جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/07/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4543


احتمال ابتلا به سرطان


وظايف پيش از بارداري


خبرها از عالم علم


 احتمال ابتلا به سرطان  

 قسمت اول

ورود به بحث بررسي كيفيت سوسيس و كالباس‏هاي توليد شده در كشور ضمن اهميت ويژه، بسيار حساسيت‏زاست. اهميت از اين بابت كه رييس انستيتو تغذيه ضمن بيان اينكه «با مصرف سوسيس و كالباس موجود در بازار مخالف هستم» خبر از اضافه كردن بيش از سه برابر استاندارد افزودني‏هاي سرطانزا در آنها مي‏دهد و حساسيت‏زاست به اين دليل كه براساس تحقيقات، ميزان مصرف اين گونه محصولات غذايي به صورت ميانگين هر فرد دو الي سه بار در هفته است كه اين نشان از جايگاه چرخه اقتصادي ناشي از توليد و مصرف آنها در كشور دارد.

به گزارش جام‌جم‌آنلاين به نقل از خبرگزاري دانا، دكتر مجيد حاجي فرجي رييس انستيتو تحقيقات تغذيه و صنايع غذايي كشور و رييس انجمن تغذيه ايران به عنوان يكي از مطلع‏ترين افرادي به شمار مي‏رود كه با آگاهي از نتايج تحقيقات، پژوهش‏ها و نظارت‏هاي انجام شده در زمينه سلامت غذايي موجود در كشور، اطلاعات سودمندي را مي‏تواند در اختيار مردم قرار دهد.

مشروح گفت وگو با رييس انستيتو تحقيقات تغذيه و صنايع غذايي كشور در ادامه آمده است.

علت افزايش شيوع مصرف غذاهاي آماده چيست؟

مصرف غذاي آماده به دلايل متفاوت از جمله تغيير سبك زندگي، كاهش تحرك و شاغل شدن مادر خانواده كه خود موجب ميشود تا زمان كافي براي طبخ غذا به روش سنتي نداشته باشند، در كشور شيوع يافته است و نميتوان مانع پيشرفت اين روند مصرفي شد. بر همين اساس و به دليل محبوبيت مصرف اين مواد در بين اقشار مختلف، بسياري از صنايع كشورها رو به توليد غذاي آماده كرده‏اند كه بعد از گذشت سالها اين صنعت وارد كشور ما نيز شده است. به عبارت ديگر اين غذاها شيوه پخت متفاوتي از قبيل استفاده از فر، ماكروفر و غير دارد كه افراد بر اساس ذائقه شخصي آن را انتخاب ميكنند. درواقع به دليل آنكه در هنگام طبخ، روغن و نمك بسياري جذب اين مواد مي‏شود، بنابراين بسيار خوشمره ميشود. اما اين درحاليست كه طعم بهتر آنها منجر به عدم سلامتي ميشود.

آيا تبليغاتي كه در مورد عرضه سوسيس و كالباسهاي گوشتي حاوي پروتئين مي‏شود، صحت دارد؟

در سوسيس و كالباسهاي كه گفته ميشود داراي70 درصد گوشت هستند بايد اشاره كنم كه در آنها تنها 9.5 درصد پروتئين وجود دارد كه افزودن پروتئين بيش از اين ديگر براي توليدكننده مقرون به صرفه نيست. به عبارتي در سوسيس و كالباسهاي موجود براي اينكه براي توليدكننده مقرون به صرفه باشد، علاوه بر استفاده از گوشتهايي با كيفيت پايين و يا استفاده از قسمتهاي دور ريختني گوشت، افزودن مواد افزودني از جمله سويا، نمك، نيتريت و نيترات سديم كه از بابت سرطانزايي بسيار خطرناك هستند، رواج دارد. متاسفانه ميزان افزودن اين دو ماده خطرناك حتي بيش از سه برابر حد استانداردها مي‏رسد. چون اين مواد با حرارت بالا و روغن فراوان طبخ داده ميشود و به علت اكسيداسيوني كه در هنگام سرخ كردن اتفاق ميافتد به مقدار قابل توجهي سمي مي‏شوند.

با توجه به مضراتي كه توضيح داديد، چرا براي توليد سوسيس و كالباس گياهي هيچ اقدامي انجام داده نشده است؟

درابتدا سوسيس گياهي در خارج از كشور توليد مي‏شد و در كشور ما نيز توسط انجمن گياهخواران در طي چند سال گذشته توليد آن آغاز شد اما به دليل آنكه خواستگاهي براي آن در كشور وجود نداشت و ضمن اينكه از لحاظ طعم و ظاهر، مورد پسند افرادي حتي گياهخواران واقع نشد، لذا توليد آن با شكست مواجه شد. شايد يكي از دلايل اين باشد كه ما بر اساس سنت، براي تهيه غذا وقت ميگذاريم و در هيچ كشوري به غير از آسياي شرقي تا اين حد براي آماده كردن غذا زمان نميگذارند و به همين دليل وقتي كالايي بخواهد به عنوان جايگزين معرفي شود در ابتدا بايد ذائقه‏سازي شود.

اخيرا شاهد رونمايي محصولات فراسودمند بوده‌ايم اين محصولات از لحاظ محتوا چه تفاوتي با محصولات موجود دارد؟

در انستيتو تحقيقات تغذيه و صنايع غذايي كشور فرمولاسيوني در خصوص توليد سوسيس و كالباس غيرگوشتي ونه گياهي صورت گرفت كه ماده اصلي آن حاوي پودر تهيه شده از آب پنير است كه پروتئين بسيار بالايي دارد كه در بسياري از مكملهاي ورزشي نيز براي عضله‏سازي از آن استفاده ميشود.

ادامه دارد...


 وظايف پيش از بارداري  

 قسمت دوم

7. حواستان به مصرف ماهي باشد

اگر از طرفداران ماهي هستيد بايد حواستان به تغذيه خود باشد. با اينکه ماهي منبع اسيدهاي چرب اومگا 3 (که براي رشد مغز و بينايي کودک شما بسيار مهم است) و همچنين پروتئين، ويتامين D و ديگر مواد مغذي است، اما با اين حال حاوي جيوه نيز هست که مي تواند خطرناک باشد.

بسياري از کارشناسان معتقدند، زنان باردار بايد به طور متوسط ماهي مصرف کنند و بهترين تغذيه نيز ممانعت از خوردن ماهي هايي است که جيوه زياد دارند.

سازمان دارويي و غذايي جهاني توصيه مي کند، زناني که قصد باردار شدن دارند از خوردن گوشت ماهي هايي همچون کوسه، اره ماهي و شاه ماهي خالدار خودداري کنند و بيشتر از 170 گرم تن ماهي در طول هفته مصرف نکنند. بهتر است از مصرف ماهي هاي رودخانه اي که خودتان صيد کرده‌ايد نيز خودداري کنيد مگر اينکه مطمئن باشيد آلوده نيستند.

سازمان دارويي و غذايي جهاني توصيه مي کند، زنان باردار در طول هفته حدود 340 گرم ماهي مصرف کنند.

8. برنامه ورزشي براي خود تعيين و آن را دنبال کنيد

هم اکنون يک برنامه ورزشي براي تناسب اندام خود تعيين کنيد و بر اساس آن پيش برويد. به اين ترتيب مي توانيد بارداري سالم تري داشته باشيد. ورزش کردن تاحدي که کمي هم عرق کنيد مي تواند در فرونشاندن استرس هاي پيش از بارداري نيز مفيد باشد.

تمرينات ورزشي سالم شامل 30 دقيقه ورزش ملايم همچون پياده روي، دوچرخه سواري يا ورزش‌هاي کاهش وزن در بيشتر روزهاي هفته است.

براي افزايش انعطاف بدن، ورزش هاي کششي يا يوگا انجام دهيد. بعد از باردار شدن نيز تمرينات ورزشي خود را ادامه دهيد.

اگر تاکنون ورزش در برنامه روزانه شما وجود نداشته است، آن را اضافه کنيد و از برنامه هاي ساده‌اي همچون پياده روي بين 10 تا 20 دقيقه در روز شروع کنيد.

يا مي توانيد از تمرينات ساده اي همچون استفاده از پله ها به جاي آسانسور يا پارک کردن ماشين در فاصله اي دورتر از محل کار و پياده رفتن يک قسمت از مسير کمک بگيريد.

9. پيش دندانپزشک برويد

هنگامي که مي خواهيد خود را براي بارداي آماده کنيد حتما بايد به سلامت دهان خود نيز رسيدگي کنيد.

تغييرات هورموني در طول بارداري مي تواند منجر به بيماريهاي لثه شود.

در دوران بارداري ميزان استروژن و پروژسترون افزايش مي يابد و همين مساله باعث مي‌شود لثه در مقابله با باکتري ها رفتاري متفاوت نشان دهد و منجر به تورم لثه ها شود.

اين تورم باعث مي شود هرباري که دندان هاي خود را مسواک مي زنيد يا نخ دندان مي کشيد، لثه‌ها خونريزي کنند.

خانم هايي که پيش از باردار شدن همه مشکلات لثه و دندان هاي خود را برطرف مي کنند، در دوران بارداري مشکلات کمتري در اين رابطه خواهند دشت. حتما پيش از باردار شدن دندانپزشکي برويد و دندانهاي خراب خود را درست کنيد.

10. به سابقه پزشکي خود توجه کنيد

سعي کنيد در رابطه با سابقه پزشکي خود و همسر خود اطلاعات کسب کنيد و ببينيد سابقه بيماري هاي ژنتيکي همچون سندروم داون، کم خوني داسي شکل، تصلب کيستي بافت ها، تاي-ساکز يا ناهنجاري هاي خوني نداشته باشيد.

شما همچنين بايد بدانيد در بستگان و فاميل خود کسي دچار عقب ماندگي ذهني يا بيماري هاي جسمي ديگري همچون بيماري هاي قلبي يا نقص لوله عصبي نباشند.

دکتر شما بايد همه سابقه پزشکي شما را بررسي کند و مطمئن شود که شما و همسرتان مشکل ژنتيکي نداريد.

11. توجه به مسايل مالي

به دنيا آوردن و پرورش کودک هزينه هاي زيادي دارد.

شما پيش از باردار شدن بايد همه هزينه هاي مرتبط با بارداري، زايمان و رشد و مدرسه رفتن کودک خود را برآورد کنيد.

مي توانيد براي کم کردن بخشي از هزينه ها از بهترين بيمه اي که امکانات بيشتري دارد، استفاده کنيد.

اگر پزشک يا ماماي خاصي مد نظر شماست، هزينه هاي ويزيت و ... را برآورد کنيد. اگر مي توانيد از هزينه هاي کنوني خود کم و پس انداز کنيد تا بعد از تولد کودک، با مشکل مواجه نشويد.

12. توجه به سلامت رواني خود

موسسه پزشکي آليس دومار مي گويد، زناني که از افسردگي رنج مي برند، دوبرابر بيشتر از زنان سالم در معرض مشکلات ناباروري قرار دارند.

افرادي که افسرده هستند نمي توانند به خوبي از خود مراقبت کنند، در نتيجه نمي توانند از فرزندانشان نيز مراقبت کنند.

بر اساس اعتقاد برخي کارشناسان، باردارشدن در دوران افسردگي بسيار دشوار است.

دومار پيشنهاد مي کند زناني که در خانواده آنها سابقه افسردگي وجود دارد، پيش از بارداري حتما سلامت روان خود را کنترل کنند.

اگر نشانه هايي از افسردگي همچون علاقه نداشتن به مسايلي که قبلا از آنها لذت مي برديد، تغيير در ميل و اشتياق هاي خود، تغيير در عادتهاي خواب، نداشتن انرژي يا داشتن احساس نااميدي و بي ارزش بودن را در خود مشاهده کرديد، حتما به تراپيست يا روانشناس مراجعه کنيد.

دو درمان بسيار موثر افسردگي، مشاوره و دارودرماني است و بيشتر بيمارها، با تلفيق هر دو درمان با هم مداوا مي شوند.

اگر مصرف دارو براي شما الزامي بود، روانپزشک داروهايي براي شما تجويز خواهد کرد که پيش از بارداري و دوران بارداري براي شما ضرر نداشته باشد. البته مي توانيد از روش هاي مديريت استرس همچون مراقبه و يوگا نيز استفاده کنيد.

ادامه دارد...


 خبرها از عالم علم 

 گياهي که شير مادران را زياد مي‌کند

در عين پرخاصيت‌ بودن رازيانه ضررهايي‌ ‌هم دارد که مصرف بيش از حد آن باعث کاهش و قطع شير در زنان شير‌ده مي‌شود.مسعود کيمياگر متخصص تغذيه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: رازيانه گياهيست‌ که دانه، برگ، ريشه‌اش خوراکي است.وي افزود: اين گياه داراي طعم‌هاي تند، شيرين و تلخ است.تاثير اين گياه در خانم‌ها و آقايان متفاوت است که خانم ها را لاغر و آقايان را چاق مي‌کند.

کيمياگر خاطرنشان کرد: مقادير فراواني ويتامين، مواد معدني، منگنز‌، منيزيم، کلسيم، پتاسيم، آهن، ويتامين‌هاي C و B3 از سرطان روده جلوگيري مي‌کند.وي اشاره کرد: از معجزه‌آساترين خواص رازيانه آسان‌سازي هضم غذا تقويت چشم و از بين بردن حساسيت‌هاي چشمي است.وي در پايان خاطر نشان کرد: رازيانه در عين پرخواص‌ بودن ضررهايي‌ در اثر مصرف بيش از حد دارد باعث کاهش و قطع شير در زنان شيرده مي‌شود افرادي که مزاج سر دارند نيز با خوردن اين گياه دچار سردرد مي‌شوند و احتمال آلرژي‌هاي پوستي را افزايش مي‌دهد.

اين گل داراي آثار قوي ضد توموري است

محققان دانشگاه علوم پزشکي مشهد در يک طرح تحقيقاتي به بررسي اثرات ضد توموري گياه بنفشه بر سلول‌هاي نوروبلاستوماي رده a2N پرداختند.به گزارش ايسنا، اين طرح تحقيقاتي توسط دکتر احمد قرباني و دکتر سيد محسن مرتضويان از اعضاي هيات علمي دانشکده داروسازي دانشگاه علوم پزشکي مشهد انجام و در کنگره بين‌المللي سرطان ارائه شده است.

نوروبلاستوما که توموري با منشاء سيستم عصبي سمپاتيک است، يکي از شايع ترين بدخيمي هاي اطفال محسوب مي‌شود ،اگرچه در بيشتر نوزادان مبتلا، اين بيماري تحليل مي‌رود اما در تعدادي از بيماران که سن بيشتري دارند، معمولا علي رغم درمان شديد، تومور به رشد خود ادامه مي‌دهد و لازم است تا داروهاي جديدي براي درمان اين دسته از بيماران ساخته شود.

هدف از انجام اين تحقيق بررسي اثر ضد توموري گياه بنفشه بر سلول هاي نوروبلاستوماي رده N2a اعلام شده است.

در اين تحقيق با استفاده از الکل 70 درجه و با روش سوکسله از اندام هوايي بنفشه عصاره آبي – الکلي تهيه شد. همچنين، از اين عصاره سه فراکسيون آبي، اتيل استاتي و ان-بوتانولي استخراج شد. سلول هاي مذکور کشت داده شدند و به مدت 24 ساعت در مجاورت غلظت هاي مختلف (0، 100، 200، 400 و 800 ميکرو گرم در ميلي ليتر) عصاره و فراکسيون ها قرار گرفتند. سپس ميزان پروليفراسيون سلول ها با روش MTT ارزيابي شد.

نتايج اين تحقيق نشان داد که گياه بنفشه اثر ضد توموري قوي در برابر سلول‌هاي نوروبلاستوماي رده N2a دارد. ماده يا مواد موثره مسئول اين اثر به احتمال زياد در فراکسيون اتيل استاتي اين گياه قرار دارند. با جدا سازي و خالص کردن اين مواد مي‌توان از آنها براي ساخت مواد ضد سرطان جديد کمک گرفت.

نوروبلاستوم يک نوع تومور بدخيم (سرطاني) است که در بافت‌هاي عصبي توسعه مي‌يابد و اغلب در نوزادان و کودکان رخ مي‌دهد.

شفافيت پوست با خوردني‌هاي طبيعي

امروزه افراد بيشتر بجاي خوراکي هاي مفيد و موثر براي پوست ترجيح مي‌دهند پول زيادي بابت کرم هاي تبليغاتي تقويت کننده بدهند که جز هدردادن پول هيچ کاري براي پوست انجام نمي دهند حتي اگر آن کرم از بهترين نوع باشد.

به گزارش جام نيوز ؛ شما تنها با خوردن چند خوراکي ساده مي توانيد پوستي شفاف و زيبا داشته باشيد. اضافه کردن اين خوراکي ها به وعده هاي روزانه کاري بسيار آسان است پس ازهمين امروز اين کار را آغاز کنيد.

کاهو : سالاد هميشه توسط پزشکان توصيه شده است که از ميان سالادها در ايران بيشتر از سالاد کاهو استفاده مي شود. برگ هاي سبزي که مملو از ويتامين A هستند مي توانند پوست شما را درخشان کنيد ولي دقت داشته باشيد که هر روز بايد از اين سبزي مصرف کنيد تا بهترين نتيجه حاصل شود. اين سبزي باعث مي شود اکسيژن بيشتري وارد پوست شود پس صورت طراوت تازه اي مي گيرد.

توت فرنگي : اين روزها يکي از ميوه هاي خوشمزه اي که در مغازه مي‌توان پيدا کرد توت فرنگي است. اين توت که ويتامين C زيادي دارد با آنتي اکسيدان هاي فراوانش مي تواند پوست را طراوت و تازگي خاصي ببخشد. پزشکان به اين نتيجه رسيده اند که هر چه ميزان ويتامين C در يک ميوه بيشتر باشد خط و خطوط صورت را بيشتر از بين مي برد. توت فرنگي همچنين مي تواند سلولهاي سرطاني که در پوست حضور دارند را از بين ببرد.

تخم مرغ : “لوتئين” و “زياکستين” دو برادر از خانواده آنتي اکسيدان ها هستند که رابطه خوبي با پوست دارند. اين دو آنتي اکسيدان هر کجا باشند مي‌توانند پوست را طراوت خاصي بخشيده، آن را تازه کنند. عمل اصلي که اين دو برادر انجام مي دهند، مقابله با اشعه هاي مضر خورشيد است همچنين آنتي اکسيدان هاي تخم مرغ مي توانند پوست را نرم کرده، سطح آن را آماده پذيرايي از اکسيژن کند.

بادام : آجيل ها هميشه مفيد بوده اند اما بايد دقت داشت که به چه مقدار وبراي چه کاري استفاده مي شوند. خوردن يک مشت بادام مي تواند تمام ويتامين E که شما روزانه نياز داريد را آماده کند. بادام همچنين آنتي اکسيداني به نام “باومان” دارد که فوايد آن براي پوست ثابت شده است. متخصصين پيشنهاد مي‌دهند روزانه يک مشت بادام بخوريد و ديگر به سلامت پوستتان فکر نکنيد.

رابطه بين خروپف‌ و هوش کودکان!

خروپف‌ اختلالي است تا در کودکان و بزرگسالان به صورت اختلال در تنفس که پيگيري کردن آن و اثراتي‌ بر روي مغز مي‌گذارد.

اکبريان‌ متخصص مغز و اعصاب در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: خروپف‌ اختلالي است که در کودکان و بزرگسالان ديده مي‌شود.

وي عنوان کرد: خروپف‌ بيشتر در بزرگسالان به دليل کهولت سن و شل شدن عضلات حلق و کاهش قدرت انقباض حلق جلوي مجاري تنفسي را گرفته و منجر به اختلال در اکسيژن گيري فرد و قطع تنفس مي‌شود.

وي خاطرنشان کرد: خروپف‌هاي طولاني باعث افت اکسيژن مغزي مي‌شود و عملکرد مغز را کند مي‌کند ولي در کودکان کمتر خروپف‌ وجود دارد که به دلايل وجود لوزه سوم اختلالات آناتومي که به صورت اختلال در مجاري تنفسي و اختلال در حلق و حنجره پديدار مي‌شود و تاثيري به روي مغز کودکان نخواهد گذاشت. وي خاطرنشان کرد: علائمي مانند گرفتگي صدا، عفونت‌هاي مکرر حلق و حنجره، اختلالات تنفسي و نفس‌نفس زدن به هنگام غذا خوردن، بد خوابيدن و تنگي نفس طولاني مدت حتي در ساعت‌هاي بدو زندگي را بايد جدي گرفت.

وي افزود: خروپف‌ در کودکان ربطي به ذهن و هوش کودکان ندارد و با يک بررسي و معانيه‌ ساده قابل درمان است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته