جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/02/30 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 4432

مديرعامل شرکت پايانه‌هاي نفتي ايران:
راه‌اندازي پايانه شناور صادرات نفت در خليج فارس

به ميزباني شرکت پايانه‌هاي نفتي ايران؛
پانزدهمين نشست کميته بررسي کميت و کيفيت نفت خام در جزيره خارگ برگزار شد


ايران زمين


در استان


 مديرعامل شرکت پايانه‌هاي نفتي ايران:
 راه‌اندازي پايانه شناور صادرات نفت در خليج فارس 

 بوشهر – خبرنگار آفرينش

مديرعامل شرکت پايانه‌هاي نفتي ايران گفت: افزايش قدرت مانور در صادرات نفت خام و کاهش هزينه‌هاي انتقال و ذخيره سازي با راه‌اندازي پايانه‌هاي شناور صادراتي در برنامه وزارت نفت ايران است.

سيد پيروز موسوي با بيان اين مطلب اظهار داشت: با توجه به اينکه بخش زيادي از پروژه‌هاي ميادين مشترک ايران در خليج فارس واقع شده، بهره مندي از وجود پايانه‌هاي متعدد سيار در برنامه وزارت نفت قرار گرفته تا سرعت در کار ذخيره سازي و صادرات نفت ايران افزايش يابد.

وي افزود: افزايش قدرت مانور در صادرات نفت خام يکي از محورهاي پدافند غيرعامل در صنعت نفت است که در اين راستا بهره برداري از پايانه‌هاي صادراتي شناور بسيار مثمرثمر خواهد بود.

موسوي با بيان اينکه هم اکنون صادرات نفت ايران بدون مشکل از جزيره خارگ در حال انجام است، تصريح کرد: با راه‌اندازي پايانه‌هاي شناور، ذخيره سازي نفت خام توليدي در محل ميدان و انجام عمليات صادراتي بدون انتقال نفت به خشکي انجام مي‌گيرد که اين امر، سرعت و قدرت مانور صادرات نفت ايران را چند برابر مي‌کند. اولين پايانه شناور صادرات نفت ايران در خليج فارس با نام سورنا هم اکنون در حال ذخيره سازي و صادرات نفت توليدي ميادين نوروز و سروش است.


 به ميزباني شرکت پايانه‌هاي نفتي ايران؛
 پانزدهمين نشست کميته بررسي کميت و کيفيت نفت خام در جزيره خارگ برگزار شد 

 بوشهر – خبرنگار آفرينش

پانزدهمين نشست کميته کنترل و بررسي کميت و کيفيت نفت خام، گاز و ساير محصولات توليدي شرکت ملي نفت ايران به ميزباني شرکت پايانه‌هاي نفتي ايران در جزيره خارگ برگزار شد. پيگيري پروژه‌هاي مرتبط با سيستم هاي اندازه‌گيري و همچنين افزايش کيفيت مواد نفتي و تصميم‌گيري در خصوص تعريف و تصويب پروژه‌هاي جديد با هدف بهينه‌سازي و ارتقاي سيستمهاي اندازه‌گيري درراستاي مطابقت با استانداردها و فن‌آوريهاي روز دنيا و همچنين برآورده کردن نيازهاي مشتريان و ذينفعان از جمله مباحث قابل طرح در اين نشست بود.

يکسان‌‌سازي استانداردهاي بين‌المللي مورد قبول وزارت نفت درخصوص اندازه‌گيري کيفيت محصولات توليدي در سطح شرکت ملي نفت ايران، به روز رساني بانک اطلاعات محصولات هيدروکربوري شرکت ملي نفت ايران، تشکيل کميته‌هاي کارشناسي ويژه براي پيگيري مسايل طرح شده، استفاده از توان پژوهشگاه صنعت نفت در حل مشکلات فرا روي اين صنعت، همکاري و مساعدت شرکت‌ها و به اشتراک گذاشتن تجربيات متقابل، از جمله دستاوردهاي برگزاري نشست‌هاي اين کميته است.

اعضاي کميته ياد شده را شرکت‌هاي ملي مناطق نفت‌خيز جنوب، پايانه‌هاي نفتي ايران، نفت فلات قاره، نفت مناطق مرکزي ايران، نفت و گاز پارس، نفت و گاز اروندان، مهندسي و توسعه نفت، مديريت‌هاي امور بين‌الملل، برنامه‌ريزي تلفيقي،HSE، پژوهش و فناوري، اداره کل نظارت بر صادرات و مبادلات مواد نفتي و پژوهشگاه صنعت نفت تشکيل مي‌دهند.


 ايران زمين 

 آغاز عمليات اجرايي پروژه انتقال آب دريا از استان هرمزگان به کرمان

کرمان – خبرنگارآفرينش

استاندار کرمان، از آغاز عمليات اجرايي پروژه‌ عظيم انتقال آب دريا از استان هرمزگان به کرمان با حضور رييس جمهور خبر داد. اسماعيل نجار که به منظور آغاز عمليات اجرايي پروژه عظيم انتقال آب دريا از استان هرمزگان به کرمان با حضور رييس جمهور، به استان هرمزگان سفر کرده است؛ در يک گفت وگوي تلفني گفت: اجراي اين پروژه‌ عظيم، تحول بزرگي در بخش تامين آب واحدهاي بزرگ صنعتي استان ايجاد مي‌کند. وي افزود: اين پروژه با تشکيل کنسرسيومي متشکل از صنعت مس، مجتمع سنگ آهن گل گهرسيرجان، مجتمع سنگ آهن چادرملو و شرکت سرمايه‌گذاري صالحين اجرا مي‌شود. نجار ادامه داد: درفاز اول، احداث آب شيرين کن و خط اول انتقال آب بيش از 900 ميليار تومان اعتبار ريالي و 200 ميليون يورو اعتبار ارزي در نظر گرفته شده که طي يک برنامه‌ زمان‌بندي چهارساله اجرا خواهد شد.

بازديد استاندار اردبيل از مراکز مخابرات اردبيل

اردبيل - زهرا مهرنوش

استاندار اردبيل به همراه تني چند از مسئولين استانداري در ساختمان مرکزي شرکت مخابرات اردبيل حضور يافته و 27 ارديبهشت روز جهاني مخابرات و جامعه اطلاعاتي را از نزديک به کارکنان خدوم شرکت مخابرات تبريک گفتند.

اين ديدار که با حضور اعضاء هيئت مديره، معاونين، مديران و روساي ادارت در اتاق جلسه ساختمان ستادي انجام گرفت، ابتدا محمد حسيني ضمن خوش‌آمدگوئي به ميهمانان، به ويژه استاندار و هيئت همراه با اشاره به عملکرد شرکت مخابرات خلاصه‌اي از خدمات انجام گرفته در زمينه تلفن ثابت، همراه و ديتا را بيان نموده و از راه‌اندازي سريع آنتنهاي BTS جاده سرچم قبل از موعد مقرر خبر دادند. سپس استاندار اردبيل ضمن بيان اهميت ارتباطات از کارکنان ساعي و تلاشگر مجموعه تقدير و تشکر نمود. بعد از اتمام جلسه استاندار به همراه مديران شرکت از مرکز تلفن سيار 118 مرکز تلفن حافظ بازديد به عمل آوردند.

راه‌اندازي مركز كنترل ترافيك شهري همدان

همدان - محبوبه يادگاري

شهردار همدان با بيان اينكه براي مركز كنترل ترافيك همدان 15 ميليارد ريال اعتبار براي فاز نخست طرح هزينه شده است، يادآور شد: اين مركز در ساختمان قبلي سازمان اتوبوسراني شهرداري با وسعت 450 مترمربع طراحي و تجهيز شد.سيد مسعود عسگريان افزود: اين مركز در حال حاضر مجهز به 16 دوربين در سطح شهر است كه بايد تا تعداد 32 دوربين ارتقا يابد.

سيد مسعود عسگريان هدف از راه‌اندازي مركز كنترل ترافيك شهري را بهبود مديريت حوادث، بهبود عمليات بهنگام كنترل ترافيك، پشتيباني سيستم نظارت بر اجراي قوانين، بهبود مديريت شهرري در شرايط اضطراري، تهيه آمار و بانك اطلاعاتي ترافيكي به روز و مديريت فوريت‌هاي ويژه برشمرد.وي اظهار داشت: تسهيل به كارگيري راهكارهاي ترافيكي، كنترل چراغ‌هاي راهنمايي، مديريت بر انواع سيستم‌هاي پرداخت كرايه و عوارض الكترونيكي، سيستم اطلاع‌رساني وضعيت آب و هوا و پشتيباني خدمات اطلاع‌رساني به شهروندان، رانندگان و مسافران از ديگر اهداف طرح است.

عسگريان راه‌اندازي اين مرکز را يكي از دستاوردهاي مهم شهري دانست و گفت: وضعيت حمل و نقل و خدمات‌رساني شهري از اساسي‌ترين پيش نيازهاي توسعه و افزايش رفاه اجتماعي هر جامعه‌اي است.وي با بيان اينكه از سال 88 براي تأمين ساختمان مركز كنترل ترافيك همدان پيگيري‌هايي صورت گرفت، افزود: مسئولان وقت از جمله فرماندار و معاونت حمل و نقل و ترافيك شهرداري همدان در اين زمينه زحمات فراواني را متقبل شدند كه اقدامات آنها قابل تقدير است.

عسگريان اضافه كرد: در سال گذشته پنج ميليارد ريال از اعتبار استاني براي مركز كنترل ترافيك همدان اختصاص يافت و علاوه بر اين مبلغ شهرداري نيز 10 ميليارد ريال براي اين امر در نظر گرفت.عسگريان يادآور شد: براي مركز كنترل ترافيك شهرداري همدان تمامي فضاهاي موردنياز مانند استوديو خبر، اتاق پليس و اتاق بي‌سيم ويژه خدمات شهري و فوريت‌هاي ويژه براساس بازديد و مطالعه در نظر گرفته شده است.

آزادي 95 زنداني از زندان قائم شهر

قائم شهر- خبرنگار آفرينش

َفرماندار قائم شهر از آزادي 95 زنداني در سال گذشته از زندان اين شهرستان خبرداد.علي پيرفلک در جلسه انجمن حمايت از زندانيان در قائم شهر با تاکيد بر کمک به زندانيان مالي اظهارداشت: نجات يک فرد، نجات يک جامعه است که بار مثبت رواني و معنوي بسياري دارد که بايد در اين بخش از خيران بعنوان يک ظرفيت مناسب در شهرستان استفاده شود.وي تاکيد کرد: در اين زمينه تنها نبايد به کمک انجمن حمايت از زندانيان اتکا کرد بلکه بايد از حمايت هاي مالي خيران، مردم و مسئولين هم بهره گرفت. وي از آزادي 95 زنداني از زندان قائم شهر خبرداد و افزود: 18 مددجو با جرائم غير عمد با پرداختي 200 ميليون و 740 هزار ريال از طريق انجمن ، 33 نفر بدون پرداخت وجه با جلب رضايت شاکي و 44 نفر با پرداختي 7 ميليارد و 743 ميليون و 350 هزار ريال توسط ستاد ديه مازندران آزاد شدند.رئيس اداره زندان قائم شهر نيز بيان کرد: زندانياني که دوره آموزش فني و حرفه‌اي را در زندان گذراندند، پس از آزادي با مراجعه به مرکز مراقبت بعد از خروج مي توانند براي دريافت وام اشتغال 150 ميليون ريالي اقدام کنند.

سيد سعيد رحمتي با اشاره به عملکرد انجمن حمايت از زندانيان قائم شهر در سال گذشته ، اظهارداشت: تحويل کارت هديه بمناسبت ماه رمضان و عيد نوروز به 180 خانواده مددجويان به مبلغ 150 ميليون ريال ، کمک انجمن به واحد فرهنگي زندان بملغ 11 ميليون و 200 هزار ريال ،مبلغ 130 ميليون ريال براي احداث نمازخانه زندان و 6 ميليون ريال کمک به اردوگاه مددجويان مواد مخدر مي‌باشد.

بخشدار مرکزي اسلامشهر:

تاييد صلاحيت 85 درصد از کانديداها در اسلامشهر

اسلامشهر – محمدرضا عباسي

اسداله تقي زاده، بخشدار مرکزي اسلامشهر ورئيس ستاد انتخابات اين بخش، در نشست کميته اطلاع‌رساني انتخابات بخش مرکزي اين شهرستان با خبرنگاران اظهارداشت: صلاحيت 85 درصد از ثبت‌نام‌کنندگان، در انتخابات شوراهاي بخش مرکزي اسلامشهر ، از سوي هيأت نظارت بر انتخابات اين بخش، مورد تاييد قرار گرفت.

تقي زاده افزود: در مرحله ثبت‌نام از کانديداهاي عضويت در شوراهاي اسلامي روستاهاي بخش مرکزي شهرستان اسلامشهر،تعداد 100 نفر ثبت نام کردند که تنها يک نفر از آنها انصراف خود را اعلام کرده است. رئيس ستادانتخابات بخش مرکزي اسلامشهر تصريح کرد:تاکنون صلاحيت قريب به 15 درصد از افراد ثبت‌نام کرده، مورد تاييد هيأت اجرايي و هيأت نظارت اين بخش قرار نگرفته و تاييد صلاحيت بقيه به ستاد انتخابات شهرستان ارسال گرديد. وي بيان داشت: از ميان افراد ثبت نام شده، تعداد 9 نفر خانم و 90 نفر آقا مي باشند و ميانگين سني کانديداها بين 25 تا 40 سال بوده و قريب به 30 درصد از اين افراد قبلا سابقه عضويت در شوراي اسلامي را نيز داشته اند.

مراسم تجليل از بازنشستگان سازمان بهشت زهرا (س) برگزار شد

شهرري - خبرنگار آفرينش

مهندس توکلي مدير عامل سازمان بهشت زهرا(س) و شهردار حرم امام خميني(ره) در مراسم تجليل از بازنشستگان اين سازمان و پيشکسوتان عرصه خدمت به شهدا و امام شهدا(ره) اظهار داشت: هنر مديريت در استفاده از تجربه،حضور و بالندگي بازنشستگان و پيشکسوتان است.به گزارش روابط عمومي اين سازمان مراسم تجليل از بازنشستگان سازمان بهشت زهرا(س) و شهردار حرم مطهر حضرت امام خميني(ره) برگزار و از بازنشستگان و خانواده‌هاي آنان با برگزاري برنامه هاي شاد و جذاب تجليل و تکريم شد.مهندس توکلي در اين مراسم به خدمات و ايثارگريهاي کارکنان بازنشسته سازمان بهشت زهرا(س) و شهردار حرم مطهر حضرت امام خميني(ره) اشاره کرد و گفت: شما کارکناني هستيد که در لحظات سخت و درد و رنج شهروندان با ايثار و فداکاري در کنار آنان بوديد و با آنان گريه کرديد و در غمشان شريک شديد و ارج نهادن به اين همه ايثار و قدرداني از خدمات شما هنر مديريت است و براي من و همکارانم چه افتخاري بالاتر از خدمت به شماست؟

وي افزود: اکنون که شما به درجه بازنشستگي نايل شده ايد به منزله جداييتان از مجموعه بهشت زهرا(س) نيست و بدانيد که اين من و امثال من هستيم که به شما و تجربه شما احتياج داريم. لازم به توضيح است اين مراسم در سه شب و درراستاي تکريم از بازنشستگان و خانواده‌هاي آنان با اجراي برنامه‌هاي متنوع و جذاب هنري برگزار شد.


 در استان 

 معرفي غرفه فولاد مبارکه اصفهان به عنوان غرفه برتر در هفتمين نمايشگاه تخصصي بورس، بانک و بيمه

اصفهان - راعي

هفتمين نمايشگاه تخصصي بورس، بانک وبيمه از تاريخ هفدهم لغايت بيستم ارديبهشت‌ماه سال جاري در محل دائمي نمايشگاه‌هاي تهران با حضور فعالان بازار پول و سرمايه از جمله شرکت‌هاي کارگزاري بورس، شرکت‌هاي بيمه، بانک‌ها، شرکت‌هاي تأمين سرمايه و برخي از شرکت‌هاي بزرگ بورسي برگزار گرديد و با توجه به ارائه گزارشهاي كاربردي و شفاف و طراحي و جانمايي مناسب مطالب به منظور استفاده و استقبال بي‌نظير بازديدكنندگان از سوي ستاد اجرايي نمايشگاه، غرفه فولاد مباركه اصفهان در بين 250 شركت حاضر در اين نمايشگاه بعنوان غرفه برتر شناخته شد و لوح تقدير به فولاد مباركه اصفهان اهدا گرديد.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان ، در مراسم افتتاحيه اين نمايشگاه که محيط مناسبي جهت تعامل فعالان بازار سرمايه و علاقمندان به سرمايه‌گذاري در حوزه پول و بازار سرمايه بود دکتر حسيني، وزير اقتصاد و دارايي ، ارزش بورس کشور را در حال حاضر 280 هزار ميليارد تومان عنوان کرد و گفت: با واگذاري شرکت‌هاي بزرگ طبق اصل 44 قانون اساسي رشد قابل توجهي در اين بخش داشته ايم.گفتني است: ستاد اجرايي هفتمين نمايشگاه بين المللي بورس، بانک و بيمه، معيارهاي خود را جهت انتخاب شرکت‌هاي برتر در گروه شرکت‌هاي کارگزاري، بانکها، بيمه‌ها، شرکتهاي بورس و فرابورسي ، شرکت هاي نرم افزاري، شرکتهاي تامين سرمايه و سرمايه‌گذاريها، دسته‌بندي و با 8 معيار نوآوري ، رعايت شئونات اسلامي، نظم، و دقت در ارسال مدارک، برگزاري کارگاه آموزشي در نمايشگاه، متراژ غرفه، و حمايت از برپايي نمايشگاه درنظر گرفته بود، شركتهاي برتر را معرفي نمود که دراين ميان فولاد مبارکه اصفهان به عنوان يکي از بزرگترين شرکت‌هاي بورسي که با حضور فعال خود توانسته‌ بود پاسخگوي سؤالات بسياري از سهامداران و فعالان بازار سرمايه باشد، به عنوان غرفه برتر در اين نمايشگاه معرفي گرديد. همچنين در پايان برگزاري اين نمايشگاه از ميان شرکت‌هاي پذيرفته شده در بورس و فرابورس، شرکت فولاد مبارکه اصفهان و سايپا به عنوان شرکت‌هاي برگزيده معرفي شدند.

مدير انرژي شرکت پالايش گاز شهيد هاشمي نژاد خبرداد؛

حرکت به سوي استقرار مديريت انرژي براساس استاندارد بين المللي

مشهد - اعظم اعظمي

مدير انرژي شرکت پالايش گاز شهيد هاشمي نژاد از انجام مميزي داخلي بر اساس استاندارد بين المللي ISO -50001:2011 در اين شرکت در اسفندماه 1391 خبرداد.به گزارش روابط عمومي شرکت پالايش گاز شهيد هاشمي نژاد، کوروش سطوتي با اعلام اين خبر افزود: شرکت پالايش گاز شهيد هاشمي‌نژاد به عنوان تنها پالايشگاه گاز در شمال شرق کشور براي حفظ موقعيت فعلي و تلاش براي توسعه و اعتلاي خود در آينده در راستاي حرکت استراتژيک خود بسوي چشم انداز سرآمدي نسبت به استقرار نظام مديريت انرژي بر اساس استانداردهاي بين المللي ISO -50001:2011 اقدام نموده است.وي اظهارداشت: پس از برگزاري جلسات و پيگيريهاي لازم، نتايج کسب شده و بازخور مشاهدات طبق برنامه‌ريزي صورت گرفته، با تلاش همکاران در سال جاري و پس از اجراي مميزي خارجي، به دريافت گواهينامه معتبر مزبور نائل خواهيم شد.سطوتي تصريح کرد: از دستاوردهاي مهم و اساسي استقرار اين مدل مديريتي، "مديريت کارآمد در حوزه انرژي" مي‌باشد.

مدير انرژي شرکت پالايش گاز شهيد هاشمي نژاد(خانگيران) تاکيد کرد: اين استاندارد بين المللي الزامات سيستم مديريت انرژي را به گونه اي مشخص مي‌کند تا براساس آن، سازمان بتواند خط‌مشي انرژي را تدوين و پياده‌سازي نمايد و همچنين با توجه به الزامات قانوني و اطلاعات مربوط به استفاده بارز انرژي، اهداف کلان، اهداف خرد و برنامه‌هاي عملياتي انرژي را برقرار کند.گفتني است در حال حاضر اين پالايشگاه شش استان حوزه شمال و شرق کشور شامل خراسان رضوي، شمالي، جنوبي، گلستان، مازندران و بخشي از استان سمنان را تحت پوشش گازرساني دارد.

در اهواز برگزار شد؛

نشست نماينده ولي فقيه در خوزستان با متخصصان ملي حفاري

اهواز – خبرنگار آفرينش

نشست آيت ا... موسوي جزايري نماينده ولي فقيه و امام جمعه اهواز با مديرعامل، اعضاي هيئت مديره و متخصصان ملي حفاري برگزار گرديد. در اين نشست نماينده ولي فقيه در استان خوزستان ضمن تشكر از متخصصان صنعت حفاري کشور اظهار کرد: شرکت ملي حفاري ايران يك شركت بسيار مهم و استراتژيك در توليد نفت و گاز است و بايد اين مجموعه عظيم صنعتي همچون گذشته در جهت رفع نيازهاي صنعت نفت کشور تلاش کند.

وي افزود: بايددر تربيت نيروي انساني کوشش كنيم تا اين صنعت پويا به فعاليتهاي خود بپردازد.

وي به نقش ملي حفاري در اقتصاد کشور اشاره کرد و گفت : مجموعه ملي حفاري مجموعه اي خدمتگزار است و با حفاري چاهها و توليد نفت و گاز نقش تأثير گذاري در اقتصاد ملي دارد و از طرفي با بومي‌سازي اين صنعت راهبردي از خروج ثروت ملي جلوگيري مي‌کند.در اين مراسم مديرعامل شرکت ملي حفاري ايران گزارشي از روند كارهاي صورت گرفته ارائه كرد و گفت: محور اصلي و آينده شركت بر جذب،آموزش و تجهيز نيروي انساني ساماندهي شده است.مهندس حميدرضا گلپايگاني ادامه داد: به منظور هم‌افزايي و ارتقاي سطح علمي نيروي انساني و جذب نيروي متخصص بحث دانشگاه جامع علمي كاربردي صنعت نفت با گرايش رشته‌هاي تخصصي حفاري، زمين‌شناسي، مهندسي نفت و ... را در سرفصل برنامه‌هاي شركت قرار داده‌ايم و اميدواريم امسال آن را اجرايي نمائيم.

گلپايگاني به بومي سازي صنعت حفاري اشاره كرد و گفت: براي نخستين بار هم انديشي مراکز دانش بنيان، سازندگان، توليدکنندگان با تكيه بر توان درون استاني و استانهاي همجوار در دوم خرداد امسال در اهواز برگزار خواهد شد.مهندس گلپايگاني به ساخت دستگاههاي سيمان‌زني، نمودارگيري و تجهيزات درون چاهي، گرداننده فوقاني و ساخت پمپ نيتروژن با همكاري دانشكده نفت اشاره كرد وگفت: درراستاي پاسخگويي به نيازهاي صنعت نفت کشور ناوگان عملياتي دستگاههاي حفاري تا پايان سال 94 در بخش خشکي و دريا به 90 دستگاه حفاري افزايش خواهد يافت.همچنين وي افزود: صدور خدمات فني مهندسي به کشورهاي منطقه در اولويت کاري اين شرکت قرار دارد و برنامه‌ريزي جهت حضور در ميادين نفتي عراق و ارائه خدمات جنبي در دست اقدام مي‌باشد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته