جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/02/22 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4425

يحيي گل‌محمدي:
هواداران دوست داشتند در پرسپوليس بمانم!


تبريزي‌ها منتظر پاسخ ابراهيم‌زاده


لغو بازي با عراق درصورت نيامدن به تهران


آغاز فصل نقل و انتقالات فوتبال


سوت پايان


دقيقه نود


 يحيي گل‌محمدي:
 هواداران دوست داشتند در پرسپوليس بمانم! 

يحيي گل‌محمدي سرمربي مستعفي پرسپوليس درخصوص شرايط اين تيم گفت: پرسپوليس به گواه آمار جزو تيم‌هايي است که در نيم فصل دوم بيشترين صعود و بيشترين افزايش امتيازات را نسبت به نيم فصل اول داشته است. قسمت و تقدير ما هم اين بود که پس از فينال جام حذفي انتقادات تند و فشارهاي بسيار زيادي را تحمل کنيم. عيبي ندارد و من از کسي ناراحت نيستم. فقط ناراحت هواداران پرسپوليس هستم که لطف و محبتشان را هرگز از ما دريغ نکردند. خودم را شرمنده هواداران پرسپوليس مي‌دانم و بار ديگر از آنها عذرخواهي مي‌کنم و به خاطر درخواست مديرعامل محترم باشگاه و حفظ حرمت پرسپوليس و هوادارانش به رغم استعفايي که داده بودم، برحسب وظيفه به تبريز رفتم و در شرايطي که تيم انگيزه و رمقي براي مبارزه نداشت و بازيکنان بسياري به علل مختلف غايب بودند تيم را هدايت کردم.

وي تصريح کرد: چند روزي بود پس از باخت از خانه بيرون نمي‌رفتم اما سفر به تبريز براي بنده يک ثمره بزرگ داشت و آن حس کردن دوباره لطفي بود که هواداران نسبت به ما داشتند. هرگز تصور نمي‌کردم در اين روزهايي که پرسپوليس جام را از دست داده، هواداران پرسپوليس در فرودگاه و يا جاهاي ديگر اينگونه با ما رفتار کنند. شايد تصورم اين بود که برخي هواداران پرسپوليس وقتي مرا مي‌بينند حرفي بزنند و يا به ما کنايه بزنند،اما خدا را شاهد مي‌گيرم که همه آنها در مواجهه با ما نهايت احترام را گذاشتند و حتي خيلي‌ها طوري حرف مي‌زدند که دوست داشتند ما به کارمان درپرسپوليس ادامه بدهيم. من از هواداران صميمانه تشکر مي‌کنم و ازآنهايي که به واسطه باخت در فينال جام حذفي و يا هر موضوع ديگري از بنده ناراحت بوده و هستند عذرخواهي مي‌کنم و ازآنها حلاليت مي‌طلبم.

من تمام توانم را گذاشتم و آرزويم سربلندي پرسپوليس بود اما اين اتفاق نيفتاد و من خودم را شرمنده اين هواداران عزيز و با معرفت مي‌دانم. اميدوارم که پرسپوليس فصل آينده بتواند اين هواداران را سربلند و سرافراز کند و آرزو مي‌کنم همه پيشکسوتان و بزرگان پرسپوليس هر گزينه‌اي که باشگاه و کميته فني انتخاب مي‌کند را با تمام وجود حمايت کنند تا اين تيم به روزهاي اوج خود بازگردد. پرسپوليس بزرگ است و هميشه بزرگ مي‌ماند و اين فراز و نشيب‌ها هرگز از بزرگي پرسپوليس کم نمي‌کند.


 تبريزي‌ها منتظر پاسخ ابراهيم‌زاده 

مسئولان باشگاه تراکتورسازي پيش ازآغاز دوازدهمين دوره رقابتهاي ليگ برتر تا آستانه امضاي قرارداد با منصورابراهيم‌زاده پيش رفتند اما اين مربي اصفهاني به دليل مسائل شخصي و مشکلات خانوادگي که داشت، در نهايت تيم نفت تهران را براي مربيگري انتخاب کرد.پس از آنکه توني اوليويرا در مسابقات اين فصل ليگ برتر نتوانست تيم تراکتورسازي را به جام برساند و اين تيم با کسب نتايجي ضعيف از مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا حذف شد، مسئولان تراکتورسازي وي را برکنار و هدايت اين تيم را در دوهفته پاياني ليگ به حسن آذري، سرپرست اين تيم سپردند.

البته به فاصله کمي از اين تغيير در کادر فني، محمدحسين جعفري نيز از مديرعامل باشگاه تراکتورسازي استعفا داد تا حميد زيني‌زاده، سرپرست اين باشگاه تبريزي لقب بگيرد.در حال حاضر مسئولان تراکتورسازي که تجربه خوبي از همکاري با اوليويرا بدست نياورده‌اند، به دنبال آن هستند که در اولويت نخست از يک مربي ايراني به عنوان نفر نخست نيمکت خود استفاده کنند و اگر در اين خصوص با گزينه مناسبي به توافق نهايي نرسند، از مربي خارجي استفاده کنند که کارنامه و شناخت خوبي در فوتبال ايران داشته باشد. به همين منظور آنها در حال حاضر يک گزينه ايراني و يک گزينه خارجي را به طور جدي مد نظر دارند.حميد زيني‌زاده، در اين خصوص گفت: ما با منصور ابراهيم‌زاده براي هدايت تيم فوتبال تراکتورسازي در فصل آينده مذاکراتي داشته‌ايم و قرار است وي پاسخ نهايي خود را به ما بدهد، ضمن اينکه زلاتکو کرانچار نيز گزينه ديگر مد نظر ما است.سرپرست جديد باشگاه تراکتورسازي تبريز در همين خصوص افزود: در صورتي‌که حضوراين دو مربي بر روي نيمکت تراکتورسازي به طور قطعي منتفي شود،ما از گزينه‌هاي بومي براي هدايت تيم تراکتورسازي استفاده خواهيم کرد.


 لغو بازي با عراق درصورت نيامدن به تهران 

مهدي محمدنبي دبير کل فدراسيون در خصوص آخرين وضعيت ديدار تدارکاتي تيم‌هاي ملي فوتبال ايران و عراق گفت: پس از آنکه مسئولان فدراسيون فوتبال امارات با درخواست ما براي انجام بازي تدارکاتي تيم‌هاي ملي فوتبال ايران و عراق در اين کشور مخالفت کردند، ما طي درخواستي رسمي از مسئولان فدراسيون فوتبال عراق خواسته‌ايم اين ديدار تدارکاتي در تهران برگزار شود. اين موضوع در حالي مطرح شد که عراقي‌ها خواستار برگزاري بازي در بغداد هستند.

وي درهمين خصوص افزود:قرار است مسئولان فدراسيون فوتبال عراق اين درخواست ما را بررسي کرده و جواب نهايي را به ما بدهند. در صورتيکه عراقي‌ها درخواست ما را براي انجام بازي دوستانه در تهران نپذيرند، بازي تدارکاتي با آنها را
لغو مي‌کنيم.

دبيرکل فدراسيون فوتبال در خصوص دليل اين تصميم فدراسيون فوتبال اظهار داشت: با توجه به اينکه ما در روز22 مي بازي تدارکاتي را با تيم ملي عمان برگزار کرده و پس از آن به ايران بر مي‌گرديم، اگر بخواهيم براي انجام بازي تدارکاتي با عراق 27 مي به بغداد رفته و به تهران برگرديم و پس از آن براي تشکيل اردو به امارات برويم، بازيکنان تيم ملي در اين رفت و آمدها خسته خواهند شد.

وي همچنين خاطرنشان کرد: درصورتيکه ما با تيم ملي عراق در تاريخ 27 مي بازي کنيم، آنگاه اردوي تيم ملي را درتاريخ 28 مي در امارات برگزار مي‌کنيم و گرنه 26 مي به امارات خواهيم رفت.

وي در پاسخ به اين پرسش که موضع فدراسيون فوتبال درقبال خداحافظي علي کريمي از فوتبال چه است، گفت: ما با کريمي صحبت خواهيم کرد و از او مي‌خواهيم به خاطر تيم ملي از تصميم خود براي خداحافظي از فوتبال منصرف شده و به اردوي تيم ملي ملحق شود.


 آغاز فصل نقل و انتقالات فوتبال 

مهدي تاج، سرپرست سازمان ليگ درنامه اي به علي کفاشيان رئيس فدراسيون فوتبال، برنامه زمان‌بندي آغاز و پايان رقابتهاي ليگ برتر و جام حذفي 92-93 رااعلام کرد.

در اين نامه آمده است: با توجه به تقويم مسابقات بين المللي درفصل ورزشي 92-93 که عبارتند ازمسابقات مقدماتي جام جهاني 2014، بازيهاي مقدماتي جام ملتهاي2015، رقابت‌هاي ليگ قهرمانان آسيا و حضور نمايندگان ايران در اين رقابت‌ها و روزهاي خاص فيفا، با در نظرگرفتن اردوهاي تيم ملي جهت آمادگي تيم ملي ايران و مناسبتهاي ملي و مذهبي، به منظور استفاده بهينه اززمانهاي دراختيار و با هدف کاستن از فشردگي مسابقات و رفع بخشي از معضلات و مشکلات پيش‌رو، در برنامه ريزي و اجراي آن، پيشنهاد مي شود درصورت موافقت وامکان انجام هماهنگي با فيفا وکنفدراسيون فوتبال آسيا،زمان نقل و انتقالات پيش فصل از21 ارديبهشت 92 تا 15 تير92 منظور شود. همچنين شروع مسابقات ليگ برتراز21 تيرماه 92، تعطيلات نيم فصل از 16 دي 92 تا 12 بهمن 92 و زمان پايان مسابقات ليگ برتر و جام حذفي پايان ارديبهشت 93 در تقويم منظور شود.بديهي است در صورت صعود تيم ملي کشورمان به جام جهاني 2014 برزيل، ترتيبي اتخاذ مي شود تا مسابقات حداقل يک ماه پيش ازآغاز جام جهاني خاتمه پيدا کند.


 سوت پايان 

حضور ملي پوشان پينگ پنگ در مسابقات برترين‌هاي بسيج

سازمان ورزش بسيج با مشارکت فدراسيون پينگ پنگ مسابقات برترين‌هاي پينگ پنگ کشور را برگزار مي نمايد.به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان ورزش بسيج، اين مسابقات روز دوشنبه 22ارديبهشت در سالن شهيد عضدي تهران و تحت عنوان "برترين ها" برگزار خواهد شد.اين رقابت که اولين دوره آن محسوب مي‌شود مشتركا با همکاري سازمان ورزش بسيج کشور و فدراسيون پينگ پنگ برگزار مي گردد .در جريان اين رقابت ها كه باحضور قهرمانان بسيجي‌، ملي پوشان و قهرمانان نيروهاي مسلح برگزار مي گردد به نفرات نخست جوائز نفيسي اهداء مي شود .لازم به ذكر است كه سازمان ورزش بسيج در سال 92 در رشته هاي ورزشي زيادي فعاليت هاي گسترده اي را آغاز كرده که در نظر دارد با همكاري 10 فدراسيون مسابقات برترين ها را برگزار نمايد.

سفر کاروان استقلال به امارات

کاروان تيم فوتبال استقلال براي ديدار با تيم الشباب امارات ساعت 18:15 روز دوشنبه تهران را به مقصد دوبي ترک خواهد کرد. استقلالي‌ها در اين سفر با کارواني 45 نفره راهي امارات مي‌شوند.تنها نماينده ايران در ليگ قهرمانان آسيا روزسه‌شنبه يک جلسه تمرين را در ورزشگاه اختصاصي الشباب برگزار مي‌کند. استقلال براي اين ديدار بازيکن محروم و مصدوم ندارد و با تمام نفرات خودبه مصاف حريف خواهد رفت.ديدار رفت تيم‌‎هاي الشباب و استقلال در مرحله يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان فوتبال آسيا ساعت 20 روز چهارشنبه 25 ارديبهشت ماه در ورزشگاه اختصاصي الشباب دوبي برگزار مي‌شود.

شمارش معکوس براي بازگشت رحمتي و عقيلي به تيم ملي

به نظرمي‌رسد بايد براي بازگشت دو بازيکن پيشين تيم ملي که به دلايلي براي مدتي از تيم ملي دور شدند شمارش معکوس را آغاز کرد.اين طورکه ازشواهدوقرائن پيداست مقدمات بازگشت مهدي رحمتي دروازه بان پيشين تيم ملي که به يکباره اعلام کرد به دلايلي موقتا مي خواهد از تيم ملي خداحافظي کند و هادي عقيلي که به دلايلي اردوي تيم ملي را ترک کرده بود، فراهم شده است.چند روزي است که شنيده مي شود فدراسيون فوتبال پاسپورت اين دو بازيکن را براي سفرهاي آينده تيم ملي گرفته است.در اين خصوص مهدي محمد نبي دبير فدراسيون فوتبال اظهار داشت: من باعقيلي و رحمتي صحبت‌هايي داشتم و قرار است جلسه اي هم با اين دو داشته باشم که به اميد خدا نتيجه اين جلسه مثبت خواهد بود.وي در پاسخ به اين سوال که آيا در خصوص اين دو نفر با کي‌روش هم صحبت شده، عنوان کرد: هفته گذشته جلسه اي با کي‌روش داشتم که نتيجه اين جلسه هم مثبت بود.

براي حضور در جام جهاني

سفر تيم ملي تيراندازي با کمان به چين

تيم ملي تيراندازي با کمان براي حضور در جام جهاني امروز عازم چين مي‌شود.تيم ملي تيراندازي با کمان با 12ورزشکار زن و مرد و در دو رشته ريکرو و کامپوند عازم چين محل برگزاري مسابقات جهاني خواهد شد.نفرات اعزامي کشورمان به اين مسابقات به شرح زير است:

ريکرو مردان: بهزاد پاکزاد، ساسان رضوي و غلامرضا رحيمي

ريکرو زنان: ساره اسدي، مريم محمودي سرشت و مليکا عبدالکريمي يا آمنه مرزوقي

کامپوند مردان: امير کاظم پور، مجيد قيدي و اسماعيل عبادي

کامپوند زنان: مهتاب پارسا مهر، مينو عابدي و پريسا براتچي

مربيان: نجمه آبتين و منصور کردي

سرمربي: زبيدالله سليم‌اف

همچنين از بين مليکا عبدالکريمي و آمنه مرزوقي ورزشکاران رشته ريکرو يک نفر به اين مسابقات اعزام خواهد شد.

فيرات سرمربي سايپا شد

سرمربي آلماني هدايت نارنجي‌پوشان را در فصل آينده برعهده گرفت.انگين فيرات که پيش از اين نيز به عنوان دستيار ورنرلورانت درسايپا حضور داشت، با حضور در محل اين باشگاه قرارداد داخلي خود را براي سرمربيگري اين تيم درفصل آينده امضا کرد.‌فيرات که مربيگري خود را با تيم دسته اولي سامسون‌اسپور ترکيه آغاز کرد،‌ سابقه مربيگري در تيم هاي آنتاليا اسپور، اينتراخت فرانکفورت، فنر باغچه، ال آر آهلن، اينچئون يونايتد (کره جنوبي)، سيواس‌اسپور، سايپا، کايزري اسپور، تيم ملي ايران و سپاهان اصفهان را نيز در کارنامه دارد.


 دقيقه نود 

 تسويه حساب بازيکنان مازاد پرسپوليس

با تصميم مسئولان باشگاه پرسپوليس ازامروز بازيکناني که مازاد هستند يا قرارداد ندارند براي تسويه و يا تمديد قرارداد به باشگاه مي‌روند.پس از پايان ليگ برتر مسئولان باشگاه پرسپوليس به دنبال مهره هاي جديد براي حضوردرجمع قرمزها هستند. برخي بازيکنان پرسپوليس هم هستند که قراردادشان با اين باشگاه به پايان رسيده و شايد عده اي از اين نفرات براي تمديد قرارداد مد نظر باشگاه نباشند و يا خودشان تمايلي براي ماندن نداشته باشند. به همين دليل از امروز اين بازيکنان قرارداد تمام شده به باشگاه فراخوانده مي شوند تا در خصوص آينده‌شان با مسئولان باشگاه صحبت کنند.آنهايي که مدنظر باشگاه هستند براي عقد قرارداد نهايي بايد منتظر مشخص شدن سرمربي تيم باشند.

براي هدايت پرسپوليس

رويانيان با مايلي‌کهن ديدار کرد

مسئولان باشگاه پرسپوليس با مذاکره با گزينه‌هاي مختلف به دنبال انتخاب سرمربي تيم خود هستند. در همين راستا محمد رويانيان در دفتر خود با محمد مايلي‌کهن ديدار کرد.گفته مي‌شود اين ديدار در خصوص حضور مايلي‌کهن در پرسپوليس بوده و احتمال نزديکي وي به نيمکت سرخ ها زياد شده است.مايلي‌کهن و گل‌محمدي دو مربي مد نظر محمد رويانيان براي فصل بعدي هستند.

دعوت فدراسيون جهاني فوتبال ساحلي از ايران

فدراسيون جهاني فوتبال ساحلي طي نامه اي ازتيم ملي فوتبال ساحلي ايران دعوت کرده تا در مسابقات جام ملتهاي آسيا که درهايانگ چين برگزارمي شود، شرکت کند.اين مسابقات براي اولين بار و با حضور تيم هاي قدرتمند آسيا برگزار مي شود. تيم ملي فوتبال ساحلي کشورمان نيز اعلام آمادگي خود را جهت حضور در اين مسابقات به فدراسيون جهاني ارسال کرد.مسابقات فوق از تاريخ 22 خرداد ماه در هايانگ چين برگزار مي شود.

تدارک اماراتي ها براي جذب تماشاگر مقابل استقلال

مسوولان باشگاه الشباب امارات براي حمايت ازاين تيم مقابل استقلال ايران در مرحله دوم ليگ قهرمانان آسيا و جذب تماشاگرتشکيل جلسه دادند. روزنامه الاتحاد امارات روز شنبه نوشت:در اين جلسه که در باشگاه الشباب برگزار شد هماهنگي هاي لازم بين باشگاه و ليدرهاي تماشاگران براي تشويق مردم جهت حضور درورزشگاه انجام شد.

روزنامه الاتحاد اضافه کرد:الشباب تلاش مي کند با کسب نتيجه خوب با گذر از سد استقلال ايران در اولين حضورش در ليگ قهرمانان آسيا به مرحله سوم اين مسابقات راه يابد.اين روزنامه نوشت:پيروزي الشباب مقابل استقلال ايران ، پيروزي همه تيم هاي اماراتي مي باشد و براي کسب اين موفقيت نياز به حضور تماشاگران در ورزشگاه مکتوم بن راشد در روز چهارشنبه مي باشيم.

امير قلعه‌نوعي:

بعد از بازي با الشباب درباره استقلال حرف مي‌زنم

امير قلعه‌نوعي سرمربي تيم قهرمان ليگ برتر مي‌گويد تا بعد از بازي با الشباب تصميمي براي گفت‌وگو با رسانه‌ها ندارد.وي که پس از بازي آخر استقلال در ليگ برتر در جشن قهرماني استقلال شرکت نکرد، در گفت‌وگويي کوتاه اظهار کرد: قصد ندارم تا بعد از بازي با الشباب با رسانه‌ها صحبت کنم و بعد از اين بازي به سوالات خبرنگاران جواب مي‌دهم.غيبت امير قلعه‌نوعي در جشن قهرماني استقلال و خودداري از گفت‌وگو با رسانه‌ها پس ازبازي برابر داماش باعث طرح مسائل مختلفي شد. از جمله اينکه قلعه‌نوعي به دليل ناراحتي‌اش از رفتارهواداران درچند بازي خانگي اين تيم ترجيح داده به جاي حضور در جشن قهرماني دررختکن حاضر شود.

دعوت از پرسپوليس براي حضور در ليگ وزنه‌‎برداري

نخستين جلسه ليگ وزنه‌برداري باشگاه‌هاي کشورروزيکشنبه پنجم خرداد در محل فدراسيون تشکيل مي‌شود که دستوراين نشست بررسي آيين نامه ليگ در سال 1392 و مشخص کردن زمان شروع مسابقات است.براين اساس فدراسيون وزنه برداري طي نامه‌اي از تيم‌هاي پرسپوليس، پيکان، شرکت ملي حفاري ايران، مناطق نفت خيز جنوب، دانشگاه آزاد، دانشگاه پيام نور، پدافند هوايي، MRI شيراز، هيات وزنه برداري بوشهر، نيروي زميني ارتش، عقاب درخواست کرده است تا نماينده تام‌الاختيار خود را براي شرکت دراين نشست به سازمان ليگ معرفي کنند. ديگر تيم‌هاي علاقمند به شرکت در ليگ وزنه‌برداري هم مي‌توانند با معرفي نماينده خود به فدراسيون در نشست هماهنگي ليگ وزنه‌برداري حضور داشته باشند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته