جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/01/29 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 4405


نام نويسي در کاروان هاي حج تمتع 92 از امروز آغاز مي شود

معاون مرکز زنان رياست‌جمهوري:
شرايط بازنشستگي پيش از موعد زنان تشريح شد


کارت هوشمند ملي در کشورهاي اسلامي جايگزين گذرنامه مي شود


اخبار كوتاه


اخبار كوتاه


 نام نويسي در کاروان هاي حج تمتع 92 از امروز آغاز مي شود 

نام نويسي در کاروان هاي حج تمتع سال 92 از امروز پنجشنبه 29 فروردين ماه جاري در همه استان هاي کشور به استثناي تهران، البرز، قم و قزوين آغاز مي شود. به گزارش ايرنا، مشمولان استان هاي تهران، البرز، قم و قزوين از 30 فروردين ماه جاري مي توانند در کاروان هاي حج تمتع امسال نام نويسي کنند.

بر اساس اين گزارش، وديعه گذاراني که فيش علي الحساب حج تمتع تا تاريخ 20 آبان 1384 دارند براي ثبت نام به کاروان هاي حج تمتع امسال مراجعه کنند. سازمان حج و زيارت با اعلام اين که گذرنامه بين المللي واجدان شرايط تشرف حداقل بايد داراي اعتبار تا 20 فروردين 1393باشد، از کساني که گذرنامه ندارند يا اعتبار گذرنامه آنان پايان يافته است خواست براي دريافت يا تمديد مهلت گذرنامه خود (به صورت انفرادي) اقدام کنند.

همچنين بر اساس اطلاعيه سازمان حج مهلت ثبت نام و مراجعه به کاروان ها از تاريخ مقرر يک هفته اعلام شده است. به گفته غلامرضا رضايي معاون حج و عمره سازمان حج و زيارت، سهميه ايران در تمتع امسال مانند سال قبل 75 هزار نفر است و در نامه اي به حج و زيارت عربستان، درخواست اختصاص سهميه بيشتر شده است.

به گفته مسئولان سازمان حج، در تمتع سال 92، حدود يک هزار نفر از عوامل اجرايي کاسته شده و به تعداد متقاضيان اضافه خواهد شد.


 معاون مرکز زنان رياست‌جمهوري:
 شرايط بازنشستگي پيش از موعد زنان تشريح شد 

معاون سرمايه‌هاي اجتماعي مرکز امور زنان و خانواده رياست جمهوري گفت: بانواني که بخواهند در سال 92 از قانون بازنشستگي پيش از موعد استفاده کنند، به ازاي 20 سال خدمت، 20 روز حقوق دريافت مي‌کنند.

پروين هدايتي در گفت‌و گو با فارس شرايط بازنشستگي پيش از موعد زنان را تشريح کرد و گفت: اجراي بازنشستگي پيش از موعد کليه مشمولان قانون بازنشستگي پيش از موعد کارکنان دولت و قانون تمديد آن در لايحه بودجه سال 1392 کل کشور پيش‌بيني شده است.

وي ادامه داد: بر اين اساس بازنشستگي پيش از موعد کليه مشمولان قانون بازنشستگي پيش از موعد کارکنان دولت و قانون تمديد آن با موافقت بالاترين مقام اجرايي دستگاه يا مقام مجاز موضوع مواد (52) و (53) قانون محاسبات عمومي کشور مصوب 1366 و بدون سنوات ارفاقي مجاز خواهد بود که در صورت تصويب اين لايحه از سوي مجلس شوراي اسلامي، بانواني که بخواهند در سال 1392 از قانون بازنشستگي پيش از موعد استفاده کنند، به ازاي 20 سال خدمت، 20 روز حقوق دريافت مي‌کنند. معاون سرمايه‌هاي اجتماعي مرکز زنان تأکيد کرد: قانون بازنشستگي پيش از موعد کارکنان دولت که مهلت اجراي سه ساله داشت در سال 1386 مصوب و تا سال 1389 اجرا شد، بر اساس آن، در صورت موافقت دستگاه کارکنان مرد مي‌توانستند با 5 سال سنوات ارفاقي و 25 سال سابقه و 30 روز حقوق و کارمندان زن نيز با 5 سال سنوات ارفاقي و 20 سال سابقه و 25 روز حقوق بازنشسته شوند.

هدايتي افزود: قانون فوق الذکر در سال 1390 به پيشنهاد نمايندگان مجلس شوراي اسلامي به مدت 5 سال تمديد شد و در سال گذشته بدون سنوات ارفاقي قابل اجرا بوده است که به نوبه خود امتياز قابل توجهي براي بانواني محسوب مي‌گردد که تمايل به بازنشستگي با بيست سال سابقه خدمت دارند.


 کارت هوشمند ملي در کشورهاي اسلامي جايگزين گذرنامه مي شود 

رئيس سازمان ثبت احوال کشور، از موافقت کشورهاي اسلامي براي استفاده از کارت هوشمند ملي به جاي گذرنامه خبر داد.

به گزارش واحد مرکزي خبرناظمي اردکاني در حاشيه مراسم اختتاميه نخستين اجلاس روساي ثبت احوال کشورهاي عضو سازمان همکاري اسلامي (oic) با اشاره به اينکه استفاده از کارت هوشمند ملي در بسياري از کشورهاي عضو هنوز آغاز نشده است، گفت: شرکت کنندگان تصويب کردند طراحي و معماري اين نوع کارت ها به گونه اي باشد که بتواند در آينده جايگزين رواديد شود.

وي انتقال تجارب و آموزش کارشناسان حوزه ثبت احوال براي کشورهايي که فاقد فناوري هاي نوين هستند و همچنين فراهم آوردن زمينه ايجاد يک سازمان بين المللي ثبت احوال زيرنظر سازمان ملل متحد را از ديگر مصوبات اجلاس روساي ثبت احوال کشورهاي سازمان همکاري اسلامي دانست.

رئيس سازمان ثبت احوال با اشاره به اينکه برخي اتباع خارجي در کشورهاي اسلامي فاقد مدارک هويتي هستند، گفت: ارائه تسهيلات ويژه و اسناد هويتي براي اين افراد و همچنين قضازدايي براي تغيير نام هاي نامتجانس در اين کشورها از مصوباتي بود که به تصويب شرکت کنندگان در اجلاس رسيد. وي گفت: قرار است اجلاس دوم در کشور امارات برگزار شود.


 اخبار كوتاه 

 سردار احمدي مقدم :

آمار جرائم خشن در کشور کاهش يافت

فرمانده نيروي انتظامي گفت: آمار جرايم خشن نسبت به يک دهه گذشته کاهش يافته است.سردار احمدي مقدم در اصفهان افزود: نيروي انتظامي با هدف کاهش آمار جرايم خرد در کشور برنامه هاي خوبي در دستور کار خود قرار داده است. وي با بيان اينکه تعداد مراکز درماني ترک اعتياد در کشورکم است گفت: زيرساخت هاي نگهداري از معتادان در کشور کافي نيست و اين امر موجب نگراني مردم شده است.وي از اجراي طرح امنيت اجتماعي از ابتداي ارديبهشت خبر داد و گفت : انتظارات و انتقادات مردم از نيروي انتظامي نيروي محرکه اين نيرو براي خدمت رساني بهتر به مردم است.فـرمـانده نيروي انتظامي افزود : به دليل اقدامات و مراقبت هاي مرزي با تعامل مسوولان و پرسنل اين نيرو پارسال هيچگونه عمليات مرزي نداشتيم.وي از افـزايـش اعتـبارات نيروي انتظامي در سالجاري خبر داد و افزود: اين نهاد پار سال باکمک هاي دولتي توانست تمام ماموريت هاي خود را انجام دهد و اميدواريم امسال بودجه اين نهاد پاسخگوي کامل ماموريت هاي پليس باشد.فرمانده نيروي انتظامي همچنين آرامش و امنيت فضاي برگزاري انتخابات را از عوامل مهم در تحقق شعار حماسه سياسي دانست و گفت: تمام مقدمات امنيتي برگزاري انتخابات با هماهنگي تمام دستگاهها انجام شده است.

معاون استاندار تهران :

پرداخت وام ازدواج بزودي در تهران آغاز مي‌شود

معاون برنامه‌ريزي استاندار تهران گفت: پرداخت وام‌هاي ازدواج در استان تهران به زودي از سر گرفته مي‌شود و طبق سقف و رقم سال گذشته، وام‌هاي ازدواج قابل پرداخت است که منابع آن در بانک‌ها لحاظ شده است.نعمت‌الله ترکي ضمن بازديد از بخش‌هاي مختلف ايسنا، درباره تعويق پرداخت وام‌هاي ازدواج که اواخر سال گذشته اعلام شد، افزود: امسال کارگروه بخش تسهيلات استان خبرهاي خوبي را وعده داده است.

وي افزود: بانک‌هاي عامل ملزم شده‌اند تا از منابع تسهيلات داخلي خود درصدي را براي وام‌هاي ازدواج تخصيص دهند تا متقاضيان بتوانند وام خود را دريافت کنند.معاون برنامه‌ريزي استاندار تهران علت توقف ثبت‌نام و پرداخت وام‌هاي ازدواج را تغييرات در نرخ ارز و همچنين ثبت‌نام‌ متقاضيان از سال گذشته عنوان کرد و گفت: در مقطعي مشکلاتي پيش آمد، اما بانک‌ها به دنبال منابعي بودند تا بتوانند پرداخت وام‌ها را در دستور کار قرار دهند. ترکي تاکيد کرد: بر اساس آخرين تصميمات، مقرر شده بانک‌ها طبق سقف و رقم سال گذشته، پرداخت وام‌هاي ازدواج را از سر بگيرند.

رئيس سازمان نهضت سوادآموزي خبر داد:

افزايش دستمزد آموزش‌دهندگان سوادآموزي در طرح «فرد به فرد» از مهر 92

رئيس سازمان نهضت سوادآموزي از افزايش دستمزد آموزش‌دهندگان طرح «فرد به فرد» از مهر 92 خبر داد.علي باقرزاده، معاون وزير آموزش و پرورش در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: آموزش‌هاي «فرد به فرد» در حال حاضر در نهضت سوادآموزي اجرا مي‌شود که بر اساس آن يک باسواد به فرد بيسوادي آموزش مي‌دهد. وي با بيان اينکه در سال 91 بالغ بر 53 درصد عملکرد نهضت سوادآموزي از طريق طرح آموزش‌هاي فرد به فرد بوده است، افزود: 330 هزار نفر در سال 91 تحت پوشش آموزش‌هاي فرد به فرد قرار گرفتند و باسواد شدند.


 اخبار كوتاه 

 کميته زيست محيطي شهرداري منطقه 13 تشکيل مي شود

جلسه کميته زيست محيطي شهرداري منطقه با حضور دکتر ابتکار و مسئولين ارشد شهرداري منطقه 13 صبح امروز مورخ 29/1/92 راس ساعت 30/10 در محل سوله بحران تشکيل مي شود.

به گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه 13 ، مهندس ابراهيم مداحي ، شهردار منطقه 13 با اشاره به رويکرد شهرداري در تحقق شعار سال 92 که به نام سال حماسه سياسي – اقتصادي مزين شده است تصريح کرد : در حالي که نخستين روز هاي سال جديد را پشت سر مي گذاريم ، افتخاري نصيب ما گشته که ميزبان مهمانان ارجمندي همچون سرکار خانم دکتر معصومه ابتکار ، عضو محترم شوراي اسلامي شهر تهران ، مسئولين ترافيکي و امنيت اجتماعي ، مديران ارشد شهرداري تهران و مدير کل هاي استان تهران ، مديران بخش هاي دولتي ، ادارات ، سازمان ها و نهاد هاي مردمي ، دبيران و مديران شوراياري محلات منطقه 13 باشيم و به بهانه اي تحت عنوان کميته زيست محيطي گرد هم مي آئيم و در جمعي صميمي و دوستانه با بهره گيري از دانش و علم حضار ، ره آوردي را با خود به عرصه هاي منابع طبيعي منطقه 13 به ارمغان ببريم که نتيجه آن انشاء ا… تحقق بخش اهداف و آرمان سازمان باشد .

دکتر طلايي در جلسه کميسيون فرهنگي اجتماعي شوراي اسلامي شهر تهران در منطقه 15 اعلام کرد :‌

سطح اقدامات اجتماعي و فرهنگي شهرداري منطقه 15 از مناطق شمالي بالاتر است

دکتر طلايي رييس کميسيون فرهنگي و اجتماعي و عضو شوراي اسلامي شهر تهران در جلسه اي که در منطقه 15 به منظور بررسي عملکرد حوزه اجتماعي و فرهنگي اين منطقه برگزار شد اعلام کرد : اقدامات بسيار خوبي در اين حوزه در منطقه صورت گرفته که امروز مي توانيم ادعا کنيم سطح اقدامات اجتماعي و فرهنگي در منطقه 15 از مناطق شمالي بالاتر است .

به گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه 15، وي با اشاره به اينکه منطقه 15 به برکت داشتن مردمان خدايي و ولايي از سرمايه هاي اجتماعي خوبي برخوردار است گفت : کاري با ارزش است که در جهت ارتقاء اخلاقيات و معنويات انسانها گام بردارد و اولين وظيفه هر مديري اين است که رويکرد مبتني بر فرهنگ شريعت و مسجد محوري داشته باشد .دکتر طلايي در ادامه ضمن تقدير از اقدامات صورت گرفته که حاصل تلاش شهردار و مجموعه همکاران منطقه است گفت: منطقه از لحاظ اجتماعي و فرهنگي داراي وضعيت خوبي است بنابراين سعي ما براين که به بررسي مشکل بافت فرسوده که مشکل عمده منطقه است بپردازيم .

بهره برداري از زيرگذر چهار راه ولي عصر (عج)

معاون فني و عمران شهرداري منطقه 6 از مراحل پاياني ساخت تونل زيرگذر عابر پياده چهارراه ولي عصر (عج) خبر داد.

رامين حسيني نژاد معاون فني و عمران شهرداري منطقه 6 در اين باره گفت: عمليات ساخت سازه نهايي تونل هاي شرقي، جنوبي و غربي زيرگذر عابر پياده به پايان رسيده است و ساخت تونل شمالي نيز هفته آينده به پايان مي رسد.

معاون فني و عمران منطقه با بيان اين که با ساخت اين تونل يکي از مهم ترين مشکلات عبور و مرور منطقه برطرف شده و عابران با امنيت از تقاطع ولي عصر (عج) – انقلاب عبور خواهند کرد، افزود: حفاري پله هاي دسترسي به زيرگذر نيز رو به پايان است و ارديبهشت 92 پله هاي دسترسي موقت به زيرگذر نيز آماده نصب مي شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
اجتماعي
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته