جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/10/26 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - سه شنبه نسخه شماره 2677

ناصر ابراهيمي مربي تيم ملي :
با تلفيقي از بازيکنان باتجربه و جوان به جام ملت هاي آسيا مي رويم

دکتر جاسبي رييس دانشگاه آزاد اسلامي در مراسم تجليل از مدال آوران دانشگاه آزاد اسلامي در بازي هاي آسيايي دوحه :
دانشگاه آزاد اسلامي در چارچوب قوانين به ادامه تحصيلات دانشگاهي قهرمانان ورزشي کمک کرده است

محمدرضا ميرالماسي سرمربي تيم هاي پينگ پنگ نوجوانان و جوانان :
سرمايه گذاري چند ساله فدراسيون پينگ پنگ بر روي تيم هاي پايه رشد و توسعه اين رشته ورزشي را به دنبال دارد


قويترين مرد جهان خادم امام رضا شد


كوتاه و خواندني سوت پايان ودقيقه 90

محمد اکبري عضو تيم پينگ پنگ هيات گيلان :
برنامه ريزي مسوولين فدراسيون پينگ پنگ نقش انکارناپذيري در رشد اين رشته ورزشي داشته است


حسين کعبي مدافع تيم ملي و الامارات : هيچ پيشنهادي ندارم


  ناصر ابراهيمي مربي تيم ملي :
 با تلفيقي از بازيکنان باتجربه و جوان به جام ملت هاي آسيا مي رويم  

تيم ملي فوتبال ايران در سفر چند روزه خود به امارات سه بازي با تيم هاي هامبورگ ، اشتوتکارت و تيم ملي امارات انجام داد که حاصل آن دو پيروزي و يک شکست بود .
در اين ارتباط ناصر ابراهيمي مربي تيم ملي فوتبال ايران گفت : در مسابقاتي که در امارات برگزار کرديم ، به آنچه مي خواستيم دست يافتيم .
وي افزود : هدف اصلي کادر فني از حضور در رقابت هاي امارات ، شناخت نفرات جديدي بود تا در غياب بازيکنان اصلي و لژيونرهاي تيم ملي ، مورد اعتماد قرار گرفته و بتوانند نظرات کادر فني را در زمين پياده کنند .  به همين منظور تيم اعزامي کشورمان به امارات تلفيقي از بازيکنان منتخب ليگ بود که در نهايت به آنچه مي خواستيم دست يافتيم .
ابراهيمي ادامه داد : اين فرصتي بود تا بازيکنان جوان و با انگيزه خود را به کادر فني نشان دهند ، از طرف ديگر ، همه بازيکنان ليگ به حضور در تيم ملي ايران اميدوار شده و مطمئن هستم با انگيزه بيشتري در آينده ظاهر خواهند شد .
ابراهيمي اضافه کرد : براساس برنامه ريزي انجام شده ، کادر فني تيم ملي به همراه مشاوريني که در اختيار دارد ، بازي هاي ليگ برتر و دسته اول را زير نظر خواهند گرفت تا نفرات شايسته را به اردوي تيم ملي دعوت کنند .
مربي تيم ملي فوتبال کشورمان در گفت وگو با سايت ورزش ايران گفت : نبايد اجازه داد تيم ملي متعلق به گروهي خاص باشد و بايد شرايط حضور چهره هاي موفق ليگ را در اين تيم ايجاد کنيم .
اين يک واقعيت است که تيم ملي فوتبال ايران درگذشته تنها از  17 ،16  بازيکن استفاده مي کرد که مشکلات و عواقب آن را هم ديديم.
وي با بيان اينکه هدف کادرفني اين است تا تلفيقي ازبازيکنان باتجربه و جوان را به جام ملتهاي آسيا اعزام کند ، خاطر نشان کرد : در چنين رقابت هايي نفرات شايسته براي حضور در تيم ملي شناسايي مي شوند و اين بازيکنان مي توانند در کنار لژيونرهاي باتجربه موفق عمل کرده و از آنها چيزهاي زيادي ياد بگيرند .


  دکتر جاسبي رييس دانشگاه آزاد اسلامي در مراسم تجليل از مدال آوران دانشگاه آزاد اسلامي در بازي هاي آسيايي دوحه :
 دانشگاه آزاد اسلامي در چارچوب قوانين به ادامه تحصيلات دانشگاهي قهرمانان ورزشي کمک کرده است 

دکتر عبدالله جاسبي رييس دانشگاه آزاد اسلامي از دانشجويان ورزشکار مدال آور اين دانشگاه در بازي هاي آسيايي   2006 دوحه تجليل کرد.
اين تجليل در دفتر رياست دانشگاه آزاد اسلامي در سه مرحله صورت گرفت و در هرمرحله يک گروه از ورزشکاران به داخل دفتر آمده و پس از معرفي مختصر، جوايز خود را دريافت مي کردند ، وي در هر مرحله سخنان کوتاهي را مبني بر تشکر از ورزشکاران و نقش ورزش و تربيت بدني در جوامع امروزي بيان کرد.
دکتر جاسبي گفت: افتخارآفريني شما در بازي هاي آسيايي دوحه باعث خوشحالي مردم به ويژه جوانان شد و انگيزه روي آوري آنها به ورزش را بيشتر کرد.
وي افزود: امروز ورزش و تربيت بدني يکي از اهرم هاي مهمي است که کشورها از آن براي برجستگي ملت ها استفاده مي کند.
وي ادامه داد : تربيت بدني و ورزش تاثير بسياري در بخش هاي مختلف اقتصادي، سياسي، فرهنگي و اجتماعي کشورهادارد و بايستي بها بيشتري به آن داده شود.
جاسبي اضافه کرد : ما در دانشگاه آزاد اسلامي در زمينه تحصيلات قهرمانان ورزشي تا آنجا که توانستيم در چارچوب قوانين و مقررات کمک کرديم تا قهرمانان بتوانند به گونه اي تحصيلات دانشگاهي خود را در رشته تربيت بدني و ساير رشته ها ادامه دهند.
وي گفت: تعداد زيادي از قهرمانان ورزشي کشور دانشجوي دانشگاه آزاد اسلامي هستند و ما خوشحاليم که بيش از   90 درصد از ورزشکاران ايران تحصيل کرده هستند.
جاسبي از برگزاري مسابقات دانشجويان دانشگاه هاي کشورهاي اسلامي در ايران خبر داد و گفت: موافقت ميزباني اين مسابقات را گرفته ايم و طي دو يا سه ماه آينده جزييات آن مشخص خواهد شد.
وي اظهار اميدواري کرد که بحث تحريم کشورمان، روي اين مسابقات تاثير نگذارد.
به گفته وي تاکنون 30 کشور براي شرکت در اين مسابقات که در 11 رشته ورزشي برگزار مي شود، اعلام امادگي کرده اند.
جاسبي بااشاره به اينکه دانشگاه آزاد اسلامي داراي 350 واحد و مرکز است گفت: از تمامي اين واحدها و مراکز خواسته ايم حداقل يک سالن ورزشي احداث کنند.
وي افزود: درحال حاضر بيش از   90 درصد واحدها و   50 درصد مراکز داراي سالن ورزشي هستند.
جاسبي گفت: در سال آينده که جشن ربع قرن فعاليت دانشگاه آزاد اسلامي برگزار مي شود، عملکرد تربيت بدني و ورزش دانشگاه نيز ارائه مي شود.
درپايان هر مرحله ديدار دانشجويان قهرمان با رييس دانشگاه آزاد، از ورزشکاران با اهدا» هدايا، لوح و سکه بهار آزادي تجليل شد.
ورزشکاران تجليل شده در رشته هاي مختلف به شرح زير بودند:
تکواندو: يوسف کرمي ، مهدي بي باک، هادي ساعي، بهزاد خداداد، عليرضا نصر آزاداني، مهروز ساعي، افسانه شيخي و سيد نعمت خليفه.
شطرنج: احسان قائم مقامي و آتوسا پورکاشيان.
بوکس: جاسم دلاوري
دو و ميداني: احسان مهاجرشجاعي
جودو: آرش ميراسماعيلي، محمودرضا ميران و عليرضا اميني
هندبال: عليرضا حبيبي،فريد علي مرادي،محمدرضا رجبي و ايمان احسان نژاد
کاراته: حسن روحاني و احمد صافي
ووشو: جليل عطايي و خسرو مينو
شمشيربازي: سيامک فيضي عسگري، علي يعقوبيان و محمد رضايي
کشتي آزاد: عليرضا حيدري، سيد مرادمحمدي، علي اصغر بذري، فردين معصومي منصور برزگر و تقي اکبرنژاد
کشتي فرنگي: مهدي شربياني، مسعود هاشم زاده و شهريار صالحي
دوچرخه سواري: عباس سعيدي تنها، اميرزرگري و غلامحسين کوهي
فوتبال: محمد نوري، ميلاد نوري، مهدي مناجاتي
بسکتبال:  پويا تاجيک، آيدين نيکخواه بهرامي،مهران حاتمي وعاشورگل محمدي


  محمدرضا ميرالماسي سرمربي تيم هاي پينگ پنگ نوجوانان و جوانان :
 سرمايه گذاري چند ساله فدراسيون پينگ پنگ بر روي تيم هاي پايه رشد و توسعه اين رشته ورزشي را به دنبال دارد 

اولين دوره مسابقات بين المللي پينگ پنگ بحرين از   8 تا   16 بهمن ماه سال جاري در شهر منامه برگزار خواهد شد ضمن اينکه سومين دوره مسابقات بين المللي آزاد دوحه قطر از   16 تا   22 بهمن ماه سال جاري در شهر دوحه قطر برگزار مي شود.
در اين ارتباط محمدرضا ميرالماسي سرمربي تيم هاي پينگ پنگ نوجوانان و جوانان ايران گفت: براي حضور قدرتمند تيم هاي ايراني در پيکارهاي بين المللي ، اردوي شبانه روزي تشکيل داده ايم .
وي هدف از برگزاري اردوي شبانه روزي در محل آکادمي بين المللي پينگ پنگ را ، حضور قدرتمند تيم هاي نوجوانان و جوانان ايران در رقابت هاي بين المللي بحرين و قطر عنوان کرد ، و گفت: نوشاد عاليمان، کارن اسدي پويا، حميدرضا طاهرخاني و پيمان نورزي اعضاي تيم جوانان و پوريا عمراني و نيما عالميان عضو تيم نوجوانان کشورمان که در اولين دوره مسابقات آزاد بين المللي بحرين حضور خواهنديافت.
وي ادامه داد : سعيد مسعود،امير چراغياني،سامان ابراهيمي و مسعود يعقوبي در رده سني جوانان و امير حسين عباسي و فرجاد عالميان در رده سني نوجوانان به سومين دوره مسابقات بين المللي آزاد دوحه قطر اعزام خواهند شد.
مربي تيم هاي ملي پينگ پنگ نوجوانان و جوانان ايران، با بيان اين مطلب افزود: بدين منظور با برنامه ريزي هاي انجام شده تمام سعي و تلاش خود را براي کسب افتخار به کار خواهيم بست.
به گفته وي، با توجه به سرمايه گذاري چند ساله فدراسيون بر روي تيم هاي پايه مي توان شاهد رشد و توسعه اين رشته ورزشي در کشورمان باشيم .
وي دعوت از نوشاد عالميان پينگ پنگ باز نوجوان کشورمان به رقابت هاي بين المللي سوئد را حاصل همين برنامه ريزي اعلام کرد وگفت: عالميان با استفاده از فرصت هاي پيش آمده درمسابقات آسيايي کيتاکيوشو ژاپن توانست خود را به عنوان يکي از بهترين هاي اين رشته مطرح کند.
مسابقات بين المللي پينگ پنگ سوئد در روزهاي دوم و سوم اسفند ماه سال جاري و با حضور نمايندگان پينگ پنگ پنج قاره در دو بخش دختران و پسران در اين کشور برگزار خواهد شد.
به گفته ميرالماسي، در اين دوره از مسابقات هر پينگ پنگ باز به همراه مربي خود و با هزينه فدراسيون جهاني پينگ پنگ شرکت خواهد کرد.
وي گفت: قبل از آغاز مسابقات بين المللي اردويي مشترک به همراه مربيان در دو شهر کپينگ و اورگرو از   26 بهمن تااول اسفندماه سال جاري برگزار خواهد شد.
ميرالماسي گفت: فدراسيون جهاني پينگ پنگ با توجه به سهميه بندي صورت گرفته در بخش پسران هشت سهميه به آسيا داد که البته تمام نفرات دعوت شده به نام کشورهاي خود در اين دوره از مسابقات به رقابت خواهند پرداخت.


  قويترين مرد جهان خادم امام رضا شد  

حسين رضازاده ملي پوش پر افتخار وزنه برداري ايران و قوي ترين مرد جهان به افتخار خادمي حرم مطهر حضرت ثامن الائمه امام رضا(ع) درآمد.
حسين رضازاده قويترين مرد جهان و دارنده دو مدال طلاي المپيک و چهار عنوان قهرماني جهان در گفت وگو با ايسنا گفت : با لطف خداوند، روز پنج شنبه 28 دي ماه با حضور در آستان قدس رضوي حکم خادمي مرقد مطهر امام رضا(ع)، امام هشتم شيعيان جهان را از دست آيت الله واعظ طبسي توليت آستان قدس دريافت خواهم کرد.
وي ادامه داد: اين يک افتخار بسيار بزرگ براي من است. تا کنون مدال هاي با ارزشي در جهان ورزش کسب کرده ام و هيچ افتخاري در رشته ورزشي ام نبوده که کسب نکنم; اما، خادمي حرم مطهر حضرت امام رضا(ع) برايم ارزش بسيار بالاتري دارد. اميدوارم خادم خوبي براي امام رضا باشم.
وي در مورد حضورش در اردوي تيم ملي و ادامه تمريناتش گفت: من اکنون در اردبيل تمرين مي کنم. کار سبکي با وزنه  دارم و در مواقعي به درمان خستگي ها در آب مي پردازم; اما، پس از ايام ماه محرم و عاشورا به جمع ملي پوشان خواهم پيوست.
گفتني است، بعد از رقابت هاي جهاني کشتي آزاد سال 1998 و اعطاي حکم خادمي امام رضا (ع) به قهرماناني همچون رسول خادم،عليرضا دبير،عليرضا حيدري و عباس جديدي، اين افتخار به ورزشکار ديگري تعلق نگرفته بود.


 كوتاه و خواندني سوت پايان ودقيقه 90 


 پرسپوليس - ابومسلم ، بدون تماشاگر

کميته انضباطي فدراسيون فوتبال تاکيد کردکه ديدار پرسپوليس - ابومسلم از هفته شانزدهم رقابت هاي ليگ برتر بدون حضور تماشاگران برگزار خواهد شد.
گفتني است که کميته انضباطي فدراسيون فوتبال به دليل تخلفات هواداران پرسپوليس و فحاشي آنان در ديدار اين تيم با راه آهن تهران، پرسپوليس را به انجام يک بازي بدون تماشاگر محکوم کرده است.
عبدالرحمان شاه حسيني در اين باره گفت: اين راي قطعي است و ديدار پرسپوليس - ابومسلم بدون حضور تماشاگر برگزار خواهد شد.
وي افزود: راي صادره با توجه به تخلفات آشکار هواداران پرسپوليس در بازي با راه آهن صادر شده است و با عنايت به سابقه قبلي پرسپوليس اين راي قابل اجرا است.
شاه حسيني تاکيدکرد: بايد ديدار پرسپوليس - ابومسلم بدون حضور تماشاگر در استاديوم آزادي برگزار شود.
 
علي کفاشيان دبيرکل کميته ملي المپيک :
انتخاب بگوويچ تصميم گروهي بود

علي کفاشيان دبيرکل کميته ملي المپيک درخصوص انتخاب وينگو بگوويچ براي سرمربيگري تيم ملي اميد گفت: انتخاب وينگو بگوويچ به عنوان سرمربي تيم فوتبال اميد يک تصميم گروهي و کارشناسي بود و تصور مي کنم با توجه به تمامي جهات گزينه خوبي را براي تيم اميد انتخاب کرده ايم.
وي افزود : براساس جمع بندي نقطه نظرات کميته ملي المپيک، فدراسيون فوتبال و کارشناسان اين رشته ورزشي آقاي بگوويچ با توجه به آشنا بودن با فوتبال کشورمان، سوابق مربيگري وهمچنين شناخت از رقباي کشورمان درآسيا به عنوان سرمربي تيم ملي فوتبال اميد انتخاب شد و اعتقاد دارم در صورت حمايت لازم از اين مربي ، وي مي تواند در تيم اميد عملکرد موفقيت آميزي داشته باشد.
وي اضافه کرد: بگوويچ درتيم فولاد سابقه بسيارخوبي دارد و بازيکناني نظيرکعبي، مبعلي، ميرزاپور، بداوي در دوره سه ساله او در تيم فولاد در فوتبال ايران مطرح شدند و وي مي تواند در تيم اميد نيز چنين عملکردي را تکرار کند.
دبيرکل کميته ملي المپيک درخصوص زمان آغاز بکار بگوويچ با تيم اميد يادآور شد: وي بزودي برنامه هاي خود را درجهت آماده سازي تيم المپيک کشورمان بمنظور حضور قدرتمند درديدارهاي مقدماتي المپيک پکن اعلام مي کند و با انتخاب دستياران خود رسما فعاليت خود را به عنوان سرمربي آغازخواهد کرد.
 
فرزاد آشوبي هافبک تيم پرسپوليس :
پرسپوليس دوگانه عمل کرد

فرزاد آشوبي از جمله بازيکنان جوان تيم پرسپوليس است که در نيم فصل اول ليگ برتر عملکرد قابل قبولي داشته است .
وي در ارتباط با عملکرد تيمش در نيم فصل اول ليگ برتر گفت: تيم پرسپوليس در نيم فصل اول دو عملکرد متفاوت داشت. در ديدار با استقلال بازي خوبي را ارايه کرديم که شايد در نتيجه گيري هم صد در صد موفق نبوديم;اما، از نظر فني شرايط خوبي داشتيم. معتقدم در آن ديدار بهترين فوتبال ليگ را نشان داديم.
وي افزود: بعد از ديدار با استقلال بود که بازي هاي ما ديگر چندان تعريفي نداشت. اميدوارم با تمرينات خوبي که سپري کرده ايم، در نيم فصل دوم به همان روند خوب قبلي خودمان بازگرديم.
 
خارجي هاي پرسپوليس آمدند

از شروع تمريات پرسپوليس بعد از تعطيلي نيم فصل غير از صلاح حسن، دو بازيکن خارجي ديگر اين تيم در تمرنيات حضور نداشتند.
گفتني است که رابرت ساها و الونگ الونگ وارد تهران شدند تا پس از يک روز استراحت در تمرينات پرسپوليس حاضر شوند.
ساها با دنيزلي هماهنگ کرده بود اما به نظر مي رسد بازيکنان کامروني پرسپوليس بدون هماهنگي با باشگاه چند روزي غيبت داشته است.
 
محمد پنجعلي مربي تيم اميد :
با کمک به وينگو به فوتبال کشورمان کمک مي کنيم

محمد پنجعلي مربي تيم ملي اميد در خصوص چگونگي فعاليت وينگو بگوويچ بعنوان سرمربي تيم ملي اميد گفت: وينکو بگوويچ سابقه کار در ايران را داشته و با نحوه کار در ايران کاملا آشنا است و ما بايد براي موفقيت تيم به او کمک کنيم.
وي افزود : تا به حال کسي را خط نزده ايم و در حال حاضر 40 بازيکن در تمرينات شرکت مي کنند، از اين رو براي مشخص شدن نفرات اصلي منتظر حضور سرمربي جديد تيم ملي بر سر تمرينات هستيم .
وي ادامه داد: هنوز وضعيت ادامه همکاري ام با تيم ملي اميد مشخص نيست و بايد منتظر صلاحديد سرمربي جديد شوم ضمن اين که در هر صورت براي ايشان آرزوي موفقيت دارم چراکه موفقيت او موفقيت تيم ملي اميد و در نهايت کشورمان است.

اصغر اکبري سرمربي تيم فوتبال مقاومت بسيج فارس :
در بازي با استقلال به دنبال شگفتي هستيم

تيم فوتبال استقلال روز جمعه در جريان مسابقات جام حذفي باشگاه هاي کشور در شيراز ميهمان تيم مقاومت بسيج فارس خواهد بود .
در اين ارتباط اصغر اکبري سرمربي تيم فوتبال مقاومت بسيج فارس گفت: استقلال تهران تيم بسيار قدرتمندي است اما در شيراز براي کسب نتيجه به مصاف اين تيم مي رويم.
وي افزود: با برد سه بر صفر که در مقابل شهرداري تبريز در مسابقات اين هفته ليگ دسته يک باشگاه هاي کشور به دست آوريم بازيکنان ما باانگيزه مضاعفي در مقابل استقلال تهران قرار مي گيرند.
وي ضمن اشاره به اينکه هرگز به ضد فوتبال روي نخواهيم آورد گفت: بازيکنان جوان ما اميدوارند با کسب شگفتي در برابر استقلال در مرحله بعدي جام حذفي رو در روي ديگر تيم تهراني يعني پيروزي صف آرايي کنند.
اکبري يادآور شد: اين تيم در مرحله نخست جام حذفي با قرعه استراحت روبرو شد، در مرحله دوم آبيک قزوين را با نتيجه   5 بر  2 شکست داد و در مرحله سوم نيز مقابل پيام مخابرات شيراز در ضربات پنالتي به برتري رسيد.


 تقدير ساعي و برزگر از حمايت دانشگاه آزاد اسلامي از قهرمانان ورزشي

هادي ساعي قهرمان جهان و المپيک نيز در مراسم تجليل از قهرمانان دانشجوي دانشگاه آزاد اسلامي که در بازي هاي آسيايي دوحه مدال کسب کرده اند گفت : حمايت دانشگاه آزاد اسلامي از قهرمانان ورزشي و فعاليت هاي تربيت بدني، تاثيرات به سزايي در رشد و ارتقاي جايگاه ورزش کشور داشته است.
در اين مراسم همچنين منصور برزگر مدير تيم هاي ملي کشتي با بيان اينکه تاثير فعاليت هاي تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي از ساير نهادها بيشتر است گفت: تحصيل بدون دغدغه قهرمانان ورزشي خدمت ارزنده اي است که دانشگاه آزاد اسلامي براي جامعه ورزشي کشور فراهم کرده است.

استقلالي ها هم حقوق گرفتند هم پاداش

بازيکنان تيم فوتبال استقلال تهران که اردوي آمادگي خود را در جزيره کيش داير کرده اند ، حقوق و پاداش معوقه خود را دريافت کردند.
مقداد نجف نژاد  مديرعامل باشگاه فرهنگي ، ورزشي استقلال صبح ديروز حقوق و پاداش معوقه بازيکنان اين تيم را پرداخت کرد.
بازيکنان تيم استقلال تهران که اردوي آمادگي خود را در کيش داير کرده اند ، ديشب به تهران آمدند و از امروز تمرينات خود را براي حضور در نيم فصل دوم مسابقات فوتبال قهرماني باشگاه هاي برتر ايران پي خواهند گرفت.
 
مهاجم کامروني در تمرينات استقلال

اژونگ مهاجم جوان کامروني در تمرينات تيم فوتبال استقلال تهران حضور دارد .
اژونگ  17 ساله ، سه روز است که به همراه ديگر بازيکنان تيم فوتبال استقلال تهران به تمرين مي پردازد.
گفته مي شود کادر فني تيم فوتبال استقلال تهران ، در نگاه نخست از عملکرد اين بازيکن جوان ابراز رضايت کرده است .
آبي پوشان استقلال تمرينات خود را از ساعت 15 امروز در زمين شماره دو مجموعه ورزشي آزادي تهران پي خواهند گرفت. 
 
جلسه امروز استقلالي ها با حضور قلعه نوعي

تيم فوتبال استقلال شب گذشته به تهران بازگشت تا دور جديد تمرينات خود را از امروز آغاز نمايد .
در اين رابطه شنيده ايم که در پايان اردوي 5 روزه تيم فوتبال استقلال در جزيره کيش کادر فني اين تيم با حضور امير قلعه نوعي رييس سازمان فوتبال باشگاه استقلال تشکيل جلسه مي دهد.
گفتني است که اعضا» کادرفني استقلال به منظور بررسي عملکرد تيم در اردوي جزيره کيش، ديدارهاي گذشته  و برنامه ريزي براي حضور قدرتمند در مسابقات آتي صبح امروز با اميرقلعه نوعي رييس سازمان فوتبال باشگاه استقلال نشستي خواهند داشت.
 
امير حاج رضايي کارشناس فوتبال :
تاثير حضور بگوويچ در فوتبال ايران انکار ناپذير است

اين روزها پيرامون انتخاب وينگو بگوويچ به عنوان سرمربي تيم اميد اظهارنظرات متفاوتي مطرح مي شود .
در اين خصوص امير حاج رضايي يکي از کارشناسان فوتبال کشورمان گفت : بگوويچ در ميان مربيان کرواتي که تاکنون در فوتبال ايران فعاليت کرده اند، تاثيرگذارترين آنها بوده است.
وي افزود : نسبت به انتخاب وينکو بسيار خوش بين هستم چراکه جدا از کارنامه اي که در فوتبال ما دارد روحياتي مناسب رده سني اميد دارد.وي سرمربي جديد تيم ملي اميد را فردي پاک و سالم براي خدمت به فوتبال پايه دانست و گفت: شرايط کار او در تيم ملي نسبت به سابقه باشگاهي او در تيم هايي چون فولاد و پرسپوليس بسيار دشوارتر است زيرا او اين بار دسترسي گذشته را به بازيکنان تحت امر خود در تيم ملي ندارد.
وي افزود: به طور مثال در اولين روزکاري او دنيزلي رسما اعلام کرده است که از حضور خرسندي و پروين در تيم ملي اميد جلوگيري مي کند و دقيقا مشابه وقايعي که براي سيموئز رخ داد، براي او نيز در حال شکل گرفتن است.

محسن قهرماني داور بين المللي فوتبال :
حضور داوران جوان اميدوار کننده است
 
محسن قهرماني داور بين المللي فوتبال کشورمان درخصوص استفاده کميته داوران فدراسيون فوتبال از داوران جوان گفت: با توجه به کار پسنديده کميته داوران در خصوص حضور داوران جوان براي قضاوت ليگ برتر مي توان به آيند ه داوري اميدوار بود.
وي افزود : 8 سال پيش ترکي ، قهرماني ، ممبيني و افشاريان در جايگاه داوران جوان امروز ليگ قرار داشتند ولي با اعتمادي که کميته داوران وقت به آنها کرد امروز ثمره آن، چهار داور مسلط و کاربلد است که جز» بهترينهاي ايران هستند.
وي درخصوص ارزيابي داوري هاي نيم فصل اول ليگ گفت : امسال داوري ها نسبت به سال گذشته بهتربوده است چرا که داوران از لحاظ روحي و رواني در آمادگي بيشتري هستند و با توجه به نزديکي ايجاد شده بين کميته و داوران روند رو به رشدي داشته ايم.
قهرماني عملکرد داوران جوان حاضر در رقابت هاي ليگ امسال را مثبت ارزيابي کرد و گفت :  به نظرمن داوران جوان فراتر از توقعي که از آنان مي رفت سوت زدند و مطمئنا با کسب تجربه اي که در نيم فصل اول کسب کردند با پختگي بيشتر در نيم فصل دوم حاضر خواهند شد.
داور برتر نيم فصل از ديدگاه کميته داوران در خصوص عملکرد خود افزود : امسال از لحاظ فيزيکي و تجربه در شرايط بهتري قرار دارم و همين عامل موفقيت من در اين نيم فصل شده است ضمن اينکه به عنوان يک داور اجراي کامل قانون کار من است و اگر اين کار را به خوبي انجام دهم به وظيفه ام عمل کرده ام.

 


پيتر چک دروازه بان تيم چلسي :
مي توانم براي چلسي بازي کنم

پيتر چک دروازه بان اهل جمهوري چک تيم فوتبال چلسي ، آمادگي خود را براي قرار گرفتن در ترکيب اين تيم و شرکت در رقابت هاي فوتبال باشگاه هاي برتر انگليس اعلام کرد.
چک سه ماه پيش در ديدار تيم چلسي مقابل ردينگ پس از برخورد با با استفن هونت ، از ناحيه سر دچار مصدوميت شد و به بيمارستان انتقال يافت و مورد عمل جراحي قرار گرفت.
به گزارش خبرگزاري فرانسه از پراگ ، چک گفت : هيچ ترسي از بازگشت به رقابت هاي ليگ برتر باشگاه هاي انگليس ندارد .
وي افزود من آماده ام در ديدار هفته آينده تيم چلسي مقابل ليورپول درون دروازه قرار بگيرم .
دروازه بان اهل جمهوري چک تيم چلسي در ادامه اظهارداشت : اين بستگي به سرمربي تيم چلسي دارد که از من در درون دروازه اين تيم استفاده کند يا نکند .
 
سفر تيم کشتي امريکا به ايران

تيم کشتي امريکا متشکل از 12 کشتي گير بمنظور شرکت در مسابقات کشتي ايران، واشنگتن را به مقصد آلمان ترک کرده است.
روزنامه واشنگتن پست در اين باره نوشت که  12 کشتي گير امريکايي پيش از حرکت به سمت ايران با حضور در وزارت خارجه توجيه شدند.
آنان مسير پرواز واشنگتن - آلمان و دوبي را برگزيده اند. کشتي گيران امريکايي قرار است دو روز در دوبي اقامت داشته باشند تا ضمن انجام آخرين تمرين ها به تغيير زمان نيز عادت کنند و پس از آن راهي مقصد نهايي خود يعني ايران مي شوند.
به نوشته اين روزنامه ، براي هر تيم ديگري اين سفر به خاورميانه که از نظر سياسي بسيار مهم است ممکن است نوعي حواس پرتي ايجاد کند ولي براي تيم کشتي امريکا اينگونه سفرها تقريبا عادي شده است.
براي 12 کشتي گير و هشت سرپرست تيم، جام تختي که در جنوب ايران برگزار خواهد شد مسابقه اي همچون ديگر مسابقات خواهد بود.
تيم کشتي امريکا طي يک دهه گذشته شش بار در رقابت هاي کشتي ايران حضور يافته است و از نظر کشتي گيران اين مسابقه يک الزام رقابتي است.
 
 زريبافان و قريب  به عضويت هيات مديره باشگاه استقلال درآمدند

مهندس محمد علي آبادي معاون رييس جمهوري و رييس سازمان تربيت بدني مسعود زريبافان و حسين قريب را در جهت تقويت هيات مديره باشگاه فرهنگي ورزشي استقلال تهران ، به عنوان اعضاي جديد هيات مديره اين باشگاه منصوب کرد.
به گزارش سايت خبري ورزش ايران ، در احکام علي آبادي براي زريبافان و قريب آمده است :با توجه به تعهد ، توانمندي و شايستگي شما در امور فرهنگي ، ورزشي و اجتماعي و براساس اختيارات ماده  8  اساسنامه باشگاه فرهنگي ورزسي استقلال ، جنابعالي را به مدت دو سال بعنوان عضو هيات مديره باشگاه منصوب مي نمايم .
توفيق جنابعالي را از خداوند متعال در راه خدمت به ورزش کشور خواهانم .
با احکام جديد مهندس علي آبادي، در حال حاضر اعضاي هيات مديره باشگاه استقلال متشکل از دکتر اميدوار رضايي(رييس هيات مديره) ، سيد احمد رسولي نژاد ، عشرت شايق ، دکتر ايرواني ، دکتر آصفي ،زريبافان و قريب است .

برگزاري چهارمين جلسه هيات رييسه موقت پيرامون کليات فدراسيون فوتبال

چهارمين جلسه هيات رييسه موقت فدراسيون فوتبال با حضور تمامي اعضا در محل فدراسيون فوتبال برگزار شد.
به گزارش سايت رسمي فدراسيون فوتبال، سخنگوي هيات رييسه انتقال، در پايان اين نشست گفت: دو فصل پيشنهادي کار گروه اساسنامه در اين جلسه مطرح شد و حاضران نقطه نظرات خود را ارائه کردند.
کيومرث هاشمي  در اين زمينه اظهارداشت: محور اصلي جلسه ، بحث درباره کليات و اهداف و وظايف فدراسيون بود.
وي افزود: در اين راستا موضوعاتي چون تعريف فدراسيون، شکل قانوني، مقر، زبان، آرم، پرچم، سازمان هاي عرف بين الملل ، اهداف و شرح وظايف فدراسيون (در قالب 21 وظيفه) مورد بحث قرار گرفت و بررسي هاي لازم براي نيل به اجماع نظر در ميان اعضاي کار گروه به عمل آمد.
او در پايان خاطرنشان کرد: قرار است جمع بندي ها و بررسي هاي تکميلي در جلسه بعد صورت گيرد.
 
علي کفاشيان دبيرکل کميته ملي المپيک :
تلاش کميته هاي مختلف سبب موفقيت کاروان ورزشي ايران شد

علي کفاشيان دبيرکل کميته ملي المپيک ، همکاري، همدلي و تلاش هاي بخش مختلف در ستاد برگزاري مسابقات و کميته هاي مختلف از جمله کميته فرهنگي را موجب موفقيت کاروان ورزشي ايران در بازي هاي آسيايي   2006 دوحه دانست .
علي کفاشيان در جمع مسوولان کميته هاي فرهنگي فدراسيون ها گفت: ورزشکاران ساعات زيادي از روزهاي سال را در فضاها و مراکز ورزشي يا عرصه هاي رقابتي هستند و بايد براي ارتقا رفتاري و بهبود وضعيت روحي و رواني آنان برنامه هاي فرهنگي مناسبي طراحي و اجرا شود.
چهارمين گردهمايي مسوولان کميته فرهنگي فدراسيون هاي ورزشي در آکادمي ملي المپيک برگزار شد.
وي ادامه داد: هنوز کارها و فعاليت هاي فرهنگي در عرصه هاي ورزشي نهادينه نشده و اگر چه زمان زيادي از آغاز فعاليت هاي فرهنگي در اين عرصه گذشته است ، اما هنوز اين موضوع از جايگاه و وضعيت روشني برخوردار نيست.
کفاشيان گفت: در اين راستا و به منظور توسعه برنامه هاي فرهنگي، حرکت تازه اي و نويني را آغاز کرده ايم و اگر در فدراسيوني کارهاي فرهنگي جدي گرفته نمي شود بايد بررسي شود و روش هايي براي فعال شدن اين بخش انجام شود.
کفاشيان ادامه داد: کار رابطين فرهنگي تنها کمک به تيم هاي ملي براي آمادگي هرچه بهتر و بيشتر در عرصه هاي مسابقات نيست بلکه بايد در زمينه هاي مختلف از جمله برنامه هاي آموزشي، تفريحي و سرگرمي براي ورزشکاران است.
وي تصريح کرد: کميته ملي المپيک به لحاظ بودجه هيچ مشکلي ندارد و ضروري است که در بخش فرهنگي کارهاي ويژه اي صورت گيرد.
 
پيروزي رئال تحت الشعاع سکونشيني بکهام

تيم فوتبال رئال مادريد اسپانيا با کسب برتري يک بر صفر در ديدار مقابل رئال زاراگوزا ، ضمن دستيابي به اولين پيروزي در چهار ديدار اخير، ثابت کرد بدون حضور ديويد بکهام هم مي تواند موفق باشد.
به گزارش خبرگزاري فرانسه از مادريد، رود فان نيستلروي تنها گل مسابقه را به ثمررساند تا موقعيت تيم رئال در رتبه سوم جدول رقابت هاي لاليگا (ليگ دسته يک باشگاه هاي اسپانيا) را تثبيت کند اما در عين حال اختلاف امتيازات با تيم صدرنشين سويا را به دو امتياز رساند.
اما با وجود اين پيروزي، جنجال در مورد عضويت بکهام در باشگاه لس آنجلس گالکسي امريکا هنوز خاتمه نيافته است. فابيو کاپلو سرمربي ايتاليايي رئال در اين خصوص اظهارداشت: بکهام قبل از مذاکره با باشگاه، با تيم ديگري قرارداد امضا کرد که فکر مي کنم کار درستي نبود.
دو روز بعد از اينکه بکهام اعلام کرد در پايان فصل جاري و خاتمه قراردادش با رئال، به ليگ امريکا ملحق خواهد شد، کاپلو نيز اعلام کرد او ديگر نمي تواند براي رئال بازي کند به همين دليل بکهام روز يکشنبه از جايگاه ويژه تماشاگر ديدار با زاراگوزا بود.
وي گفت: فقط من نيستم که اين را مي گويم. تمام باشگاه ديدند که در اين شرايط نمي توانيم روي او حساب کنيم. سکوت کاپلو در مورد مذاکره بکهام با باشگاه گالکسي قبل از روز اول ژانويه، قانوني بودن اقدام او را مبهم گذاشت اگرچه بازيکناني که در پايان فصل قراردادشان خاتمه مي يابد، مجازند پيش از تاريخ اول ژانويه مذاکره با ديگر باشگاه ها را آغاز کنند.

 


 ليگ برتر بسکتبال با ويلچر کشور
نفت بهران تهران و پگاه فارس در مرحله نهايي

غلامعلي محمودزاده مسوول روابط عمومي فدراسيون ورزش هاي جانبازان و معلولين اعلام کرد ; مرحله دوم مسابقات ليگ برتر بسکتبال با ويلچر باشگاه هاي کشور از گروه  ب به ميزباني باشگاه فرش نگين مشهد در سالن مرحوم حميدي آسايشگاه شهيد فياض بخش مشهد برگزار شد.
گفتني است که اين مسابقات با حضور تيم هاي جانبازان اصفهان ، بهزيستي، هرمزگان ، نفت بهران تهران ، پگاه فارس و فرش نگين مشهد جهت مشخص شدن دو تيم صعود کننده به مرحله نهايي اين مسابقات برگزارشد که پس از برگزاري بيست ديدار در مجموع دو مرحله تيم هاي نفت بهران  تهران و پگاه فارس با کسب 16 و 14 امتياز به مرحله نهايي راه يافتند.
حساس ترين ديدار را نيز دو تيم صعود کننده برگزار نمود که اين ديداربسيار ديدني و نزديک بود بطوري که در پايان ياران مسعود ميرهاشمي مربي جوان تيم نفت بهران ، موفق شدند با نتيجه 52 بر 53 پيروز ميدان باشند. در اين بازي محمد کريمي از تيم نفت بهران توانست با کسب 26 امتياز موثرترين بازيکن ميدان باشد. تيم فرش نگين مشهد نيز با 12  امتياز در مکان سوم ايستاد ولي به مسابقات نهايي راه نيافت. دو تيم نيز از گروه الف به فينال راه خواهد يافت.
اسامي تيم صدرنشين مسابقات نفت بهران عبارت بود از خليل ابراهيمي ، داود حيدري ، سيد مصطفي حدادي ، احمد دقاقله پور ، محمود رمضان علي زاده ، محمدرضا کريمي ، اسلام جاهدي ، عليرضا کمالي فر، عنايت الله طاهريان ، اميربرزگر، سيد مرتضي ، مرعشي ، سرمربي ، سيد مسعود ميرهاشمي ، سرپرست : سيد مصطفي حدادي .

محمد احمدزاده سرمربي تيم ملوان :
دنيزلي 3 برابر بودجه باشگاه ملوان
 پول گرفته است

محمد احمدزاده سرمربي تيم فوتبال ملوان درخصوص وضعيت مالي باشگاه ملوان به خبرنگار مهر گفت: دنيزلي 3 برابر بودجه ملوان پول گرفته،  اما چه کاري براي فوتبال ايران کرده است؟
وي ادامه داد: خودم با حضور مربيان خارجي موافق نيستم. بهتر است در اين باره حرف نزنم. از هر 50 مربي خارجي که به ايران آمده، يک نفر هم پيدا نمي کنيد که منشا» خير بوده باشد.
احمدزاده با اشاره به هزينه هاي هفتگي که براي حضور اين مربيان در ايران مي شود، تاکيد کرد: مثلا همه از تاثيرگذاري دنيزلي مي گويند; در حاليکه کاري براي فوتبال ايران انجام نداده است. اين همه امکانات در اختيارش گذاشته اند و پرسپوليس هم 30 ميليون هوادار دارد; حالا کجاي جدول است؟ اين مربي سه برابر بودجه ملوان پول گرفته است
 
براي حضور در رقابت هاي جهاني
تيم واليبال نشسته جوانان به برزيل مي رود

تيم واليبال نشسته ايران در دومين دوره مسابقات واليبال نشسته جوانان جهان در برزيل شرکت مي کند.
هادي رضايي، سرمربي تيم ملي واليبال نشسته در اين ارتباط گفت : اين رقابت ها روز 25 فرودين ماه در شهر ريو برزيل برگزار خواهد شد.
پيشتر اعلام شده بود به دليل ميزباني جام باشگاه هاي جهان در تهران، فدراسيون جانبازان و معلولان قصد اعزام اين تيم به برزيل ندارد; اما با رايزني هايي که به عمل آمد، با اعزام اين تيم موافقت شد.
رضايي گفت: من به عنوان مدرس يک دوره مربيگري، همزمان با رقابت هاي جوانان به برزيل خواهم رفت.
 
آنجلوتي سرمربي تيم ميلان :
اميدوارم روند پيروزي هاي آث ميلان ادامه يابد
 
به نظر مي رسد تيم فوتبال ميلان ايتاليا بالاخره ثبات و استحکامي را که در نيمه فصل مسابقات فصل جاري سري A  کم داشت به دست آورده است به طوريکه اکنون مي تواند به رده چهارمي در جدول رقابت ها فکر کند.
سايت گل در اين باره نوشت، پيروزي 3 بر يک ميلان مقابل رجينا به شاگردان کارلو آنجلوتي کمک کرد تا فقط سه امتياز با کسب آخرين سهميه جام باشگاه هاي اروپا فاصله داشته باشند.
آنجلوتي معتقد است، اين دقيقا همان چيزي است که براي بالا بردن اعتماد به نفس آث ميلان در نيمه فصل دوم نياز بود.
وي گفت: سه پيروزي پياپي ما را به صحنه رقابت براي کسب سهميه جام باشگاه هاي اروپا بازگرداند. بايد اين روند را ادامه دهيم.
سرمربي ميلان افزود: بازي با رجينا را دوست داشتم. اين تيم بسيار تهاجمي ظاهر شد و مشکلاتي را براي ما به وجود آورد. البته ما هم فرصت هاي خوبي را در ضد حملات به دست آورديم. به محض به ثمر رساندن گل نخست، سعي کرديم به بهترين شکل ممکن دفاع کنيم.
 
آري هان، الونگ را دعوت نکرد

الونگ الونگ بازيکن تيم فوتبال پرسپوليس از حضور در تيم ملي کامرون محروم شد; اما اژونگ بازيکن حاضر در تمرين استقلال از سوي آري هان به تيم ملي دعوت شده است.
گفتني است در حاليکه آري هان علاقه زيادي به دعوت الونگ الونگ به تيم ملي کامرون داشت، اين بار وي را به دليل آسيب ديدگي و عدم حضور در بازي هاي اخير پرسپوليس به تيم ملي دعوت نکرد.
اين در حاليست که بازيکن کامروني حاضر در اردوي استقلال (اژونگ اژونگ) که در ليگ اين کشور به عنوان يکي از پديده ها معرفي شده بود، از سوي آري هان به تيم ملي دعوت شده است.
آري هان 30 بازيکن را به اردوي تيم ملي کامرون دعوت کرده و پس از برگزاري اولين مرحله اردو 12 نفر خط خواهند خورد.
اين تيم به زودي در ديداري دوستانه به مصاف يکي از تيم هاي کلن آلمان يا تيم سوئيس مي رود.

 برگزاري اولين جشنواره رالي نشاط

جشنواره رالي نشاط و گردشگري همزمان با دهه مبارک فجر از تاريخ 20 الي 22 بهمن در استان مازندران (ساري) برگزار مي شود .
در اين رالي از 7 استان کشور شامل 35 خانواده که در مجموع 245 نفر مي باشند براي حرکت به سمت استان مازندران دعوت بعمل مي آيد .


  محمد اکبري عضو تيم پينگ پنگ هيات گيلان :
 برنامه ريزي مسوولين فدراسيون پينگ پنگ نقش انکارناپذيري در رشد اين رشته ورزشي داشته است  

محمد اکبري 25 سال سن دارد و عضو تيم پينگ پنگ باشگاه هيات گيلان مي باشد.
او سابقه عضويت در تيم سازمان آب را نيز دارد و در جريان مسابقات پينگ پنگ بزرگسالان کشور که چندي پيش برگزار شد مقام دوم را کسب کرد .
وي در گفت وگوي خود با خبرنگار آفرينش اينگونه به سوالات مطرح شده پاسخ گفته است :
  از چه سالي پينگ پنگ را آغاز کرديد ؟
- از سال 1375 به دليل علاقه زياد رشته ورزشي پينگ پنگ را انتخاب کردم .
  تاکنون چه مقام هايي بدست آورده ايد ؟
- در سال 82 در مسابقات دسته اول بزرگسالان کشور حضور پيدا کردم و همين سال نفر سوم مسابقات جام حذفي باشگاه هاي کشور شدم ، در سال 85 در مسابقات دسته سوم بزرگسالان کشور مقام اول را کسب کردم و در همين سال مقام دوم مسابقات بزرگسالان را بدست آوردم .
  مربيان شما چه کساني بودند ؟
- آقايان مجيد احتشام زاده و رضا ميرالماسي مربيان من بوده اند که جا دارد از آنان تشکر کنم .
  روزانه چند ساعت و در کدام باشگاه ها تمرين مي کنيد ؟
- روزي 4 ساعت و در باشگاه هاي پرديس ، شهيد شيرودي و طوقاني تمرين مي کنم .
  تاکنون عضو چه باشگاه هايي بوده ايد ؟
- از سال 79 تا 81 عضو تيم سازمان آب بوده ام که هنوز هم حقوق خود را به طور کامل دريافت نکرده ايم ضمن اينکه پدرم نيز کارمند سازمان آب مي باشد . در سال 83 به راه آهن مشهد رفتم و در حال حاضر نيز عضو تيم هيات گيلان مي باشم .
  با توجه به اينکه پدر شما يک کارمند سازمان آب است چرا در تيم پينگ پنگ سازمان آب عضويت نداريد ؟
- بخاطر اينکه من از خيلي از مسائل تيم سازمان آب اطلاع دارم و شايد به صلاح نباشد که من در اين تيم بازي کنم .
  چه آرزويي داريد ؟
- حضور در المپيک 2008 پکن آرزوي من است .
  در مورد عملکرد فدراسيون پينگ پنگ در چند سال اخير چه نظري داريد ؟
- به نظر من در طي چند سال اخير مسوولين محترم فدراسيون پينگ پنگ با يک برنامه ريزي مدون حرکت رو به رشد و قابل توجهي را داشته اند ، که از آن جمله مي توان از احداث آکادمي پينگ پنگ نام برد . ضمن اينکه اعزام بازيکنان تيم هاي مختلف در رده هاي سني گوناگون به مسابقات برون مرزي يکي ديگر از اقدامات چشم گير فدراسيون پينگ پنگ است و ديگر اينکه بکار گيري مربيان خارجي نيز گام موثري در پيشرفت اين رشته ورزشي داشته است که جا دارد به سهم خود از زحمات مهندس شهنازي رييس فدراسيون پينگ پنگ تشکر کنم .
  در مورد انتخابات اخير هيات  پينگ پنگ استان تهران چه نظري داريد ؟
- در اين انتخابات آقاي مجيد احتشام زاده از سوي حاضران انتخاب شد که با توجه به شناختي که من از ايشان دارم به يقين مي توانند اقدامات موثري را براي پينگ پنگ تهران انجام دهند و جا دارد که از آقاي سيدعلي و ميرالماسي نيز تشکر کنم .


 حسين کعبي مدافع تيم ملي و الامارات : هيچ پيشنهادي ندارم 

سرانجام پس از شايعات فراوان حسين کعبي بار ديگر از سوي امير قلعه نوعي به اردوي تيم ملي دعوت شد تا در جريان مسابقات چندجانبه دبي در ترکيب تيم ملي قرار گرفت .
وي در گفت وگو با ايسنا درباره مصدوميتش و شرايط آينده تيم باشگاهي اش گفت وگويي انجام داده که مي خوانيد :

  چه تصميمي براي فصل آينده داريد؟
- اين بستگي به شرايط و پيشنهادات دارد که در آخر فصل خواهم داشت. چون در حال حاضر هيچ گونه پيشنهادي ندارم، نمي توانم تصميم بگيرم.


 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته