جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/06/12 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4515


توسعه دومين برند ملي ايران خودرو

واحدي فرماندار ساري:
مسئولان استان توسعه مازندران را سرلوحه کار خود قرار دهند


آگهي صفحه 1


آگهي صفحه 2


 توسعه دومين برند ملي ايران خودرو 

 در نقشه راه توسعه رانا به عنوان دومين برند ملي با مالكيت معنوي ايران خودرو، طراحي و توليد اين خودرو درابعاد بزرگ‌تر و قرار گرفتن دركلاس‌هاي بالاتر برنامه‌ريزي شده است.

طراحي و توليد رانا سبب ايجاد پلتفرم جديدي شد كه مي تواند محور توسعه و ارايه محصولات جديد ايران خودرو باشد. رانا خودرويي در كلاس B و C است و با توجه به ويژگي هاي فني مي تواند پايه‌اي براي توليد محصولات جديد در اين كلاس باشد.

از جمله اين محصولات كه طراحي و توليد آن در برنامه ايران خودرو قرار دارد، راناي ال ايكس، هاچ بك و راناي لوكس است.

توليد رانا با موتور سري EF و گيربكس اتوماتيك در آينده‌اي نزديك محقق خواهد شد. مالكيت معنوي اين محصول از آن ايران خودرو بوده و پروژه‌هاي توسعه‌اي ديگري نيز براي آن در آينده درنظر گرفته شده است. هم اكنون طراحي، ساخت و توليد بدنه، موتور و سيستم‌هاي برق و الكتريكي رانا كاملا مستقل و تحت مالكيت ايران خودرو است.

در اولين اقدام توسعه‌اي اين محصول و در راستاي به روز رساني محصولات توليدي و ارايه آن طبق سلايق مشتريان، گروه صنعتي ايران خودرو راناي ال ايكس را توليد و به بازار عرضه مي كند.

راناي ال‌ايكس با تريم مشكي داراي استاندارد آلايندگي يورو 4 بوده و در مقايسه با راناي معمولي داراي تجهيزات مدرن‌تر و به‌روزتري است. اين خودرو ضمن زيبايي و ايمني، امكانات و تجهيزات رفاهي كامل‌تري را به مشتريان ارايه مي‌كند.

راناي ال ايكس دوست‌دار محيط زيست بوده و مطابق با استاندارد آلايندگي يورو 4 و استانداردهاي 55 گانه توليد مي‌شود. همچنين در اين خودرو ايمني بالاي سرنشينان و عابرين پياده منطبق با استاندارد هاي اروپايي در طراحي و توليد لحاظ شده است .

ميانگين مصرف سوخت اين خودرو به ازاي هر 100 كيلومتر در خارج از شهر 5.7 ليتر و مصرف سوخت تركيبي آن 6.9 ليتر در هر 100 كيلومتر است.

اين خودرو علاوه بر دارا بودن كيسه هواي راننده و سرنشين، داراي ترمزهاي ضد قفل و از نوع ديسكي است كه امنيت بيش‌تري را براي راننده و سرنشينان به همراه دارد.

از مهم‌ترين ويژگي هاي راناي ال ايكس كه آن را از راناي معمولي متمايز مي كند داشتن سنسور هشدار دهنده موانع عقب، تجهيز درهاي عقب به بلندگوي سيستم صوتي و شيشه بالابر برقي است. همچنين طراحان و مهندسان ايران خودرو براي جلو آمپر و صفحه نمايش داشبورد (MFD) راناي اي ايكس تغييراتي ايجاد كرده و طرح جديدي را ارايه كرده اند. اين تغييرات شامل هشداردهنده‌ها، ساعت و دماي محيط است. همچنين در آيينه‌هاي جانبي اين خودرو سنسور دماسنج نصب شده است.

قواي محركه اين خودرو و ويژگي هاي فني راناي ال ايكس نيز متناسب با نياز و خواست مشتريان اين بخش از بازار است. نوع موتور TU5 با حجم 1.6 ليتر بوده و داراي بيشينه قدرت 105 اسب بخار در پنج هزار و 800 دور است. موتور راناي ال ايكس 16 سوپاپه بوده و سيستم سوخت رساني آن از نوع تزريق الكترونيكي چند نقطه اي است. گيربكس اين خودرو پنج دنده دستي است كه البته توليد راناي اتومات نيز در دستور كار مهندسان ايران خودرو قرار دارد. بيشينه سرعت پيش بيني شده براي اين خودرو 189 كيلومتر در ساعت است كه در 12 ثانيه سرعت آن از صفر به 100 مي‌رسد.

راناي ال ايكس داراي سيستم ضد سرقت، مه شكن جلو و عقب و كمربندهاي ايمني سه نقطه اي داراي سيستم پيش كشنده نيز است. با توليد و عرضه راناي ال ايكس، نياز مشتريان در اين بخش از بازار تامين شده و رضايت آنان بيش از پيش فراهم خواهد شد.

به گفته مديران ايران خودرو، با برنامه ريزي صورت گرفته تاپايان سال جاري بين 30 تا 40 هزار دستگاه راناي ال ايكس توليد شود. پيش بيني مي شود اين خودرو در نيمه دوم شهريوماه سال جاري روانه بازار شود.

در گام بعدي كه در سال آينده برداشته خواهد شد، طراحي و توليد راناي هاچ بك و راناي لوكس در دستور كار ايران خودرو قرار دارد.

تقوي نژاد خبر داد:

اجراي 15 پروژه صنعتي سازي در ايران خودرو

از 90 هزار و 883 دستگاه خودروي توليد شده در پنج ماهه نخست سال جاري در ايران خودرو، هفت هزار و 384 دستگاه يعني بيش از هشت درصد آن مربوط به برند ايراني راناست. حميدرضا تقوي نژاد معاون استراتژي و برنامه ريزي ايران خودرو با بيان اين مطلب، گفت: روند توليد ايران خودرو نشان دهنده افزايش سهم راناست و ميزان توليد ايران خودرو در مرداد امسال، نسبت به تيرماه، از افزايش دو درصدي برخوردار بوده است.

وي افزود: در پنج ماهه نخست امسال، پژو پارس، باردو و رانا نسبت به مدت مشابه سال قبل، افزايش فروش داشته و پارس از اين نظر در رده اول قرار دارد.

تقوي نژاد از افزايش 124 درصدي فروش داخلي مرداد نسبت به تيرماه خبر داد و گفت: فروش داخلي مرداد امسال نسبت به مرداد سال گذشته، 28 درصد افزايش يافته است.

معاون استراتژي و برنامه ريزي ايران خودرو با اشاره به تشديد تحريم هاي بين المللي و عملياتي شدن تحريم هاي صنعت خودرو، گفت: با تلاش كاركنان و مسوولان ايران خودرو در عرصه هاي توليد و خودكفايي، هم زمان با سرعت گرفتن توليد محصولات برند ملي، ركورد فروش رانا در تيرماه شكسته شد.

وي تصريح كرد: رانا با فروش چهارهزار و 148 دستگاه در تيرماه سال جاري و كسب سهم 35 درصدي از فروش اين ماه، در جايگاه پرفروش ترين محصول ايران خودرو در تيرماه قرار گرفت و فروش 11 هزار و 650 دستگاهي آن نشان مي دهد كه از هر سه دستگاه خودروي فروخته شده ايران خودرو، يك دستگاه رانا بوده است.

تقوي نژاد مجموع فروش رانا در سال گذشته را 9هزار و 384 دستگاه ذكر كرد و گفت: هم زمان با ثبت بيش ترين ركورد فروش ماهانه اين محصول در تيرماه، ركورد فروش سالانه نيز درهمين ماه با رسيدن به 9هزار و 915 دستگاه شكسته شد.

معاون استراتژي و برنامه ريزي ايران خودرو، فروش تعدادي پنج ماهه تجمعي سال جاري را 126 هزار و 163 دستگاه عنوان كرد و گفت: فروش ريالي در اين پنج ماه 25 هزار و 872 ميليارد ريال بوده كه نسبت به همين دوره در سال گذشته چهار درصد افزايش نشان مي دهد.

وي افزود: بر خلاف سال گذشته كه عراق مقصد بيش از 95 درصد صادرات بود، در چهار ماهه نخست سال جاري، مقاصد صادراتي ايران خودرو، قزاقستان، ونزو ئلا، تركمنستان و اوكراين هستند و براي نخستين بار 34 دستگاه رانا به اوكراين و قزاقستان صادر شده است.

تقوي نژاد سطح كيفيت 405، پارس و سمند را بر اساس سطوح كيفيت جديد اعلام شده از سوي شركت بازرسي كيفيت و استاندارد ايران، در سال جاري خوب ذكر كرد و با اشاره به سخت گيرانه شدن معيارهاي كيفيت در سال 92، اظهار داشت: معيار سطح كيفيت خيلي خوب از 63 در سال 91 به 60 در سال جاري ارتقا يافته و در بين محصولات آديت شده، سمند و گراندويتارا هر يك با يك امتياز، بيش‌ترين بهبود كيفيت را نسبت به ماه ارديبهشت داشته و كم ترين انحراف از برنامه پايان سال مربوط به تندر است.

وي فروش تجمعي ايساكو در چهار ماهه اول سال 92 را سه هزار و 240 ميليارد ريال ذكر كرد كه نسبت به سال 91 به ميزان 35 درصد و نسبت به سال 90 به ميزان 77 درصد افزايش نشان مي دهد.

تقوي نژاد از اجراي 15 پروژه صنعتي سازي و افزايش ظرفيت با بودجه تخصيصي 1871 ميليارد ريال وميانگين پيشرفت فيزيكي 72 درصد خبر داد كه تاكنون 58 درصد مبلغ مذكور پيشرفت بودجه اي داشته است. پروژه هاي توسعه محصول و قواي محركه نيز با جذب 20 درصد از بودجه 3826 ميليارد ريالي تخصيصي، تاكنون 69 درصد پيشرفت فيزيكي داشته اند.


 واحدي فرماندار ساري:
 مسئولان استان توسعه مازندران را سرلوحه کار خود قرار دهند 

 به گزارش روابط عمومي فرمانداري ساري ، جلسه شوراي اداري شهرستان ساري با حضور فرماندار ،امام جمعه موقت ساري و مديران اجرايي شهرستان در دومين روز از هفته دولت در شرکت آرين سينا برگزار شد.جواد واحدي با تأکيد بر اينکه همه مسئولان تابع تصميمات دولت هستند تصريح کرد: تمام دستگاههاس اجرايي بايد در راستاي منويات دولت يازدهم گام بردارند و به وظيفه خود به درستي عمل کنند.

وي نماد توسعه استان را پيشرفت و ترقي همه جانبه مرکز استان دانست و خاطرنشان کرد: مرکز استان متعلق به همه مازندران است و مسئولان استان باسد عنايت ويژه اي به شهرستان ساري داشته باشند.جواد واحدي با اشاره به اينکه پرهيز از اختلافات بايد در مرکز استان نهادينه شود اظهار داشت: اگر شاهد توسعه در استان هستيم بايد به دنبال پروژه‌هاي بزرگ و کلان در استان باشيم.فرماندار مرکز استان با بيان اينکه پروژه نمايشگاه بين المللي مازندران در جاده فرح آباد ساري در حال اجرا است اظهار داشت: بايد نگاه ملي و بين المللي به اين پروژه شود تا هرچه زودتر اين طرح به انجام برسد.

جواد واحدي ساري گفت: استاندار بايد سرانه 1.5 درصدي را در دستورکار شوراي برنامه‌ريزي استان قرار دهد.وي همچنين ضمن گلايه از مدير آب و فاضلاب روستايي مازندران گفت: مردممشکلاتي در روستاها دارند و اين مسئول پاسخگو نيست .واحدي خاطرنشان کرد: حدود يک ماه و نيم است که بنده به عنوان نماينده دولت در مرکز استان نتوانسته ام به مديرکل آب و فاضلاب روستايي مازندران دسترسي داشته باشم و از نظر ما نمره ارزشيابي اين اداره صفر است .فرماندار مرکز استان با بيان اينکه 31 پروژه هفته دولت در ساري به بهره برداري مي رسد افزود: از اين تعداد طرح 27 پروژه عمراني و 4 پروژه توليدي و اشتغالزايي است که با اعتبار 66 ميليارد ريال در هفته دولت به بهره برداري مي‌رسد.

حجت السلام و المسلمين قاسمي امام جمعه موقت مرکز استان مازندران هم در جلسه شوراي اداري ساري با بيان اينکه مردم با تمامي مشکلات،تورم،گراني ، بيکاري و تحريمها حضور چشمگير خود را در انتخابات را به جهانيان نشان دادند اظهار داشت: اکنون وظيفه مسئولان و کارگزاران نظام است که فرمان رهبري مبني بر جهاد اقتصادي ادامه راه جهاد سياسي را در کشور نشان دهند.

امام جمعه موقت مرکز استان مازندران گفت: اگر مسئولان در انجام کارهاي خود خدا را شاهد و ناظر بگيرند ديگر خطا و اشتباهي در کار نخواهد بود و پيشرفت کشور شتاب بيشتري خواهد گرفت.علي سعيدي هم در جلسه شوراي اداري ساري که در شرکت آرين سينا برگزار شد با بيان اينکه صنعت ام دي اف در مازندران بسيار قوي عمل مي کند افزود: صنعت سلولزي صنعت مادر در مازندران است و تاريخچه صنعت ام دي اف در ايران به سال 70 بر مي گردد.

وي با اشاره به اينکه اين صنعت در مازندران بسار قوي عمل مي کند و توليد آرين سعيد با تکنولوژي روز در آلمان و اروپاي غربي است تصريح کرد: اين شرکت در سال 100 هزار متر مکعب توليد با اشتغال مستقيم 250 و غير مستقيم پنج هزار نفر دارد.مدير گروه صنعتي آرين سعيد با تأکيد بر اينکه فرايند توليد متناسب با مسايل زيست محيطي در سال بيش از 60 ميليون دلار صرفه جويي در کشور دارد گفت:مصرف کشور در سال5/1 ميليون متر مکعب توليد داخل و 250هزار مترمکعب معادل 70 درصد در شرکت آرين سعيد توليد مي شود.


 آگهي صفحه 1 


 آگهي صفحه 2 


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته