جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/11/02 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - دوشنبه (دوم محرم الحرام سال 1428) نسخه شماره 2682

ولي ا.. صالح نيا مربي بدنساز تيم فوتبال پاس :
پاس متحول شده است

160 ميليون دلار هزينه بيماري هاي مرتبط با کم تحرکي
تهران فقيرترين استان به لحاظ فضاي ورزشي

دبير اجرايي سازمان ليگ برتر تاييد کرد :
24 بهمن ، پرسپوليس - مقاومت ; در آزادي

جاسم ويشگاهي مدال هاي طلاي خود را به آستان مقدس امام حسين (ع) تقديم کرد
قهرمان بازي هاي آسيايي: کوچک ترين کاري بود که انجام دادم

حالا او فقط به بايرن فکر مي کند
چمدان ها باز شد


كوتاه و خواندني و سوت پايان و دقيقه 90


  ولي ا.. صالح نيا مربي بدنساز تيم فوتبال پاس :
 پاس متحول شده است  

تيم فوتبال پاس در جريان مسابقات فوتبال جام حذفي باشگاه هاي کشور موفق شد تيم شموشک را از گردونه رقابت ها حذف نمايد .
در اين خصوص ولي ا.. صالح نيا مربي بدنساز تيم فوتبال پاس گفت: پيروزي روحيه بخش مقابل شموشک پايان ناکامي هاي پاس بود و با اين پيروزي روند نتيجه گيري هاي پاس دوباره آغاز مي شود.
وي افزود : خوشبختانه نظم و انضباطي که با حضور آقاي شاهرخي در تيم پاس ايجاد شده درکنارخودباوري و اعتماد بنفس بازيکنان جوان، باعث تحول تيم پاس شده و پيروزي مقابل شموشک درجام حذفي سر آغاز راهي تازه براي اوجگيري دوباره تيم پاس است.
وي اضافه کرد : در ابتداي فصل تاحدودي خلا» بازيکنان جدا شده در کنار ناهماهنگي و در اختيار نبودن بازيکنان ملي پوش باعث شد پاس به نتايج ضعيفي دست يابد ولي به مرور اين مشکلات برطرف شد و با سپري شدن دوره بحران، اطمينان داشته باشيد پاس در ادامه ليگ به جايگاه واقعي خود دست خواهد يافت. 
وي درخصوص ضعف گلزني تيم پاس گفت : در نيم فصل اول فقدان مهاجمين گلزن تاحدود زيادي به پاس لطمه زد ولي بازگشت نادر احمدي به شرايط مطلوب و حضورمهاجم گلزني چون ميختاريان ارمني مشکلات گلزني تيم برطرف شده و درنيم فصل دوم با انسجام و هماهنگي تيمي بهتر به نتايج مورد نظر دست خواهيم يافت .
صالح نيا ازشرايط بدني بازيکنان پاس ابراز رضايت کرد و گفت : تيمي که در زمين نوشهر و دردقيقه 119 گلزني مي کند مشکل بدني ندارد با اين وجود تلاش مي کنم تا تيم را از اين بدني به شرايط بهتري برسانم .


  160 ميليون دلار هزينه بيماري هاي مرتبط با کم تحرکي
 تهران فقيرترين استان به لحاظ فضاي ورزشي  

 مهندس تقي زاده مدير کل تربيت بدني استان تهران در همايش ورزش در بيماري ها آماري را منتشر ساخته است که بر اساس آن استان تهران به لحاظ برخورداري از فضاهاي ورزشي يکي از فقيرترين استان به شمار مي رود . به گزارش ايسنا وي در اين ارتباط گفت : سرانه ورزشي کشور نيم متر مربع است که اين شاخص در استان تهران 38 صدم درصد ، در شهر تهران 25 صدم درصد و در شميرانات 18 صدم متر مربع است. در حالي که استاندارد بين المللي 2 و نيم متر مربع است.
مهندس تقي زاده در همايش ورزش در بيماريها با بيان اينکه هزينه مستقيم مراقبت هاي بهداشتي در بيماران مبتلا به بيماري هاي غيرواگير ناشي از کم تحرکي 160  ميليون دلاراست، گفت: علت بيش از 41  درصد از مرگ و ميرها مربوط به 5  بيماري است که به علت کم تحرکي حادث مي شود و بيش از 17  درصد موارد به علت انواع بيماري هاي قلبي است.
وي با بيان اينکه بر اساس گزارش هاي کشوري 21  درصد افراد جامعه به افسردگي دچارند، گفت: بسياري از موارد افسردگي با تحرک و ورزش درمان پذيراست.
مهندس تقي زاده به وجود پرفشاري خون در 9 و 7 دهم درصد مردان و 10 و شش دهم درصد زنان اشاره کرد و افزود: پرفشاري خون در 13 و 3 دهم درصد از شهرنشينان و 13 و 2 دهم درصد از روستاييان گزارش شده است.
وي با بيان اينکه 10  درصد جامعه ايراني به ورزش همگاني مي پردازند، ادامه داد: اين در حاليست که پيش بيني شده اين ميزان تا 5  سال آينده 25  درصد شود.
وي افزود: ورزش همگاني در سوئد 50  درصد، استراليا 49  درصد، دانمارک 45  درصد، فرانسه و ايتاليا و جمهوري چک 35  درصد است که ايران با کمتر از 10  درصد کمترين آمار را در ورزش همگاني دارد.
مهندسي تقي زاده با اشاره به وجود باشگاه هايي با عناوين آمادگي جسماني در تهران گفت: بايد نسبت به ايجاد تعامل بين اين مراکز و متخصصان طب ورزشي تدابيري انديشيده شود.
وي با بيان اينکه افرادي براي راه اندازي باشگاه غالبا به دنبال توجيه اقتصادي هستند، گفت: توجيه اقتصادي ورزش از کلينيک هاي درماني بيشتر است.
مدير کل تربيت بدني استان تهران به ورزش و فعاليت بدني به عنوان راهکار اصلي پيشگيري و درمان بسياري از بيماري ها اشاره کرد و يادآور شد: اين امر با افزايش سلامت عمومي و کاهش سطح ناتواني در جمعيت بيمار امکان پذير مي شود.
وي با اعتقاد به اين که ورزش و کنترل تغذيه بايد جايگزين دارو شود،  گفت: بعد از مواد مخدر مافياي دارو مطرح است.
مهندس تقي زاده در پايان يادآور شد: در دوحه قطر 43  درصد کاروان اعزامي از استان تهران و 46  درصد از مدال هاي قهرماني مربوط به تهرانيان بوده است.
دکتر عليرضا استقامتي نيز دبير علمي همايش ورزش همگاني در پر کردن اوقات فراغت، ايجاد نشاط و سرزندگي حائزاهميت برشمرد و گفت: نقش ورزش در پيشگيري و درمان بيماري هاي غير واگير در دنيا مطرح است.
وي با بيان اينکه بيش از 60  درصد مرگ هاي ناشي از بيماري ها به چند ريسک فاکتور مربوط است، گفت: ديابت به علت سيگار کشيدن، بي تحرکي و عدم فعاليت بدني ايجاد مي شود.
به گفته وي دستيار تخصصي پزشکي ورزش در دانشگاه علوم پزشکي تهران و ايران تربيت مي شود.
دکتر استقامتي در پايان خاطر نشان کرد: تربيت متخصصان طب ورزشي براي درمان آسيب هاي ورزشي قهرماني، حمايت براي کنترل ورزش همگاني و پيشگيري و درمان بيماري ها الزامي است.


  دبير اجرايي سازمان ليگ برتر تاييد کرد :
 24 بهمن ، پرسپوليس - مقاومت ; در آزادي  

 تيم فوتبال مقاومت بسيج فارس در مرحله يک شانزدهم نهايي جام حذفي باشگاه هاي کشور در ورزشگاه حافظيه شيراز ميزبان تيم استقلال تهران بود که در اين بازي با نتيجه 2 بر صفر پيروز شد و به مرحله يک هشتم نهايي راه يافت .
گفتني است که تيم فوتبال پرسپوليس نيز در مرحله يک شانزدهم نهايي جام حذفي باشگاه هاي کشور در ورزشگاه آزادي به مصاف تيم شهرصنعتي کاوه رفت و با پيروزي مقابل اين تيم به مرحله يک هشتم نهايي رسيد .
حال دو تيم پرسپوليس و مقاومت بسيج فارس در اين مرحله بايد در برابر يکديگر قرار گيرند .
در اين راستا سوالي که مطرح مي شود اين است :
آيا سازمان ليگ برتر براي انتخاب ميزبان قرعه کشي خواهد کرد ؟
در اين خصوص آلبرت گريگوريان دبير اجرايي سازمان ليگ برتر گفت: ديدار تيم هاي فوتبال پرسپوليس و مقاومت بسيج فارس از مرحله يک هشتم نهايي مسابقات فوتبال جام حذفي باشگاه هاي کشور در ورزشگاه آزادي برگزار خواهد شد.
وي افزود: از آنجائيکه تيم فوتبال پرسپوليس در مرحله يک شانزدهم نهايي مسابقات فوتبال جام حذفي در ورزشگاه آزادي مهمان تيم فوتبال شهرصنعتي کاوه بوده است، اين تيم مي تواند درمرحله يک هشتم نهايي در ورزشگاه خانگي خود از تيم مقاومت بسيج فارس پذيرايي کند.
وي ادامه داد: تيم فوتبال شهرصنعتي کاوه امکان ميزباني تيم فوتبال پرسپوليس را نداشت به همين خاطر مسابقه ياد شده در ورزشگاه آزادي برگزار شد.
گريگوريان اذاعان داشت: تيم فوتبال مقاومت بسيج فارس نيز در مرحله يک شانزدهم نهايي مسابقات فوتبال جام حذفي در ورزشگاه حافظيه ميزبان استقلال بوده و آئين نامه برگزاري مسابقات جام حذفي حکم مي کند در بازي مرحله يک هشتم نهايي مهمان پرسپوليس باشد که در مرحله قبل مهمان تيم کاوه بوده است.
بدين ترتيب ديدار دو تيم پرسپوليس و مقاومت بسيج فارس از مرحله يک هشتم نهايي مسابقات فوتبال جام حذفي روز 24 بهمن ماه در ورزشگاه آزادي تهران برگزار خواهد شد.


  جاسم ويشگاهي مدال هاي طلاي خود را به آستان مقدس امام حسين (ع) تقديم کرد
 قهرمان بازي هاي آسيايي: کوچک ترين کاري بود که انجام دادم 

 قهرمان کاراته بازي هاي آسيايي دوحه و مسابقات جهاني فنلاند مدال هاي طلاي خود را تقديم آستان مقدس امام حسين (ع) کرد.
به گزارش ايسنا، همزمان با آغاز ايام محرم جاسم ويشگاهي، قهرمان کاراته جهان و بازي هاي آسيايي دوحه دو مدال طلاي خود را به آستان مقدس امام حسين (ع) تقديم کرد.
ويشگاهي درباره انگيزه هاي خود براي انجام چنين کاري گفت: به دليل ارادت خاصي که هميشه به امام حسين (ع) داشتم تصميم گرفتم تا همزمان با ايام محرم که از زيباترين و معنوي ترين ماه هاي سال است دو مدال طلاي جهاني و آسيايي خود را به عنوان هديه اي هر چند کوچک تقديم امام حسين (ع) کنم.
وي ادامه داد: پيش از حضور در مسابقات آسيايي دوحه از ناحيه کمر دچار آسيب ديدگي بسيار شديدي شدم که حتي مربيان و پزشکان تيم ملي نيز اميدي به حضورم در اين رقابت ها نداشتند. در شرايطي که اکثر اعضاي تيم فکر مي کردند به اين مسابقات نمي رسم با نذر کردن به درگاه امام حسين (ع) از ايشان تقاضاي کمک کردم. خوشبختانه دعايم مستجاب شد و توانستم با حضور در اين رقابت ها مدال طلاي آسيا را بر گردن بياويزم. اکنون تنها کوچک ترين کاري که مي توانم بکنم اين است که هديه بسيار ناچيزي را تقديم ايشان کنم.
ويشگاهي تصريح کرد: من اعتقاد قلبي به مسايل معنوي و ديني داشته و مطمئن هستم که اين گونه مسايل تاثيري مستقيم در موفقيت هاي ورزشي ام داشته است. اگر مسير کربلا باز بود با دستان خود مدال هايم را تقديم مي کردم. اميدوارم که ورزشکاران ما همواره از ته قلب به مسايل معنوي اعتقاد داشته و با اين ديد وارد ميادين ورزشي شوند. من تاثير اين اعتقادات را در طول مسابقات جهاني و آسيايي به طور کامل مشاهده کرده ام و اگر موفقيتي به دست آورده ام تمام آنها را ناشي از اين گونه اعتقادات مي دانم.


  حالا او فقط به بايرن فکر مي کند
 چمدان ها باز شد  

تا هفته پيش همه فکر مي کردند دوران حضور علي کريمي در تيم بايرن مونيخ به پايان رسيده و او بايد هرچه زودتر چمدان هايش را بسته و از آلمان خارج شود .
اما در طي چند روز اخير سناريو جديدي طراحي شد ، چراکه حضور در بازي هاي دوستانه ميان فصل بايرن مونيخ و گلزني در ديدار برابر سابروکن و هامبورگ مي تواند ادامه حضور علي کريمي را در تيم فوتبال بايرن مونيخ تضمين کند.
گفتني است که آخرين روزهاي فصل نقل و انتقالات نيم فصل اروپا نزديک است و از هفته آينده بازي هاي بوندس ليگا آغاز مي شود. عملکرد قابل قبول کريمي در بازي هاي دوستانه ميان فصل خود متضمن تداوم حضور وي در بايرن مونيخ است.
با توجه به خداحافظي سباستين دايسلر از دنياي فوتبال و جدايي قريب الوقوع حسن صالي حميدزيچ فرصت بازي براي علي کريمي بيشتر مي شود و او مي تواند از نيمکت بايرن جدا شده و مانند ابتداي فصل گذشته يکي از بازيکنان اصلي بايرن مونيخ باشد.
حضور 45 دقيقه اي در بازي دوستانه بايرن مونيخ برابر ساربروکن و هامبورگ خود مويد اين مسئله است که اطمينان خاطر مربيان بايرن به هافبک ايراني تيم شان بيشتر شده و او مي تواند به آينده خود در اين تيم اميدوار باشد.
حالا کريمي بازي مي کند، گل مي زند و مهره قابل اطمينان ماگات حداقل براي 45 دقيقه است. او بيش از پيش حرفهاي گذشته ماگات را باور مي کند، آنجاکه مي گفت:  کريمي مي تواند مهره اي قابل اتکا براي بايرن مونيخ باشد. شرايط او را درک مي کنيم . بعد از مصدوميت سخت بايد زمان صرف شود تا او مجددا آماده بازگشت به ميدان شود.
اتمام اردوي دبي زمان مناسبي براي کريمي بود تا خود را بازيابد و جدا از توجه بي رويه شيوخ متمول دبي خود را آماده رقابتي سخت کند. او ديگر تا اندازه زيادي از خواب و روياي دبي خارج شده و به تمرينات بايرن متمرکز شده است.
کريمي مي ماند. اما هنوز اين احتمال وجود دارد که دلارهاي اماراتي ها و امتيازاتي که در آينده براي بايرن مونيخ قائل مي شوند اين باور را زنده نگه دارد که راه بازگشت ملي پوش شماره 8 ايران از مونيخ به امارات هميشه هموار است.
بازي دوستانه برابر هامبورگ تمام شده و علي کريمي يکي از 2 گل بايرن مونيخ را وارد دروازه فرانک روست کرده است. او حالا خوشبينانه تر از قلب حرف مي زند: اگر بتوانم موقعيت خوبي را براي خود در بايرن به وجود آورم، قطعا مي مانم. اما اگر شانس بازي نصيبم نشود و به بن بست برسم ترجيح مي دهم به پيشنهادهاي جديد فکر کنم. اما تا زماني که براي بايرن مونيخ بازي مي کنم به هيچ تيمي فکر نمي کنم و تمرکز به موفقيت در اين تيم خواهم بود.اين مي تواند پايان داستان جدايي کريمي از بايرن مونيخ باشد .تمجيد سايت بايرن از کريمي

جادوي علي در بندر هامبورگ
سايت رسمي باشگاه بايرن مونيخ در گزارش خود از بازي دوستانه مقابل هامبورگ به تمجيد از علي کريمي يابزيکن ايراني خود پرداخت.
در اين گزارش که با تيتر جادوي علي منتشر شده، آمده است: فليکس ماگات که 7 بازيکن خود را به دليل مصدوميت و يا عدم آمادگي در اختيار نداشت، علي کريمي را در جناح راست خط مياني قرار داد و او نيز در يک بازي خيره کننده نظرها را به خود جلب کرد.
اين گزارش با اشاره به ماجراي انتقال مجدد کريمي به الاهلي آورده است: در حالي که طي هفته هاي گذشته اخبار کاملا جدي از بازگشت ستاره ايراني تيم بايرن مونيخ به الاهلي امارات منتشر شد اما کريمي با گلي که به هامبورگ زد توانست باز ديگري شايستگي هاي خود را به اثبات برساند.
سايت بايرن در توصيف گل کريمي مي نويسد: همکاري روي ماکاي هلندي و کلوديو پيزارو پرويي موجب شد علي کريمي ايراني در مقابل دروازه فرانک روست صاحب يک موقعيت مناسب شود . او با تيزهوشي اولين گل بازي را در دقايق ابتدايي به ثمر رساند.


 كوتاه و خواندني و سوت پايان و دقيقه 90 


حل مشکلات به وجود آمده در کميته انتقالي فوتبال
اميررضا خادم رييس کميته تربيت بدني و جوانان مجلس :
جلسات کميته به زودي از سر گرفته مي شود

اميررضا خادم رييس کميته تربيت بدني و جوانان مجلس اظهار اميدواري کرد به صورت جدي مشکل به وجود آمده در بحث کميته انتقالي فوتبال به زودي برطرف شود.
وي در گفت و گو با ايسنا گفت: خوشبختانه با رفتار معقولانه اي که در سازمان تربيت بدني و مسوولان فدراسيون فوتبال اعمال شد و از سوي ديگر با توجه به مساله عرق ملي و توجه به حيثيت ورزش کشور توسط کميته منتخب فيفا، اين اميدواري به صورت جدي وجود دارد که مشکل به وجود آمده به صورت کامل حل شود و تا حد زيادي هم حل شده است.
وي افزود: احتمال دارد تا يکي دو روز آينده هم اين مساله به طور کامل حل و جلسات به نحو احسن پي گيري شود.
 
هادي شکوري مدافع تيم پاس :
دوران ناکامي پاس تمام شد

تيم فوتبال پاس در هفته شانزدهم رقابت هاي ليگ برتر ميهمان تيم مس کرمان خواهد بود و اين در شرايطي است که کرماني ها با راي کميته انضباطي از وجود تماشاگران خود بي بهره خواهند بود .
در خصوص اين بازي هادي شکوري مدافع تيم فوتبال پاس تهران گفت: تيم فوتبال پاس تهران با کسب پيروزي مقابل مس کرمان در هفته نخست نيم فصل دوم رقابت هاي فوتبال باشگاه هاي برتر ايران آغازي دوباره در اين رقابت ها خواهد داشت.
وي افزود: ناکامي هاي پاس در همان ديدار نخست مقابل مس کرمان آغاز شد و من اميدوارم با شکست اين تيم در هفته شانزدهم، صعود به رده هاي بالاي جدول را آغاز کنيم.
وي درباره وضعيت آسيب ديدگي اش گفت: متاسفانه از ناحيه مچ پا در ديدار تدارکاتي تيم ملي در امارات دچار آسيب ديدگي شده ام و هنوز مشکل کشيدگي رباط مچ پايم بطور کامل برطرف نشده است.
او افزود: هنوز در حال انجام فيزيوتراپي هستم و به عقيده پزشکان از روز سه شنبه قادر خواهم بود تمرينات آماده سازي خود را آغاز کنم اما هنوز درد پايم برطرف نشده و نمي دانم، چه زماني به شرايط آمادگي خواهم رسيد.
وي با اشاره به ديدار بعدي تيم فوتبال پاس در ادامه رقابت هاي جام حذفي گفت: به طور قطع در ديدار مقابل استقلال اهواز کار ساده اي نخواهيم داشت.
شکوري تصريح کرد: هدف اصلي ما کسب عنوان قهرماني در رقابت هاي فوتبال جام حذفي است و تمامي بازيکنان براي رسيدن به اين نتيجه مصمم هستند.

محرومان هفته شانزدهم
بادامکي و عليرضا نيکبخت واحدي غايبان پرسپوليس

هفته شانزدهم ليگ برتر فوتبال از روز پنجشنبه آغاز مي شود و در اين راستا فدراسيون فوتبال اسامي محرومان اين هفته را اعلام کرده است که بايد گفت  11 بازيکن از انجام بازي محروم هستند.
ابومسلم: محمدرضا ناصح و سعيد خاني
پيکان: مهدي محمدي
استقلال تهران: سياوش اکبرپور (محروم کميته انضباطي)
فولاد: عادل کلاه کج (اخراج در بازي گذشته)
برق شيراز: صمد زارع
راه آهن: امين (اخراج در بازي گذشته)، ترکاشوند، احمد تقوي
سايپا: داريوش يزداني
پرسپوليس: حسين بادامکي و عليرضا نيکبخت واحدي (اخراج در بازي گذشته)

اميرقلعه نوعي رييس سازمان فوتبال استقلال :
من نمي توانم هضم کنم

امير قلعه نوعي رييس سازمان فوتبال استقلال همچنان از عملکرد کادر فني تيم استقلال حمايت مي کند . 
وي درباره شکست استقلال و حذف آبي پوشان از مسابقات حذفي چنين مي گويد : قول مي دهيم در ليگ برتر و آسيا با تمام قوا براي شادي دل آنها به ميدان برويم .
وي گفته هاي خود را چنين دنبال مي کند: شکست مقابل بسيج تلخ و ناراحت کننده بود و من هنوز نتوانسته ام آن را هضم کنم . مطمئنم اين مساله اي است که در ميان اعضا کادر فني و بازيکنان و به خصوص صمد مرفاوي هم وجود دارد. بارها گفته ام و الان هم تاکيد مي کنم که صمد با تمام توان خود در اين چند ماه تيم را هدايت کرد و با تمام مشکلات ساخت. هر روز مباحثي درباره برکناري او و حضور يک مربي جديد به گوش مي رسيد. نبايد در اين شرايط او را تحت فشار قرار داد بلکه مي بايست با نگاه منطقي به مشکلات موجود در صدد رفع معضلات باشيم .
وي افزود: به نظر من در روزي که استقلال مي توانست با چند گل اختلاف به برتري برسد شکست را پذيرا شد و اين در ذات فوتبال است .
 
اولين تمرين پرسپوليس پس از بازگشت از امارات
هم الونگ بود ، هم نيکبخت

روز گذشته اولين تمرين تيم فوتبال پرسپوليس پس از بازگشت از امارات با حضور کليه نفرات اين تيم زير نظر مصطفي دنيزلي برگزار شد.
گفتني است که پرسپوليس پس از سفر دو روزه خود به امارات ، صبح ديروز با حضور کليه بازيکنانش در ورزشگاه کارگران تهران تمرين کرد.
در اين تمرين بازيکناني چون عليرضا نيکبخت واحدي و  الونگ الونگ که در سفر به امارات سرخپوشان را همراهي نکرده بودند حضور داشتند. الونگ که به علت غيبت هاي طولاني در تمرينات، روز گذشته با محمد حسن انصاري فرد ديدار و گفتگو کرده بود ديروز پس از صحبت با دنيزلي در تمرينات حضور پيدا کرد.در اين ميان يک مدافع جديد نيز که سابقه بازي در تيم هاي پيکان و اکباتان را دارد در تمرين سرخپوشان حضور يافته بود تا در صورت تاييد کادر فني جذب اين تيم شود.بازيکنان مصدوم پرسپوليس نظير ابوالفضل حاجي زاده ، محمد رضا ماماني و فرزاد آشوبي نيز به طور اختصاصي زير نظر پزشک پرسپوليس به تمرين پرداختند.
 
ماگات پس از پيروزي مقابل هامبورگ:
علي کريمي تا پايان فصل در بايرن مي ماند

فليکس ماگات سرمربي بايرن مونيخ از عملکرد علي کريمي در پيروزي دو بر صفر تيمش در ديدار دوستانه مقابل هامبورگ ابراز رضايت کرد.
ماگات پس از گلزني کريمي در ديدار دوستانه مقابل هامبورگ گفت: علي کريمي مطمئنا تا پايان اين فصل از رقابت ها در بايرن خواهد ماند. گلي که او مقابل هامبورگ به ثمر رساند بر ميزان اعتماد به نفسش افزود. علي کريمي در ديدار با هامبورگ براي يک نيمه در پست هافبک راست انجام وظيفه کرد و پس از آن جاي خود را به فورستنر جوان داد  اما اين بازيکن هرگز نتوانست نمايش خوبي در اين منطقه داشته باشد. با نمايشي که کريمي در بازي با هامبورگ از خود نشان داد به احتمال فراوان در ديدار هفته آينده مقابل بروسيا دورتموند در ترکيب اصلي بايرن قرار خواهد گرفت.
تيم فوتبال بايرن با گل هاي علي کريمي و لوسيو با نتيجه دو بر صفر ميزبان خود هامبورگ را طي ديداري دوستانه شکست داد.
  
کريم باقري کاپيتان تيم فوتبال پرسپوليس :
اين پرسپوليس با آن پرسپوليس فرق مي کند

به نظر مي رسد تيم پرسپوليس با توجه به رفع مصدوميت مصدومانش بتواند مسابقات نيم فصل دوم را بهتر از نيم فصل اول برگزار نمايد .
در اين خصوص کريم باقري کاپيتان تيم فوتبال پرسپوليس که يکي از مصدومان اين تيم بود و حالا در تمرينات حضور دارد گفت: براي اينکه مدعي قهرماني ليگ برتر بمانيم، بايد مقابل ابومسلم به پيروزي برسيم.
وي افزود: سفر به امارات و بازي با العين يک ديدار تدارکاتي به موقع و مناسبي بود. العين هم مثل ما چند بازيکن اصلي خود را در اختيار نداشت. مربيان قصد داشتند ساير بازيکنان را محک بزنند. در مجموع ديدار خوبي براي تيم بود; به خصوص براي خودم که بعد از مدتي بازي کردم.
وي اضافه کرد: شرايط بدني ام خوب است. در مقابل العين سعي کردم زياد به خودم فشار نياورم. باقري درباره حذف استقلال از جام حذفي گفت: براي ما که فرق نمي کرد در مرحله بعد با کدام تيم بازي کنيم. تنها تفاوتش در اين بود که حساسيت بازي به دليل رودررويي دوباره پرسپوليس و استقلال بيشتر مي شد.
وي ادامه داد: ديدار سختي برابر مرصاد خواهيم داشت. آنها تيم خوبي هستند که توانستند استقلال را شکست دهند. نبايد تيم هاي شهرستاني را دست کم گرفت. آنها براي جام حذفي انگيزه هاي زيادي دارند.
 
خطيبي، شايد در پرسپوليس

طي روزهاي اخير شايعات زيادي در خصوص حضور رسول خطيبي در تيم پرسپوليس به گوش مي رسد ، در اين ارتباط محمدحسن انصاري فرد مديرعامل باشگاه پرسپوليس نيز علاقه اين باشگاه را براي جذب اين بازيکن به صراحت اعلام کرده است . وي در اين باره گفته است : هنوز با خطيبي توافق نکرده ايم ، اما قصد داريم مذاکرات جدي خود را آغاز نماييم .
 
يک مدافع آذربايجاني در تمرين پرسپوليس

روز گذشته يک مدافع از کشور آذربايجان در تمرين تيم پرسپوليس شرکت و مورد ارزيابي دنيزلي قرار گرفت.
گفتني است که قرار است دو بازيکن از سوريه و يک مهاجم پرتغالي در تمرين اين تيم حاضر  شوند.

تمرينات حاجي زاده شروع شد

ابوالفضل حاجي زاده مدافع تيم فوتبال پرسپوليس پس از حدود يک ماه استراحت، از ديروز تمرينات خود را از سر گرفت.
وي که به دليل مصدوميت از ناحيه زانو مورد عمل جراحي قرار گرفته بود، با پشت سر گذاشتن دوران نقاهت و انجام تمرينات فيزيوتراپي بار ديگر در تمرين شرکت کرد.
وي هنوز توانايي حضور در تمرينات گروهي را ندارد و براي بازگشت به ميدان به زمان بيشتري نياز دارد. اين مدافع ديروز تمرينات نسبتا سنگيني را زيرنظر پزشک پرسپوليس انجام داد که به نظر مي رسد براي بازيکني که پاي خود را به تيغ جراحان سپرده، مناسب نيست و احتمال تشديد مصدوميت وجود دارد. محمدرضا ماماني، ديگر مصدوم پرسپوليس همچنان در تمرينات حضور ندارد.

 


 نسيم حسن پور عضو تيم ملي تيراندازي :
بايد به ورزش بانوان بها داده شود

واقعيت اين است :
تيم تيراندازي کشورمان درجريان مسابقات بازي هاي آسيايي 2006 دوحه مطابق انتظار ظاهر نشد ، و عملکرد قابل قبولي نداشت .
در خصوص وضعيت تيراندازي کشورمان نسيم حسن پور يکي از ورزشکاران اين رشته ورزشي گفت: با آنکه مسوولان فدراسيون تيراندازي در سال هاي اخير برنامه هاي زيادي براي توسعه اين رشته به اجرا گذاشته اند، اما بايد براي پيشرفت اين رشته پرمدال تلاش بيشتري کنند.
وي ادامه داد: در اين رشته هر فرد مي تواند دست کم چهار مدال کسب کند و اين براي کشور ما که توسعه ورزش قهرماني به عنوان يکي از اهداف مهم ورزشي مطرح است، بايد مورد توجه بيشتر قرار گيرد.
وي اضافه کرد : در بازي هاي آسيايي دوحه با اختلاف دو امتياز و بدشانسي از حضور در فينال باز ماندم، که اميدوارم با تلاش بيشتر و فضاسازي مناسب براي ورزش در بازي هاي آسيايي گوانجوي چين مقام خوبي کسب کنم.
وي افزود: البته مسوولان مي خواستند که ما با مدال بازگرديم، اما من معتقدم بايد ابتدا همه چيز در سطح خوب يا عالي باشد ، يعني سالن و تجهيزات خوب باشد ، روانشناس و بدنساز حضور داشته باشند و تمرينات و مسابقات به شکل مرتب انجام شود آنوقت جايي براي سووال از ورزشکار وجود دارد.
وي اضافه کرد: بايد به ورزش بانوان بها داده شود بايد در سطح حرفه اي باشد و به عنوان ورزش حرفه اي به آن پرداخته شود، که مطمئنا نتيجه آن را خواهيم ديد.
وي ادامه داد: در حال حاضر در بسياري از کشورها، از جمله چين و آلمان مدارس تيراندازي وجود دارد ، واين در حالي است که اين رشته تقريبا کمتر از  10سال است که رسما در ايران فعال شده است.

 تشکيل اردوي تيم هاي ملي تيراندازي

محمدمهدي ترابي نژاد مسوول کميته مسابقات فدراسيون تيراندازي درخصوص برگزاري اردوهاي تيم ملي گفت: اردوي تيم هاي ملي به اهداف ثابت و اهداف پروازي ايران به منظور آمادگي تيم ها براي حضور در مسابقات آسيايي که آذر ماه سال آينده در کويت برگزار مي شود، آغاز شده است.
وي افزود : دعوت شدگان به اردو از اواسط هفته گذشته کار خود را آغاز کرده اند.
وي اضافه کرد: تيم اهداف ثابت به دليل سردي هوا نمي توانند بيش از يک روز در هفته تمرين داشته باشند.
ترابي نژاد ادامه داد: اردوهاي اصلي تيم هاي اهداف ثابت و پروازي از چهارم اسفند ماه آغاز مي شود
به گفته وي قرار است مسابقات آسيايي کويت حکم انتخابي بازي هاي المپيک را دارد بر همين اساس بازيکنان تيم ملي بايد با آمادگي کافي در اين مسابقات حضور يابد.
 
سفر تيم کشتي  بسيج به مصر
 
محمدرضا حکيم جوادي رييس هيات کشتي بسيج درخصوص اعزام تيم کشتي بسيج به مسابقات برون مرزي گفت : تيم کشتي بسيج به نمايندگي از ايران در رقابت هاي بين المللي کشتي مصر شرکت خواهد کرد.
وي افزود : اين رقابت ها از روز ششم فروردين سال آينده 1386با عنوان جام  ابراهيم مصطفي  در شهر قاره برگزار مي شود و تيم کشتي بسيج کشورمان در رشته هاي آزاد و فرنگي و در تمامي اوزان در اين رقابت ها شرکت خواهدکرد.
وي ضمن اشاره به اينکه تيم بسيج پيش از اين نيز در سال  1383در مسابقات ساساري ايتاليا موفق به کسب عنوان نايب قهرماني شده بود، اظهار داشت : براساس توافق با مسوولان فدراسيون کشتي ، کشتي گيران بسيجي هر سال با هزينه اين فدراسيون به يک دوره رقابت هاي بين المللي اعزام مي شوند.

 شکست هامبورگ در ديدار دوستانه برابر بايرن مونيخ
گلزني دوباره کريمي

 طي يک ديدار دوستانه تيم فوتبال بايرن مونيخ موفق شد در ورزشگاه خانگي هامبورگ تيم اين شهر را با نتيجه 2 بر صفر شکست دهد.
گفتني است هامبورگ که در اين بازي مهدي مهدوي کيا را در اختيار نداشت ، با گل هاي علي کريمي در دقيقه 5 و لوسيو در دقيقه 23 بازي را به بايرن مونيخ واگذار کرد.
اين بازي در حضور 57 هزار در ورزشگاه AOL و در فاصله يک هفته مانده تا آغاز نيم فصل دوم رقابت هاي بوندس ليگا يک آلمان برگزار شد.
در حالي که مهدوي کيا در اين بازي به ميدان نرفت، علي کريمي تا انتهاي نيمه نخست در ميدان حاضر بود و سپس جاي خود را به فورستنر داد.

سايپا و 4 مصدوم

کادر فني تيم فوتبال سايپا کماکان 4 بازيکن خود را به دليل مصدوميت در اختيار نداشته و نمي تواند در هفته اول رقابت هاي دور برگشت ليگ 85 مقابل فجرسپاسي از وجود آنها استفاده کند.
گفتني است که محمد هادي مهدوي کيا، مجيد غلامزاده، محسن ارزاني و محمد ايوبي نفراتي هستند که براي رهايي از بند مصدوميت به زمان بيشتري نياز دارند و شايد از هفته سوم دور برگشت شرايط بازي کردن را پيدا کنند.
سايپا در جام حذفي با شکست مقابل سپاهان از گردونه رقابت ها خارج شد.
 
مشکل استقلال براي سفر به اصفهان

بازيکنان استقلال پس از تمرين صبح پنجشنبه، در صورت تهيه بليت هواپيما، ساعت 17 همان روز به اصفهان خواهند رفت.
اين امکان وجود دارد که به دليل مشکلات مالي ساعت پرواز شاگردان مرفاوي به اصفهان تغيير يابد و در صورت عدم تهيه بليت، استقلالي ها با اتوبوس راهي اصفهان شوند.
تيم فوتبال استقلال تهران در هفته شانزدهم ليگ 85 ميهمان ذوب آهن اصفهان خواهد بود.
 
براي برنامه ريزي بهتر
سازمان ليگ فوتبال امروز تشکيل جلسه مي دهد

مسوولان سازمان ليگ براي برنامه ريزي بهتر، امروز در محل فدراسيون فوتبال تشکيل جلسه خواهند داد.
پس از اينکه فدراسيون به دليل تعطيلات بيش از حد ليگ برتر و عدم برنامه ريزي صحيح در برگزاري اين ديدارها، اعتراض مربيان تيم  ما را متوجه خود ديد، سيدرضا افتخاري را به عنوان رييس سازمان ليگ معرفي کرد تا نايب رييس فدراسيون با نظارت بيشتر ، براي ادامه برگزاري مسابقات برنامه ريزي بهتري را ارائه دهد.
در همين راستا قرار است امروز در محل فدراسيون با حضور هيئت رييسه و مسوولان سازمان ليگ، ساعت 15 جلسه اي برگزار شود و در مورد چگونگي برگزاري ديدارهاي آينده ليگ برتر و جام حذفي، برنامه ريزي اصولي تري شود.

  
 برگزاري مسابقات تيراندازي کارکنان
 جهاد کشاورزي استان گلستان

گرگان - خبرنگار آفرينش
به مناسبت عيد غدير خم يک دوره مسابقه تيراندازي بين کارکنان سازمان جهاد کشاورزي استان با حضور 50 نفر در سالن امام محمدباقر (ع) در گرگان برگزار شد.
در اين مسابقه که تيراندازان در دو بخش خواهران و برادران در رشته هاي تفنگ و تپانچه بادي به رقابت پرداختند به مقام هاي اول تا سوم هر رشته هدايايي اهدا شد.
 
پرداخت 60 درصد حقوق بسکتباليست هاي
 تيم دانشگاه آزاد اسلامي

تا پايان نيم فصل اول مسابقات ليگ برتر بسکتبال باشگاه هاي کشور ، 60 درصد حقوق بازيکنان بسکتبال اين باشگاه پرداخت گرديد . به گزارش روابط عمومي اداره کل تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي مسابقات ليگ ، روزهاي پاياني نيم فصل اول خود را سپري مي کند و اکثر باشگاه هاي کشور هنوز نتوانسته اند حقوق بازيکنان خود را پرداخت کنند اما باشگاه فرهنگي ورزشي دانشگاه آزاد اسلامي به عنوان يکي از بزرگترين مراکز تحصيلي و يکي از باشگاه هاي ورزشي دنيا ، با دارا بودن نزديک به 150 هزار ورزشکار سازمان يافته و دانشجو در 50 رشته ورزشي که در سطح ليگ هاي داخلي بعنوان مدعي نخست قهرماني هستند مشغول به فعاليت مي باشد .
دکتر قديمي در پايان خاطر نشان کرد : ما خدمتگذار ورزش کشور هستيم و اين قول را مي دهيم تا قبل از پايان ليگ مابقي حقوق بازيکنان نيز پرداخت خواهد شد.
 
اعزام تيم هاي جوانان و نوجوان پينگ پنگ
 به بحرين و قطر

تيم هاي پينگ پنگ جوانان و نوجوانان کشورمان به منظور شرکت در مسابقات آزاد جهاني در قالب دو گروه به کشورهاي بحرين و قطر اعزام مي شوند.
گفتني است که نوشاد عالميان، کارن اسدي پور، حميد رضا طاهر خاني و پيمان نوروزي از تيم جوانان و نيما و فرزاد عالميان از تيم نوجوانان به مربيگري امير الماسي، احمد جعفر پور، رحمت عالميان و محمد وهابي اولين گروه اعزامي ايران براي رقابت هاي آزاد جهاني بحرين هستند. اين تيم از 8 تا 16 بهمن ماه در اين مسابقات شرکت مي کند. بر پايه اين گزارش، سعيد مسعود، امير چراغيان، سامان ابراهيمي و مسعود يعقوبي از تيم جوانان به همراه امير حسين عباسي و پوريا عمراني از تيم نوجوانان به سرمربيگري فواد کاسب و مربيگري بابادي وند، حميد لطف ا... نسب و سرپرستي مهرداد عليقارداشي دومين گروه اعزامي اين رشته هستند که از 15 تا 22 بهمن ماه براي شرکت در مسابقات آزاد جهاني عازم کشور قطر مي شوند.
 
دانشگاه آزاد اسلامي صدرنشين رقابت هاي قايقراني ليگ کانوپولو

هفته بيست و يکم رقابت هاي ليگ کانوپولو قهرماني باشگاه هاي ايران در قسمت مردان با انجام هفت ديدار به کار خود پايان داد و تيم دانشگاه آزاد اسلامي با کسب  65  امتياز در صدر جدول قرار گرفت. پس از تيم دانشگاه آزاد ، تيم بنادر و کشتيراني انزلي با کسب 52 امتياز در مکان دوم ايستاده است و تيم ملوان نيروي دريايي با کسب 50 امتياز در جاي سوم قرار گرفته است . تيم هاي استقلال مازندران ، تربيت بدني اردبيل و شهرداري اصفهان به ترتيب در مکان هاي چهارم تا ششم قرار دارند.

يک سنگالي در تيم ذوب آهن

محمدرضا کربکندي سرمربي تيم فوتبال ذوب آهن اصفهان درخصوص جذب نفرات جديد براي حضوري پرقدرت در رقابت هاي نيم فصل دوم ليگ برتر گفت : اين احتمال وجود دارد که بازيکن سنگالي را که در تمرينات اين تيم حضور دارد ، جذب کنيم .
وي افزود : مينال  که در تمرينات خوب نشان داده است ، سابقه حضور در رقابت هاي فوتبال باشگاه هاي انگليس را نيز دارد . وي درباره  رامازار  بازيکن گرجستاني که در تمرينات و بازي تدارکاتي تيم ذوب آهن در کيش به ميدان رفت گفت اين بازيکن عملکرد مناسبي نداشته است .
 
تراکتورسازي يک بازيکن فرانسوي گرفت

تيم فوتبال تراکتورسازي تبريز براي نخستين بار درتاريخ فوتبال ايران يک بازيکن فرانسوي به خدمت گرفت.
گفتني است که اين بازيکن که  ژاک روژه ويليامز نام دارد، سابقه بازي در تيم هاي لوهار فرانسه و بيرمنگام انگليس را دارد. اين بازيکن  25ساله در پست هافبک نفوذي بازي مي کند و به صورت بازيکن آزاد به تيم تراکتورسازي انتقال يافته است.

غلامرضا محمدي مربي تيم ملي کشتي آزاد :
فکر مي کردم جوان ها بهتر از اين باشند

غلامرضا محمدي مربي تيم ملي کشتي آزاد درخصوص سطح کيفي مسابقات جام جهان پهلوان تختي گفت: انتظار مي رفت جوان ها بهتر مبارزه کنند.
وي افزود : رقابت ها بيشتر داخلي بود و تنها تيم امريکا شرايط نسبتا خوبي داشت. ترکمنستان در سطحي نبود که بتواند با نفرات ما رقابت کند اما، امريکا در اوزان 55 و 96 کيلوگرم کشتي گيران خوبي داشت.
وي ادامه داد: به جز ملي پوشان، تمامي موجودي کشتي ايران در بندرعباس نمايش داده شد اما، افسوس مي خوريم چرا جوانان نمي توانند رقابت کنند. پديده اي در مسابقات نداشتيم و در تمام اوزان نفرات با تجربه به عنوان قهرماني رسيدند اما، نمي توانيم اين رقابت ها را ملاکي براي نااميدي از جوانان قرار دهيم. دباغي، مرادقلي، قربان نژاد، سعيد احمدي،  فدايي، ايمان محمديان، صادق گودرزي، ميثم مصطفي جوکار، سيد ساجد جلالي و محمدرضا آذرشکيب از جمله جواناني هستند که بايد با آنها کار شود.
وي در ارزيابي از قهرمانان جام تختي گفت: در 55 کيلو محمد رضايي از تجربه اش به خوبي استفاده کرد و کشتي گير خوب امريکايي که تمام رقيبان ايراني اش را برده بود، را در فينال مغلوب کرد. محمد اصلاني، حسن طهماسبي و عليرضا رضايي هم از جمله نفرات با تجربه بودند که قهرمان شدند. حسن طهماسبي هم خوب کشتي گرفت و اين قهرماني براي او در حالي به دست آمد که در چند سال اخير نتوانسته به حقش برسد. در وزن 84 کيلوگرم نيز مهدي منصوري نسبت به رقابت هاي ليگ بسيار بهتر ظاهر شد. در وزن 96 کيلوگرم، امير گنجي در فينال در حد خودش ظاهر نشد تا شکست بخورد. البته گنجي مدت زيادي از مسابقات دور بوده و بهتر از اين ها مي تواند کشتي بگيرد. او از لحاظ تاکتيکي نيز بايد تغييراتي در کشتي خود ايجاد کند. محمدي به بازگشت عليرضا رضايي اشاره کرد و گفت: رضايي فاصله ايجاد شده را به خوبي پر کرد و در جام تختي اميدوار کننده ظاهر شد. اگر رضايي خوب تمرين کند، مي تواند بار ديگر به دوران اوجش بازگردد.

الونگ مجوز تمرين گرفت

الونگ الونگ بازيکن کامروني تيم فوتبال پرسپوليس تهران با موافقت سرمربي تيم اجازه حضور در تمرين را دريافت کرد.
وي که بدون اطلاع مدت ها در تمرينات غيبت کرده بود، از ديروز بار ديگر در تمرينات حاضر شد. بازيکن کامروني بيش از يک هفته در تمرينات غيبت کرد و در جلسه با مديرعامل باشگاه در اين مورد توضيح داد. مصطفي دنيزلي پس از گفت و گو با انصاري فرد موافقت خود با بازگشت الونگ به تمرينات را اعلام کرد. اين بازيکن با پشت سر گذاشتن دوران مصدوميت در تمرينات گروهي پرسپوليس شرکت کرد. 


 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
هنري 2
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته