جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/10/26 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - سه شنبه نسخه شماره 2677

مديرعامل اتحاديه سراسري زنبورداران ايران:
کاهش تصدي گري دولت در توليد عسل باعث حذف واسطه ها مي شود


کوتاه و خواندني


گزارشي از کمبود گاز شهري در شهرک امام حسين رباط کريم


  مديرعامل اتحاديه سراسري زنبورداران ايران:
 کاهش تصدي گري دولت در توليد عسل باعث حذف واسطه ها مي شود  

کرج - انسيه معماريان
عفت رئيسي سرحدي مديرعامل اتحاديه سراسري زنبورداران ايران طي سال جاري در بخش صنايع بسته بندي عسل در سطح کشور برگزيده شد و اين اتحاديه با مديريت وي يک تشکل ملي شناخته شده است.
وي در مقطع کارداني زنبور عسل تحصيل کرده و در کنار همسرش که يک زنبوردار است ، فعاليت حرفه اي خود را دنبال مي کند.
رئيسي علاوه بر کسب مقام برتري بسته بندي عسل و کارآفريني برتر استان تهران طي سال جاري ، سال 81 نيز به عنوان زنبوردار نمونه کشوري و سال 82 به عنوان زنبوردار نمونه استاني انتخاب شده است.
وي در گفت و گو با خبرنگار آفرينش دليل موفقيت خود را پيگيري درخواست  صنفي خود و استفاده از دانش روز دانست و در خصوص تهيه عسل توسط شرکت خود (مدا) ، گفت : زنبورهاي ما در فصل بهار و پاييز در کرج هستند و در فصل تابستان به کردستان ، آذربايجان غربي ، کهگيلويه وبويراحمد و در فصل زمستان به هرمزگان کوچ مي کنند . به همين دليل ما نيز دائما در کوچ هستيم . اما افرادي هستند که عسل تقلبي را که از جوشيدن شکر و خاک قند در ديگ و افزودن اسانسي که از چين وارد مي شود به صورت صنعتي درست مي کنند و متاسفانه مدتي است که به دليل عدم پيگيري به موقع ، دست اين افراد در توليد عسل تقلبي باز شده است. در واقع ما به عنوان اتحاديه زنبورداران کشور پيگيري قابل توجهي در اين زمينه مشاهده نکرده ايم و خواستار برخوردهاي قاطع از سوي دولت با اين افراد هستيم. چون مردم عسل را براي شفا مي خورند نه به خاطر شيرين بودن و با اين حساب مربايي که از ميوه ها تهيه مي شود از اين عسل هاي صنعتي بهتر و طبيعي تر است.
رئيسي در ادامه گفت : عدم برخورد با سازندگان عسل هاي تقلبي و صنعتي ، باعث ايجاد زمينه رقابت ناسالم ميان آنها و زنبورداراني مي شود که عسل طبيعي را به سختي توليد مي کنند.
در اين رابطه از صنايع شير کشور نيز درخواست مي کنيم که به جاي اينکه عسل مورد نياز خود را از واسطه ها و دلالان خريداري کنند ، ميزان و کيفيت مورد نظر خود را از اتحاديه سراسري زنبورداران ايران بخواهند و اطمينان داشته باشند که ما قادر به تامين آن خواهيم بود.
ما به سلامت مردم فکر مي کنيم . چون در صورت استفاده از تغذيه مناسب ، هزينه هاي درماني نيز کاهش مي يابد.
وي در خصوص بحث گرده افشاني قبل از گرفتن عسل بيان داشت : گرده، غذاي پروتئيني زنبور عسل است و تامين کننده اصلي پروتئين و چربي براي زنبوران مي باشد و به بيان ديگر مثل گوشت در سفره غذايي زنبور است .
گرده با غذاي معمول مورد استفاده انسان قابل مقايسه نيست. چون علاوه بر اينکه يک منبع غني پروتئيني است ، داراي کربوهيدرات ها ، چربي ها ، مواد معدني و ويتامين ها بوده و همه ترکيبات ضروري براي يک رژيم غذايي کامل را دارد و در مقايسه با گوشت بدون چربي ، داراي 5 يا 6 برابر اسيدآمينه بيشتري است. 
وي گفت : ما به خاطر حفظ فلور گياهي کشور و حفظ محيط زيست گرده افشاني مي کنيم و از دولت و وزير جهاد کشاورزي درخواست کرده ايم که يارانه اي را به منظور گرده افشاني در اختيار زنبورداران قرار دهند . بيشترين نفع گرده افشاني جهت توليد کمي و کيفي محصولات کشاورزي و محيط زيست است .
رئيسي همچنين به مشکلاتي که زنبورداران با آن مواجه هستند ، اشاره کرد و گفت : يکي از اين مشکلات ، نبود مکاني مناسب براي بسته بندي است . ضمن اينکه 98 درصد توليد در دست توليدکنندگان و 100 درصد تصدي گري در دست دولت مي باشد ، ما خواهشمند کاهش تصدي گري دولت هستيم چون در اين صورت واسطه ها حذف و هزينه ها در بازار تنظيم مي شود . از نهادها و ارگان هايي که بايد از توليدکنندگان حمايت کنند نيز درخواست مي کنيم که در بحث واگذاري امور به تشکل ها وارد شوند و ما نيز در مقابل محصول با کيفيت و قيمت مناسب توليد خواهيم کرد . همچنين در صورتي که از سوي دولت به توليدکنندگان يارانه پرداخت شود ، قيمت ها تعديل شده و توليدکنندگان از اين يارانه ها به نفع کشور براي توليد کمي و کيفي استفاده خواهند کرد.
مديرعامل اتحاديه سراسري زنبورداران ايران از مشکلات ديگر توليدکنندگان عسل ، عدم استفاده از خدمات تامين اجتماعي را نام برد و افزود : نظر مديرعامل صندوق بيمه روستاييان و عشاير در وزارت رفاه در اين خصوص مغاير سياست هاي دولت عدالت محور است و به ما اجازه حضور در شهر و استفاده از بيمه روستاييان را نمي دهد. توليد کننده امروز ، ديگر توليدکننده کلان است ، زيرا ما در حال پيوستن به بازار جهاني هستيم ، پس بايد با وزارتخانه هاي مختلف در ارتباط باشيم. اما چتر حمايتي صندوق بيمه محصولات ، يک چتر کافي نيست. 


 کوتاه و خواندني 


اخبار کوتاه از آذربايجان غربي

به مناسبت روز خانواده صورت گرفت ;
تجليل از خانواده هاي موفق در اروميه
اروميه- خبرنگار آفرينش
طي مراسمي که با حضور فرماندار اروميه و جمعي از بانوان در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگي هنري اروميه برگزار شد ، از اعضاي خانواده هايي که در زمينه هاي قرآني ، فرهنگي ، هنري ، ورزشي و علمي توفيقاتي داشتند ، تقدير به عمل آمد .
مشاور استاندار آذربايجان غربي در امور بانوان در اين مراسم با اشاره به اهميت خانواده از ديدگاه اسلام گفت : خانواده ها با تعاليم ارزش هاي اسلامي به فرزندان  ، مي توانند در رشد معنويت جامعه نقش موثري داشته باشند.
صفايي برگزاري همايش خانواده سالم ، بهداشت رواني خانواده و بررسي مشکلات زنان زنداني را ، از ديگر برنامه هاي گراميداشت روز خانواده در آذربايجان غربي اعلام کرد .

سازماندهي زير ساخت هاي بخش معدن در آذربايجان غربي
معاون بهره برداري سازمان صنايع و معادن آذربايجان غربي در جمع معدن کاران شهرستان پيرانشهر اظهار داشت : سازماندهي زيرساخت هاي بخش معدن آذربايجان غربي از سال آينده آغاز مي شود. طاهري ، ضمن بيان اين مطلب افزود : اين طرح شامل احداث آسفالت و راه هاي دسترسي به معادن استان است و از شهرستان پيرانشهر آغاز مي شود .
وي همچنين گفت : سال آينده با صرف اعتباري بالغ بر 16 ميليارد ريال کليه جاده هاي دسترسي به معادن پيرانشهر ساماندهي و آسفالت مي شود. وي با برشمردن مشکلات خرابي معادن آذربايجان غربي گفت : نبود صنايع فناوري مواد معدني ، دوري از مراکز صنعتي و نامطلوب بودن جاده هاي دسترسي به معادن از مهمترين مشکلات بخش معدن مي باشد .  در جلسه معدن داران پيرانشهر ، هادي فر فرماندار پيرانشهر بر لزوم حل مشکلات بخش معدن تاکيد کرد و افزود : تعامل و هم انديشي معدن داران از طريق تشکيل همايش هاي کاري مناسب ترين روش براي همراه کردن مسير رونق و توسعه بخش معدن است .

صدور مجوز بارگيري حمل کالاهاي صادراتي
بررسي و تحقيق در خصوص روان سازي تردد کاميون هاي ترانزيتي خارجي از ايران مهم ترين هدف اداره ترانزيت است .
قهرماني رئيس اداره ترانزيت اداره کل حمل و نقل و پايانه هاي استان آذربايجان غربي با بيان اين مطلب افزود : نظارت بر اجراي شرايط و ضوابط ارائه خدمات حمل و نقل مسافر برون مرزي ، بررسي مشکلات و مسائل ناوگان فعال در خطوط برون مرزي ، رسيدگي به شکايات و مشکلات في مابين صاحبان کالا و رانندگان و شرک تهاي حمل و نقل بين المللي ، صدور و تمديد پروانه فعاليت شرکت هاي حمل و نقل بين المللي کالا و مسافر ، صدور مجوز بارگيري کاميون هاي خارجي و صدور مجوز بارگيري جهت حمل کالاهاي صادراتي استان به کشورهاي آسيايي و اروپايي براي 697 دستگاه کاميون خارجي را ، از جمله اقدامات اداره ترانزيت طي 9 ماهه اخير است .
وي همچنين تصريح کرد : در حال حاضر 32 شرکت حمل و نقل بين المللي کالا در استان فعال مي باشد که نسبت به جابجايي کالا به خارج از کشور اقدام مي نمايند و همچنين تعداد 400 شرکت به عنوان نماينده شرکت ها در استان آذربايجان غربي فعاليت مي کنند .

اجراي طرح بيمه روستايي
طرح بيمه روستايي با هدف ارتقا» سطح سلامت روستاييان از تابستان 84 در آذربايجان غربي آغاز شد .
با اجراي اين طرح هم اکنون از يک ميليون و 180 هزار نفر ساکن در 3 هزار روستا و 118 هزار نفر ساکن در 21 شهر زير 20 هزار نفر جمعيت بيش از يک ميليون و 40 هزار نفر از مزاياي اين طرح بهره مند هستند. در اين طرح براي هر 4 هزار نفر جمعيت روستايي يک پزشک و به ازاي هر 8 هزار نفر يک نفر کارشناس مامايي فعاليت مي کند.
در اجراي طرح استقرار پزشک خانواده نيز در آذربايجان غربي فعاليت هاي مناسبي انجام شده به طوري که هم اکنون 268 پزشک در يکصد و 58 مرکز بهداشتي و درماني به صورت بيست و چهار ساعته به روستائيان خدمات پزشکي ارائه مي کنند.

 مرز باشماق مريوان رسميت يافت

سنندج - خبرنگار آفرينش
معاون برنامه ريزي و اداري مالي استانداري کردستان در جلسه کارگروه صنعت و معدن استان گفت : رسمي شدن مرز باشماق مريوان ، رويکرد و تحولات جديدي را در استان کردستان ايجاد خواهد کرد.  مجتبي اسلامي زاده افزود : رسمي شدن باشماق ، بسيار تاثير گذار و چشمگير و بستري مناسب براي توسعه و فعاليت در استان است .  وي افزود : به منظور فراهم کردن زمينه اين اقدام ، سايت اصلي پايانه در محدوده اراضي بازارچه باشماق مريوان به ميزان هفت هکتار تعيين و در شرف واگذاري به سازمان حمل و نقل و پايانه استان است.

استاندار کردستان :
کردستان مستعد تبديل شدن به قطب
کشاورزي است
 
سنندج - خبرنگار آفرينش
استاندار کردستان در ديدار با اعضاي نظام مهندسي کشاورزي و منابع طبيعي استان گفت : کردستان مستعد تبديل شدن به  قطب کشاورزي و دامداري  است .
اسماعيل نجار افزود :  استان کردستان از استعدادهاي خدادادي در زمينه کشاورزي ، زراعت ، باغباني ، دام و طيور ، زنبورداري ، جنگل و مرتع برخوردار است . وي با بيان اينکه خوشبختانه دولت نهم توجه ويژه اي به بخش زيرساخت ها دارد ، افزود : متاسفانه مردم اشتغال را فقط در بخش دولتي مي بينند در حالي که اشتغال بايد مولد و پايدار باشد . وي گفت : امسال 800 ميليارد تومان تسهيلات بانکي براي بخش اشتغال به استان اختصاص يافته که مي توانيم اين ميزان اعتبار را به سمت اشتغال مولد و پايدار سوق دهيم .  وي بهره برداري بي رويه از منابع آب را ، از ديگر مشکلات بخش کشاورزي استان کردستان ذکر کرد و گفت : سطح آب در سفره هاي زيرزميني کاهش يافته و بايستي در بهره برداري دقت شود.  استاندار کردستان سازمان نظام مهندسي کشاورزي را ، پتانسيل مناسبي براي به حرکت درآوردن چرخه توليد در بخش هاي مختلف کشاورزي دانست و افزود : خروجي اين سازمان بايد رونق اقتصاد و چرخه توليد کشور کمک کند .
 
فرماندار رباط کريم خواستار تسريع در اجراي
 پروژه هاي عمراني شد

رباط کريم - خبرنگار آفرينش
فرماندار رباط کريم بر لزوم تسريع روند کار پروژه هاي عمراني اين شهرستان به دليل نزديکي ايام دهه فجر تاکيد کرد . کيوان مراديان کوچکسرايي در جلسه کميته برنامه ريزي شهرستان رباط کريم افزود : بايد مشکلات و موانع موجود بر سر راه پروژه هاي عمراني در مدت زمان کوتاهي برطرف شود . وي هشدار داد : در صورتي که ادارات و دست اندرکاران مجري پروژه هاي عمراني تا جلسه بعدي کميته برنامه ريزي موفق به انجام پروژه هاي عمراني منطقه نشوند ، اعتبارات تخصيص يافته جابه جا خواهد شد . در اين جلسه پروژه هاي سال آينده ادارات و دستگاه هاي مختلف شهرستان رباط کريم اولويت بندي شد و چگونگي پيشرفت هاي فيزيکي طرح هاي سال 84 و 85 مورد بررسي قرار گرفت .


استاندار کردستان در گفت و گوي اختصاصي با خبرنگار آفرينش :
ميزان سهميه  مواد سوختي مبناي مطالعاتي و واقعي دارد

 سنندج - خبرنگار آفرينش
اسماعيل نجاراستاندار کردستان در گفت و گويي با خبرنگار آفرينش در خصوص علت قطع گاز شهري در شهرهاي سقز ، بانه و برخي از محلات سنندج گفت : قطع گاز شهري يک مشکل سراسري ناشي از افت فشار گاز به خاطر برودت شديد دما بود که بسياري از شهرهاي کشور با آن مواجه شدند.
وي افزود : اين مشکل فقط خاص کردستان نبود و شهرهاي سقز و بانه نيز مانند ساير شهرهاي کشور با قطع گاز مواجه شدند که با توجه به پيگيري هاي موثر و همه جانبه مسئولان اين مشکل مرتفع  شده است.
وي گفت: مردم شهرهاي سقز و بانه در سرماي شديد منطقه ، شرايط بسيار سختي را تحمل کردند و در کنار اين تحمل مسئولان استان نيز با تمام توان براي حل مشکل علاوه بر پيگيري مشکل اصلي ، اقدام به توزيع نفت سفيد و ساير مواد سوختي مورد نياز در اين شهرها کردند .  وي افزود : اکنون مشکل قطع گاز در شهرهاي سقز ، بانه و برخي از محلات سنندج به طور کامل برطرف شده و هيچگونه مشکلي در اين زمينه در استان وجود ندارد.
نجار در مورد دلايل سهميه بندي بنزين و گازوييل در استان کردستان اجراي اين طرح را تلاشي براي هدايت مواد سوختي به سمت مصرف واقعي ، بهينه و جلوگيري از قاچاق اين مواد توسط سودجويان و قاچاقچيان اعلام کرد.
وي گفت: قاچاقچيان مواد سوختي بدون رعايت حال مردم مواد سوختي مورد نياز شامل بنزين و گازوييل و در حقيقت ثروت مردم را به يغما مي بردند و براي مردم و مصرف کنندگان واقعي به شدت ايجاد مشکل مي کنند .  وي افزود : با اجراي طرح سهميه بندي بنزين و گازوييل عملا از قاچاق سوخت در استان کردستان جلوگيري شد و مواد سوختي از دسترس قاچاقچيان خارج و در اختيار مصرف کنندگان واقعي قرار گرفت.  وي در ارتباط با ميزان سهميه تعيين شده براي خوردوهاي عمومي و خصوصي گفت: سهميه تعيين شده بر اساس مطالعات و ارزيابي هاي صورت گرفته در زمينه ميزان نياز واقعي تعيين شد و مبنايي کاملا کارشناسي ، منطقي و عقلاني دارد.  استاندار کردستان در پاسخ به اين پرسش که آيا اجراي طرح سهميه بندي بنزين و گازوييل در استان کردستان، در روند ارايه خدمات عمومي خللي ايجاد کرده يا خير ، گفت : هدف اصلي از سهميه بندي بنزين و گازوييل جلوگيري از قاچاق اين مواد و تسهيل در دسترسي مردم به سوخت مورد نياز بود و به همين دليل هيچگونه مشکلي در بحث خدمات عمومي به وجود نيامده است .
وي گفت : برخلاف برخي اظهارنظرهاي غير کارشناسي ميزان سهميه تعيين شده کاملا مبناي مطالعاتي داشته و واقعي است . وي در ادامه اين گفت و گو طرح سهميه بندي بنزين و مواد سوختي را در جلوگيري از قاچاق مواد سوختي کاملا موفق ارزيابي کرد و آمار و ارقام موجود در کاهش روند رو به رشد مصرف بنزين و گازوييل در استان کردستان را نشانه موفق بودن اين طرح دانست.
نجار افزود : بر اساس آمار موجود ميزان رشد مصرف بنزين در استان کردستان طي چهار ماه اخير کاهش يافته است.  وي گفت : اين کاهش نشان دهنده کنترل و نظارت دقيق بر عرضه موادسوختي و سياستگذاري اصولي در هدايت اين مواد به سمت مصرف واقعي از طريق جلوگيري قاچاق بنزين و گازوييل است.  استاندار کردستان در پاسخ به پرسشي در خصوص علت سهميه بندي نان مصرفي در برخي از شهرهاي استان کردستان از جمله سقز و بانه ، اين مسئله را بي پايه و اساس دانست.  وي گفت: شايعاتي که در مورد جيره بندي نان مصرفي در استان مطرح شده کاملا کذب و هيچگونه سهميه بندي در اين زمينه اجرا نشده و اصولا نيازي به اجراي چنين طرحي در استان وجود ندارد.
  
نخستين جشن بازتواني خانواده هاي
 تحت پوشش بهزيستي استان يزد

يزد - خبرنگار آفرينش
نخستين جشن بازتواني خانواده هاي تحت پوشش سازمان بهزيستي استان يزد به مناسبت روز ملي خانواده با حضور مدير کل سازمان بهزيستي ، فرماندار يزد ، مشاور امور بانوان استاندار ، روساي ادارات بهزيستي استان و جمعي از مددجويان و مددکاران برگزار شد .
در اين مراسم دکتر محمدحسين رحيمي نسب مدير کل سازمان بهزيستي استان يزد طي سخناني اين جشن را سرآغاز جشن هاي بازتواني بهزيستي بيان کرد و گفت : عمده اهداف بهزيستي و مسئولان آن بازتواني معلولان و مددجويان تحت پوشش جهت بازگرداندن آنها به زندگي عادي مي باشد و اينکه بتوانند بدون وابستگي به سازمان زندگي رو به رشد داشته باشند .
وي با بيان اينکه بهزيستي بيشترين اهداف خود را در مسير بازتواني مددجويان قرار داده ، گفت : رسيدن به اين اهداف در گرو تلاش مددجو و بروز توانمندي هاي آن است .
رحيمي نسب برگزاري اين جشن را ، اولين جشن بازتواني مددجويان کشور دانست و اظهار اميدواري کرد : مددجويان بازتوان شده به عنوان بازوي تواناي بهزيستي ، فرهنگ بازتواني را در بقيه مددجويان توسعه  دهند . مدير کل سازمان بهزيستي استان يزد ميزان تسهيلات ، امکانات و شرايط اشتغال مددجويان در سال جاري را منحصر به فرد دانست و اظهار داشت : تسهيلات ارائه شده به مددجويان سازمان در 80 درصد موارد به حدي بود که به صراحت مي توان گفت دولت کمک خوبي داشته است . در پايان اين مراسم با اهدا جوايزي از 94 خانواده بازتوان تحت پوشش و 10 زن نمونه سرپرست خانوار استان تجليل شد .

ايام دهه فجر صورت مي گيرد ;
بهره برداري از 468 پروژه عمراني در اردبيل

اردبيل - خبرنگار آفرينش
استاندار اردبيل گفت : همزمان با دهه فجر بيش از 468 پروژه عمراني و توليدي با اعتباري بالغ بر 150 ميليارد تومان در سطح استان اردبيل به بهره برداري خواهد رسيد .
به گزارش خبرنگار ما ، علي نيکزاد در جلسه بررسي پروژه هاي قابل افتتاح دهه فجر با بيان اين مطلب گفت : صدا و سيما و مطبوعات بايد در نحوه پوشش اين ميزان طرح قابل بهره برداري ، طوري عمل کنند تا مردم در جريان اجراي کارها قرار گرفته و اين امر انعکاس خوبي در بين مردم پيدا کند .
وي از برگزاري نمايشگاه دستاوردهاي يک ساله دولت در ايام دهه فجر خبر داد و گفت : اين نمايشگاه براي آگاهي بهتر مردم و با همکاري دستگاه هاي اجرايي استان ،  در شهرهاي استان برپا خواهد شد تا ضمن افتتاح طرح ها ، گزارشي از روند اجراي طرح ها به مردم گزارش داده شود .

ثبت منطقه ماهان در فهرست آثار جهاني

کرمان - خبرنگار آفرينش
دفتر نمايندگي سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي وگردشگري استان کرمان در شهر ماهان افتتاح شد .
بنابه گزارش سازمان ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري در آئين افتتاح نمايندگي علي کارنما رئيس سازمان ميراث فرهنگي ،  صنايع دستي و گردشگري ، در سخناني با اشاره به ظرفيت هاي فراوان تاريخي و گردشگري منطقه ماهان گفت : در حال حاضر اين منطقه يکي از چهار منطقه معرفي شده به سازمان يونسکو براي ثبت در فهرست آثار جهاني به شمار مي رود که اميد است در آينده اي  نه چندان دور اين مهم محقق شود . رئيس سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي استان ساماندهي مسير تيگران به منظور احداث بزرگ ترين طرح گردشگري کشور ، ايجاد باغ پهناور در مسير شهر ماهان تا باغ شاهزاده و احداث دهکده جهاني در اطراف کوه هاي جوپار را ، از طرح هاي ويژه گردشگري در منطقه ياد شده عنوان کرد و افزود : با اجراي طرح ساماندهي بناي شته گلو در دل شهر ماهان ، دوره جديدي از مرمت بناهاي تاريخي در اين شهر آغاز مي شود .

جمع آوري قليان هااز قهوه خانه هاي دماوند

رودهن - خبرنگار آفرينش
معاون سياسي ، انتظامي فرمانداري دماوند گفت : طي ابلاغيه اي به نيروي انتظامي شهرستان دماوند ، کليه قليان هاي سطح شهرستان جمع آوري و استعمال آن در قهوه خانه ها و چاي خانه هاي سنتي ممنوع مي شود . محمدرضا دماوندي در گفت و گو با خبرنگار آفرينش افزود : با توجه به دستور وزارت بهداشت مبني بر جمع آوري قليان ، جلوگيري از استعمال آن در سراسر کشور طي چند روز آينده توسط عوامل نيروي انتظامي در تمام قهوه خانه هاي سطح شهرستان اقدام مي کنيم . وي افزود : اين اقدام در شهر رودهن شديدتر است چرا که تعداد قهوه خانه ها در اين شهر روز به روز افزايش پيدا مي کند و به يک معضل براي جوانان به ويژه دانشجويان دختر و پسر تبديل شده است .
معاون سياسي ، انتظامي فرمانداري دماوند اظهار داشت : از والدين تقاضا مي شود در جهت همکاري بيشتر با عوامل اين طرح ، نسبت به رفتار فرزندان خود دقت کنند و از ورد آنان به قهوه خانه هاي سنتي به شدت جلوگيري کنند .


 گزارشي از کمبود گاز شهري در شهرک امام حسين رباط کريم 

رباط کريم - خبرنگار آفرينش
عدم گاز شهري در منطقه شهرک امام حسين از توابع شهرستان رباط کريم ، ساکنين منطقه را با مشکلات بحراني مواجه ساخته است .
به گزارش خبرنگار آفرينش محروميت از گاز شهري جمعيت انبوه منطقه را مجبور ساخته  کپسول هاي گاز مايع را با قيمت هاي گزافي در بازارهاي سياه تهيه کنند .
يکي از شهروندان شهرک امام حسين ضمن انتقاد از برخي مسئولان در اين خصوص به خبرنگار ما گفت : متاسفانه در اين منطقه نيز در گاز شهري تبعيض قائل مي شوند .  چرا بايد شهرکي که در فاصله چند صدمتري آن گاز شهري وجود دارد، از اين نعمت محروم باشد .
وي تصريح کرد : در اين خصوص بارها به اداره گاز منطقه مراجعه کرديم ولي هنوز اقدامي در اين راستا انجام نداده  اند .
خانم زارع ديگر شهروند شهرک                              امام حسين در اين خصوص ضمن تاييد مطلب فوق به خبرنگار ما گفت : چندين ماه قبل لوله اصلي گاز شهري در کليه معابر کشيده شد که متاسفانه تاکنون نسبت به اتصال آن به منازل مردم اقدامي انجام نداده اند.
وي افزود : مردم اين شهرک را افرادي زحمتکش تشکيل داده که به علت نبود اين نعمت خدادادي مجبور هستند کپسول گاز را با هزينه هاي بالايي تهيه کنند و به اعتقاد بنده اين موضوع مصداق بي عدالتي بين شهروندان است . و ما از مسئولان امر انتظار داريم به اين موضوع مهم رسيدگي کنند تا مردم شهرک امام حسين نيز از اين نعمت بهره مند شوند .
اسدي معاونت بخشداري گلستان در اين خصوص اظهار داشت : تا پايان سال جاري کار گازرساني به کل مناطق بوستان و گلستان از جمله شهرک امام حسين که از سه ماه پيش آغاز شده ، به اتمام خواهد رسيد.


 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته