جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/03/11 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 4442

نلو وينگادامربي جديد تيم ملي فوتبال ايران :
ايران بهتر از قطر است

فتح‌الله‌زاده مي‌رود
فتح ‌الله‌زاده: اين خبر کذب محض است!


سوت پايان


دقيقه نود


 نلو وينگادامربي جديد تيم ملي فوتبال ايران :
 ايران بهتر از قطر است 

نلو وينگادامربي جديد تيم ملي فوتبال ايران با بيان اينکه براي کمک به کي‌روش و تيم ايران فقط براي بازي با قطر به جمع ملي‌پوشان اضافه شده در خصوص آشنايي اش با کي روش گفت: ما از 35 سال پيش يکديگر را مي‌شناسيم و از زمان دانشگاه با هم کار مي‌کرديم. ما به مدت 10 سال در تيم ملي پرتغال باهم بوديم و در حال حاضر مانند دو برادر هم هستيم.

وينگادا درباره شناختش از تيم ملي قطر نيز خاطرنشان کرد: زماني با قطري‌ها کار کرده‌ام و با فوتبال تيم‌هاي عربي کاملا آشنا هستم. اميدوارم در اين زمينه بتوانم براي تيم ملي ايران مفيد باشم.

وي در خصوص دليل حضورش در کادر فني تيم ملي فوتبال ايران تصريح کرد: من براي کار و برنامه‌اي که براي حضور در دبي داشتم به اينجا آمدم. به کي‌روش گفتم که مي‌خواهم کمپ شما را از نزديک ببينم. بعد از صحبت کردن با کي‌روش، وي از برگزاري اردوي تيم ملي در امارات خبر داد و قرار گذاشتيم تا من هم در اين زمان به اينجا بيايم تا روزهاي خوش گذشته و حضور در جام جهاني را در کنار وي تکرار کنيم.

مربي تيم ملي در خصوص ديدار با قطر تاکيد کرد: من در کشورهاي عربي زيادي کار کرده ام و همينطور در ايران هم براي مربيگري حضور داشته ام. تا جايي که من شناخت دارم، ايران بهتر از قطر است. البته تا زمان ديدار نمي‌توان پيش داوري کرد، اما در شرايط عادي ايران تيم بهتر و قوي‌تري از قطر بوده و هست.

وي در ادامه از احتمال حضورش در نيمکت تيم ملي يادآور شد: نه، من با کادر فني تيم ملي دوست هستم و براي حمايت از آنها در اينجا حضور دارم. تا آنجا که بتوانم به ايشان در اين شرايط کمک خواهم کرد. مهمترين چيز اين است که پيش از بازي و بين دو نيمه بايد همه موارد را در اختيار تيم ملي و بازيکنان آن قرار داد و زماني که مسابقه آغاز مي شود، اين بازيکنان هستند که بايد کار خودشان را درست انجام دهند.

وي در ادامه در پاسخ به سئوالي مبني بر حضور ايران در جام جهاني افزود: به نظرم شرايط آسان نيست چرا که کره جنوبي تيم خوبي است. فکر مي‌کنم کره جنوبي تيم شماره يک براي صعود به جام جهاني خواهد بود و در قدم اول ايران نبايد ديدار مقابل قطر را ببازد و اگر مساوي هم کنيم بازهم آينده برايمان باز است و مي‌توانيم به عنوان تيم سوم به پلي آف برويم و اگر بازي را ببريم، بايد به ديدار مقابل لبنان متمرکز شويم و در آن صورت راهمان هموارتر خواهد شد.

وينگادا در پايان در خصوص حضورش در تهران براي بازي با لبنان هم گفت: بعد از ديدار با قطر براي تمديد و بازآموزي دوره مربيگري‌ام در يک سمينار به ليسبون خواهم رفت. در اينصورت از طريق اينترنت و يا تلويزيون اين ديدار را تماشا خواهم کرد. اميدوارم که ايران و کره جنوبي را در جام جهاني ببينم چرا که در هر دو کشور کار کرده‌ام و علاوه بر فوتبال، مردم و کشور دوست داشتني دارند.


 فتح‌الله‌زاده مي‌رود
 فتح ‌الله‌زاده: اين خبر کذب محض است! 

اعضاي هيات مديره باشگاه استقلال در شرايطي هفته گذشته تشکيل جلسه دادند که قرار بود تکليف مديريت علي فتح‌الله‌زاده براي فصل آينده را مشخص کنند اما گفته مي‌شود از آنجايي که وزير ورزش و جوانان در ايران حضور نداشت تا نظر نهايي را در مورد تغييرات باشگاه آبي ارائه کند، هيات مديره يک هفته به مديرعامل فرصت داد برنامه‌هايش را ارائه کند و البته عباسي برگردد!

به گزارش مهر، استقلال که قهرمان ليگ برتر ايران شده و به جمع هشت تيم برتر آسيا راه پيدا کرده است، به جاي اينکه تمرکزش را روي موفقيت در ليگ قهرمانان بگذارد و تيمش را براي حضور پرقدرت در اين رقابت ها آماده کند، منتظر تغيير و تحولاتي است که به دنبال مشکلات مالي در اين باشگاه رخ خواهد داد.

علي فتح‌الله‌زاده که از ابتدا تا انتهاي فصل گذشته از مشکلات مالي ناليد در تازه‌ترين گفتگويي که روز پنجشنبه منتشر شد اعلام کرد اختلافش با وزارت ورزش به خاطر 3 ميليارد تومان است و اگر اين پول به وي پرداخت نشود نمي تواند کاري انجام دهد و از اين باشگاه خواهد رفت.

خبرنگار مهر کسب اطلاع کرد که وزارت ورزش و جوانان و در راس آن محمد عباسي وزير اين وزارتخانه هم بنابر دلايلي تمايل چنداني به ادامه همکاري علي فتح‌الله‌زاده در باشگاه استقلال ندارد و مذاکراتي را با يکي از روساي فدراسيون‌ها انجام داده تا وي را به عنوان جانشين مديرعامل فعلي استقلال معرفي کند. اين رئيس فدراسيون هفته گذشته خبرساز شد و مطالبي در مورد برکناري‌اش از فدراسيون تحت رياستش منتشر شد. يک منبع آگاه از انجام تغييرات در مديريت باشگاه استقلال خبر داد و تاکيد کرد وزير ورزش که از سفر به آلمان بازگشته قصد دارد مذاکرات نهايي را با اين رئيس فدراسيون انجام دهد و بعد از آن تغييرات را اعلام کند. البته محمد عباسي نفرات ديگري را هم براي حضور در باشگاه استقلال مد نظر دارد که از شانس کمتري نسبت به اين رئيس فدراسيون برخوردارند.

تغييرات در باشگاه استقلال در شرايطي صورت خواهد گرفت که امير قلعه‌نوعي چندي پيش در ديداري با وزير ورزش و جوانان به گفتگو در مورد مسائل مختلف اين باشگاه پرداخت و پس از اين جلسه بود که کمتر از جدايي حرف زد و گفته مي شود فهرست مورد نظرش براي فصل آينده را هم در اختيار اعضاي هيات مديره گذشته و بعد از آن راهي آمريکا شده است.

فتح ‌الله‌زاده: اين خبر کذب محض است!

اما در حالي که گفته مي شود علي فتح الله زاده از مدير عاملي باشگاه استقلال برکنار و يک رئيس فدراسيون جاي او را خواهد گرفت مدير عامل آبي پوشان اين خبر را رد کرد.

فتح الله زاده در گفت و گو با فارس در خصوص اين موضوع تنها به اين جمله بسنده کرد:اين خبر که به باشگاه استقلال منتسب شده است کذب محض است و من اين موضوع را رد مي کنم.


 سوت پايان 

 کمک 200 هزار يورويي کاپيتان پرسپوليس به ملوان

پيشنهاد يک ميليون يورويي تيم قطري به علي کريمي

مدير عامل باشگاه ملوان از پيشنهاد يک ميليون يورويي تيم قطري به علي کريمي خبر داد.صادق دوردگر در نشست خبري سرمربي جديد ملوان اظهار داشت: يک تيم قطري پيشنهاد يک ميليون يورويي براي علي کريمي داشته و اين پيشهاد از طريق يکي از دوستان به من رسيد.من آن را با واسطه به علي کريمي انتقال دادم. اين بازيکن به من پيغام داد اگر اين قرارداد انجام شود، 200 هزار يورو از اين قرارداد را به تيم ملوان انزلي کمک مي‌کنم.اين پيشنهاد از سوي مدير برنامه هاي سرمربي ملوان به کريمي داده شده است.

مجيد جلالي سرمربي جديد تيم فوتبال تراکتورسازي:

مذاکره با کريمي با هماهنگي من بود

مجيد جلالي سرمربي جديد تيم فوتبال تراکتورسازي گفت: باشگاه با هماهنگي من با علي کريمي مذاکره کرده است. وي درباره مذاکره باشگاه تراکتورسازي با علي کريمي گفت: وقتي باشگاه با بازيکني وارد مذاکره مي‌شود، حتما قبلش هماهنگي‌هاي لازم را با من انجام داده است. وي همچنين درباره دستيارانش در اين تيم تبريزي گفت: حضور جلال چراغپور قطعي است ولي پس از مخالفت وحيد هاشميان با حضور در تبريز چند گزينه ديگر مورد نظرم است که ابتدا با مديرعامل باشگاه صحبت مي‌کنم تا آن‌ها مذاکرات را انجام دهند.

نيلسون به برزيل رفت

دروازه‌بان تيم فوتبال پرسپوليس پس از جلسه با علي دايي راهي برزيل شد.گفتني است، پس از کش و قوس فراوان بالاخره نيلسون به مدت يک سال با پرسپوليس به توافق رسيد و قرارداد امضا کرد.اين بازيکن پس از جلسه‌اي با علي دايي راهي برزيل شد تا پس از استراحتي يک هفته‌اي پنجشنبه براي همراهي پرسپوليس به تهران بازگردد.گفتني است دايي به خاطر اينکه نيلسون در فصل جاري هيچ استراحتي نداشت با درخواست او موافقت کرد.

مهدي مهدوي کيا:

مي‌توانيم به جام‌جهاني برويم

مهدي مهدوي کيا بازيکن پيشين تيم ملي فوتبال ايران و باشگاه پرسپوليس در خصوص سه بازي پيش روي تيم ملي ايران گفت: ما سه بازي حساس را پيش رو داريم و فکر مي کنم که بتوانيم غيرممکن ها را به ممکن تبديل کنيم. البته بايد بگويم ما بهترين قرعه را داشتيم چرا که تيم هاي استراليا، اردن، عراق، عمان و ژاپن تيم هاي ناخوشايندي براي ما هستند. شايد اگر خودمان هم مي خواستيم قرعه را برداريم به اين راحتي نبود. جلوي لبنان سه امتياز شيرين را از دست داديم و در تهران برابر ازبکستان شکست خورديم. الان قطر هم شانس صعود دارد و با توجه به نفوذي که دارد مي تواند کار را براي تيم ملي دشوار کند.

مايلي‌کهن سرمربي صباي قم شد

مسئولان باشگاه صباي قم و محمد مايلي‌کهن براي همکاري با يکديگر در فصل جديد رقابت‎هاي ليگ برتر به توافق رسيدند.گفتني است، مذاکرات نهايي ميان مسئولان باشگاه صباي قم و محمد مايلي کهن انجام شد که در نهايت توافق طرفين را به دنبال داشت. بر اين اساس مايلي کهن براي ليگ سيزدهم هدايت بازيکنان صبا را بر عهده خواهد داشت.

دروازه‌بان اول تيم ملي در سپاهان

رحمان احمدي، دروازه‌بان اول تيم ملي فوتبال در فصل جديد رقابت‌هاي ليگ برتر با پيراهن تيم سپاهان به ميدان خواهد رفت. گفتني است، با تائيد اعضاي هيات مديره باشگاه سپاهان، رحمان احمدي که فصل گذشته در ترکيب تيم سايپا قرار داشت با عقدي قراردادي دو ساله به تيم فوتبال اين باشگاه پيوست تا سپاهان را در فصل پيش روي رقابت‌هاي ليگ برتر همراهي کند.در چارچوب نقل و انتقالات صورت گرفته در تيم فوتبال سپاهان، يعقوب کريمي نيز با اين تيم قرارداد بست. کريمي به دنبال موافقت نهايي مسئولان باشگاه نفت تهران و پس از مذاکره و تائيد هيئت مديره باشگاه فولاد مبارکه سپاهان، به اين تيم اصفهاني پيوست.

تجليل جامعه ورزش از پيشکسوتان چوگان

در سيصد وبيست و هفتمين ديدار ماهيانه مجمع پيشکسوتان ورزش ايران (مازيار ورزش ) از جامعه ورزشي چوگان تجليل و قدرداني بعمل آمد.ورزش چوگان اولين ورزش گروهي جهان است که قدمتي نزديک به 3 هزار سال دارد ، اين ورزش ابداعي ايرانيان است و تنها ورزشي است که با هماهنگي و همکاري تنگاتنگ انسان و اسب در ميدان کارزار صورت مي گيرد.درجريان اين ديدار از خدمات بي دريغ کساني که طي ساليان متمادي در ترويج مجدد اين رشته تلاش و کوشش بسيار کردند قدرداني شد.

تمرينات تراکتورسازي از يکشنبه آغاز مي‌شود

مجيد جلالي براي انجام کارهاي نهايي قراردادش با تراکتورسازي روز شنبه به تبريز سفر مي‌کند.تراکتورسازي تمرينات خود را از روز يکشنبه آغاز مي کند و اين کار خود را براي فصل جديد استارت مي زند.


 دقيقه نود 

 پيروزي تيم ملي واليبال ايران مقابل تيم چهارم المپيک

تيم ملي واليبال ايران در اولين ديدار تدارکاتي خود مقابل بلغارستان برابر اين تيم به برتري دست يافت.به در اين بازي که در صوفيه بلغارستان برگزار شد شاگردان خوليو ولاسکو با حساب 3 بر يک از سد تيم چهارم المپيک لندن گذشتند. معروف، غفور، زريني، قائمي، موسوي و تشکري ترکيب تيم ايران را در اين بازي تشکيل دادند و بلغارها هم با ترکيب براتوف، سوکولوف، الکسير، اسکريمو، يوسيفو و سامونو مسابقه را آغاز کردند که در طول بازي، ديگر بازيکنان دو تيم نيز به ميدان آمدند.

خوليو ولاسکوسرمربي آرژانتيني تيم ملي واليبال ايران:

خوشحالم بلغارستان را شکست داديم

خوليو ولاسکوسرمربي آرژانتيني تيم ملي واليبال ايران آنقدر از پيروزي شاگردانش مقابل بلغارستان و به خصوص کيفيت ارائه شده از سوي آنان خوشحال شده بود که در پايان بازي تک تک بازيکنان را به آغوش کشيد و با اين کار به نوعي رضايت خود را از عملکردشان نشان داد .خوليو ولاسکو در نشست خبري بعد از ديدار دو تيم که در صوفيه برگزار شد، گفت: خوشحالم که براي نخستين بار تيم بلغارستان را برديم. من فکر مي‌کنم هنوز بهتر از اين‌ها مي‌توانيم بازي کنيم.وي بارزترين نکته در تيمش را اعتماد به نفس بازيکنان دانست و اضافه کرد: همين که بازيکنانم اين احساس را پيدا کردند که مي‌توانند در اين سطح در مقابل يکي از قدرت‌هاي امروز واليبال دنيا بازي کنند، بسيار خوشحالم.

وي در مورد فوايد بازي با بلغارستان قبل از رويارويي با روسيه هم گفت: ما در اين مرحله نياز به بازي با تيمي داشتيم که بازيکنانش سرويس‌هاي پرشي خوبي بزنند و با توجه به اينکه در ليگ ايران هم کمتر بازيکناني يافت مي‌شوند که چنين سرويس‌هايي بزنند. بازي با بلغارستان کمک مي‌کند تا تيم ما بهتر آماده بازي با روسيه شود. تيمي که بازيکنانش سرويس‌هاي پرشي خوبي مي‌زنند و ما نياز به بازي با چنين تيمي يعني بلغارستان داشتيم.

فراخوان قطري‌ها براي بازي با ايران

حضور تماشاگران وظيفه ملي است!

تيم فوتبال قطر که براي صعود به جام جهاني از هيچ تلاشي فروگذاري نکرده است، در آخرين اقدام خود حضور تماشاگران اين کشور براي بازي با ايران را وظيفه ملي دانسته است.تيم ملي فوتبال قطر پيش از ديدار با ايران در مرحله نهايي انتخابي جام جهاني که براي هر دو تيم اهميت حياتي دارد، دو ديدار دوستان با لتوني و آذربايجان برگزار کرد. قطر مقابل لتوني به پيروزي رسيد و برابر آذربايجان هم به تساوي يک بر يک رضايت داد. اين دو بازي دوستانه باعث شده تا اعتماد به نفس قطري‌ها براي بازي با ايران بالاتر برود؛ بخصوص اينکه سرمربي آذربايجان هم بعد از بازي با قطر تاکيد کرده است اين تيم مي‌تواند ايران را در دوحه شکست بدهد.

محمدرضا خلعتبري مهاجم تيم ملي فوتبال ايران:

سه امتياز را مي خواهيم

محمدرضا خلعتبري مهاجم تيم ملي فوتبال ايران درباره آخرين شرايط تيم ملي در اردوي دوبي گفت: شرايط خوب است و بازيکنان در حال آماده شدن هستند. در واقع با تمريناتي که زير نظر کادر فني انجام مي دهيم، مهياي يک بازي سخت و با اهميت مقابل قطر مي‌شويم. با توجه به شرايط آب و هوايي، ميزباني و بخصوص اميدواري قطر براي صعود بازي برابر اين تيم دشوار خواهد بود و چاره‌اي جز برد نداريم. بايد براي گرفتن سه امتياز شيرين مقابل اين تيم به دوحه برويم.

وي افزود: در تمرينات‌مان روي نقاط ضعف و قوت تيم قطر کار مي‌کنيم و کي‌روش هم شرح وظايف بازيکنان را به آنها يادآوري کرده است. اميدواريم با آمادگي کامل به قطر برويم.

آرش افشين مهاجم فولاد خوزستان:

از استقلال و اروپا پيشنهاد دارم

آرش افشين مهاجم فولاد خوزستان درباره آخرين وضعيت مذاکراتش با باشگاه استقلال گفت: فعلا در همان حد مذاکرات اوليه قرار داريم. در اهواز هستم و آينده اصلا مشخص نيست. از سه، چهار تيم ديگر هم پيشنهاد دارم و بايد ببينم که شرايط کداميک بهتر است. اولويتم حضور در اهواز و فولاد خوزستان است. با اين حال همه چيز در آينده روشن مي‌شود. وي افزود: حضور فولاد در آسيا در تصميم‌گيري من موثر است. به هر حال باشگاه بايد شرايطش را بگويد و من هم شرايطم را بگويم. حتي پيشنهاد خارجي هم دارم و مدارک لازمه را ارسال کرده‌ام و احتمال لژيونر شدنم هم وجود دارد.

اعتراض شديد کي‌روش به تقويم فيفا:

نمي‌توانم درک کنم بازيکن يکشنبه بيايد و چهارشنبه بازي کند

کارلوس کي‌روش سرمربي تيم ملي فوتبال ايران به شدت به تقويم فيفا اعتراض کرد، زيرا ديدار حساس تيم‌ ملي فوتبال ايران مقابل قطر در چارچوب راهيابي به جام جهاني، با ديدارهاي دوستانه فوتبال دنيا که توسط فيفا برنامه‌ريزي شده همزمان شده است.اين موضوع بدان معنا خواهد بود که برخي از بازيکنان نمي‌توانند تا 48 ساعت پيش از آغاز مسابقه حساس ايران در اردوي تيم ملي شرکت کنند.

تيم ملي فوتبال ايران در حال حاضر در رتبه سوم گروه A مقدماتي جام جهاني قرار گرفته و 3 امتياز با راهيابي مستقيم به جام جهاني 2014 برزيل فاصله دارد.اين صحبت‌ها در حالي از سوي سرمربي پيشين رئال مادريد و دستيار الکس فرگوسن در منچستريونايتد مطرح شده که اردوي 36 نفره تيم ملي فوتبال ايران از روز يکشنبه در دبي برپا شده است.

با اين حال رضا قوچان نژاد که در استاندارد ليژ بلژيک بازي مي‌کند به همراه مسعود شجاعي، بازيکن اوساسوناي اسپانيا و دانيال داوري، دروازه‌بان اينتراخت براونشوايگ و نظري که در آنجل هولمز سوئد توپ مي‌زنند، ديرتر از موعد به اردو خواهند رسيد.زماني که در «فيفا دي» بازي‌هاي ملي برنامه‌ ريزي مي‌شوند، بازيکنان مي‌توانند 5 روز زودتر از ديدار، باشگاه‌هايشان را ترک کرده و به اردوي تيم ملي بپيوندند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته