جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/10/25 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - دوشنبه نسخه شماره 2676

در فاصله چندروز به آغاز مسابقات ليگ برتر
پرسپوليس آبستن حوادث تازه

مهرداد علي قارداشي دبير فدراسيون پينگ پنگ :
برترين مربيان اروپا و آسيا به تهران مي آيند

سيدرضا افتخاري نايب رييس فدراسيون فوتبال :
قلعه نوعي بايديکي را انتخاب کند

فارق بوزو رييس کميته داوران کنفدراسيون فوتبال آسيا :
قضاوت در ليگ فوتبال باشگاه هاي ايران کار دشواري است

فواد کاسب سرمربي تيم ملي پينگ پنگ :
براي کم کردن فاصله با قدرت هاي آسيا نبايد به حاشيه ها توجه کرد

ناصر ابراهيمي مربي تيم ملي :
در مورد وينگو حرف نمي زنم


رکورد جديداينترميلان


كوتاه و خواندني سوت پايان ودقيقه 90


 در فاصله چندروز به آغاز مسابقات ليگ برتر
 پرسپوليس آبستن حوادث تازه  

با توجه به اينکه فقط چند روز به آغاز دوره برگشت مسابقات ليگ برتر باشگاه هاي کشور باقي مانده است ، تيم پرسپوليس آبستن حوادث تازه اي شده است .
در اين راستا بايد گفت ; اختلاف ا ستيلي و دنيزلي که از مدت ها شايعه آن به گوش مي رسيد سرانجام علني شد و حميد استيلي از حضور در تمرينات پرسپوليس خودداري و دنيزلي را به بداخلاقي متهم نمود .
در اين خصوص محمدحسن مديرعامل باشگاه پرسپوليس گفت :  متاسفانه دور جديد تمرينات تيم با بروز برخي مسائل در کادر فني همراه شد و همه چيز را تحت تاثير خود قرار داد اما، نکته ي اميدبخش اين بود که برخي از مصدومان به تيم برگشته اند و اين مي تواند کمبود بازيکن که در چند بازي پايان نيم فصل اول دردسرساز شده بود را مرتفع سازد. با اين وجود پرسپوليس همچنان به واسطه مصدوميت و محروميت بازيکنان آسيب مي بيند چرا که در يک جمع بندي کلي پرسپوليس در اولين بازي دور برگشت مقابل ابومسلم حداقل 6 بازيکن اصلي خود را در اختيار ندارد. ما اميدواريم تيم در شرايطي قرار بگيرد که مربيان بتوانند مثل آغاز فصل تمامي نفرات را در اختيار داشته باشند و مجبور به انتخاب يک ترکيب مصلحتي و اجباري نشوند. به اعتقاد ما پرسپوليس در نيم فصل اول علاوه بر اشتباهات داوري ، کم دقتي و بدشانسي در نواختن ضربات نهايي به واسطه آسيب ديدگي بازيکنان خود لطمه خورد، به گونه اي که جابجايي هاي اجباري و قرار گرفتن هافبک ها و حتي مهاجمان در خط دفاعي تيم را از فرم اصلي خارج کرد.
در باره اختلاف دنيزلي و استيلي بايد بگويم : به هر حال آقاي دنيزلي نظراتي داشتند و بنده هفته گذشته نيز جلسه اي با استيلي داشتم. در نهايت مقرر شد در بازگشت دنيزلي از ترکيه نشست سه جانبه اي بين من و آنها برگزار شود تا به نوعي با رفع سو» تفاهمات و ابهامات همه چيز به حالت اوليه برگردد. اين موضوع به اعتقاد بنده قابل حل بود اما، متاسفانه روز جمعه و درپي عدم حضور استيلي در تمرينات موضوع به رسانه ها کشيده شد. با اين وجود صبح روز شنبه به کارگران رفتم تا علاوه بر بررسي وضعيت تيم درباره اين موضوع مهم و اساسي با دنيزلي صحبت کنم. سرمربي تيم هم مثل ما تعجب کرده بود که چرا چنين موضوعي به رسانه ها کشيده شده. وي از مصاحبه هاي استيلي هم گله مند بود. با اين وجود وقتي از ايشان خواستم روز دوشنبه جلسه اي سه جانبه برگزار شود مخالفتي نداشت اما، حميد استيلي به واسطه ناراحتي از انتشار خبر اخراج از پرسپوليس در صداوسيما با يکي از خبرگزاري ها مصاحبه کرد و عليه دنيزلي مسائلي را عنوان کرد تا امکان هرگونه مذاکره اي به حداقل برسد. با اين وجود شنبه شب با حميد استيلي صحبت کردم و تاکيد کردم اگر کار به رسانه ها کشيده نمي شد مي توانستيم با برگزاري يک جلسه سه جانبه در روز شنبه همه چيز را حل کنيم.
در اين خصوص حميد استيلي مربي تيم پرسپوليس گفت : ديگر تحمل رفتارهاي توهين آميز دنيزلي را نداشتم.  مدتها بود دنيزلي رفتار مناسبي با من و برخي بازيکنان نداشت و متاسفانه در صحبت هايش گفتار مودبانه را رعايت نمي کرد. با اين حال به خاطر پرسپوليس در اين مدت سکوت کردم و تنها هدفم موفقيت اين تيم بود. اما بالاخره صبرم لبريز شد و تصميم گرفتم در تمرينات حضور پيدا نکنم.
استيلي در ادامه گفت : بازيکنان تيم بهترين قاضيان ادعاي من هستند و هرکس که فکر مي کند من اشتباه مي کنم نظر بازيکنان را هم بپرسد تا مشخص شود اين مربي چگونه رفتار مي کند.


  مهرداد علي قارداشي دبير فدراسيون پينگ پنگ :
 برترين مربيان اروپا و آسيا به تهران مي آيند  

واقعيت اين است :
حضور مربيان مطرح از کره شمالي و چند کشور ديگر نقش موثري در پيشرفت پينگ پنگ کشورمان داشته است .
در اين راستا مهرداد علي قارداشي دبير فدراسيون پينگ پنگ از جذب 2 مربي سوئدي و کره اي براي رشد و توسعه تيم هاي ملي اين رشته خبر داد .
به گزارش روابط عمومي فدراسيون پينگ پنگ قارداشي با بيان اين مطلب افزود : 2 مربي کره اي حاضر در ايران پايان اسفند ماه به کشورشان باز مي گردند و در نظر داريم تا با مذاکره با مسوولان فدراسيون پينگ پنگ کره شمالي زمينه جذب يکي از مربيان مطرح اين کشور را فراهم سازيم .
وي گفت : همچنين در تلاش هستيم تا با حضور يکي از مربيان مطرح اروپايي که به احتمال بسيار از کشور سوئد است زمينه آموزش مربيان کشورمان را فراهم کنيم تا با افزايش سطح دانش آنان در توسعه و رشد پينگ پنگ در استان ها موفق باشيم .
قارداشي در خصوص وضعيت پنج پينگ پنگ باز کره اي حاضر در ايران نيز اظهار داشت : اين پنج بازيکن که از آبان سال 84 به منظور رشد و ارتقا سطح پينگ پنگ کشورمان در اردوهاي تيم هاي ملي و همچنين در باشگاه هاي کشور حضور داشته اند نيز در پايان سال جاري به کشورشان باز مي گردند و پنج بازيکن جديد که سه نفر آنها از رنکينگ جهاني بسيار بالايي برخوردارند را نيز را جذب خواهيم کرد .


 سيدرضا افتخاري نايب رييس فدراسيون فوتبال :
 قلعه نوعي بايديکي را انتخاب کند 

سيدرضا افتخاري نايب رييس فدارسيون فوتبال و رييس جديد سازمان ليگ برتر فوتبال در خصوص دو شغله بودن مربيان تيم ملي گفت: بارها تاکيد کرده ايم که قلعه نوعي بايد تنها در يک پست عمل کند اما، ظاهرا توجهي نشده است. اين قانون است و همه بايد به آن احترام بگذارند. قلعه نوعي نيز بايد از تيم ملي و سازمان فوتبال استقلال يکي را انتخاب کند.
افتخاري تاکيد کرد: اين موضوع به نفع قلعه نوعي است چرا که با يک دست دو هندوانه برداشتن کار دشواري است و در نهايت نيز کسي که ضرر خواهد کرد، شخص قلعه نوعي خواهد بود. مصمم هستيم که قلعه نوعي تنها به عنوان سرمربي تيم ملي فوتبال عمل کند.


 فارق بوزو رييس کميته داوران کنفدراسيون فوتبال آسيا :
 قضاوت در ليگ فوتبال باشگاه هاي ايران کار دشواري است  

سمينار توجيهي ميان فصل داوران و ناظران ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي ايران با حضور فارق بوزو  رييس کميته داوري کنفدراسيون و دبير کل فدراسيون فوتبال کشورمان در محل آکادمي فوتبال گشايش يافت.
فارق بوزو رييس کميته داوران کنفدراسيون فوتبال آسيا گفت: قضاوت در ليگ فوتبال باشگاه هاي ايران کار بسيار سختي است.
وي افزود : جو حاکم بر نشريات داخلي ايران، مربيان و وجود بازي هاي سخت در ليگ ايران عاملي است تا داوران قضاوت هاي ساده اي در اين ليگ پيش رو نداشته باشند.
وي اضافه کرد: اين کلاس مي تواند به پلي براي برقراري ارتباط ميان داوران، نشريات و مربيان حاضر در ليگ فوتبال ايران تبديل شود.
او با بيان اينکه به لحاظ تاريخي شاهد ظهور داوران خوبي در ايران بوده ايم، اظهارداشت: کميته داوري فدراسيون فوتبال ايران مي تواند هر سال داوران خوبي به جامعه داوري آسيا و جهان معرفي کند.
رييس کميته داوران کنفدراسيون فوتبال آسيا ادامه داد: داوران ايراني از پايه خوب هستند و اين امر عاملي براي جايگزين شدن آنان در مقاطع بالاتر داوري دنيا خواهد شد.
 بوزو  افزود: خوشبختانه تا کنون در هيچ فصلي از باشگاه هاي ايران نامه اي مبني بر عدم توانايي داوران ايراني در امر قضاوت نداشته ايم و اين نکته اي عالي و موثر در کارنامه داوري ايران به شمار مي رود.
وي درباره حضور خود در اين سمينار اظهارداشت: در اين سه روز طبق برنامه ارائه شده از سوي کميته داوران فدراسيون فوتبال پيش خواهيم رفت و من در اين سمينار حضور يافته ام تا به هر سووال و نکته اي از سوي داوران، کمک داوران و ناظران داوري پاسخ دهم.
او گفت: من تنها براي برگزاري اين سمينار در اين مکان حضور نيافته ام بلکه مي خواهم با پاسخ دادن به سووال هايي که از سوي شما داوران مطرح مي شود، سبب رشد و ارتقاي سطح داوري در ايران شوم بنابراين از حاضران مي خواهم که خجالت را کنار گذاشته و سووالات خود را مطرح کنند. 


 فواد کاسب سرمربي تيم ملي پينگ پنگ :
  براي کم کردن فاصله با قدرت هاي آسيا نبايد به حاشيه ها توجه کرد  

فواد کاسب عضو کميته فني و سرمربي تيم ملي پينگ پنگ ايران درخصوص نقش کميته فني در فدراسيون پينگ پنگ گفت: کميته فني هر فدراسيون به عنوان اتاق فکر رييس آن فدراسيون محسوب مي شود.
وي افزود: اعضاي کميته فني هر فدراسيون با توجه به سابقه حضورشان در تيم هاي ملي و داشتن تجربيات بالا به عنوان بازوان توانا مي توانند در راستاي رشد و توسعه آن رشته گام بردارند.
وي درخصوص استعفاي چند نفر از اعضاي کميته فني فدراسيون پينگ پنگ گفت:  چنين چيزي صحت ندارد و تنهامحمود نظري استعفاي خود را ارائه کرده که مورد موافقت نيز قرار گرفته است .
وي درمورد دليل استعفا دبير سابق کميته فني اعلام کرد: اعضاي کميته فني کار اجرايي نمي کنند و تنها به عنوان مشاوران فدراسيون تجربيات خود را در اختيار رييس فدراسيون قرار مي دهند و ما نيز بايد تحمل شنيدن حرف هاي مخالف خود را نيز داشته باشيم.
وي ريشه اين اختلاف را در انتخاب محمدرضا ميرالماسي به عنوان مربي همراه نوشاد عالميان پينگ پنگ باز نوجوان کشورمان که در به کمپ تمريني سوئد براي شرکت در دو رويداد بين المللي به سر مي برد ، عنوان کرد.
کاسب گفت : مسابقات بين المللي پينگ پنگ سوئد در روزهاي دوم و سوم اسفند ماه سال جاري و با حضور نمايندگان پينگ پنگ پنج قاره در دو بخش دختران و پسران در اين کشور برگزار خواهد شد.
وي اظهار داشت : در اين دوره از مسابقات هر پينگ پنگ باز بامربي خود و باهزينه فدراسيون بين المللي پينگ پنگ شرکت خواهد کرد.
عضو کميته فني و سرمربي تيم ملي افزود: قبل از آغاز مسابقات بين المللي اردويي مشترکي به همراه مربيان در دو شهر کپينگ و اورگرو از   26 بهمن تااول اسفندماه سال جاري برگزار خواهد شد.
وي در ادامه افزود: در تمام دنيا مربيان تيم هاي ملي رده هاي مختلف نفرات اعزامي خود را در مسابقات همراهي مي کنند به طوريکه ميرالماسي اين پينگ پنگ باز نوجوان را در مسابقات قهرماني آسيايي کيتاکيوشو ژاپن همراهي و در حال حاضر تنها مربي است که در محل آکادمي بين المللي پينگ پنگ نيز حضوري شبانه روزي دارد.
وي درادامه افزود: فدراسيوني موفق تراست که به خوبي بتواند ازنقطه نظرات کارشناسان اعضاي کميته فني خود بهره مند شود و شاخص ترين نشانه هاي مشاوران خوب نيز، منافع ملي را به منفت طلبي شخصي ترجيح دادن است.
وي درخشش نوجوانان و جوانان در رقابت هاي بين المللي و آسيايي را نشانه رشد و توسعه ورزش پينگ پنگ برشمرد و اظهار داشت : براي کم کردن فاصله خود با تيم هاي قدرتمند آسيا نبايد به حاشيه هاي که ورزش را قرباني مصلحت انديشي و منفعت طلبي مي کند توجه کرد.
کاسب از اعزام چهار تيم به مسابقات بين المللي آزاد پينگ پنگ در کشورهاي بحرين و قطر اشاره کرد و گفت : تيم ايران در دو رده سني نوجوانان و جوانان خود در اين مسابقات شرکت خواهد کرد.
وي گفت : نوشاد عاليمان، کارن اسدي پويا، حميدرضا طاهرخاني و پيمان نورزي اعضاي تيم جوانان و پوريا عمراني و نيما عالميان از ملي پوشان نوجوان پينگ پنگ کشورمان هستند که در اولين دوره مسابقات آزاد بين المللي بحرين حضور خواهند داشت.
اولين دوره مسابقات بين المللي پينگ پنگ بحرين از   8 تا   16 بهمن ماه سال جاري در شهر منامه برگزار مي شود.
وي همچنين از سعيد مسعود،امير چراغياني،سامان ابراهيمي و مسعود يعقوبي در رده سني جوانان و امير حسين عباسي و فرجاد عالميان از تيم نوجوانان کشورمان هستند که به سومين دوره مسابقات بين المللي آزاد دوحه قطر اعزام خواهند شد.
اين مسابقات از   16 تا   22 بهمن ماه سال جاري در شهر دوحه قطر برگزار مي شود.


 ناصر ابراهيمي مربي تيم ملي :
 در مورد وينگو حرف نمي زنم  

روز گذشته از سوي فدراسيون فوتبال وينگو بگوويچ به عنوان سرمربي تيم اميد انتخاب شد .
در خصوص اين انتخاب ناصر ابراهيمي مربي تيم ملي فوتبال ايران گفت: درباره  وينکو بگوويچ  ابراز نظر نمي کنم و تنها آرزوي موفقيت براي او دارم.
وي افزود : به طور قطع کار کارشناسي براي انتخاب اين مربي از سوي فدراسيون فوتبال و کميته ملي المپيک صورت گرفته است.
وي بيان اينکه تيم فوتبال اميد ايران مهره هاي خوبي در اختيار دارد، خاطرنشان کرد: اين تيم کار سختي در مرحله انتخابي بازي هاي المپيک پيش رو دارد و براي صعود از اين گروه بايد خيلي دقت کنيم.
وي ادامه داد : وينکو بگوويچ  چند سالي در ايران بود و نسبت به فوتبال ايران شناخت کافي پيدا کرده و فکر نمي کنم در اين زمينه با مشکلي مواجه باشد ضمن آنکه با زبان فارسي نيز آشنايي دارد.
مربي تيم ملي فوتبال کشورمان ادامه داد: تجربه نشان داده که مربيان خارجي وقتي نتيجه نمي گيرند با اين جمله که تمام تلاش خود را کردم به کار خود خاتمه مي دهند اما اگر چنين اتفاقي براي يک مربي ايراني رخ دهد به شدت از سوي رسانه ها و ... مورد انتقاد قرار مي گيرد.


 رکورد جديداينترميلان  

تيم اينترميلان رکورد جديدي در مسابقات فوتبال قهرماني سري A باشگاه هاي ايتاليا به نام خود ثبت کرد.
گفتني است که  تيم اينترميلان در زمين تيم تورينو به برتري 3 بر يک دست يافت و با دوازده پيروزي پياپي به يک رکورد جديد در رقابت هاي فوق دست يافت.
تيم اينترميلان با کسب اين پيروزي فاصله امتيازات خود را با تيم رم تيم دوم جدول رده بندي مسابقات فوتبال قهرماني سري A باشگاه هاي ايتاليا به 10 امتياز رساند.
تيم اينترميلان در دوازده ديدار گذشته به ترتيب مقابل تيم ليورنو ، ميلان ، اسکولي ، پارما ، رجينا ، پالرمو ، سيه نا ، امپولي ، مسينا ، لازيو ، آتالانتا و تورينو به برتري دست يافته است.


 كوتاه و خواندني سوت پايان ودقيقه 90 


تيم ملي پس از 7 ساعت سرگرداني به تهران آمد

داستان بازگشت تيم ملي فوتبال کشورمان از امارات به تهران بسيار شنيدني است .
در اين باره بايد گفت : بعد از بازي تيم ملي مقابل امارات ، افشين پيرواني و عليرضا واحدي نيکبخت بلافاصله شبانه به تهران آمدند که هواپيماي آنان به تهران رسيد اما به دليل شرايط جوي موفق به نشستن نشد و اين دو به امارات بازگشته و مجددا صبح شنبه به تهران آمدند .
اما ساير نفرات در حالي بامداد يکشنبه امارات به تهران بازگشت که اعضاي اين تيم بيش از 7 ساعت در فرودگاه دبي سرگردان بودند.
بازيکنان، مربيان و کادر همراه تيم ملي فوتبال کشورمان پس از 7 ساعت معطلي در فرودگاه شهر دبي به تهران پرواز کردند و ساعت 4 بامداد ديروز وارد تهران شدند. علت تاخير در پرواز تيم ملي فوتبال ايران اختلال در ساعت پرواز هواپيماهاي کشورمان به امارات عنوان شده است.
 
مي خواهند سامره و قلعه نوعي را مقابل هم قرار دهند

علي سامره يکي از بازيکناني بود که از سوي امير قلعه نوعي به اردوي تيم ملي دعوت شد تا در برابر هامبورگ ، اشتوتکارت و تيم ملي امارات در ترکيب تيم ملي قرار گيرد ، اما علي سامره به دليل حضور در تمرينات باشگاهي اش از شرکت در تمرينات تيم ملي عذرخواهي کرد و همين مساله باعث شد تا شايعات اختلاف او با قلعه نوعي به اوج برسد.
در اين خصوص ناصر ابراهيمي مربي تيم ملي گفت: عذرخواهي علي سامره از عدم حضور در تيم ملي را اين قدر بزرگ نکنيد و او را مقابل قلعه نوعي قرار ندهيد.
وي افزود : ما در گذشته هم سهراب بختياري زاده را به تيم ملي دعوت کرديم و او از ادامه کار عذر خواهي کرد، اصلا اين مسئله را نبايد بزرگ کرد، رو در رو قرار دادن بازيکن با سرمربي تيم فقط حاشيه سازي است.
 
فابيو کاپلو از بکهام صرف نظر کرد

فابيو کاپلو، سرمربي رئال مادريد از ديويد بکهام تا پايان رقابت هاي اين فصل و پيش از پيوستنش به گلکسي امريکا استفاده نمي کند.
گفتني است که اين تصميم کاپلو شگفتي بکهام را به دنبال داشت. بازيکن انگليسي با قراردادي پنج ساله به ارزش 250 ميليون دلار به باشگاه امريکايي پيوست.
اکنون سرمربي ايتاليايي حاضر نيست روي بازيکن تبليغاتي اش حساب کند.
سيمون اليويرا، سخنگوي بکهام به رويترز گفت: تا آنجا که ديويد مي داند او تا پايان فصل قرارداد دارد و به رئال و هوادارانش متعهد است. ديويد از گفته هاي کاپلو شگفت زده شده است. چرا که هيچ کس در باشگاه به بکهام از نيت قلبي اين مربي چيزي نگفته بود. او مانند يک حرفه اي به باشگاه تعهد کامل خواهد داشت.
کاپلودر نشست خبري گفته بود: بکهام با تيم تمرين مي کند اما، بازي نمي کند. او هميشه يک حرفه اي بزرگ بوده اما، روي بازيکني که قرارداد مهمي با باشگاه ديگر مي بندد ديگر نمي توانيم حساب کنيم. ديگر نمي تواني همان شور و انگيزه ي گذشته را داشته باشي چرا که حواست جاي ديگر است.
کاپلو ادعا کرد که تصميم براي ماندن بکهام تا پايان رقابت هاي اين فصل در رئال را خودش گرفته نه باشگاه.
 
پرسپوليس بازيکنان خارجي خود را انتخاب کرد

بازيکنان خارجي مورد نظر پرسپوليس طي روزهاي آينده در تمرينات اين تيم حاضر خواهند شد تا در صورت تاييد دنيزلي در نيم فصل دوم پيراهن اين تيم را برتن کنند.
اين بازيکنان بعد از حضور در تمرينات و شرکت در تست فني در صورت تاييد مصطفي دنيزلي با باشگاه قرارداد امضا مي کنند. يک مهاجم صرب، يک مهاجم کروات، يک مدافع زير 21 سال از سوريه، دو مهاجم زير 21 سال برزيلي و کامروني در کنار يک مدافع برزگسالان از کامرون بازيکنان خارجي موردنظر باشگاه هستند که برخي از آنها در روزهاي آتي وارد ايران خواهند شد. هزينه رفت و آمد کليه خارجي ها برعهده آژانس هاي نقل و انتقالي است و باشگاه پرسپوليس تنها هزينه اقامت در تهران را متقبل خواهد شد.
تيم فوتبال پرسپوليس در حال حاضر دو جاي خالي در فهرست بزرگسالان خود دارد که با توجه به حضور يک مدافع بزرگسال از ليگ يک، از ميان بازيکنان خارجي يک بازيکن بزرگسال و يک بازيکن زير 23 سال انتخاب مي شوند.
 
محمد پنجعلي  مربي تيم اميد :
از باشگاه ها انتظار کمک دارم

با توجه به انتخاب وينگو بگوويچ بعنوان مربي تيم اميد ، تمرينات اين تيم از هفته جاري به شکل جدي تري دنبال خواهد شد .
در اين ارتباط محمد پنجعلي مربي تيم فوتبال اميد ايران گفت : از تمامي باشگاه ها در برهه کنوني انتظار کمک داريم .
وي افزود : متاسفانه برخي از باشگاه ها مثل پرسپوليس ، فجر شهيد سپاسي ، فولاد خوزستان و صبا باتري ، بازيکنانشان را در اختيار تيم فوتبال اميد ايران که خود را براي شرکت در رقابت هاي جام دوستي قطر آماده مي کند، قرار نداده اند.
وي ادامه داد : من اين موضوع را به مسوولان فدراسيون فوتبال اعلام کرده ام و آنان نيز عنوان کردند که اين مشکل را حل خواهند کرد.ولي تاکنون اين مشکل حل نشده است و من از تمامي مسوولان باشگاه ها مي خواهم که ما را کمک کنند. مربي تيم فوتبال اميد ايران اظهارداشت ما اکنون نياز به ياري مسوولان باشگاه ها داريم نه زمان ديگري .

  بازگشت کريمي و بايرن مونيخ به آلمان

در صورت آمادگي دوباره ي اوون هارگريوز بازيکن انگليسي خط مياني بايرن مونيخ، او به همراه مارک فان بومل، باستين شواين اشتايگر و سباستين دايسلر گزينه هاي فليکس ماگات براي حضور در ميانه ميدان بايرن خواهند بود.
گفتني است که در خط دفاعي بايرن، دانيل فان بويتن، فيليپ لام و ويلي سانيول جايگاه ثابتي دارند.
 هر چند سانيول با يک آسيب ديدگي کهنه روبروست تا آنجا که اين بازيکن فرانسوي ناچار شد در چند جلسه از تمرين هاي بايرن شرکت نکند. در مورد نفر چهارم کمربند دفاعي بايرن مونيخ ميان لوسيوي برزيلي و دميکليس آرژانتيني درگيري است.
 بنابراين گزارش، علي کريمي همراه کاروان بايرن از دبي به مونيخ بازگشت. بازگشت اين بازيکن ايراني به الاهلي باشگاه پيشينش در دبي تا لحظاتي پيش از سفر بايرن به آلمان مطرح بود.

 


 تيم اميد را به وينگو دادند

 وينگو بگوويچ  مربي اهل کرواسي به عنوان سرمربي تيم فوتبال اميد ايران منصوب شد.
به گزارش سايت فدراسيون فوتبال ، با هماهنگي هاي به عمل آمده بين فدراسيون فوتبال و کميته ملي المپيک  بگوويچ  به عنوان سرمربي تيم فوتبال اميد ايران برگزيده شد.
بگوويچ ديروز قرارداد خود را با کميته ملي المپيک منعقد کرد.
اين مربي که سابقه مربيگري در تيم هاي فولاد خوزستان و پرسپوليس تهران را دارد از سه روز ديگر هدايت تيم فوتبال اميد ايران را برعهده مي گيرد.
تيم فوتبال اميد ايران خود را براي شرکت در رقابت هاي مقدماتي بازي هاي المپيک 2008 پکن آماده مي کند.
اين تيم اوايل بهمن ماه در رقابت هاي جام دوستي قطر که با شرکت هشت تيم در دوحه برگزار مي شود، شرکت خواهد کرد.

علي کفاشيان دبيرکل کميته ملي المپيک  :
بهتر از بگوويچ نداشتيم

علي کفاشيان دبيرکل کميته ملي المپيک درخصوص انتخاب وينگو بگوويچ بعنوان سرمربي تيم اميد ايران گفت : با توجه به زمان باقي مانده تا آغاز مسابقات فوتبال مقدماتي بازي هاي المپيک 2008 پکن ،  وينگو بگوويچ  بهترين گزينه براي رهبري تيم فوتبال اميد ايران بود.
وي افزود : زمان زيادي تا آغاز رقابت هاي فوق نداشتيم به همين علت با هماهنگي با مسوولان فدراسيون فوتبال به اين نتيجه رسيديم که از بگوويچ براي هدايت تيم اميد استفاده کنيم .
وي درباره مبلغ قرارداد اين مربي گفت : هر مبلغي که قرار بود باشگاه فولاد خوزستان به بگوويچ پرداخت کند ما به اين مربي پرداخت خواهيم کرد.
کفاشيان افزود:  قرارداد اين مربي شش ماهه خواهد بود که قابل تمديد است.
دبيرکل کميته ملي المپيک درباره انتظارات اين کميته از بگوويچ اظهار داشت : ما انتظارداريم بگوويچ هر چه زودتر نسبت به تشکيل تيم فوتبال اميد ايران براي شرکت در رقابت هاي فوق آماده کند.
 
مديرعامل باشگاه فولاد خوزستان:
قبول کرديم که بگوويچ مربي اميد شود

مسعود رضاييان مديرعامل باشگاه فولاد خوزستان با اشاره به توافق کميته ملي المپيک و فدراسيون فوتبال با وينگو بگوويچ براي هدايت تيم ملي اميد گفت: شرايط جديد را اجبارا پذيرفتيم.
مسعود رضاييان افزود : توافقي با کميته ي ملي المپيک براي انتقال قطعي بگوويچ از فولاد به تيم اميد نداشته ايم، تنها اعلام کرديم که حاضر به همکاري با فدراسيون فوتبال هستيم.
وي ادامه داد : نمي دانم انتصاب بگوويچ به عنوان سرمربي تيم ملي اميد در چه شرايطي ايجاد شده است و واقعا نمي توانم بپذيرم که مفهوم جمله  حاضر به همکاري هستيم اين خواهد بود که سرمربي جديد يک تيم يک باره از اين تيم گرفته شود.
رضاييان تاکيد کرد: اعتقاد داشتيم که بگوويچ هم در تيم فولاد مربي باشد و هم در تيم اميد اما، با شرايط جديد اجبارا اين موضوع را مي پذيريم.
 
توافق انصاري فرد با کشتي گيران طلبکار

کشتي گيران طلبکار باشگاه پرسپوليس صبح ديروز باحضور در دفتر اين باشگاه خواستار دريافت طلب خود شدند.
گفتني است که کشتي گيران فصل گذشته تيم کشتي پرسپوليس که هنوز مطالبات خود را دريافت نکرده اند صبح ديروز با حضور در باشگاه و ديدار با محمد حسن انصاريفرد خواستار پرداخت طلب شان شدند.
در اين ميان انصاريفرد در جلسه اي که با کشتي گيران داشت به آنها قول داد که تا روز پنجم بهمن ماه بدهي باشگاه را پرداخت کند.
کشتي گيران طلبکار نيز تهديد کردند در صورتيکه وعده محمد حسن انصاريفرد عملي نشود، باشگاه پرسپوليس بايد منتظر اتفاقات ناخوشايند آينده باشد.
 
اولي هوينس مدير باشگاه بايرن مونيخ:
اگر واقعا کريمي مي خواهد برود ، حرفي نداريم

در شرايطي که اردوي 10 روزه بايرن مونيخ در امارات به پايان رسيده و اعضاي اين تيم به آلمان برگشته اند ، اما هنوز هم مطبوعات در خصوص انتقال علي کريمي به تيم الاهلي مطالبي را منتشر مي کنند .
که در اين خصوص اولي هوينس مدير باشگاه بايرن مونيخ در گفتگو با سايت اين باشگاه اظهار داشت: رايزني در خصوص انتقال علي کريمي به تيم الاهلي امارات همچنان ادامه دارد.
وي افزود: آنها واقعا علي را مي خواهند. چنانچه پيشنهاد مالي قابل قبولي از سوي اين تيم به دستمان برسد با جدايي کريمي موافقت مي کنيم.
وي افزود: چنانچه علي کريمي را بفروشيم شايد وارد بازار نقل و انتقالات شويم با اين حال بايد متظر بمانيم و ببينيم چه مي شود. فکر نمي کنيم از اين بابت چندان تحت فشار باشيم. حتي اگر کريمي تيم ما را ترک کند و نتوانيم جانشين مناسبي براي او پيدا کنيم ، اين موضوع چندان تيم بايرن را دچار مشکل نخواهد کرد.کريمي درسال 2005 طي قراردادي آزاد از الاهلي به بايرن پيوست و درپايان اين فصل از رقابت ها قراردادش با اين تيم به پايان مي رسد.
 
مذاکره مصطفوي با باشگاه هاي ليگ برتري

تيم ملي اميد کشورمان هفته آينده براي حضور در تورنمنت هشت جانبه قطرعازم دوحه مي شود و اين در شرايطي است که هنوز برخي از تيم هاي ليگ برتري بازيکنان خود را در اختيار مربيان تيم اميد قرار نداده اند.
در اين ارتباط داريوش مصطفوي دبير موقت فدراسيون فوتبال تلاش مي کند تا با جلب نظر باشگاه هاي ليگ برتري شرايط همراهي بازيکنان اين تيم ها را در تمرينات تيم فوتبال اميد فراهم آورد. تيم هاي چون صباباتري، فولاد خوزستان و پرسپوليس به بهانه شرکت در مسابقات جام حذفي و برپايي اردوهاي آماده سازي بازيکنان خود را در اختيار تيم اميد قرار نداده اند و همين مسئله باعث شده تا مربيان تيم اميد از داريوش مصطفوي درخواست کنند تا با جلب نظر باشگاه ها شرايط را براي حضور بازيکنان در تمرينات اين تيم فراهم آورند.
فهرست نهايي تيم فوتبال اميد ايران براي شرکت در تورنمنت دوحه قطر روز چهارشنبه هفته جاري معرفي مي شود و اين تيم براي شرکت در مسابقات ياد شده روز شنبه هفته آتي تهران را به مقصد دوحه ترک مي کند.

 

 


مسابقات فوتسال خواهران منطقه 4 دانشگاه آزاد اسلامي
دانشگاه آزاد اسلامي يزد دوم شد

تيم فوتسال خواهران دانشگاه آزاد اسلامي يزد در مسابقات منطقه 4 دانشگاه آزاد اسلامي موفق به کسب رتبه دوم در سطح منطقه شد .
اين تيم متشکل از فاطمه زارع ، نعيمه نعيمي ، مريم آزادي ، زينب زماني ، زينب صادقي ، ونوس صاوندادي ، نعيمه بابايي ، مهسا اسماعيلي ، مائده سعيدي ، صفيه وحيدي ، فاطمه قانع ، زهرا عسگري و مربيگري رقيه کريمي و سرپرستي زهره رفيعي با شرکت در اين مسابقات در بين 8 تيم رتبه دوم را بدست آورد .
در اين مسابقات تيم هاي واحد شهرکرد ، واحد يزد و واحد نجف آباد مقام هاي اول تا سوم را بدست آوردند .
 
درخشش واليبال بازان واحد تهران جنوب
 در مسابقات منطقه 8

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران جنوب ، در مسابقات واليبال منطقه 8 که با حضور 20 تيم و به ميزباني واحد کرج برگزار شد ، تيم واليبال بانوان اين واحد ، مقام نخست را از آن خود کردند . در مسابقه نهايي تيم واليبال واحد تهران جنوب با نتيجه 2 بر صفر تيم واحد تهران مرکز را شکست داد و تيم هاي تهران شمال و پزشکي بطور مشترک سوم شدند .
بر اساس اين گزارش در رده واليبال پسران نيز تيم واحد تهران جنوب بطور مشترک با واحد قزوين سکوي سوم را بدست آوردند .
زهرا شرفي ، نرگس شيرافکن ، زهره کاظمي ، ستاره صحرايي ، سميه صحرايي ، سمانه سبوحي ، مريم رضايي ، مونا نگهبان راد ، فاطمه عبدالهي ، سميه حسين بيگي ، هانيه دهقاني و فرزانه صحرايي به مربيگري ژاله باقري ، اعضاي تيم واليبال بانوان واحد تهران جنوب را در اين دوره از مسابقات تشکيل مي دادند .
 
تکواندو انتخابي تيم ملي بانوان ايران بدون  ساعي و شيخي  برگزار مي شود

مسابقات تکواندو انتخابي تيم ملي بانوان ايران براي شرکت در رقابت هاي جهاني چين بدون  ساعي و شيخي  ، هفته اول بهمن ماه برگزار مي شود.
در اين مسابقات ، مدال آوران مسابقات قهرماني ايران ، نفرات منتخب ليگ و دعوت شدگان به اردوي تيم ملي تکواندو بانوان ايران در سال   1385 حضور دارند.
مهروز ساعي و افسانه شيخي دو ملي پوش تکواندو زنان ايران که در رقابت هاي آسيايي موفق به کسب مدال شده بودند ، در رقابت هاي انتخابي شرکت نخواهندکرد.
 
اردوي مشترک ملي پوشان تکواندو ايران ، صربستان و هلند

فدراسيون تکواندو ايران ، موافقت خود را با تشکيل اردويي مشترک ميان ملي پوشان تکواندو کشورمان ، صربستان و هلند اعلام کرد.
با موافقت فدراسيون تکواندو ، اين اردوي مشترک بهمن ماه امسال با حضور ملي پوشان تکواندو ايران ، صربستان و هلند در تهران داير خواهدشد.
در اين اردوي مشترک ، تکواندوکاران به مدت   10 روز تمرينات مشترکي را برگزار خواهند کرد و رقابت هاي درون اردويي نيز خواهند داشت.
 
دعوت از 100 تکواندوکار به اردوي تيم ملي

به گزارش روابط عمومي فدراسيون تکواندو ; اردوي آمادگي تيم هاي تکواندو ايران براي شرکت در رقابت هاي بين المللي دهه فجر با دعوت از يکصد کاراته کا در مجموعه ورزشي آزادي تهران داير مي شود.
اين اردو از روز 30 دي ماه با دعوت از مدال آوران مسابقات قهرماني ايران در رده هاي سني جوانان و بزرگسالان ، نفرات اول تا بيستم رده بندي بازيکنان ليگ برتر ، جام نقش جهان ، آينده سازان المپيک ، مدال آوران مسابقات آسيايي ، جام جهاني ، بازي هاي آسيايي ، ارتش ها و دانشجويان جهان در سال جاري برگزار مي شود.
دعوت شدگان به اردو به مدت   20 روز زير نظر مربيان تيم ملي تمرينات خود را پي خواهند گرفت و سپس ، پس از انجام رقابت هاي انتخابي ، اعضاي تيم هاي ايران براي شرکت در رقابت هاي دهه فجر معرفي مي شوند.
 
سيدمحمد پولادگر رييس فدراسيون تکواندو :
تيم بسيج به هنگ کنگ مي رود

سيد محمد پولادگر رييس فدراسيون تکواند از اعزام تيم بسيج به عنوان تيم اميد ايران به مسابقات بين المللي تکواندوي هنگ کنگ خبر داد.
وي در گفتگو با مهر اظهار داشت: هدف از اين اقدام ايجاد فضاي کار بيشتر براي جوانان و علاقه مندان است و از سوي ديگر اين تيم از نفرات خوبي بهره مي برد.
پولادگرخاطرنشان کرد: اعزام تيم بسيج به اين مسابقات در واقع تشکيل تيم ملي جوانان و اميد است و محکي براي تکواندوکاران اين تيم است.

حسن ذوالقدر سرمربي تيم ملي تکواندو:
ترکيب تيم ملي را فروردين ماه مشخص مي کنيم

اردوي آماده سازي تيم ملي تکواندو براي شرکت در رقابت هاي بين المللي جام فجر 30 دي ماه با حضور 50 تکواندو کار در مجموعه ورزشي آزاد تشکيل مي شود.
حسن ذوالقدر سرمربي تيم ملي تکواندو در اين باره گفت : نفرات اول تا بيستم  جدول تهيه شده توسط سازمان ليگ به همراه نفرات اول تا سوم مشترک مسابقات قهرماني کشور در کنار کليه مدال آوران مسابقات قهرماني آسيا، دانشجويان جهان ، ارتش هاي جهان ، جام جهاني و بازي هاي آسيايي شنبه آينده به اردو خواهند آمد تا اردوي آماده سازي را براي مسابقات بين الملل جام فجر آغاز کنيم.
 
مسابقات کاراته بسيج در هرمزگان پيگيري مي شود

مرحله پنجم رقابت هاي ليگ کاراته بسيج بيستم بهمن به ميزباني منطقه مقاومت هرمزگان برگزار مي شود .
به گزارش روابط عمومي تربيت بدني بسيج ، اين رقابت ها با حضور هشت تيم تهران بزرگ ، مازندران ، بسيج دانشجويي ، قم ، خوزستان ، هرمزگان ، کرمانشاه و فارس در دو رشته کاتا و کميته برگزار مي شود . هم اکنون در رشته کميته تيم خوزستان با کسب 24 امتياز در صدر جدول قرار دارد و تيم هاي تهران و قم نيز به ترتيب دوم و سوم هستند . در رشته کاتا نيز تهران بزرگ با 27 امتياز در مقام نخست ايستاده و هرمزگان به همراه خوزستان در جايگاه دوم و سوم قرار گرفته اند .

برتي فوگتس در راه نيجريه

برتي فوگتس  سرمربي اسبق تيم ملي فوتبال آلمان از گفت وگوهايش با مقامات فدراسيون فوتبال نيجريه براي تصدي پست مربيگري تيم ملي فوتبال اين کشور خبر داد.
فوگتس گفت : من با مقامات فدراسيون فوتبال نيجريه گفت وگوهايي را براي تصدي پست مربيگري تيم ملي فوتبال اين کشور انجام داده ام که نتايج آن بزودي مشخص خواهد شد. فوگتس   60 ساله در سال هاي   1990 تا   1998 هدايت تيم ملي فوتبال آلمان را برعهده داشت . وي در سال 1974 به عنوان بازيکن به همراه تيم ملي فوتبال آلمان عنوان قهرماني مسابقات فوتبال جام جهاني را کسب کرد.

 


مسابقات قهرماني تنيس روي ميز نزاجا
هوانيروز اول شد

مسابقات تنيس روي ميز قهرماني نزاجا به مناسبت عيد سعيد غديرخم ، به ميزباني لشکر 77 خراسان در سالن شهيد آقا مصطفي مشهد برگزار گرديد . در اين دوره از مسابقات که با حضور 200 ورزشکار و در قالب 35 تيم انجام شد ، تيم هوانيروز مقام اول و تيم هاي تيپ 55 هوابرد شيراز و لشکر 77 خراسان به ترتيب مقام هاي دوم و سوم را کسب نمودند .
در مراسم اختتاميه اين مسابقات که با حضور فرماندهان نظامي و مسوولين ورزشي انجام شد به تيم هاي برتر جام قهرماني و به نفرات حائز رتبه مدال و حکم قهرماني اهدا» گرديد ، همچنين کاپ اخلاق اين دوره از مسابقات به لشکر 64 اروميه تعلق گرفت .
 
خراسان رضوي قهرمان مسابقات دووميداني و تنيس روي ميز جانبازان اعصاب و روان کشور شد

تيم الف دووميداني و تيم الف تنيس روي ميز استان خراسان رضوي به مقام قهرماني دهمين دوره مسابقات جانبازان اعصاب و روان کشور دست يافت .
به گزارش روابط عمومي سازمان بنياد شهيد و امور ايثارگران استان خراسان رضوي ، در اين مسابقات که با شرکت 210 نفر از سراسر کشور و به مدت چهار روز در بندر چابهار برگزار شد تيم ب دووميداني خراسان رضوي نيز به مقام دوم دست يافت و در همين رشته استان لرستان در جايگاه سوم قرار گرفت .
همچنين در مسابقات تنيس روي ميز استان فارس دوم شد و شهرستان کرج در سکوي سوم قرار گرفت . بر اساس اين گزارش در رده هاي انفرادي و در کلاس هاي مختلف در 100 متر و پرش طول علي اسلامي نژاد ، در پرش طول ، 100 و 200 متر جابر استيري ، در 100 متر حسن بانوي و در 200 متر متوسط صفر دلاور همگي از خراسان رضوي مقام هاي نخست را کسب کردند .
در پايان اين مسابقات به نفرات و تيم هاي اول تا سوم اين دوره از مسابقات جوايز ،  مدال و کاپ قهرماني اهدا گرديد . گفتني است مسابقات تيراندازي و شطرنج جانبازان شيميايي سراسر کشور هم اکنون در بندر چابهار در حال برگزاري است .
 
مسابقات کشتي آزاد جوانان روستايي و عشايري آذربايجان غربي در اروميه برگزار شد

اروميه- خبرنگار آفرينش
مسابقات کشتي آزاد جوانان روستايي و عشايري آذربايجان غربي با حضور 56 کشتي گير در قالب شش تيم از اروميه ،مهاباد,خوي,پلدشت,نازلو و انزل در خانه کشتي اروميه برگزار شد
در اين دوره از مسابقات در اوزان مختلف توحيد قاسم زاده و آرش صمد پور از اروميه ،نجم الدين ناظر و سردار فداکار از مهاباد ،تورج حاجي محمدي ،رسول قاسم پور و سيد عباس سجادي از خوي مقام هاي اول را به خود اختصاص دادند.
افراد برتر اين مسابقات در بيست و هشتم ماه جاري در رقابتهاي کشتي جوانان روستايي و عشايري کشور در مازندران شرکت خواهند کرد.
 
راه يابي دو برادر ورزشکار نقده اي به مسابقات انتخابي جودوي کشور

اروميه- خبرنگار آفرينش
دو بردار ورزشکار نقده اي باکسب موفقيتهاي کشوري به اردوي تيمهاي انتخابي جودوي کشور دعوت شدند.
علي کارگر با کسب مقام اول مسابقات جودوي نيروي انتظامي کشور به اردوي تدارکاتي تيم جودوي نيروي انتظامي براي شرکت در مسابقات جودوي پليس هاي جهان دعوت شد.
مرتضي کارگر ،برادر اين ورزشکار هم که مقام اول مسابقات جودوي دانشجويان کشور را کسب کرده است به اردوي انتخابي تيم جودوي دانشجويان کشور براي حضور در مسابقات بين المللي دعوت شده است.
 
رکورد راندن تک چرخ بلند در جهان
 توسط جوان تکابي

اروميه- خبرنگار آفرينش
جوان ورزشکار تکابي با سوار شدن در تک چرخ چهار و نيم متري رکورد جديدي را در جهان بدست آورد
منصور نادري 25 ساله که در شهرستان تکاب به شغل دوچرخه سازي مشغول است اين تک چرخ 4/5 متري را با ابتکار خودش ساخته است و ميگويد: با سوار شدن و کنترل آن به رکورد راندن تک چرخ هاي بلند در جهان دست يافته است.
وي علاوه بر راندن اين تک چرخ مرتفع بر روي آن به حرکات نمايشي هم مي پردازد
نادري تک چرخ خود را بلند ترين تک چرخ جهان مي داند و خواستار ثبت نام خود در کتاب رکوردهاي جهان ميباشد.
وي ميگويد: بزودي ارتفاع تک چرخ خود را به 6 متر افزايش خواهم داد.
 
برگزاري مسابقات تنيس روي ميز بين کارکنان آتش نشاني و شهرداري

گرگان - خبرنگار آفرينش
يک دوره مسابقه تنيس روي ميز در سالن آتش نشاني گرگان به ياد آتش نشان مرحوم جواد ديلم کتولي در آذر ماه سال جاري برگزار شد .
اين دوره از مسابقات که با حضور 10 نفر از ماموران سخت کوش آتش نشاني انجام شد با هدف افزايش انگيزه در فعاليت هاي ورزشي سازمان و تحرک در فعاليت هاي درون سازماني به انجام رسيد .
لازم به ذکر است که در پايان اين مسابقات صادق عباسي به عنوان نفر اول ، مهدس سلماني نفر دوم و سامان جباري و عقيل ابراهيمي مشترکا به مقام سوم نائل آمدند.
 
صعود 4 تيم به مرحله نهايي مسابقات واليبال نشسته قهرماني ايران

غلامعلي محمودزاده مسوول وابط عمومي فدراسيون ورزش هاي جانبازان و معلولين  اعلام کرد ; چهار تيم صعودکننده گروه الف مسابقات واليبال نشسته قهرماني دسته اول باشگاه هاي کشور به مرحله نهايي اين مسابقات مشخص شدند.
مرحله نخست گروه اول اين مسابقات با حضور تيم هاي مخابرات خراسان رضوي ، هيات قزوين ، هيات چالوس ، نفت و گاز گچساران ، بهزيستي هشترود و هيات اروميه برگزار شد.
در پايان رقابت اين گروه تيم هيات قزوين با غلبه بر تمامي حريفان در صدر جدول قرار گرفت و تيم هاي هيات اروميه ، مخابرات خراسان رضوي و نفت و گاز گچساران با کسب عناوين دوم تا چهارم به مرحله نهايي راه يافتند.
پس از برگزاري مسابقات گروه ب و مشخص شدن تيم هاي صعودکننده مرحله نهايي اين مسابقات بهمن ماه سال جاري به ميزباني مخابرات خراسان رضوي و با شرکت هشت تيم برگزار شود.


 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
هنري 2
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته