جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/03/22 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4449

رئيس سازمان جهاد کشاورزي اردبيل:
افتتاح 18 طرح توليدي و عمراني همزمان با هفته جهاد کشاورزي در اردبيل


سرعت بخشيدن به اجراي فضاهاي آموزشي در مسکن مهر کردستان يک ضرورت است


ايران زمين


خبر


 رئيس سازمان جهاد کشاورزي اردبيل:
 افتتاح 18 طرح توليدي و عمراني همزمان با هفته جهاد کشاورزي در اردبيل 

 اردبيل – مهدي حسين نژاد

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان اردبيل گفت: همزمان با هفته جهاد کشاورزي 18 طرح توليدي و پروژه عمراني با اولويت بخش‌هاي توسعه‌اي کشاورزي در استان اردبيل به بهره‌برداري مي‌رسد.

عادل عبد‌ايماني اظهار داشت: با آغاز هفته جهاد کشاورزي شاهد برگزاري برنامه‌هاي مختلفي خواهيم بود که از آن جمله افتتاح 12 طرح توليدي و 6 پروژه عمراني است که با 106 ميليارد تومان سرمايه‌گذاري در نقاط مختلف استان و با حضور مسئولان ارشد به بهره‌برداري مي‌رسد. وي عنوان کرد:‌ البته به دليل فضاي غالب سياسي و انتخاباتي عمده برنامه‌هاي گراميداشت اين ايام از شنبه آغاز مي‌شود و ما سعي خواهيم کرد برنامه‌هاي متنوع تجليل از کشاورزان نمونه و زارعان برتر و همچنين فعالان اين بخش را بعد از فروکش کردن تب و تاب انتخابات برگزار کنيم. اين مسئول در بخش ديگري تصريح کرد‌: بخش کشاورزي تامين کننده امنيت غذايي است که البته ضريب امنيت غذايي در کشور ما با 92 درصد در وضعيت مطلوبي قرار دارد و انتظار مي‌رود همچنان فعالان اين بخش در ارتقاي اين مولفه کوشش کنند. وي از افتتاح 18 طرح و پروژه توليدي و عمراني در استان با سرمايه‌گذاري 106 ميليارد تومان همزمان با هفته جهاد کشاورزي خبر داد و خاطرنشان کرد: افتتاح اين پروژه‌ها در حقيقت بخش عظيمي از ظرفيت‌ها و قابليت‌هاي بخش کشاورزي را احيا کرده و به شکوفايي مي‌رساند.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان اردبيل افزود: ما در تامين و توليد دانه‌هاي روغني جزو استان‌هاي شاخص کشور هستيم و اخيراً‌ نيز موفق شديم به عنوان دومين استان موفق در مبارزه بيولوژيک متناسب با سطح زراعي شناخته شويم.


 سرعت بخشيدن به اجراي فضاهاي آموزشي در مسکن مهر کردستان يک ضرورت است 

 سنندج - اسرين مقصودي

سرپرست معاونت هماهنگي امور عمراني استانداري کردستان گفت: دستگاههاي متولي بايد اقدامات لازم را براي تسريع در روند ساخت مدارس و فضاهاي آموزشي در طرحهاي مسکن مهر کردستان به عمل آورند. امير قادري در جلسه بررسي وضعيت اجراي فضاهاي آموزشي و مدرسه‌سازي در طرح مسکن مهر استان کردستان با بيان اين مطلب اظهار داشت: با توجه به شرح وظايف دستگاههاي اجرايي در طرح مسکن مهر به ويژه در ساخت و راه‌اندازي زيربناها و زيرساختهاي موردنياز مسکن مهر در اين رابطه بايد هر چه سريعتر نسبت به تامين نيازمنديهاي رفاهي و آموزشي ساکنان اين طرحها اقدام لازم را به عمل آورند.

وي افزود: بر اين اساس در بخش ايجاد و تجهيز مدارس و فضاهاي آموزشي، ادارات راه و شهرسازي و نيز تجهيز و نوسازي مدارس استان برابر توافقات و تعهدات قبلي نسبت به احداث و راه‌اندازي اين مراکز اقدام کنند.قادري ادامه داد: بر طبق تعهدات قبلي اين ادارات بايد با تخصيص اعتبارات موردنياز در اسرع وقت اجراي مطالعات و ساخت شش مدرسه در طرحهاي مختلف مسکن مهر درسطح استان کردستان را در اولويت برنامه‌هاي اجرايي خود قرار دهند. وي خاطرنشان کرد: اين مدارس در طرحهاي مسکن مهر شهرستانهاي سنندج، سقز، مريوان، بيجار و قروه احداث خواهند شد.

سرپرست معاونت عمراني استاندار کردستان تصريح کرد: همه دستگاههاي اجرايي و پيمانکاران طرحهاي مذکور مکلفند بر طبق برنامه زمان‌بندي پيش‌بيني شده و با رعايت مسائل فني و مهندسي اين طرحهارا به انجام برسانند. وي در پايان گفت: مسکن مهر يکي از طرحهاي جامع در تامين مسکن مورد نياز جامعه است که در صورت اجراي مناسب و اصولي مي‌تواند دغدغه‌هاي مردم و متقاضيان را براي تامين مسکن مناسب و داراي استانداردهاي مطلوب برطرف کند.


 ايران زمين 

نشست مدير كل تعاون استان يزد با تشكلهاي مخابراتي استان برگزار شد

يزد - اکبر خيرخواه

به منظور هم انديشي و آشنايي با مسائل و مشكلات تشكلهاي مخابراتي جلسه‌اي برگزارشد. در اين جلسه كه فلاح‌زاده مدير كل تعاون،كار و رفاه اجتماعي استان يزد، معاونين اداره کل تعاون و مديرعامل شركت مخابرات و نمايندگان تشكلهاي مخابراتي حضور داشتند مقوم مدير عامل شركت مخابرات گزارشي از عملكرد اين شركت در سال 91 را ارائه داد. در اين جلسه نمايندگان تشكلهاي مخابراتي پس از معرفي مختصري از تشكلهاي مربوطه به بيان مسائل و مشكلات پيش روي خود پرداختند و خواستار كمك و همكاري در جهت رفع مسائل مالي و حقوقي و ارائه پيشنهادهايي درحوزه‌هاي مربوطه شدند. گفتني است انجمن صنفي كاركنان ،‌كميته انضباط كار ،‌كميته طبقه‌بندي مشاغل ،‌كميته بهداشت كار، تعاوني مسكن و تعاوني مصرف كاركنان از جمله تشكلهاي شركت‌كننده در اين جلسه بودند.

اقدامات كميته تبليغات و اطلاع رساني ستاد انتخابات

يزد – اکبر خيرخواه

مشاور استاندار و مسئول كميته تبليغات و اطلاع‌رساني ستاد انتخابات استان يزد به تشريح اقدامات و فعاليتهاي اين كميته پرداخت.سيد عبدالمجيد قائم محمدي در جلسه ستاد انتخابات استان يزد، برگزاري دو نشست خبري ويژه ستاد انتخابات استان، حضور خبرنگاران در جلسه اخير ستاد انتخابات و تدوين و ابلاغ شرح وظايف دستگاههاي دولتي در راستاي تبليغات براي حضور حداكثري مردم را از جمله اقدامات كميته تبليغات و اطلاع‌رساني ستاد انتخابات برشمرد.

وي گفت: برگزاري نشست هم انديشي مسئولين كميته‌هاي تبليغات و اطلاع رساني شهرستانها در مركز استان، و بازديد از فعاليت كميته‌هاي تبليغات و اطلاع رساني تمامي شهرستانها، تدوين چندين شماره بولتن اخبار انتخاباتي و راه‌اندازي پورتال انتخابات از ديگر فعاليتهاي كميته تبليغات و اطلاع رساني است.

بازسازي و راه‌اندازي بيش از600دستگاه توربين و کمپرسور درکارگاه مرکزي آغاجاري

اهواز – خبرنگار آفرينش

نماينده وزير نفت و رئيس ستاد طرح و پروژه‌هاي ويژه وزارت نفت از کارگاه مرکزي شرکت توربين جنوب در آغاجاري و شرکت بهره‌برداري نفت و گاز آغاجاري بازديد کرد.

مهندس رضا احمدي ميانجي در بازديد از بخشهاي مختلف کارگاه مرکزي آغاجاري در جريان روند عمليات تعميرات توربينهاي گازي، تعمير و بازسازي قطعات و بازرسي فني تجهيزات قرار گرفت. در اين بازديد مديرعامل شرکت خدمات مهندسي و تجهيزات صنعتي توربين جنوب در معرفي کارگاه مرکزي آغاجاري گفت: اين کارگاه که بزرگترين کارگاه تعميرات توربينها و کمپرسورهاي گازي است بيش از 60 سال قدمت دارد.

مهندس عبدالامير حويزاوي افزود: اين کارگاه در سال 1360 توسط کارشناسان و متخصصان داخلي مجدداً راه‌اندازي شد و تاکنون حدود 600 دستگاه از انواع توربين و کمپرسورهايي که در صنعت نفت کاربرد فراواني دارند در اين کارگاه بازسازي و راه‌اندازي شده است. وي همچنين گزارشي از فعاليتها، توانمنديها و عملکرد شرکت خدمات مهندسي و تجهيزات صنعتي توربين جنوب ارائه داد. در ادامه اين بازديد مديرعامل شرکت بهره برداري نفت و گاز آغاجاري گزارشي از وضعيت اين شرکت، برنامه‌هاي توليد و پروژه‌هاي در دست اقدام در حوزه عملياتي اين شرکت ارائه داد.

مهندس بيژن خدري ويژگيهاي شرکت نفت و گاز آغاجاري را گستردگي جغرافيايي، وجود بيش از 50 واحد بهره‌برداري، گاز و گاز مايع، تقويت فشار گاز، وجود بزرگترين طرح تزريق گاز خاورميانه و تلمبه خانه انتقال نفت خام عنوان کرد و گفت: با اين ويژگيها مي‌توان اين شرکت را به عنوان شاهرگ نفتي ايران قلمداد کرد. در پايان اين سفر نماينده وزير نفت و رئيس ستاد طرح و پروژه‌هاي ويژه وزارت نفت با قدرداني از تلاش کارکنان مناطق نفت‌خيز جنوب گفت: يکي از ويژگيهاي اين منطقه که به وضوح قابل مشاهده است وجود نيروهاي توانمند و متخصص و با سابقه درخشان است که مي‌توان با تلاش و همت مضاعف به قله‌هاي رفيع ترقي دست پيدا نمود.

مهندس احمدي ميانجي افزود: بايد نيروهاي کارآمد و توانمند را در وزارت نفت براي خيزش و يک تحول بزرگ در ساخت تجهيزات و دستگاههاي مورد استفاده صنعت نفت بسيج کرد که آغاجاري مي تواند با برقراري ارتباط و تبادل اطلاعات بين نسل قديم و جديد مرکز اصلي اين حرکت بزرگ علمي باشد.

بهره‌برداري از بزرگترين سامانه نمک زدايي شمال غرب کشور

اروميه – خبرنگار آفرينش

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب روستايي آذربايجان غربي از بهره‌برداري از بزرگترين سامانه نمک زدايي و تصفيه آب با فناوري مدرن نانو فيلتراسيون در شمال غرب کشور در شهرک ارس از توابع پلدشت در آينده نزديک خبر داد.

رسول اکبري با بيان اينکه در راستاي ارتقاي کيفي و تامين آب شرب سالم و بهداشتي منطبق با آخرين استانداردهاي روز دنيا سامانه نمک‌زدايي از آب با فناوري مدرن نانو فيلتراسيون در مجتمع 7 روستايي شهرک ارس از توابع پلدشت در شمال آذربايجان غربي ايجاد مي‌شود، افزود: هم اکنون اين سامانه مراحل نهائي استقرار، نصب و آماده‌سازي را طي کرده و در آينده نزديک به بهره‌برداري مي‌رسد. وي همچنين از نصب 70 دستگاه كلرزن گازي و مايع طي يكسال گذشته در روستاهاي آذربايجان غربي با هزينه اي بالغ بر يك ميليارد ريال خبر داد و اظهار داشت: در اين راستا يك ميليون و 200 هزار كلر سنجي از شبكه توزيع آب شرب بيش از يک هزار و 800 روستاي تحت پوشش اين شركت انجام شد. درصد مطلوبيت كلر سنجيهاي انجام شده 97 درصد بوده كه از ميانگين كشوري آن بالاتر است.

مدير عامل شرکت آب و فاضلاب روستايي آذربايجان غربي با بيان اينکه طي اين مدت 70 تن مواد گندزدايي براي سالم‌سازي آب شرب روستايي با هزينه‌اي بالغ بر يك ميليارد ريال توسط شركت خريداري و استفاده شد، ادامه داد: امکان آلودگي ثانويه آب بعد از استحصال وجود دارد که با توجه به کلر زني مداوم و روزانه به تعداد 3 هزار و 500 مورد، آلودگيهاي ثانويه در شبکه توزيع به حداقل کاهش مي‌يابد.

آماده‌سازي واحد احياء مستقيم آگلومراسيون ذوب آهن اصفهان براي رسيدن به توليد برنامه‌اي

اصفهان - راعي

معاون توليد مديريت آگلومراسيون شرکت ذوب آهن اصفهان از آماده‌سازي واحد احياء مستقيم آگلومراسيون براي رسيدن به توليد برنامه‌اي خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان مهندس ذبيحي گفت :‌ از ابتداي سال 92 در راستاي اهداف مديريت عالي شركت كارگاه توليد آهن اسفنجي قائم به مديريت آگلومراسيون ملحق شد بنابراين ازهمان بدوكار برنامه ريزيهاي گسترده اي با همكاري قسمتهاي مختلف جهت رفع اشكالات باقي مانده از زمان پيمانكار و نيز افزايش توليد متناسب با برنامه‌هاي آينده شركت صورت گرفته است.

شايان ذكراست واحد توليد آهن اسفنجي قائم درسال 1375 راه‌اندازي شده است . اين واحد از نظرنوع توليد گاز احيايي در دنيا منحصر به فرد مي‌باشد. اساس كاردر آن استفاده از سوخت ناقص واكنش بين اكسيژن و گازطبيعي است . واحد احياء مستقيم آگلومراسيون درحال حاضرقادر به توليد 350 هزارتن آهن اسفنجي باكربن بالاست. نقش كربن دركوره‌هاي قوس الكتريكي باعث كاهش مصرف انرژي در فرآيند توليد فولاد مي‌باشد. علاوه برمصرف قسمت كنورتور كارخانه درحال حاضر شركتهاي فولادسازي داخلي مانند فولاد ساوه و فولاد قزوين و فولاد يزد از مشتريهاي محصولات توليدي اين واحد هستند. همچنين به خاطر خاصيت عدم خودسوزي مي‌توان از محصولات اين واحد براي صادرات خارجي نيزاستفاده نمود. باتوجه به قيمت بالاي آهن قراضه و پايين بودن هزينه‌هاي توليد آهن اسفنجي مصرف آن بسيار مورد توجه است.


 خبر 

 ارتفاع درياچه اروميه 18 سانتي‌متر کاهش يافته است

اروميه – خبرنگار آفرينش

مديرکل سازمان حفاظت محيط زيست آذربايجان غربي گفت: ارتفاع آب درياچه اروميه نسبت به سال گذشته 18 سانتي‌متر کاهش يافته است.حسن عباس‌نژاد در جلسه‌اي که با حضور خبرنگاران در سالن جلسات اين اداره کل تشکيل شد، اظهار داشت: ارتفاع آب درياچه اروميه در حال حاضر يک هزار و 271 سانتي‌متر است که با وجود نزولات جوي نسبت به سال گذشته کاهش يافته است.وي ضمن اظهار تأسف از کاهش ارتفاع اين درياچه، افزود: ميزان نزولات جوي نسبت به پيش‌بيني صورت گرفته کم بود همچنين افزايش دماي هوا يکي از عوامل دخيل در افزايش ميزان تبخير بود به طوري که همه اين عوامل دست به هم داد تا سطح آب درياچه کاهش پيدا کند.

هيچ‌گونه اقدامي در راستاي صيانت از محيط زيست نبايد بيهوده قلمداد شود

وي با بيان اينکه اقدامات لازم براي احياي اين درياچه دير آغاز شده، افزود: با وجودي که دير است ولي هيچ‌گونه اقدامي در راستاي صيانت از محيط زيست نبايد بيهوده قلمداد شود به طوري که هر چند ناچيز ولي تاثيرگذار است ليکن اميدوار هستيم در راستاي احياي درياچه اروميه اتخاذ تدابير لازم تداوم پيدا کند.عباس‌نژاد با اشاره به اينکه نبايد چنين تصوري داشت که آرتميا از بين رفته، خاطرنشان کرد: در بعضي از سواحل همچنان آرتميا يافت مي‌شود، ولي يکي از نگراني‌هاي موجود در اين زمينه حيات گوزن زرد ايراني، کل بز و قوچ ميش است به طوري که در اين راستا چهار تن علوفه و 10 هزار ليتر آب به جزاير منتقل شد.

مديرکل سازمان محيط زيست آذربايجان غربي مساحت اين استان را 43 هزار و 660 کيلومتر مربع عنوان کرد و افزود: اين استان از تنوع زيستي، پوشش گياهي و اکوسيستمي بي‌نظير برخوردار است به طوري که از شمال تا جنوب استان اکوسيستم جنگلي، بياباني و... وجود دارد.وي افزود: 6/14دهم درصد مساحت آذربايجان غربي با وسعت 570 هزار هکتار پارک ملي درياچه اروميه را شامل مي‌شود، 11 هزار و 500 هکتار منطقه حفاظت شده جنگل ميرآباد سردشت،يک هزار و 150 هکتار منطقه حفاظت شده سد نوروزلوي مياندوآب، 907هکتار تالاب کاني برازان و دو هکتار غار سهولان در اين خطه وجود دارد.

عباس‌نژاد خاطرنشان کرد: بيش از 30 تالاب فصلي و دائمي در آذربايجان غربي وجود دارد از اين تعداد شش تالاب، بين‌المللي محسوب مي‌شود که آبگيري شده‌اند، پنج درصد مساحت آذربايجان غربي با وسعت 174 هزار هکتار پوشش گياهي است همچنين 65 درصد مساحت استان با وسعت 2 ميليون و 500 هزار هکتار مرتع است.اين مسئول با اشاره به اينکه در اين خطه گونه‌هاي گياهي، جانوري و... متنوعي وجود دارد، بيان داشت: 54 گونه جانوري، 286 گونه پرنده، 59 گونه خزنده و دوزيست، 26 گونه ماهي و بيش از يک هزار و 478 گونه گياهي وجود دارد ليکن براي حفاظت از اين گونه‌هاي متنوع نيازمند مشارکت اقشار مختلف مردم و تشکل‌هاي غيردولتي هستيم.

مديرکل سازمان حفاظت محيط زيست آذربايجان غربي تعداد واحدهاي صنعتي استان را 2 هزار و 351 واحد عنوان کرد و اظهار داشت: در اين واحدهاي صنعتي مشکلاتي در ارتباط با پسماند و دفع فاضلاب وجود دارد که شهرک صنعتي يک و دو اروميه سيستم تصفيه فاضلاب راه‌اندازي کرده و شهرک صنعتي شماره سه در مرحله پيگيري قرار دارد و سيستم‌هاي تصفيه فاضلاب شهرستان‌ها نيز از پيشرفت فيزيکي 60 درصد برخوردار است.

افتخار آفريني همکاران راديو دانش در ساخت راديو موبايل HD

کرج - خاکپور

حميد لطفي از همکاران پشتيباني فني راديو دانش موفق به ساخت راديو موبايل HDدر داخل کشور شد. به گزارش روابط عمومي راديو دانش:لطفي در گفتگو با روابط عمومي اين شبکه گفت:با تلاش روز افزون همکاران فني و رسانه بر آن شديم تا دستگاه راديو موبايلي مشابه برند خارجي طراحي و آماده کنيم تا علاوه بر قطع وابستگي به کشور هاي بيگانه ،در زمينه ذخيره ارزي نيز گام برداريم.وي افزود: دستگاه راديو موبايل با امکان پشتيباني از کليه سيم کارتهاي موجود علاوه بر اين که هزينه آن نسبت به نمونه خارجي حدود يک سوم کمتر است، با داشتن صفحه نمايشگر براي ويرايش شماره تلفن ،آن را به نمونه خارجي برتري داده است.لطفي در توضيح ويژگي هاي دستگاه راديو موبايل و راديو موبايل HD اظهار داشت:دستگاه راديو موبايل امکان استفاده از سيم کارتهاي نسل دوم را دارد در حالي که نوع پيشرفته‌تر آن امکان پشتيباني از سيم کارتهاي نسل سوم را هم داراست و به عنوان راديو موبايل HD معروف است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته