جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/11/02 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - دوشنبه (دوم محرم الحرام سال 1428) نسخه شماره 2682


کوتاه و خواندني

رييس سازمان ملي جوانان:
پژوهش هاي کاربردي حمايت مي شوند

در مراسم توديع مدير اداره تئاتر
پرويز پرستويي: اداره تئاتر نفرين شده است


فيلم هاي روي پرده سينماهاي تهران

مدير کل تبليغات و اطلاع رساني وزارت ارشاد:
ايام الله دهه مبارک فجر با نام پيامبر اعظم (ص) مزين شد


 کوتاه و خواندني 


با موضوع کمدي سه جشنواره ي فيلم برپا شد
"ازدواج به سبک ايراني" در جشنواره ي کمدي فرانسه به  نمايش درآمد ."ازدواج به سبک ايراني" به کارگرداني حسن فتحي در بخش مهمان دهمين جشنواره بين المللي فيلمهاي کمدي فرانسه به نمايش درآمد.
در اين جشنواره  که از 16 تا 21 ژانويه (27 تا دوم بهمن ماه ) برپا شد، حسن فتحي کارگردان فيلم نيز حضور داشت . طبق اعلام علي معلم تهيه کننده: شرکت لابرادور پخش جهاني اين فيلم را برعهده دارد و طبق اعلام پخش کننده اين فيلم، تنها فيلم ايراني براي نخستين بار در اين دوره از جشنواره به نمايش درآمد.
 
برنامه "نيمه ديگر" مشکلات روزنامه نگاران زن را بررسي مي کند

برنامه "نيمه ديگر" روز پنج شنبه پنجم بهمن ماه در راديو گفتگو به بررسي مشکلات زنان فعال در مطبوعات و رسانه هاي کشور با حضور روزنامه نگاران زن مي پردازد.  برنامه "نيمه ديگر" به سردبيري عليرضا غنچي مسائلي را که زنان کشور با آنها روبرو هستند، بررسي مي کند و در ادامه به موضوع حضور زنان در رکن چهارم کشور، مطبوعات و رسانه ها مي پردازد تا شنوندگان از ميزان تاثير گذاري نيمه ديگر جامعه در اين بخش و همچنين تاثير مطبوعات بر خوانندگان زن، مطلع شوند.
اين برنامه از زنان فعال در مطبوعات براي شرکت در برنامه دعوت کرده است. برنامه "نيمه ديگر" با پژوهش بهناز اميني، تهيه کنندگي جميله نجف زاده، کارشناسي و اجراي مسعود عابدين نژاد و سردبيري عليرضا غنچي، پنج شنبه ها ساعت 22 از شبکه گفتگو پخش مي شود.  همچنين برنامه "شهر الکترونيک" با موضوعي بررسي و تحليل وضعيت شهرهاي آينده، چهارشنبه چهارم بهمن ماه ساعت 20 از شبکه گفتگو پخش مي شود. عبدالله عبدي، سردبير و پژوهشگر برنامه "شهر الکترونيک" است. در اين برنامه مهندس افراسيابي، معاون سازمان صداو سيما و رئيس شرکت سروش رسانه; مهندس عسگرنژاد، مشاور معاون سازمان صداو سيما و دکتر اميدرضا تبريزيان، کارشناس فناوري اطلاعات حضور دارند. حميد يزداني ابيانه اجراي اين برنامه را بر عهده دارد.

جواد رضويان "قرارگاه مسکوني" را کليد زد
مجموعه تلويزيوني "قرارگاه مسکوني" به کارگرداني "جواد رضويان" روزگذشته در تهران کليد خورد.
   جواد رضويان گفت: نام "قرارگاه مسکوني" به طور موقت بر اين مجموعه گذاشته شده و حتما اين نام عوض خواهد شد. وي با بيان اينکه اين مجموعه تلويزيوني در 15قسمت 15 دقيقه اي براي پخش از شبکه اول سيما ساخته مي شود افزود:تحقيق و نگارش اين مجموعه را عليرضا محمودي انجام داده است و موضوع آن درباره تعدادي سرباز در يک قرارگاه است که براي تعطيلات ايام نوروز تصميم دارند به مرخصي بروند ولي با مشکلاتي رو به رو مي شوند که اين مشکلات دستمايه اصلي ساخت اين مجموعه است. وي در ادامه گفت: اين مجموعه به تهيه کنندگي "محمد رضا تختکشيان" ساخته مي شود و بازيگراني چون يوسف تيموري، مهران رجبي، يوسف صيادي و...در آن به ايفاي نقش مي پردازند.
 
فيلمبرداري "سايه روشن" به پايان رسيد
فيلمبرداري پروژه سينمايي "سايه روشن" به کارگرداني "عباس رافعي" شب گذشته در تهران به پايان رسيد .  "عباس رافعي" که ساخت چهارمين اثر سينمايي خود را به پايان برد با فيلم "آفتاب به همه يکسان مي  تابد" در بيست و پنجمين جشنواره فيلم فجر حضور خواهد داشت .فيلم "سايه روشن" داستان صاحب يک اثر هنري را روايت مي  کند که در يک جشنواره بين  المللي حضور ندارد و يکز دست اندرکاران اين جشنواره تلاش مي  کند تا صاحب اين اثر را پيدا کندر اين فيلم،" لاله اسکندري"،"سياوش تهمورث" ، "امير آقايي"، "ساقي زينتي" و "دانيال محمود زاده" به ايفاي نقش مي  پردازند.عوامل اين فيلم عبارتند از: نويسنده: غلامرضا رمضاني،تهيه کننده و کارگان: عباس رافعي،مدير فيلمبرداري: محمد رضا سکوت، مدير چهره پردازي: محمد رضا قومي.

محمد قهرمان داور بخش کلاسيک جشنواره بين المللي شعر فجر

استاد محمد قهرمان داوري بخش کلاسيک جشنواره بين المللي شعر فجر را پذيرفت. عليرضا قزوه دبير اولين جشنواره بين المللي شعر فجر در گفت و گو با خبرنگار فارس از موافقت استاد محمد قهرمان به عنوان داور در بخش کلاسيک جشنواره خبر داد.  استاد محمد قهرمان در سال 1308 در تربت حيدريه متولد شد. غزل هايش نزديک به شيوه هندي است، اشعار محلي او کم نظير و پژوهش هايش در قلمرو شاعران سبک هندي برجسته و ممتاز است.  "حاصل عمر" مجموعه شعرهاي رسمي و "  خدي خلدي خودم" نام دفتر شعرهاي تربتي قهرمان است. از او 16 کتاب در زمينه هاي تصحيح و تحقيق انتشار يافته است.  بين المللي شعر فجر از16 تا 23 بهمن ماه سال جاري در تهران و سراسر استان هاي کشور برگزار مي شود.


 شکايت محمدرضا گلزار و مهناز افشار
دادگاه رسيدگي به اتهامات مديرمسوول وقت "معما" جلسه ي رسيدگي به شکايت محمدرضا گلزار و مهناز افشار دو هنرپيشه ي سينما از دوهفته نامه "معما" صبح امروز در شعبه ي 76 دادگاه کيفري استان برگزار شد.
در ابتداي اين جلسه، اتهام مديرمسوول دو هفته نامه "معما" با عنوان پخش شايعات و نشر مطالب خلاف واقع مطرح شد و آذرتاش، نماينده ي دادستان، کيفرخواست مربوطه را قرائت و اعلام کرد: با توجه به شکايت شاکي خصوصي اخذ رضايت در هر مرحله از اين پرونده اثرگذار خواهد بود.
وي افزود: شکايت محمدرضا گلزار و مهناز افشار مبني بر درج خبري در رابطه با در آستانه ي ازدواج بودن اين دو هنرپيشه و قصد ازدواج آنان در نشريه ي مذکور به همراه چاپ تصاويري از اين هنرپيشگان به صورت روبه رو در صفحات نشريه در نيمه ي اول مهرماه سال جاري، بوده است و بر اساس شواهد و مدارک موجود، اتهام متهم پرونده محرز و مسلم تشخيص داده شده است.
در ادامه ي اين جلسه، محمدرضا گلزار در جايگاه حاضر شد و در دفاع اعلام کرد که وکيل وي طبق مواد قانوني از او دفاع خواهد کرد.
پس از آن هومن صدر، وکيل مدافع گلزار و افشار، شاکيان اين پرونده در جايگاه حاضر شد و در دفاع از موکلان خود اعلام کرد: شکايت موکلان من در ارتباط با اتهام نشر اکاذيب در شماره ي 22 نشريه ي فرهنگي، اجتماعي "معما" در نيمه ي اول مهرماه سال جاري است که در آن عنوان شده بود محمدرضا گلزار در آستانه ي ازدواج با خانم افشار قرار دارد و اين امر تنها براي کسب سود از طريق فروش حاصله از نشريه صورت گرفته و به شان موکلان من تجاوز شده است. وي ادامه داد: همچنين در اين نشريه در زمينه ي هتک حرمت موکلان من اقدام شده و ضررهاي معنوي غيرقابل جبراني به آنان وارد شده است. در حالي که در موثق بودن خبر و کسب آن از دوستان متهمان پرونده تاکيد شده بود اما اين خبر منبع موثق و درستي نداشت کما اين که حتي در شماره ي بعدي اين نشريه به عنوان اين که چرا خبر ازدواج گلزار لو رفت بر اين مطلب تاکيد و بر شايعات دامن زده شد.
وکيل مدافع گلزار و افشار در اين جلسه با اشاره به اين که مسوولان اين نشريه در اين مدت در جهت دريافت جوابيه براي درج در مجله ي خود اصرار ورزيدند، گفت: در حالي که با ورود به عرصه ي خصوصي زندگي افراد حريم شخصي موکلانم را خدشه دار کرده اند و مطالبي خلاف واقع را درج کردند.  در ادامه ي اين جلسه بابک هادزاد، صاحب امتياز و مديرمسوول سابق نشريه ي "معما" در جايگاه حاضر شد و به دفاع از خود پرداخت و گفت: ما چندين بار با شاکيان اين پرونده يعني گلزار و افشار تماس گرفته ايم تا اگر جوابيه اي از سوي آنها مطرح شود آن را در هر شماره ي نشريه و در هر صفحه حتي روي جلد به چاپ برسانيم اما عليرغم تماس هاي مکرر ما پاسخي از سوي اين دو شاکي دريافت نشد و من مرتکب هيچ گونه تخلفي نشده ام.
در ادامه عباس جعفري، وکيل مدافع مديرمسوول سابق نشريه ي "معما" در دفاع از وي گفت: عليرغم تلاش مسوولان نشريه مبني بر درج جوابيه ي شاکيان پرونده موفقيتي در اين زمينه حاصل نشد و طبق ماده ي 23 قانون مطبوعات در صورتي که شاکيان شکايتي در رابطه با مطلب به چاپ رسيده در مطبوعات دارند مي توانند جوابيه خود را براي چاپ رايگان در همان نشريه ارسال کنند اما مسوولان نشريه معما در اين زمينه جوابيه اي دريافت نکردند.
وي در ادامه با اشاره به اينکه اشتباهي از سوي صفحه بند مجله مبني بر روبه رو قرار دادن عکس محمدرضا گلزار و مهناز افشار صورت گرفته است، افزود: چاپ اين چنيني عکس اين دو هنرپيشه اين شبهه را ايجاد کرده بود که با توجه به مطلب چاپ شده در نشريه اين دو قصد ازدواج دارند در حالي که اين اشتباه از سوي صفحه بند مجله رخ داده بود و نشريه همواره آمادگي چاپ جوابيه را دارد.
در ادامه قاضي صارمي با بيان اين که صرف ارسال نکردن جوابيه از سوي شاکيان پرونده دليلي براي شکايت نکردن آنان نيست، اظهار داشت: نويسنده ي اين مطلب در ابتداي متن خود با اشاره به اين که هنرمندان دوست ندارند کسي وارد حريم خصوصي آنان شود و خود وي شخصا قائل به محترم بودن حريم خصوصي افراد بوده است اما درج مطالب و چاپ تصاوير معاني داشته است که منجر به شکايت دو شاکي اين پرونده شده است.
مدير مسوول وقت نشريه ي معما در آخرين دفاعيات خود با بيان اينکه قصد سو» و ايجاد نارضايتي نداشته است، گفت: در زمان انتشار اين مطالب در نشريه من قانونا مديرمسوول نشريه نبودم چون در آن زمان استعفاي خود را تقديم کرده بودم و اين استعفا»، دوم آبان ماه مورد پذيرش صاحب امتياز قرار گرفته بود و با توجه به اين که در اين مدت نتوانسته ايم با شکات تماس بگيريم يا رضايت آنان را جلب کنيم از قضات دادگاه و از هيات منصفه درخواست مهلت مي کنم تا در جهت کسب رضايت شکات اقدام کنيم که اگر اشتباهي صورت گرفته جبران شود.
در اين لحظه قاضي صارمي با بيان اين که موضوع از جرايم قابل گذشت است، از وکيل شکات پرونده درخواست کرد که نظر خود را در رابطه با مهلت دادن به متهم پرونده اعلام کند که وي اظهار داشت: قصد داريم ساير نشريات از نتايج پرونده ي اين چنيني آگاه باشند و با توجه به اين که برخي از رسانه ها بيان کرده بودند کاري صورت نخواهد گرفت و شکايت ها احتمالا به جايي نخواهد رسيد، ما منتظر اعلام نتيجه ي دادگاه خواهيم بود.

جايزه بزرگ سينمايي روزنامه آفرينش
به نظر شما اميدوار کننده ترين فيلم بخش مسابقه بيست و پنجمين جشنواره فجر کدام است؟
به 5 نفر 5 حلقهcb فيلم از توليدات سال 84 سينماي ايران هديه مي دهيم درصورتي که موفق ترين فيلم جشنواره بيست و پنجم فيلم فجر را حدس بزنيدوجايزه بگيريد
آدم (عبدالرضا کاهاني)آفتاب بر همه يکسان مي تابد (عباس رافعي)
اتوبوس شب (کيومرث پوراحمد) اخراجي ها (مسعود ده نمکي)
اقليما (محمدمهدي عسگرپور)باز هم سيب داري (بايرام فضلي)
بچه هاي ابدي (پوران درخشنده)تک درخت ها (سعيد ابراهيمي فر)
دست هاي خالي (ابوالقاسم طالبي)رئيس (مسعود کيميايي)روز برمي  آيد (بيژن ميرباقري)روز سوم (محمدحسين لطيفي)سبيل مردونه (جواد اردکاني)سنتوري (داريوش مهرجويي)سنگ کاغذ قيچي (سعيد سهيلي)قاعده بازي (احمدرضا معتمدي)قفل ساز (غلامرضا رمضاني)مثل يک قصه (خسرو سينايي)
مخمصه (محمدعلي سجادي) مصائب دوشيزه (مسعود اطيابي) ميناي شهر خاموش (اميرشهاب رضويان) پابرهنه در بهشت (بهرام توکلي)پاداش سکوت (مازيار ميري) پارک وي (فريدون جيراني) گوشواره (وحيد موساييان)
شماره تماس سرويس فرهنگ وهنر   :8889049388890492و روابط عمومي 88909727 فقط تا روز 21 بهمن ماه فرصت داريد

 رضا کريمي "انعکاس" را کليد مي زند

"انعکاس" به کارگرداني رضا کريمي و تهيه کنندگي سعيد حاجي ميري به زودي مقابل دوربين مي رود.  به گفته ي کارگردان اين فيلم مضموني اجتماعي خانوادگي دارد و از فضايي پرتعليق برخوردار است.  فيلمنامه ي "انعکاس" را محمد هادي کريمي به نگارش در آورده است. اين فيلم چهارمين ساخته بلند  رضا کريمي پس از فيلمهاي "عشق 2 +"، "هزاران زن مثل من" و "تب" محسوب مي شود.


  رييس سازمان ملي جوانان:
 پژوهش هاي کاربردي حمايت مي شوند  

رييس سازمان ملي جوانان اعلام کرد: سازمان ملي جوانان از پژوهش هايي حمايت خواهد کرد که در صدد حل مشکل باشند.  حجت السلام والمسلمين محمد جواد حاج علي اکبري در جشنواره گزينش آثار برتر مطالعات جوانان در اردوگاه شهيد باهنر با بيان اين که مقام معظم رهبري پرچم تعالي و رشد علمي کشور را به دست گرفته اند بيان کرد: طي اين سالها شاهد اهتمام ويژه مقام معظم رهبري و مديريت ارشد نظام براي پيمودن مسيرهاي رسيدن به قله هاي علمي بوده ايم و در اين زمينه حرکات بسيار مناسبي صورت گرفته است. وي با اشاره به کاستي هاي موجود در بخش پژوهش کشور اظهار کرد: علي رغم وجود اين کاستي ها مي توانيم فهرستي از موفقيت ها در اين عرصه را مشاهده کنيم و شاهد جنبش علمي کشور در اين زمينه باشيم; به گونه اي که نامگذاري هفته اي به نام هفته پژوهش نمادي از توجه مسوولين در اين عرصه و در دستور کار قرار گرفتن پژوهش در در دولت است. وي با بيان اين که براي رسيدن به جايگاه اول پژوهش چاره اي جز پژوهشي کردن کشور نداريم اظهار کرد: توليد علم محصول يک فرآيند نظام مند و نيازمند نوعي جهاد علمي همه جانبه است; لذا ما در اين زمينه بسيار خوش بين هستيم; چرا که عزم و اراده اي در مديريت ارشد نظام و در جامعه دانشگاهي و حوزوي و نوعي بيداري تحقيقاتي و علمي در اين راستا ايجاد شده و منابع انساني ما در اين زمينه، آمادگي بسيار خوبي دارد; بنابراين آينده بسيار روشن خواهد بود. وي با اشاره به رصد کردن مسائل و مشکلات جوانان در بين دستگاههاي کشور و برنامه ريزي در اين زمينه اظهار کرد: بايد از حقوق جوانان در برنامه ريزي ها دفاع کرد و براي رسيدن به اين نقش بهترين وظيفه ما و تقويت مطالعات جوانان است; و براي اين اتفاق هم بايد کليه مراکز علمي و پژوهشي را به جوان شناسي و جوان پژوهشي ترغيب کنيم و تمام توان خود را آورده و در اين زمينه فعاليت کنيم.


  در مراسم توديع مدير اداره تئاتر
 پرويز پرستويي: اداره تئاتر نفرين شده است  


 پرويز پرستويي گفت: پايه هاي اصلي سينما و تئاتر هنرمنداني هستند که در اين سال ها در اداره تئاتر پرورش يافتند و متاسفانه اداره تئاتر از طريق وزارتخانه نفرين شده و اميدوارم اين اداره باقي بماند. مراسم بازنشستگي و توديع مهرداد بيات، رئيس اداره تئاتر با حضور هنرمندان پيشکسوت اداره تئاتر، حسين پارسايي، رئيس مرکز هنرهاي نمايشي و بدون حضور مديران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي در خانه نمايش برگزار شد.
در اين مراسم هنرمنداني چون پرويز پرستويي، حسن پورشيرازي، منوچهر آذري، فردوس کاوياني، امين تارخ، هادي مرزبان حضور داشتند. با توجه به اينکه اداره تئاتر جز اداره کل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي استان تهران است، هيچ کدام از مديران اين اداره در مراسم حضور نداشتند و از مسئولان تنها حسين پارسايي حضور داشت. داوود فتحعلي بيگي از کارگردانان تئاتر آييني و سنتي ايراني که زماني مديريت اداره تئاتر را عهده دار بود، آغازگر اين مراسم شد و از هنرمندان دعوت کرد تا براي سخنراني به جايگاه بيايند. وي افزود: مهرداد بيات را از سال 63 مي شناسم و وي از ما مي خواست تا کار تئاتر در آن دوران را سامان بخشيم. وي هيچگاه تظاهر به دينداري نمي کرد و مرد متديني بود که ديانت وي در عمل ديده مي شد. اين کارگردان ادامه داد: اگر مهرداد بيات نبود، نمي توانستيم اين ساختمان را خريداري کنيم. پرويز پرستويي گفت: از اداره دادگستري به اداره تئاتر آمدم و 14 سال است که وارد صحنه هنر شده ام و در سالهاي 1348 به اداره تئاتر مي آمده و هنرمندان بزرگ را مي ديدم
وي ادامه داد:بعد از گذشت اين سالها، حال خودم وارد اداره تئاتر شدم. متاسفانه اداره تئاتر از طريق وزارت خانه نفرين شده است و تا کنون که اداره تئاتر پابرجاست به خاطر مديران اين اداره است.اميدوارم بعدها اداره تئاتر باشد، گر چه مي دانم اداره تئاتر باقي نخواهد ماند.پايه هاي اصلي هنر تئاتر و سينما در اداره تئاتر پرورش يافتند.
آتش تقي پور نيز گفت: مهرداد بيات را از سال 1349 مي شناسن و وي متعلق به فرهنگ ويژه اي بود که به هنرمندان اعتماد داشت و همه کار براي آنها کرد.
وي اظهار داشت: از کلمه بازنشستگي لذت نمي برم و معتقدم فرد بازنشسته مجموعه تجربيات را با خود همراه دارد که بايد از آن استفاده کرد. هنرمندان بازنشسته بايد در آرامش و آسايش کار کنند و اين فضا و امکانات براي آنها ايجاد شود.
ناصر بزرگمهر از ديگر پيشکسوتاني بوده که به اين مراسم دعوت شده و با بيان اين مطلب که خوشحالم بعد از 35 سال من براي هنرمندان سخنراني مي کنم، در اين سال ها کارگر هنرمندان بودم و خوشحالم که اجازه دادند با آنها در يک سفره باشم و غذا بخورم.وي اظهار داشت:بايد هنرمندان اميدوار باشند. بعد از بزرگمهر، سهراب سليمي و امين تارخ نيز صحبت کردند.
در پايان مراسم نيز هدايايي از جمله هزينه سفر حج از سوي مرکز هنرهاي نمايشي به مهرداد بيات اهدا شد.
همچنين هنرمندان اداره تئاتر در اين مراسم عکس يادگاري گرفتند.


 فيلم هاي روي پرده سينماهاي تهران  

فيلم سينمايي "زمستان است" به کارگرداني رفيع پيتز ،. با هفت روز نمايش در سينماهاي فرهنگ 1، شقايق، جي 3 و سپيده 1 فروش 2/8 ميليون توماني داشته است.
"روياي خيس" هفتمين ساخته پوران درخشنده با 14 روز نمايش در سينماهاي استقلال، جوان 1، پيوند، بهمن 2، حافظ، مرکزي 2، ققنوس، جي 1، فردوسي، شيدا، کانون، آسيا، گلريز 1، المپيا و بلوار به فروش 48/1 ميليون تومان دست پيدا کرده است.
فيلم سينمايي "تله" به کارگرداني سيروس الوند با 35 روز نمايش در سينماهاي قدس، آسمان آبي، پايتخت، آستارا، مرکزي 1، ايران 3، جي 2، ملت، گلريز 2، تهران 1، شاهد، پيروزي، پارس 1، کانون قدس، عصر جديد 2، ملندانا، بهمن 1 و جوان 2 فروش 309/6 ميليون توماني داشته است.
"گيس بريده" به کارگرداني جمشيد حيدري، اين فيلم با 42 روز نمايش در سينماهاي عصر جديد 1، ايران 2، پيام انقلاب، سعدي، دهکده المپيک، شهر تماشا 2 و ناهيد به فروش 172/4 ميليون تومان دست پيدا کرده است.
فيلم "ستاره است" بهکارگرداني فريدون جيراني با 28 روز نمايش در سينماهاي صحرا، فلسطين 2، پارس 2، سپيده 2 و شهر قشنگ توانسته به فروش 49/2 ميليون تومان برسد.
فيلم هاي "اينجا چراغي روشن است" و "کودک و سرباز" دو فيلم از سيدرضا ميرکريمي  است که کودک وسربازبا 13 روز نمايش در سينماهاي فرهنگ 2 و فلسطين 1 حدود سه ميليون تومان فروش داشته است.و. فيلم "اينجا چراغي روشن است" با 13 روز نمايش در سينماهاي فرهنگ 2 و فلسطين 1 حدود شش ميليون تومان فروش داشته است.


 مدير کل تبليغات و اطلاع رساني وزارت ارشاد:
 ايام الله دهه مبارک فجر با نام پيامبر اعظم (ص) مزين شد  

مدير کل تبليغات و اطلاع رساني وزارت ارشاد گفت: در سال نبي مکرم اسلام (ص) ايام الله دهه مبارک فجر با نام پيامبر اعظم (ص) مزين شد.
"عليرضا کريمي" با اشاره به تقارن دهه مبارک فجر با ايام محرم الحرام اظهار داشت: باتوجه به نامگذاري امسال از سوي مقام معظم رهبري به نام پيامبر اعظم (ص) برنامه هاي ستاد دهه مبارک فجر بر اساس تصميم گيري  کميته هاي مستقر در ستاد مزين به نام رسول گرامي اسلام (ص) شد.
وي ادامه داد: بر همين اساس روز دوازدهم بهمن ماه مصادف با دوازدهم محرم الحرام با نام پيامبر اعظم، انقلاب اسلامي، امام خميني و رهبري و روز سيزدهم پيامبر اعظم انقلاب اسلامي، انتظار فرج و احياي ارزش هاي اسلامي نام گرفت.
کريمي افزود: پيامبر اعظم انقلاب اسلامي، فرهنگ و تمدن اسلامي، پيامبر اعظم انقلاب اسلامي، منزلت زن و خانواده نيز عناوين روزهاي چهاردهم و پانزدهم ايام الله دهه مبارک فجر است.
مسوول کميته تبليغات ستاد دهه فجر با اشاره به اينکه شانزدهم محرم الحرام با عنوان پيامبر اعظم انقلاب اسلامي جوانان خودباوري و نهضت علمي نام گرفته گفت: پيامبر اعظم، انقلاب اسلامي، بسيج، نيروهاي مسلح و اقتدار ملي، پيامبر اعظم، انقلاب اسلامي، عدالت و محروميت زدايي، نيز عنوان روزهاي هفدهم و هجدهم بهمن ماه است.
وي با بيان اينکه روزهاي نوزدهم و بيستم بهمن ماه مصادف با روز نيروي هوايي و تدوين منشور انقلاب اسلامي است، تصريح کرد: اين روزها نيز با عنوان پيامبر اعظم انقلاب اسلامي، عدالت و محروميت زدايي و پيامبر اعظم انقلاب اسلامي، ايمان ايثار و شهادت نامگذاري شده است. کريمي افزئد: روز بيست و يکم و بيست و دوم محرم الحرام مصادف با شکست حکومت نظامي رژيم پهلوي و پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي ايران نيز با عناوين پيامبر اعظم انقلاب اسلامي، پايداري و استکبارستيزي و پيامبر اعظم انقلاب اسلامي، استقلال، آزادي، جمهوري اسلامي ناميده شد.


 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
هنري 2
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته