جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/10/24 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - يكشنبه نسخه شماره 2675


60 درصد فضاهاي آموزشي رودهن مناسب دانش آموزان نيست


اشتغال غيرمجاز اتباع خارجي در 3600 واحد صنفي خراسان رضوي

استاندار هرمزگان :
با تصويب اعطاي 149 ميليارد تومان تسهيلات اشتغالزايي ، 14 هزار شغل ايجاد مي شود


کوتاه و خواندني


 60 درصد فضاهاي آموزشي رودهن مناسب دانش آموزان نيست 

رودهن - خبرنگار آفرينش
به مناسبت هفته شوراي آموزش و پرورش جلسه اي با حضور مسئولان مربوطه در سالن اجتماعات آموزش و پرورش رودهن برگزار شد .
به گزارش خبرنگار آفرينش در اين جلسه که با حضور تمامي اعضاي شوراي آموزش و پرورش همراه بود به بحث رفع نواقص آموزشي و همچنين نوسازي و مقاوم سازي بناهاي فعلي مدارس بخش رودهن پرداخته شد .
کريم حاج  نايبي بخشدار و رئيس شوراي آموزش و پرورش رودهن در اين جلسه گفت : عليرغم مشکلات و محدوديت هايي که وجود داشت شاهد پيشرفت هاي خوبي در زمينه آموزش و پرورش به ويژه در بخش کمي و کيفي بوديم که اين نتيجه همدلي مشارکت اعضاي شورا است .
وي افزود : با توجه به اينکه ما با افزايش رو به رشد دانش آموزان در مدارس مواجه هستيم بايد هر چه سريع تر به مساله ساخت مدارس جديد و نوسازي بناهاي قديمي پرداخته شود .
حاج نايبي با اشاره به اينکه تاسيس اغلب فضاهاي آموزشي مربوط به دو دهه پيش است، افزود : بيش از 60 درصد فضاهاي آموزشي ما مطلوب دانش آموزان نيست و اغلب اين فضاها قديمي هستند که اعضاي شورا و خيرين هر چه زودتر بايد کارهاي مقدماتي خود را شروع کنند .
محمد وکيلي رئيس اداره آموزش و پرورش رودهن نيز در اين جلسه گفت : با توجه به  تلاش هاي انجام شده ، باز هم کمبودهايي را در بخش هاي مختلف شاهد هستيم که يکي از آنها نبود آموزشگاه فني وحرفه اي براي دانش آموزان است .
رئيس اداره آموزش و پرورش دماوند گفت : هفت واحد آموزشي در سال 86 با اعتباري بالغ بر 2 ميليارد و 800 ميليون تومان از سوي سازمان نوسازي آموزش و پرورش شهرستان هاي استان تهران بازسازي و بهسازي مي شود .
محسن درويش در گفت و گو با خبرنگار آفرينش افزود : شهرستان دماوند 126 فضاي آموزشي دارد که اکثر اين فضاها قدمت بالاي 40 سال دارند که بنابر اظهارات اداره بازسازي و نوسازي آموزش و پرورش استان تهران 81 مدرسه بايد تخريب شود و 33 مدرسه ديگر نياز به مقاوم سازي دارد که تنها 12 واحد آموزشي قابل استفاده و مناسب براي آموزش است .
وي افزود : به همين منظور هفت واحد آموزشي در شهرستان دماوند با اعتباري بالغ بر 2 ميليارد و 800 ميليون تومان در سال 86 تخريب و بازسازي مي شوند که اين مدارس شامل يک مدرسه راهنمايي نرجسيه در شهر کيلان ، 2 مدرسه در شهر آبسرد (دبيرستان هاشمي نژاد و ابتدايي شهيد منتظري) ، 2 مدرسه در گيلاوند (مدرسه ابتدايي شهيد انصاري و راهنمايي وليعصر) و 2 مدرسه در شهر دماوند (قدسيه و فاطميه) تخريب و بازسازي مي شود .
رئيس آموزش و پرورش دماوند از احداث هشت واحد آموزشي خيرساز در شهرستان دماوند خبر داد .


  اشتغال غيرمجاز اتباع خارجي در 3600 واحد صنفي خراسان رضوي 

مشهد - خبرنگار آفرينش
مدير کل امور اتباع و مهاجران خارجي استانداري خراسان رضوي شناسايي 3 هزار و 600 واحد صنعتي و صنفي داراي شاغلان فاقد پروانه کار اتباع بيگانه در اين استان خبر داد .
علي جعفرنژاد افزود : از سوي اداره کار و امور اجتماعي براي اين واحدها برگه جريمه صادر شده است .
وي با بيان اينکه 140 بازرس در مشهد و شهرستان هاي خراسان رضوي از سوي اداره کار و امور اجتماعي براي شناسايي و برخورد با اشتغال غيرقانوني فعال شدند ، گفت : به کارفرمايان توصيه مي شود که از بکارگيري افراد فاقد مدارک اقامتي خودداري کنند در غير اين صورت گروه متشکل از نمايندگان اداره بازرگاني ، اداره کار و امور اجتماعي و نيروي انتظامي در مورد آنان اعمال قانون خواهند کرد .
وي با اشاره به مهاجراني که بعد از مراجعه به کشور خود مجددا به صورت غيرقانوني وارد کشور مي شوند ، گفت : قرارگاه عملياتي برخورد با اتباع غيرمجاز به منظور سامان دهي آنان از ارديبهشت ماه سال آينده آغاز مي کند .
وي از وجود 150 هزار مهاجر داراي مدارک اقامتي موقت در استان خبر داد و گفت : اين تعداد مهاجر 38 هزار خانواده را تشکيل داده اند که مي توان گفت 38 هزار سرپرست خانوار در حرفه هاي مختلف استان اشتغال دارند.
وي تصريح کرد : در راستاي بازگشت اتباع بيگانه ، آموزش هايي براي مهاجران در نظر گرفته ايم تا در بازسازي کشور آنها موثر واقع شود .
وي همچنين اظهار داشت : ساخت مدرسه فني و حرفه اي در شهر هرات از سوي دولت ايران براي آموزش مهاجران آغاز شده است .
وي در خاتمه از ازدواج 2 هزار و 400 زن ايراني با اتباع خارجي خبر داد و به خانواده ها توصيه کرد از انجام ازدواج هاي غيرقانوني با اتباع بيگانه خودداري کنند .


  استاندار هرمزگان :
 با تصويب اعطاي 149 ميليارد تومان تسهيلات اشتغالزايي ، 14 هزار شغل ايجاد مي شود 

بندرعباس - خبرنگار آفرينش
استاندار هرمزگان در نشست کارگروه اشتغال و سرمايه گذاري از تصويب 149 ميليارد تومان تسهيلات براي گسترش بنگاه هاي اقتصادي زودبازده خبر داد و گفت : اين تسهيلات مي تواند بيش از 14 هزار شغل در استان ايجاد کند .
دکتر عبدالرضا شيخ الاسلامي با نويد رفع مشکل اشتغال استان گفت : اگر کل اعتبار 425 ميليارد توماني تسهيلات بنگاه هاي زودبازده اقتصادي هرمزگان جذب شود ، مشکل اشتغال استان به طور کامل رفع خواهد شد.
وي همچنين توجه به طرح هاي اشتغالزايي بدون نياز به تسهيلات تاکيد کرد و گفت : کليه طرح هاي اشتغالزايي منحصر و محدود به طرح اعطاي تسهيلات زودبازده نيست ، زمينه هاي کار ، اشتغالزايي و سرمايه گذار فراواني بدون نياز به اخذ وام از محل تسهيلات زودبازده وجود دارد که بايد مورد توجه و شناسايي قرار بگيرد .
دکتر عبدالرضا شيخ الاسلامي همچنين خواستار توجه به تمامي جوانب اشتغالزايي و سرمايه گذاري شد و با تاکيد بر تقويت بنگاه هاي اقتصادي زودبازده اي که به مرحله توليد رسيده اند ، گفت : بايد به بنگاه ها و طرح هايي که به مرحله توليد رسيده  ولي هنوز بازار مناسب خود را پيدا نکرده اند کمک شود تا به بازده مناسب اقتصادي برسند . استاندار هرمزگان گفت : بايد کار مفصلي انجام بدهيم تا همه فرصت ها و اولويت هاي سرمايه گذاري و اشتغال را شناسايي و معرفي کنيم ، در اين صورت هر فردي با هر تجربه ، تحصيلات ، علاقه و سليقه اي که دارد ، کار سرمايه گذاري پيشنهاد و طرح مناسبي خواهد يافت تا با پشتيباني لازم بتواند زمينه اشتغالزايي و رونق اقتصادي را فراهم کند  . وي در ادامه براي بالا رفتن ضريب اطمينان کار و همچنين ايجاد شغل پايدار و مطمئن گفت : دستگاه هاي تبليغاتي ، رسانه ها ، صدا و سيما و حتي دستگاه هاي اجرايي در اين موضوع ماموريت ويژه اي براي خود تعريف کنند تا با افزايش آگاهي مردم و در نتيجه بالا رفتن فرصت هاي برابر براي مردم فراهم شود و ضريب اطمينان کار افزايش يابد و شغل پايدار و مطمئن ايجاد شود .


 کوتاه و خواندني 


فرسودگي 59 درصد از مدارس خراسان رضوي

مشهد - خبرنگار آفرينش
رئيس آموزش و پرورش خراسان رضوي از فرسودگي 59 درصد مدارس استان خراسان رضوي خبر داد .
غلامحسين افسري افزود : از اين ميزان ، 17 درصد مدارس نياز به مقاوم سازي و 42 درصد نيز نيازمند بازسازي هستند .
وي با بيان اينکه در سال جاري بالغ بر300 ميليارد ريال اعتبار براي بهسازي و بازسازي مدارس استان اختصاص يافته ، گفت : متاسفانه اين اعتبار پاسخگوي نياز استان نيست .
وي گفت : طي سال جاري 105 کلاس درس ساماندهي مي شود و در سطح استان به جز برخي از شهرستان ها که در تخليه فضاهاي آموزشي مشکلاتي داشتند در ديگر شهرستان ها شرايط مطلوبي حکمفرما است . وي همچنين به کمبود سرانه ورزشي مدارس استان اشاره کرد و افزود : متاسفانه در حال حاضر 58 سالن ورزشي ناتمام در استان مي باشد که با تکميل آنها مشکلات کمبود سرانه ورزشي کاهش مي يابد .

توسط کميته امداد امام خميني (ره) نيرصورت گرفت :
اهدا» بيش از 11 ميليارد ريال به خانواده هاي مستمند

اردبيل - خبرنگار آفرينش
رئيس کميته امداد امام خميني (ره) نير گفت : از اول امسال تاکنون بيش از 100 نفر مددجوي تحت پوشش کميته امداد امام خميني (ره) در شهرستان نير توسط حمايت هاي کميته امداد و تسهيلات اشتغالزايي اين نهاد ايجاد شغل کرده اند .
عليرضا حسين نژاد در گفت و گو با خبرنگار آفرينش در تشريح عملکرد 9 ماهه سال جاري افزود : اين نهاد در نه ماهه سال جاري بالغ بر 11 ميليارد و 440 ميليون ريال خدمات و تسهيلات به نيازمندان منطقه مساعدت کرده است .
وي با اشاره به سياست هاي کلان کميته امداد امام خميني(ره) در زمينه ايجاد اشتغال و کمک به خودکفايي اقتصادي خانوارهاي تحت حمايت افزود : طي 9 ماهه اخير کميته امداد امام خميني (ره) شهرستان نير در راستاي اجراي برنامه هاي اشتغالزايي دولت نهم و رفع معضل بيکاري با پرداخت 4 ميليارد و 890 ميليون ريال تسهيلات در قالب اعتبارات داخلي امداد و بنگاه هاي کوچک و زودبازده توانسته براي يکصد نفر از بيکاران منطقه ايجاد شغل پايدار و مولد کند . رئيس کميته امداد امام خميني (ره) شهرستان نير در ادامه گفت : اين نهاد همچنين با هزينه اي بالغ بر 6 ميليارد و 329 ميليون ريال خدماتي از قبيل پرداخت مستمري نقدي و جنسي ، فرهنگي و آموزشي ، بهداشتي ، درماني و عمراني را براي 765 خانوار مددجوي تحت حمايت خود ارائه کرده است . حسين نژاد خاطرنشان کرد : در اين مدت مردم خير و نيکوکار منطقه نير با اهداي بيش از 273 ميليون و 123 هزار ريال به نيازمندان اين شهرستان کميته امداد را در ارائه خدمات هر چه بيشتر محرومين ياري و مساعدت نموده اند .

برگزاري کارگاه کلينيک  گياه پزشکي
ويژه زنان روستايي در گلستان

گرگان - خبرنگار آفرينش
طي جلسه اي 40 نفر از کارشناسان ، کشاورزان ، بانوان تسهيلگران و مديران مسئول کلينيک هاي گياه پزشکي آموزش هاي لازم را فرا گرفتند . مهندس متکي اهداف مهم ايجاد کلينيک هاي گياه پزشکي در سطح استان را بررسي و صدور نسخه گياه پزشکي ، بررسي  آزمايشگاهي جهت تشخيص عوامل زيان آور و مفيد گياه پزشکي ، بازديد از مزرعه ، مشاوره هدايت و کاربردي گياه پزشکي عنوان کرد . گفتني است کارگاه آموزش مذکور در راستاي اجراي تفاهم نامه همکاري مشترک معاونت ترويج و نظام بهره برداري با سازمان حفظ نباتات وزارت جهاد کشاورزي برگزار شد .

صدور 70 مجوز طرح توسعه
براي واحد هاي توليدي گلستان

گرگان - خبرنگار آفرينش
معاون توليد سازمان صنايع و معادن استان گلستان گفت : از ابتداي سال جاري تاکنون براي 70 واحد توليدي استان مجوز توسعه و نوسازي صادر شده است .
مهندس طلوعيان افزود : از اين تعداد تاکنون 24 واحد براي دريافت تسهيلات به بانک هاي عامل استان معرفي شدند .
طلوعيان افزود : اين واحدها به منظور توليد محصولات جديد ،  افزايش ميزان توليدات و بالا بردن کيفيت محصولات جديد اقدام به اخذ مجوزهاي توسعه نوسازي و بازسازي صنايع خود کرده اند و هم اينک 583 واحد توليدي با اشتغال 13 هزار و 626 نفر در استان گلستان فعاليت مي کنند .

تجليل از اعضاي ستاد سرشماري استان يزد

يزد - خبرنگار آفرينش
مراسم تجليل از اعضاي ستاد سرشماري استان يزد با حضور استاندار برگزار شد .
استاندار يزد در جمع اعضاي ستاد سرشماري استان يزد ضمن قدرداني از زحمات اعضاي سرشماري عمومي نفوس و مسکن استان آمار را پايه همه برنامه ريزي هاي کلان کشور برشمرد و گفت : وظيفه اصلي همه مديران دستگاه هاي اجرايي استان پس از اعلام آخرين نتايج اين سرشماري تحليل درست و انجام برنامه ريزي هاي دقيق بر اساس اين آمار از جمعيت استان است .
ابوالقاسم عاصي افزود : مبناي کار در انجام سرشماري صداقت و اعلام نتايج دقيق سرشماري بود که با توجه به عقبه خوب فکري و فرهنگي استان به بهترين شکل صورت گرفت .
استاندار يزد با تقدير از نقش بسزاي صدا و سيما در انجام سرشماري عمومي نفوس و مسکن ابراز اميدواري کرد : دامنه برنامه هاي آموزشي صدا و سيما و تاثيرات فرهنگي اين دانشگاه علمي همگاني بر جامعه افزايش يابد . رئيس ستاد سرشماري استان يزد هم در اين نشست با اشاره به همکاري 99/6 درصد از جمعيت استان يزد در سرشماري عمومي نفوس و مسکن اظهار داشت : تنها يک درصد از مردم کشور با ماموران آمارگيري سرشماري همکاري نکردند . معاون استاندار و رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد خانوارهاي شمارش شده استان را 261 هزار خانوار عنوان و تصريح کرد : جمعيت استان يزد با 1/9 درصد افزايش در طول 10 سال گذشته به 983 هزار و 2 نفر رسيده است . علي اکبر اوليا» با اشاره به اينکه عمليات سرشماري عمومي نفوس و مسکن استان بر اساس 912 نقشه مکانيزه انجام شده ، اعلام کرد : بر همين اساس 50 طرح آماري ديگر نيز در سال جاري در دست اجرا داريم که زمينه  رسالت اصلي سرشماري يعني اعتلاي سطح فرهنگ آماري استان را حفط کند . در پايان به اعضاي ستاد سرشماري استان لوح تقدير اهدا» شد .

مرغداري هاي دماوند با کمبود سوخت مواجه هستند

رودهن - خبرنگار آفرينش
مديرعامل شرکت تعاوني مرغداران دماوند گفت : کمبود سوخت باعث وارد آمدن خسارات شديدي به مرغداران و توليدکنندگان جوجه در دماوند شده است .
به گزارش خبرنگار آفرينش ، مشهدي در جلسه کارگروه کشاورزي شهرستان دماوند نداشتن سوخت مورد نياز و جابه جايي وام براي تعاوني مرغداران منطقه را دو مشکل عمده مرغداران و توليدکنندگان جوجه در دماوند ذکر کرد و گفت : براي استفاده و بهره برداري از جوجه در زمستان به سوخت لازم نياز است تا جوجه به يک کيلوگرم وزن برسد . مشهدي همچنين اظهار داشت : مرغداري ها ماهانه به يک ميليون و 200 هزار ليتر سوخت نياز دارند که تنها 900 ليتر آن تامين مي شود و با کمبود 300 هزار ليتري سوخت مواجه ايم .
 
ثبت 193 هيات مذهبي در دامغان

شاهرود - خبرنگار آفرينش
رئيس اداره تبليغات اسلامي دامغان گفت : تاکنون 193 هيات مذهبي در اين شهرستان به ثبت رسيده است . به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان ، حجت الاسلام غلامرضا زاهدي که در گردهمايي مسئولان هيات مذهبي شهرستان دامغان در محل سالن اجتماعات اداره بهزيستي اين شهرستان سخن مي گفت ، افزود : در ايام محرم حدود 120 مبلغ و مبلغه به مناطق شهري و روستايي اين شهرستان اعزام خواهند شد .
در اين گردهمايي حجت الاسلام سيدمحمود ترابي امام جمعه دامغان نيز در سخناني با تاکيد بر توجه هيات هاي مذهبي به برنامه هاي اصيل و پرهيز از خرافات و دقت مسئولان هيات به برنامه هاي عزاداري تصريح کرد : بايد مداحان اهل بيت از اشعار مستند و صحيح استفاده و از مطالب ضعيف و غيرمستند اجتناب کنند .
مدير کل تبليغات اسلامي استان سمنان نيز با اشاره به نفوذ خرافه و بدعت در عزاداري ها خواستار اقدام روحانيون براي عدم استفاده از علامت ها و کتل ها در دستجات عزاداري شد . حجت الاسلام علي شکري افزود : علم و کتل هيچ مستند ديني ندارد و استفاده از آن در عزاداري ها هيچ ضرورتي ندارد .


 آغاز نظارت بر کارگاه ها و مراکز کاربري مصالح ساختماني خوزستان

اهواز - خبرنگار آفرينش
رئيس اجراي استاندارد خوزستان گفت : کارگروه نظارت بر کارگاه ها و مراکز کاربري مصالح ساختماني در راستاي اجراي استاندارد اجباري مصالح ساختماني و رعايت استانداردهاي ملي ، آئين نامه ها و دستورالعمل هاي مربوط به ساخت آپارتمان ها و ساير آئين نامه ها در اداره کل استاندارد و تحقيقات صنعتي خوزستان تشکيل شد .
نزهت افزود : اين کارگروه متشکل از اداره کل استاندارد و تحقيقات صنعتي استان خوزستان ، سازمان نظام مهندسي ساختمان ، سازمان مسکن و شهرسازي  ، سازمان صنايع و معادن و سازمان بازرگاني که وظيفه نظارت ، بازرسي و نمونه برداري را به عهده دارند ، مي باشد .
وي افزود : با استناد به بندهاي 9 و 13 قانون اصلاح قوانين و مقررات موسسه استاندارد ايران مبني بر ممنوعيت توليد ، تمرکز ، توزيع و عرضه کالاهاي مشمول استاندارد اجباري بدون علامت استاندارد و لزوم بازرسي و نمونه برداري کارشناسان از اينگونه مراکز از اين هفته کارشناسان کارگروه نظارت بر اجراي استاندارد مصالح ساختماني به مراکز و محل توزيع اعم از کارگروه هاي توليد ، محل ساخت و انبوه سازان مسکن مراجعه و مبادرت به امر بازرسي و نمونه برداري از مصالح ساختماني مشمول استاندارد اجباري اعم از کارگاه هاي توليد و محل ساخت و انبوه سازان مسکن مي کنند .
وي هشدار داد : بديهي است تخلف از اجراي اين طرح جرم محسوب بوده و متخلفين مورد پيگرد قانوني قرار خواهند گرفت .
رئيس اجراي استاندارد افزود : اداره کل استاندارد و تحقيقات صنعتي استان خوزستان جهت يکپارچه کردن نحوه برخورد و نوع بازرسي اعضا» کميته نسبت به تهيه چک ليست بازرسي و کنترل مواد و مصالح ساختماني اقدام کنند .
نزهت ابراز اميدواري کرد : با تشکيل و آغاز به کار اين کميته و نظارت بر مصالح ساختماني مورد مصرف در آپارتمان ها و برج ها بتوان کيفيت مصالح ساختماني به کار رفته در ساختمان ها را بهبود بخشيد که در جهت اجراي بهتر آئين نامه هاي مذکور ، هماهنگي هاي لازم جهت مکاتبات از طريق موسسه استاندارد با وزارت کشور انجام گرفته تا ضمن اعلام موضوع با استانداردهاي سراسر کشور موارد از طريق آنها به شهرداري ها نيز ابلاغ شود .
 
اجراي طرح ضربتي همگاني امداد روستايي در اردبيل

اردبيل - خبرنگار آفرينش
سرپرست جمعيت هلال احمر استان اردبيل گفت : طرح ضربتي محرم امداد روستايي در اردبيل اجرا مي شود .
به گزارش خبرنگار آفرينش امير عزيزي در نشست خبري خبرنگاران رسانه هاي گروهي اردبيل گفت : طرح ضربتي محرم که اجراي آن 12 روز و عمليات آن نيز 8 روز خواهد بود باعث مي شود هسته اوليه هلال احمر در هر روستا پايه گذاري شود .
عزيزي افزود : اکيپ هاي هلال احمر در هر روستا چهار روز آموزش لازم را به داوطلبان مي دهند و در طول اين روزها به 720 روستا در استان اردبيل سرويس دهي خواهد شد .
وي تصريح کرد : بيشتر فعاليت هاي هلال احمر طرح ضربتي محرم در مساجد مي باشد . وي افزود : طرح ضربتي محرم اولين بار در استان اجرا و در آينده نيز به صورت کشوري اعمال مي شود .
عزيزي گفت : با اين کار مي خواهيم در هر خانه يک امدادگر تعريف شده وجود داشته باشد .
سرپرست جمعيت هلال احمر استان اردبيل در بخش ديگري از سخنان خود گفت : هر روز 12 اکيپ امدادي به روستاها اعزام مي شوند و در هر روستا چهار روز آموزش داده مي شود .
عزيزي در خصوص تعداد بانوان امدادگر و تعداد افراد تحت آموزش نيز گفت : 500 نفر امدادگر زن در استان اردبيل فعال هستند و طي 9 ماهه سال جاري حدود 32 هزار نفر آموزش همگاني را فرا گرفتند . وي گفت : طرح ضربتي محرم از اول محرم تا 8 محرم شروع و اکيپ هاي امدادگر نيز در روستاها حضور خواهند يافت .

مدير کل نوسازي مدارس استان اردبيل :
726 واحد آموزشي نياز به بازسازي دارد

اردبيل - خبرنگار آفرينش
مدير کل نوسازي مدارس استان اردبيل گفت : 726 واحد آموزشي در قالب 2 هزار و 977 کلاس نياز به مقاوم سازي دارد .
محبوب زبردست در نشست خبري با خبرنگاران رسانه هاي گروهي اردبيل گفت : تعداد 353 واحد آموزشي در قالب يکهزار و 71 کلاس درس تخريبي وجود دارد که در حال حاضر 83 مدرسه جايگزين تخريبي در قالب 393 کلاس با زيربناي 48 هزار و 547 مترمربع شناسايي شده و عمليات آن در حال اجرا است .
مدير کل نوسازي مدارس استان اردبيل در بخش ديگري از سخنان خود گفت : 61 پروژه در مقطع ابتدايي ، 33 پروژه در مقطع راهنمايي ، 14 پروژه در مقطع متوسطه در حال تخريب و مقاوم سازي هستند .
زبردست با اشاره به زيربناي مدارس تخريبي و مقاوم سازي گفت : در مقاطع ابتدايي 29 هزار مترمربع و مقطع راهنمايي 32 هزار مترمربع در مقطع متوسطه 23 هزار مترمربع در سطح استان اردبيل تخريب و مقاوم سازي مي شوند .وي در خصوص يک شيفته شدن مدارس در استان اردبيل گفت : اگر بخواهيم کليه مدارس استان يک شيفته  شوند بايد 3 هزار و 324 کلاس در شهرها و 2 هزار و 453 کلاس در روستاها احداث شود . وي گفت : در طول برنامه چهارم توسعه در مجموع بايستي 5 هزار و 777 کلاس درس در سطح استان اردبيل احداث شود . زبردست تصريح کرد : جهت تحقق اين امر بايستي 266 ميليارد تومان اختصاص يابد .

راه اندازي اولين مرکز گياه شناسي در کرج

کرج - خبرنگار آفرينش
به گزارش اداره جهاد کشاورزي کرج ، اولين مرکز گياه پزشکي به نام کلينيک گياه پزشکي ايران با اعتباري بالغ بر يک ميليارد و 200 ميليون ريال راه اندازي شد .
هدف از اين راه اندازي اين مرکز کنترل صحت و سلامتي بذرها ، گونه ها ، نهال ها و ميوه هاي صادراتي و وارداتي ، استفاده از حشرات مفيد ، اجراي تله هاي فوري براي کاهش آفات و در نتيجه کاهش مصرف سم به سبب سلامتي و شادابي محيط زيست و مصرف کننده و همچنين اجراي طرح هاي تحقيقاتي مي باشد .

راه  اندازي کتابخانه تخصصي کودک
در کانون فاطمه الزهرا(س) کرج

کرج - خبرنگار آفرينش
به گزارش خبرنگار آفرينش ، اين کتابخانه داراي 5000 جلد کتاب کودکان است که 17 مرکز انتشارات کتاب 3726 جلد آنها را به صورت رايگان در اختيار اين کتابخانه قرار داده اند .
تهيه کتب اختصاصي براي کودکان ، استفاده از فضاهاي شاد ، برگزاري برنامه هاي ويژه براي کودکان و تشويق آنها به مطالعه از اهداف راه اندازي اين کتابخانه است .
 
پايان کشت گندم در شوشتر

اهواز - خبرنگار آفرينش
کشت گندم آبي و ديم در سطح 48 هزار هکتار از گندمزارهاي شهرستان شوشتر به پايان رسيد .
مدير جهاد کشاورزي شهرستان شوشتر با اعلام اين خبر گفت : امسال حدود 6 هزار تن ارقام بذر گندم اصلاح و 13 هزار تن انواع کودهاي شيميايي بين کشاورزان منطقه توزيع شده و علاوه بر کارشناسان ستادي شهرستان و کارشناسان و مروجين مراکز خدمات و شرکت هاي توليدي ، 36 نفر از فارغ التحصيلان بيکار رشته کشاورزي شهرستان جذب و نظارت بر مراحل تهيه زمين و کشت را بر عهده دارند .
محمد قاسمي نژاد افزود : 80 درصد از کشت گندم آبي به صورت تمام مکانيزه و با استفاده از خطي کار و کمبينات و صد درصد آن در تاريخ توصيه شده ، کشت شد .


 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
هنري 2
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته