جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/06/12 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4515


برگزاري همايش رؤساي شوراهاي حل اختلاف استان هاي سراسر کشور


تخصيص 480 ميليون تومان براي بازسازي اتوبوس‌هاي اروميه


ايران زمين


خبر


 برگزاري همايش رؤساي شوراهاي حل اختلاف استان هاي سراسر کشور 

 اهواز – خبرنگار آفرينش

همايش رؤساي شوراهاي حل اختلاف استان هاي سراسر کشور در محل تالار همايش‌هاي اداره کل شوراهاي حل اختلاف استان تهران برگزار شد

به گزارش روابط عمومي واطلاع رساني اداره کل امور شوراهاي حل اختلاف استان خوزستان به نقل از روابط عمومي و اطلاع رساني شوراي حل اختلاف استان تهران همايش رؤساي محترم شوراهاي حل اختلاف استان‌هاي کشور، با حضور حضرت حجت الاسلام والمسلمين احمدي ميانجي معاون رئيس قوه قضائيه و رياست مرکز امور شوراهاي حل اختلاف کشور ، معاون اداري و مالي و پشتيباني مرکز امور شوراها ، مشاور رياست قوه قضائيه و رئيس حفاظت و اطلاعات مرکز امور شوراهاي حل اختلاف ، معاونت بازرسي و نظارت و پيگيري مرکز امور شوراها ، معاونت برنامه ريزي و فرهنگي مرکز امور شوراها و کليه رؤساي شوراهاي حل اختلاف استان‌هاي کشور و به ميزباني شوراي حل اختلاف استان تهران در محل تالار همايش هاي اداره کل شوراهاي حل اختلاف استان تهران برگزار گرديد .

معاون قوه قضائيه و رئيس مرکز امور شوراهاي حل و اختلاف کشور در اين همايش به ارائه گزارش اجمالي وضعيت موجود شوراهاي حل اختلاف کشور پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمين احمدي ميانجي با اشاره به رفع موانع و چالش هاي موجود اذعان داشتند : " مجراي اجرايي کار از محل درآمد خود شورا مي باشد همچنين کليه کارکناني که به صورت تمام وقت با شوراي حل اختلاف همکاري مي کنند از مهرماه سال جاري مشمول بيمه خدمات درماني و سنوات خواهند شد ."

وي اختلاف رقم 600 تا 700 ميليون درآمد حاصله شوراهاي حل اختلاف استان هاي کشور در دوماه اخير با مبلغ پيش بيني شده يک ميليارد و دويست ميليون تومان را ناشي از عدم هماهنگي و دقت عمل در اختصاص و جذب بوجه و درآمد موجود هر کدام از استان ها دانستند و خاطر نشان کردند : " جهت ساماندهي امور بيمه کارکنان شوراهاي حل اختلاف شهري و ساماندهي پرونده هاي پرسنلي و اطلاعات فردي کارکنان و اعضاء محترم شوراها صورت بگيرد تا بدينوسيله در تحصيل درآمدها و نيز
برنامه‌ريزي هاي بالاخص در زمينه اختصاص بيمه به کليه کارکنان بتوانيم موفق تر عمل کنيم ."

معاون رئيس قوه قضائيه در شوراهاي حل اختلاف با تأکيد بر اينکه روند انجام بيمه کليه کارکنان بر اساس امتيازبندي و اولويت هاي مشخص شده در چارچوب توافقنامه بيمه کارکنان با سازمان تأمين اجتماعي است لذا افراد با کسب حداقل 25 امتياز با شاخص هايي از قبيل همکاري تمام وقت و حداقل سه سال سابقه کار ، تأهل مي توانند بيمه شوند ضمناً بيان داشتند همکاران پاره وقت و يا افراد با کسب امتياز پايين تر در مرحله بعد انجام بيمه قرار خواهند گرفت .

حجت الاسلام و المسلمين احمدي ميانجي از نزديک شدن به پايان مدت آزمايشي قانون شوراهاي حل اختلاف تا پايان 22/6/1392 خبر داده و نظر مساعد رياست محترم قوه قضائيه در خصوص تمديد مدت سه ساله کار شوراهاي حل اختلاف با اصلاحيه هايي از قبيل تقسيم شوراهاي حل اختلاف به دو سطح کاري ، رسيدگي به امور خانواده از قبيل جهيزيه ، نفقه ، مهريه و نيز ارتقاء سطح مطالبات مالي تا سقف 20 ميليون تومان را خاطر نشان کردند .

در ادامه جلسه رئيس مرکز امور شوراهاي حل اختلاف کشور معاونين ايشان به استماع نقطه نظرات و پيشنهادات مطروحه از طرف رؤساي محترم شوراهاي حل اختلاف سراسر کشور پرداخته و طي آن به سؤالات و ابهامات موجود پاسخ کافي و وافي دادند .


 تخصيص 480 ميليون تومان براي بازسازي اتوبوس‌هاي اروميه 

 اروميه - خبرنگار آفرينش: مديرعامل سازمان اتوبوسراني اروميه و حومه گفت: مبلغ 480ميليون تومان براي بازسازي اتوبوس‌ها در اروميه تخصيص داده شده است. اسماعيل الماسي اظهار داشت: بنا به طرح بازسازي اتوبوس‌ها که از طرف شهرداري اروميه اجرا مي‌شود 480 ميليون تومان در اختيار سازمان اتوبوسراني اروميه و حومه براي ارائه خدمات به مردم قرار گرفته است. الماسي گفت: سال جاري با حمايت و پشتيباني استانداري تعداد 10دستگاه اتوبوس نو براي خدمت‌ رساني بيشتر به مردم اروميه در نظر گرفته شده است.

شهرداري و سازمان اتوبوسراني اروميه براي کلنگ زني ايجاد خط اتوبوس‌هاي تندرو در تلاش است. وي با اشاره به تعداد اتوبوس‌هاي تندرو در اروميه، گفت: تعداد اتوبوس‌هاي تندرو (ويژه) در شهر اروميه 20دستگاه است. وي اظهار داشت: سازمان اتوبوسراني در قسمت‌هاي داخل شهر و قسمتي از حومه شهر با تعداد 345 دستگاه اتوبوس و 110ميني بوس، عهده‌دار مسافرت‌هاي داخل شهري اروميه است به طور تقريبي 30 درصد مسافرت‌هاي داخل شهر اتوبوس‌ها خدمات ارائه مي‌دهند.


 ايران زمين 

 برون سپاري امور اجرايي منابع طبيعي ضروري است

مدير کل حفاظت و امور اراضي منابع طبيعي و آبخيزداري استان البرز بر ضرورت توسعه مشارکت‌هاي مردمي در حفظ و احياي منابع طبيعي و برون سپاري امور اجرايي تأکيد کرد. "حسين ميررجبي" در گفت‌و گو با خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با اشاره به ضرورت برون سپاري امور اجرايي جهت تقويت رويه‌هاي حفاظت منابع طبيعي، گفت: الکترونيکي کردن فرايند‌ها بايد سريعتر انجام شود. وي افزود: بايد نظام جامع مالکيت اراضي که بر اساس آن حقوق دولت و مردم رعايت مي‌شود از طريق اعتماد سازي بين اين دو نهاد ايجاد شود. مير رجبي تأکيد کرد: همکاري دستگاه‌هاي اجرايي، جلب مشارکت مردمي، فرهنگ‌سازي و اعتمادسازي اقشار جامعه با رعايت حقوق متقابل دولت و مردم ضروري است. مدير کل حفاظت و امور اراضي منابع طبيعي و آبخيزداري استان البرز، ادامه داد: اجراي طرح کاداستريکي از طرح‌هاي سازمان است که در حال حاضر در دست اجرا است که بر اساس اين طرح اطلاعات کامل اراضي ملي و دولتي در سامانه بانک زمين ثبت، طبقه‌بندي و بررسي مي‌شود.

افتتاح پتروشيمي مهاباد به 93 موکول شد

اروميه - خبرنگار آفرينش

افتتاح پتروشيمي مهاباد در سالهاي اخير خبري مسرت بخش براي مردم منطقه بود که تاكنون رنگ واقعيت نگرفته و افتتاح طرح مهر ماندگاري که در آخرين وعده مسئولان قرار بود تا خرداد 92 آماده بهره برداري شود به سال 93 موکول شد. مجتمع پتروشيمي مهاباد که خبر جديد وعده افتتاح خود در شهريورماه 93 را شنيد، قرار بود 6 سال قبل افتتاح و مورد بهره برداري قرار گيرد ولي از سال 90 تاکنون نيز بارها شاهد عدم برگزاري مراسم افتتاح در تاريخ هاي تعيين شده بوديم. مدير عامل مجتمع پتروشمي مهاباد در جريان بازديد معتمدين مهاباد از اين مجتمع، گفت: اين طرح هم اكنون از 71 درصد پيشرفت فيزيكي برخوردار بوده و پيش بيني مي شود در شهريور 93 به بهره برداري رسيده و خط توليد آن به صورت رسمي آغاز به كار كند. محسن مجيدي افزود: براي احداث اين پروژه بيش از شش هزار ميليارد ريال اعتبار در نظر گرفته شده و در صورت تكميل و
راه‌اندازي آن روزانه افزون بر يك هزار تن محصول توليد و روانه بازار مصرف مي شود.

مديرکل استاندارد و تحقيقات صنعتي استان اردبيل:

عسل‌هاي عرضه شده در کنار جاده‌ها غير ‌استاندارد است

اردبيل – مهدي حسين نژاد

مديرکل استاندارد و تحقيقات صنعتي استان اردبيل گفت:‌ عسل‌هاي عرضه شده در کنار جاده‌هاي استان اردبيل غير‌استاندارد است و نبايد در جمع‌آوري فروشندگان قصوري صورت گيرد.هاشم علايي اظهار داشت: ما در چند نوبت از عسل‌هاي عرضه شده در کنار جاده‌ها نمونه‌برداري کرديم که متاسفانه اغلب عسل‌هاي آزمايش شده کنار جاده‌ها در اين استان غير‌استاندارد تشخيص داده شده‌اند.

وي با يادآوري اينکه وظيفه قانوني ما نيست که اين عسل‌فروشي‌ها را از کنار جاده‌ها جمع‌آوري کنيم، خاطرنشان کرد: ما نتيجه آزمايشات و نمونه‌برداري‌هاي خود را به دستگاه‌هاي انتظامي و قضايي ارسال کرديم تا آنها بتوانند با اين پديده زشت و تهديد‌کننده سلامت مردم برخوردي جدي داشته باشند.مديرکل استاندارد و تحقيقات صنعتي استان اردبيل يادآور شد: اداره استاندارد و تحقيقات صنعتي استان بنا به وظيفه خود موضوع را با تاکيد بسيار به سازمان‌هاي مسئول، اطلاع‌رساني کرده است.

علايي گفت:‌ وظيفه قانوني ما نظارت بر رعايت استانداردهاي لازم از سوي کارخانه‌ها و واحدهاي توليدي است که پروانه خود را از وزارت صنعت، معدن و تجارت گرفته‌اند. اين مسئول عنوان کرد: در حيطه وظايف ما نيست که از واحدهاي عرضه‌کننده عسل‌هاي تقلبي که بدون کسب مجوز لازم بسته‌بندي شده و به صورت غير‌استاندارد عرضه مي‌شود دخالتي داشته باشيم که لازم است در اين زمينه مسئولان انتظامي، قضايي و بهداشتي و تعزيرات حکومتي ورود پيدا کرده و در اين امر اقدامات لازم را انجام دهند.

فرماندار ساوجبلاغ:

متروي هشتگرد تا پايان سال راه‌اندازي مي‌شود

فرماندار ساوجبلاغ از بهره‌برداري متروي کرج - هشتگرد تا پايان امسال خبر داد.به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) - علي حدادي، با بيان اين مطلب، افزود: با تمهيدات انجام شده و با تأمين اعتبارات لازم، خط متروي کرج - هشتگرد تا پايان سال 92 به بهره‌برداري مي‌رسد.وي اظهار کرد: بدون شک راه‌اندازي اين خط تأثير به سزايي در صرفه‌جويي وقت و هزينه مردم و سرعت دهي به سفرهاي درون شهري آنها خواهد داشت.او خاطرنشان کرد: علاوه بر اين سفر با سيستم قطار شهري ضريب امنيت جان مسافران را بالا مي‌برد و بدون شک از آمار تصادفات مي‌کاهد.او افزود: عمليات ساخت و آماده‌سازي اين مسير 5. 26 کيلومتري با هزينه دويست و 20 ميلياردتومان انجام شده است.وي اظهار کرد: قرارداد روسازي و ريل گذاري اين طرح ملي نيز به مبلغ يكصد و 80 ميليارد تومان با پيمانکار مربوطه منعقد شده است.


 خبر 

 مدير عامل ذوب آهن اصفهان خبرداد؛

افزايش 40 درصدي توليد محصولات خاص و ويژه ذوب آهن اصفهان

اصفهان – بهمن راعي

همزمان با هفته دولت كوره بلند شماره 2 ذوب آهن اصفهان در مدار توليد قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان دكتر سعد محمدي مدير عامل ذوب آهن اصفهان در آيين راه‌اندازي كوره بلند شماره دو ، راه‌اندازي اين كوره را گامي بزرگ براي افزايش توليد و حركت در جهت كاهش واردات محصولات فولادي دانست و گفت: پروژه عظيم بازسازي و مدرنيزاسيون كوره بلند شماره 2 ذوب آهن اصفهان كه نقش مهمي در توليد سالانه اين شركت دارد، با همت كارشناسان داخلي و تلاشگران اين شركت با موفقيت به پايان رسيد و با راه اندازي آن، توليد روزانه چدن در اين شرکت از مرز هفت هزار تن گذشت و از هفته دوم شهريور ماه توليد چدن به هشت هزار تن در روز مي رسد.

دكتر سعد محمدي تصريح نمود : ظرفيت توليد هم اكنون در مقايسه با ابتداي سال جاري به دوبرابر افزايش پيدا كرده است كه اين امركاهش هزينه‌ها را به دنبال دارد.

وي با اشاره به برنامه ها ي توسعه اي اين شركت در آينده يادآور شد : افزايش ظرفيت دو ميليون تن در برنامه ميان مدت ذوب آهن مي باشد و براي سال 93 سه ميليون دويست هزار تن و سال 94 سه ميليون و ششصد هزار تن برنامه ريزي شده است.و اميدواريم با اجراي طرحهاي توسعه اي ، ظرفيت ذوب آهن تا پايان سال 97 به بيش از شش ميليون تن افزايش پيدا كند.

وي همچنين از اجراي بيش از سي طرح براي افزايش ظرفيت و بهره وري خبر داد و گفت : اميدواريم در آينده شاهد شكوفايي و ارزش بيشتر جايگاه ذوب آهن اصفهان و در نتيجه كاهش واردا ت محصولات فولادي به كشور باشيم

مدير عامل ذوب آهن اصفهان همچنين در مراسم جشن راه اندازي كوره بلند شماره دو كه جمعي از مسئولين و كاركنان اين شركت حضور داشتند ، ضمن تبريك اين موفقيت بزرگ به تلاشگران و سختكوشان اين مجتمع بزرگ صنعتي گفت : براي تحقق اهداف اگر نيت براي رضاي خداوند باشد، خودش نيز هدايت كار را در دست مي گيرد وي تصريح كرد: بايد فضاي توليد و اشتغال جوانان و عدم واردات فولاد به كشور را فراهم نماييم .

دكتر سعد محمدي گفت : بايد به شرايطي برسيم كه از كك داخلي استفاده كنيم و با توجه به اينكه در ابتداي سال از كك خارجي به نسبت 50 درصد ايراني و 50 درصد خارجي استفاده مي كرديم ، تلاش مي كنيم انشاا... در شهريورماه به نسبت 60 درصد ايراني و 40درصد خارجي دست يابيم.

سعد محمدي در خصوص ضرورت ورود به عرصه معدن گفت : براي افزايش توليد و كيفيت به دنبال استفاده از معدن زغال اندونزي و استفاده از قسمتي از معدن طبس هستيم.

وي افزود : ذوب آهن بايد به جايگاه شايسته خويش دست يابد و اين امر با همدلي و همت تك تك پرسنل شركت محقق مي گردد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته