جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/11/25 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4366


افتتاح اولين مرکز دولتي جراحي قلب باز در بيمارستان شهيد رجايي کرج


طرح جامع گردشگري ارجمند به تصويب رسيد


ايران زمين


خبر


 افتتاح اولين مرکز دولتي جراحي قلب باز در بيمارستان شهيد رجايي کرج 

 کرج ـ فائزه باقري

اولين مرکز دولتي جراحي قلب باز با حضور استاندار و ديگر مقامات استاني در بيمارستان شهيد رجايي کرج به بهره‌برداري رسيد. به گزارش خبرنگار آفرينش اولين مرکز جراحي قلب باز استان البرز در ايام دهه مبارک فجر با حضور استاندار، فرماندار، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي، رييس دانشگاه علوم پزشکي البرز و ديگر مسئولين استاني افتتاح و به بهره‌برداري رسيد.

مردم بايد به بخش بهداشت و درمان البرز اعتماد کنند

اصغر عربيان استاندار البرز در حاشيه افتتاح اين پروژه گفت: خوشبختانه امکان درمان بسياري از بيماري ها در استان وجود دارد و مردم بايد به بخش بهداشت و درمان استان البرز اعتماد کنند.استاندار البرز اظهار داشت: ما امروز در بيمارستان شهيد رجايي شاهد افتتاح بخشهاي مختلف آي سي يو، سي سي يو، آنژيوگرافي و اولين مرکز جراحي قلب باز دولتي در استان و همچنين بخش دياليز و کلينيک ويژه قلب در بيمارستان شريعتي ماهدشت بوديم و با توجه به لزوم ارتقاي وضعيت بهداشت و درمان استان، افتتاح اين مراکز بسيار ضروري به نظر مي‌آمد. وي با اشاره به اعتماد شهروندان به بخش درمان البرز ادامه داد: متاسفانه فرهنگ اشتباهي در بين شهروندان غالب شده است که براي برخي درمانها که امکاناتش در خود استان وجود دارد به تهران مراجعه مي‌کنند. به گفته وي با تلاش شبانه‌روزي مسئولين، امکان مداواي بسياري از بيماريها دراستان فراهم شده است و پزشکان متخصص و متعهد نيز به اندازه کافي در استان مشغول خدمت هستند. عربيان با تاکيد به تلاش خيرين سلامت استان گفت: بايد از ظرفيت خيرين که برگرفته از اعتقادات و آموزه‌هاي ديني است و علاقه‌مند به کمک در بخش بهداشت و درمان هستند نهايت استفاده برده شود و خوشبختانه مردم در اين استان اين آمادگي را دارند و تا به حال نيز حضورشان در پروژه‌هاي درماني چشمگير بوده است. استاندار البرز در پايان بيان کرد: ما بايد قدرتلاش بي وقفه مسئولين دانشگاه علوم پزشکي البرز را بدانيم. همت،کمک و حمايت مي‌تواند روند توسعه بخش بهداشت و درمان استان البرز را تسريع بخشد.

تمامي خدمات مربوط به قلب و عروق را در بيمارستان شهيد رجايي کرج ارائه مي‌دهيم

دکتر ناصري رييس دانشگاه علوم پزشکي البرز نيز در جمع خبرنگاران گفت: قبل از افتتاح اين مرکز بيماران براي درمان به تهران و يا ديگر مراکز خصوصي منتقل مي‌شدند که خوشبختانه از اين پس ما قادر هستيم تمامي خدمات مربوط به قلب و عروق را در بيمارستان شهيد رجايي کرج ارائه دهيم. وي ادامه داد: ما توانستيم اولين مرکز قلب و عروق استان را با امکاناتي چون 2 اتاق عمل، آي سي يو ويژه با 10تخت فعال، 27 تخت سي سي يو و مرکز آنژيوگرافي مجهز و به بهره‌برداري برسانيم. دکتر ناصري افزود: هدف ما تبديل اين مجموعه به يک مرکز تحقيقات قلب و عروق است تا دانشجويان و محققان ما بتوانند علاوه بر کارهاي درماني فعاليتهاي پژوهشي نيز انجام دهند. رييس دانشگاه علوم پزشکي البرز با اشاره به اعتبارات صرف شده براي تجهيز اين مرکز گفت: براي بهره‌برداري اين مرکز 6ميليارد و 500 ميليون تومان اعتبار هزينه شده است که 3ميليارد آن از بودجه‌هاي وزارتي و 3 ميليارد ديگر از درآمدهاي بيمارستان و 500 ميليون تومان نيز از اعتبارات استاني است.


 طرح جامع گردشگري ارجمند به تصويب رسيد 

 فيروزکوه - ايرج صادقعلي

شهردار ارجمند از نهايي شدن و تصويب طرح جامع گردشگري اين شهر خبر داد. به گزارش خبرنگارآفرينش اکبر الماسي نيا اظهار کرد: اين طرح براي نخستين بار و به صورت ابتکاري به مرحله انعقاد رسيده است که به يقين تاثيرات بسزايي در توسعه گردشگري و انتفاع اقتصادي مردم منطقه به دنبال خواهد داشت.وي از تاييد و تصويب طرح جداسازي آب شرب از آب خام اين شهر در کارگروه راه و فضاي سبز استانداري تهران خبر داد و افزود: هفت ميليارد ريال اعتبار پيشنهادي اين طرح از طريق سازمان شهرداري ها تامين اعتبار مي شود.

الماسي نيا خاطرنشان کرد: با پيگيريهاي انجام شده و توافق انجام شده، 50 هکتار از اراضي منابع طبيعي شهرستان به منظور توسعه فضاي سبز شهري و تامين زيرساخت هاي لازم، در پنج نقطه از اطراف شهر در اختيار شهرداري ارجمند قرار گرفت.

وي از اتمام مرحله نخست درياچه مصنوعي ارجمند خبر داد و گفت: اين درياچه به وسعت تقريبي 15 هکتار در ابتداي ورودي شهر از سمت فيروزکوه قرار دارد. شهردار ارجمند ادامه داد: تاکنون 700 ميليون ريال بابت احداث دو شانه سد هر يک به طول تقريبي 250 متر هزينه شده و تکميل مرحله (فاز) دوم آن نياز به تامين اعتبار از سوي استان دارد.


 ايران زمين 

 مراسم معارفه مدير امور فني مناطق نفت‌خيز جنوب برگزار شد

اهواز - خبرنگار آفرينش

مراسم معارفه مدير امور فني اين شرکت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب با حضور مديرعامل، اعضاي هيئت مديره، مديران عامل شرکتهاي تابع و روساي ادارات ستادي شرکت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب برگزار شد. مديرعامل شرکت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب در اين مراسم، مديريت امور فني را يکي از ارکان اصلي شرکت خواند و بر برنامه ريزي براي ارتقاي زيرمجموعه‌هاي اين مديريت تاکيد کرد. مهندس حميد بورد گفت: مديريت امور فني داراي بزرگترين سازمان‌هاي تخصصي در صنعت نفت است که نقش اساسي در مديريت بهينه توليد و توسعه ميادين هيدروکربوري دارد. وي توانمندسازي نيروي انساني، توسعه برنامه‌هاي مطالعات مخازن، استفاده از فناوريهاي نوين ازدياد برداشت و مطالعات مخازن، اجراي پروژه هاي لرزه نگاري و افزايش شمار دکلهاي حفاري را از جمله اولويتهاي اين مديريت برشمرد. 

افتتاح 2 پروژه عام المنفعه مناطق نفت‌خيز جنوب در مسجدسليمان

اهواز - خبرنگار آفرينش

همزمان با سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي، با حضور مهندس حميد بورد مدير عامل شرکت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب، 2 پروژه عام المنفعه اين شرکت در مسجدسليمان افتتاح شد. در مراسم افتتاح اين پروژه‌ها ،اعضاي هيئت مديره شرکت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب، مهندس سيدکمال موسوي مديرعامل شرکت بهره برداري نفت و گاز مسجدسليمان، جمعي از مديران اين شرکت و مسئولان اجرايي شهرستان مسجدسليمان حضور داشتند. اين پروژه‌ها شامل احداث پل بزرگ هشت بنگله و سالن چند منظوره جانبازان و معلولين است که با هدف بهره مند ساختن شهروندان از ظرفيت و تواناييهاي صنعت نفت در حوزه شرکت بهره برداري نفت و گاز مسجدسليمان اجرا و راه اندازي شده است. پل بزرگ هشت بنگله داراي طول عرشه 90 متر شامل سه دهنه است که با هزينه اي افزون بر 20 ميليارد ريال احداث و تکميل شد.

خراسان رضوي توانمندترين بخش خصوصي را در کشور دارد

مشهد - اعظم اعظمي

رئيس خانه صنعت ومعدن و تجارت خراسان رضوي گفت: 95 درصد از صنعت خراسان رضوي خصوصي است و توانمندترين استان کشور در فعاليت بخش خصوصي هستيم. حسن حسيني با بيان اينکه 15 ميليارد تومان در اختيار استانداري در ستاد بحران براي کمک به واحدهاي توليدي قرار گرفت افزود: 5ميليارد تومان از اين اعتبار تاکنون پرداخت شده است که نسخه هاي متفاوتي براي آن پيچيده شد واين5 ميليارد در اختيار هشت بانک استان قرار گرفت تا بتوانيم تسهيلات به واحدهاي توليدي بدهيم ومشکلات واحدهاي بيشتري را حل کنيم.

وي ادامه داد: 5 ميليارد تومان با تعامل سازنده با بانکهاي استان تبديل به 100 ميليارد تومان تسهيلات شد و توانستيم 509 واحد را به بانکها براي دريافت تسهيلات معرفي کنيم و حجم اشتغال اين واحدها 4854 نفر بود که 50 در صد آن نيز تاکنون تحقق يافته است. مهندس حسيني به تأسيس صندوق توسعه ملي به پيشنهاد خانه صنعت ايران اشاره کرد و گفت: صندوق توسعه ملي مقرر شده است بخشي از ارز را به ريال تبديل کند و در قالب کمک به واحدهاي صنعتي اين موضوع تحقق پيدا کند.وي افزود: تاکنون 429 واحد به صندوق توسعه ملي معرفي شده است و بالغ بر 708 ميليارد تومان تسهيلات آن خواهد بود و براي حدود 37 هزار و 138 نفر اشتغال زايي خواهد داشت.او در ادامه يکي از مشکلات بخش صنعت را سرمايه گذاري در بخش‌هايي دانست که توجيه اقتصادي ندارد و افزود: از جمله اين سرمايه گذاريها صنعت ماکاروني و موتور سيکلت و سيمان است که اگر به نياز بازار توجه شود سرمايه گذاري بي رويه در برخي صنايع صورت نخواهد گرفت.رئيس خانه صنعت و معدن خراسان رضوي تاکيد کرد: در حال حاضر در استان 40 در صد از واحدهاي صنعتي استان کمتر از ظرفيت خود کار مي کنند و بسياري از صنايع ما تعطيل ، برخي نيمه تعطيل و برخي کمتر از ظرفيت اقتصادي شان فعاليت دارند.

فعاليت 10 پايگاه امداد و نجات در شهرستان شهريار

شهريار - برزگر

در مجموع 10 پايگاه امداد و نجات در شهرستان شهريار فعاليت مي کنند که هر کدام از اين پايگاه ها مجهز به يک آمبولانس هستند ودر زمينه جمع آوري و مديريت آمبولانسها به منظور امداد رساني در حوادث غيرمترقبه و بلاياي طبيعي نيز شرايط مطلوبي در سطح شهرستان وجود دارد. دکتر واشاني رئيس شبکه بهداشت و درمان شهرستان شهريار در نشست خبري که با حضور شاهرخي رئيس نظام پزشکي، کريمي، ميرزايي و آقايي روساي بيمارستانهاي تامين اجتماعي، امام سجاد(ع) و روانپزشکي ميلاد شهرستان شهريار برگزار شد، ضمن بيان مطالب فوق اظهار داشت: با توجه به ارتقاي شهرستانهاي شهريار، قدس و ملارد به سه شهرستان جداگانه، هم اکنون شاهد اين هستيم که شهرستان ملارد فاقد حتي يک تخت بيمارستاني است و بيمارستان تأمين اجتماعي قدس در حدود 40 تخت دارد ودر مجموع تختهاي بيمارستاني اين سه شهرستان حدود 378 تخت مي باشد که نسبت به جمعيت 1ميليون و 200 هزار نفري اين شهرستانها براي هر 4000 نفر يک تخت در نظر گرفته شده است.وي در ادامه در خصوص مراکز اورژانس و خدمات آن گفت: خوشبختانه توسعه خدمات در بخش اورژانس باعث شده ميانگين زمان رسيدن بر بالين بيمار نسبت به گذشته کاهش چشمگيري داشته باشد که به منظور ارتقاي سطح کمي و کيفي شاخصهاي امداد رساني، برنامه ريزي شده است که در آينده اي نزديک اورژانس شهريار به موتورلانس نيز مجهز شود.

موتورلانس، موتورهاي امدادي هستند که با حضور سريعتر در محل حادثه و ارائه کمکهاي امدادي اوليه تا حضور آمبولانسها، در حفظ جان بيماران نقش بسيار موثري دارند، موتورلانسها در معابر شلوغ و پرترافيک کاربرد دارند و زماني که آمبولانسها در گره هاي ترافيکي يا تصادفات معطل مي شوند مي توانند با حضور سريعتر در محل حادثه به امداد رساني بپردازند.دکتر واشاني در ادامه گفت:روزانه 105 تلفن مشاوره اي در مرکز مشاوره اورژانس داريم و 8 پرستار به صورت 24 ساعته پاسخگوي مردم هستند.اين بخش غير از مديريت اورژانس و آمبولانسهاي اورژانس به شهروندان نيز مشاوره ارائه مي‌نمايند و گاهي در بعضي موارد تا آمبولانس اورژانس به سر صحنه برسد مشاوره‌هاي تلفني نجات بخش بيمار ان مصدوم توسط همراهان بيمار مي‌گردد.

وي ادامه داد: ما در هفته سلامت با همکاري و همياري خوب فرماندار شهريار مانوري را اجرا نموديم که در آن 28 آمبولانس شرکت نمودند که از بيمارستانها و ارگانهاي مختلف شهرستان در اين مانور شرکت نمودند و ما شماره تماس تمام رانندگان آمبولانس را در اختيار داريم تا در حوادث غير مترقبه مانند زلزله و يا انفجار با سرعت تمام مي‌توانيم آنها را به منطقه مورد نظر اعزام نماييم.وي گفت: همچنين تعداد تماس شهروندان با اورژانس 115 به بيش از 595 مورد در روز مي‌رسد که متاسفانه به دليل عدم فرهنگسازي در جامعه و بي اطلاعي شهروندان از اهميت دقايق و ثانيه ها در امداد‌رساني به مصدومان و بيماران، تعداد بسياري از اين تماسها کاذب و مزاحم هستند.دکتر واشاني در پايان از اجراي طرح پزشک خانواده در شهرستان شهريار خبر داد و گفت: اين طرح به صورت پايلوت در شهر وحيديه در حال اجرا مي‌باشد.

ترانزيت 6/3ميليارد دلار کالا از طريق گمرکات آذربايجان ‌غربي

اروميه - خبرنگار آفرينش

مديرکل گمرکات آذربايجان غربي از ترانزيت 6/3 ميليارد دلاري انواع کالا از طريق گمرکات و مبادي ورودي رسمي استان از ابتداي سال جاري تاکنون خبر داد. مير هاشم سيد احمدي با اشاره به افزايش 10 درصدي ميانگين وزني ترانزيت خارجي از طريق گمرکات آذربايجان غربي، افزود: ازابتداي سال جاري تاکنون بالغ بر 968 هزار و 485 تن به ارزش بيش از 3 ميليارد و 600 ميليون دلار از گمرکات استان ترانزيت شده است.وي با بيان اينکه از اين ميزان ترانزيت 732 هزار تن ترانزيت خارجي مبدا و بقيه ترانزيت خارجي مقصد بود، اظهار داشت: ميزان ترانزيت داخلي نيزبالغ بر 37 هزار تن به ارزش 88 ميليون دلار بود که ترانزيت ريلي از طريق گمرک رازي 33 هزار و 923 تن کالا توسط يک هزار و 440 واگن بوده که عمده اين کالاها به کشور ترکيه ارسال شده است. ناظر گمرکات آذربايجان غربي گمرکات بازرگان، پيرانشهر و سرو را 3 گمرک اصلي استان براي ترانزيت کالاها و توليدات خارجي اعلام کرد و در ادامه گفت: امسال 533 هزار تن واردات به ارزش ريالي بيش از 727 ميليون دلار با افزايش 18 درصدي ارزش ريالي و 9 درصد ميزان وزني انجام شده است. سيد احمدي ارزش هر تن کالاي وارداتي به آذربايجان غربي را امسال يک هزار و 554 دلار دانست و عنوان کرد: گمرکات بازرگان، اروميه و سرو 3 گمرک اول استان در حوزه واردات بوده که ارزش واردات انجام شده از اين گمرکات به ترتيب 495، 191 و 113 ميليون دلار بود.


 خبر 

 رئيس دانشگاه علوم پزشکي اردبيل:

خانوارهاي اردبيلي تا پايان سال پرونده الکترونيکي سلامت مي‌گيرند

اردبيل – زهرا مهرنوش

قائم مقام وزير و رئيس دانشگاه علوم پزشکي اردبيل گفت: تا پايان امسال تمام خانوارهاي اردبيلي ثبت نام شده در طرح پزشک خانواده صاحب شناسنامه و پرونده الکترونيکي مي‌شوند.فرهاد پور‌فرضي در جلسه بررسي مشکلات طرح پزشک خانواده در اردبيل اظهار داشت: پيش از اين در شهرهاي زير 20 هزار نفر با فراخواني که انجام شده بود، 833 هزار نفر در اين مناطق زير‌پوشش طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع قرار گرفته‌اند.وي فعال بودن 16 هزار پزشک عمومي، ماما و کادر سلامت را در اجراي اين طرح يادآور شد و تاکيد کرد: در شهرهاي بالاي 20 هزار نفر نيز که شامل پنج شهر اردبيل، مشگين‌شهر، گرمي، پارس‌آباد و خلخال است بعد از سرشماري و جمع‌آوري اطلاعات و انتخاب پزشک خانواده از سوي خانواده‌ها اين کار در مرحله نهايي است.رئيس دانشگاه علوم پزشکي اردبيل ادامه داد: در مرکز استان نيز با تمديد مهلت دو هفته‌اي ثبت نام‌ها مراحل پاياني را سپري مي‌کند و پيش‌بيني مي‌کنيم تا پايان امسال زير‌ساخت لازم براي اجراي طرح پزشک خانواده فراهم آيد.پور‌فرضي با يادآوري اينکه با هدف تامين زير‌ساخت 750 دستگاه کامپيوتر خريداري شده و مرکز هدايت بيماران نيز با شماره تلفن 1590 راه‌‌اندازي شده است، گفت: ما در مراکز روستايي موظف شديم 270 قلم دارو را تامين کنيم که در اين زمينه سال گذشته 2.6 ميليارد تومان هزينه کرديم.

اين مسئول با اعلام اينکه هزينه اجراي طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع به همت بيمه‌ها در طول يک سال 10 ميليارد تومان است، خاطرنشان کرد: سطح اول خدمات اعم از ويزيت و دارو رايگان خواهد بود که بخش عظيمي از هزينه‌ها و بار مالي اين طرح شامل اين بخش است. قائم مقام وزير بهداشت در استان اردبيل در بخش ديگري از سخنان خود از تبديل بيمارستان فاطمي اردبيل به موزه سلامت خبر داد و افزود: بعد از نقل مکان بيمارستان فاطمي به ساختمان جديد ساختمان فعلي به موزه سلامت تبديل مي‌شود.پور‌فرضي يادآور شد: در حال حاضر احداث ساختمان جديد بيمارستان فاطمي با توجه به فرسوده بودن ساختمان فعلي برنامه‌ريزي شده و هم اکنون در مرحله پي‌ريزي است.وي عنوان کرد: با توجه به محدوديت فضاهاي بيمارستاني پس از انتقال اين بيمارستان همچنان از ساختمان فعلي استفاده درماني صورت مي‌گيرد.

مدير عامل آبفا غرب استان تهران:

همکاري مسئولان و کمکهاي خيرين مي‌تواند روند پروژه‌ها را سرعت بخشد

قدس - اصغري

مدير عامل آبفا غرب استان تهران گفت : اداره آب و فاضلاب غرب استان تهران با توجه به رشد قابل توجه جمعيت در اين منطقه ، نيازمند همکاري مسئولان و کمکهاي خيرين براي سرعت بخشيدن به پروژه‌هاي عمراني مي‌باشد. ترابي در " نخستين همايش نکوداشت خيرين آب " که با حضور مسئولان شهرستان هاي قدس، شهريار و ملارد در فرهنگسراي امام علي شهر انديشه برگزار شده بود اظهار داشت: قدمهايي که خيرين درراستاي مباحث؛ تامين آب، فاضلاب و ايجاد مخازن براي اداره آبفا برمي‌دارند گر چه در برخي موارد از نظرها پنهان مي‌ماند ولي در نهايت پاداشي ارزشمند براي آخرت خود ذخيره خواهند نمود.

وي همکاري و کمک براي ساخت فاضلاب را يکي از موضوعات مهم برشمرد و عنوان کرد: احداث فاضلاب از ديد اغلب شهروندان کاري بي ثمر است . اما برخلاف اين ديدگاهها جمع‌آوري فاضلاب به عنوان گنجي ارزشمند مي‌تواند بسياري از مشکلات مصرفي و بخش کشاورزي را مرتفع نمايد. وي سرعت ساخت و ساز فاضلاب با شرايط کنوني را بسيار پايين ذکر کرد و بيان داشت: پروژه‌هاي فاضلاب شهري بايد در اولويت برنامه قرار گيرند چرا که طولاني شدن احداث فاضلاب خسارتهاي زيادي به بخشهاي مختلف وارد مي‌کند.

اين مسئول از حفر و بازسازي چاه هاي آب در منطقه نيز خبر داد و در اين باره اظهار داشت: اداره آبفا در کنار عملکردهاي بي وقفه خود براي تامين آب، سالانه نيازمند حفر و بازسازي 30 حلقه چاه آب است که توجه خيرين مي‌تواند مشکلات اين بخش را برطرف نمايد. وي ميزان درآمد اداره آبفا غرب استان تهران را براي تامين و تجهيز شبکه‌هاي آبرساني، ايجاد مخازن و حفر چاه جوابگو ندانست و افزود: تعرفه محاسبات براي مشترکين طبق سال گذشته اعمال مي‌شود در حالي که هزينه‌هايي که درراستاي خريد تجهيزات و لوازم موردنياز صورت مي‌گيرد به نرخ روز است. وي در ادامه گفت: اداره آبفا غرب استان تهران در حال حاضر 54 پروژه ريز و درشت را در دست اجرا دارد که برخي از آنها افتتاح شده و مابقي آنها در آينده‌اي نزديک به بهره‌برداري خواهد رسيد.

آمادگي مراکز اقامتي و پذيرايي گيلان براي اجراي طرح سفر مهر

رشت - حديث سادات ميرزاده

معاون گردشگري ميراث فرهنگي- صنايع دستي وگردشگري استان گيلان با اشاره به اينکه هدف اصلي طرح سفر مهر همگاني همه زماني و همه مکاني کردن سفر است، گفت: مراکز اقامتي و پذيرايي گيلان آماده اجراي اين طرح است. فردين پورهادي با بيان اينکه زمان اجراي اين طرح از 25دي ماه امسال تا25 شهريور ماه سال آينده است، افزود: اين طرح به صورت ملي اجرا مي‌شود. وي اظهار داشت: اجراي طرح سفر مهر درکشور به منظور حمايت از اقشار مختلف براي معرفي جاذبه‌هاي توريستي و گردشگري است. معاون گردشگري ميراث فرهنگي-صنايع دستي وگردشگري گيلان گفت: اين خطه از شمال ايران از استانهاي پرجاذبه در کشور است که بدون شک مقصد بسياري از سفرها است. وي افزود: امکانات دولتي اعم از مهمانسراها تاسيسات گردشگري و بخش خصوصي استان هم اکنون با هدف اجراي بهينه اين طرح ملي برنامه‌ريزي شده است.

پورهادي اظهار داشت:در حال حاضر مراکز اقامتي با 50 درصد تخفيف از نرخ مصوب ابلاغي مراکز پذيرايي با70درصد تخفيف از سود حاصله به منظور اقامت و پذيرايي در استان آماده اجراي اين طرح هستند.

مديرکل بنياد شهيد استان اردبيل خبر داد؛

پيشرفت 50 درصدي مرکز توانبخشي جانبازان اردبيل

اردبيل – زهرا مهرنوش

مديرکل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان اردبيل گفت: بعد از گذشت دو سال از آغاز احداث مرکز توانبخشي جانبازان و ايثارگران اردبيل اين مجموعه با پيشرفت 50 درصد در حال انجام است. سيد داوود سيدشنوا در نشست تعاملي با شهردار اردبيل اظهار داشت: اين مرکز شامل سالن ورزشي، اتاق براي اسکان مسافران، مرکز رفاهي، آموزشي و خدماتي است که ما سال آينده فاز اول آب‌درماني اين مجتمع را نيز افتتاح مي‌کنيم و در خدمت خانواده‌هاي ايثارگر قرار مي‌دهيم تا از اين مجموعه رفاهي مطلوب‌تر استفاده کنند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته