانش آموزان عنوان کرد .
گفتني است علاوه بر برگزاري اين جلسات براي خانواده ها ، آموزش اخلاقي و تربيتي نيز در قالب جلسات فراگير براي محصلين مدارس مقاطع ابتدايي ، راهنمايي و دبيرستان نيز اجرا مي شود .

افزايش 75 درصدي صادرات
کالاهاي صنعتي و معدني در کاشان

کاشان - خبرنگار آفرينش
طي مراسمي که با حضور جمعي از توليدکنندگان و صادرکنندگان و مسئولان و مديران کاشاني برگزار شد ، مدير کل دفتر صادرات وزارت صنايع و معادن از صادرات 8 ميليارد و 800 ميليون دلار کالاي صنعتي و معدني به خارج از کشور طي 9 ماه گذشته خبر داد .
مهندس حسين اسفندياري در جمع صادرکنندگان شهرستان کاشان گفت : اين مقدار صادرات کالا در مقياس با مدت زمان مشابه در سال گذشته بيش از 75 درصد افزايش داشته است .
وي افزود : وزارت صنايع و معادن مطالعه ، بررسي و تعيين استراتژي روابط اقتصادي ، صنعتي با کشورها با توجه به شناخت بازارها و توانمندي هاي طرفين براي توسعه بازار را ، در دستور سياست هاي صادراتي خود قرار داده است .
مدير کل دفتر صادرات وزارت صنايع و معادن تصريح کرد : نگاه اصلي به آن سوي مرزها ، شناخت صحيح و مناسب از بازارهاي جهاني و مطالعه علمي بازار و توليد براساس خواست مشتريان از مشخصه  بازارهاي جهاني است . در اين نشست توليدکنندگان و صادرکنندگان کاشاني مسائل و مشکلات خود را در زمينه صادرات مطرح کردند .  تاخير در صدور جواز صادراتي ، دير پرداخت کردن تعرفه هاي ترجيحي و تشويقي ، افزايش نرخ بهره بانکي و نبود گمرک در کاشان از جمله معضلات و مشکلات صادرکنندگان کاشاني بود .

اجراي بيش از 3 هزار طرح صنعتي در اردبيل
 
اردبيل - خبرنگار آفرينش
استاندار اردبيل گفت : بيش از سه هزار طرح صنعتي کوچک و بزرگ با برآورد سرمايه گذاري 57 هزار ميليارد ريال در اقصي نقاط استان در حال اجرا و پيش بيني مي شود با اجراي اين طرح ، افزون بر 104 هزار فرصت شغلي در استان ايجاد کند . 
علي نيکزاد در نشست با صنعتگران و کارآفرينان استان افزود : از اين تعداد هم اينک 95 طرح با سرمايه گذاري 2 هزار و 900 ميليارد ريال و اشتغالزايي 6 هزار و 100 نفر به 75 درصد پيشرفت فيزيکي رسيده است.
وي همچنين از ايجاد 4 هزار فرصت شغلي جديد در بخش صنعت و معدن استان طي 9 ماهه گذشته خبر داد و گفت : اين رقم بيش از 90 درصد ميزان پيش بيني شده را محقق نموده است .
استاندار تصريح کرد : در مقطع زماني ياد شده اين بخش در برخي از شهرستان هاي استان نظير پارس آباد و نمين تا دو برابر رقم پيش بيني شده ايجاد شغل کرده است .

درخشش دو بانوي کارآفرين هرمزگاني در کشور

بندرعباس - خبرنگار آفرينش
دو بانوي کارآفرين از خانواده شهدا» و ايثارگر استان هرمزگان با کسب نشان کارآفريني برتر از دست رئيس جمهور وارد بندرعباس شدند .
زهرا پوردلير طرح مهدکودک که زمينه اشتغالزايي 10 نفر از جمله 3 مددجوي سازمان بهزيستي را فراهم کرده و زهرا ارديبهشتي مدير آموزشگاه فني و حرفه اي با فراهم کردن زمينه اشتغال 2700 نفر ، موفق به کسب نشان کارآفريني برتر بين فرزندان شاهد و ايثارگر کشور شدند .
اين دو کارآفرين از بين 360 کارآفرين ، موفق به کسب اين نشان شدند .

اختصاص 28 ميليارد ريال به نوسازي
هفت واحد آموزشي در دماوند

رودهن - خبرنگار آفرينش
رئيس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند گفت : براي تخريب و نوسازي هفت واحد فرسوده آموزشي در دماوند بالغ بر 28 ميليارد ريال  از محل اعتبارات سازمان نوسازي و بازسازي مدارس استان تهران اختصاص يافته است .
محسن درويش در گفت و گو با خبرنگار آفرينش افزود :  تخريب اين مدارس در حال انجام و به محض مساعد شدن آب و هوا مراحل نوسازي اين واحدها آغاز خواهد شد .
وي اظهار داشت : به علت فرسودگي بناي اين واحدهاي آموزشي ، سال گذشته از پذيرش دانش آموز در آنها جلوگيري شد . درويش افزود : متاسفانه بيش از 90 درصد از فضاهاي آموزشي اين شهرستان قدمت بالاي 40 سال دارد و فرسوده است . رئيس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند گفت : در زلزله ماه گذشته در اين شهرستان ، شکاف هاي بسياري در ديوارهاي مدارس فرسوده اين منطقه ايجاد شد که مشکلات متعددي را براي دانش آموزان و اولياي مدارس به وجود آورده است .
درويش افزود : از مجموع 126 واحد آموزشي اين شهرستان ، 81 واحد بايد تخريب و نوسازي شود و 36 واحد آموزشي ديگر نيز نياز به مقاوم سازي دارد .
وي يادآور شد : در حال حاضر تنها 12 واحد آموزشي اين منطقه داراي شرايط استاندارد ساختماني براي استفاده دانش آموزان مي باشد .

تدوين سند ملي توسعه و مديريت طبيعت گردي در کشور

رامسر - خبرنگار آفرينش
طبيعت گردي به عنوان يک بخش بسيار مهم در حوزه گردشگري تاکنون از جايگاه مناسبي برخوردار نبوده و براي توسعه گردشگري در کشور سند ملي توسعه و مديريت طبيعت گردي تدوين مي شود . آرش کوشا دبير کميته ملي طبيعت گردي (اکوتوريسم) کشور با بيان اين مطلب گفت : در مرحله زيرساخت ها ، مسيرهاي مهم طبيعت گردي کشور مورد مطالعه قرار مي گيرد .
وي از تجهيز دو منطقه طبيعت گردي با محوريت بيابان زدايي و کوير افزود : دو منطقه در استان هاي اصفهان و کرمان به عنوان مناطق پيشتاز استاني در حوزه طبيعت گردي تجهيز خواهند شد .


 بهره برداري از 130 پروژه زيربنايي کشاورزي در استان يزد 

يزد - خبرنگار آفرينش
به مناسبت هفته کشاورزي طي مراسمي از توليدکنندگان و بهره برداري نمونه کشاورزي استان تجليل شد .
در اين مراسم استاندار يزد گفت : عليرغم تمام محدوديت ها و کمبودهايي که وجود دارد ، کشاورزان يزدي به بهترين وجه از ظرفيت هاي موجود استان بهره مي برند .
ابوالقاسم عاصي افزود : نمونه شدن انسان ها در قاموس الهي و در منطق شريعت مقدس به اين است که ; از ظرفيت ها و زمينه هايي که براي هر يک از انسان ها به طور مجزا و مشخص ايجاد شده بهترين استفاده صورت گيرد . وي افزود : گرچه يزد نسبت به بعضي از استان هاي کشور در زمينه کشاورزي شرايط سختي دارد ، ولي با همين ظرفيت ها مي تواند بهترين نقش را در عرصه کشاورزي داشته باشد . رئيس سازمان کشاورزي استان يزد گفت : توليدکنندگان کشاورزي در شرايط سخت اقليمي استان مشغول فعاليت هستند و بيش از 70 نوع محصول زراعي و باغي را توليد مي کنند . مهندس محمدجواد صالحي افزود : بيش از يک ميليون و دويست هزار تن محصولات باغي و دامي در استان توليد مي شود که اين ميزان نزديک به 1/5 درصد از توليد کشور را شامل مي شود . وي افزود : يک درصد از اراضي سطح زير کشت کشور به استان يزد اختصاص دارد و درآمد ناخالص بخش کشاورزي استان بالغ بر 4000 ميليارد ريال مي باشد . رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان يزد گفت : همچنين به مناسبت هفته جهاد کشاورزي 130 پروژه توليدي و زيربنايي کشاورزي در زمينه هاي آبي - خاکي ، باغباني ، پرورش دام و طيور و آبزيان ، صنايع تبديلي و آبخيزداري احداث شده که با حضور مسئولان محلي افتتاح شد . صالحي افزود : از اين تعداد توليدي ، 55 پروژه شامل 33 واحد کشت گلخانه اي به مساحت 104 هزار مترمربع ، يک نخلستان 5 هکتاري ، 10 واحد پرورش گاو شيري به ظرفيت توليد ساليانه 270 تن ، يک واحد 45 راسي پرواربندي گوساله ، 4 واحد پرورش مرغ گوشتي به استعداد 45 هزار قطعه ، يک واحد 40 قطعه اي شتر مرغ ، سه استخر دو منظوره کشاورزي به ظرفيت توليد 11 تن ماهي و سه واحد صنايع تبديلي کشاورزي مي باشد .
وي با اشاره به اهميت پروژه هاي توليدي و نقش آنها در ايجاد اشتغال و ماندگاري روستاها تصريح کرد : راه اندازي اين واحدها 151 فرصت شغلي ايجاد مي کند .
صالحي خاطرنشان کرد : اجراي عمليات ساخت اين پروژه ها بالغ بر شصت و شش ميليارد ريال هزينه در برداشته که از محل اعتبارات ملي و تبصره هاي مختلف قانون بودجه تامين و پرداخت شده است .
در صورت تصويب هيات آبخدولت آغاز مي شود .


 سومين همايش اهل قلم بسيجي منطقه مقاومت بسيج استان تهران برگزار شد  

کرج - خبرنگار آفرينش
به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي منطقه مقاومت بسيج استان تهران ، سومين همايش اهل قلم بسيجي استان تهران با حضور متوليان فرهنگي و نويسندگان شهرستان استان تهران در سالن ميلاد کرج برگزار شد .
در اين مراسم حجه الاسلام عباسي مسئول حوزه نمايندگي ولي فقيه در استان تهران طي سخناني رسالت اهل قلم بسيجي را خودسازي ، دردشناسي ذکر کرد و افزود : اهل قلم بسيجي ، بايد راه درمان را بداند و اينکه براي درد چه دارويي تجويز کند . همچنين مخاطب شناسي ، زمان شناسي و زبان شناسي بداند و بداند که با چه ادبياتي سخن بگويد .
مدير واحد نخبگان و اهل قلم بسيجي نيروي مقاومت بسيج کشور گفت : در سراسر کشور سه هزار و 734 اهل قلم بسيجي ثبت نام کرده اند که از اين تعداد تنها 350 نفر به صورت شاخص فعاليت مي کنند .
حسن رشوند افزود : آثار ارسال شده از سوي اهل قلم بسيجي براي تبديل به کتاب مناسب نيست و کم تر از يک درصد آثار ، قابليت تبديل شدن به کتاب را دارند .
وي يادآور شد : سال گذشته سه هزار و هفتصد اثر در سراسر کشور از سوي نويسندگان و اهل قلم بسيجي در قالب مقالات ، اشعار و کتب از يک تا 50 صفحه به دفتر دبيرخانه ارسال شده است . رشوند گفت : مطالعه ،  تفکر و انديشمندي، شناخت عيني از موضوع و محورهاي آن و تمرين و آموزش ابزار کار يک نويسنده است و هر فرد علاقه مندي با بکارگيري آنها مي تواند آثار مطلوبي به اقشار مختلف جامعه ارائه دهد . وي يادآور شد : آثار  ارسال شده از سوي اهل قلم بسيجي کشور به طور عمده يکنواخت و يک محور بودند و موضوعات توسط صاحبان آثار پرورانده نشده است . با تشکيل يک کانون هماهنگ و برگزاري دوره هاي آموزشي مدرن مي توان کيفيت کار بسيجيان نويسنده و اهل قلم را ارتقا» داد . همچنين دبير همايش نيز جذب ، ساماندهي و انسجام نويسندگان اهل قلم به منظور تحقق اهداف پيش بيني شده و استفاده از استعدادهاي خلاق و درخشان اهل قلم را در جهت تقويت و زنده نگاه داشتن روح حساس فرهنگ و تفکر بسيجي در جامعه اسلامي از اهداف اصلي اين همايش اعلام کرد .
سرهنگ پاسدار محمدخدابين اظهار داشت : آثار نويسندگان و اهل قلم بسيجي جهت چاپ در نهادها و مراکز فرهنگي و مبارزه با تهاجم فرهنگي دشمنان اسلام و انقلاب با نشر و ترويج افکار و انديشه هاي اسلامي از ديگر اهداف برگزاري اين همايش است .
در منطقه مقاومت بسيج استان تهران 350 نفر از اهل قلم بسيجي حضور دارند که اين تعداد 1300 اثر به دبيرخانه همايش ارسال کرده اند که از اين تعداد 1200 اثر به همايش راه يافته است .


 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته