جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/11/25 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4366

ازسوي رهبرمعظم انقلاب ابلاغ شد:
سياست‌هاي کلي توليد ملي، حمايت از کار و سرمايه ايراني

رئيس سازمان انرژي اتمي:
اخبار محرمانه ايران پس از حضور بازرسان آژانس درز مي‌کند


هشدارجدي آمريكا به کره شمالي


براي دفاع از ترکيه هر کاري مي‌کنيم


اسد تهديدي براي كل منطقه است


بحران سوريه و بحرين موضوعات پيشنهادي ايران براي مذاکرات قزاقستان


يک نکته از هزاران


ميز خبر


تا انتخابات يازدهم


ماندگار بر جريده عالم

رييس جمهور:
دولت پروژه‌هاي متعددي را براي رفاه و آسايش مردم در دستور کار دارد

در مسکو؛
صالحي: ايران مستقل و روسيه مقتدر مي‌توانند مکمل يکديگر باشند


سرمقاله

لاريجاني در ديدار با رئيس مجلس ترکيه:
غرب قيد موشک‌هاي پاتريوت خود در ترکيه را نمي‌زند


موافقت اوباما با ادامه جنگ در "مالي"


معرفي كانديداهاي احتمالي جانشيني پاپ


سي سال با دانشگاه آزاد اسلامي

مخالفان سوري :
هر طرحي بدون بركناري اسد پذيرفته نيست


پاپ بنديکت شانزدهم پس از قرائت متن استعفاي خود در واتيکان


بهره برداري از 44 دستگاه واگن مترو تهران


 ازسوي رهبرمعظم انقلاب ابلاغ شد:
 سياست‌هاي کلي توليد ملي، حمايت از کار و سرمايه ايراني 

حضرت آيت الله العظمي خامنه اي با ابلاغ سياستهاي کلي «توليد ملي، حمايت از کار و سرمايه ايراني» دولت را مکلف کردند براي تسريع در عملياتي کردن اين سياست‌ها در کمترين زمان ممکن، راهکارها را تنظيم کرده و پيگيريهاي قانوني را انجام دهد.به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در اجراي بند يک اصل 110 قانون اساسي با ابلاغ سياستهاي کلي "توليد ملي، حمايت از کار و سرمايه ايراني" که پس از مشورت با مجمع تشخيص مصلحت نظام تعيين شده است، دولت را مکلف کردند براي تسريع در عملياتي کردن اين سياست‌ها در کمترين زمان ممکن، راهکارها را تنظيم کرده و پيگيريهاي قانوني را انجام دهد.

متن سياستهاي کلي "توليد ملي، حمايت از کار و سرمايه ايراني" که به رؤساي قواي سه گانه و رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام ابلاغ شده، به شرح زير است:

سياست‌ هاي کلي توليد ملي، حمايت از کار و سرمايه ايراني

1- بالا بردن قدرت رقابت و افزايش بهره ‌وري عوامل توليد با:

- اصلاح و بازسازي ساختار توليد ملي

- کاهش هزينه‌ ها و بهبود کيفيت توليد

- اتخاذ انواع تدابير تشويقي و تنبيهي

- بهينه سازي تعامل عوامل توليد

2- هدايت و تقويت تحقيق و توسعه و نوآوري ‌ها و زيربناهاي آنها و بهره‌ گيري از آنها، با هدف:

- ارتقاء کيفي و افزايش کمّي توليد ملّي

- بالا بردن درجه ساخت داخل تا محصول نهايي

- حمايت از تجاري سازي فناوري محصول و بهره‌ گيري از جذب و انتقال دانش فني و فناوري‌ هاي روز و ايجاد نظام ملّي نوآوري

3- گسترش اقتصاد دانش بنيان با تأکيد بر توسعه مؤلفه‌ هاي اصلي آن، از جمله: زير ساخت ‌هاي ارتباطي، زمينه‌ هاي تسهيل تبديل دستاوردهاي پژوهش به فناوري و گسترش کاربرد آن، حمايت قانوني از حقوق اشخاص حقيقي و حقوقي و مرتبط کردن بخشهاي علمي و پژوهشي با بخشهاي توليدي کشور.

4- حمايت از توليد محصولات با ماهيت راهبردي مورد نياز مصارف عمومي يا بخش توليد کشور.

5- تکميل زنجيره توليد از مواد خام تا محصولات نهايي با رعايت اصل رقابت‌ پذيري و فاصله گرفتن از خام فروشي در بازه زماني معين.

6- حمايت از توليد محصولاتي که عرضه رقابتي آنها با خالص ارز آوري مثبت يا خالص ارزبري منفي همراه باشد.

7- مديريت منابع ارزي با تأکيد بر تأمين نيازهاي توليد ملي و کارآفريني، و ثبات ارزش پول ملّي.

8- بهبود فضاي کسب و کار با هدف افزايش توليد ملّي و اصلاح زمينه ‌هاي فرهنگي، قانوني، اجرايي و اداري.

9- افزايش سهم بخشهاي تعاوني و خصوصي در توليد ملّي از طريق:

- تقويت انگيزه و عزم ملّي و تأکيد و تسريع در اجراي کامل سياست ‌هاي کلي اصل 44، رعايت انضباط مالي و بودجه ‌اي دولت

- رفع تبعيض بين بخش دولتي و بخش ‌هاي خصوصي و تعاوني

- ساماندهي و حمايت از بنگاههاي کوچک و متوسط در جهت کارآمدسازي آنها

10- تنظيم نقش نهادهاي عموميِ غير دولتيِ اقتصادي در جهت توليد ملّي.

11- شفاف سازي و به هنگام سازي آمار و اطلاعات و تسهيل دسترسي به آن و اطلاع رساني در مورد ابعاد و فرصت‌ هاي سرمايه گذاران و سرمايه گذاري در رشته‌ هاي مختلف و مقابله جدي با استفاده از هر گونه دسترسي اطلاعاتي ويژه.

12- توانمند سازي و ارتقاء بهره‌ وري نيروي کار با افزايش انگيزه، مهارت و خلاقيت و ايجاد تناسب بين مراکز آموزشي و پژوهشي با نيازهاي بازار کار.

13- بسترسازي و ساماندهي اشتغال و حرکت نيروي کار ايراني در سطح ملي، منطقه‌ اي و جهاني.

14- ارتقاء سرمايه هاي انساني، طبيعي، اجتماعي و فيزيکي با تأکيد بر توسعه نهادهاي مردمي براي رشد توليد ملي.

15- توسعه فرهنگ حمايت از سرمايه، کار، کالاها و خدمات ايراني و استفاده از نظرات متخصصان و صاحب نظران در تصميمات اقتصادي.

16- جلوگيري از اتلاف و راکد ماندن سرمايه‌ هاي فيزيکي و انساني ايراني با تأکيد بر ايجاد و توسعه خدمات فني و مشاوره‌ اي فرا بنگاهي و ارتقاء بازده اقتصادي اين سرمايه‌ ها در بخش‌ هاي مختلف اقتصادي.

17- گسترش تنوع ابزارهاي سرمايه‌ گذاري در بازار سرمايه و تکميل ساختارهاي آن و اعمال سياست‌ هاي تشويقي براي حضور عموم مردم و سرمايه‌ گذاران داخلي و بين ‌المللي بويژه منطقه ‌اي در بازار سرمايه.

18- حمايت از محققان و سرمايه‌ گذاران و تشويق ورود سرمايه‌ هاي ايراني به حوزه‌ هاي سرمايه‌ گذاري خطرپذير متضمن تحقيق و توسعه با تأسيس صندوق‌ هاي شراکت يا ضمانت براي سرمايه‌ گذاري در اين حوزه.

19- کارآمد سازي مديريت منابع موجود در صندوق توسعه ملّي در جهت بهينه سازي و هم ‌افزايي ظرفيت‌هاي توليدي و ارتقاء کيفي کار و سرمايه ايراني.

20- تنقيح و اصلاح قوانين و مقررات (از جمله اصلاح قانون پولي و بانکي، تأمين اجتماعي و ماليات‌ ها) براي تسهيل فعاليت در بخش‌ هاي توليدي و رفع موانع سرمايه‌ گذاري در سطح ملي با رويکرد ثبات نسبي در قوانين.

21- کارآمد کردن نظام توزيع کالاها و خدمات با استفاده از ساز و کار شفاف سازي و اطلاع رساني و کاهش واسطه‌ هاي غير ضرور و ناکارآمد.

22- گسترش منابع مالي و کارآمد سازي مديريت آن در جهت افزايش ظرفيت توليد ملّي و کاهش هزينه ‌هاي تأمين مالي مورد نياز بويژه با ساماندهي، گسترش و حمايت از نهادهاي مالي توسعه ‌اي و بيمه ‌اي.

23- جلوگيري از ايجاد انحصار در چرخه توليد و تجارت تا مصرف.


 رئيس سازمان انرژي اتمي:
 اخبار محرمانه ايران پس از حضور بازرسان آژانس درز مي‌کند 

رييس سازمان انرژي اتمي با تاکيد بر اين‌که ورود ايران به مذاکره پيرامون ابعاد محتمل نظامي (PMD) با وجود نبود امنيت حفظ اطلاعات محرمانه اعضاء در آژانس يک امتياز بزرگ براي ارتقاء نقش آژانس در سطح جهاني است، گفت: ضرورت دارد در گفت‌وگوها عاقلانه‌تر بحث شود و براي رسيدن به اطمينان متقابل و ابهام‌زدايي از نکات اختلاف‌برانگيز اجتناب شود.

به گزارش ايسنا فريدون عباسي، معاون رييس‌جمهور و رييس سازمان انرژي اتمي ايران اظهار کرد: مديران آژانس بايد توجه کنند که متاسفانه سيستم آن‌ها از امنيت کافي برخوردار نيست و از اين‌که جمهوري اسلامي ايران اين نکته را بارها گوشزد کرده، لازم است در نحوه تعامل با ايران دقت بيشتري داشته باشند.

رييس سازمان انرژي اتمي ايران با اشاره به هجمه رسانه‌هاي استکباري عليه برنامه‌هاي تحقيقاتي سازمان در دستيابي به نسل‌هاي پيشرفته سانتريفيوژها گفت: تمامي فعاليت‌هاي سازمان انرژي اتمي ايران برابر مقررات آژانس بين‌المللي انرژي اتمي و تحت نظارت دوربين‌هاي آژانس انجام مي‌شود.

وي افزود: مطمئن باشيد هرگونه اعلام رسانه‌اي در خصوص فعاليت‌هاي سازمان پس از اطلاع دقيق آژانس صورت مي‌گيرد و در واقع رسانه‌ها چيزي را کشف نمي‌کنند. نکته جالب توجه اينجاست که نشت اخبار محرمانه کشورمان مدت کوتاهي پس از حضور بازرسان و اطلاع آن‌ها صورت مي‌گيرد.

عباسي در بخش ديگري از سخنانش اظهار کرد: ما از انرژي هسته اي که هزاران منفعت صلح‌آميز دارد، در توليد برق، درمان بيماري‌هاي صعب‌العلاج، رشد کشاورزي کشور و صنايع استفاده مي‌کنيم و طبق مقررات بين‌المللي همه اين فعاليت‌ها را در وقت و مهلت قانوني آن به اطلاع مرجع بين‌المللي مي‌رسانيم.

معاون رييس‌جمهور در خصوص نيروگاه اتمي بوشهر نيز تاکيد کرد: با وجود اطميناني که از ايمني هسته اي در نيروگاه اتمي بوشهر وجود دارد، انتظار مي‌رود با حصول اطمينان از عملکرد نيروگاه، تحويل موقت آن به بهره‌برداران ايراني در آينده نزديک صورت پذيرد.

وي با ابراز رضايت از انجام آزمايشاتي که براي رسيدن نيروگاه به قدرت کامل انجام شده است، اضافه کرد: تاکنون طبق برنامه برق توليدي نيروگاه به شبکه سراسري وصل شده است و همکاران و متخصصان انرژي اتمي در کنار پيمانکار روس به رفع نارسايي‌ها و به‌روزسازي آن جهت تحويل به بهره‌بردار مي‌پردازند.


  هشدارجدي آمريكا به کره شمالي  

ايلنا: کاخ سفيد در واکنش به آزمايش هسته اي جديد کره شمالي، برنامه هاي موشکي بالستيک اين کشور را تهديدي براي امنيت ملي آمريکا اعلام کرد.به گزارش هافينگتون پست، کاخ سفيد در بيانيه اي در محکوميت سومين آزمايش هسته‌اي کره شمالي، اين اقدام را که پس از آزمايش موشکي بالستيک در 12 دسامبر انجام شد، بسيار تحريک آميز خواند . کاخ سفيد همچنين آزمايش هسته‌اي کره شمالي را نقض تعهدات کره شمالي در قبال قطعنامه هاي شوراي امنيت سازمان ملل متحد و مذاکرات شش جانبه خواند. کاخ سفيد با ناديده گرفتن نقش اصلي آمريکا در ادامه تنش وبي‌ثباتي در شبه جزيره کره ادعا کرد تسليحات هسته‌اي کره شمالي و برنامه هاي موشکي بالستيک اين کشور تهديدي براي امنيت ملي آمريکا و صلح و امنيت جهاني است.در ادامه اين بيانيه آمده است آمريکا همچنان به تعهدات نظامي همپيمانان خود در منطقه متعهد است.


  براي دفاع از ترکيه هر کاري مي‌کنيم 

مهر: دبيرکل ناتو بار ديگر بر تعهد خود مبني بر اينکه اين ائتلاف در مقابل هرگونه حمله سوريه به ترکيه همه اقدامات لازم را انجام خواهد داد، تاکيد کرد.به گزارش روزنامه تودي زمان، آندرس فوگ راسموسن، دبيرکل ناتو تاکيد کرد که مهمترين اولويت ناتو تضمين دفاع از خاک کشورهاي عضو اين سازمان است.

راسموسن اظهار داشت: تنها رخدادي که طي آن ناتو دست به اقدام نظامي عليه سوريه خواهد زد حمله به ترکيه است. سوري‌ها مي‌دانند که نبايد هرگز حتي فکر حمله به ترکيه را بکنند. من مي‌توانم به شما تضمين دهم که آماده انجام هرآنچه که نياز است هستيم تا دفاع موثر و محافظت از ترکيه را تضمين کنيم.راسموسن در عين حال با تصريح اينکه مداخله نظامي در سوريه به عنوان راه حل درگيري‌ در اين کشور کارآمد نخواهد بود، تاکيد کرد که چنين اقدامي تنها اوضاع را بدتر خواهد کرد.


  اسد تهديدي براي كل منطقه است 

ايسنا: نخست‌وزير ترکيه در اظهاراتي مداخله جويانه با تاکيد بر لزوم برکناري بشار اسد از قدرت جهت آغاز روند انتقالي در سوريه مدعي شد: اسد به طور کامل مشروعيت خود را از دست داده است.به گزارش روزنامه المصريون، رجب طيب اردوغان، نخست‌وزير ترکيه در سخناني در ميان جمعي از سفيران اتحاديه اروپا در ترکيه مدعي شد: بشار اسد، رئيس‌جمهوري سوريه به طور کامل مشروعيت خود را در برابر ملت سوريه از دست داده است و در حقيقت تهديد و خطري آشکار براي کل منطقه به شمار مي‌رود! وي همچنين تاکيد کرد: برکناري اسد از قدرت براي فراهم شدن زمينه جهت آغاز دوره انتقالي به شکل مسالمت آميز در سوريه ضروري است.اردوغان عنوان داشت: ترکيه همچنان به حمايت خود از تلاش‌هاي سازنده در خصوص سوريه ادامه مي‌دهد. نخست‌وزير ترکيه در اين اظهارات که در مقر نخست‌وزيري ترکيه در آنکارا برگزار شد اوضاع کنوني سوريه را فاجعه‌اي انساني به معناي واقعي کلمه توصيف کرد.


 بحران سوريه و بحرين موضوعات پيشنهادي ايران براي مذاکرات قزاقستان 

معاون آسيا و اقيانوسيه وزارت امور خارجه گفت: جمهوري اسلامي ايران موضوع بحران سوريه و بحرين را به عنوان پيشنهاد براي يکي از موضوعات مذاکره در قزاقستان به طرف‌هاي غربي پيشنهاد کرده است.به گزارش مهر، عباس عراقچي ، معاون آسيا و اقيانوسيه وزارت امور خارجه در پاسخ به اين سئوال که آيا مسئله بحرين در مذاکرات آتي ايران و 1+5 در قزاقستان در دستور کار قرار دارد، گفت: قرار بر اين است که دور جديدي از مذاکرات صورت بگيرد و اينطور که ما مطلع شده ايم طرف هاي مقابل قرار است که پيشنهادات قبلي خود را مورد تجديد نظر قرار دهند و پيشنهادات جديدي ارائه دهند.وي افزود: اميدواريم در اين تجديد نظر موضوعات مورد علاقه دو طرف که در جلسات قبلي درباره آن بحث شد ، مورد توجه جدي تري قرار گيرد .

عراقچي با بيان اينکه يکي از موضوعات اين بود که در کنار بحث هسته اي مسائل ديگر جهاني که مورد توجه و نگراني دو طرف است را مورد بحث قرار دهيم ، اظهار داشت: اينکه چه موضوعاتي مورد بحث قرار گيرد؛ پيشنهادات مختلفي وجود داشته است . از سوي جمهوري اسلامي ايران موضوع سوريه و بحرين پيشنهاد و از طرف مقابل نيز موضوعات ديگري مطرح شده است.

معاون وزير خارجه خاطرنشان کرد: اميدواريم هرچه زودتر به يک جمع بندي برسيم تا مذاکرات محتوايي آغاز شود و در اين صورت موضوع بحرين نيز از جمله موضوعات مورد بحث است.وي همچنين درباره چشم انداز از مذاکرات آتي ايران و 1+5 اظهار داشت: ما هنوز در مرحله اي هستيم که به يک چارچوب مذاکراتي دست پيدا کنيم .عراقچي با تأکيد بر اينکه اميدواريم در قزاستان اين چارچوب شکل بگيرد، افزود: از نظر ما آمادگي کامل وجود دارد و منتظر هستيم که طرف مقابل ديدگاه هاي خود نسبت به پيشنهاداتي که ما ارائه داديم را مطرح کند و اگر تجديد نظري با توجه به ديدگاه هاي ما در پيشنهادات دارند را عنوان کنند.


 يک نکته از هزاران 

بيمارستان فوق تخصصي محك با اشاره به دشواري تامين هزينه داروهاي درمان سرطان هاي خون براي اين گونه بيماران اعلام كرد: تهيه هر آمپول درمان سرطان خون حدود پنج ميليون تومان هزينه در بر دارد.

اين درحالي است كه بيماران مبتلا به سرطان خون پس از هزينه كردن 10 آمپول با هزينه 50 ميليون تومان وارد مرحله پيوند مغز استخوان مي شوند كه در اين مرحله نيز داروهاي پيوند بسيار پرهزينه هستند.

دشواري تامين دارو براي بيماران سرطاني همچنان نگران كننده است...


 ميز خبر 

عضو هيات عالي حل اختلاف قوا: اتفاقاتي که در مجلس افتاد ربطي به هيات عالي‌حل اختلاف قواندارد

يک عضو هيات عالي حل اختلاف قوا ، با اشاره به اختلافات اخير برخي مسوولان و مباحث مطرح شده در جلسه استيضاح وزير کار در مجلس، تصريح کرد: مباحث اخلاقي که در مجلس مطرح شد، ربطي به هيات عالي حل اختلاف قوا نداشته و در اين مورد تا به حال چيزي به اين هيات ارجاع نشده است.

مرتضي نبوي در گفت‌وگو با ايسنا، افزود: آزاد بودن و مردم سالاري آثار و عواقبي دارد که از جمله اين آثار اين است که مجلس يک تريبون درست مي‌کند که در آن هم مجلس و هم دولت از حقوق خود استفاده مي‌کنند، ولي آنچه در اينجا اهميت دارد اين است که اخلاق اسلامي و تقواي سياسي رعايت شود و اميدواريم اين مسئله بيش از پيش مورد توجه مسوولان قرار گيرد.

نبوي با اشاره به سخنان رهبري مبني بر وحدت ميان مسوولان اظهار کرد: رهبري با بصيرت وآگاهي خود وظيفه خودشان را به خوبي انجام داده‌اند و در‌ آينده نيز انجام خواهند داد و ان‌شاءالله مسوولان نظام هم گوش شنوا داشته باشند و اين نصايح را بپذيرند، اگر چنين شود با همدلي مردم مي‌توانيم راه باز کرده و توطئه‌هاي دشمن را خنثي کنيم.

وي با اشاره به حضور پر شور مردم در راهپيمايي 22 بهمن گفت: مردم‌ آمدند تا با حضور خود بگويند که پاي استقلال، آزادي و پيشرفت کشورشان ايستاده‌اند و نشان دهند در مقابل توطئه‌هاي دشمن کوتاه نمي‌آيند.

اولين واکنش رسمي دولت سوريه: براي مذاکره با مخالفان آماده‌ايم

«علي حيدر» در واکنش به درخواست رهبر ائتلاف مخالفان براي انجام گفتگو با دولت سوريه، گفت آماده است براي انجام اين مذاکرات وارد عمل شود.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه گاردين، دولت سوريه اعلام کرد براي گفتگو با رهبر ائتلاف مخالفان آماده است. بنا بر اين گزارش، وزير آشتي ملي سوريه گفته است که دولت اين کشور آماده است وزيري را براي گفتگو با مخالفان به خارج از کشور اعزام کند.پيش از اين «معاذ الخطيب» رهبر ائتلاف ملي مخالفان مذاکره مستقيم با دولت سوريه را خواستار شده بود.«علي حيدر» وزير آشتي ملي سوريه به روزنامه گاردين گفت: من آماده‌ام براي ملاقات با آقاي خطيب به هريک از شهرهاي خارجي که بتوانم سفر کنم تا مقدمات براي آغاز گفتگوهاي ملي آماده شود.

اين اولين واکنش رسمي دولت سوريه به تغيير رويکرد ناگهاني رهبر ائتلاف مخالفان به شمار مي‌آيد. پيش از اين مخالفان سوري کنار رفتن دولت اين کشور را پيش‌شرط مذاکره خود مطرح کرده بودند.

حيدر در گفتگوي خود هدف از مذاکرات ملي را تشکيل مجلسي چند حزبي و همچنين صدور مجوز نامزد شدن مخالفان در انتخابات آتي رياست‌جمهوري سوريه، اعلام کرده است.

کره شمالي: آزمايش هسته‌اي در واکنش به اقدامات خصمانه آمريکا انجام شد

کره شمالي در بيانيه‌اي ضمن تاييد رسمي آزمايش هسته‌اي، انجام آن را در واکنش به اقدامات خصمانه آمريکا اعلام کرد.به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري رسمي کره شمالي(KCNA)، کره شمالي با انتشار بيانيه‌اي در سايت خبرگزاري رسمي اين کشور، ضمن تاييد رسمي آزمايش اتمي اين کشور آن را موفقيت آميز خواند.

در اين بيانيه آمده است؛ دانشمندان کره شمالي براي افزايش توان دفاعي اين کشور موفق شده‌اند يک آزمايش هسته‌اي زيرزميني را موفقيت به اتمام برسانند.

اين آزمايش به عنوان بخشي از اقدامات عملي متقابل براي افزايش توان نظامي و دفاعي در مواجهه با اقدامات خصمانه آمريکا است که حق مشروع کره شمالي براي پرتاب ماهواره به فضا و تکنولوژي فضايي را ناديده مي‎گيرد.

در اين بيانيه همچنين آمده است؛ اين آزمايش به صورت کاملا ايمن و به روش‌هاي سطح بالا و با استفاده از يک بمب سبک تر نسبت به 2 آزمايش قبلي انجام شد، با اين وجود قدرت آن از 2 آزمايش قبلي بيشتر بود.

هاآرتص: آمريکا منتظر تشديد بحران سياسي در ايران است

روزنامه هاآرتص چاپ اسراييل ، در گزارشي تحليلي درباره دلايل احتمالي عدم حمله يکجانبه اسراييل به تاسيسات هسته اي ايران طي ماه هاي آينده، مي نويسد: دولت واشنگتن ترجيح مي دهد به جاي حمله به ايران منتظر تشديد "بحران سياسي داخلي" همزمان با تشديد تحريم ها و فشارها عليه اين کشور بماند. به گزارش عصر ايران در اين تحليل ، با برشمردن دلايل احتمالي براي عدم حمله يکجانبه اسراييل به تاسيسات هسته اي ايران با اشاره به اينکه دولت اوباما منتظر برگزاري انتخابات رياست جمهوري سال آينده ايران است، مي نويسد: واشنگتن اميدوار است همزمان با تشديد فشار هاي تحريمي ، بحران سياسي داخلي در ايران نيز تشديد شود و همزمان يا پس از انتخابات رياست جمهوري آينده شاهد اعتراض ها و بحران هاي سياسي مشابه انتخابات پيشين رياست جمهوري در ايران باشد.

از نظر اين روزنامه اسراييلي در سفر ماه آينده اوباما به اسراييل که همزمان با عيد نوروز و تنها 3 ماه پيش از برگزاري انتخابات رياست جمهوري در ايران انجام مي شود، موضوع برنامه هسته اي ايران و نحوه مواجهه با آن در صدر گفتگوهاي دو طرف قرار دارد.از نظر اين گزارش دليل ديگري که دولت نتانياهو احتمالا تا تابستان سال جاري ميلادي به ايران حمله يکجانبه نظامي نخواهد کرد، کابينه جديد و سياست جديد دولت اوباما در قبال ايران است که اميدوار است بتواند با انتخاب گزينه هايي چون کري (وزير خارجه) و هاگل (وزير دفاع) به مذاکره با ايران بپردازد.

مصر در آشوب؛ مصري‌ها مرسي را نمي‌خواهند

هزاران مصري با برگزاري تظاهراتي در دومين سالروز برکناري رئيس‌جمهوري سابق اين کشور ضمن اعتراض به سياست‌هاي نظام کنوني برکناري مرسي از قدرت را خواستار شدند. به گزارش ايسنا، به نقل از پايگاه اينترنتي شبکه خبري الجزيره، هزاران تن از مخالفان محمد مرسي، رئيس‌جمهوري مصر با برگزاري تظاهرات در قاهره، پايتخت اين کشور و شماري از استان‌هاي ديگر مصر خواهان برکناري محمد مرسي ، رئيس‌جمهوري مصر از قدرت شدند. شرکت‌کنندگان در اين تظاهرات که به مناسبت دومين سالروز برکناري حسني مبارک، رئيس‌جمهور سابق مصر از قدرت برگزار شده بود با سر دادن شعارهايي ضمن اعلام مخالفت با سياست‌هاي نظام کنوني مصر از محمد مرسي خواستند تا با الگو گرفتن از نظام سابق قدرت را ترک کند. در اين تظاهرات که شماري از مناطق قاهره به سمت کاخ رياست جمهوري مصر برگزار شد مخالفان مصري و در راس آنها جبهه نجات ملي و جنبش ششم آوريل بار ديگر بر خواسته‌هاي خود از جمله تشکيل دولت نجات ملي، اصلاح برخي از مواد قانون اساسي و استعفاي طلعت ابراهيم، دادستان کل مصر تاکيد کردند.


 تا انتخابات يازدهم 

باهنر کانديداي جامعه نمايندگان ادوار در انتخابات 92 شد

دبيرکل جامعه اسلامي نمايندگان ادوار با اعلام اين خبر که تشکل متبوعش بر سر حمايت از کانديداتوري باهنر به اجماع رسيده است، گفت: جبهه پيروان مکانيزمي براي رسيدن به يک کانديداي واحد ندارد و تحت نظر جامعتين از ميان تمام گزينه هاي مطرح در جريان اصولگرايي يکي را انتخاب خواهد کرد.

محسن کوهکن در گفتگو با خبرنگار مهر، با اعلام اين خبر که جامعه اسلامي نمايندگان ادوار بر روي حمايت از محمد رضا باهنر به اجماع رسيده اند، گفت: تشکل جامعه اسلامي نمايندگان ادوار بر روي باهنر به اجماع رسيده است اما سقف حرکت ما در انتخابات مبتني بر تصميمات جبهه پيروان است.

وي با بيان اين مطلب که جبهه پيروان يک کانديداي واحد در انتخابات رياست جمهوري ندارد، گفت: تمام کانديداهايي که در جبهه پيروان مطرح هستند در صورت صلاحديد خودشان در انتخابات حضور خواهند يافت و جبهه پيروان براي رعايت اصل وحدت در نهايت از ميان تمامي کانديداي مطرح در جريان اصولگرايي ؛ چه عضو جبهه پيروان باشد و چه نباشد؛ تحت نظر جامعتين به يک گزينه واحد خواهد رسيد.

وي تصريح کرد: بنابراين جبهه پيروان بطور مشخص سازوکاري براي رسيدن به جامع بر سر يک کانديداي مشخص در جبهه پيروان ندارد و ممکن است چند کانديداي از سوي جبهه وارد رقابتها شوند ولي در نهايت با سازوکار جامعتين از ميان کانديداهاي جريان اصولگرايي يکي را انتخاب خواهيم کرد.

هر دوجناح اصولگرا و اصلاحات راديكال ها را ازصحنه خارج كنند

محمدجواد حق شناس عضو شوراي مرکزي حزب اعتمادملي و فعال اصلاح‌طلب با تاکيد براينکه اصلاح طلبان و اصولگرايان نبايد صنفي و جناحي به انتخابات نگاه کنند گفت: هر دو جناح بايد بخش راديکال را از صحنه خارج کنند تا زمينه آرامش در فضاي سياسي کشور ايجاد شود؛ همه بايد به در انتخابات تنها به دنبال منافع ملي باشند تا يک بازي برد-برد برگزار شود و تمام آحاد جامعه از آن سود ببرند. به گزارش مهر، وي با بيان اينکه انتخابات 88 يک بازي باخت-باخت بود و هيچکس از آن سود نبرد، گفت: اصلاح طلبان با معرفي يک چهره ميانه رو مانند خاتمي و اصولگرايان هم با معرفي چهره هايي همچون ولايتي و ناطق نوري مي توانند با ميانه روي حرکت در مسير منافع ملي در صحنه انتخابات گام بردارند. حسن روحاني نيز در واقع نوعي مشي تعامل گرايانه دارند و اگر وارد صحنه انتخابات شوند شايد بتوانند آراء قابل توجهي از مردم را اخذ کنند.

وي همچنين در مورد کانديداتوري کواکبيان، گفت: هم در جريان اصلاحات و هم در جريان اصولگرا چهره‌هاي شاخصي داريم که مي توانند خودشان را معرفي کنند و امکان حضور در انتخابات را داشته باشند. حزب مردم سالاري نيز به عنوان يکي از احزاب اصلاح طلب اين معرفي را انجام داده مانند خانه کارگر که کمالي را معرفي کرده و فکر مي کنم اتفاق خيلي خاصي نيست و احزاب اين گونه تمرين دموکراسي مي کنند؛ البته فاصله کانديداهاي مطرح اصلاح طلبان با خاتمي زياد است .


 ماندگار بر جريده عالم  

 اتحاديه دانشگاه هاي جهان اسلام – FUIW

شوراي اجرايي – اجلاس دوازدهم

دانشگاه کويت، کشور کويت، 14 ربيع الاول 1428، دوم آپريل 2007

سند پيش نويس دستور جلسه موضوع 2.1 :

قسمت بيست و يكم

( ادامه گزارش دبيرکل در مورد فعاليت هاي دبيرخانه بين اجلاس هاي شوراي اجرايي يازدهم و دوازدهم)

علاوه براين جلسات که با همکاري و به موازات موسسات دانشگاهي عربي، اسلامي و بين المللي تشکيل گرديد، اتحاديه در تعدادي از اجتماعات علمي و آموزش، در پاسخ به دعوتنامه هايي که دريافت کرد از يک طرف، و دريک پيشنهاد براي برجسته کردن تلاش هاي خود در حوزه هاي رقابتي از طرف ديگر شرکت نمود.

لذا اتحاديه دراولين جلسه کيمسيون علمي چهارمين اجتماع عربي در آموزش که در قاهره در تاريخ 8 تا9 سپتامبر2006 ، ونوزدهمين اجلاس هيات امناي دانشگاه اسلامي در نيجر که در نيامي در تاريخ 13 تا 15 دسامبر 2006 تشکيل شددند شرکت نمود .

علاوه برآن اتحاديه اين افتخار را داشت که در تهيه پيش برنامه استراتژي ده ساله دانشگاه اسلامي نيجرحضور يابد که درآن هيات امنايي به دبيرخانه اتحاديه با همکاري بانک توسعه اسلامي که يک عضو هيات امنا بود و همکاري خانه متخحصصين دانشگاهي در جهان اسلام اعتماد نمايد.

در يک پيشنهاد براي حمايت از دانشگاه هاي عضو آموزش منابع انساني، با درنظر گرفتن چالش هاي روشنفکري و فنآوري و پروراندن ارزش هاي ارجاعي اسلام، اتحاديه برخي از متخصصين دانشگاهي را تشويق کرد تا در سمپوزيوم آموزشي که در قاره که درطول مدت 18 تا24 مي 2006 براي حفاظت بازگرداندن کتب کتابخانه هاي عمومي و دانشگاهي تشکيل شده بود شرکت نمايند. علاوه برآن اتحاديه يک کرسي در دانشگاه دولتي باکو آذربايجان ايجاد که توسط دبيرکل اتحاديه در دانشگاه مطالعات آسيايي در تاريخ 24 نوامبر 2006 افتتاح گرديد. ودر طول آن مدت دبيرکل يک سخنراني پيرامون آموزش در ارزش هاي گفتگو و فرهنگ صلح را ايراد نمود.

در جستجو براي سنگر بندي کردن از ارزش هاي فرهنگي و مذهبي براي دانشجويان دانشگاه هاي اسلامي، اتحاديه حمايت خود را به اولين مسابقه بين المللي براي حفظ با شکوه قرآن که توسط جمهوري اسلامي ايران در تاريخ 16 تا 20 آپريل 20 الي 16 آپريل 2006 بعنوان بخشي از جشن اصفهان تحت عنوان پايتخت فرهنگ اسلامي انجام گرفت توسعه بخشيد. در طول اين جشن ها اتحاديه برنامه اي تهيه کرد که به موجب آن مبادله ديدارها بين روساي دانشگاه هاي اسلامي با نقطه نظر هماهنگ کردن تلاش هاي خلاصه کردن ديدگاه هاي درهم تنينده، صورت پذيرد.

شايان ذکر است که به موضوعات کيفيت، اعتبار سنجي و پژوهش علمي بيشترين اولويت فعاليت هاي و برنامه ها داده شده است به طوري که کليد توسعه سيستم آموزش دانشگاهي و اصول مقررات و ارزيابي است ، بدين ترتبيب دو پروژه آمده شده است:

الف- راهنماي کيفيت و اعتبارسنجي براي دانشگاه هاي جهان اسلام.

ب – نهاد هدايت اسلامي براي کيفيت واعتبارسنجي .


 رييس جمهور:
 دولت پروژه‌هاي متعددي را براي رفاه و آسايش مردم در دستور کار دارد 

رييس جمهور در حاشيه افتتاح همزمان 22 هزار 662 واحد مسکن مهر در شهرستان اسلامشهر با اشاره به افتتاح پروژه‌هاي عمراني از جمله کنار گذر شهرستان بومهن و پروژه‌هاي مسکن مهر در پرديس و اسلامشهر، گفت: امروز پروژه‌هاي متعددي را دولت در دستور کار دارد تا به واسطه آنها از خطرات موجود در راه‌هاي کشور کاسته و سلامت و ايمني را براي مردم به همراه داشته باشد.

به گزارش ايسنا، محمود احمدي‌نژاد تصريح کرد: دولت پروژه‌هاي بسيار گسترده‌اي را در خصوص بهسازي و توسعه راه‌هاي کشور در دستور کار قرار داده و در آينده با انجام اين پروژه‌ها شاهد احداث راه‌هاي مناسب و امن خواهيم بود.احمدي‌نژاد همچنين اظهار اميدواري کرد تا طرح‌هاي مسکن مهر در شهرستان‌هاي استان تهران موجب ارتقاء فضاي شهري در اين شهرستان‌ها شود.

رييس جمهور همچنين با تقدير از همه دست‌اندرکاران اجراي پروژه‌هاي عمراني و مسکن مهر و مردمي که با افتتاح اين پروژه‌ها صاحب خانه مي‌شوند، گفت: به اميد روزي که همه ايرانيان از مسکن مناسب و مطلوب برخوردار بوده و خانواده‌ها کانون عشق، سرفرازي و تربيت انسان‌هاي صالح باشد.احمدي‌نژاد در حاشيه بهره‌برداري از واحدهاي مسکن مهر شهرستان اسلامشهر در جمع تعدادي از ساکنان مجتمع‌هاي مسکوني ضياءآباد اسلامشهر، حاضر شد و در زير بارش باران شديد از نزديک با آنان به گفت‌وگو پرداخت و مشکلات آنان را بررسي و نسبت به ابراز احساسات آنان پاسخ گفت.رييس جمهور همچنين دستورات لازم براي رفع مشکلات مردم را به استاندار و وزير راه و شهرسازي داد.


 در مسکو؛
 صالحي: ايران مستقل و روسيه مقتدر مي‌توانند مکمل يکديگر باشند 

علي‌اکبر صالحي، وزير امور خارجه کشورمان دوشنبه شب به منظور شرکت در دهمين اجلاس کميسيون مشترک ايران و روسيه وارد مسکو شد.به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) اين اجلاس دوشنبه و سه‌شنبه به رياست صالحي به عنوان رييس ايراني و الکساندر نوواک، وزير انرژي روسيه به عنوان رييس روسي اين کميسيون برگزار مي‌شود.کارشناسان دو کشور در جلسات کارشناسي، پيش نويس توافقات در حوزه هاي تجارت و بازرگاني، صنعت، معدن، حمل و نقل، انرژي، علمي، فن‌آوري، شهرسازي، گردشگري و ارتباطات را آماده و صالحي و نوواک اين توافقات را در قالب سند نهايي امضا خواهند کرد.صالحي در بدو ورود به فرودگاه مسکو در جمع خبرنگاران با اشاره به همسايگي پانزده کشور با جمهوري اسلامي ايران گفت: روسيه مقتدر در منطقه قفقاز و به عنوان يک کشور همسايه از اهميت خاصي برخوردار است.

وي با اشاره به اولويت سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران مبني بر توسعه و تقويت مناسبات با همسايگان، روسيه را اولويت اول سياست خاجي کشورمان توصيف کرد. صالحي افزود: ايران مستقل و روسيه مقتدر مي‌توانند مکمل يکديگر باشند و در عرصه‌هاي منطقه‌اي و بين‌المللي مسائل مشترک سياسي را پيش ببرند.وي در اين راستا، به همکاري دو کشور در ارتباط با سوريه اشاره کرد.

وزير امور خارجه کشورمان در ادامه با اشاره به ظرفيتهاي مشترک فراوان ايران و روسيه در حوزه‌هاي اقتصادي و تجاري تاکيد کرد: به رغم اين ظرفيتهاي بالقوه، آن گونه که شايسته است از امکانات مشترک بهره لازم را نبرده ايم.

صالحي با اشاره به حجم 3 ميليارد دلاري روابط اقتصادي بين دو کشور تصريح کرد: مي‌توانيم اين رقم را چند برابر نماييم و طي چند سال آينده به 15 ميليارد دلار برسانيم.

وي در اين راستا، اراده مسوولين عالي دو کشور را مثبت ارزيابي کرد و افزود: اميدواريم در اين سفر زمينه‌هاي ارتقاء سطح همکاريها فراهم آيد. صالحي روابط سياسي دو کشور را در بهترين شرايط توصيف کرد و به تفاهمات خوب دو جانبه منطقه‌اي و بين‌المللي و برخي مواضع نزديک و يکسان تهران- مسکو اشاره نمود و ابراز اميدواري کرد: با استمرار و افزايش رايزني‌هاي سياسي في ما بين، همکاري‌هاي دو کشور بيش از پيش تقويت و تحکيم يابد.


 سرمقاله 

 ايران و آرژانتين و پرونده آميا

علي رمضاني

پرونده آميا بعد از دو دهه بار ديگر خود را در روابط ايران و آرژانتن نمايان ساخته اما اين بار «کريستينا فرناندز دکرشنر» رئيس جمهوري آرژانتين از تشکيل يک کميته مستقل براي انجام تحقيقات در مورد انفجار آميا خبرداد. در اين بين اين پرونده يا انفجار مركز يهوديان در بوينس آيرس با اتهام به 8 ايراني يکي از موضوعات امنيتي و چالش زا در دو دهه گذشته در روابط ايران و آرژانتين بوده و در حقيقت مانعي اصلي در گسترش روابط سياسي اقتصادي و همه جانبه ايران با اين كشور به شمار رفته است. گذشته ازاين اسرائيل نيز «پرونده آميا» را به نقطه تضاد ايران با سياست بين الملل تبديل كرده بود و فشارهاي گسترده اي بر ايران وارد مي نمود. اما گفتگوهاي اخير ايران با آرژانتين و پيگيري حقوقي و دو جانبه مساله و تداوم فرآيند حقيقت يابي از طريق مذاکره سياسي و پيگيري حقوقي مي تواند گام مهم و موثر دو كشور براي كاهش تنش دو دهه اي و وارد شدن به دوره اي جديد از روابط باشد . در اين شرايط آميا كه از سال 1994 از چالش هاي عمده ديپلماتيک و اقتصادي ايران در آمريکاي لاتين بوده مي تواند گامي تا حل، فاصله داشته باشد . يعني در حالي كه در گذشته رهبران سياسي آرژانتين انفجار بوينس آيرس را از طريق نهادهاي سياسي و امنيتي بين المللي پيگيري مي كردند و از اين راه فشارهاي گسترده اي بر تهران وارد كرده بودند اكنون نوع نگاه رهبران اين كشور تغيير يافته و در حقيقت پرونده تنش زاي آميا از بعد بين المللي فروكاسته شده و به پرونده اي دو جانبه سوق يافته است .يعني عملا ايران و آرژانتين توافق کرده اند که در روند حل اختلافات حقوقي و امنيتي دو کشور در آميا از سازوکارهاي مذاکره و رسيدگي قضايي بهره برده و در نامه اي به دبيرکل اينترپل اعلام کرده اند که دو کشور اين موضوع را خودشان پيگيري خواهند کرد و نياز به اقدام اينترپل نيست. اين رويكرد بويژه از سوي آرژانتين برداشتن گامي مهم تا كاهش تنش در روابط تلقي مي‌گردد و در حقيقت دو كشور اختلاف خود را از طريق مسالمت آميز پيگيري مي کنند و تشكيل «کميته حقيقت ياب» متشکل از 5 قاضي بي طرف نيز در همين راستا قابل ارزيابي است.

آنچه مشخص است هر چند رويكرد ايران و آرژانتين در حل مشكلات و تنش هاي دو دهه اي با واکنش شديد اسرائيل روبرو گرديده و وزير امور خارجه اسرائيل مبادرت به احضار سفير آرژانتين در تل آويو نموده اما بايد گفت در شرايط كنوني اگر دو كشور بتوانند به حل دوجانبه پرونده آميا برسند روابط دو قدرت منطقه اي و مهم خاورميانه و امريكاي لاتين بار ديگر بر مدار توسعه قرار خواهد گرفت. در اين بين بايد توجه داشت كه جدا از نوع همكاري هاي اقتصادي دو كشور و بسترهاي كنوني براي تقويت اين روابط وجود دارد . در اين حال هم بايد توجه داشت كه در واقع آرژانتين به حمايت ايران از موضع اين كشور در مورد مالكيت جزاير مالويناس چشم دوخته است و ايران نيز مي تواند با تقويت روابط سياسي خود با اين كشور نفوذ خود را در منطقه امريكاي لاتين گسترش دهد و همچنين دست به همكاري هاي گسترده تري با آرژانتين در ابعاد اقتصادي، سياسي، فنانوري و.. زند.


  لاريجاني در ديدار با رئيس مجلس ترکيه:
 غرب قيد موشک‌هاي پاتريوت خود در ترکيه را نمي‌زند 

رئيس مجلس با بيان اينکه دموکراسي با سرنيزه و سلاح محقق نمي شود گفت: ايران و ترکيه مي‌توانند نقش مثبتي در حل مناقشات منطقه کند، از طرفي ديگر با تجربه اي که ما داريم غربي ها به سادگي موضوع استقرار موشک‌هاي پاتريوت در مرز ترکيه را رها نمي‌کنند.به گزارش خانه ملت، دکتر علي لاريجاني در ديدار با جميل چيچک رئيس مجلس ترکيه روابط بين ايران و ترکيه را مثبت و خوب ارزيابي کرد و گفت: خوشبختانه روابط دو کشور در چند سال اخير در بعد اقتصادي روند رو به رشدي داشته است از طرف ديگر ايران و ترکيه دو کشور مهم در منطقه هستند و روابط پارلماني خوبي با هم دارند.

نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي با يادآوري وضعيت کنوني سوريه و نقش دو کشور ايران و ترکيه در مناقشات سوريه افزود: به طور حتم ايران و ترکيه مي توانستند نقش آرام‌بخشي در سوريه داشته باشند متأسفانه فضاي کنوني موجب شده است که رژيم صهيونيستي از آن بهره برداري کند از طرفي ديگر در رابطه با مسائل سوريه بايد توجه داشت که نبايد کاري کرد که مسلمانان کشته شوند.لاريجاني با تأکيد بر اينکه ايران اصلاحات سياسي در سوريه را قبول دارد يادآور شد: دموکراسي نبايد با سرنيزه و سلاح باشد از اين رو ايران و ترکيه مي توانستند نقش مثبتي در مسائل سوريه داشته باشند.رئيس مجلس شوراي اسلامي با يادآوري استقرار موشک‌هاي پاتريوت در مرز ترکيه و سوريه تصريح کرد: با تجربه اي که داريم غربي ها به سادگي اين موضوع را رها نمي کنند و از طرفي ديگر مشکلات منطقه به طور حتم براي کل کشورهاي منطقه است متأسفانه هم اکنون کشورهاي بزرگي به صحنه مي آيند مشکلات را ايجاد و بعد مي روند و ديگران را به جان هم انداخته و اختلاف بين کشورها و مردم مسلمان را عميق مي کنند از اين رو ايران چون ترکيه را دوست و برادر خود مي داند فکر مي کند که بيشتر بايد در اين رابطه صحبت کرد.


 موافقت اوباما با ادامه جنگ در "مالي"  

رئيس جمهور آمريکا با پرداخت بخشي از بودجه وزارت دفاع اين کشور(پنتاگون) به ادامه جنگ افروزي در کشور مالي موافقت کرد.به گزارش مهر به نقل از آسوشيتدپرس، "باراک اوباما" رئيس جمهوري آمريکا موافقت خود را براي کمک 50 ميليون دلاري به فرانسه براي ادامه جنگ در مالي اعلام کرد.بخشي از اين پول نيز صرف کمک به کشور چاد براي آنچه ادامه مبارزه با تروريسم خوانده شده است، مي شود.آمريکا پيشتر با ارائه کمک نقدي براي ادامه جنگ در مالي موافقت کرده بود.جنگ مالي بيش از يک ماه پيش و با حمله فرانسه به شمال اين کشور آفريقايي به بهانه مبارزه با تروريسم آغاز شده است.


 معرفي كانديداهاي احتمالي جانشيني پاپ 

در پي استعفاي غيرمنتظره پاپ بنديکت شانزدهم، رهبر کاتوليک‌هاي جهان، دو تن از کاردينال‌هاي سياه پوست از غنا و نيجريه براي دستيابي به اين سمت وارد رقابت شده‌اند.به گزارش ايسنا، به نوشته روزنامه ديلي ميل، پاپ بنديکت شانزدهم، اولين رهبر کاتوليک‌هاي جهان در طول 600 سال گذشته محسوب مي‌شود که به دليل وضعيت سلامتي‌اش از سمت خود کناره‌گيري مي‌کند.در پي استعفاي پاپ بنديکت شانزدهم و در پي مطرح شدن اين مساله که چه کسي جاي وي را مي‌گيرد، دو تن از کاردينال‌هاي آفريقايي وارد رقابت شده‌اند."پيتر تورکسان"، 64 ساله از غنا و "فرانسيس آرينز" از شرق نيجريه دو نامزد تصدي پست پاپي هستند.


  سي سال با دانشگاه آزاد اسلامي 

سري نوزدهم

به مناسبت سي‌امين سالگرد تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي، روزنامه آفرينش ضمن فراخوان از مخاطبان روزنامه براي ارسال مقالات و ديدگاه‌هاي خود، هر روزه در صفحه2 برخي مقالات و سخنراني‌هاي آقاي دكتر عبدالله جاسبي را منتشر مي‌كند.


 مخالفان سوري :
  هر طرحي بدون بركناري اسد پذيرفته نيست 

پايگاه اينترتي شبکه خبري الجزيره گزارش داد: معاذ خطيب، رئيس ائتلاف ملي مخالفان سوريه در کنفرانسي مطبوعاتي که در پي ديدارش با نبيل العربي، دبيرکل اتحاديه عرب در قاهره برگزار شد بار ديگر بر برکناري نظام سوريه از قدرت پافشاري کرد.به گزارش ايسنا، وي در اين اظهارات خود تاکيد کرد: طرحي که ما پيشنهاد داديم نشانه ضعف ما نيست بلکه براي پايان دادن به خشونت‌ها و خونريزي‌ها در سوريه است.

اين در حالي است که رياض حجاب، نخست وزير برکنار شده سوريه هر گونه طرح سياسي در خصوص سوريه را که در بر گيرنده حضور بشار اسد در قدرت باشد، غيرممکن دانست.


 پاپ بنديکت شانزدهم پس از قرائت متن استعفاي خود در واتيکان 


 بهره برداري از 44 دستگاه واگن مترو تهران 


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته