جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/02/30 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 4432


توافق اوليه دايي با پرسپوليس


زمان ديدارايران با عمان


شکايت دوباره الهلال از استقلال!


يادداشت


نگاه


سوت پايان


دقيقه نود


 توافق اوليه دايي با پرسپوليس 

بالاخره پس ازحرف و حديث‌هاي زيادعلي دايي به اختلافش با رويانيان پايان داد و با وي به مدت 90 دقيقه ديدار و گفت‌وگو کرد.دايي در اين نشست برنامه‌ها و هدف‌هاي خود را در فصل آينده براي رويانيان بازگو کرد و مديرعامل پرسپوليس آنها را پذيرفت. سپس دايي براي پيگيري بخشي از امورات شخصي‌اش به خارج از کشور رفت و قراراست تا 2 يا 3 روز آينده به ايران بازگردد.

دايي پس از اين نشست و توافقات با رويانيان همه چيز را به نماينده تام‌الاختيارش سپرد تا با قرمزپوشان به توافق نهايي برسد.

بحث مالي، بازيکنان، برنامه‌هاي تمريني و ساير امورات مقرر گرديد.اين در شرايطي است که مسئولان باشگاه پرسپوليس و راه‌آهن بايد تلاش کنند که رضايت مسئولان راه‌آهن را بگيرند.


 زمان ديدارايران با عمان  

زمان ديدارتدارکاتي تيم‌هاي ملي فوتبال عمان و ايران ازسوي فدراسيون فوتبال اعلام شد. بازي تدارکاتي تيم‌هاي ملي عمان و ايران، روز چهارشنبه اول خرداد ساعت 17 به وقت مسقط و 17:30 به وقت تهران در مسقط برگزار مي‌شود.تيم ملي عمان در گروه دوم رقابت‌هاي مرحله مقدماتي جام جهاني 2014 آسيا با شش امتياز در رده چهارم جدول قرار دارد. دراين گروه ژاپن با 13 امتياز در صدر جدول، اردن با 7 امتياز دوم، استراليا و عمان با 6 امتياز سوم و چهارم هستند که در اين ميان استراليا به دليل تفاضل بهتر در رده سوم قرار گرفته است. عراق هم در رده پنجم اين گروه با 5 امتياز قرار دارد.


 شکايت دوباره الهلال از استقلال! 

باشگاه الهلال عربستان بارديگرازاستقلال به کنفدراسيون فوتبال آسيا شکايت کرد.در پي حکم کميته انضباطي کنفدراسيون فوتبال آسياو جريمه 15 هزاردلاري استقلال براي اتفاقات بازي اين دو تيم درتهران، باشگاه عربستاني و مديرجنجالي‌اش که ازخاندان سلطنتي سعودي است در نامه‌اي به کنفدراسيون آسيا به اين حکم اعتراض کردند و مدعي شدند بايد جريمه سنگين تري براي استقلالي‌ها در نظر گرفته مي شد اما مسئولان باشگاه استقلال اعتقاد دارند اين تيم هيچ کاري نمي تواند انجام بدهد.علي فتح الله زاده دراين باره مي گويد: البته خيلي شلوغش کردند اما نمي‌توانند کاري از پيش ببرند. اين جريمه‌اي را هم که کردند ما با اعتراض ، حلش مي کنيم. اميدواريم حتي همين حکم را هم بشکنيم.

ولي من از هواداران خوب مان مي خواهم ديگراين اتفاقات تکرارنشود چون آنها ازاين پس دنبال بهانه هستند. خيلي دوست دارند به ما ضربه بزنند. استقلال درمسيرقهرماني آسياست و ما بايد مراقب باشيم بهانه‌اي دست کسي ندهيم. طرفداران خوب مان بايد به تيم وکادرفني‌اش اعتماد داشته باشند و يادشان باشد لحظه پايان بازي لحظه سوت پايان مسابقه است. ما که الهلال را در عربستان برده بوديم، اگرآن اتفاقات نمي‌افتاد، اينجا هم خيلي راحت شکستش مي‌داديم.


 يادداشت 

 نقش ايران درانتخابات فيلا!

ناصر انصافي مقدم

كنگره فوق العاده فدراسيون بين المللي كشتي (فيلا) روزشنبه به ميزباني روس ها درشهر مسكو تشكيل جلسه داد ونناد لالوويچ صربستاني رييس موقت آن با حداكثر آرا به عنوان رييس جديد اين فدراسيون، انتخاب و معرفي شد.مرد صربستاني كه تا پيش ازبركناري مارتينتي رييس معزول و كنار گذاشته شده 'فيلا'، برخلاف ساير اعضاي هيات رييسه آن، كمتر نامي ازاو برده مي شد، درشرايطي براي احراز پست رياست فدراسيون بين المللي كشتي انتخاب شد كه با اكثريت قاطع اعضاي اين فدراسيون و با راي نمايندگان كشورهاي حاضر در كنگره براي اين مسووليت انتخاب شد.

پس ازانصراف رافائل مارتينتي ازشركت درانتخابات روزشنبه كنگره فيلا كه روزنه اميدي براي انتخاب دوباره خود براي رياست خود نمي ديد، لالوويچ تنها فرد براي برعهده گرفتن مسووليت نهاد حاكم بر كشتي دنيا بود كه ماه فوريه گذشته پس ازانتخاب شدن به عنوان مسوول موقت 'فيلا'، نام خود را بر سر زبان ها انداخت و مورد علاقه و اطمينان تعدادي ازقدرت هاي كشتي دنيا ازجمله روسيه و اقمار آن و حتي آمريكا بود.

همين مساله، عاملي براي انصراف و كنار كشيدن افرادي چون مارتينتي وسايردستياران و همكاران او براي شركت درانتخابات فيلا درمسكو شد و به اين ترتيب راه براي لالوويچ تنها گزينه نامزدي رياست تشكيلات بين المللي كشتي جهان هموار گشت.

اخبار رسيده ازروسيه گواهي مي دهد كه اکثرنماينده كشورهاي حاضردراين كنگره، برانتخاب لالوويچ مهر تاييد زدند و او فقط هفت راي منفي عليه خود داشت.

البته هنوزاطلاعات زيادي ازميزان فهم، شعورو درايت لالوويچ درورزش كشتي موجود نيست و او در واقع هندوانه دربسته اي است كه فعلا براي مدت كوتاهي كشتي دنيا به او اميد بسته شده است.

روس ها و اقمارآنها،حتي آمريكايي ها وساير كشورهاي پيشرو و صاحب نام كشتي دنيا به خوبي به مسايل و مشكلات فعلي كشتي كه اينك درآستانه حذف ازبازي هاي المپيك است، واقف هستند ومي دانند كه تفكرات وبرنامه هاي لالوويچ براي آينده ونجات كشتي ازحذف در المپيك در مقايسه با رافائل مارتينتي، در جايگاه رفيع تري قراردارد.

مارتينتي درزمان مسووليت خود دركشتي دنيا، چه به عنوان رييس كميته داوران فدراسيون بين المللي كشتي (مهم ترين مرجع تصميم گيري براي تغيير قوانين و مقررات داوري) و چه به عنوان رييس اين تشكيلات بزرگ، با تفكرات منفي وغيرحرفه اي وغيرفني خود، ضربه بزرگي بر كشتي زد و آن را به ورطه سقوط و نابودي كشاند تا آنجا كه امروزصحبت از حذف آن از بازي هاي المپيك مطرح است.

اين راروس ها، آمريكايي ها، ترك ها، گرجي ها، ژاپني ها، كانادايي ها و ساير كشورهاي اقمار روسيه وكشورهاي اروپايي خيلي خوب مي دانند كه براي نجات كشتي دنيا نبايد راه'آزمون و خطا' را طي كرد و نبايد بار ديگردست به دامن فردي چون رافائل مارتينتي شد كه امتحان خود را پس داده و كشتي دنيا را به حال و روز كنوني انداخته است.

اين كشورها همچنين خوب مي دانند، كشتي بايد از شرايط بحراني خود خارج شده و با انتخاب فرد ديگري، بقاي خود را دربازي هاي المپيك براي هميشه تضمين كند.

اما مسوولان و تصميم گيرندگان كشتي ايران برخلاف ساير كشورها اين را نمي دانند كه ديگر نبايد به فرد امتحان پس داده وضدكشتي به نام مارتينتي دل بست وهمچنان دنبال او كه از كشتي دنياطرد شده است، بودند.

مسوولان كشتي ما بدون انديشيدن به مساله بنيادي واساسي حذف يا حذف نشدن كشتي از المپيك و فقط با اين طرز تفكرو اين تلقي كه لالوويچ دست نشانده و يارغارورفيق شفيق روس ها و اقمار آنها و دشمن سرسپرده كشتي ايران است و به اصطلاح نتيجه لابي روس ها، اقمارروسيه و آمريكايي هاست، از هم اكنون سرعناد و ناسازگاري با او گذاشتند.اصلا معلوم نيست اين مساله تا چه حد مي تواند درست باشد و چقدر مي توان روي صحت و سقم آن حساب باز كرد.

مطمئنا اين تجزيه و تحليل و نسبت دادن لالوويچ به كشورهاي پيشروو صاحب نام كشتي دنيا البته به جز ايران ،تفكري حرفه اي وفني نيست و اينكه اين مساله را چه كسي و يا كساني و با چه هدفي به دهان مسوولان كشتي كشورمان انداخته اند، براي ما فعلا روشن نشده است.

مسوولان فدراسيون كشتي ازجمله سرپرست آن ازهفته هاي پيش براي مرد صربستاني به اصطلاح شمشيررا از رو بستندوابتدااعلام كردند كنگره فوق العاده فدراسيون بين المللي كشتي (فيلا) به ميزباني روس ها درشهرمسكو را تحريم كرده ودرآن شركت نخواهند كرد!

انگارشركت كردن و يا شركت نكردن نماينده اي از ايران در تصميم گيري هاي كنگره فيلا تاثيري خواهد داشت و روند انتخابات آن را تغيير خواهد داد!

حجت الله خطيب اواخرهفته گذشته درسفر تيم ملي كشتي آزاد ايران به نيويورك براي شركت در مسابقه 'نبرد روي ريل' درتماس تلفني با حسن رنگرزنايب رييس و محمدرضا توپچي سرپرست دبيري اين فدراسيون گفته بود، ازآنجائيكه ما رقيب روس ها و شخص نناد لالوويچ هستيم و فقط رافائل مارتينتي را قبول داريم، بنابراين كسي نبايد ازجانب فدراسيون كشتي ايران در كنگره فيلا درمسكو شركت كند و بايد انتخابات فيلا را تحريم كرد!

اما ناگهان دو سه روزبعد ازاين حرف سرپرست فدراسيون كشتي،محمدرضاتوپچي به همراه بهمن طالبي يكي از داوران بين المللي كشتي به نمايندگي ازسوي كشتي كشورمان دركنگره انتخابات فيلا شركت كرد!

چنين به نظرمي رسد يكي ازهفت راي منفي عليه لالوويچ درميان راي هاي مثبت او كه هيچ تاثيري درسرنوشت رياست وي هم نداشت،دركنارآراي كشورهايي چون اندونزي، بنگلادش، ويتنام، امارات ، قطر،بوركينافاسو و ... از آن فدراسيون كشتي ايران باشد.

مسوولان فدراسيون كشتي ايران بدانند براي مقابله و رقابت با روس ها دردنياي كشتي، بايد دنبال طرح وبرنامه هاي فني و اساسي و قوي ساختن زيربنا و ساختار كشتي ايران بود، نه اينكه به دنبال فردي چون مارتينتي كه چهره و دست او براي همگان رو شده است ودرك و فهم درستي ازورزش كشتي ندارد، بود.


 نگاه 

 آتش به خرمن وزنه برداري

اتفاقي که اين روزها پيرامون تيم ملي وزنه‌برداري رخ داده، آن‌چنان عجيب است که نمي‌توان آن را باور کرد. ايستادن سرمربي تيم ملي برابرملي‌پوشان از آن دست اتفاقاتي است که شايد تنها در ايران و البته در رشته وزنه‌برداري رخ بدهد.

يک سرمربي اقتدارگراو تماميت‌خواه اعتراض شاگردانش به رفتارهاي اورابر نمي‌تابد، رو در روي آن‌ها مي‌ايستد و با بدترين الفاظ دررسانه‌ها به آن‌ها حمله مي‌‎کند و يک مسئله درون‌خانوادگي را رسانه‌اي مي‌کند تا گره‌اي که خيلي راحت و با دست باز مي‌شد، حالا بدل به گره کوري شود که با دندان نيز نمي‌توان بازش کرد. رفتاري که بي‌ترديد زيبنده شأن و جايگاه يک سرمربي نيست. کوروش باقري به‎سان تمام روزهاي جواني همان روزها که برسکوي قهرماني جهان ايستاد و ناگهان رو در روي سرمربي وقت تيم ملي قرار گرفت، عنان از کف داده و شاگردانش را دررسانه ها محکوم مي کند.

گويي فراموش کرده که از آن سال‌ها روزهاي فراواني سپري شده و اوامروزرداي مربيگري برتن دارد؛ ردايي که لازمه ابتدايي‌اش، کاريزما، اتوريته و البته ادبيات مناسب و موقراست. مربي دربطن خود،معناي تعليم‌دهنده ومعلم رادارد و يک معلم بايد از ادبياتي استفاده کند که شأن و جايگاه اورا يادآوري کند؛ آنچه امروزدرنزد سرمربي تيم ملي و مصاحبه‌هاي زنجيره‌اي‌اش نمي‌بينيم. از سوي ديگر،يک معلم بايد قدرت تميزوتشخيص داشته باشد؛ بدان معنا که بايد ميان شاگردانش يک رده‌بندي ذهني و فرضي داشته باشد وبداند که بايد ميان کاپيتان و قهرمان المپيک وآن جواني که تازه چند ماهي است ملي‌پوش شده، فرق بگذارد وبا هر کدام ازآن‌ها مناسب جايگاه، سابقه واعتبارشان صحبت کند و همه را با يک چوب نراند. اين‌ها نکاتي است که کوروش باقري ظاهرا آن‌ها را فراموش کرده و به‌واسطه اعتراض دسته‌جمعي شاگردانش، چشم برآن بسته وعجبا که رئيس فدراسيون نيز اورا در اين مسير غلط همراهي مي‌کند.رئيسي که بايد نقش بزرگترو اصطلاحاً ريش‌سفيد را در اين ميان بازي کند، به‌دليل رفاقت و نزديکي با سرمربي تيم ملي، بر آتش اين اختلاف هيزم اضافه مي‌کند؛ آتشي که بالا گرفتن شعله‌هاي آن به سود هيچکس نيست و دود حاصل ازآن به چشم همه مي‌رود؛ هم ملي‌پوشان، هم سرمربي و هم رئيس فدراسيون.


 سوت پايان 

 ملي پوش دووميداني ايران در آلمان

هادي سپهرزاد رکوردداردهگانه ايران با بيان اينکه بزودي براي برپايي اردويي تدارکاتي راهي آلمان مي‌شوم، گفت:30 ارديبهشت ماه براي برگزاري اردويي تدارکاتي به اين کشور مي‌روم تا در آنجا زير نظر مربي‌ام به تمرين بپردازم.

وي با بيان اينکه سعي مي‌کنم دراين اردو بيشتر امورسرعتي و تکنيکي را انجام مي‌دهم، خاطرنشان کرد: به دليل آسيب ديدگي بعد از مسابقات قهرماني باشگاه‌هاي کشور در هيچ مسابقه اي شرکت نکردم اما درنظر دارم درمسابقه گرند پريکس که ماه آينده در آلمان برگزار مي‌شود شرکت کنم تا از ميزان آمادگي خود مطلع شوم.

لغو سفر تيم ملي کاراته به گرجستان

تيم ملي کاراته که قرار بود براي حضوردررقابتهاي بين‌المللي گرجستان راهي تفليس شود، به دليل مخالفت شوراي برون مرزي حضوردراين مسابقات را از دست داد. اين تيم که يک ماه قبل موفق نشد در سومين مرحله ليگ جهاني موسوم به کاراته وان درروسيه حضور پيدا کند، براي دومين بار شانس حضور در يک تورنمنت بين‌المللي را از دست داد.رقابتهاي جايزه بزرگ گرجستان چهارم و پنجم خردادماه در تفليس برگزار مي‌شود و شوراي برون مرزي با حضور تيم ملي در اين مسابقات مخالفت کرد.

نويدکيا درنفت تهران

رسول نويدكيا بازيكن فصل قبل تيم صنعت نفت آبادان با نفت تهران قرارداد بست.نويدكيا كه دو فصل و نيم سابقه حضوردرتيم فوتبال صنعت نفت آبادان را دارد، پس از توافق با مسوولان نفت تهران با اين تيم قرارداد منعقد كرد.اين هافبك تيم فوتبال صنعت نفت آبادان درپايان دوازدهمين دوره ليگ برتر فوتبال همراه اين تيم به ليگ دسته يك سقوط كرد.رسول نويدكيا، سابقه حضوردرتيم هاي فوتبال مس كرمان، سپاهان اصفهان و صنعت نفت آبادان رادارد.

مهدوي‌كيا تماشاگرويژه فينال جام قهرمانان اروپا

مهدي مهدوي‌كيا براي تماشاي بازي فينال جام قهرمانان اروپا روزجمعه سوم خردادماه راهي لندن خواهد شد.مهدوي‌كيا كه بامداد شنبه ازمالزي به تهران برگشت، قصد دارد فينال جام قهرمانان اروپا بين تيم‌هاي بايرن مونيخ و بوروسيا دورتموند را از نزديك تماشا كند.

فينال جام قهرمانان اروپا روز شنبه ( چهارم خرداد ) در لندن برگزارمي شود.مهدوي‌كيا پس ازاين بازي از لندن راهي آلمان خواهد شد. او در آلمان ضمن پيگيري امور شخصي مربوط به خود، به احتمال زياد در ارتباط با حضور در تيم‌هاي پايه هامبورگ، نشستي با مسوولان اين باشگاه خواهد داشت.مهدوي كيا همچنين درسفر به آلمان با استفاده از نفوذ و اعتبار خود رايزني‌هايي را براي تدارك بازي‌هاي دوستانه قوي و خوب براي تيم فوتبال نوجوانان ايران خواهد داشت.تيم فوتبال نوجوانان ايران قرار است از خرداد ماه اردويي را درآلمان برگزار كند. مهدوي‌كيا قراراست درجريان رقابت‌هاي جام جهاني نوجوانان كه درامارات برگزار مي‌شود، همراه تيم فوتبال نوجوانان ايران باشد.


 دقيقه نود 

 براي حضور در مسابقات ارتش‌هاي جهان

ترکيب تيم ملي جودوي نيروهاي مسلح مشخص شد

ترکيب تيم جودوي منتخب نيروهاي مسلح براي حضور در مسابقات ارتش‌هاي جهان با برگزاري سه مرحله رقابتهاي انتخابي مشخص شد. اردوهاي آماده سازي اين تيم از ابتداي ارديبهشت ماه آغاز شد و پس از برگزاري سه مرحله رقابتهاي انتخابي و دو مرحله اردوي آماده سازي سرانجام ترکيب تم اعزامي به رقابتهاي جهاني مشخص شد.

بهزاد وحداني در وزن 60- کيلوگرم ، سعيد ملايي در وزن 73- کيلوگرم‌، سعيد مرادي در وزن 81- کيلوگرم ، حميد رضا سجادي فرد در وزن90- کيلوگرم ، کامران رستمي در وزن 100- کيلوگرم و مصطفي آهن فروش در وزن 100+ کيلوگرم در ترکيب اين تيم به مسابقات جهاني اعزام مي شوند.در وزن 60- کيلوگرم از بين مختار خورنگ و حميد رضا بهراميان يک نفر انتخاب خواهد شد.بر اساس توافق بين مسئولان جودو، نيروهاي مسلح و فدراسيون جودو دور جديد تمرينات اين تيم از روز سه شنبه 31 ارديبهشت ماه به همراه تيم ملي در سالن شهيد افراسيابي آغاز مي شود. رقابتهاي جودوي ارتشهاي جهان 8 تا 16 تيرماه در قزاقستان برگزار خواهد شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته