جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/06/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4520


كشتي با اسكواش و بيسبال سرشاخ مي‌شود

فتح الله زاده:
عده‌اي مي‌خواهند استقلال هرچه زودتر در ليگ قهرمانان آسيا حذف شود


سوت پايان


دقيقه نود


 كشتي با اسكواش و بيسبال سرشاخ مي‌شود 

 
سرنوشت حذف يا بقاي كشتي در بازي‌هاي المپيك 2020 توكيو در حالي امروز در نشست بوينس آيرس آرژانتين مشخص مي‌شود كه گوش شكسته‌هاي تمامي كشورهاي عضو فيلا ماه‌هاست در انتظار شنيدن اخبار خوشي از اين جلسه سرنوشت‌ساز هستند.به گزارش مهر، سرانجام وقت آن رسيد مسئولان كميته بين‌المللي المپيك در نشست سرنوشت ساز خود در بوينس آيرس به وضعيت كشتي رسيدگي كنند و تكليف اين رشته براي ماندن يا حذف از المپيك 2020 توكيو روشن شود.

كهن‌ترين ورزش تاريخ در حالي بايد براي بقا در المپيك با رشته‌هاي اسكوش و بيسبال بجنگد كه تاكنون بسياري از كشورهاي صاحب نام ورزشي جهان با حذف كشتي مخالف بودند و هر كدام به سهم خود براي حفظ اين رشته در المپيك تلاش كرده‌اند.

هر چند گفته مي‌شود "نناد لالويچ" رئيس فدراسيون جهاني كشتي(فيلا)‌ به محض احراز پست رياست از هيچ تلاش ديپلماتيكي براي حفظ كشتي در المپيك دريغ نكرد اما تازه‌ترين مصاحبه او با رويترز گوياي چيز ديگري است.

رئيس صربستاني فيلا در گفتگو با خبرنگار رويترز بارها اعلام كرد اقدامات لازم براي حفظ كشتي صورت گرفته و حتي فيلا حاضر شده براي رسيدن به اين هدف تغييرات زيادي را در اوزان هفتگانه بوجود آورد اما انگار مسئولان كميته بين‌المللي المپيك همچنان عزم خود را جزم كرده‌اند كه با حذف كشتي،‌ فرصت عرضه اندام در المپيك را به يكي از رشته‌هاي بيسبال و اسكوش دهند.

به هر حال تكليف كشتي تا امروز در آخرين نشست كميته بين‌المللي المپيك روشن مي‌شود و مطمئنا تا زمان اعلام راي نهايي، هيچكدام از اهالي كشتي نفسي راحت نخواهند كشيد.از سويي ديگر مسئولان ورزشي ژاپن كه بامداد امروز با خبر كسب ميزباني المپيك 2020 در توكيو به موفقيتي بزرگ دست يافتند،‌ امشب نيز قصد دارند براي بقاي كشتي در المپيك از هيچ تلاشي فروگذار نكرده و يكي از رشته‌هاي مدال‌آور خود را همچنان در اين بازي‌ها حفظ كنند.


 فتح الله زاده:
 عده‌اي مي‌خواهند استقلال هرچه زودتر در ليگ قهرمانان آسيا حذف شود 

 
علي فتح الله زاده مديرعامل استقلال در خصوص بازي با ذوب آهن گفت: نمي‌دانم چندين بار بايد درباره فشردگي رقابت‌ها صحبت کنيم؟ واقعيت اين است که دارم به اين مسئله مشکوک مي‌شوم. متاسفانه اتفاقات عجيب و غريبي براي ما رخ مي‌دهد.

متاسفانه به نظر مي‌رسد با استقلال خطي برخورد مي‌شود. شما برويد و تاريخ ليگ را يک بار مرور کنيد. متوجه مي‌شويد که هيچگاه تيمي که در ليگ قهرمانان آسيا بوده، به اندازه بقيه بازي نمي‌کرده و همواره چند بازي از ساير تيم‌ها عقب بوده است. جوري با ما رفتار مي‌شود که آدم به اين نتيجه مي‌رسد عده‌اي مي‌خواهند استقلال هرچه زودتر در ليگ قهرمانان آسيا حذف شود و خيال عده‌اي راحت شود. نامه نوشته و درخواست کرده‌ايم ديدارمان برابر ذوب‌آهن تعويق بيفتد اما فعلا پاسخي به ما نداده‌اند. مورد ديگر اين که يک بازيکن با شخصيت مثل مجيدي چندبار بايد در يک سال تست دوپينگ بدهد؟ اين نمي‌شود که در يک سال و نيم 10 بار از يک بازيکن تست دوپينگ بگيرند و از يک نفر اصلا در پنج ساله تست دوپينگ نگيرند. به نظر مي‌رسد هرکس صدايش بلندتر باشد و داد بزند، بيشتر موفق است. انصافا وقتي داور بازي ما با پرسپوليس فغاني انتخاب شد، ما اصلا اعتراضي کرديم؟ اين درحالي بود که او دو پنالتي ما را برابر سپاهان نگرفته و تصميماتي را اتخاذ کرده بود که به ضرر ما شد. با اين حال اعتقاد داشتيم که او با منظور سوت نمي‌زند و داور خوبي است.

حالا فرض کنيد اين اتفاق براي رقباي ما افتاده بود. مطمئن باشيد تا مدتها نسبت به اين انتخاب داور اعتراض مي‌کردند. مدير عامل باشگاه استقلال در خصوص دربي 77 گنيز گفت: استرش و فشار روحي رواني روي بازيکنان زياد بود. خودمان را که جايشان بگذاريم به اين نتيجه مي‌رسيم که فشار آن قدر بالا بوده که نتيجه‌اش آن بازي مي‌شود. در تمام دنيا مي‌آيند و تلاش مي‌کنند تا فشار بازي کم شود اما اينجا بعد از بازي آمده‌اند، نوشته‌اند که فلاني خنديد و آن يکي عصبي شد. همين مسائل ذهن بازيکن را مشغول مي‌کند.


 سوت پايان 

 ناظران داوري ايراني به لبنان، قطر و اردن مي‌روند

به نقل از سايت رسمي فدراسيون فوتبال، اسماعيل صفيري به عنوان ناظر داوري ديدار تيم‌هاي الشرطه سوريه و القادسيه کويت در ديدار مرحله رفت يک چهارم نهايي رقابت‌هاي کاپ آسيا انتخاب شده است. اين ديدار روز دوشنبه اول مهر 92 در بيروت لبنان برگزار خواهد شد. همچنين مسعود عنايت از سوي کنفدراسيون فوتبال آسيا براي نظارت بر کار داوران بازي قطر و يمن در مقدماتي جام ملت‌هاي 2015 استراليا در روز يکشنبه 21 مهر 92 انتخاب شده است. عنايت بر کار داوران ازيکستاني انتخاب شده و ناظر بازي هم از کشور عمان است. مسعود مرادي ديگر ناظر داوري ايراني براي نظارت بر کار داوران ديدار تيم‌هاي عراق و عربستان در تاريخ 23 مهر 92 در امان به اردن خواهد رفت. اين بازي هم در مسابقات مقدماتي جام ملت‌هاي 2015 استراليا انجام مي‌شود و مرادي ناظر داوري داوراني از کشور عمان خواهد بود. ناظر بازي از کشور عمان انتخاب شده است.

وين روني در آستانه تمديد قرارداد با منچستريونايتد است

به نوشته روزنامه انگليسي تلگراف، باشگاه منچستريونايتد قصد دارد يک قرارداد بلند مدت ديگر به وين روني مهاجم ملي پوش اين تيم ارائه دهد که شايد او را تا پايان دوران فوتبال در اين باشگاه نگه دارد.

قرارداد فعلي روني در سال 2015 وقتي او 30 ساله شده به پايان خواهد رسيد اما سران يونايتد مشتاق هستند اين بازيکن تا بعد از آن زمان نيز در اولدترافورد بماند و براي شياطين سرخ بازي کند. روني در تابستان نيز از چلسي و پاري سن ژرمن پيشنهاد داشت و گفته مي‌شد قصد ترک اولدترافورد را دارد اما در نهايت در اين تيم ماند. اخبار مبني بر جدايي احتمالي روني به دليل اختلاف او با سرالکس فرگوسن در پايان فصل گذشته و استخدام ديويد مويس به عنوان سرمربي جديد بود. روني در اورتون هم شاگرد مويس بود و به نظر اختلافاتي نيز با هم داشتند. شايان ذکر است آخرين باري که روني قرارداد خود را با يونايتد تمديد کرد، سال 2010 بود که تقريبا همين شرايط پيش آمده بود و اختلاف روني با فرگوسن باعث شده بود او به دنبال ترک باشگاه باشد اما سرانجام قرارداد خود را تا سال 2015 تمديد کرد.

جدول آقاي گل هفته هشتم ليگ برتر

5 گل: رضا نوروزي (نفت تهران)

4 گل: رضا عنايتي (صباي قم)، مهرداد بايرامي(گسترش فولاد) و محمد غلامي (سپاهان)

3 گل: محمد قاضي و فرهاد مجيدي(استقلال)، لوسيانو پريرا و بختيار رحماني (فولاد)، مهدي رجب‌زاده (ذوب‌آهن)، ميلاد ميداوودي (استقلال صنعتي)، سجاد شهباززاده (سايپا)، روح‌الله سيف‌اللهي (داماش گيلان) و فريد بهزادي کريمي(صباي قم)

کشوري فرد:

دست به تغيير مايلي کهن نمي‌زنيم

محمدرضا کشوري‌فرد مديرعامل باشگاه صبا در گفتگو با مهر، در خصوص شکست تيم صباي قم برابر تراکتورسازي تبريز ضمن بيان مطلب فوق اظهار داشت: هر دو تيم بازي خوبي انجام دادند ولي تراکتورسازي تيم با سابقه‌اي است و بازيکنان خوبي هم دارد. در هشت دقيقه آخر آن بازي دو گل خورديم و کار خراب شد. در هر صورت نيمکت دو تيم هم با هم فرق مي‌کند و بازيکنان آنها با بازيکنان ما قابل مقايسه نيستند. وي افزود: هزينه‌اي که تيمي مانند تراکتورسازي تبريز انجام داده با هزينه‌هاي ما را نمي‌توان مقايسه کرد. ما امسال هنوز پول بازيکنانمان را هم نداده‌ايم. دنبال توجيه نيستيم ولي بايد اين موارد را هم مد نظر داشت. مديرعامل باشگاه صبا درباره علت افت و خيز تيم صبا در نتيجه گيري، يادآور شد: تيم ما جوان است. چند بازيکن جديد هم به ما اضافه شده‌اند و به همين خاطر به زمان بيشتري نياز داريم.وي در پاسخ به سئوالي مبني بر احتمال تغيير محمد مايلي‌کهن سرمربي تيم صبا هم تاکيد کرد: فعلا زود است. ما دست به تغيير مايلي کهن نمي‌زنيم و کارمان را با اين مربي انجام مي‌دهيم.

کشوري‌فرد در خصوص اينکه آيا از نتايج صبا رضايت دارد يا خير؟، اظهار داشت: از نتايج تيم راضي نيستيم ولي فوتبال است. تيم ما خوب بازي مي‌کند و ما اين موضوع را از نزديک لمس مي‌کنيم. مايلي‌کهن تمام تلاشش را انجام داده و کم کاري نمي‌کند. وي همچنين با اشاره به مشکلات مالي اين باشگاه، خاطرنشان کرد: بازيکنان ما امسال هنوز هيچ پولي نگرفته‌اند. تيمي که با 5 ميليارد تومان بسته شده، الان يک قِران هم پول ندارد. ما بي‌پول‌ترين باشگاه ليگ هستيم و فکر مي‌کنم حتي کمتر از تيم فجر هزينه کرده‌ايم. مديرعامل باشگاه صبا در پايان درباره واگذاري تيم فوتسال صبا هم گفت: واگذاري تيم فوتسال کمک بزرگي به باشگاه ما کرد و بخشي از هزينه‌ها را از دوشمان برداشت. الان بازيکنان هم راضي هستند که تيم واگذار شده است.


 دقيقه نود 

 نتايج مواد مختلف مرحله سوم رقابتهاي ليگ دو و ميداني

پرتاب ديسك:

1- محمود صميمي از تيم پيكان تهران، با پرتاب 62 متر و دو سانتي‌متر

2- محمد صميمي از تيم پيكان تهران، با پرتاب 61 متر و 52 سانتي‌متر

3- بهنام شيري از تيم مقاومت خوزستان، با پرتاب 53 متر و 18 سانتي‌متر

پرش با نيزه:

1- محسن رباني از تيم پيكان تهران با پرش 5 متر

2- امين صلح ميرزايي از تيم نفت تهران با پرش چهار متر و 60 سانتي‌متر

3- محمد بني آدم از تيم مقاومت خوزستان با پرش چهار متر و30 سانتي‌متر

پنجگانه:

1- عبدالجليل توماج از تيم پيكان تهران با 3514 امتياز

2- ياسر دهقان از تيم اصفهان با 3376 امتياز

3- محمد كوهكن از تيم مقاومت خوزستان با 3332 امتياز

* پرش طول:

1- محمد ارزنده از تيم نفت تهران با پرش هفت متر و 57 سانتي‌متر

2- عليرضا حقيقي از تيم نفت تهران با پرش هفت متر و 44 سانتي‌متر

3- سبحان طاهرخاني از تيم هتل ورزش قزوين با پرش هفت متر و 42 سانتي‌متر

پرش سه گام:

1- ميلاد دريساوي از تيم پيكان تهران با پرش 15 متر و 93 سانتي‌متر

2- حميد قرنجيک از تيم هتل ورزش قزوين با پرش 14 متر و 65 سانتي‌متر

3- سيامك ميري از تيم پيكان تهران با پرش 14 متر و 36 سانتي‌متر

20 كيلومتر پياده‌روي:

1- امين خيرگو از تيم نفت تهران با زمان يك ساعت و 33 دقيقه و 48 ثانيه

2- وحيد سپاهي از تيم پيكان تهران با زمان يك ساعت و 34 دقيقه و 47 ثانيه

3- حميدرضا زوراوند از تيم مقاومت خوزستان با زمان يك ساعت و 47 دقيقه و 59 ثانيه

دوي 1500 متر:

1- امير مرادي از تيم پيكان تهران با زمان سه دقيقه و 53 ثانيه و 59 صدم ثانيه

2- سجاد مرادي از تيم پيكان تهران با زمان سه دقيقه و 53 ثانيه و 62 صدم ثانيه

3- مسلم نيادوست از تيم نفت تهران با زمان سه دقيقه و 53 ثانيه و 78 صدم ثانيه

پرتاب چکش:

1- کاوه موسوي از پيکان با پرتابي به مسافت 70 متر و 53 سانتي‌متر

2- مسعود مقدم از نفت تهران به مسافت 67 متر و 45 سانتي‌متر

3- پژمان قلعه‌نويي از نفت تهران به مسافت 65 متر و 75 سانتي‌متر

پرش ارتفاع:

1- کيوان قنبرزاده از نفت تهران با 2 متر و 20 سانتي‌متر

2- امين حسين زاده رهبر از نفت تهران با 2 مترو 15 سانتي‌متر

3- محمدرضا وظيفه دوست از پيکان با 2 متر و 10 سانتي‌متر

400 متر با مانع:

1- احمدرضا مرداني از زنجان با 53 ثانيه و 01 صدم ثانيه

2- عباس نيک‌باف از هتل ورزش قزوين با 53 ثانيه و 09 صدم ثانيه

3- احمدرضا خنفري از مقاومت خوزستان با 53 ثانيه و 61 صدم ثانيه

پرتاب وزنه:

1- عليرضا مهر صفوتي از نفت تهران با 18 متر و 37 سانتي‌متر

2 - محمد حسين اسکندري از پيکان با 18 متر و 01 سانتي‌متر

3- مرتضي ناظمي از پيکان با 17 متر و 66 سانتي‌متر

100 متر:

1- رضا قاسمي از نفت تهران با 10 ثانيه و 30 صدم ثانيه

2- محمد حسن ابارقي از پيکان با 10 ثانيه و 64 صدم ثانيه

3- پيمان رجبي از پيکان با 10 ثانيه و 65 صدم ثانيه

110 متر مانع:

1- ميلاد سيار از پيکان با 14 ثانيه و 30 صدم ثانيه

2- مجتبي پوستچي از نفت تهران با 14 ثانيه و 66 صدم ثانيه

3- صادق صانعي از مقاومت خوزستان با 15 ثانيه و 27 صدم ثانيه

400 متر:

1- مهدي زماني از نفت تهران با 46 ثانيه و 93 صدم ثانيه

2- احسان طهماسبي از پيکان با 47 ثانيه و 25 صدم ثانيه

3- سجاد هاشمي آهنگري از پيکان با 48 ثانيه و 40 صدم ثانيه


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته