جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/10/07 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 4330


بازگشت نکونام به اوساسونا

محمدرويانيان:
هدف بعضي ‌ها زمين زدن من و پرسپوليس است


سوت پايان


دقيقه نود


  بازگشت نکونام به اوساسونا 

يک سايت اسپانيايي ازتمايل جواد نکونام براي بازگشت به اوساسونا و پيشنهاد حضور کاپيتان تيم ملي روي ميز سران پامپلونا خبر داد.به گزارش سايت notcias de navarra جواد نکونام کاپيتان تيم ملي ايران و تيم استقلال تمايل دارد تا به اوساسونا باز گردد.بر اين اساس گفته مي‌شود اوساسونا هم مي‌خواهد براي تقويت تيم خود در نقل و انتقالات زمستاني هافبک تيم ملي فوتبال کشورمان را بار ديگر به خدمت بگيرد و در شرايط فعلي مشغول بررسي شرايط نکونام هستند.

اين سايت اطلاع داده که قرار است جلسه‌اي در محل باشگاه اوساسونا برگزار شود تا بازيکنان جديد اين تيم که قرار است در نقل و انتقالات زمستاني راهي اوساسونا شوند مورد بررسي قرار بگيرند.

بر اين اساس گزينه حضور جواد نکونام هم روي ميز سران اين باشگاه قرار دارد.نکونام در ابتداي اين هفته در تمرينات استقلال حضور نداشت و همين موضوع باعث شد شايعات زيادي پيرامون کاپيتان تيم ملي به وجود آيد، البته پس از صحبت‌هاي مسئولان استقلال به نظر مي‌رسد حضور نکونام در جمع آبي‌هاي پايتخت در اين فصل ادامه داشته باشد.جواد نکونام کاپيتان تيم ملي ايران مي‌گويد صحبتي براي بازگشت او به اوساسونا انجام نشده است.

وي درباره خبر سايت اسپانيايي Noticias De Navara و علاقه‌اش براي بازگشت به اوساسونا گفت:هيچ صحبتي بين من و مدير برنامه‌هايم با باشگاه صورت نگرفته است و من از اين مسئله اطلاعي ندارم اما اميدوارم مثل قضيه خبر انتقالم به النصر امارات نشود که بعضي رسانه‌ها خودشان اين خبر را منتشر کردند و خودشان هم آن را تکذيب کردند.بايد بگويم اگر قرار باشد اتفاقي بيفتد مسئولان باشگاه اوساسونا اول با خود من يا مدير برنامه‌هايم صحبت مي‌کنند اما اين اتفاق رخ نداده است.


 محمدرويانيان:
 هدف بعضي ‌ها زمين زدن من و پرسپوليس است 

محمد رويانيانمديرعامل باشگاه پرسپوليس که صبح چهارشنبه در محل فدراسيون فوتبال حاضر شده بود، در مورد دليل حضورش در فدراسيون فوتبال و کميته داوران گفت:به دليل شبهاتي که در عملکرد برخي از داوران در بازي‌هاي تيم پرسپوليس شاهد بوديم و منجر به کسر 5 امتياز از تيم شد، به فدراسيون آمدم تا ضمن بيان اعتراض شديد خود و باشگاه به عملکرد کميته داوران، از نزديک با مسئولان در اين خصوص صحبت کنم.

وي ضمن انتقاد شديد ازعملکرد کميته داوران، اظهار داشت:با مسائل داوري که عليه تيم پرسپوليس در چند وقت اخير بويژه در بازي با صنعت نفت آبادان ديدم، به اين نتيجه رسيدم از اين پس نبايد به دنبال جذب بازيکن باشيم بلکه فقط بايد مسائل داوري را دنبال کرده و مشکل فدراسيون فوتبال و کميته داوران را حل کنيم.رويانيان همچنين به موضوع ديگري هم اشاره کرد:متاسفانه طي حدود يک سالي که در فوتبال حضور دارم با گذشت زمان، جرياناتي را شنيده و پشت صحنه‌هايي را در اين خصوص ديده‌ام که خيلي برايم تلخ و عجيب است.

در گذشته با اينکه اين مسائل را شنيده بودم اما باورم نمي‌شد اما در حال حاضر ديگر خيلي از اين مسائل برايم قابل باور شده است.وي خطاب به مسئولان فدراسيون فوتبال گفت:آقايان مسئول در فدراسيون فوتبال، سازمان ليگ و کميته داوران، مگر مي‌شود يک داور به راحتي حق 30 ميليون هوادار پرسپوليس را بخورد و بعد به راحتي با جمله کليشه‌اي اشتباه داوري صورت مسئله را پاک کرد. بايد تاوان تغيير سرنوشت تيمي مانند پرسپوليس در يک بازي را چه کسي بدهد.مديرعامل باشگاه پرسپوليس در ادامه تاکيد کرد:تا پرسپوليس مي‌خواهد با حضور يک مربي ايراني به انسجام تيمي برسد، نمي‌‍گذارند پرسپوليس رشد کند، ديگر اين مسئله برايم روشن شده است.در حال حاضر کسي اين حرف را مي‌زند و چنين ادعايي را مطرح مي‌کند که سال‌ها تحت کسوت پليس به اين کشور خدمت کرده و شمه پليسي بالايي دارد.

من متوجه مي‌شوم يکسري افراد و جريانات در پشت صحنه براي زمين زدن من و پرسپوليس با يکديگر ارتباط دارند و اين جريان‌ها هر وقت اراده کنند نه تنها پرسپوليس بلکه هر تيمي را به راحتي زمين مي‌زنند.

رويانيان با اشاره به اينکه تنها بايد جزو جريانات و باند اين افراد شويد تا اتفاقي براي تيم‌‎تان نيفتد، افزود:تا اين لحظه عليه کفاشيان حرفي نزدم و در بدترين شرايط حتي باخت تيم ملي مقابل ازبکستان از وي دفاع کردم.در حال حاضر ناکارآمدي فدراسيون فوتبال و کميته داوران کاملا مشهود است.وقتي يک مجموعه اقتدار و استقلال خود را از دست داده و ضعف و ناکارآمدي بر آن حاکم شود، شاهد رفتارهاي ناهنجار، بي‌عدالتي، پارتي بازي و فساد در آن مجموعه خواهيم بود.


 سوت پايان 

 آغاز رقابتهاي ليگ برترو دسته اول سپک تاکرا

دوررفت مسابقات ليگ برترو دسته اول سپک تاکرا دررشته هاي دبل و رگو امروزپنجشنبه در زنجان آغاز مي شود.مسابقات دونفره و سه نفره از پنجشنبه در اين شهرآغاز مي شود و تا روزجمعه ادامه خواهد داشت.پيش بيني مي شود 20 تيم از سراسر کشور در اين رقابتها حضور داشته باشند.

آغاز رقابت هاي فوتوالي قهرماني ايران

نخستين دوره مسابقات فوتوالي قهرماني ايران روزچهارشنبه درپارک ساحلي غدير بندرعباس آغازشد.اين رقابتها با حضور 12 تيم در دو گروه برگزار مي شود.در گروه اول تيمهاي هرمزگان الف -گيلان -خراسان شمالي -گلستان -كرمان و منطقه آزاد قشم و در گروه دوم نيز تيمهاي هرمزگان ب -خوزستان -مازندران - مركزي -فارس و آذربايجان شرقي حضور دارند.

ملي پوشان کريکت بانوان در اردوي آمادگي

تيم ملي کريکت بانوان که قراراست دررقابتهاي آسيايي بانکوک حضوريابد، از10 دي تمرينات آماده سازي خود را آغاز مي کند.به اين منظور 28 بازيکن به اردوي آمادگي اين تيم دعوت شده اند تا در گرگان، تمرينات خود را زير نظر کادر فني انجام دهند.

تيم ملي کريکت بانوان کشورمان روز 29 دي بمنظور شرکت در مسابقات قهرماني کريکت بانوان آسيا راهي تايلند خواهد شد.تيم ايران در اين رقابتها با تيمهاي چين، تايلند، سنگاپور، کويت و قطر همگروه است.

غيبت باقري در تمرين پرسپوليس

نخستين تمرين تيم فوتبال پرسپوليس پس ازتساوي برابرصنعت نفت آبادان صبح ديروزدرغياب نيلسون و کريم باقري در مجموعه ورزشي درفشي‌فر برگزار شد.تمرين صبح چهارشنبه تيم فوتبال پرسپوليس به ريکاوري بازيکنان اين تيم پس از بازي با صنعت نفت آبادان اختصاص داشت.اين تمرين با 10 دقيقه تاخير و از ساعت 11:40 دقيقه در ورزشگاه درفشي‌فر آغاز شد که حاشيه‌هاي اين تمرين را درزير مي‌خوانيد:

-نيلسون دروازه‌بان برزيلي تيم پرسپوليس در تمرين صبح حاضر نشد و کريم باقري نيز از غايبان اين تمرين بود.

-بازيکنان اصلي تيم به مدت 30 دقيقه زير نظر يحيي گل‌محمدي و فرهاد چيذري ريکاوري کردند.

-بازيکنان ذخيره در زمين چمن مصنوعي زير نظرمجتبي حسيني به کار با توپ پرداختند.

-هادي نوروزي آخرين بازيکني بود که به تمرين اضافه شد و اميرحسين فشنگچي نيز پس از 10 دقيقه تمرين براي ادامه درمان خود به کلينيک باشگاه رفت.

-علي کريمي پس از تمرين متوجه شد که خودروي‌اش پنچر شده و به تعويض لاستيک خود پرداخت.

-يک هوادار نابينا که مي‌گفت ازراه دوري آمده، اصرارزيادي داشت که حتما با علي کريمي صحبت کند.

برگزاري نشست فوق‌العاده کميته ملي المپيک

نشست فوق‎العاده هيئت اجرايي کميته ملي المپيک به منظوربررسي نهايي اصلاح اساسنامه اين کميته، انتصابي بودن دبير و کاهش اعضاي مجمع، شنبه برگزار خواهد شد.

اعضاي هيئت اجرايي کميته ملي المپيک سه‌شنبه گذشته دريکصد و پنجاه و چهارمين نشست خود، موضوع اصلاح اساسنامه اين کميته را مورد بحث و بررسي قرار دادند اما در پايان جلسه سه ساعته در مورد آن و همچنين تفويض اختيار انتخاب دبير کل کميته ملي المپيک از روساي فدراسيون‌ها (اعضاي مجمع)به رئيس کميته ملي المپيک و کاهش تعداد اعضاي مجمع به نتيجه نهايي نرسيدند.در همين راستا قرار شد اعضاي هيئت اجرايي کميته ملي المپيک در نشستي فوق العاده اين موضوعات نيمه تمام را براي آخرين بار بررسي کرده و تصميم گيري نهايي در مورد آنها را اتخاذ کنند.

اين نشست شنبه آينده از ساعت 6:30 صبح با حضور تمام اعضاي هيئت اجرايي و به رياست محمدعلي آبادي، رئيس کميته ملي المپيک در محل اين کميته برگزار خواهد شد.اعضاي هيات اجرايي کميته ملي المپيک در صدد هستند با اصلاح هر چه زودتر اساسنامه اين کميته زمينه را براي برگزاري انتخابات جديد فراهم کنند، ضمن اينکه موضوع واگذاري اختيار انتخاب و يا انتصابي بودن دبيرکل منافاتي با منشور المپيک ندارد.

حاشيه هاي آلومينيوم- استقلال

بازار سياه در اطراف ورزشگاه خليج فارس

درحاليکه مسئولان هيئت فوتبال هرمزگان ازبرخورد شديد با راه اندازي بازار سياه دربازي آلومينيوم و استقلال خبر داده بودند، عده اي در اطراف ورزشگاه خليج فارس بندرعباس بازارسياه به راه انداختند.تيمهاي فوتبال آلومينيوم هرمزگان و استقلال تهران ديروزدرهفته هجدهم رقابتهاي ليگ برتر فوتبال در ورزشگاه خليج فارس بندرعباس به مصاف يکديگر رفتند.پيش از برگزاري اين ديدار حساس حاشيه هايي ايجاد شد.

-تعداد زيادي از هواداران استقلال در بندرعباس براي تماشاي تمرينات اين تيم در ورزشگاه تختي بندرعباس حضور يافتند.همچنين تعدادي از ليدرهاي تيم فوتبال استقلال نيزدر محل اسکان اين تيم در هتل هرمز بندرعباس حضور داشتند.

-پليس راهنمايي و رانندگي بندرعباس در اطراف محل تمرين تيم استقلال براي کنترل عبور و مرور خودروها حضور داشت که در اين ميان آنها حتي براي دقايقي از ورود خودروي حامل بازيکنان تيم واليبال آلومينيوم که قصد حضور درسالن فجر مجموعه ورزشي تختي براي تمرين را داشتند جلوگيري کردند که اين مشکل پس از دقايقي رفع شد.

-با توجه به فروش بليتهاي مسابقه از روز سه شنبه تعداد زيادي از مردم براي تهيه بليت به محلهاي بليت فروشي مراجعه کرده بودند.

-شب سه شنبه تعدادي از علاقه مندان به تماشاي اين مسابقه ازسايرشهرستانهاي استان هرمزگان از جمله رودان، ميناب، جاسک، بستک و بندرلنگه در اطراف ورزشگاه خليج فارس بندرعباس حضور يافتند و شب را در همان جا به صبح رساندند.

اين هواداران نسبت به عدم توجه به آنها و عدم ايجاد شرايط مناسب از سوي مسئولان و باشگاه آلومينيوم هرمزگان معترض بودند.

-صبح ديروز همزمان با آغاز ادامه بليت فروشي در ورزشگاه خليج فارس بندرعباس و بازگشايي درب هاي ورزشگاه، عده اي با در دستن داشتن بليتهاي زياد در اطراف ورزشگاه بازار سياه به راه انداختند.

در اين بازار سياه بليتهاي جايگاه ويژه با قيمت 30 هزار تومان و همچنين بليتهاي معمولي که طبق اعلام قبلي قيمت آنها سه هزار تومان بوده، با قيمت 15 هزار تومان به فروش مي رسيدند.

-حدود 500 نفر از طرفداران تيم آلومينيوم و همچنين بانوان روي تپه‌اي که بيرون ورزشگاه وجود دارد، ايستاده و از آن فاصله بازي را تماشا کردند.

-ميلاد ميداودي بازيکن نيم فصل اول استقلال به محض ورود به زمين مورد تشويق طرفداران آلومينيوم قرار گرفت.

-بنربزرگي از مرحوم ناصرحجازي در ورزشگاه خليج فارس نصب شده بود.


 دقيقه نود 

 گهر- راه‌آهن در دورود

ديدار تيم‌هاي فوتبال گهروراه‌آهن در چارچوب هفته‌ نوزدهم ليگ برتر در دورود برگزار مي‌شود.تيم‌هاي گهر و راه‌آهن روز يکشنبه 10 دي‌ در چارچوب هفته نوزدهم ليگ برتر ازساعت 15 رو درروي يکديگر قرار خواهند گرفت.اين ديدار قرار بود ابتدا درکرج برگزار شود اما با درخواست مسئولان گهري اين بازي در دورود برگزار خواهد شد.کاظم اماني، قائم مقام باشگاه راه‌آهن در اين باره گفت:چند روز پيش قرار بود بازي ما در کرج برگزار شود اما آخرين نامه‌اي که از مسئولان سازمان ليگ رسيده تصميم گرفتند با توجه به ميزباني گهر مقابل استقلال، ديداربرابر ما نيز در دورود برگزار شود.ديروز تماس گرفتيم و مسئولان به طور شفاهي به ما اين موضوع را اعلام کردند بازي قطعا در دورود برگزار مي‌شود و قرار است ما شنبه عازم اين شهر شويم.

پست جديد کفاشيان

رئيس فدراسيون فوتبال ايران ازسوي فادي زوريکات به عنوان عضو کميته اضطرار فدراسيون غرب آسيا منصوب شد.فادي زوريکات دبيرکل فدراسيون غرب آسيا در نامه اي به علي کفاشيان وي را به عنوان عضو کميته اضطرار فدراسيون غرب آسيا منصوب کرد.در اين نامه آمده است:بر اساس ماده 38 اساسنامه فدراسيون غرب آسيا و تصميم کميته اجرايي در آخرين جلسه اين کميته 30 آذر 91، علي کفاشيان به عنوان عضو کميته اضطرار فدراسيون غرب آسيا منصوب شد.رئيس اين کميته، رياست فدراسيون غرب آسياست و رجب جبرئيل از کشور فلسطين نايب رئيس اين کميته است.علاوه بر علي کفاشيان، علي بن خليفه از بحرين و علي النعيمي از قطر اعضاي اين کميته هستند.

ليگ برتر کشتي فرنگي از 28 دي‌ماه

حضور 6 تيم در رقابت‌ها

رقابت‌هاي ليگ برتر کشتي فرنگي ازروز 28 دي‌ماه با حضور 6 تيم در يک گروه برگزار مي‌شود.جلسه هماهنگي و قرعه‌کشي رقابت‌هاي ليگ برتر کشتي فرنگي صبح چهارشنبه با حضور مسئولان فدراسيون و نمايندهاي تيم‌هاي حاضر در مسابقات برگزار شد.در پايان اين نشست پس از بحث و تبادل نظر تيم‌ها مقرر شد مسابقات با حضور تيم‌هاي موسسه مالي و اعتباري ثامن الحجج(ع)سبزوار، فولادماهان سپاهان اصفهان، پرسپوليس مازندران، صباي قم، هيئت کشتي خوزستان و هيئت کشتي قم از روز 28 دي ماه و در يک گروه برگزار شود.در هفته اول اين رقابت‌ها موسسه مالي اعتباري ثامن الحجج(ع)سبزوار با هيئت کشتي خوزستان، فولاد ماهان سپاهان اصفهان با هيئت کشتي فارس و پرسپوليس مازندران با صباي قم مسابقه مي‌دهند.

بوناچيچ جدي‌ترين گزينه مس براي جايگزيني قاسمپور

لوکا بوناچيچ جدي‌ترين گزينه جايگزيني ابراهيم قاسمپور روي نيمکت مس کرمان است.پس از کناره‌گيري قاسمپور از مربيگري مس کرمان، مسوولان اين باشگاه براي جذب جايگزين او دست به کار شده‌اند و با چند مربي مذاکرات خود را آغاز کرده‌اند.در اين ميان يک گزينه داخلي و يک گزينه خارجي شانس بيشتري براي نشستن روي نيمکت مس دارند که به گفته شهبازي مديرعامل اين باشگاه به احتمال زياد تا امروزسرمربي جديد اين تيم انتخاب مي‌شود.گزينه خارجي مدنظر مسي‌ها لوکا بوناچيچ است که سابقه زيادي درباشگاه‌هاي ايراني دارد و در مقطع کوتاهي هدايت مس را هم بر عهده داشت.بوناچيچ پس از اينکه فصل گذشته از سپاهان کنار گذاشته شد به کرواسي بازگشت و هدايت تيم فوتبال زاگرب کرواسي را براي مدت کوتاهي بر عهده گرفت اما در اين تيم هم نتايج خوبي نگرفت و ميروسلاو بلاژويچ که اتفاقا او هم سابقه کار کردن در مس را دارد به عنوان جانشنيش انتخاب شد.

گل نکونام به کره جنوبي بهترين گل مرحله چهارم مقدماتي جام جهاني

فدراسيون بين المللي فوتبال(فيفا)در گزارشي از دور چهارم مسابقات مقدماتي جام جهاني 2014 در آسيا، از گل جواد نکونام کاپيتان ايران مقابل کره جنوبي در ورزشگاه آزادي تهران به عنوان بهترين گل اين مرحله نام برده است.تيم هاي حاضر در مسابقات مقدماتي جام جهاني 2014 در حالي وارد مرحله چهارم و حساس اين رقابت ها شده اند که در يک سال گذشته هر کدام پنج بازي انجام داده اند.يکي از اين ديدارها بين تيم ملي ايران و کره جنوبي در ورزشگاه آزادي تهران برگزار شد.در اين بازي ايران با تک گل جواد نکونام‌ در دقيقه 76 به برتري دست يافت.گلي که توسط سايت فيفا به عنوان بهترين گل مرحله چهارم انتخاب شده است.فيفا در اين باره نوشت، نکونام کاپيتان تيم ملي ايران با اين گل تماشايي به تيم 10 نفره ايران انگيزه دوباره داد.به نوشته فيفا، در نيمه نخست مسابقه که بدون گل به پايان رسيد تيم کره جنوبي عملکرد بهتري داشت و ميزبان شانس آورد که توانست دروازه اش را بسته نگه دارد.تيم ايران در دقيقه 56 با اخراج مسعود شجاعي ضربه سختي خورد اما نکونام با زدن گل پيروزي همه نگراني هاي تيمش را از بين برد.

فجر- پرسپوليس در حافظيه

رئيس هيات فوتبال استان فارس از برگزاري ديدار تيم‌هاي فجرسپاسي شيراز و پرسپوليس در هفته نوزدهم مسابقات فوتبال ليگ برتر در ورزشگاه حافظيه شيراز خبر داد.

سيدهادي آيت‌اللهي در مورد محل برگزاري ديدار تيم‌هاي فوتبال فجرسپاسي شيراز و پرسپوليس در هفته نوزدهم ليگ برتر ضمن بيان مطلب فوق گفت:اين مسابقه که طبق برنامه اعلام شده روز يکشنبه دهم دي‌ماه انجام شود، در ورزشگاه حافظيه برگزار خواهد شد.براي تماشاگراني که قصد دارند با حضور در ورزشگاه ديدار تيم‌هاي فجرسپاسي شيراز و پرسپوليس را از نزديک تماشا کنند، 11هزار بليت در نظر گرفته شده است.بليت فروشي هم در جايگاه‌هاي جنب ورزشگاه حافظيه و از ساعت 6 صبح روز بازي انجام مي‌شود.

مصطفي دنيزلي :

مذاکره اي با مسوولان باشگاه پرسپوليس نداشتم

مصطفي دنيزلي سرمربي سابق تيم فوتبال پرسپوليس تهران گفت که هيچ مذاکره اي با نمايندگان باشگاه پرسپوليس در خصوص بدهي اش به اين باشگاه نداشته است.

دنيزلي افزود:در مدتي که از تيم پرسپوليس جدا شده است ، با مقامات اين باشگاه در خصوص بدهي اش به اين باشگاه ديدار و گفت وگو نکرده است.پيش از اين عنوان شده بود که مشاور حقوقي محمد رويانيان مديرعامل باشگاه پرسپوليس به عنوان نماينده حقوقي اين باشگاه براي مذاکره با مصطفي دنيزلي به ترکيه سفر مي کند.مصطفي دنيزلي که طبق اعلام محمد رويانيان هنوز پس از گذشت ماه ها از قطع همکاري با باشگاه پرسپوليس به اين باشگاه بدهکار است در آخرين مذاکراتي که با مسئولان باشگاه پرسپوليس به صورت شفاهي و تلفني داشت، وعده داد که مبلغ بدهي خود را در دو قسط طي ماه هاي دسامبر و ژانويه پرداخت خواهد کرد.اين مربي ترک تبار پيش پرداخت قبلي را در ماه دسامبر پرداخت کرد و حال قرار است مابقي بدهي خود را طي چند روز آينده با حضور نماينده باشگاه پرسپوليس در ترکيه بپردازد.اين در حالي است که محمد رويانيان هيچ توافق نامه رسمي و حتي کتبي از اين مربي ترک تبار در اختيار ندارد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته